PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Down pipe+ yazilim yardim !

ahmet_NLS
07-01-2014, 14:35
2013 Cooper s kullaniyorum yazilim ve dp koymak istiyorum aracima.dp i yazilim oncesi mi taktirmaliyim yoksa yazilim sonrasimi.merak ettigim bi konuda dp koymasam uyum saglar mi yazilim.
Cok bi guc beklemiyorum rol drag falan isim yok.

S.Ucar
07-01-2014, 14:54
eğer illaki downpipe yapçam diyorsan yazılımdan önce yapılmalı ki egsoz eminyon arızası vericek yazılımı atan arkdaş kapatıcak onu .yaptırmasanda olur yazılımla downpipe birlikte olcak diye bir şart yok.ama performans öyle büyük ölçüde değişme olmaz bir açık hava filtre downpipe dumpvalve takarsanız yazılımla birlikte büyük bir değişiklik olur.

B.Battal
07-01-2014, 15:05
Önce downpipe'ı yaptır, sonra yazılımı. downpipe aracı bayağı rahatlatıyor yazılımın verimli olması açısından downpipe yaptırmanı tavsiye ederim. Sesi sorun ediyorsan çok düşünme orta ve son susturucuları söküp komple düz yapmazsan ses pek fazla fark etmez.

ahmet_NLS
07-01-2014, 15:19
Aslinda ben down pipe olsun istemiyorum hem araba orjinal kalsin istiyorum birazda guc almak istiyorum.dedigim gibi rolle dragla isim olmuyo down pipe yapmasam herhangi bi sorunla karsilasirmiyim ?

guwen_ar
07-01-2014, 16:48
Aslinda ben down pipe olsun istemiyorum hem araba orjinal kalsin istiyorum birazda guc almak istiyorum.dedigim gibi rolle dragla isim olmuyo down pipe yapmasam herhangi bi sorunla karsilasirmiyim ?

Herhangi bi sikinti olucagini sammiyorum downpipe la daha fazla guc alirsin araci sikmaz rahat bi cikis soz konusu.tabi illa dp olcak diye bisey yok.
Benim dusuncem tabi.

B.Battal
07-01-2014, 16:52
Herhangi bi sikinti olucagini sammiyorum downpipe la daha fazla guc alirsin araci sikmaz rahat bi cikis soz konusu.tabi illa dp olcak diye bisey yok.
Benim dusuncem tabi.

Ayrıca orjinalliği neden bozulsun ki? Downpipe takılırken herhangi bir parçayı kesip biçmiyorsun ki. Bu mantıkla bakıldığında yazılımı değiştirmek de aracın orjinalliğini bozmak olmuyor mu?

guwen_ar
07-01-2014, 16:59
Ayrıca orjinalliği neden bozulsun ki? Downpipe takılırken herhangi bir parçayı kesip biçmiyorsun ki. Bu mantıkla bakıldığında yazılımı değiştirmek de aracın orjinalliğini bozmak olmuyor mu?

Wala ben bsy demedim :D :D

ahmet_NLS
07-01-2014, 23:24

Bendeki mantik goruntu olarak.down pipe tabikede aracin altinda fakat her hangi bisey icin arabayi lifte kaldirsam benim hosuma giden bi goruntu degil.bugune kadar hic bi aracima egzoz bile takmadim.benim ki biraz daha cins bi takinti diyebilrim :D
Yazilim icin mecbur taktirmayi dusunuodum bi sikinti olmuyormus.suan icin vaz gectim.

Mehmetmert
08-01-2014, 00:12
Güzel bir Soft yazılım yeterlidir :)

ahmet_NLS
08-01-2014, 01:26
Bilgileriniz icin tesekkur ederim.down pipe egzoz falan yapmadan soft bi yazilim yapmaya karar verdim.

Suanda aracin km si 6-7k arasinda.ilk bakim 15k.
Bunu beklemelimiyim yani servise gittigimde yazilim oldugunu anlar mi guncelleme falan yaparsa silinebilr mi ?

Merthan
08-01-2014, 01:46
Bendeki mantik goruntu olarak.down pipe tabikede aracin altinda fakat her hangi bisey icin arabayi lifte kaldirsam benim hosuma giden bi goruntu degil.bugune kadar hic bi aracima egzoz bile takmadim.benim ki biraz daha cins bi takinti diyebilrim :D
Yazilim icin mecbur taktirmayi dusunuodum bi sikinti olmuyormus.suan icin vaz gectim.
Bu tip takıntılarınız varsa işiniz zor,siz hiç girmeyin bence bu işlere.
Takıntılı olupta uğraşan arkadaşlar sonucunda takacak bişey bulamadıkların dolayı araçlarını satıyorlar. Bence kendinizi bu kadar şartlamayın 'takıntılıyım' diye.
Sökersiniz,rahatsız olursanız ger takarsınız her hangi bi zararı yok.

Eyup Duygun
08-01-2014, 08:11
Ki r56 cooper a downpipe takması cok kolay.Turbonun arkası zaten flanslı cıvatalı.

Egzosta gıden tarafta kelepceli , sıfır kesıp bıcme ile downpipe yapılır aracınıza.

free13
08-01-2014, 08:54
Aracınıza takacağınız downpipe zaten sök tak şeklinde hiçbir kesme biçme kaynak işlemi olmadan yapılacaktır.Yapacağın bikaç işlem ve yazılımla aracınla çok oynamadan güzel sonuçlar alabilirsin,Downpipe,dumpvalve,hava filtresi yazılım gibi çokta tatmin edici olur.Önce bunları yada sadece downpipe takıp yazılımı sonra yaptırman daha mantıklı.
Çok bir beklentim yok diyorsanda hiçbirşey değiştirmeden soft bir yazılım attırabilirsin.

ahmet_NLS
08-01-2014, 09:48
Bu tip takıntılarınız varsa işiniz zor,siz hiç girmeyin bence bu işlere.
Takıntılı olupta uğraşan arkadaşlar sonucunda takacak bişey bulamadıkların dolayı araçlarını satıyorlar. Bence kendinizi bu kadar şartlamayın 'takıntılıyım' diye.
Sökersiniz,rahatsız olursanız ger takarsınız her hangi bi zararı yok.

Ki r56 cooper a downpipe takması cok kolay.Turbonun arkası zaten flanslı cıvatalı.

Egzosta gıden tarafta kelepceli , sıfır kesıp bıcme ile downpipe yapılır aracınıza.

Aracınıza takacağınız downpipe zaten sök tak şeklinde hiçbir kesme biçme kaynak işlemi olmadan yapılacaktır.Yapacağın bikaç işlem ve yazılımla aracınla çok oynamadan güzel sonuçlar alabilirsin,Downpipe,dumpvalve,hava filtresi yazılım gibi çokta tatmin edici olur.Önce bunları yada sadece downpipe takıp yazılımı sonra yaptırman daha mantıklı.
Çok bir beklentim yok diyorsanda hiçbirşey değiştirmeden soft bir yazılım attırabilirsin.

Dogrudur kolay takilir zor takilir zaten bu islere girmemek icin yapmamayi dusunuyorum.2-3 yil kadar once rol sevdasindan vazgectim kendime ve aileme zarar veriyorum.down pipe takmassan sıkıntı yasarsin gibi seyler kulagima geldi fakat soft bi yazilim hic bisey gerektirmiyormus.amacim arac biraz kendini toparlasin.

Simdi asil sorun bakimdan once yazilim yaptirmalimiyim servis bunu anlayabiliyor mu ?

batucan
08-01-2014, 09:54
önce dp sonra yazılım...

ahmet_NLS
08-01-2014, 10:56
önce dp sonra yazılım...

Dogru olan o tamamdir fakat konu degisti :)

Suan ki konu bakima gitmeden once yazilim yapsam serviste sikinti olur mu anlarlar mi ?

batucan
08-01-2014, 12:33
Dogru olan o tamamdir fakat konu degisti :)

Suan ki konu bakima gitmeden once yazilim yapsam serviste sikinti olur mu anlarlar mi ?

anlayamazlar çünkü servis arıza kontrolü yapıyor. aracın haritasında herhangi bir işi yok. ondan anlayamazlar.
tek anlama şansı aracınıza binip gazlarsa gidişinden anlayabilir...

guwen_ar
08-01-2014, 14:25
Bencede anlayamazlar sifir arac alip hemen yazilim yaptiranlar serviste sorun yasamayanlar var tabi anlasilirsada garanti dışı birakirlar

utkunoa
08-01-2014, 14:44
2013 aracınıza yazılım yapılmıyor bunu biliyprsunuzdur umarım :)

guwen_ar
08-01-2014, 15:03

Bende 2013 r60 kullaniyorum r56 ile ayni.yapilabiliyor yapanlarda war zaten.
Sanirim yanlis biliyorsunuz.

Görkem.Y
08-01-2014, 17:37

Kanka 2013 tsi"lara yapılmıyor diye hatırlıyorum ben

Frequency_48
09-01-2014, 22:44
İnternette Ebaydan metal spor katalitik alabilirsin. Hem emisyon normlarını karşılar hemde gerekli gücü almış ve aracın orjinalliğini bozmamış olursun. 100 yoğunluklu metal katalitikler fazlasıyla işini görecektir.

Ama önce downpipe metal katalitik uygulamalısın. Sonra yazılım işine girmelisin. Servisin anlayacağını sanmıyorum.

B.Battal
10-01-2014, 14:13
Wala ben bsy demedim :D :D

hehheh yok yahu yani senin mesajına artı olarak demek istedim o yüzden alıntı yaptım :)))

bomonti
10-01-2014, 15:29
Beyler Dp sesi değiştiriyor mu?

guwen_ar
10-01-2014, 15:39
Beyler Dp sesi değiştiriyor mu?

Az bisey deistiriyor ..

Kekuti*
10-01-2014, 15:51

bu çok sert oldu :D

Sıfır İskender abinin yapmış olduğu DP'ler var. AYN Auto'da duruyor.
Hazırla al tak şeklinde hemen orada taktırabilirsiniz.

Sesi değiştiriyor, arabayı rahatlatıyor. Manyak bişe bu dp :)
Yazılım ilk başlarda gerek yok motor arıza yakıcak, ancak bu ışığı emisyon değerleri yüzünden veriyor, herhangi bir "safe mode" durumu söz konusu değil.
yazılıma kadar gönül rahatlığıyla binebilirsiniz, ancak biraz garipleşiyor yakıt sarfiyatı..

2013'e yazılım atılıyor bu arada, hatta beyin sökülüpte yazılım atılan araçlar arasında; DR' un demesine göre en başarılı MAP'e sahipmiş..
bkz; Gurkan'ın COP minisi :)

Can Job
20-01-2014, 14:44
R56 sahibiyim ilk önce orta iptal ettim biraz ses aldık.
Downpipe yaptım cok güzel ses oldu yani orta , dp 2si güzel ses ve rahatlama oluyor.
Extra olarak alta filtre ve intercooler var.

ahmet_NLS
22-01-2014, 21:06
bu çok sert oldu :D

Sıfır İskender abinin yapmış olduğu DP'ler var. AYN Auto'da duruyor.
Hazırla al tak şeklinde hemen orada taktırabilirsiniz.

Sesi değiştiriyor, arabayı rahatlatıyor. Manyak bişe bu dp :)
Yazılım ilk başlarda gerek yok motor arıza yakıcak, ancak bu ışığı emisyon değerleri yüzünden veriyor, herhangi bir "safe mode" durumu söz konusu değil.
yazılıma kadar gönül rahatlığıyla binebilirsiniz, ancak biraz garipleşiyor :)

Nasil simdi anlamadim.
Ben dp yapmadan yazilim yapicam motor ariza yakicak gibi seyler solemissiniz.
Yanlis mi anladim ?

qatrio
22-01-2014, 21:27
hayır yakmayacak. dp takarsan emisyon degeri artıcak ve araç sorun varmış sanıcak ışık yakacak.
yazılımda ışık yakmaz dp de yakar.
dp yakar yazılım atarsan siler :D

Semii
22-01-2014, 22:02
Nasil simdi anlamadim.
Ben dp yapmadan yazilim yapicam motor ariza yakicak gibi seyler solemissiniz.
Yanlis mi anladim ?

Yazılımdan once dp yaparsanız emisyon degerleri yuzunden arıza yakıcak.uzerıne yazılım yapıldıgında arızanız sönuyor.

Bunun haricinde dp siz sadece yazılımla tabiki arıza vs yakmıcak.ama yapmısken bir kere yapıp dp ve sonrasında yazılım yapın derim.inanın performans adına kafanızda soru işareti kalıcak ileride yapıcaksınız :)

ahmet_NLS
22-01-2014, 22:30
Yazılımdan once dp yaparsanız emisyon degerleri yuzunden arıza yakıcak.uzerıne yazılım yapıldıgında arızanız sönuyor.

Bunun haricinde dp siz sadece yazılımla tabiki arıza vs yakmıcak.ama yapmısken bir kere yapıp dp ve sonrasında yazılım yapın derim.inanın performans adına kafanızda soru işareti kalıcak ileride yapıcaksınız :)

Tesekkur ederim bilgi icin :)

Downpipe yapmayi aklimdan cikardim suan icin sadece yazilim da bu downpipe ne kadar deistirir bu araci.mesala tahminen sadece yazilim yaptim kac boy alirim yazilim downpipe yaptim kac boy alirim ?

guwen_ar
22-01-2014, 23:40
Bnmde merak ettigim bi konu :icon_tup:

MertSerhanÖ.
23-01-2014, 02:15
Bence dp ile yapmalisin yazilimi.Ses sıkıntisi diyorsan catback de yapmadigin surece sadece yuksek devirlerde zirildicaktir rahatsiz etmiycek sekilde.Yazilimla evet guc alirsin fakat bukadar yapmisken bence dp ta yapmalisin.aractan araca degisir fakat ornek olarak soylersek atiyorum yazilimla 2 boy aliyosn dp +yazilimla 3-4 boy alman cok net garanti olur.:)

IMOBILIZER
24-01-2014, 09:31
Benden size tavsiye,
Bu işi kiminle yapacağınızı seçin
Deneyimlerini paylaşsın sizinle ve örneklerini göstersin.
ancak şunu unutmayın:
DP ve yazılım size net bir artış sağlar.
Dolayısı ile
önce soft yazılım ve parasını ödeyeceksiniz
sonra dp takıp birdaha yazılım (Onada para istenecek)
Belli stageler var.
Dolayısı ile boşu boşuna zaman kaybetmeyin
dp + yazılım.....
...

Ogedov
24-01-2014, 11:33
DS3 1.6 thp 156 hp: 1-2 değişiklik dışında cooper s ile aynı motora sahip ;
Dyno ölçümleri:
Stock halinde: 152 hp
yazılımla: 172 hp
DP + DV ve yazılım güncellemesi ile :192 hp
Kendi aracımın Dr.ECU da yapılan ölçümleri...
Karar senin :D

ahmet_NLS
24-01-2014, 11:53
Benden size tavsiye,
Bu işi kiminle yapacağınızı seçin
Deneyimlerini paylaşsın sizinle ve örneklerini göstersin.
ancak şunu unutmayın:
DP ve yazılım size net bir artış sağlar.
Dolayısı ile
önce soft yazılım ve parasını ödeyeceksiniz
sonra dp takıp birdaha yazılım (Onada para istenecek)
Belli stageler var.
Dolayısı ile boşu boşuna zaman kaybetmeyin
dp + yazılım.....
...

Haklisinizda soyle bi durum var downpipe yapmaktan kesinlikle vazgectim cok fazla guc peisnde degilim sadece yazilimla kac boy alirim onu merak ediyorum.

DS3 1.6 thp 156 hp: 1-2 değişiklik dışında cooper s ile aynı motora sahip ;
Dyno ölçümleri:
Stock halinde: 152 hp
yazılımla: 172 hp
DP + DV ve yazılım güncellemesi ile :192 hp
Kendi aracımın Dr.ECU da yapılan ölçümleri...
Karar senin :D

Cok guzel bi ornek.sadece yazilimla 20 hp almissin buda guzel bi guc.
Peki sadece yazilimla kac boy ileri atti seni benim suan merak ettigim bu cunku downpipe yapmicam aklimdan cikardim.