PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : biri bana pazarlık nasıl yapılır anlatsın...

salihbilgin
08-01-2014, 15:23
merhaba arkadaşlar arabayı satlığa çıkardık her gün garip garip insanlar arıyor ya da bakmaya geliyor.adama telefonda fiyat veriyorum bundan aşağı olmaz diye geliyo bakıyo sonra da muayene parası bırak yok efendim ben şunun akrabasıyım tanıdık hatrına 100 lira bırak onu da bırakıyoz bu sefer de bandrol parasını da düşelim yok gazını doldur diyen ? ben de mi problem var onlar da mı çözemedim.biraz önce biriyle anlaştık altın bozdurup gelecem dedi sonra telefonda 50 lira için bozuldu pazarlık sizde alım satım nasıl oluyor ?

Maxi
08-01-2014, 15:27
belki sende kurala uymalısın?

herkesin yaptığı gibi 2-3 bin lira fazla yaz
sonra pazarlık payı diye istediğin fiyata düş.
insanlar onu istiyor

GörkemT.
sende bi sorun yok abi onlarda var :)

BthnKrkt
Valla 50-100 e vermedikcede kalıyoda kalıyo. Ben gerçekten alacağına inandığım insana veriyorum gidiyo.

By_HaNNibaLL
Saatlerce telefonla pazarlik yaptiğimi bilirim yetmeyip hocam su paraya olmaz mi vallahi hanimin bileziklerini satcam ayliği üstüne koyucam bu ay aç kaldik zaten diye mesaj atanlar bile oluyo.

Ome_RS
malesef çingene pazarlıgını sever millet
normalde ticarette ahlak kuralıdır pazarlık üzerine pazarlık olmaz
ama suda var bizim insanımız pazarlıksız mal almaz o yuzden fiyatın düşükse 1000tl bindir oda pazarlık payı olsun
bi malın degeri 10 liradır 9a satılık görürsün 9 aldınmı mutlu etmez
ama aynı malı 12 liradan görüp 9.5a aldınmı senden mutlusu yok o hesap :D

DOHC
08-01-2014, 15:28
Gerçekten satmak istiyorsam 50-100 TL'ye bakmam. Benden olsun derim. Zaten para sana gelince bankaya koysan kazanırsın o kadarını hemen.

Tuncay
08-01-2014, 15:29
Bi mali ilk isteyene vermessen hiç olur :)

dragon07
08-01-2014, 15:30
iyi pazarlık yapan adam aç kalmaz bn bunu bilir bunu söylerim :) her zaman ilk ciddi isteyene aracı verir geçerm :)

BthnKrkt
08-01-2014, 15:30

Aynen oyle benim pajero 19 ları gordu vermedim en son 16500 e verdim.

salihbilgin
08-01-2014, 15:34
ben de 50-100 aramayım vereyim dedim sizin gibi.adam dün birini yolladı bakıttı beğendi 15 dedim ufak bi şeyler daha bırakırız dedim bugün 2 gibi geldiler kaç olur dediler 14750 dedim yok muayenesi yakın dediler tamam dedim 14500 oldu :) çarşıda bekleyin arabadan eşyalarımı alayım gelirim dedim telefon geldi benim sigortacıya gitmişler noter parasını da bırak sen dedi hatrına ona da tamam dedim 100 daha düştük...50 lira bandrol sen ödersin dedim ben yapacağımı yaptım dedim vay efendim öyle şey olur mu bilmem ne bende satmıyorum lan o zaman dedim. 100 lirayla fakir mi olursun lafına ifrit oldum valla.ha bu arada bordo veya beyazı bu para edermiş çok biliyolar maşallah

HondatugraL
08-01-2014, 15:37
6 ay jant satmaya uğraştım 6 ay içinde bana gelen pazarlıkları yazsam senle yapılan pazarlıklar için tövbe eder Allahtan af dilersin :D

Maxi abimizin dediği doğru bu kuralı uygula kral sensin ;)

Eworen
08-01-2014, 15:41
Mal satmak biraz da meziyet işi herkes yapamaz.
Şahsen pazarlık gerektircek bir durum olursa bi arkadaşım var mutlaka onla gidiyorum adam işi biliyor :)
Bense bilmiyorum yapımda yok olmuyor işte zorlamamak lazım :)

salihbilgin
08-01-2014, 15:41
yaz yaz da gülelim biraz daha ne beterleri varmış öğrenelim hem de :) ha bide amfiyi sökte 250 düşelim zaten ben kullanmam diyo :) jant lastiği fln da sökelim 10 kağıda verelim en güzeli...:D

Mutu
08-01-2014, 15:43
Bi ürün satarken saçma teklifleri verenleri engelliyorum sahibindende mesela. Hiç cevap dahi vermiyorum, makul yazanlara ya da teklife yakın yazanlara cevap veriyorum.

phantomLord
08-01-2014, 15:45
ilk isteyen olayına katılıyorum sorana vericen yallah sonradan böyle oluyor.mezarcı alıcı çok.

Maxi
08-01-2014, 15:51
birde şu var mesela
onuda uygulayabilirsin

mal kaç lira gerçekten ederi ne? diyelim 9500 tl
ilan verirken altına büyük yazı ile not düşeceksin

pazarlık payı yoktur, fiyat sondur
pazarlık için aramayın ve mesaj göndermeyin

tabi bu satış süresini uzatıyor ama inan o geyik konuşmalar yapılmıyor
kafan rahat

TolgaEsentepe
08-01-2014, 15:57
araçlarımı satarken asla telefonda pazarlık yapmıyorum.. Gel, gör beğenirsen yapalım pazarlığı.. Yoksa incikten boncuktan neler kırıyorlar.. Bence bu durum pazarlık sünnettir işini geçip, ahlaksızlığa giriyor..

Orhan
08-01-2014, 16:00
üçüne beşine bakmam karşımdaki samimi ise alıcı ise satar geçerim

Maxi
08-01-2014, 16:02
araçlarımı satarken asla telefonda pazarlık yapmıyorum.. Gel, gör beğenirsen yapalım pazarlığı.. Yoksa incikten boncuktan neler kırıyorlar.. Bence bu durum pazarlık sünnettir işini geçip, ahlaksızlığa giriyor..

o da doğru değil
çünkü belki sen bursadasın ben istanbuldayım
eğer param yetmiyorsa niye geleyim?

ben şöyle bir taktik uyguladım hep (alıcı olarak)

hocam diyorum bak ben pazarlığı sevmem
herkes pazarlık fiyatı bilmem ne üzerine koyuyor ya hah onu unut
bana gerçekten istediğin kabul edeceğin son fiyatını söyle
seninle tekrar pazarlık etmem
işime geliyor ise seni ararım olmaz ise hayırlı satışlar dilerim.

iş görür bu

sde30
08-01-2014, 16:02
birde şu var mesela
onuda uygulayabilirsin

mal kaç lira gerçekten ederi ne? diyelim 9500 tl
ilan verirken altına büyük yazı ile not düşeceksin

pazarlık payı yoktur, fiyat sondur
pazarlık için aramayın ve mesaj göndermeyin

tabi bu satış süresini uzatıyor ama inan o geyik konuşmalar yapılmıyor
kafan rahat

Abi inan öyle olmuyo ya pazarlık sünnettirden giriyolar da o,bu,şu gidiyo yani sen ne kadar pazarlıksız yazarsan yaz :)

En sinir olduğum adam telefonda pazarlık ediyo son ne olur 5 olur diyosun 4 olsun diyo tamam olsun diyosun geldiğinde ya şöyle böyle 3 olsun 3.5 olsun muhabbeti yok mu kriz sebebi :)

TolgaEsentepe
08-01-2014, 16:05
o da doğru değil
çünkü belki sen bursadasın ben istanbuldayım
eğer param yetmiyorsa niye geleyim?

ben şöyle bir taktik uyguladım hep (alıcı olarak)

hocam diyorum bak ben pazarlığı sevmem
herkes pazarlık fiyatı bilmem ne üzerine koyuyor ya hah onu unut
bana gerçekten istediğin kabul edeceğin son fiyatını söyle
seninle tekrar pazarlık etmem
işime geliyor ise seni ararım olmaz ise hayırlı satışlar dilerim.

iş görür bu

sizin gibi alıcı olsa istediğin paraya al derim :D

salihbilgin
08-01-2014, 16:05
bana adam gibi adam bi defa denk geldi 4 arabada da problem yaşadım hep telefonda diyorum zaten şundan aşağı olmaz geleceksen öyle hiç gelme diye ama sağolsunlar hiç dinleyen çıkmıyo :D ben yapamıyorum kardeşim son ne dersin diyorum tamamdır.eworenin de dediği gibi harbiden mal satma işini herkes yapamaz galiba

Mert-
08-01-2014, 16:06
yabancı ülkelerde falan oluyor mu bizdeki kadar pazarlık muhabbeti acaba

yoksa neyse o mu

salihbilgin
08-01-2014, 16:07
maxi abi ahh dediğin gibi olsa yada herkes senin gibi olsa :) diyorlar ki mesela bana pazarlık yaptırma son fiyatı söyle tamam diyorum yok bu olmaz diyolar bu sefer de yukarı tükürsen bıyık aşağısı sakal misali. şahin vardı 95 bi kaç ay önce arap atıyla takas ediyordum az kalsın :)

salihbilgin
08-01-2014, 16:09
oluyor yabancılarda da ama bizim kadar değil sanırsam bi ara tamirat tadilat diye ingiliz yapımı bi program vardı eleman aldığı arabalara bakım yapıp karla satıyordu program bunun üzerineydi orada pazarlık yapıyorlardı ama 1 dk bile sürmüyordu :) yurt dışında yaşayanlar daha ayrıntılı bilir tabi

altugkocer
08-01-2014, 16:11
Güzel konuya değindiniz gerçekten. Çingene pazarlığını çok seven bir millet olduk maalesef :)

Ama sahibindende gerçekten bazıları sinir etmek için mesaj atıyorlar.

Özellikle galericiler suyunu çıkartıyor. Tamam pazarlığını yap ama 30 liralık arabaya "nakit 19 veriyim ;)" diye mesaj atarsa arar gelmişine geçmişine söverim bende.

secomeco
08-01-2014, 16:25
Son zamanda "yersen" muhabbeti çok fazla.Adam fiyat olarak ne yazarsan yaz,gerek piyasa fiyati gerek ustu alti neyse,aciyor telefonu son fiyat istiyor.Söyleyince o fiyati verecekmis gibi intiba birakip,arabanin yanina gelince herşeyden fiyat kirmaya basliyorlar.En iyisi son fiyat vermeden pazarlik yapmak.

Maxi
08-01-2014, 16:26
benim dediklerim hep işe yaradı
hem alıcı hem satıcı olarak
ama gevşemeyeceksin, 100 çuval çimentom var diyene cevap vermeyeceksin
yada son fiyatı alınca tekrar yavşamayacaksın o adama

işin gerçeği kısmet diye birşey var
ne kadar istersen o senin olmayabilir, ısrar etmemek lazım

Burak
08-01-2014, 16:27
Bu forumdaki dip fiyat isteme kültürü cok guzel :) Genel olarak da ilk pazarlıktan sonra kararlı olmak lazım. Cok arac alıp satmışligim yok ama etrafımdan gördüğüm budur.

alyekrm
08-01-2014, 16:33
abi naçizane tavsiyem il dışı olmadığı sürece telefonda pazarlık yapma yaptığın zamanda her şeyini söyle adam gelip fiyatı düşmek istedi zaman aracı satmıyorum de bin arabana keyfine bak zaten bu forumdan kimsenin saçma fiyatlar değerler biçeceğine inanmadığım için ederi bilmem ne ...konusuna girmiyorum

Oldschool
08-01-2014, 16:36
pazarlık payı bırakın herzman telefonda pazarlık yapıyorlar sonrada arabanın heryerini inceliyorlar sonra yine pazarlıga girişiyorlar telefonda kesin konusun geldiginde pazarlık olmaz diyin ki noter parası karşı tarafa ait bandrolude sana ait degil kabul ediyosa alsın etmiyosa yolu acık olsun...

salihbilgin
08-01-2014, 16:38
ya emin ol söylüyorum hatta bak şu kapıda göçük var kaputta 10cm yanık var diyorum kimsenin günahını almayım peşimden sövmesin diye ama böyle yaptıkça insanı eşşek yerine koyuyolar..herşeyin bi ederi vardır gelip bakıp birde arabayı kötüleyenler var ya arkadaş madem bu renk kötü altı yere yakın bilmem ne sen niye alıyosun bu kadar kötüyse :) gelen takasları hiç söylemiyorum zaten tanımadım kişi vade istiyor taksit istiyor

cihan_06MLC60
08-01-2014, 16:41
hayır bide milletin 30 lira arabaya nakit 20 vereyim demesine hastayım. sanki sadece sen nakit vericen. millet nakit vermeyecek. araç satılıyor takas yok ortada 'nakit vereyim'. kendileri gibi herkesi galerici mi zannediyolar nedir. taksitle araç satan ticari hariç adamlar var da ben mi bilmiyorum ? :D

Mutu
08-01-2014, 16:43

yoksa neyse o mu

Yurtdışında bu sene 10bin olan araç seneye 1 kişi 14bine sattı diye 18bin fiyatına çıkmadığından sanmıyorum. Piyasa stabildi ispanyada. İki arkadaşım araba aldı, alım baktırma vs. işlemleri 2 saat sürmeden aracı alıp geldi ikisi de. Beraber netten bakarken şu fazla, bu uygun diye bakıyordu, zaten bütçesine uymayana bakmıyordu. Bizim gibi uymayanı çeke sündüre indirmeye çalışmıyordu. Ee tabi bu şişik piyasada satıcılar da aksini hak ediyor değil. Geçen sene 12-13bine satılan araçların bir anda 17-18bine çıkabildiği piyasadan bahsediyoruz :icon_tup:

ayku82
08-01-2014, 16:49
Bizimde başımızdan benzer durumlar geçti evimizi satmak istediğimide. Artık nefret eder noktaya getirdi laftan sözden anlamayan anlayış özürlü insanımız. Tamam pazarlık edersin ama iş resmen çingene pazarlığına dönüyor adama son fiyat diyorsun olmaz aşşağısı sanki sen o lafı dememişssin gibi 2 dakika sonra gene kendi almak istediği fiyatı diretiyorlar.

Bir de bu model alıcılar var : abi senin evin aynısı aynı apartmanda bilmem kaç lira, hatta bir de üstüne evde laminat parke var. Ulan madem daha ucuzunu buldun , niye benim vaktimi çalıyorsun git onu al ... Bizdeki mantık mal alırken senin malını kötülemek , satıcıda keko ya dicek ulan hakkaten benim malım değersiz bu hırt'ın dediği fiyata verelim elimizden çıksın..

Nakite sıkışmadıysan vermiceksin böyle çakal çukala ne araba ne ev.. Pazarlığın bokuna çıkartanada diceksin benim sana satıcak malım yok hadi eyvallah. Pazarlığında bir raconu bir sınırı var ama malesef bizim mezarcı aç milletimiz herşeyde olduğu gibi onunda bokunu çıkartıyor.

Ya da yazıcaksın 3 5 fazlasını , satmak istediğin fiyatı teklif edene vericeksin. Malı alıp hayrını görüp kullanıcak adama satmak önemli .. El pençe divan durup yalvar yakar 100 200 için ağlayan komisyoncu al satçıya satmaktansa kullanıcak adama gerekirse biraz daha indirim bile yapılır..

cookies
08-01-2014, 16:51
Valla hiç becerebildiğim ve istediğim bir şey değil.. Ticareti bu kadar sündürmekte çingeneliğe dönüştürmekle de işim olmaz.. Satacaksam 10 liraya, 11 yazarın veren olursa satarım, tipini sevdiysem 9 a da satarım.. ::)) Alırken de aynı şekilde kaç lira abi bu 10 lira.. bir ikramın olur mu? Olur yada olmaz bitti gitti işte..

Burak K.
08-01-2014, 16:52
Ben telefonda pazarlık yapıyorum,açıklıyorum arabanın veya sattığım malın her şeyini son fiyatımıda söylüyorum açık kapı bırakmıyorum. Son fiyat bu,bu fiyata alacaksan gel yoksa hiç gelme daha da düşmem diyorum gelince de aynı şekilde davranıyorum sıkıntı olmuyor.

JackJones
08-01-2014, 16:53
Uzaktaki bi arabaya gidilecekse sorarım bize ikramın ne olur diye eğer yapacağı ikram kafamdakine yakınsa giderim arabayı beğenirsem güzel bi pazarlıkla alırım.Kendim de öyle telefonda ha şu olur mu ha bu olur mu diye polemiğe girmem gelir bakar beğenirse usulünce pazarlık yapılır alır gider işine gelirse... Size yapılan gibi yok 100 indir ordan 75 düş şurdan 150 lira daha düş gibi ağız yaparsa hayatta vermem malı mı gitsin başka arabayı alsın... Ayrıca 100 lirayla zengin mi olacan demiş kendisi 100 daha verse fakir mi olacakmış ? Mantığa bak...

Faruk_Vtec
08-01-2014, 16:54

+1

sütten ağzı yananlar bellı, ılk gelene ver demışler zatn.. :)

pazarlık sunnettır ama bazıları kokunden kesıo.. :D

hanz10
08-01-2014, 16:59
Arabaya 30 bin istemişisiz. Adam direk 26.500 mesaj atiyor. Ehh be insaf be adam.

timucintt
08-01-2014, 17:01
Millet boş mezara yatacak öyle bir piyasadayız pazarlığın bokunu çıkaran çok... pazarlık üstüne pazarlık yapan adamlarada uyuz oluyorum... aracı vermiyeceksin böyle çakallara başka araç bul diyeceksin... bide şöyle tiplerde var ben bir civic için 7500 e anlaşmıştım yanına gittim ok dedim pazarlık bitti parayı hazırlıyorum bankaya gittim beni arıyor fiyat artırıyor fln 50 100 bende almıyorum... ertesi gün arıyor pazarlık ettiğimiz fiyata al diyor... böyle adamlarda var....

TigeR
08-01-2014, 17:05

aynen öyle :icon_tup: kaç tane araba sattıysak biri hariç diğerlerinde ilk fiyattan aşağısına sattık halbuki ilk soran adam daha fazla veriyordu :D

tylan
08-01-2014, 17:14
valla esnaf olduğum için millet benımle pazarlık yapa yapa sıkı pazarlıkcı oldum. Ama herkez artık cıddı anlam da her b.ka pazarlık yapar hale geldi. 98 slx doğanımı satarken 8900 tl para cektım geldi biri baktı ettı abı benım 7750 lıram var verırsen alırım dedı,hadı dedım tamam al. Gittik notere. Noter de demez mı abi satışını da sen odıycen dımı ? oda pazarlıgın ıcındeydi. Verdiği parayı gerı verdım elıne hadı dedım benı katil etmeden yürü git. Yok sana araba maraba :)

RickPierOneiL
08-01-2014, 17:16
bu işin büyüsü ilk gelene vermekte...
bazen kar edersin bazen zarar ticaretde her ikisi de mübah :)

turbo&quattro
08-01-2014, 17:52
malesef çingene pazarlıgını sever millet
normalde ticarette ahlak kuralıdır pazarlık üzerine pazarlık olmaz
ama suda var bizim insanımız pazarlıksız mal almaz o yuzden fiyatın düşükse 1000tl bindir oda pazarlık payı olsun
bi malın degeri 10 liradır 9a satılık görürsün 9 aldınmı mutlu etmez
ama aynı malı 12 liradan görüp 9.5a aldınmı senden mutlusu yok o hesap :D

Bundan daha guzel anlatilamazdi.

BthnKrkt
08-01-2014, 18:01
A3 ü alırken gittim baktım bindim ettim anlastık tam ayrılıyoruz naptın kardesım begendın mı aracı dedı evet dedım yarın baktıralım halledelım satısı ama fiyat o konustugumuza olmaz 500 daha ver dedi. Sen düşün beni ara dedi. Aramam deyincede arası olsun dedi. Oda yemeyince neyse dedi. Bİde arabayı satmaya gelirken ceza yedi :D

emre.ates
08-01-2014, 18:06
ilk müşteri muhabbeti gerçekten doğru 100-200 bakmayıp verceksin babam gıttı 200 aşağı vermedi baba dedim ver uğraşma vermedi ertesi gün kaza yaptı 2000 tl zarara girdi artı degeri düştü aracın :)

01ayk01
08-01-2014, 18:07
oda biseymi ben passat cc satarken 95 lira istiyordum. herneyse 90a ikna etti beni telefonda yalvar yakar. abimden biton laf yedim ama soz yememek icin gelin dedim yinede. ogun o para gelicek diye odemeleri ayarladik yeni arac alicaz. adam geldi 35 lira nakit param var gerisini senet yapalim devri alip gidelim gunu gelince oderiz dedi :D

Kadyr
08-01-2014, 18:12
Yazacaksin ne sen qgzini yor ne beni mesgul et pazarliksiz 50bin mesela.direk arayip pazarlik ypmaya calisanada 51 son diceksin.arabayi gorup begenen adamada ufak bir ikram yapicaksin ugrasmican

onursumer
08-01-2014, 18:14
oda biseymi ben passat cc satarken 95 lira istiyordum. herneyse 90a ikna etti beni telefonda yalvar yakar. abimden biton laf yedim ama soz yememek icin gelin dedim yinede. ogun o para gelicek diye odemeleri ayarladik yeni arac alicaz. adam geldi 35 lira nakit param var gerisini senet yapalim devri alip gidelim gunu gelince oderiz dedi :D

severmisin sabahamı bırakırsın :D insanları anlamak gerçekten zor

01ayk01
08-01-2014, 18:16
severmisin sabahamı bırakırsın :D insanları anlamak gerçekten zor

aynen oyle :D

alyekrm
08-01-2014, 18:19
ödeme günü gelmiş bence onların :icon_wack

131mirafiori
08-01-2014, 18:33
Bir malı alırken kazanırsın diye bir laf var işte o lafı bizim insanlarımız çok yanlış anlamış :D :D Alırken öldür demişler sanki ben öğrenciyim ufak tefek jant alıp satıyorum genelde de aldığım sattığım jantlar ralli tarzı geçen ilanımda 1750 lira yazıyordu ralli camiasından bir pazarlığı sevmem aklından geçen rakam ne yazmış bende 1400 dedim direk, sonra gelen mesaj 1000 TL vereyim hayırlı olsun diyelim ? :D Yaşını başınıda almış sevdiğim bi abimiz ama sonradan 1000 TL teklif ettiğini pişman oldu çok şükür :)

Bir de anlaşıyosun geliyor almaya ya bende şu kadar para var :eek: :eek: E git o kadarlığını al :heyoo:

TünayK
08-01-2014, 18:53
36.500 den ilanım var şuan. hıyarın biri "31.000 vereyim kardeş" yazdı. ne diyeceksin?:)

JANJ@N
08-01-2014, 19:05
benim şöyle bir düşüncem var, istediğin fiyatın üstüne malın değerine göre oranlayıp 3 adet pazarlık payı eklicen, ilki telefon pazarlıgında kullanırsın, illaki olur, ikinci mal yanında, üçüncüye de iş ciddiye bindiğinde sıra gelir, çünkü alıcı son kez ne koparsam kardır mantığıyla çeşitli bahanelerle fiyat kırmak ister. bunları malının fiyatına göre belirli oranlarda önceden eklersen, daha sağlıklı olur alışverişin

220T
08-01-2014, 19:12

Özgüven patlaması dedikleri bu oluyor herhalde.:D

mehmetRS
08-01-2014, 19:19
Mercedes'im vardı o zaman.. 190 2.3 16V
Birisi bakmaya gelmişti, gezdi arabanın sağında solunda..
-Ee ne diyorsun fiyatına? dedi
Bende yazdığım fiyattan bir miktar pazarlığımız olur dedim
-E herhalde olacak pazarlığımız, eşşekmiyiz biz? dedi
Yok estagfurullah dedim
..ve bu adam söylediğim fiyatın tam 3 bin TL altını önermekle kalmayıp, zaten bunlar bitti artık, tükendi.. yani uğraşamazsın bununla, bu gün gider yarın sorun cıkarır gibi şeyler saymaya başlayınca delirmiştim.
Neden böyle bir arabayı almak istiyorsun? Eşşekmisin dedim.. Boş boş bakmaya başladı bana ve ekledim, yürü git dedim sen bitmemiş, sorun cıkarmayacak bir araba al dedim :)
Pazarlıkta bir kaç meridyen ötede adamlarda olabiliyor :D

sinan-s
08-01-2014, 19:41
Türk ınsanı işte :)

c20let
08-01-2014, 20:02
benim dediklerim hep işe yaradı
hem alıcı hem satıcı olarak
ama gevşemeyeceksin, 100 çuval çimentom var diyene cevap vermeyeceksin
yada son fiyatı alınca tekrar yavşamayacaksın o adama

işin gerçeği kısmet diye birşey var
ne kadar istersen o senin olmayabilir, ısrar etmemek lazım

Kısmet abi kısmetten öteye gitmiyor hiç bir şey.

Hep satarken pazarlıksız beni kurtaracak son fiyatı yazıyorum bu seferde pazarlıksız mal mı alınır olmaz öyle şey dediklerinde iyi fiyatı 250 fazla düşün ben onu indim şimdi sana diyorum bozuşuyoruz :D

ÜSTÜNERC
08-01-2014, 20:10
Pazarlık yapmak sünnettir ama adabıyla edebiyle yapacaksın onuda.Benim kendi düşüncem bir insan ciddi alıcıysa pazarlıgını üsulünce yapar ve iş biter.50 lira 100 liranın hesabını yapan bir insan araba alıp sürmesin zaten.

İstanbul
08-01-2014, 20:21
2 ay evvel 2012 model Porsche Cayenne sattım,araç 1 ay ilanda kaldı satılana kadar,bu süre zarfında dolayısıyla bir sürü abuk subuk tiple muhattap oldum..biri aradı arabayı Kastamonu'ya getir bakayım beğenirsem alırım dedi,1000 Euro kapora gönder geliym dedim,bana çok uyanıksın sen dedi,bir sürü yardım derneğinden arayıp para istediler,istediğim paranın yarısını teklif edip kabul etmeyince hakaret edenler oldu ki istediğim rakam emsallerinin en ucuzuydu,telefonda açık açık escort olduğunu söyleyip tanışmak isteyen 2 tane kadın aradı,araca bakmaya gelip 1 hafta bende kalsın,kullaniym,hoşuma giderse alırım diyen oldu,Ayvalık'ta zeytinyağı fabrikasıyla ve bilmem kaç tane büyükbaş hayvanla takas etmek isteyen oldu,daha neler neler..sonuç olarak biriyle anlaştık fiyatta TL olarak,satış için noterde sıra beklerken adam birdenbire elimi öpmeye kalkıp abi 5000 lira daha düş nolursun,yap bir babalık diye yalvarmaya başladı ve bana abi diyen adam benden 15 yaş falan büyük bu arada..ben de sinirlenip çıktım arkama bakmadan,sonuç olarak zararına tanıdık bir galeriye sattım,yani arkadaşların dediği gibi 3 üne 5 ine çok bakmadan ilk makul,mantıklı teklifte aracı vermek gerekiyor gerçekten

Faruk_Vtec
08-01-2014, 21:02
2 kere araç satma tecrübem oldu..

1ncısı sıfır vtec II'me 32 veren oldu vermedm (ılk günden 32 verdıler yaa, daha yüksek veren çıkar! eşşeğın kulağına su kaçarcaz yaa, ılk günden ver kurtul ışte.) ondan snra duşuk teklıfler geldı nyse 2 ay geçtı ustune 29.250 ye verdım..

2ncı aracım 2.4 Accord bı arkadaş 27 verım jantlarını lastıklerınıde al abı dedı (kumho 18 te37) yok dedım, gene duşuk teklıfler geldı, herşey ustunde 25.250 ye verdım..

3ncu araç satışımda böyle bı hata yapmayacam :) ılk gelene vercem..

***** sıtede ılan çok kalınca yada ılan tarıhı eskı olunca doğal olarak mılletın mıdesı bulanıo, ılk verılen fıyatı her zmn en yüksek fiyattır, verdınız verdınız yoksa o fıyatı mumla arıosunuz.. :)

Onurkk06
08-01-2014, 21:15
36.500 den ilanım var şuan. hıyarın biri "31.000 vereyim kardeş" yazdı. ne diyeceksin?:)

3 sıfırı sil ve çekmeye başla diyebilirdin tünay abi :)

makif84
08-01-2014, 21:26
Bizim millette artık pazarlık için değilde resmen ölücülük yapmaya başladı.Satılıklarda ilanım var 2.4 accord bendeyken boyasının neden olduğunu gösteren resimleri bile ekledim.Adam hala arayıp neden boyalı diye soruyor.İlan fiyatım 26,250 pazarlıkla düştüğüm fiyat 25 e kadar düşüyorum.Adam 22 olmazmı diyo.Sonrada abi ndn abi kötü konuşuyosun oluyo

drago
08-01-2014, 21:43
escorttan sahibinden üzerinden mesaj bana da geldi.

takas olma durumu dışında mesajları hiç sallamanın alemi bile yok. emin olun 35-40 yazdığınız araca 31 veren adamı aradığınızda gel al götür diyosun ben döneceğim diyor ara ki bulasın :D

facebookta takılır gibi sahibindende takılan, monopoly oynar gibi sağa sola teklif veren adamlar var, bunu hobi olarak yapan. boş yere mesaja cevap verip de sinir katsayınızı yükseltmeyin.

turci
08-01-2014, 21:56
bende pazarlık yapamayanlardanım,
geçenlerde garajı boşaltırken 4 tane orj Renault jant vardı atacaktım dedim İnternet'e koyayım,
70 Euro yazdım adamın biri mesaj atmış;
jantlar pis lastikte yok üzerinde 30 Euro vereyim diyor, bende tanesine 30 veriyorsan gel al dedim bir daha yazmadı :)
birisi geliyorum almaya dedi geldi, 50 ye verdim gitti.
param yok dese yine verirdim ama işi çakallığa dökene sinir olurum.

salihbilgin
08-01-2014, 21:58
Porsche Cayenne olayı harbi efsaneymiş :) okudukça benimkiler devede kulak diyorum şimdi :) daha neler duyacaz görecez acaba Allah sonumuzu hayretsin..amin

karaze
08-01-2014, 21:59
Bende anlamam hiç pazarlık yapmaktan ve sırf bu yüzden ne zamandır beğendiğim araç sahiplerini arayıp bir fiyat isteyemiyorum :)
Bilmediğimden soruyorum şoyle bir araca kaç TL teklif etmeliyim :)
Kaç TL vermeliyim :D
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-1997-mazda-323-1-5-lpg-li-otomatik-vites-klimali-149707775/detay)

salihbilgin
08-01-2014, 22:03
70 bin liralık araçta 5 lira pazarlık payı olur heralde belki ama 15 bin liralık araçta 2-3 bin olmaz heralde...bu pay olayını bende çözemedim...

karaze
08-01-2014, 22:05
maxi abi ahh dediğin gibi olsa yada herkes senin gibi olsa :) diyorlar ki mesela bana pazarlık yaptırma son fiyatı söyle tamam diyorum yok bu olmaz diyolar bu sefer de yukarı tükürsen bıyık aşağısı sakal misali. şahin vardı 95 bi kaç ay önce arap atıyla takas ediyordum az kalsın :)

"arap atıyla takas ediyordum az kalsın"

Sesli güldüm hacım :) :D :hehe:

DOHC
08-01-2014, 22:53
70 bin liralık araçta 5 lira pazarlık payı olur heralde belki ama 15 bin liralık araçta 2-3 bin olmaz heralde...bu pay olayını bende çözemedim...

Benim gözlemlediğim 20.000 TL'ye kadar yazılan küsürat pazarlık payı oluyor. Örneğin 20.750 TL oluyor 20.000 TL.
30.000 TL ve üstü ise 5.000 TL katlarında artıyor. Örneğin 32.000 TL ise 30.000 TL, 38.000 TL ise 35.000 TL istenen rakam gibi.
60.000 TL ve üstünde ise maksimum %10 gibi indirim oluyor......
Araç alırken ben kasko bedeline göre kıyaslama yapmaya çalışıyorum......

turbo16
08-01-2014, 22:57
beyler o kadar boş bir olayın çözümünü veya eleştirisi yapıyosunuz ki

çünkü denklemi çözmek imkansız iki taraf insan ve ortada deli köpek olan para var

yöntemler ve çözümler birine uyar birine uymaz bu internet ortamında öyle insanlar gördüm ki o karikatür ve fıkraların aslında gerçek olduğuna inandım

onun için hiç uğraşmayın hep bir level üstü gelecek

Le10ur
08-01-2014, 23:11
ben arac alırken her zaman devletın belırledıgı kasko degerıne gore fıyatlama yapıyorum abartmanın anlamı yok yanı ılgınctır kı ama ben suan ankarada kendı aracıma en dusuk fıyatı yazan bırıyım hatasız araba arayan yok anca takas gelıyor

ALPER-VNS
08-01-2014, 23:12

31e devam :)

hkkcn
08-01-2014, 23:13
Telefonda asla pazarlik yapmam arayip saatlerce salak salak konusuyorlar yok bende su makna vardi yok sunu yaptik bunu astik banane hiaaaam.....ayar oluyorum ciddi adam cikar gelir bakar begenirse tutar elimizi bizde birakmayiz elini olur biter yok muayene parasi yok bandrol parasi beni hic irgalamaZ.. vosvosun ilani var suan nette 11lira istyoruz adam diyoki abi ogrenciyim 5500 param var biroktirdim olurmu gelde kufur etme arkadas adama yok diyorun halen 5 tane mesaj atiyo yap bi abilik abi nolur hadi ya lutfen falan neler var neler . Kac kere. 100 200 lira icin notere giderken adamlarla kavga edip bozdum isii

Masterpiece
08-01-2014, 23:24
Ölücülerin genelinde bi özgüven var heralde , teklifleri ''işine gelirse'' şeklinde yapıyorlar bide.
Aracımıza 18500 yazmıştım , adam 15 veririm diye mesaj atmış :)

İzmirden bir kişi aradı samimi konuştu ciddi alıcı bizde elimizden geleni yaptık 5 dk konuştuk konuşmadık telefonda anlaştık.
Parası cebinde olup arayan alıcının gözünü seveyim :)

turbo&quattro
08-01-2014, 23:33

yoksa neyse o mu

Burasi icin soyliyim egerki ilaninda atiyorum $10k obo ( or best offer - en iyi teklif ) demissen teklifler geliyor ama obo yazmazsan genelde ciddi alicilar haric cevap gelmiyor.

2 ay once hicbiryerde ilani olmamasina ragmen bir ark ulasti bana Tr deki quattro m icin. Asla ayiplo mal satmayacagim icin arabanin tum eksiklerini saydim ve ona gore fiyat verdim, anlastik. Iki gun sonra ustama goturecegim aklimda kalmasin diye onada ok dedim. Ustaya goturduler ve anlastigimiz fiyatin 3bin tl eksigine verirsen alirim vs.. zirvaladi durdu. Para onemli degil kazanilir ama durustluk hersey. okuyorum, goruyorum tr de maalesef ticari ahlak diye birsey yok kim kime nasil saplarim pesinde.

doush
08-01-2014, 23:44
Ben bu forumda bir arkadaşa takas yolladım, feysbuktan ekledi 22 yazan ilana, son fiyatım 21.500 üstüne ne istersiniz dedim. araban en fazla 18 eder dedi ben de 26 dan 23 e düştüm bilmem ne işte 25 tane araba alıp sattım piyasasını bilirim dedi. Kendi 24 yaşında ama nasıl oluyorsa.. Dedim abi saygısızlık yapma 18 e 300.000 de ibiza alırsın falan dedim sildi sonra beni :)

Ben bu konuda yazan bazı abilerime kardeşlerime de takas attım, veya takas geldi. Elimde bu kadar para var abicim- kardeşim, sakın saygısızlık olarak algılama diye özür dileyerek uyarsa edelim diyorum neyse ki yukarıdaki saygısız dışında sorun olmadı sağolsunlar :)

Pazarlığın da gerçekten boku çıkıyor, arabamdan memnumun ne diye zararına vereyim babamın oğlu musun :D

Merthan
08-01-2014, 23:48
Ben Cuprayı satarken wrx takası geldi. Adam 38.000 tl yazmış arabaya bende 40.900 yazmıştım.
Takas + 5.000 tl para istedi benden. Neden dedim? Takas fiyatı farklıymış...

Peki benim takas fiyatım ne olucak dedim? İlana öyle birşey yazmamışsın yazmış.
Teklifi gönderen kendisi,üstüne 5.000 tl para istiyor. Nakit versem 35 e verecek adam takasta kaç para istiyor. Araba satmak ile uğraşmak nefret bişey ya..

ggtoker
08-01-2014, 23:48
alırken ucuza alakasın saterken pahalıya satacaksın :D :D

karaze
09-01-2014, 00:06
Ben Cuprayı satarken wrx takası geldi. Adam 38.000 tl yazmış arabaya bende 40.900 yazmıştım.
Takas + 5.000 tl para istedi benden. Neden dedim? Takas fiyatı farklıymış...

Peki benim takas fiyatım ne olucak dedim? İlana öyle birşey yazmamışsın yazmış.
Teklifi gönderen kendisi,üstüne 5.000 tl para istiyor. Nakit versem 35 e verecek adam takasta kaç para istiyor. Araba satmak ile uğraşmak nefret bişey ya..

Bak bu baya ilginçmiş :)
Daha doğrusu adam ilginçmiş :)

timucintt
09-01-2014, 01:26
Ben bu forumda bir arkadaşa takas yolladım, feysbuktan ekledi 22 yazan ilana, son fiyatım 21.500 üstüne ne istersiniz dedim. araban en fazla 18 eder dedi ben de 26 dan 23 e düştüm bilmem ne işte 25 tane araba alıp sattım piyasasını bilirim dedi. Kendi 24 yaşında ama nasıl oluyorsa.. Dedim abi saygısızlık yapma 18 e 300.000 de ibiza alırsın falan dedim sildi sonra beni :)

Ben bu konuda yazan bazı abilerime kardeşlerime de takas attım, veya takas geldi. Elimde bu kadar para var abicim- kardeşim, sakın saygısızlık olarak algılama diye özür dileyerek uyarsa edelim diyorum neyse ki yukarıdaki saygısız dışında sorun olmadı sağolsunlar :)

Pazarlığın da gerçekten boku çıkıyor, arabamdan memnumun ne diye zararına vereyim babamın oğlu musun :D

ya oğlum sen halen ordamısın :)

onn_dear
09-01-2014, 04:35
7. Aracimi aldim. Hicbiri 10 gunden fazla ilanda kalmadi. Hatta birkacini 2-3 gunde verdim. Aldigim adamlarda verdigim adamlarda hep duzgundu, hic sorun yasamadim, sanirim birazda sans işi. Sacma sapan teklifler geldigi oldu ama cvp bile vermedim. Arayip dusuk fiyat teklif edene de olmaz deyip kestirip attim.

KMR2-GT
09-01-2014, 08:58
bende 8. arabamı kullanıyorum.7 sinide 3 aydan önce sattıgımı hatırlamıyorum:D

bide şöyle bişi var.senın arabanıın aynısından satanlar senın arabanı bokluyor kendı aracını satmak ıcın.clio rs i satarken rs satan elemanlar yada daha once kullanmıs birileri olmayan bi ton şey söledi kaç tane alıcı vazgeçti o şerefsizler yüzünden.hepside bu siteye üye

elpadre
09-01-2014, 09:06
Ne Dediği Anlaşılmayan Adamın Araba Pazarlığı - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=XyqNrZaqDOg)

pazarlık boyle yapılır ...

luca55
09-01-2014, 10:02
şuan arac alacak adamın bandrolu arac sahıbine ödetmesini ben anlayamam arkadaş.ödenecek vergi ocak-haziran arasına ait sonucta.sankı ben bınecem araca.neden ben ödeyyeyımkı senın vergını.ben bmw yi hazıran ayında aldım ve hemen 1100 tl vergısını ödedım adama hıc soylemedım bile dusermısın diye.

MK8800
09-01-2014, 10:14
Babamin araci gecen sene satacagimiz zaman ilana koydum ilan aciklamasina da "mantikli takas olur" yazdim . Bu arada arac 2011 Mercedes s350 cdi long . Hayatimda o kadar guldugumu hatirlamam yazarken bile guluyorum mantikli takas teklifi olarak "mercedes axor" 2012 kamyon teklifi gelmişti . Usenmedim adami aradim dedim dalgasina konusayim abi dedim kamyon düşünmüyoruz . Verdigi cevap yine ayri bi vaka , - abi baktim fotograflar bakliyat fabrikasinda cekilmis arkada kamyonlari da gordum hepsi nakliye firmalarina ait bende nakliye firmasi sahibiyim ikimizinde isi gorulsun diye yazdim....

Edit: arac plakasi icinde ayrica 2 adet iphone5 teklifi gelmisti keske verseydik dedim sonra plaka arac ustunde gitti cok üzüldüm :D

M.A.D
09-01-2014, 10:22
belki sende kurala uymalısın?

herkesin yaptığı gibi 2-3 bin lira fazla yaz
sonra pazarlık payı diye istediğin fiyata düş.
insanlar onu istiyor

Bi ürün satarken saçma teklifleri verenleri engelliyorum sahibindende mesela. Hiç cevap dahi vermiyorum, makul yazanlara ya da teklife yakın yazanlara cevap veriyorum.

felsefem bu aynen devam :D

Oznsrl
09-01-2014, 10:30
Hiç araba satma işim olmadıda şimdiye kadar en az 15 takım jant yada lastik satmışımdır.
En son kış lastiklerini ilana koymuştum 400 tenekelerle 500 diye adamın biri tenekelerle 300 olur mu diye mesaj atmış nasıl sinirlendim anlatamam :D

Bu işlerde en sinir olduğum şey mesela 800e anlaşıyosun herşey bitiyo parayı alcan ya kardeşim işte 20 lira 30 lira çıkışmadı muhabbetini yapanlar oluyo 3 kere başıma geldi buda önemli bi para deil ama enayi yerine konmuş gibi hissediyo insan :D e o kadar söküldü takıldı 20 30 lira için uğraşmak istemiyo insan ama 3.den sonra çok snrlendm bidaha öyle bşy olursa yok yicem 800 se 800 799 olmaz :D :D

-ER-
09-01-2014, 10:33
Benim pek tecrübem yok 2 araba sattım sadece.
Gelip bakıyor üstüne kredi alcam bişi alcam beklicem ffln filan diyen indir şu olsun diyor. Bende yineliyorum telefonda ne konuştuk usta ben sana son oluru bu dedim sen gelimiş hala böyle diyorsun paran yoksa alma diyorum göndermiştim tutuluyorum fakir edebiyatına paran yoksa araba alma :D

ersandeniz
09-01-2014, 10:47
getzi 16500e koydum ilanı, 16ya olmadı 15500e satma düşüncem vardı, ustayla geldiler baktılar, usta pazarlığa başladı 15 diyor, olmaz dedim, 15500 dedi, bütün ağır bakımları yapıldı, triger dahil dedim, usta triger önemsiz boya değişen önemli deyince "ben bunu diyen ustayla pazarlık da yapmam" dedim döndüm gidiyordum, alıcı eleman girdi araya "abi ben alcam arabayı son birşey yap da alayım" dedi 15700e anlaştık, aralık ayıydı yeni yıl vergisini ödememek işime geldi :)

Maxi
09-01-2014, 10:51
çözümü buldum
bir araba alın ve hiç satmayın
benim gibi 14 sene kullanın ehehehe

mad_max1978
09-01-2014, 13:16
çözümü buldum

aynen.sırf bu korku yüzünden 9 yıldır aynı arabaya biniyorum:)

mmtrıza
09-01-2014, 13:38
Bandrol konusunu bende çözemedim birtürlü kimi sen öde diyor kimi ben öderim diyor standartımız yok malesef

Pazarlık konusu biraz kişilerin ahlakı ile ilgili benimde bu işteki tecrübem satacak olduğunuz ürüne/araca ilk ciddi teklif verene verin 3ü 5i aramayın yoksa mundar oluyor

19gokhan90
09-01-2014, 13:39
çözümü buldum
aynen ben de çözümü böyle buldum :D askere gitcem satmam gerekiyo hala koyamadım sahibindene

KA®ANLIK
09-01-2014, 13:51
Geçen Corsa'yı satarken aracın ilanı. 14.750 idi.

biri yazmış 10,000 veriyim diye,

cevap yazdım;
yanında 100 tane pokemon taso verirsen neden olmasın ?

diye...

mesajı almıştır herhalde :D

sde30
09-01-2014, 13:53
Sahibindene istediğin fiyatı yada yakın bi fiyat yazamıyorsun ki 30 yazdıysan adam 26-27 ye verir bu diyo 26 yazsan 23e alırım her türlü diyo tam psikolojik savaş :D

KMR2-GT
09-01-2014, 13:55
Geçen Corsa'yı satarken aracın ilanı. 14.750 idi.

biri yazmış 10,000 veriyim diye,

cevap yazdım;
yanında 100 tane pokemon taso verirsen neden olmasın ?

diye...

mesajı almıştır herhalde :D

rs i satarken.. ilanda 22 23 falan yazıyordu soruya bak

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/s720x720/481629_10151252411358999_20774394_n.jpg

sonrakı muhabbet daha acı

KAMERMR2 :

son 14 olur

tolsty76 :

arkadasım dalga gecmene gerek yok zaten satamıyosun bakıyoruz arada barı adam akıllı bı fıyat yazda elınden cıkar

HaKo
09-01-2014, 13:58
Bi kere almaya niyeti olan adam gelip bakıyor beğenirse zaten alıyor aracı.

Piyasayı iyi görüp doğru fiyatı belirledikten sonra o fiyatta diretirim usulen 3-4 bin fazla yazarsın aracın değerine göre. Kalkıp 30 bin TL lik araca 40 bin yazılmaz bence.

Fiyatta iyise adamda alıcıysa zaten fazla diretemiyor. Ama kalkıp malını değerinden fazla okutmaya çalışırsan çingenesi de gelir ısrarcısı da gelir gelirde gelir.

Ve bir kaç arkadaş yazmış ilk çıkan müşteriye vereceksin lafı gerçekten çok doğru .Bugüne kadar ilk gelen müşteriye vermediğim her malı daha ucuza haftalarca bekleyip başkasına sattım. Bu yüzden ilk geleni çok kırmadan 3-5 bakmadan vermek lazım.

ontheair
09-01-2014, 14:07

yoksa neyse o mu

Geçen gün Discovery ve NC'de bir belgesel vardı. KAdın biri 67 Camaro SS satıyor. Sunucu en son şu kadar olmaz mı dedi? O fiyata olsaydı ilanı neden 10 bin dolar yazayım dedi ve kadının istediği rakama anlaştılar. History Channel'da Kont'un arabaları diye bir program var. Ordaki pazarlıksa çok garip. 50 bin dolar dedikleri arabaya adam 20 bin dolara alıyor.

Telefonda asla pazarlik yapmam arayip saatlerce salak salak konusuyorlar yok bende su makna vardi yok sunu yaptik bunu astik banane hiaaaam.....ayar oluyorum ciddi adam cikar gelir bakar begenirse tutar elimizi bizde birakmayiz elini olur biter yok muayene parasi yok bandrol parasi beni hic irgalamaZ.. vosvosun ilani var suan nette 11lira istyoruz adam diyoki abi ogrenciyim 5500 param var biroktirdim olurmu gelde kufur etme arkadas adama yok diyorun halen 5 tane mesaj atiyo yap bi abilik abi nolur hadi ya lutfen falan neler var neler . Kac kere. 100 200 lira icin notere giderken adamlarla kavga edip bozdum isii

Ben bakırköy'de oturuyorum adamın arabası Tuzla'da. Hem kendi hem de onun vaktini öldürmemek adına en son ne olur diyorum. Sonuçta rakamım belli. Olmayacak duaya amin demenin alemi yok.

mmtrıza
09-01-2014, 14:34
geçen elimde satılık lastik vardı 350 tl yazdım çok arayan oldu son ne olur kargo parası düş şunu düş vs vs Denizliden biri aradı 325 olur dedim 2 gün sonra yine aradı ciddi alıcıyım dedi 290a bıraktım al işin görülsün dedim haber vereyim dedi aradan 2 gün daha geçti başkası aradı fiyat son ne olur diye şudur budur derken 300e bıraktım 2-3 kişiye sanada öyle olur aşağı vermem dedim abim geçen gün aramış 290a bırakmışsın dedi evet dedim o fiyattan vereceksen gelelim dedi iyi gelin dedim geldiler baktılar lastikte kusur aradılar 270den kapı açtılar olmaz dedim ben size son 290 demedimmi dedim ozaman ortada buluşalım dediler daha önceki alışverişlerimden bildiğim için inatlaşmadım verdim gitti ilk bakan kişi almış oldu

MURAT_HLX
09-01-2014, 14:39
aynen ben de çözümü böyle buldum :D askere gitcem satmam gerekiyo hala koyamadım sahibindene

5 silindir satılırmı ya :)

bomonti
09-01-2014, 14:45
Temiz efendi gerçekten kullanıcı adama pazarlık bende yapıyorum. Ama bazı ölücüler var ki, bu kişilerle sizde muhattap olmuşsunuz malın değeri 5 se 5 10 sa 10 gram aşşağı inmiyorum.. Galericilere falan daha fazla fiyat çekiyorum keza alım-satımcılara da öyle :)

Misal geçen ay aracımı satıyordum, adamın biri ölü bir fiyat verdi 1-2 yaş büyük arabalara yönelttim :) ama yılmadı 2 kere daha arayıp ölü fiyat çekti... Yetmedi başkalarını arattırdı... En son geldi benim istediğim fiyata, bu kez de arabanın fiyatını arttırdım :) Allah zora sokmasın, yoksa bu tip insanlar arabadaki taş izini bile problem yapıp 10-20 nerden koyarsam derdine giriyorlar. Arabana güveniyorsan gerçekten temizse burnundan kıl aldırmazsın. Olay budur bence.

AEAlmas
09-01-2014, 15:10
Fluence i satarken cok kişi cingen pazarligi yapti arac 36 istiyorum digerlerinden fazlasi da var ee 2010 modeli 33 e veriyorlar pert kayitli al onu ozaman beni arama biri geldi 35 dusunurmusun iyi gel konuşalım o para diye dusunme pazarlik sunnetir geliyor e su bu zaten piyasadan 2 milyar asagi yaziyorum hizli satilsin diye adam diyor e servis bakimi yapilmamis kardes yazdim oraya okumamistim 34 e alalim maden geldik dedim gerek yok bastim gittim ariyor tmm 35 olsun sana satacak arabam yok dedim bi arada galerici dadandi 32 verem 33 verem su bu dedim isim olmaz ya kardesim Allah tan ne istiyorsun arabani alacam iste diyor cevap yazmadim sovecem yoksa sonra ariyor arayinca sana satacagima yakarim dedim siz cagresiz insanlara yapiyorsunuz ah li arac alip satiyorsunuz iş anlayisinizi sikim dedim sizin gibilerin dedim ne kufur ediyorsun diyor la satmiyorum kapa dedim akoyarim arabaninda seninde dedim aramadi birdaha 35 e sattim gitti duzgun birisine binicye istanbul a

başalp
09-01-2014, 15:21
son arbamı 24.050 tl ye aldım gerisini siz düşünün...
adamın yüzüne amma çingenmişsin dedim armut gibi sırıtıyordu...

cookies
09-01-2014, 15:27
son arbamı 24.050 tl ye aldım gerisini siz düşünün...
adamın yüzüne amma çingenmişsin dedim armut gibi sırıtıyordu...

Ben civic'i 13.070 tl ye almıştım.. Arabayı kafama takmıştım yoksa dalgamda olmazdı da.. Ne tipler var bu ülkede eminim başka bir coğrafyada yoktur..

d3Li
09-01-2014, 15:49
Hepimiz hem alıp satıyoruz. Benim gözümde alıcılar ne kadar sacma sapan teklif yapıosa bi o kadarda sacma sapan sekilde yalancı dolandırıcı satıcı var yani al birini vur ötekine :)

Alper_
09-01-2014, 16:33
pazarlıktır edilir neyse de yanına gidince söylediğinden farklı birşey çıkınca insan çok kızıyor..üstüne birde şu var diyip o da çıkmayınca kazıklandığını hissediyor..

tunch
09-01-2014, 16:35

kesinlikle dogru helede ilan falan acmadan etrafından soranı yakaladıgında ver gitsin ;)

Faruk'S
09-01-2014, 16:39
43 bin liralık arabamıza telefonda arıyıp 40 teklif ediyor kabul etmiyoruz adam neyse geliyim arac basında anlasırız diyo arac basında 38 teklif ediyo.. şaka gibi :)

mmtrıza
09-01-2014, 19:36
pazarlıktır edilir neyse de yanına gidince söylediğinden farklı birşey çıkınca insan çok kızıyor..üstüne birde şu var diyip o da çıkmayınca kazıklandığını hissediyor..

O hissi bende yaşadım bir kaç defa şehir içi neysede şehir dışında olunca çok zor oluyor telefonda neyse söyle gelince zaten adam baktirinca çıkacak herşey ortaya

19gokhan90
10-01-2014, 10:31
5 silindir satılırmı ya :)

onu sattım 6 ayda falan :D hgt yi satan her arabayı satar dedim de olmadı öyle civic piyasası çok kötü herkes alsat çı hep ölü fiyata alma peşindeler

sagi
10-01-2014, 14:37
bende ilk çıkana satma taraftarıyım artık valla vti aldım aldığım gibi 29 verdiler vermedim komple oem di sonra 9 lira harcadım o fiyatı veren çıkmadı,birazda nasip kısmet sonrasında satıldı pazarlık konusunada gelirsek adam 200 lira istediğim ürüne 150 olurmu diyo gönlün olucaksa 300 diyim 200 yapıyım diyorum :)

MURAT_HLX
11-01-2014, 03:37
onu sattım 6 ayda falan :D hgt yi satan her arabayı satar dedim de olmadı öyle civic piyasası çok kötü herkes alsat çı hep ölü fiyata alma peşindeler

valla avartarı görünce :D klasik soruyu sorayım sana arıyomusun hgt yi ?

aTaBeY
11-01-2014, 11:34
Bende şimdi aveo'yu satıyorum ilanı falan yok kendi çevreme lafta söylüyorum, aracın üzerindeki ekstraları yaptıklarımı sökecek bir bayana kullanabileceği şekilde vereceğim diye kafamda planlıyorum

Amcanın biri müşteri oldu dükkanda otururken dedim bu fiyat böyle böyle. Bindi ee bu çok sekiyo orjinal teyp takılı değil lastikler ince falanda fistanda şu fiyata olur ancak ben buna böyle nasıl bineyim dedi..

Tamam dedim senin dediğin fiyattan ama yaylarımı alırım jant lastik alırım tesisatımı sökerim zenonlarımı sökerim vs. vs. sana orjinal fabrikadan çıktığı şekilde teslim ederim dedim
Ozaman ne anlamı kaldı diyo :) cümleye bak lan nedemek ne anlamı kaldı sen onları kusur olarak görmedinmi bende fiyatını kabul ettim ama herşeyi sökerim üstünden dedim
Ben ama aracı bu şekilde gördüm. Tamam gördünde bu şeklini sevmedin ama dedim. Sonra dedim bana şuan araç lazım şuanda dedim satmak pek işime gelmez biz senle anlaşamicaz amca sana başka araç verelim vs. direk postaladım adamı. Uyanığa bak ordan para kesiyo üstündeki ekstraları beğenmiyo ama kalsın diyo söküp satacak...!

metinmb407
12-01-2014, 12:29
Başka forumdan bir arkadaş Golf ünü satılığa çıkarmıştı 26 bine. Almayı isteyenle aralarında geçen muhabbetin fotosu, belki bilenler vardır :D

http://i.imgur.com/Nyg7ymvl.jpg

Gimifayf
12-01-2014, 14:36
Erdal Bakkal Araba Pazarlığı - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=TYj5rN5x6Fk)

DenizKaan
12-01-2014, 14:54
Başka forumdan bir arkadaş Golf ünü satılığa çıkarmıştı 26 bine. Almayı isteyenle aralarında geçen muhabbetin fotosu, belki bilenler vardır :D

O benim Metin abi :D
Arabaya 21 istiyordum. 16 bine olur dersem düşünebilirmiş birde. Direk almıyo yani :D

aliergun
12-01-2014, 15:05
telefonda pazarlık ederim. ama arabanın herturlu kusurunu eksiğini söylerim. bakmaya gelen adam arabada söylediğimin dışında birşey bulamaz. işine gelirse alır gelmesse güle güle derim.
şehir dışına da 2 tane araba sattım. ikiside geldikleri zaman teşekkür edip gitmişlerdi.

Equinox
12-01-2014, 17:16
Bu adamı arayıp, araban temizmiş 7 ye verirsen bi bakıyım diyesim var. Açıklamış birde uzun uzun.

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-mazda-bg-323f-gt-kolleksiyonluk-102323564/detay)

tylan
13-01-2014, 15:13
daha bı saat once basıma gelen bı olayı yazayım :) cumartesı gunu biri bızım corollayı dukkanın önun de görmüş, dukkana gelmiş,araç sızın mı dıye sormuş. Babam evet demiş. satılık mı dıye sormuş,yok demiş, adam demiş abi param peşin, Temiz araç arıyorum bulamıyorum memurum param kısıtlı,falan filan babamı 39.000 e satmayı ıkna etmıs. Araç benım ustume olduğu için babam benım numaramı vermıs adama.Bugün geldi adam buluştuk yanın da bırını getirmiş, Yanın da getirdiği adam , sağına soluna baktı bu araba bu para etmez sen az daha dusur dedı. Dedım ne kadar dusureyım ? 36 ya bız bunu alalım zaten toyotanın 2. eli yok daha yuksege satamazsın,ben yıl da 50 tane araç alıp satıyorum piyasayı bılıyorum.merak ettım sordum, Dayı meslegın ne ? dozerciyim :D Amk herkez galerici oldu zaten dedım. bindim arabaya geri geldim. Boşu boşuna uykusuz kaldım bugun

metinmb407
13-01-2014, 22:41
O benim Metin abi :D
Arabaya 21 istiyordum. 16 bine olur dersem düşünebilirmiş birde. Direk almıyo yani :D

Biliyom ifşa etmemek için adını falanda sildim :D Özellikle konunu aradım fotoyu eklemek için :D

Doğu
14-01-2014, 08:39
en keyiflisi de bunun şu motoru şu para, şu kasası şu para, bu parayı etmez tipleri.

ağır giydiriyorum

M U R A T
14-01-2014, 08:49
pazarlık zamanla öldürme anlamına gelmeye başlamış ülkemizde bende en son corsayı satarken sahibinden mesajları yüzünden sinir sahibi oldum :p 36 yazan fiyat 26 ya aynısı var diyo onu alsana madem aynısı birde pazarlık sünnettir var ulan sanki dininin tüm gereklerini yapıyor pazarlık sünneti kalmış :p

aliok
14-01-2014, 09:52
Benim de çok araba alıp satmışlığım yok ama yaşça benden büyük adamlar gelip kırk takla atıp, mala *** atmaya falan çalışıyorlar. Ben utanıyorum öyle davrandıkları zaman onların adına. Ama kararlı olmakta fayda var. Mal benim, araç yürümese bile bu fiyattan bi kuruş aşağı olmaz, gerekirse kapıda çürütürüm diceksin ki benim mantığım gerçekten bu. 1000 lira aşağı verceğime 2000 lira masraf yaparım kafam rahat binerim. He illa satıcaksın, kafaya koymuşsan da son fiyatına pazarlık yapmaya çalışana bir daha pazarlık yapmaya çalışmayacaksan seni kırmam diyeceksin. Zaten bunu dedikten sonra pazarlık yapmaya çalışan adamla ticaret olmaz.

Adamlar pazarlık sünnet diye kanına giriyorlar ama pazarlık yapmaya başladıktan sonra dürüstlükten eser kalmıyo. O zaman da sesimi çıkarmıyorum gitmesini bekliyorum artık resmen. Konuşuyo konuşuyor, son fiyat bu diyorum. Konuşuyo konuşuyo son fiyat bu diyorum gidiyo.

Ben mal pazarlamayı falan beceremediğim için böyle davranıyorum. Bi de adam görüşmeye geldikten sonra fahiş fiyat istese bile malı yağlayıp ballayıp fahiş fiyata bile verebilenler var onun da yetenek olduğunu düşünüyorum:)

by_lucky
14-01-2014, 14:52
aracım ilandaydı, telefonda pazarlık adetim değildir ancak biri aradı en son ne olur dedi rakamı söyledim kabul etti, arabayı görmeye geldiğinde de abi son ne olur diyo, telefonda konuştuk ya dedim ona göre geldin sende dedim, abi telefonda ayrı şimdi araç başındayız buraya kadar geldik diyo, allah arabasını satana sabır versin.

doush
14-01-2014, 22:01
Aha bir canlı örneği daha...

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-2.sahibinden-full-orjinal-ellenmemis-nadir-kalan-si-149842977/detay/)

Arabayı da 7 ocakta almış feysbuk fotosundan belli.. Biz ne zamandan beri böyle birbirmizi s*kmeye çalışır olduk anlamadım gerçekten.. 1 tane de ortak arkadaşım çıkıyor da görünmüyor.. 2 type-r bi vti ım olmadı ama olmuş gibi gösterdim çaktırmayın beyler hahahaha kamer abinin olduydu öz abim sayılır sıkıntı yok :D

Fotoyu en aşağıdan yukarı doğru okuyun.

http://i.imgur.com/mvSQLQs.jpg

aTaBeY
14-01-2014, 22:12
Yine halt yedim aracımı ilana koydum arayanlar ben bu araçtan arıyorum sizinki çok şık duruyor vs. vs. ıvır zıvır eeee öyle bir fiyat veriyor ki adama telefondan geçip uçasım geliyor sen diyorum akıllımısın dalgamı geçiyorsun adamdaki cevap ee chevrolet kapanacak el mahkum satacaksınız diyor vay bee özgüven patlaması yemin ederim. Çok şükür arabam istediğim fiyatı görmesine 500 tl kaldı. İnat ettim görmeden vermem benle mezera gelir :)