PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cok pasifim arabaya gelip vurdular laf edemedim

paulharris
13-01-2014, 23:04
düz yolda gidiyordum.ana yoldayım...tali yoldan biri cıkıp kavsaga girdi ve bana carptı....sol arka kapının yanı biraz iceri goctu...kac para masraf cıkar bilmiyorum..100-200 cıkar herhalde.... carpan kişinin tamponu çatladı...birazda kırıldı bi kac yerden...

ilk kazam vede pasif oldugum icin hiç bişey diyemedim..adam en sonunda anlasalım...ben benimkini sende seninkini yaptır hallolsun iş dedi.bende 400-500 masraf cıkacak dedi...... iyi madem dedim peki oyle olsun dedim çektim geldim.......... ama yırtıcı biri olmadıgıma su an cok üzülüyorum.....

baskası olsa ne demek oyle seymi olur su kadar para vereceksin der yada kavga eder vs vs..... carpan adamın arkadasları ana yoldan geliyordun ama kavsakta sagdaki adama yol verilir vs vs deyip geveledi bişeyler..ona bile laf edemedim...

ne olacak benim bu halim bilmiyorum..

arac kamerası goruntuleri var...sol arkadan carptıgı icin tam gorunmuyor kaza anı..ama kimin kural hatası yaptıgı bariz ortada..... olay anında arabada biraz küfür ettigim icin sesleri kaldırıp, upload yaparım yarın....

MeRtCaN
13-01-2014, 23:09
Gecmis olsun cok pasif olursan birgun gelip arkadan da vurabilirler sana ( trafikte ) onun icin bir an once aktifles

Tamponda hafif hasar var ise 150 200 tl ye halledersin gibi geliyor

Gecmis olsun ;)

pcvirus
13-01-2014, 23:11
hacım çarpan adamın tamponu gitmiş
arkadasın ise kapı
umarım fazla birşey çıkmaz
ama bu işler böyle yürümez

Sert@ç
13-01-2014, 23:12
Ne cektin be dacia...

mert_can 41
13-01-2014, 23:14
Geçmiş olsun keşke anlaşmasaymışınız en basitinden polis çağırıp adamlarla konuşmasaydınızda olurdu abi polis zabıt tutardı suçsuz yere masrafa girmezdiniz.

Mikrop_Ali
belki çirkefleşsen adamda cıldıracaktı sana bi zarar verecekti bilemezsinki. Bununla geçmiş olsun

Seven7
Geçen bir Dacia aldım.....

SekoLive
13-01-2014, 23:16
geçmiş olsun belki pasif olman seni beterinden kurtardı böyle düşün.
umarım baban sıkıntı cıkarmaz.

Mert83
13-01-2014, 23:19
Geçmiş olsun ilk kaza diye belki biran önce kurtulma duygusu falan oluşmuş olabilir. Aracınızda tutanak belgelerini eksik etmeyin hatta boş zamanda kaza yapılmış gibi doldurun bir daha böyle bir durumda daha rahat hareket edersiniz.

BlackGetz
13-01-2014, 23:21
Gecmis olsun cok pasif olursan birgun gelip arkadan da vurabilirler sana ( trafikte ) onun icin bir an once aktifles

Gecmis olsun ;)

Ne güldürdün beni ya Allah iyiliğini versin trafikte ;)

turbo16
13-01-2014, 23:30
bunun adı pasiflik değil işi bilmemek yaptığın işi bilirsen kimse seni ezemez;)trafiği ögren anayolda sen bile hatalı olsan tali yoldan cıkan suçludur

dahan
13-01-2014, 23:30
para istesen adam param yok der çıkar,polis çagırsaydın iyi olurdu,,kaza çok hafif dua etmelisin kafaya takacak birşey yok bence,,ben kaza geçirdigimde arabayı gözüm görmemişti,,

blumenberg
13-01-2014, 23:32
bende pasif deyince........ :)

Djalican
13-01-2014, 23:36
Haydar & Küte işini çözerdi..neyse daha dikkatli ;)

glockevo
13-01-2014, 23:36
Daha ne konular görücez acaba:)

_driver_
13-01-2014, 23:40
şansa bak arkadaş

böyle konular hep çekirdek bitince mi açılır yaa :D

dirk
13-01-2014, 23:48
Polis çağır haklıysan ;) aktif pasif işi böyle değil en aktifinden daha aktif olanlar oluyor sıkıntıya düşme ;)

TigeR
13-01-2014, 23:49
geçmiş olsun ama tatlı dille zabıt filan tutsaydınız en kötü polis çağırsaydınız

ruudvan
13-01-2014, 23:54
ders bir.trafık sıgortası ne ıse yarar.
ders 2 .kaza raporu nasıl tutulur.
google dan ogrenıyoruz ve bundan sonrakı olaylarda para muhabbetı yapmadan rapor tutuyoruz.
yada hıcmı anlasamadık.
polısı arıyoruz. trafık gelıyor. gelmedımı carpan arac gıtmekte ısrarcımı plakasını alıp 155 ı arayıp bu plakalı arac aracıma carptı durdurmama ragmen kactı dıyoruz polısler gelıyor.

Erukay
14-01-2014, 00:07
Benimde aracımda kaza tutanağı yok, daha önce de doldurmadım, hep aklımda bi ara alacağım, inşallah kullanmaya gerek kalmaz ama her durumda bilgili olmak iyidir.

blackweb
14-01-2014, 00:11

Gecmis olsun ;)

Yerden yazıyorum şuan :D :hahaha::icon_tup:

cookies
14-01-2014, 00:12
Öyle bir durumda karşımdakiyle konuşmam bile.. Geçmiş olsun, geçmiş olsun.. Bitti.. Tut raporu geç.. Eksper bile bilmiyor parçanın, işçiliğin boyanın ne tutacağını..

Onur Fatih
14-01-2014, 00:45
böyle pasifsen sıkıntı büyük ...

Hakan-N
14-01-2014, 01:01
Geçmiş olsun.. her işte bir hayır vardır ama beyzbol sopaları bu günler için var :)

SGTI
14-01-2014, 01:10
Geçmiş olsun.. her işte bir hayır vardır ama beyzbol sopaları bu günler için var :)

Buda cok sakat is. O anki sinirli anda neler yapilir bilinmez.ek olarak karsi arabadan kim inecek oda bilinmez o sopayi alirsa is zor..

fuatvts
14-01-2014, 01:23
ders bir.trafık sıgortası ne ıse yarar.
Ders 2 .kaza raporu nasıl tutulur.
Google dan ogrenıyoruz ve bundan sonrakı olaylarda para muhabbetı yapmadan rapor tutuyoruz.
Yada hıcmı anlasamadık.
Polısı arıyoruz. Trafık gelıyor. Gelmedımı carpan arac gıtmekte ısrarcımı plakasını alıp 155 ı arayıp bu plakalı arac aracıma carptı durdurmama ragmen kactı dıyoruz polısler gelıyor.

+1905.......

cookies
14-01-2014, 01:38
Beyzbol sopalı arkadaşlar karşı taraf şikayet edip mahkemeye gidince, şikayetten vaz geçsin diye baklava börek götüren kesim mi..

tylan
14-01-2014, 01:56
Geçmiş olsun keşke polis çağırsaydınız direk. Trafıkte pasifleşme aktıfleşme diye bısey olmaz,Trafıkte kavga olmaz, kımın ne olduğunu bilemezsın.Şükür başıma böyle bişey gelmedı ama haklıda olsam haksız da olsam polıs cagırırım.kimseyle tartısmaya girmem

BAŞAR
14-01-2014, 01:58
Geçmiş olsun keşke polis çağırsaydınız ...

Merthan
14-01-2014, 02:00
Beyzbol sopası değil ama normal sopa benim eski arabamda vardı,o hayatı bende yaptım 18 yaşında yeni ehliyeti almıştım kan kaynıyor..
Bigün camları filmi bi araba ona kırmızı yanmasına rağmen bir anda önüme çıktı ve vurmama ramak kaldı.
Bir anlık sinirle küfür ede ede sopayı alıp arabanın yanına gittim.
Arabanın içinden orta yaşlı bir teyze çıktı. O elindeki ne evladım bana mı vurucaksın dedi gözleri doldu teyzenin ki o anda kendimden nasıl utandığımı anlatamam bile:)
O gün bu gündür trafikte sopa,kavga mavga asla etmem.

Burak K.
14-01-2014, 02:57
Kavgaya gürültüye gerek yok,anlaşamıyorsanız adamla polis çağırın anlaşırsınız da tutanak tutun yolunuza devam edin. Hakkınızı yedirmeyin zira para kolay kazanılmıyor...

Zorbey
14-01-2014, 03:41
Buna ne cevap verilirki. Geçmiş olsun.

akucukdogan
14-01-2014, 03:49
Sayfalar - www.trafik.gov.tr (http://www.trafik.gov.tr/Sayfalar/default.aspx)

Numarasıda 155.. Tüm operatörler için ücretsiz.

Iniyosun geçmiş olsun diyosun, ezik kırık çıkık yoksa arıyosun onlar gelip gerekeni yapıyolar.

rcbrs
14-01-2014, 06:44
Üzülme ama Aktiflikle Pasiflikle alakası yok ki bunun sonuçta bardan kız ayarlarken adamla karşı karşıya gelip geri çekilme gibi bir durum değil bu.
Süreç belli rapor +fotoğraf hazırlayıp evrakların (ruhsat sigorta kasko)fotokopilerini alıp iyi günler deyip devam..

Quantum
14-01-2014, 07:03
Beyzbol sopalı arkadaşlar karşı taraf şikayet edip mahkemeye gidince, şikayetten vaz geçsin diye baklava börek götüren kesim mi..

Bu iyiydi :)

ersandeniz
14-01-2014, 07:58
ilk kazada olur böyle şeyler, ben de dikkatsizlik sonucu yapmıştım ilk kazamı(sonradan düşününce anlıyorum, yol hakkı benimdi) ama tecrübesizlik, bir de adam kaskom yok filan deyince nasıl olsa benim var diye suçu kabul ettim, bi sonraki dönem kasko&trafik sigortası fiyatlarını alınca aklım başıma geldi,

Önemli olan hata yaptıktan sonra hatandan ders alıp, o hatayı tekrarlamamak, çok da takma kafana

63owen63
14-01-2014, 08:03
Pasif olduğun sürece 'altta' kalan 'ezilen' hep sen olcaksın. Arada 'üste' çıkmak lazım ki tadı çıksın (hayatın)

Emre Ekrem
14-01-2014, 08:08
Çok geçmiş olsun.

Dookan
14-01-2014, 08:16
düz yolda gidiyordum.ana yoldayım...tali yoldan biri cıkıp kavsaga girdi ve bana carptı....sol arka kapının yanı biraz iceri goctu...kac para masraf cıkar bilmiyorum..100-200 cıkar herhalde.... carpan kişinin tamponu çatladı...birazda kırıldı bi kac yerden...

ilk kazam vede pasif oldugum icin hiç bişey diyemedim..adam en sonunda anlasalım...ben benimkini sende seninkini yaptır hallolsun iş dedi.bende 400-500 masraf cıkacak dedi...... iyi madem dedim peki oyle olsun dedim çektim geldim.......... ama yırtıcı biri olmadıgıma su an cok üzülüyorum.....

baskası olsa ne demek oyle seymi olur su kadar para vereceksin der yada kavga eder vs vs..... carpan adamın arkadasları ana yoldan geliyordun ama kavsakta sagdaki adama yol verilir vs vs deyip geveledi bişeyler..ona bile laf edemedim...

ne olacak benim bu halim bilmiyorum..

arac kamerası goruntuleri var...sol arkadan carptıgı icin tam gorunmuyor kaza anı..ama kimin kural hatası yaptıgı bariz ortada..... olay anında arabada biraz küfür ettigim icin sesleri kaldırıp, upload yaparım yarın....

hiç dert etme kardeşim hiç sıkıntı yaratma öyle durumlarda hiç dinleme karşı tarafı ara bir bilen kişiyi o an aklına gelmiyorsa hatta polisi ara ben bilmiyorum ne yapmam lazım de.olur öyle şeyler herkesin bir dönemde böyle şeyler yaşamışlığı vardır merak etme.söylediği laflara da kulak asma.. geçmiş olsun

SOMEONESPECIAL
14-01-2014, 08:29
Dedim bi tek benim mi içim fesat... Allahtan benim gibi düşünenler varmış yalnız değilmişim .

baskan
14-01-2014, 08:31
Aslında pasiflik değil, insanın basireti bağlanıyor diyelim. Olayın sıcaklığı ile ne yapacağını bilemiyorsun ancak sonrasında düşündüğünde, neden böyle yapmadım(keşke böyle yapsaydım) diyorsun..
Küfür yüzünden video'yu editlemeyi düşünüyorsun, bu klasik has Türk erkeği tepkisidir rahat ol, allah beterinden korusun cümlemizi..

Bülent76
14-01-2014, 08:34
hiç dert etme kardeşim hiç sıkıntı yaratma öyle durumlarda hiç dinleme karşı tarafı ara bir bilen kişiyi o an aklına gelmiyorsa hatta polisi ara ben bilmiyorum ne yapmam lazım de.olur öyle şeyler herkesin bir dönemde böyle şeyler yaşamışlığı vardır merak etme.söylediği laflara da kulak asma.. geçmiş olsun

:icon_tup: Elinize sağlık, bazıları imalı laflar yazıp eğlence çıkarırım diye mesajlar atarken sizin yazdığınız çok anlamlı olmuş. İnsanın bazen basireti de bağlanabiliyor, olmadık zamanda olmadık tepkiler de verebiliyor, anlayışlı olmak lazım. Dediğiniz gibi çoğumuzun buna benzer olaylar başına gelmiştir, bundan sonra da gelebilir.

E46
14-01-2014, 08:43
polemiğe girmeye yok kaza rapor tutanağını tutacaksın imzalatıp göndereceksin
imzalamazsa trafik polisi çağır beklemezse aracın yerin değiştirme plakayı al polisi bekle hatalıysa ödeceyek. Tali yoldan çıkıp arabama çarpsa maddi tazminat davası bile açarım aracımın satış bedelini düşürdü die

E46
14-01-2014, 08:45
çok da kafaya takma dookan olur böyle şeyler ilk kazan uğraşmamasın en azından düzelttir lokal boya attırsın sana bişey olmasın

emrekuzdere
14-01-2014, 08:58
Bende aracımda kablo bulunduruyorum ama bu zamana kadar trafikte 5-6 kere hararetli tartışmaya girdim, hiç birinde araçtan inerken kabloyu alarak inmedim. Onu elinize aldığınız an işin renginin çok değişeceği, konuşarak çözülemeyeceği kesin :D

E46
14-01-2014, 09:07
Buda cok sakat is. O anki sinirli anda neler yapilir bilinmez.ek olarak karsi arabadan kim inecek oda bilinmez o sopayi alirsa is zor..

sopayı alsa gene iyi taktak sıkar geçerler:icon_wack

E46
14-01-2014, 09:08

:icon_tup::icon_tup::icon_tup:

Met
14-01-2014, 10:00
bende pasif deyince........ :)

pasif ve arkadan vurdular kelimeleri neyi çağrıştırdı size :D

stlegal
14-01-2014, 10:53
Pasif olman senin adam.olmandan.kaynakli oluyor takma kafana beterini yasamaman dilegiyle

ulasoztas1
14-01-2014, 10:55
geçmiş olsun.. İlk kazansa verdiğin tepki normal sayılabilir çünkü ilk kazamda bende hiç uğraşmayıp oradan bir an önce uzaklaşmak için herşeyi yapıcak haldeydim. Zaten yazmışlar ama eğer sen o an birşey yapamıyosan ya bilen birini yada polisi çağıracaksın, zaten bir iki seferden sonra alışırsın aarsın o pasifliği :)

Gunes G.
14-01-2014, 10:58
Pasif olman senin adam.olmandan.kaynakli oluyor takma kafana beterini yasamaman dilegiyle

Harika yorum, ayni sekilde dusunuyorum, gecmis olsun.

İbrahim33
14-01-2014, 11:03

el yumruğunu yemeyen kendisininkini balyoz zannedermiş :)

senna
14-01-2014, 11:07
zamanında düz yolda giderken gelip arkadan vurdular indim arabadan çalıştığı yerin vermiş olduğu ağırlıkla bağırıp çağırmaya başladı suçlu olan kendisi ama daha ben kendimi suçlu hissettim kötü hissettim yanındakiler şahit oluyordu benim suçlu olduğuma daha:) sonra baktım kendime geldim polisi aradım sorun ortadan kalktı bütün iş karşı tarafa kaldı

sadece sen değil bazen herkesin başına gelebiliyor basireti bağlanıyor insanın aklınamı gelmiyor söyleyemiyormu anlamadım oluyor kafana takma tecrübe olur böyle bak sana bişey olmamış önemli olan o

i-vtec07
14-01-2014, 12:17
geçmiş olsun kaza sonuçta cana gelmesin

BİLAL
14-01-2014, 12:42
benim hesabıma gore kardasın ..

bana arkadan carptılar bagırdım cagırdım hıcbişey yokken adamda 100 tl aldım 1 hafta gecmeden 250tl radar cezası yedım .ama sen suclu deyıldın senın olayda hakkındı ..isteye bilirdın .
1 tecrube kazandın
2. insanlık yaptın karşı tarafıda duşunmek lazım.

SmT
14-01-2014, 12:52

Okunmaya değer 3-5 yorumdan birtanesi..
Forumun espri kalitesi yerlerde..Pasifmiş...Çok komik yerlere yattım.

E46
14-01-2014, 13:27
geçmiş olsun ama tatlı dille zabıt filan tutsaydınız en kötü polis çağırsaydınız

zabıt tutumak uzun zamandır unuttumuz türkçe bir kelime :)

Orkun59
14-01-2014, 13:56
Geçmiş olsun o anki heyecanla olur böyle şeyler ilk kez başına geldiğinden kaynaklandığını düşünüyorum.Allah bi daha böyle şeyler yaşatmasın tabi...Çoğu yorumuda kafana takma herkes bişey söylüyor

emir91
14-01-2014, 14:07
Geçmiş olsun öncelikle olayın şaşkınlığıyla herkezin başına gelebilir bunlar dert etmeyin kendinize zaten kaza oldu diye adamla kavga etmenize lüzum yok basitçe tutanak tutucağınızı çünkü sigortadan yaptırıcağınızı belirtin kabul etmeme yada kaçma durumda ihbarda bulunun 155'e. Trafikte kimse karşısındakini tartamaz saçma sapan işler uğruna beş para etmez adamlarla uğraşmaya gerek yok zaten.

34btr1907
14-01-2014, 14:41
3.4maddeli bi yazi yazmis arkadasin biri aynen onu ezberle fazlasi lazim degil...aktif pasif muhabbetide inci sozlukte liselilerin artik yapmadigi muhabbetler,yarin bigun basiretim baglandi bla bla oldu diye konu acmaz umarim brda task gecenler

tibet
14-01-2014, 15:05
konu başlığı çok manidar geldi nedense :) yınede gecmıs olsun

OnurGTI
15-01-2014, 00:37
Geçmiş olsun.

Bu akşam Beylikdüzü'nde göbekten döneceğim sırada anayoldan geçen araca yol vermek için durdum. O sırada arkamdan gelen bir arabada sağolsun benim arabaya çarptı arkadan.

İnmiş bide niye duruyorsun diyor.. Durmasaydım da arkadan değil de göbekten mi vursaydılar dedim. O sırada olayı asayiş ekipleri görmüş uzaktan.. Geldi bide o fırçaladı çocuğu..

Dediğin gibi bizde sessiz kalsak durduk diye suçlu çıkarmaya çalışacaktı heralde :)

Tekrardan geçmiş olsun.

turkerrr
15-01-2014, 17:06
birkaç post için konuşuyorum insan yazmaya utanır komik olmak için bu kadar seviyeyi düşürmeye gerek yok