PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dip gaz da kesme problemi ?

SerhatA.
06-01-2014, 17:48
Aracım 2000 1.6 RXT Clio ... Genelde soğukken dip gazlarda sürekli kesme yapıyo sanki tüp bitermiş gibi.. Ama arabam benzinli benzin pompasımı sorunlu daha önce böyle sorun yaşayan varmı

+ Olarak kesme halindeyken zorladım mı benzin kokusu alıyorum.. Acaba bujiler mi

B.Koçer
06-01-2014, 17:55
buji olabilirmi acep ?

SerhatA.
06-01-2014, 17:57
buji olabilirmi acep ?

O ihtimalde geliyor aklıma da emin olamıyorumm

Ömer Musaoğlu
06-01-2014, 20:21
Aynı durumdan müzdariptim. Herşey kontrol edildi son olarak akışmetre (maf) sensörü arızalı çıktı onu bi deneyin derim

SerhatA.
07-01-2014, 01:36
Aynı durumdan müzdariptim. Herşey kontrol edildi son olarak akışmetre (maf) sensörü arızalı çıktı onu bi deneyin derim

Araç clio mu ?

0M42
07-01-2014, 07:39
Dip gaz derken belirli bir devirde yada yukarısındamı yapıyor yoksa devir farketmeksizin pedalı diplediğindemi yapıyor ?

SerhatA.
07-01-2014, 11:57
Dip gaz derken belirli bir devirde yada yukarısındamı yapıyor yoksa devir farketmeksizin pedalı diplediğindemi yapıyor ?

Mesela 2000 devir giderken dip gaz veremiyorum direk yavaş yavaş doldurup üst devirlere çıkıyorum...

0M42
07-01-2014, 13:30
Peki bu durum motor sıcaklığı kaç dereceye gelene kadar devam ediyor ?

Bu bir sorun olmayabilir.Bazı araçlar soğuk iken gaz keser gaza ne kadar basarsan da gitmez yığılır kalır ısındıkça (jikleden çıkınca) kendini toparlar normale döner.Forumdaki diğer clio culara sormak lazım, onlarda da bu durum varmı diye.

SerhatA.
07-01-2014, 17:19
Peki bu durum motor sıcaklığı kaç dereceye gelene kadar devam ediyor ?

Bu bir sorun olmayabilir.Bazı araçlar soğuk iken gaz keser gaza ne kadar basarsan da gitmez yığılır kalır ısındıkça (jikleden çıkınca) kendini toparlar normale döner.Forumdaki diğer clio culara sormak lazım, onlarda da bu durum varmı diye.

ya mesela sabah çalıştırıp 3 dk ısıtıp sınava gidiyorum sakin sakin.. okula parkedip 1 saat bekliyorum çalıştırıyorum gene 1 dk bekledikten sonra dönüş yolunda basarken kesiklik yapıyor... bu sorunu sıcakkende yapıyor ama çok nadir

0M42
07-01-2014, 17:48
Isındıktan sonrada yapıyorsa benzin pompası yada ateşleme bobini kontrol edilmeli.Wideband varmı araçta kesiklik sırasında afr görebiliyormusun ?

SerhatA.
07-01-2014, 18:10
Isındıktan sonrada yapıyorsa benzin pompası yada ateşleme bobini kontrol edilmeli.Wideband varmı araçta kesiklik sırasında afr görebiliyormusun ?

Yok abi ne widebandı öğrenci işi basık clio işte :) Haftaya bujileri hava filtresini yağını yağ filtresini komple değişecemmmm o zaman belli olur pompamı değil mi..

SerhatA.
26-01-2014, 11:36

Sorunu daha yeni çözebildim ateşleme bobininin biri bozulmuş değiştirdim onu arabanın gaz yiyişi çok değişti sorunum halloldu teşekkürler