PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ufak bi kaza yaptım Sİgortacı arkadaşlar bi bakabilir mi

phoenixs
15-01-2014, 22:59
Direk konuya girmek istiyorum.

Arabamla park halinde duruyordum.SOnra sinyal vermeden bi anda sola doğru kırıp direksiyonu olduğum yerden çıktım.Motorcu geliyormuş aynadan bakmıştım ama farkedemedim.Benim sol arka tampondan 20-30 km gibi bi hızla vurdu motor devrildi.Sonra indim motorcu ile konuştuk sorun olmaz sigortam var dedim.Onun motorda 3-4 bin tl lik masraf var.Motorcu arkadaş bana senin tek tampon kırıldı benim motorda masraf çok sigortacılar bunu kabul etmez felan dedi.Büyük pahalı motorlar bilerek pert felan ediyorlarmış galiba.

Şimdi açık ve net ben suçluyum adamın önüne kırdım onunda benimde farklı firmalardan sigortamız var onda 3-4 bin tl lik bende 150-200 tl lik masraf var sigortacıların bunu kabul etmeme imkanı varmı?Yada kaza yapıp sigortanın vs kabul etmediği olay felan oldu mu?

Burak
15-01-2014, 23:06
Olay yerini bozmadan plakalar gözükecek sekilde fotograf çektiniz degil mi?

phoenixs
15-01-2014, 23:12
çektik hocam da motor vurdu ben heyecanla 1-2 metre arabayı ileri sürdüm altında ezilecek sandım yani motorla araba arası 1-2 metre var

BAŞAR
15-01-2014, 23:26
olay yerinde mobese veya herhangi bir dükkanın kamerası falan orayı görüyor muydu? Diyelim ki sigorta kabul etmedi fakat delil olarak görüntü varsa sunulabilir.

phoenixs
15-01-2014, 23:37
yok hocam sokak arası sayılabilir bi yer sigortanın kabul etmeme gibi lüksü varmı mesela ben arabamı 4 senedir sürüyorum 4 senedir sigortalık HİÇBİR işim olmadı şimdi 3-4 bin tl nin peşine düşermi sigorta ?

Oznsrl
15-01-2014, 23:39
bişeyden şüphelenirse gelir sağa sola esnafa sorar en fazla ama gerçekten olan bi olay için yok masraf fazla ben bunu vermiyorum diye bişey olamaz

Le10ur
15-01-2014, 23:51
metıın kardesım gecmıs olsn nıye soylemyrsn ayıp valla yarın ben sana sıgortacı bı adam var merzıfonda onun numarasını vereyım sor o yardımcı olur sonucta orda da cok motor kazası oluyodu

gokcell13
16-01-2014, 00:00
Tutanaklar tutuldu ise problem cıkmayacaktır.Eksper gelip iki aracıda inceleyecektir.Fotografta var ise elinizde porblem cıkmayacaktır.Sigortanız en az 15 000 tl ye kadar karsı tarafı yaptırıyor.Sizinde kaskonuz var ise kaskodan kendı hasarınızı yaparsınız.

phoenixs
16-01-2014, 09:02
ya mesela diyelim ben araba ile gidiyorum önüme köpek çıktı bi anda sola kırdım soldada motosikletçi vardı onun önüne kırdım ama vurmadım motorcuya motorcu da sola kaldırıma vurup düştü bu tür durumda araba da hiç hasar yok motor da hasar olacak sigorta bunu kabul etmiyor mu?

Kadyr
16-01-2014, 09:08
suç sende, sende zaten kabul ediyorsun. tutanak tutun dalgınlıkla birden yola çıktım motorda geldi bana vurdu deyin. suçunu kabul ettiğini yazarsın sigortan zaten motoru yaptırır. belkide yüzdeye böler bir kısmını motorcudan alır vs exper karar verir ona. ama ödememe lüxü yok. tutanak tuttuktan sonra motorcu direk senin sigortanın olduğu anlaşmalı servise götürsün yeterli
ayrıca sendeki hasar içinde kaskoyu devreye sokma.minin onarım diye yapıyorlar tramere işlendiği için başka kasko firmaları bunu hasar kabul edip yüksek fiyat çıkarıyor. şuan bu yüzden bana aviva dışında bütün kaskolar 2 bin tl fiyat çekiyor. bide tramerde kazaymış gibi çarpma/ çarpışma diye hasar görünüyor.

ozgurluk
16-01-2014, 09:13
tutanağınızı tutun geçin. anlattıklarınızda sıkıntı arzeden bir durum yok

portakal
16-01-2014, 09:15
aynısı bizim başımıza geldi motorla babam giderken önüne kamyonet çıkıyor babam kamyonete vurmamak için frene basınca kayıp duvara çarptı ancak araçla hiçbi temas olmadığı halde resimlerle birlikte karşı tarafında suçu kabul etmesinden dolayı ödeme yaptılar bize herhangi bi sıkıntı olmaz eğer güzel resim çektiyseniz..

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR4WMuWUqQLhPQQ4TFZ1EcUD4gZEnIHr 1ESNdVAtRi7K0Y9YUIw

Emre Ekrem
16-01-2014, 09:22
Bir problem yaşanmaz, hoş motor değil ama benzer bir durum başıma gelmişti seneler evvel.
Araç bir jip ve geri manevra yaparken aracımın kaputu üzerine dışarıda duran yedek lastiği ve çeki topuzunu sürtüyor, haliyle onun aracında hiç bir hasar yok iken benim kaput göçüyor, karşı taraf suç bende diyerek bu yönde tutanak tutuyor, üstüne üstük fotoğraf bile çekmeden ayrılıyoruz oradan, bu esnada karşı tarafın sigortası beni arayarak fotoğraf soruyor bende ilk defa bir kazaya karıştığım için ne yapacağımı bilemediğimden dolayı fotoğraf çekemediğimi söylüyorum, telefonda ki bayan tamam diyerek kapatıyor ve aracımın kaputu boyanıyor,göçükler düzeltiliyor, kısacası sigorta zaten şüphelendiği zaman araştırıyor, gönlünüzü ferah tutun, hiç olmazsa karşılığı olmayan bir duruma girmemişsiniz, motorla olan kazaların genel olarak maddi hasar dışında daha ağır bedelleri oluyor.

Oznsrl
16-01-2014, 09:40
ya mesela diyelim ben araba ile gidiyorum önüme köpek çıktı bi anda sola kırdım soldada motosikletçi vardı onun önüne kırdım ama vurmadım motorcuya motorcu da sola kaldırıma vurup düştü bu tür durumda araba da hiç hasar yok motor da hasar olacak sigorta bunu kabul etmiyor mu?

hasar yoksa kabul etmez hasar olması lazım ufaktanda olsa dokunmuş olman lazım

Burak
16-01-2014, 09:49

Temas yoksa kaza yok demektir.

turkerrr
16-01-2014, 14:03
Temas yoksa kaza yok demektir.

kazaya sebebiyet vermek diye bir kavram var.

hasara gelince tutarsız bir durum yok bir problem yaşamazsın ... geçmiş olsun ...

phoenixs
16-01-2014, 15:01
teşekkür ettim bilgiler için herkese tek tek

Leader01
16-01-2014, 21:26
İşte sahtekarlar yüzünden gerçek kaza yapanlar mağdur oluyor, adam 750'lik 1000'lik yarış motosikletleriyle tek taraflı kaza yapıyor sonra dandik bir araba ona sebebiyet vermiş gibi gösterip 25 bin TL'ye kadar olan trafik poliçesinden faydalananlar yüzünden sigorta şirketleri bu tarz kazalara olumsuz bakıyor.
Kaza sonrası çekilen fotoğrafları saklayın tutanak düzenleyip şansınızı deneyin umarım alırsınız.