PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : triumph dayton 675

mtahakorkmaz
07-01-2014, 11:48
arkadaşlar trimuph daytona 675 modeli hakkında bilgisi olan varmı nası bi alettir bilgilendirirmisiniz?

mtahakorkmaz
07-01-2014, 12:29
yokmu bilgisi olan?

BoraIlhan
07-01-2014, 17:00
Benim kullanmışlığım vardır, 2013 675R modelini, alt devirleri de üst devirleri de güçlüdür, düşük devirlerde piyasadaki 4 silindirli 600'lükleri tanımaz, aynı şekilde oturuş pozisyonu da piyasadaki en rahatsızlar klasmanında başa oynar. Oyuncak konusunda felaket doludur, ABS, quickshifter, Öhlins gidon amortisörü, Öhlins ön maşa, Brembo monoblok frenler bakanın dibini düşürür. Tam bir pist makinasıdır, pistte can yakar, ama şehir içinde kullananın belini kırar, fıtık eder. Genel bilgi bu kadar verebiliyorum, merak ettiğiniz konular olursa cevap vermeye çalışırım.

gokberkeren
07-01-2014, 17:09
Türkiye`de yedek parça ve servis sıkıntısı olup iki elin parmaklarını geçmeyecek kadar az olan bir model olduğunu biliyorum.Mototal getiriyordu yanlış hatırlamıyorsam,araştırmakta fayda var ama ben Japon markalarından birini öneririm özellikle yeni 636 Ninja :)

BoraIlhan
07-01-2014, 17:17
Türkiye`de yedek parça ve servis sıkıntısı olup iki elin parmaklarını geçmeyecek kadar az olan bir model olduğunu biliyorum.Mototal getiriyordu yanlış hatırlamıyorsam,araştırmakta fayda var ama ben Japon markalarından birini öneririm özellikle yeni 636 Ninja :)

Mototal getiriyordu hocam ama Triumph'un distribütörlüğünü geçen sene Korlas aldı.
Ama en son Mototal'dayken iki tane satılmıştı 2013 Daytona 675R, uzun süre de Mototal'a kardeş olmuşlardı, özel istek olmadığı sürece yenisini getireceklerini sanmam.;)

gokberkeren
07-01-2014, 17:53
Mototal getiriyordu hocam ama Triumph'un distribütörlüğünü geçen sene Korlas aldı.
Ama en son Mototal'dayken iki tane satılmıştı 2013 Daytona 675R, uzun süre de Mototal'a kardeş olmuşlardı, özel istek olmadığı sürece yenisini getireceklerini sanmam.;)

Haklısınız,Avrupa menşeili motorlar gerçekten tasarım ,teknoloji,performans,albeni olarak çok iyi motorlar ama servis,yedek parça,yüksek fiyat politikası yüzünden ülkemizde ne yazık ki talep görmüyorlar.

mtahakorkmaz
08-01-2014, 07:40
bilgi iiçin teşekkürler baktığım 2007 model abs li deil tipi falan çok hoşuma gitti motorun virajlarınında çok iddalı olduğunu söylediler ama kullanmadan bilinmez benim çok hoşuma gitti makine.
acaba seledemi sıkıntı var yani oturuş pozisyonumu rahatsız yoksa koltukmu eğer koltukda iyleştirilebilir ama pozisyonsa o sıkıntı işte :)

mrtakd
08-01-2014, 07:44
oturuş pozisyonu rahatsız ama isterseniz jel seleside satılıyor onuda alabilirsiniz.

huse_inn
11-01-2014, 14:01
bir triumph kullanıcı olarak eski motorum daytona yenı motorum tiger sport 1050 halen daha kullanmaktayım su ana kadar hiç yedek parça sıkıntısı duymadım hatta ellerınde yoksa bile 2hafta en gec 3 haftada getırılıyor.