PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda Hrv Hakkında bilgi

oguz
10-01-2014, 13:46
Arkadasımda bu araçtan var , Alacağına karşılık aldı aracı , ama araç hakkında dogru durust bılgımız yok lpg de sıkıntısı var , şanzımanı nazikmiş, yağ değişimlerine felan dikkat edilmesi gerekırmiş , motorla alakalı sıkıntı duymadım , ılk ızlenımlerım ruzgara dırencı dusuk degıl , ufak tefek ama keyıflı , şanzıman ılgınc )) , 4 çekerini Orduya kar yağdığında denedık , eğlendik ama , bide sağlam usta bulmak lazım , Ankaraya gelme durumu var orada olabılır , yakın iller olabılır , samsun trabzon gibi
Herkes e teşekkürler,

oguz
10-01-2014, 15:30
Eldemızdemi patladı acaba :))))

JackJones
10-01-2014, 17:13
Abi şanzumanı kötü bi araç motorunda sıkıntı olmaz. HRV benim için Honda grubunda alacağım en son araba. satın gitsin eğer illa ki jipe bineceğim diyorsanız CRV alabilirsiniz memnunda kalırsınız...

halilkarakas
10-01-2014, 17:33
ne yazdın abi hiçbişey anlamadım harbi (hrv hakkında bilgisi yok)

JackJones
10-01-2014, 17:40
Valla bu arabayı almışlar ama bilgileri yok nasıl bi arabadır sorun çıkartır mı ? gibisinden bişey soruluyor diye anladım ama yanlış mı bilmiyorum. yazı ciddiden çok dağınık ne dendiği anlaşılmıyor :)

timucintt
10-01-2014, 18:23
HRV neye göre kötü neye göre arzalı ? bir kere HRV bir arazi aracı değil Croosover bir araçtır yani suv bile değil mini suv diyebilirsiniz ancak, tabi siz CUV larla SUV arasındaki farkı bilmiyorsanız bilemem... ikincisi arazi kabiliyeti beklemeyin 4 çeker diye her aracı arazide koşturmanın mantığı yok.... şanzımanı kötü denmiş neye göre kötü ??? kötü felan değil CVT olduğu için hissizmiş gibi gelir ama gayet atak bir şanzımanı vardır... heryerde arıza yapıyor denmiş bu şanzımanlar için aceba neden veriyor bu arızayı diyen yok?? arıza veren CVT HRV lerin %80 ni adam gibi periyodik bakımları yapılmadığından bozuluyor genelde... çok yakand avar diyor oda neye göre yakıyor 1300 kilo 105 beygirlik bir araç 1 depo benzin(55lt) ile cvt şanzımanıyla 750 km giden arkakadaşım var bumu çok yakmak ?... motoruda sorunsuz tabiki üstündeki motor 1.6 iesle aynı motor sadece emme manifoldu ve beyni farklı.... ustasına gelince her iyi honda ustası bakımını yapar onun öyle çok özel yetenek gerektiren bir araç değil CRV dende çok daha uygun parçası ve daha uygun yürütme maliyetine sahip bir araç....

yani kısacası sevmediyseniz satın bu aracı seven tam seviyor sevmeyen hiç sevmiyor.. sevemeyen adamda genelde zaten crv ye gücü yetmeyip hrv yi bir hummer zannedip alan adamlar olduğundan memnun kalmazlar tabi.... hrv civicin yerden yüksek halinden başka bir şey değildir...

oguz
11-01-2014, 21:35
Yazının dağınıklığından ötürü özürdilerim arkadaşlar , Araç keyifli güzel bir araç ancak hakkında hiç bir bilgimiz yoktu , öğrenebildiklerimiz konforlu bir araç Şanzıman bakım isteyen düzenli yağ değişimleri yapıldığında ve arkadaşın dediği gibi arazi aracı gibi zorlanmadığı taktirde sıkıntı yaratmayan konfor özellikli bir şanzımana sahip büyütlmüş civic , Arkadasımın eşi aracı cok sevdi, başta satıcaktı sonra iyi bir honda ustasında yaptırarak kullanmaya karar verdi, Ağır bir bakım şart sonrasında uzun sure kullanılır sanırım , yardımlar için teşekkür ettim !