PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Servis araçları hk.

EmreAygun
14-01-2014, 14:33
Arkadaşlar yakın zaman da Citroen JUMPER servis aracı almayı düşünüyorum.

Ancak kafam da çözemediğim bazı sorular var. Servis esnafına sorduğumda yap diyende var gerek yok diyen de. Bu sebeple kafam çok karışık. Kendi işimi yapayım duygusu ile hareket ediyorum ama dertsiz başıma dert açmakta istemiyorum açıkcası.

Bu konu da bilgi sahibi olan servis aracı olan yada kullanan arkadaşlardan yardım istiyorum. para kazandırır mı? Aracı kullanmak için B sınıfı ehliyet yeterli mi? kaçak duruma düşmemek için ne yapmak gerekir vs.

blackweb
14-01-2014, 14:42
Bende çok düşünüdüm, hatta hala var planımız yaza erteledik, biz de jumper düşünüyoruz 50 milyar civarı 2011 modelleri bulunmakta.

İşini ayarlaman lazım, 2 servis aşağısı para brakmaz, aracı sen sürersen tek serviste anca kendini idare edersin, eğer kredi kullanmadan nakit alacaksan ve sen süreceksen tek servis öldürmez ama güldürmez de, çift servis şart.

Sakın master lara bulaşayım deme ne ısınıyorlar ne de rahatlar, tavsiyem varsa banka yada bir okul bağla sabit, 2. işi de fabrika vs gibi bişi bul, cumartesi pazarı tatil olan yerleri bulursan eğer hafta sonları ek işe gidersin, genelde İstanbul da tv kanallarına giden şakşakcıları götürmek için çok ihtiyaç oluyor servis araçlarına.

Ayrıca plakaların Ankara da ki gibi mühürlenme dedikodusu var öyle bi durumda direk 500 milyar + dasın.

Yolun açık ola.

Not: Servis işinden para kazanaiblirmiyim sorusunu servisçilere sorma, dışardan izlenim edin, onlar bıktıkları için kazanamazsın diyorlar :)

ruudvan
14-01-2014, 14:49
Jumper boxer ducatonun kalitesi dusup ic on bakalitler zanla elinde kalmaya basliyor aklinda olsun.

EmreAygun
14-01-2014, 14:50
Eyvallah kardeşim Allah razı olsun. sağolasın cevabın için..

Aracı sıfır alacağım.. Kredi de kullanacağım malesef.. 2 iş olması şart dediğin gibi. Aracı alacağım firma bir turizm şirketine de bağlıcak aracı sözleşmeli olarak.

Aslın da ilk düşüncem Sprinter dan yanaydı. Ama baya tuzlu oluyor fiyatları. O yüzden tavsiye üzerine Jumper a döndüm. Plaka muhabbetini bende duydum.

Hakkımızda hayırlısı Allah utandırmasın hiç birimizi İnşaallah

sercanavcı
14-01-2014, 14:51
babam 30 sene bu işi yaptı emekli oldu sattık plakayı aracı vs ben onun bu işi son yaptıgı 1-2 seneyi düşünüyorumda çekilicek kahrı yoktu senelerce tekelin servisini çektik özelleşince ihale başkasına verildi başka işler yaptık bu sefer müteahhitlerden para alamadık cepten yemeye başladık bundan 10 sene 20 sene önce cok karlı bi işti ALLAH bereket versin kazandırdı ama şmdi çok sağlam insanlarla iş yapmak lazm peşin para iş bulmak lazm okul gibi seni çevirebilsin arıza vs oldugunda sıcak paran olsun yoksa 1 ay boyunca karttan mazot al ay sonu para alamayınca kartını ödeyememe durumun var üste faiz yiyip kredi kartı borcunu ödetikten snra bu işi yapmanın manası yok artı giriceksen ticari tasıt kullanma belgesi falan alıcaksın jumper b kullanıo die biliyorum arka çift teker olmadıktan snra b sınıfı kullanabiliosn iyice düşün derim uzaktan kolay gelio ama çok stresli bi iş

blackweb
14-01-2014, 14:54

Aracı sıfır alacağım.. Kredi de kullanacağım malesef.. 2 iş olması şart dediğin gibi. Aracı alacağım firma bir turizm şirketine de bağlıcak aracı sözleşmeli olarak.

Aslın da ilk düşüncem Sprinter dan yanaydı. Ama baya tuzlu oluyor fiyatları. O yüzden tavsiye üzerine Jumper a döndüm. Plaka muhabbetini bende duydum.

Dudullu da bir yerle konuşmuştum bende, mga dizayn mı neydi, arabayı kendileri esnaf kefaletten kredi çıkarıp alıyorlar sana içini de dizayn ediyorlar işinide veriyorlar ama uzunvadede baktığında çok zarar ediyosun onlardan, o yüzden 2. el bi ducato yada jumper alıp işe girişmek daha karlı.

Aracı da turizm paket seçersen iç bakalit vs sorunu pek kalmıyor.

bilgine.

EmreAygun
14-01-2014, 14:56
Sercan aslında bu dediklerini duydum bende. Alacağını alamayan vs. ama bu tür şikayetler şahıs olarak çalışanlardan. Turizm firmalarında çalışanlardan hiç böyle sıkıntılar duymadım :S benim aslında tek sıkıntım ödemeler konusunda. Yoksa farkındayım geceyi gündüze karıştırıcaz edicez. çoğu şeye göze aldık ama durum bu

aslan
14-01-2014, 14:57
Yeni yasaya göre belli bir koltuk sayısı olması gerekiyor bunu iyi araştırmanı öneririm

EmreAygun
14-01-2014, 15:01
Yeni yasaya göre belli bir koltuk sayısı olması gerekiyor bunu iyi araştırmanı öneririm
Ehliyet için mi ?

sercanavcı
14-01-2014, 15:03
bi nevi hizmet sektörü zor iş atıyorum bi fabrikayla anlaşma yapıyosun bigün uyuyakaldın sabah servise gec kaldın adam atlıo taksiye gidio işine fabrikada kesio taksi paralarını şöföre veya bağlı oldugun şirkete şirkette sana kesiyo hiç acıması yok dedigin gibi geceyi gündüze katman lazım hakkaten askerden geldikten snra ben devam etme taraftarıydım bisüre babamla yürüttük ama anlattıgım sorunlardan bize bi getirisi olmayınca bıraktık babamda emekli oldu birde sürekli piyasayı takip etmen lazm aracını yenilemen lazm en az 5 senede bir yaş sınırı koyuyo şirketler araçlarada iyice araştır derim istanbulda belkide farklıdır burdakinden durum ben sadece tecrübelerimi paylaştım hayırlısı olsun hakkında şimdiden

canimrecepcim
14-01-2014, 15:04
B sınıfı kullanamaz.Yazın turizmde kovalarsan servis harici ekmeği iyidir.Kış için aynı durumu söyleyemem ne yazık ki.

EmreAygun
14-01-2014, 15:04
bi nevi hizmet sektörü zor iş atıyorum bi fabrikayla anlaşma yapıyosun bigün uyuyakaldın sabah servise gec kaldın adam atlıo taksiye gidio işine fabrikada kesio taksi paralarını şöföre veya bağlı oldugun şirkete şirkette sana kesiyo hiç acıması yok dedigin gibi geceyi gündüze katman lazım hakkaten askerden geldikten snra ben devam etme taraftarıydım bisüre babamla yürüttük ama anlattıgım sorunlardan bize bi getirisi olmayınca bıraktık babamda emekli oldu birde sürekli piyasayı takip etmen lazm aracını yenilemen lazm en az 5 senede bir yaş sınırı koyuyo şirketler araçlarada iyice araştır derim istanbulda belkide farklıdır burdakinden durum ben sadece tecrübelerimi paylaştım hayırlısı olsun hakkında şimdiden
Allah razı olsun.. Bana zaten lazım olan bu tecrübeler. sağolasın :)

blackweb
14-01-2014, 15:16
B sınıfı kullanıyor kardeşim, araçlar 17 kolltuk sınırı var şöför dahil eğer 18 koltuk olrsa E şöför dahil 17 olrsa B kullanabiliyor.

EmreAygun
14-01-2014, 15:18
Zaten araçlar 16+1 o zaman sorun yok ehliyette.

aslan
14-01-2014, 15:26
Ehliyet için mi ?

Hayır serviscilik yapabilmen için

İbrahim33
14-01-2014, 15:38
14+1 koltuğa kadar b sınıfı kullanabilir.ama src2 belgesini almanda şart.

Kahn23
14-01-2014, 15:41
http://www.techturkey.com/forum/members/3244-simao.html

Arkadaş servis işi yapıyor. En aklı selim cevapları o da verir sana. Bi danış istersen..

EmreAygun
14-01-2014, 16:04
http://www.techturkey.com/forum/members/3244-simao.html

Arkadaş servis işi yapıyor. En aklı selim cevapları o da verir sana. Bi danış istersen..

Eyvallah sağolasın:) iyi oldu bu

ilker_yusuf
14-01-2014, 17:40
Gerçekten zor iş. Turizm firmasıyla çalışıp aracını satıp batan insana şahitlik etmişliğim var. Üstelik bu turizm firmaları gerçekten büyük firmalar.
İyi hesap kitap yapılıp girilmesi gereken iyi firma seçilmesi gereken bir iş. Bence kenarda her daim nakit bulunmalı. Yoksa bir çok servisçi gününde para alamadığından kart mazot döndürme işi yapıyor. Allah yardımcınız olsun. Hayırlısı olsun.

EmreAygun
14-01-2014, 18:47
Risk her zaman her işte var. Sıkıntılı durumlar . Ama işte insan belki diyor işimiz rast gider.
Elimdeki nakit para gerçekten çok cüzzi rakam hani başka bi iş yapalım desem olmaz yani.

El işinde de parçalanıyoruz günde 15 16 saat çalışıyoruz ama ufak bi hata da falan filan muhabbetleri artık can sıkıyor. Kendi işimi yapma isteği hep vardı zaten bu girdi aklımıza .

Hayırlısı olsun hepimiz hakkında

34btr1907
14-01-2014, 19:38

bold kısma dıkkat et sözleşme yaparsın ama paranı gununde alamazssan banka beklemez hacızı yollar haberın olsun, ben 2 yıldır yapıyorum kredı ıle almıs olacak olsam hıc baslamazdım bu işe net, gozumun onunde arkadasımın crafterı haczettı banka başak tur dıye sktrık bı fırmadan alamadı 4 ay parasını adam...

2. el al bence sıfıra verme okadar para 2011 temız bulursun 45 50 arasına,60 65 sprınter da alırsın ama alacagın para aynı fırmadan tercıh sebebı olursun anca torpılın varsa dıger konuda da yazmıstık uzun uzun bul oku bence...

16+1 b ehlıyet kullanır vergısı sıgortası dusuk olur 17+1 otobus geçer b kullanamaz...

tek iş yetmez kredi ödersen 2 işte yetmez kovalarım dıyorsan cevrem var dıyorsan bulurum dıyorsan korkma sıfır sprınter al ama dizayn fırmalarına guvenıp iş yapma,gıt gursel altur bunlarla çalıs 1 dedımı hesabında para pazarlıgını yap iş bulurlar boğmana bağlı köpruyu gecene kadar dayı dıceksın

src alcan sınavı falan var eğer sıgortan 2000 senesınden sonra girişliyse arastır tam hatırlamıyorum..

şunuda hesaba kat o arabaya ayda 500 600 ayırcan kapıda yatsada..vergısı kaskosu trafık sıgortası muhasebesı bakımı lastıgı vs vs

ben gecen sene 900 tl trafık sıg yaptırdım bu sene tıkladık fırma 750 tl ödedı dıye 2950 ödedım sıgortaya yenılerken.

varsa sormak ıstedıgın bısı elımden geldıgınce yanıtlarım yıne aklıma gelenler bunlar su an .

not: jumper alma derım

GRKN
14-01-2014, 19:38
Sıkıntı her noktada var her iş de var problemlerı kafana takma bence gozun kapalı gır artıları eksılerı kesınlıkle olacak ama tahammulun sabrın kendı işin oldugundan fazzla olacak zengın olursun demıorum kı gırısımcı olursan ve banka kredılerını dogru borclanmayla kullanabılırsen bu ıste mumkun ama AÇ bırakmıyacagınada emın olabılırsın....

34btr1907
14-01-2014, 19:56
ben sana söyliyim bır banka birde bılmem ne bağladın dıyelım 2 iş gunde 100 km yaparsın ortalama,mazotu cık elıne gecen MAX 3000 bak max bu olur fırmanın soyleyecegı fıyatı kabul edersen 2500 kalır kalmaz,pzarlık yapcan,

ev kıra ise düş fıyattan
mutfak masrafını düş fıyattan
araç kredisini düş fiyattan (borcu olmasada amortısman için ayırcan model yenılemek ıcın seve seve)
ayda 500 600 tl araba masrafları ıcın dus fıyattan

ne hsapladık ne kaldı ? 2 iş için konusuyorum dediğim gibi bağlarım ben iş aga dıyorsan hıc dusunme

EmreAygun
14-01-2014, 21:00
Abi çok sağol bilgiler için siz daha iyi biliyosunuz illaki işin içindesiniZ çünkü. İlanlara baktığımda 5 binler 7 binler hava da uçuşuyo aklım kesmiyo pek ama kafa kurcalamıyo değil o yüzden bilene danışayım dedim. Sana bi de özel mesaj atıyorum abi bi bakarsan sevinirim..

34btr1907
14-01-2014, 21:40
Abi çok sağol bilgiler için siz daha iyi biliyosunuz illaki işin içindesiniZ çünkü. İlanlara baktığımda 5 binler 7 binler hava da uçuşuyo aklım kesmiyo pek ama kafa kurcalamıyo değil o yüzden bilene danışayım dedim. Sana bi de özel mesaj atıyorum abi bi bakarsan sevinirim..

5 bın dıyene sor sana kestıgım fatura dıycek mazotu düş o 5 bınden bakalım kaç kalıcak :)

yada adam bağlamıstır 6-7 tek arabada yatıp kalkıyordur onu bılemem ozaman kalır cebıne 5 6,ama o işi yapan aracıda pıyasa fıyatına satmaz sanmam... velasıl tamamen çevre ve girişkenlik.

Kahn23
14-01-2014, 22:07
Şöyle bi örnek vereyim.Ben Garanti Güneşli genel müdürlükte çalışıyorum. Parsellerde oturuyorum.
Gidiş geliş ortalama 50km. Servisçinin aldığı para 85-85 toplam 170lira. Bundan mazotunu düş. Ona göre diğer çekeceğin servis içinde hesabını yap ortalama bi fiyat çıkar karşına.
Bi de bizde Altur koymuş olduğu kural var. Araçlar max 5 yaşında olacak. Yaşlı olan araçları çıkartıyorlar hemen. Yaşlı olan araç varsa onlar da sadece midibüs olan 30luklar. Onların da aldığı para yanlış bilmiyorsam 100-100 toplam 200tl..

Ramcho®
15-01-2014, 10:25
05358664984 ara beni yardımcı olayım

Ramcho®
15-01-2014, 10:27
vergisi 811 tl 16+1 minibus dahi olsa..

trafik sigortan 1900 den aşşaği şansa baglı olur.

EmreAygun
15-01-2014, 13:30
Eyvallah abi.. Arayacağım seni mutlaka.. Teşekkürler ilgin için..

SiMaO
15-01-2014, 14:05
bold kısma dıkkat et sözleşme yaparsın ama paranı gununde alamazssan banka beklemez hacızı yollar haberın olsun, ben 2 yıldır yapıyorum kredı ıle almıs olacak olsam hıc baslamazdım bu işe net, gozumun onunde arkadasımın crafterı haczettı banka başak tur dıye sktrık bı fırmadan alamadı 4 ay parasını adam...

not: jumper alma derım

Eğer aynı ba-şakturdan bahsediyorsak biz 3-4 senedir çalışıyoruz halada devam ediyoruz oraya ayın 25inde para yatıyo pazar'a denk gelirse 26sına en fazla aksıyor.
1-2 tane şirket çıkıyor bu isimde farklı olabilir..

Şimdi gelelim servis işine
yorumları pek okumadım yeni araç ile ilgileniyodum siteye pek giremedim bu aralar

Benim şuan kullanıyorum
vw volt 2004 model
Birazda tanıdık vasıtasıyla şuan 3 tane okul çekiyorum cumartesi pazarım yok çok güzelde gelirim var.
kredimde 2-3 ay kaldı..

Geçen gün sıfır crafter aldık,
fiat ducato citroen bu tür araçlara iş bulma imkanı daha zor mercedes ve vw e göre.

Eğer açma araç yani dizayncıdan alırsan sıkıntılar çok yaşarsın
-10 bin kmde balata yakan
-Kısa sürede baskı yiyen
-Merkezi bırakan
araçlar çok
Bide diğer orjinal araca göre ağır oluyor araca daha çok yük biniyor ve sıkıntı oluyor sadece görseli iyi aslında bence oda pek iyi değil doldurabildikleri kadar reklamı dolduruyolar led ışıklarla :D :D

Taşımacılar.com diye site var orda şirketler
Nerden nereye ?
saat kaçtan kaça ?
kaç para istiyolar.
Bu tür bilgiler var istersen oralarada bak

16+1 aracı B ehliyet kullanabiliyor.

Bana sorcak olursan eğer giriceksen bu işe sıfır alabiliyosan tabiki sıfır ama alamıyosanda vw veya mercedes 2.el bakmanı tavsiye ederim.

İŞ bulmak biraz şans biraz tanıdık olması gerekli.
Crafter aldık sıfır km kapıda duruyo 2 gündür, güzel bir iş arıyoruz 1-2 tane geldi teklif beğenmediğimden gitmedim.
Sonuçta kredi ödiyceksin o yüzden en az 2 iş yapman gerekiyor.
Güzel sağlam firmalardan parayı alırsın,diğer mesela parayı aksatan firmadan mazota yüklenirsin içerde para kalma riski azalmış oluyor.
Tabi zarar olur kâr olur orası ayrı şirketler biraz kalleş. :)
OkuL veya Kolej olursa yanına fabrika ayarladıktan sonra zamanla güzel paralar kazanılabilir.
Yakın sayılırız eğer alırsanız elimden bi yardım gelirse yardımcı olurum :)

EmreAygun
15-01-2014, 14:31
Aynen kardeşim ya zaten tekrar mercedese döndü durum :) kararsızlık kötü şey hakikaten. Fiyatı tuzlu da olsa iş bulması kolay en azından. dediğin gibi kolej + personel iyi olacaktır hafta sonlarına da düğünüydü gezisiydi bişeyler bulursak ne ala..

Bahsettiğin siteye baktım bi kaç defa orada iş olanakları bol gerçekten. Ama kar bırakacak iş ayıklamak lazım..

Eyvallah kardeşim görüşürüz zaten tp den de tanışık çıktık :) sağolasın

SiMaO
15-01-2014, 14:46
Aynen haberleşiriz.
Şuan okul sezonu değil bende iş bulmakta biraz zorlanıyom iyi bi iş lazım krediyi ödemek için :D :D :D

sefaköyden b. düzüne,
B. düzündende floryaya mesela 4 tek uyuyordu öle bakarken görmüştüm mesela çok boşunda olmuyo aslında eve gitceksen metrobüs ile gidersin :D
Uydurulur bence ama ilk başta zorluk çekebilirsin çekebiliriz :)

EmreAygun
15-01-2014, 15:08
şu anda almak mantıksız mı olur peki ? sezon başını mı beklemeli ?

SiMaO
15-01-2014, 15:12
Sende araştırmalarını yap, alınca işsizde kalabilirsin çok iyi bir başlangıçta yapabilirsin yani
Hele ki kredi ile alıcağın için ona senin karar vermen lazım
Ben girdim riske aldım 1 haftaya gene yazarım güzel iş bulup bulamadığımı :D

EmreAygun
15-01-2014, 15:43
tamam kardeşim sağolasın.. Allah işini rast getirsin :D