PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiye'nin Modifiye topluluğunu oluşturuyoruz. İsim önerilerinizi bekliyoruz.

fuatozkan
14-01-2014, 18:05
- Arkadaşlar önceki konunun başlığı değişmedi yeni konu açmak zorunda kaldım.

Tr'nin Canibeat'ını, Fatlace'sini oluşturuyoruz.

Bizlere sunulan isimler;

Project-TR
Ottoman Society
Neu-Project
Ottosociety
ShootLaunch
C'artology

Faruk'S
14-01-2014, 18:10
böyle birşeye ihtiyaç mı vardı ? neden ingilizce peki üzerinde durduğunuz isimler ?

Sert@ç
14-01-2014, 18:12
www.techturkey.com/forum ziyaret edin derim...

fuatozkan
14-01-2014, 18:14
- Kimse yanlış anlamasın. Techturkey'in yeri ve işlevi başkadır. Bizim istediğimiz yapacağımız şeyler başkadır. Kimseye rakip olmak vs gibi durumlar söz konusu olamaz, olmaz.

Maxi
14-01-2014, 18:14
amac ne bunda ?
burasi var ya

aliozel
14-01-2014, 18:18
Ne düşündüğünüzü anladım fakat ciddi anlamda uğraşı ister. Bolca organizasyon düzenleyip , herşeyin düzende olması gerekir. Umarım olur :)
Bence en iyiler:
Ottosociety
C'artology

Başarılar

McKrop
14-01-2014, 18:21
Bizim ülkede olmaz o iş :D gayet yeterli topluluk var techturkey'de alternatif bir isim aramaya gerek yok bence

fuatozkan
14-01-2014, 18:24
- Hocam bizim aklımızdaki proje şu;

Sayfa yöneticileri otomobil fotoğrafçılığıyla uğraşanlardan oluşacak ve şuan 13 kişi hazır bekliyor.

Amaç tarafsız ve düzgün şekilde yayın yapmak. Web sitesi hazırlayacağız.

İleri ki seviyelerde stickerlar, tshirt, şapkalar tasarlanabilir. Takvimler hazırlanabilir.

Daha ileriki seviyelerde yerel, bölgesel etkinlikler yapılabilir vs.

Techturkey bilgi paylaşımı içerikli detaylı bir forum. Techturkey varken biz kalkıp bu kadar detaya inemeyiz. Yakışmaz bize yanlış anlamayın lütfen :)

_driver_
14-01-2014, 18:27
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/174075-yardimlariniza-ihtiyacim-var.html
arkadaş amacını bu konuda anlatmış fikir olur belki

By_HaNNibaLL
14-01-2014, 18:32
Benim fikrim şu ;

yukarida saydiğiniz isimler yada benziri topluluklar vs. beğenilecek işler yaptiklari için taa türkiyeden biz bile biliyoruz.

Bizim en büyük sorunumuz kendi dilimizi milletimizi aşşalamak bende sürekli yaparim da :)

İsim türk olsun zaten amaç ve yapilanlar güzel olursa herşey hızla gelişir.

mirafiori
14-01-2014, 18:43
shootmyride gibi birşeymi oluyor nedir konunun tam içeriği? Canibeat v.s ne oluyor ?

Chn53
14-01-2014, 18:43
project-tr ve neu-project i seçeneklerden çıkarın bence diğerleri iyi

TurkishFlow olabilir türk esintisi türk akımı gibi

darkmoon
14-01-2014, 18:45
herşey ingilizce bunun neresi türkiye.. osmanlı bile ottoman olmuş..

doncarlo
14-01-2014, 18:49
herşey ingilizce bunun neresi türkiye.. osmanlı bile ottoman olmuş..

Haklısınız mahlaslarımız bile yabancı dilde. :soru:

Berk007
14-01-2014, 19:06
shootmyride gibi birşeymi oluyor nedir konunun tam içeriği? Canibeat v.s ne oluyor ?

shootmyride gariban otomobil fotoğrafı sitesi :D
uzun süredir aktif birşey eklemiyoruz, projelerimiz var ama herkesin zamanı yok yeteri kadar maalesef.
ayrıca biz hazırda bekleyen 4 kişiyiz :P

Allah yardımcınız olsun umarım birşeyler yaparsınız düşüncenize yakın. isim önerim yok :)

mirafiori
14-01-2014, 19:13
shootmyride gariban otomobil fotoğrafı sitesi :D
uzun süredir aktif birşey eklemiyoruz, projelerimiz var ama herkesin zamanı yok yeteri kadar maalesef.
ayrıca biz hazırda bekleyen 4 kişiyiz :P

Allah yardımcınız olsun umarım birşeyler yaparsınız düşüncenize yakın. isim önerim yok :)

yılmaz askere gider yakında landları çeker artık :D

fuatozkan
14-01-2014, 20:58
- Amaç dış piyasayada duyurmak olduğu için Dünyaca ortak kullanılan dil maalesef ingilizce :(

cabrioleter
14-01-2014, 21:08
çince yapın daha çok kişiye hitap edersiniz..

fuatozkan
14-01-2014, 21:11
- Amaç çok kişiye hitap etmek değil. Düzgün biçimde hitap etmek

MeRtCaN
14-01-2014, 21:19
Neu-Project

evotolka
14-01-2014, 21:19
canibeat feat depresyon stayla ow shit

onat
14-01-2014, 21:20
shootfromturkey geldi aklıma uzun mudur bilmem ama :)

erhanarici18
14-01-2014, 21:39
-

Project-TR
Ottoman Society
Neu-Project
Ottosociety
ShootLaunch
C'artology

okunması kolay olsun biraz

GokhanE.
14-01-2014, 21:44
Ben oluşumda yada organizasyonlarda kaliteyi nasıl sağlayacağınızı merak ettim esas olarak. Youtube da izleyip dalga geçilen modifiye toplantılarından farklı nasıl olacaksınız?

fuatozkan
14-01-2014, 23:22
Vakti gelince herşey cok güzel olacak. Yeterki birlik olunsun.

Ranthor
14-01-2014, 23:24
Forum+ web sitesi acacak isrniz burda bunu sorgulamanizin sebebi nedir?

can0001
14-01-2014, 23:35
keşke site yetkilileriyle irtibata geçip techturkey bağlantılı birşeyler yapmaya çalışsaydınız Techturkeyflow tarzında mesela... neden bizimde wörthersee'lerimiz meetinglerimiz olmasın...

Firat.M3
14-01-2014, 23:58
modifiye açılımı istiyoruz.

hakan_41
15-01-2014, 00:04
tamam dünyaya açılmak istiyoruz tamam evrensel olsun istiyoruz da , bence kesinlikle türkçe bir isim olmalı, biz yıllarca sözlük kullandık,
yaptığımız işin kalitesi ile onlara da kullandırabiliriz :) ( yabancılar baz ve örnek alınacağı için böyle bir yorumda bulundum, anladığım kadarıyla maksat birazcık ''biz de burdayız'' demek sanırım )

Octane
15-01-2014, 02:16
İsim önerilerine yabancı dil olduğu için laf edenlerin şu anda TechTurkey'de bulunmaları ne kadar ironik :) Ottoman Society'yi sevdim ben, ama yapmaya çalıştığınız iş malesef olmayacak...

ruudvan
15-01-2014, 02:39
folkdance .

turktion

temboss(bızım en buyuk yolumuz tem oldugı için tem ptronları olarak dusundum.

yada unalturan yada arabaciiiii koyun monako.

darkmoon
15-01-2014, 03:05
İsim önerilerine yabancı dil olduğu için laf edenlerin şu anda TechTurkey'de bulunmaları ne kadar ironik :) Ottoman Society'yi sevdim ben, ama yapmaya çalıştığınız iş malesef olmayacak...

bende kim ne zaman bunu diyicek diye bekliyordum baya bir geç bile oldu.. :)
çok uzun yazıcakdımda vazgeçdim neticede burası bir forum ve bir domain eğerki amaç bu ise ona bir şey diyemem istenirse almanca alınsın.. :)

amaç reel hayatta organizsyon aktiviteler buluşmalar ve onun paralellindeki bir internet sitesiyse ki ben öyle anladım tabiki türkçe olmasından yanayım

neticede italyadada italyanca almanyada almanca japonyadada japonca bu tür aktivite organizasyonlar hepsinde kendi dillerinde..

diğer türlü bir arkadaşda yazmış milletin dalga konusu olan özenti ve çakma işlere dönüyor olay yada insanlar o gözle görüyor.. :)
neticede bir şeyin orjinali varken sahtesini kim ne yapsın.. :)

SinanAdalı
15-01-2014, 03:54
Düşünce, mantık amaç çok güzel. Adının türkçe olması daha iyi bencede. Çünkü yapılacak olan bu iş örnek oluşturacaksa ilk olarak burdan başlanmalı.

hakotech
15-01-2014, 04:10
valla ben bi halt anlamadim..resim toplulugumu olucak?modlu araclara organizasyonmu yapilacak?yoksa tech gibi bi site olup millet orda yine arabami konusucak?son soledigimse eger burdan uye olucak olanlar vardir ancak en fazla 10 kere girerler siteye..tilki yine buraya doner :)

hakikaten ben bisey anlamadim..ve benim gibi bi ton adam vardir anlamayan..gerizekali damgasi yememek icin yazmiyolardir,ancak ben milyonlarin sesiyim :D onlarin soramadigini sordum..damgayi bana yapistirin :Damac ne ? tam icerigi ne bu acmak istediginiz seyin? sey dedigim sey ne?

bide hemen kendi hayalimi dile getireyim..benimde hayalim gumbal miydi neydi,hani bissuru spor araba toplaniyo bi yerden biyere gidiyo falan..keske bizdede bole bisey olsa..tabiki yurt disina cikicak babayigit sayisi cok azdir,ama sehirler arasi takilinsa..mesela istanbuldan cikilsa,insanlarin butcesini sarsmiycak biyer mesela ankarada finish olsa..sonra bi aspava yisek akabinde bide angara havasi takilsak donsek..sicayim bole hayalin icine ben bile inanmadim:D

Octane
15-01-2014, 05:45
bende kim ne zaman bunu diyicek diye bekliyordum baya bir geç bile oldu.. :)
çok uzun yazıcakdımda vazgeçdim neticede burası bir forum ve bir domain eğerki amaç bu ise ona bir şey diyemem istenirse almanca alınsın.. :)

amaç reel hayatta organizsyon aktiviteler buluşmalar ve onun paralellindeki bir internet sitesiyse ki ben öyle anladım tabiki türkçe olmasından yanayım

neticede italyadada italyanca almanyada almanca japonyadada japonca bu tür aktivite organizasyonlar hepsinde kendi dillerinde..

diğer türlü bir arkadaşda yazmış milletin dalga konusu olan özenti ve çakma işlere dönüyor olay yada insanlar o gözle görüyor.. :)
neticede bir şeyin orjinali varken sahtesini kim ne yapsın.. :)

Haklısınız, doğru. Tabii ki ben de milli değerlerimin korunmasından yanayım. Fakat, bazı özel durumlarda yayılmak, bilinmek için en geçerli dil kullanılması makbuldür.

Ramazan oğulları dikim işleri diye dükkan açsaydı adam, kimse alışveriş yapmazdı. Rodi deyince millet koştu gitti. Araştırma&Geliştirme kampüsü denseydi kimse oralı olmazdı, Teknokent olacak. Ağaoğlu'nun yapılarının isimleri öyle olmasaydı kimse gidip de apartman katı daireye 600bin Lira vermezdi. Madencilik şirketi örneğin Asia Minor olmayıp da Osman madencilik olsaydı yine olmazdı. Reklama girdiyse kusura bakmayın.

Ben arkadaşları tanımıyorum, fakat sanırım yurtdışına da açılmayı planlıyorlar. Türkiye'de, Türkçe başlayan bir oluşum malesef anında alay konusu olacaktır, örneğin, TechTurkey yerine (buradaki Tech teknoloji anlamında değil, ama Tech'in tam Türkçesi yok, teknisyen anlamında da kullanılmıyor burada) TürkiyeTeknolojisi ya da TürkiyeTeknisyeni olsaydı insanlar inanılmaz dalga geçerlerdi. Zamanında açılmış kapanmış diğer siteler gibi olurdu. Bunun tek nedeni de, saydığınız ülkelerin otomobil kültürünün bulunması, bunun nedeni de adamların otomotiv sanayii diye bir şeye sahip olmaları. O ülkelerin hepsinin araçlarının kendi karakteristikleri, buna bağlı olarak kendi kullanım/modifikasyon biçimleri var. Buna bağlı olarak genel geçer bir raconları kodları var insanların. Japonların VIP style dediğine Amerikalıların Slammed/down&out demesi, Almanların hiç bir şey demeyip aynı durumlarda Vossen takıp saatte 3le gitmeleri gibi.

Bana göre iki isim olabilir. Örneğin, Türkiye içerisinde Türkçe olarak Osmanlı Toplumu ya da Güruhu, yurtdışı için de Ottoman Society olabilir. Aynı logo, aynı yazı stili, aynı boyut, farklı dil.

Tabii, Fujiwara'nın sürücü kapısında ingilizce böyle ' FUJIWARA TOFU SHOP' yazaydı inanılmaz komik olurdu, orası ayrı. :)

darkmoon
15-01-2014, 06:36
yazılan şirketlerin konuyla bir ilgisi yok neticede o şirketler bir ürün üretiyorlar ve bunu yurtiçi yurt dışında satmak için bir ton reklama şublere bayilere su gibi paralar akıtıyorlar..

bu tip organizasyonlarda yöresel otantik kendine has kişiliği karakteri olan şeyler herkesin ilgilisini çeker.. kabaca olucak tekrar kısaca yazıyım bir şeyin çakması ancak başkalarının alay konusu olur. :)

hakan ben organizayon etkinlikler buluşmalar düzenleyip o buluşmalardaki etkinliklerdeki video ve foto çekimlerini sitelerine koyucaklar diye algıladım öyle anladım.. :)

hakotech
15-01-2014, 06:55
yazılan şirketlerin konuyla bir ilgisi yok neticede o şirketler bir ürün üretiyorlar ve bunu yurtiçi yurt dışında satmak için bir ton reklama şublere bayilere su gibi paralar akıtıyorlar..

bu tip organizasyonlarda yöresel otantik kendine has kişiliği karakteri olan şeyler herkesin ilgilisini çeker.. kabaca olucak tekrar kısaca yazıyım bir şeyin çakması ancak başkalarının alay konusu olur. :)

hakan ben organizayon etkinlikler buluşmalar düzenleyip o buluşmalardaki etkinliklerdeki video ve foto çekimlerini sitelerine koyucaklar diye algıladım öyle anladım.. :)
Abi eğer öyle ise,güzel olur aslında,mantıklı valla,burda içimizdede paylaşırız ancak tamamen yurt dışına yönelik bir sitenin olması ve tanıtım yapılması hoş olur..ancak tabiki bu çok zor bi iş,tanıtım,reklam bu tarz işler için ciddi miktarlar yada inanılmaz ses getirecek org.yapmak lazım..eee arkadasların mali gücü sınırlı anladığım kadarı ile,geriye şahane ve daha once benzerı gorulmemiş org.lar yapmak kalıyo..

Yabancı ülkelerde bu işin sınırı pek olmadığını düşünürsek ne yapabilirki bu arkadaşlar ? Bence bi site açımından evvel nasıl ses getırebilirize odaklanmak lazım,keza bu şekilde olmassa,sıradan yurdum araba forumuna döner ve techturkey'in altında ezilir gider..

İsim konusuna gelince bilemedim doğrusu,yurt dısında ses getırıp dikkat cekmek istiyorsak,unıversal bır dıl yanı ingilizce şart gibi..öte yandan madem ismimizi duyurucaz derdındeyız,buna sıtenın baslıgı ile özümüze sadık kalarak başlamak gerekır düşünceside çok mantıklı..hee benım nacizane fikrim,köküne kadar bir osmanlı sempatızanı olarak,türkası olurdu yada osmanoğulları :D

fuatozkan
15-01-2014, 08:15
Yorumlarınızı okudum hepsi mantıklı arkadaşlar.

Bazı şeylerin ha dedin mi olmayacağının farkındayız. Sağlam ve yavaş adımlarla ilerlemek gerekli ileride problem olmaması için. Bu yüzden sizlerden görüş, öneri fikir almak için bu konu açıldı.

Forum+ web sitesi acacak isrniz burda bunu sorgulamanizin sebebi nedir?

Bu konuyu açmamın sebebi ***** Techturkey diğer forumlar, sanal ortamlar gibi değil. Aktif üyeleri fazla olan bir forum. Güzel isim önerilerinin geleceğini düşündüğümden açtım.

keşke site yetkilileriyle irtibata geçip techturkey bağlantılı birşeyler yapmaya çalışsaydınız Techturkeyflow tarzında mesela... neden bizimde wörthersee'lerimiz meetinglerimiz olmasın...

Techturkey'in işlevi ve yerinin ayrı olduğunu düşündüğümüz için gelmedi aklımıza. Bize fark etmez yetkililer uygun görürse isim uyarsa neden olmasın.

HardCore
15-01-2014, 09:20
Techturkey ismi de çok orjinal ve uyumlu ama yönetimce sticker konusuyla aynı kefede tutulur diye düşünüyorum
Umarım dilediğinizce olur :)

blumenberg
15-01-2014, 09:36
bide hemen kendi hayalimi dile getireyim..benimde hayalim gumbal miydi neydi,hani bissuru spor araba toplaniyo bi yerden biyere gidiyo falan..keske bizdede bole bisey olsa..tabiki yurt disina cikicak babayigit sayisi cok azdir,ama sehirler arasi takilinsa..mesela istanbuldan cikilsa,insanlarin butcesini sarsmiycak biyer mesela ankarada finish olsa..sonra bi aspava yisek akabinde bide angara havasi takilsak donsek..sicayim bole hayalin icine ben bile inanmadim:D

dediğiniz hayali biz bmwteam ile gerçekleştiriyoruz :D son katıldığım organizasyonlar sapanca ve abant , bu da bi abant klasiği

http://i1239.photobucket.com/albums/ff516/blumenberg/523124_422083441184799_1626082523_n_zps86156545.jp g (http://s1239.photobucket.com/user/blumenberg/media/523124_422083441184799_1626082523_n_zps86156545.jp g.html)

free-hifi
15-01-2014, 09:57
Böyle iddiali bir grup kurmak istiyorsanız klasik amaçlardan çıkılması lazım yediğimiz cezaların haddi hesabı yok 5 liraya benzin alıyoruz bulgaristanda misal e36 veya üstü arabalara binilirken biz o paralarla şahine doğana biniyoruz bunları değiştirecek bir oluşum var ise ben desteklerim...

Sezgin
15-01-2014, 10:00
dediğiniz hayali biz bmwteam ile gerçekleştiriyoruz :D son katıldığım organizasyonlar sapanca ve abant , bu da bi abant klasiği

http://i1239.photobucket.com/albums/ff516/blumenberg/523124_422083441184799_1626082523_n_zps86156545.jp g (http://s1239.photobucket.com/user/blumenberg/media/523124_422083441184799_1626082523_n_zps86156545.jp g.html)

bu değil sanırım arkadaşın dediği olay. Bunu birçok forum yapıyor zaten ki bizde scirocco ekibi olarak yapmıştık. bu bildiğin buluşmanın yer değiştirmiş hali :) o sanırım türkiye içi gezip, araçları tanıtmak gıbı, farklı yerler gormek gıbı seylerden bahsedıyor :)

mirafiori
15-01-2014, 10:07
valla ben bi halt anlamadim..resim toplulugumu olucak?modlu araclara organizasyonmu yapilacak?yoksa tech gibi bi site olup millet orda yine arabami konusucak?son soledigimse eger burdan uye olucak olanlar vardir ancak en fazla 10 kere girerler siteye..tilki yine buraya doner :)

hakikaten ben bisey anlamadim..ve benim gibi bi ton adam vardir anlamayan..gerizekali damgasi yememek icin yazmiyolardir,ancak ben milyonlarin sesiyim :D onlarin soramadigini sordum..damgayi bana yapistirin :Damac ne ? tam icerigi ne bu acmak istediginiz seyin? sey dedigim sey ne?

yapılmak istenilen işin ne olduğunu 11. cevapta bende sormuştum fakak hala cevap verilememiş

-Murat Özcan-
15-01-2014, 10:32
Anladığım kadarıyla avrupa ülkelerinde var bu sizin yapmak istediğiniz topluluklar,örnek veriyorum adamlar mangal partileri vs vs şeyler yapıyorlar ama adamlarda yer var imkan var zaman var gerekli izinler alınıyor burada hangi ilde böyle şeyler yapılmaya kalkınsa ya kazalar oluyor yada polisler geliyor böyle şeylere pek yatkın değil ülkemiz maalesef..

fuatozkan
15-01-2014, 11:13

Yerel, bölgesel etkinlikler içerikli olsun istiyoruz. Araç fotoğrafları çekimileri yapılacak ShootMyRide gibi.

Faruk'S
15-01-2014, 11:13
Anladığım kadarıyla avrupa ülkelerinde var bu sizin yapmak istediğiniz topluluklar,örnek veriyorum adamlar mangal partileri vs vs şeyler yapıyorlar ama adamlarda yer var imkan var zaman var gerekli izinler alınıyor burada hangi ilde böyle şeyler yapılmaya kalkınsa ya kazalar oluyor yada polisler geliyor böyle şeylere pek yatkın değil ülkemiz maalesef..

bu mevzu kesinlikle katılan kisilerin seviyesiyle alakalı bence.

fuatozkan
15-01-2014, 11:21
- Gerekli seviyeye gelindiği zaman inanın başarılır herşey. Biz bu konu üzerinde adım atamaya çalışıyoruz. Tek başımıza yapamayız bunun bilincindeyiz. Ama güzel işler çıkarılacağınada inanıyorum. İnanmak başarmanın yarısıdır :) Hafta sonunu kapsayan konserli, kamp, çadır kurmalı güzel şeyeler yapabiliriz düşüncesindeyim.

EmreS13
15-01-2014, 11:45
Almanların falan yaptığı wagenverks tarzı olursa süper olur bence.

psikolojikdeli
15-01-2014, 11:56
amaç para kazanmak lafı döndürmeye gerek yok bence, benden tavsiye tofaşk koyun adını amaçlarınıza daha rahat ulaşırsınız

SSagnak
15-01-2014, 12:15
Güzel birşey yapmak istiyorsunuz yurt dışı ayarı gibi bir şey ama ilk hafta ülkemizde misal veriyorum 100 tane harbi araba prof.ce hazırlanmış araba konulur ondan sonra iş şahin doğana tofaşk a dönmesin yada organizasyon yapılcak içerisi şahin doğanların yanlamasıyla sonuçlanmasın sadece kendi fikrim artık bu tip arabalar sadece görüntü ve ses kirliliği iddialı bişey oluşturulacaksa bu tip araçlardan arındırılarak çok güzel organizasyonlar ve paylaşımlar yapılabilir

fuatozkan
15-01-2014, 13:09
- Tofaş doğan çeken adamla işimiz olmaz kimse gücenmesin darılmasın neyin ne olduğu ortada. Klasik araç olur tamam ona bişey denmez ama Apaçi tanımını karşılayan araçların paylaşılmasının dile gelmesi bile üzücü.

hakotech
15-01-2014, 16:44
- Tofaş doğan çeken adamla işimiz olmaz kimse gücenmesin darılmasın neyin ne olduğu ortada. Klasik araç olur tamam ona bişey denmez ama Apaçi tanımını karşılayan araçların paylaşılmasının dile gelmesi bile üzücü.

fuat eminim kotu manada yazmamissindir ancak,biraz sert olmus..kabul bircok sahis bu araclarin icinde sacma sapan hareketler yapiyo..ama burda tofas kullanan ve cok iyi,kaliteli arkadaslarda var..alinabilirler ki bence uzulmene gerek yok..neticede tofas Turkiye klasigidir bana gore..tema Turkiye tanitimi olucaksa bence bu araclara saygi duyulmali ve en az iki uc tane guzel hazirlanmis arac paylasilmali...

SSagnak
15-01-2014, 17:01
fuat eminim kotu manada yazmamissindir ancak,biraz sert olmus..kabul bircok sahis bu araclarin icinde sacma sapan hareketler yapiyo..ama burda tofas kullanan ve cok iyi,kaliteli arkadaslarda var..alinabilirler ki bence uzulmene gerek yok..neticede tofas Turkiye klasigidir bana gore..tema Turkiye tanitimi olucaksa bence bu araclara saygi duyulmali ve en az iki uc tane guzel hazirlanmis arac paylasilmali...

abi haklısın ama o şahin doğan bir elin parmağını geçmez gerçekten özenle hazırlanmış sırf zevk için alınıp koleksiyon olarak tutulan ama diğerleri facia hani bakıyosun yurt dışına skoda favorit mesea türkiyede o ne ya deniyor ama adamlar yurt dışında o kadar güzel yapıyolar ki valla iyi olmuş diyosun yada mk1 golf mk1 jettalar bizde niye olmasın görseli başarılı araçlar

Gorky
15-01-2014, 17:02
isme illa ırk esintileri eklemek niye?

bkz : tr - turk- turkish - ottoman

bide şu aklıma geldi low familia videolarında falan gördüğümüz o düz çimenlik alan gibi yerler bulunmaz. yine 30-40 araçlık arsalara kalırız. ülkedeki imkanlar yetersiz gibi geliyo bana bilmiyorum :)

yilmazcatalbas
15-01-2014, 17:03

Bu zihniyetle bu iş zor... En basiti project cars'a gir bak ya da otomobilleriniz bölümüne bak oradaki tofaşlar fikrini değiştirir belki...

Gunes G.
15-01-2014, 17:08

Apaci olanlar araclar ya da markalar degil, sahipleri... O yuzden araclarin markalarina gore insanlari ayirmayi birakmani oneririm keza hondaci apaci sayisi tofasci sayisini katlar.

Parasi olan apaci olmaz diye dusunenlere buyuk yanilgi icinde olduklarinida hatirlatirim...

Frid
15-01-2014, 17:10
"anlamını bilmediğiniz halde, sizi ağlatan şarkılar vardır elbet." bu konuda bana öyle oldu la :D

hakotech
15-01-2014, 17:15
abi haklısın ama o şahin doğan bir elin parmağını geçmez gerçekten özenle hazırlanmış sırf zevk için alınıp koleksiyon olarak tutulan ama diğerleri facia hani bakıyosun yurt dışına skoda favorit mesea türkiyede o ne ya deniyor ama adamlar yurt dışında o kadar güzel yapıyolar ki valla iyi olmuş diyosun yada mk1 golf mk1 jettalar bizde niye olmasın görseli başarılı araçlar

anladim kardesim seni,haklisinda..ancak ben o marka araci kullananlar alinmasin konuyu acan arkadasa bilenmesinler,uzulmesinler diye yazdim zaten :)

ayrica dedigim gibi tofas bir Turkiye klasigidir bana gore..ve beni taniyan cogu kiside beyaz basik bir sahinin hastasi oldugumu bilir :) apacilikse bende apaciyim ozaman..:)

aracta marka ayrimi yapmam cogu zaman..hee neden otomobiller bolumunde yazilanlar var diye sorarlarsa,inanin fiat bis ede binerim suan gramda gocunmam..ben arabaya bakmam kullanan hibnoya bakarim,adamsa herturlu kankam :D

darkmoon
15-01-2014, 17:17
bir şeyler yapılmak isteniyorsa bence şöyle bir şey bile başlangıç olabilir..

Encontro H Premium - Dia 08/06/2013 - FIXA Curitba - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=Pjz1yRCnEkU)

kimsenin bir yerde buluşmasına toplanmasına bile gerek kalmaz bir cadde söylersin birde saat aralığı herkes ordan geçer geçerken video ya çekin evde montaj bir kolaj çalışması bilgisayarda yaparsanız gereksizleri atarsınız bazılarına effect yaparsınız v.b sitenize koyarsınız başarılıda bir iş olur.. en azından bir başlangıç olur start noktası olur.. birde farkınız olur..

fuatozkan
15-01-2014, 18:11
- Tofaş derken yazının içinde birde APACHI kelimesi geçirmiştim ama düşündüğümle yazdığım farklı olmuş :)

Kimseyi beğenmemek değil, güzel yapılı temiz orjinal araçlar var gerçekten abartıya kaçmadan güzel basılmış, motoru üzerinde emek verilmiş.

Benim istemediklerim sağı solu dökük, 1 jant atıp yay kesip, film takıp kral gibi gezenlere, o tarz araçlara dedim.

Ruslara bakın adamlar ne güzel ladaları klasik basık yapıp biniyorlar o tarz araçlara hastayım zaten o ayrı konu :)

fuatozkan
15-01-2014, 18:13
bir şeyler yapılmak isteniyorsa bence şöyle bir şey bile başlangıç olabilir..

Encontro H Premium - Dia 08/06/2013 - FIXA Curitba - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=Pjz1yRCnEkU)

kimsenin bir yerde buluşmasına toplanmasına bile gerek kalmaz bir cadde söylersin birde saat aralığı herkes ordan geçer geçerken video ya çekin evde montaj bir kolaj çalışması bilgisayarda yaparsanız gereksizleri atarsınız bazılarına effect yaparsınız v.b sitenize koyarsınız başarılıda bir iş olur.. en azından bir başlangıç olur start noktası olur.. birde farkınız olur..

iyiymiş yapılabilir ama polisler üşüşür hemen :)

SSagnak
15-01-2014, 20:07
anladim kardesim seni,haklisinda..ancak ben o marka araci kullananlar alinmasin konuyu acan arkadasa bilenmesinler,uzulmesinler diye yazdim zaten :)

ayrica dedigim gibi tofas bir Turkiye klasigidir bana gore..ve beni taniyan cogu kiside beyaz basik bir sahinin hastasi oldugumu bilir :) apacilikse bende apaciyim ozaman..:)

aracta marka ayrimi yapmam cogu zaman..hee neden otomobiller bolumunde yazilanlar var diye sorarlarsa,inanin fiat bis ede binerim suan gramda gocunmam..ben arabaya bakmam kullanan hibnoya bakarim,adamsa herturlu kankam :D

lada yada 124 kasa fiat lara hastayım mesela bi ara niyetlendim vazgeçirdiler yoksa alıp yapıcaktım zevk için asker dönüşü bis projesi var kafamda yzf r1 motorlu yada hayabusa swaplı bis düşünmüyor değilim abi :D

FaTlH
15-01-2014, 20:29
TurkeyRaceTeam

Fena değil

darkmoon
15-01-2014, 20:53
izin alırısınzı polisden gidersiniz söylersiniz şurda şu saatte araçlar geçicek çekim yapıcaz diye..
sen böyle düşünüyorsan yarın öbürgün organizasyon diyorsun kamp olur belki diyorsun sen o işler için kaç yere gidip ne tür izinler alıcağını biliyormusun.. :)
bu tür işlerde alışmanız lazım

mmtrıza
15-01-2014, 21:10
Şahin-Doğan ayrımı yapmanız hoş olmaz alın teri ile araba alıp bu işe başlayanların çoğu bu araçlar ile başlamıştır.

Türkiye'de çok çok iyi yapılı Şahin-doğan var biraz araştırın yapacağınız etkinlikte marka değil görüntü önemli olmalı üsttede belirtildiği gibi araçlar değil kullanıcısı önemli şuan honda 106 vs vs gibi birçok araba kullanan Apaçi mevcut.

Umarım istediğiniz gibi isim bulur başarılı olursunuz

fuatozkan
15-01-2014, 22:02
izin alırısınzı polisden gidersiniz söylersiniz şurda şu saatte araçlar geçicek çekim yapıcaz diye..
sen böyle düşünüyorsan yarın öbürgün organizasyon diyorsun kamp olur belki diyorsun sen o işler için kaç yere gidip ne tür izinler alıcağını biliyormusun.. :)
bu tür işlerde alışmanız lazım

Ne tür islemlerin neler gerektiginin bilincindeyim teori bol ama pratik yok :) Bilmediklerimi tamamlamak, akıl fikir almak icin bu konulari actim. Temelleri atsak gerisi illaki gelecek niyetimiz bu.

B.Koçer
15-01-2014, 22:11

Hahahahaha abi her yazdıgına gülüyorum bu aralar her yazının sonlara dogru patlama geliyo hahahaha :D

B.Koçer
15-01-2014, 22:12
turkish delight

olsun ısımde

psikolojikdeli
15-01-2014, 22:51
Arkadaş Tofaş ayrımı yapmıyor orada ufak bir yanlış anlaşılma var, zihniyet ayrımı yapıyor e-5 de modifiye açılımı yapan tipleri belirtiyor

benimde anlatmak istediğim şu yanlışım varsa düzeltin

facebook ta webde populer bir sayfa site vs oluşturmak populerlik saglandıktan sonra anahtarlık tshirt sapka sticker vs satısından gelir elde etmek vs vs
tabi bu arada fotoğrafçılarda başarılı çekimler sonuncunda populerite sahibi olacak belki ilerleyen zamanlarda ücretli çekimlerin belki yolu açılacak
yanlış düşünmüyorsam amaç budur

_sinan_
16-01-2014, 00:56
Ruslara bakın adamlar ne güzel ladaları klasik basık yapıp biniyorlar o tarz araçlara hastayım zaten o ayrı konu :)

Peki o Lada'ların paylaşıldığı büyük etkinliklerin hangisinde İngilizce bir isim gördün? Alfabesini bile okuyamadıkları bir dilde bütün yabancı ülkelere ismini duyuruyorlar. Acaba nasıl ?

Ayrıca dipnot olsun, Rusya'daki apaçi Lada'ları görsen Türkiye'deki hiçbir Tofaş'a apaçi denemezsin..

darkmoon
16-01-2014, 01:06
araba olayını belli bir dalda sıkıştırırmamak lazım öyle olursa gene olmaz bence... bunun kdm,jdm,hella flush,rat ,lowrider, klasik, modernize edilmiş retro klasikler v.b gibi .. bir sürü dalı var.. türkiyedede bazıları var bazıları yok..

bunu sadece modifiyong alanında bir bodykit bir jant iki egzosa bağlanırsa başkaları katılımda bulunmaz..

Kakus
16-01-2014, 02:12
Turkish Midnights: Türk Modifiye Kültürü (http://www.turkishmidnights.com/)

tolgakaynak
16-01-2014, 04:34
Yapılıcaksa türkçe yapılmalı. yabancı kelimeler bana özenti geliyor :S

free-hifi
16-01-2014, 13:29
Tofaşa binenleri çevirin sorun neden bu arabalara biniyorsunuz diye yüzde 90 ı diyecekki paramız bu kadarına yetiyor yüzde 10 kısım hastalıktandır.

Emre Ekrem
16-01-2014, 13:34
Benim fikrim şu ;

yukarıda saydiğiniz isimler yada benziri topluluklar vs. beğenilecek işler yaptiklari için taa türkiyeden biz bile biliyoruz.

Bizim en büyük sorunumuz kendi dilimizi milletimizi aşşalamak bende sürekli yaparim da :)

İsim Türk olsun zaten amaç ve yapılanlar güzel olursa her şey hızla gelişir.

Çok doğru, tebrik ederim.

TMT olsun, Türkiye'nin Modifye Topluluğu, şahsen çok gereksiz olduğunu düşünüyorum.

_sinan_
16-01-2014, 13:49
Kartal Drift Team ?

TigeR
16-01-2014, 14:37
turkish style olsun illa yabancı olacaksa

Seven7
16-01-2014, 15:19
Yanlış anlama sakın ama bence önce senin bazı önyargılardan çıkman gerek. Tamam güzel bir şey düşünüyorsun ama Rusya'daki Lada'yı Türkiye'de yolda görsen 'Adama bak gitmiş Lada'yı basmış akla bak.' oluyor. Sonra o Lada'yı beğenen, tüm Şahin'leri genelleyen bir laf atıyor ortaya. Burada bir tezatlık var. Bence.
Apaçilik insanın içinde varsa vardır, benim gözümde;
-Şahin ile dönmeye çalışan da
-e30 ile dönmeye çalışan da
-e36 m3 alıp lastik yakan da
-Honda buluşmalarına gidip boşa atıp kesiciye girip motorun canına okuyan da
-Porsche'ye binip kesicide gezen de
bunların hepsi aynı zihniyet topluluğu. Bak arabaların ne olduğunun bir önemi yok demek ki. O yüzden bir sürü emek verilmiş bir kuş serisi ile (bknz. Stp Kehribar) Youtube'da 'Pejoya kafa tutan Şahin' aynı kefeye koyuluyor senin düşüncene göre.

fuatozkan
16-01-2014, 21:06
Yanlış anlama sakın ama bence önce senin bazı önyargılardan çıkman gerek. Tamam güzel bir şey düşünüyorsun ama Rusya'daki Lada'yı Türkiye'de yolda görsen 'Adama bak gitmiş Lada'yı basmış akla bak.' oluyor. Sonra o Lada'yı beğenen, tüm Şahin'leri genelleyen bir laf atıyor ortaya. Burada bir tezatlık var. Bence.
Apaçilik insanın içinde varsa vardır, benim gözümde;
-Şahin ile dönmeye çalışan da
-e30 ile dönmeye çalışan da
-e36 m3 alıp lastik yakan da
-Honda buluşmalarına gidip boşa atıp kesiciye girip motorun canına okuyan da
-Porsche'ye binip kesicide gezen de
bunların hepsi aynı zihniyet topluluğu. Bak arabaların ne olduğunun bir önemi yok demek ki. O yüzden bir sürü emek verilmiş bir kuş serisi ile (bknz. Stp Kehribar) Youtube'da 'Pejoya kafa tutan Şahin' aynı kefeye koyuluyor senin düşüncene göre.

Yanlış anlamışsınız yazdığım yorumlarda " Klasik ayrı Apaçhi ayrı " demiştim. Klasik araçları severim ileride bi tane Renault 12 toplama niyetimde var. Ben apaçhiliye karşıyım sadece. Caddelerde bilinçsizce gazlama kızlara hava atıcam diye güm güm müzik el kol dışarıda. Modifiyeyi sevmeme rağmen caddelerde mahallelerde egzoz açıp bağırtanlara karşıyım. Hatta mahallemdeki gençler gecenin 4 ünde uykumdan edince inip havuç, patates sokacaktım egzoza, Allah'ım sen gör dedim vurdum geri yattım.

ham
16-01-2014, 21:25
eğer benim kafamda canlanan gibiyse videolardan izlediğimiz tarzda meetingler olacaksa -ki yurtdışında yapılanlardan altta kalır bi yanı yok artık türkiyedeki araçların- ben sonuna kadar desteklerim ki zaten canibeat tarzında bi oluşum olucağını yazmışsınız. isim olarak ottoman society gayet güzel bence

ERK_RS
16-01-2014, 21:37
adı,

turkorazzers

olsun derim ben.
:D :D

hkkcn
17-01-2014, 00:25
Techturkey benim simdiye kadar gordugum en aktif forumlardan bitanesi.bence tt baglantili biseyler yapin.

fuatozkan
17-01-2014, 14:17
Arkadaş Tofaş ayrımı yapmıyor orada ufak bir yanlış anlaşılma var, zihniyet ayrımı yapıyor e-5 de modifiye açılımı yapan tipleri belirtiyor

benimde anlatmak istediğim şu yanlışım varsa düzeltin

facebook ta webde populer bir sayfa site vs oluşturmak populerlik saglandıktan sonra anahtarlık tshirt sapka sticker vs satısından gelir elde etmek vs vs
tabi bu arada fotoğrafçılarda başarılı çekimler sonuncunda populerite sahibi olacak belki ilerleyen zamanlarda ücretli çekimlerin belki yolu açılacak
yanlış düşünmüyorsam amaç budur

İçimize elbet profesyonel insanlarda girecek. Farklı şehirlerden insanlar var 13 kişi içerisinde bunların nasıl çekeceğine karışamam. Gerekirse sabit fiyat belirlenir. Ha buda demek değildir ki bu işten para kırılacak. Maddi beklentim yok şahsen.

McS_R53
17-01-2014, 14:38
hepsinden önce önemli olan bütçe. Ayırdınız mı kenara en az 50 60 bin lira ?

Bunun organizasyon gideri var, güvenlik gideri var, ürün gideri var, reklam için araç yapmanız gerekecek bunun gideri var, sponsor olmanız lazım ki birileri sizi duysun bunun gideri var :)

aliburma
17-01-2014, 14:51
isimlerden gidilecekse projecT-R olabilir. T ve R nin büyük olması hem Türkiye Cumhuriyeti hem de yarış/modifiye/tuning mesajı verebilir. tabi naçizane fikrim. Allah yardımcınız, şansınız ve bahtınız da açık olsun. Umarım hayırlısı ile ilk hareketi yaparsınız. kolay gelsin...

Ertuu
18-01-2014, 23:01
Kimse deyinmemiş bu konuya ama en büyük sorunlardan biride türkiyede kaliteli modifiyenin çok pahalı olması,yurtdışında gelir yüksek yakıt ve araba ucuz,bizde ise gelir düşük arabalar ve modifiye cep yakıyor,yurtdışından izlediğimiz meetinglerde hep farklı şeyler cesur işler görüyoruz bizde çoğu insanın bütçesi kısıtlı olduğu için hadi ilk etkinlikler güzel geçti diyelim ama sonrakilerde yine aynı arabaları görmeye başlicaz ve olay kabak tadı vericek,her birey sık sık araba değiştirip her etkinliğe farklı arabayla gelemez bence,maddiyat ciddi bi konu.
isim daha iyi bişeyler çıkabilir düşündükçe ama şuan en aklıma yatan Neu Project,fuat ın avatarındaki yazı tarzı P nin üzerindeki kral tacı falanda hoş.

Emir_b16a
18-01-2014, 23:03
yazmadım şimdiye kadar 2 soru sorucam

iyiyle kotüyü nasıl ayırıcaksınız

arkanızda kaç garaj desteği var varsa hangileri ?

HondatugraL
18-01-2014, 23:16
TT ile bağlantılı olcaksa TT-Arena yapak :D:D

fuatozkan
24-01-2014, 20:01
- Konuya güncel....

Eğer Techturkey bağıntılı olsun diyorsanız Techturkey'le uyacak şekilde isim önerilerini bekliyoruz.

em-R
24-01-2014, 23:25
Techturkey benim simdiye kadar gordugum en aktif forumlardan bitanesi.bence tt baglantili biseyler yapin.

bencede çok mantıklı.

Faruk_Vtec
24-01-2014, 23:53
herkes bu forumda olduğuna gore, turkıyede bu forumdan daha kapsamlı bı forum yk demektır..

admınlerle ıletışıme geçıp konuşmak lazm, böyle bı olaya sıcak bakarlarmı bılmıorm ama bı alt bolum açılıp bol bol fotoğraf vıdeo paylaşımı yapılabılır, aylık çekımler olur 6 ayda bırde yazlık(kartıng vb) kışlık(mangal vb) bı sağlam toplantı yapılabılır..

almanya dusseldorf'da 2004'te kurulmuş olan bı grup var "vububup" adında, bellı aralıklarda buluşmalar yapıorlar.. "Vw, Bmw, Mercedes, Audi" model araçlardan oluşuo bu grup..

turkıye'de her model aracın katılmasını sağlayarak bu tarz bı grup oluşturulabılır, pıst gunlerınde çekımler yapılır, drıft gunlerınde çekımler yapılır karışık bı vıdeo hazırlanabılır ama herkesın bahsettığı gıbı parasal ve zamansal rahat olmak lazm..

Modifiye Çılgınlığı 2 - Vububup 288 | İzlesene.com Video (http://www.izlesene.com/video/modifiye-cilginligi-2-vububup-288/6026251#)

weST.27
24-01-2014, 23:54
TechTurkey ismi iyi işte :D adminlerle ortak bi çalışma yapın madem isimde iyi

fuatozkan
28-01-2014, 17:39
- Yöneticiler nasıl yapalım :) Ortaya sunulan fikirlere, düşüncelere ne diyorsunuz TT yöneticileri. Nasıl yapalım, nasıl edelim.

fuatozkan
28-01-2014, 20:42
herkes bu forumda olduğuna gore, turkıyede bu forumdan daha kapsamlı bı forum yk demektır..

admınlerle ıletışıme geçıp konuşmak lazm, böyle bı olaya sıcak bakarlarmı bılmıorm ama bı alt bolum açılıp bol bol fotoğraf vıdeo paylaşımı yapılabılır, aylık çekımler olur 6 ayda bırde yazlık(kartıng vb) kışlık(mangal vb) bı sağlam toplantı yapılabılır..

almanya dusseldorf'da 2004'te kurulmuş olan bı grup var "vububup" adında, bellı aralıklarda buluşmalar yapıorlar.. "Vw, Bmw, Mercedes, Audi" model araçlardan oluşuo bu grup..

turkıye'de her model aracın katılmasını sağlayarak bu tarz bı grup oluşturulabılır, pıst gunlerınde çekımler yapılır, drıft gunlerınde çekımler yapılır karışık bı vıdeo hazırlanabılır ama herkesın bahsettığı gıbı parasal ve zamansal rahat olmak lazm..

Modifiye Çılgınlığı 2 - Vububup 288 | İzlesene.com Video (http://www.izlesene.com/video/modifiye-cilginligi-2-vububup-288/6026251#)

Benim tam istediğim de bunlardan işte :)

McS_R53
28-01-2014, 21:02
hepsinden önce önemli olan bütçe. Ayırdınız mı kenara en az 50 60 bin lira ?

Bunun organizasyon gideri var, güvenlik gideri var, ürün gideri var, reklam için araç yapmanız gerekecek bunun gideri var, sponsor olmanız lazım ki birileri sizi duysun bunun gideri var :)

Sanirim okumadiniz yazdigimi :) ben yine altinti yapip soriyim:)

fuatozkan
28-01-2014, 21:17
Sanirim okumadiniz yazdigimi :) ben yine altinti yapip soriyim:)

Bütçelik sıkıntı olacağını sanmıyorum. Yerel yönetimleri araya sokup halledilebilir bazı şeyler diye düşünüyorum yani kafamdaki düşünceler o yönde. İllaki destek verenler de sahip çıkanlarda olacaktır. Sonuçta firma reklamları da olacak.

McS_R53
29-01-2014, 01:54
Yerel yonetim hic bir sekilde yardimci olmaz. Onu gectim sponsor olmasi icin birinin ilk once senin ona bisi vermis olman lazim.

Hadi ufak bir hesap yapalim.

Yer kirasi gunluk en kotusu 1000 lira.
Guvenlik 2000 lira
Etkinlik alani icin susleme + sticker + reklam giderleri 1500 lira
Dj veya herhangi bir muzik grubu oyle herkes teypden fln calicaksa anlami olmaz 500 lira.
sizin hazirladiginiz kaliteli araba 20000 lira en az.

Dahada incik boncuk 2000 lira gider bu sadece ilk meeting icin. 0 dan olusumdan bahsediyorum.

Isim onerisine gelirsek aklimda cok uygun ama ingilizce bir isim var.

Bunun web sitesi muhasebesi vs bilenler cikicaktir. En iyisi bunu en bastan Bugra abiye sor pist gunlerinde nekadar gideri oluyor.

fuatozkan
29-01-2014, 15:10
Yerel yonetim hic bir sekilde yardimci olmaz. Onu gectim sponsor olmasi icin birinin ilk once senin ona bisi vermis olman lazim.

Hadi ufak bir hesap yapalim.

Yer kirasi gunluk en kotusu 1000 lira.
Guvenlik 2000 lira
Etkinlik alani icin susleme + sticker + reklam giderleri 1500 lira
Dj veya herhangi bir muzik grubu oyle herkes teypden fln calicaksa anlami olmaz 500 lira.
sizin hazirladiginiz kaliteli araba 20000 lira en az.

Dahada incik boncuk 2000 lira gider bu sadece ilk meeting icin. 0 dan olusumdan bahsediyorum.

Isim onerisine gelirsek aklimda cok uygun ama ingilizce bir isim var.

Bunun web sitesi muhasebesi vs bilenler cikicaktir. En iyisi bunu en bastan Bugra abiye sor pist gunlerinde nekadar gideri oluyor.

İsimi merak ettim :)