PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2014 Megané GT

Mutlu Değerli
11-01-2014, 01:36
Mégane performans modelleri de Renault’un yeni tasarım kimliğine kavuşuyor. Yenilenmiş tasarım özelliklerinin yanı sıra, Mégane R.S. modeli, R.S. Monitor 2.0’da mevcut olan R.S. Replay işlevi ile donatılmış olarak geliyor. Mégane serisinin en tepesinde yer alan R.S. versiyonu maksimum sürüş zevki sunuyor. 2.0 16V 265HP motoru, sınırlı kaymalı diferansiyeli, bağımsız manevra dingilli ön süspansiyonu ve iki şasi tipi (Sport veya Cup) sayesinde Mégane R.S. Renault Sport uzmanlığını yansıtan teknolojilere sahip.

Mégane R.S. stili markanın yeni tasarı kimliği sayesinde daha da fazla karakter sahibi oldu. Yeni kaputta siyah zemin üzerine konuşlandırışmış daha büyük bir Renault logosu bulunuyor. Aracın çekiciliğine katkıda bulunan yeni farlar da artık parlak siyak “göz kapaklarına” sahip. Söz konusu farlar geceleri en iyi aydınlatmayı sağlamaları bakımından ışık huzmesini büyütüyor. Renault’nun Formula 1’deki başarısına bir gönderme olması bakımından da yeni ön tamponda bir F1 splitter’ı bulunuyor; bu, Renault Sport serisinin tümünde yer alan bir stil özelliği.Yeni Mégane R.S., Red Bull Racing RB8’de yer alan şu özelliklerle birlikte sunuluyor:Recaro koltuklar: iki renkli kumaş/deri-kumaş döşeme ve koltuk başlıklarında Renault Sport işlemesi,Renault R-Link internete bağlı multimedya tablet: R.S. Monitor 2.0 (versiyon 2.0) veri toplama sistemi yeni R.S. Replay işlevi ile uyumlu,Gri şeritli opsiyonel 19’’ siyah jantlar: Mégane Trophy’nin Nürburgring’teki önden çekişli rekorunda kullandığı Bridgestone yüksek performanslı lastikleri ile birlikte.Özel tasarım tutkunları için yer alan opsiyonel R.S. Design paketi kırmızı boyalı halde şunları sunuyor: F1 splitter, kapı altı koruyucuları ve arka spoiler. R-Link multimedya dokunmatik tablete entegre olan R.S. Monitor 2.0, bir dizi veri toplama ve canlı gösterim özelliğini bünyesinde barındırıyor. Piyasada tek olan sistem sayesinde R.S. Replay, kullanıcıların yaklaşık on beş sensörden gelen gerçek zamanlı bilgi girişlerini, tork ve güç eğrileri, GG diyagramı (dikine ve yatay hızlanma) ve diğer işlevleri görüntülemesi mümkün oluyor. Eğer pist planınızı bir USB’den indirirseniz, ilerlemenizi sürenizi görebilmek için otomatik kronometre fonksiyonunu bile kullanabilirsiniz.
Kullanıcılar aynı zamanda verilerini USB cihazına kaydedebilir ve PC ya da Mac’te bulunan R.S. Replay yazılımı ile analiz edebiliyorlar. Böylece yaptığınız en iyi süreleri ‘tekrar görüntüleyebilir’, araç durumunu, anlık gücü, motor hızını, direksiyon açısını, pedal kuvvetini, vs. izleyebilirsiniz. Spor müsabakalarında kullanılan uygulamalara benzer şekilde, söz konusu yazılım iki sürücünün performanslarını da karşılaştırabiliyor. Tüm bu veriler yakın zaman önce hizmete giren Renault Sport topluluğu ile paylaşılabiliyor.

2.0T Renault Sport motoru artık Mégane GT’de Yeni Mégane GT ve GT-Line günlük sürüşe heyecan katıyor. Tamponları diğer Renault serileri ile aynı olmasına rağmen alt ızgara, beyaz far kılavuzları kendine has özelliklere sahipler. Siyah far çerçevesi de bu versiyonlara özgü.Ülkeye bağlı olarak, Mégane GT’nin kaputu altında aynı zamanda 2.0T Renault Sport 220 benzinli motorla (2.0 16V 265 Mégane R.S. motoru temelinde) da sunuluyor. Bu verimli, iyi tepkili motor (Mégane Sport Tourer GT 220 limited serisi ile lanse edildi) 220 bg güç ve 340 Nm maksimum tork üretiyor, Stop and Start teknolojisi ile donatılan modelin yakıt tüketimi 7.3 litre/100 km olup, emisyon değeri ise 169 g CO2/km düzeyinde.2014 Megane GT ve GT-Line hatchback, coupé ve Sport Tourer varyantları ile (ülkeye bağlı olarak) sunuluyor ve çok geniş bir benzinli ve dizel motor yelpazesine sahipler.

http://sehirmedya.com/wp-content/uploads/2013/10/samet-ozenir-resim-1.jpg

http://sehirmedya.com/wp-content/uploads/2013/10/samet-ozenir-resim-2.jpg

alıntıdır.

:D
Civic Type-R, Leon Cupra, Megane RS - bu modellerin kıyasıya rekabeti gün geçtikçe daha bi heyecanlı hale gelmeye başladı. Özellikle son karasörlerde 280hp civarı HP'ler, yeni teknolojilerle buluşunca Nurburgring rekorunun yenilenmesini sağlayacak gibi duruyor. Araçlar başarılı, takipteyim :)

levent
11-01-2014, 01:37
GT serisi yurt dışında uzun zamandır vardı, TR ye hala getireceklerini düşünmüyorum ben.

Merthan
11-01-2014, 01:44
Megane Coupe TCe motoru 1.400cc olmasına rağmen hedeflenen sayıda satamadı.
Bende 5 ay kadar kullandım,yakıtıyla performansıyla çok iyi bi motordu ama nedense tutulmadı.
Üstelik fiyatıda gayet uygundu. 2.0 GT hayatta gelmez bende geleceğini düşünmüyorum.

Edit: Nürburgring rekoru Seat ve Honda açısından baya bi zor gibi geliyor bana.
Daha R26R gibi bi model çıkacak diyorlar,kafadan 100kg hafif :)

turbo16
11-01-2014, 01:53
ön logoyu iptal etsen çok başarılı bence

kelalper
11-01-2014, 06:37
Nurburgring gibi pistlerde iş sadece güce bakmıyor. Yol tutuşta yani şase ve bağlantı elemanlarının performansıda çok önemli. Bu kadar leon Cupra stage bilmem kaçlar istanbul parka çıktı stock RS in derecesini sadece DF type R yakalayabildi. Modeller çıktığı zaman ortaya çıkacak birşey bu. Şimdiden 280 hp şu bu çıkacak rekoru kıracak demek zor.

eren_rc
11-01-2014, 10:19
Inşallah durumu megane Rs gibi olmaz nedense megane Rsler bir türlü tutulmadı ama verilen paralara alınan güçler bedava :D

MK8800
11-01-2014, 10:47
Motor ve yuruyen çok başarılı olabilir ama tasarimda hala bir GT ayrıcalığı göremedim ben ..

alihan_27
11-01-2014, 15:17
Fabrika çıkışlı şaka makinesi olmuş. Arkadan zaten hiç fark yok coupe modellerle.

Oznsrl
11-01-2014, 15:42
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/30/vs8q.jpg (https://imageshack.com/i/0uvs8qj)

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/20/ciun.jpg (https://imageshack.com/i/0kciunj)

resimlerdeki megane bahsedilen 265 bg olan araç değil zaten onlar 1.5 dizel falandır :D

edit: sonunu okumadığm için yanlış anlamışım :D

oselami
11-01-2014, 15:59
Ben daha cok RS monitor 2.0 ozelligini merak ediyorum. Piste cikacaklar icin guzel bi ekipman olabilir

Burak Demirci
11-01-2014, 17:04
eskiden kahve fincanı gibi kasası vardı kasa yenılendı hala tasarımı düzeltemediler spor otomobil kavramını motor ve tek kapı olsunda nasıl olursa olsun diye mi üretiyorlar anlam veremedim. hırçın agrasif bir görüntü altında güçlü motorlar ve güzel yürüyen sistemle birleştirilebilen araba yapamadılar bir türlü