PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : xs power turbo kit hakkında

likedead
01-08-2008, 10:42
bu aralar ismini çok duymaya başladım bende aracımı turbolamak istiyorum fakat çok değil 0.3 -0.5 arası düşünüyorum tabi herkesin söylediğine göre daha fazlasını isticekmişim sonradan..:Dbu kit nasıldır ne sorunlar yaşarız veya başka bi kit varmıdır önerceğiniz ..şimdiden cevaplar için teşekkürler..

Eray Yümsel
01-08-2008, 10:44
http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=17193

http://bluetechautohaus.com/images/styledJDM-v/Turbo%20Kit/TBK-D15-1.gif

a-z ye herşeyi olan bi kit al tak xs power kötü bi marka değil...

Brs_eg
01-08-2008, 10:48
ebayda ucuz olan ama tr şartlarinda fiyatlari 3 milyara cikan ki kit..:)bende araştirdm biraz direk takan kullanan birini bulamadm..biri cin mali uzak dur 2 gun sora duman atarsn arabanda biter dedi biri yoo gzl kullanirsn sorunsuz 0.5lerde dedi...ama kotu diyenler genelde turbo araba kullanan arkdaslar ;) umarm ii bilen bi arkdas aciklama yapar bizde tam ogrenmiş oluruz :)

senna
01-08-2008, 10:55
daha iyi kitler b ulabilirsin çoğu parçası çinde üretiliyor sonradan sorun yaşayanlar çok

turbo, manifold alıp gerisini burda toplamayı deneyebilirsiniz

http://www.full-race.com/catalog/product_info.php?cPath=22_717_755_728&products_id=1252&osCsid=68dd4a7bbd9b7d14f738c3ab564bee5e

full race tercihimdir

AvcI
01-08-2008, 11:05
daha iyi kitler b ulabilirsin çoğu parçası çinde üretiliyor sonradan sorun yaşayanlar çok

turbo, manifold alıp gerisini burda toplamayı deneyebilirsiniz

http://www.full-race.com/catalog/product_info.php?cPath=22_717_755_728&products_id=1252&osCsid=68dd4a7bbd9b7d14f738c3ab564bee5e

full race tercihimdir

o ne güzel bir manifolddur :rolleyes:

ulasstoprak
01-08-2008, 12:30
ben sorunsuz 6 aydır 0,5 barda gezen 2 adet civic 1,6 ies bir tanede si biliyorum... bende düşünüyordum bu kiti başka planlar yüzünden erteldim 0,5 e kadar bence ideal üstü için full race..

gurcell
01-08-2008, 12:34
bunu aldınız tamam ama yazılımı ne yapacaksınız? Enjektörleri ne yapacaksınız?

ulasstoprak
01-08-2008, 12:45
bunu aldınız tamam ama yazılımı ne yapacaksınız? Enjektörleri ne yapacaksınız?

0,5 barda enjektör gerekmiyo bildigim kadarıyla yazlımıda hesaplı olarak safc ile çözebilir..

egeturbo
01-08-2008, 13:13
Hiç sevmediğim bir kit
turboları uzak doğu hatta turbonun wasgatesi hava girdiğinde bile patlıyabiliyor.Manifoldları çatlıyor.Bece xs powerı geç greedy yada full race gibi markalara bak

STP
01-08-2008, 13:35
0.5 barda kesınlıkle enjektor ve yazılım gerekıyor ;)

gurcell
01-08-2008, 14:44
Yaw sonuçta bu kiti takıp 1 bar da basarsın ama 4. yada 5. basışta basacak motorun kalır mı bilemeyiz, ondan sordum.

SAFC ile olacak iş değil bu :)

3rk4n
01-08-2008, 14:57
Sitede ultraliyo arkadaşımız satıyor bu kitlerden ondan detaylı bilgiler bekliyoruz

ulasstoprak
01-08-2008, 15:01
arda gene aynı arda

amaç belli arkadaşlar adam 0,4 basayım 170 hp alayım vtecelrle yürüyeyim yeter dio enjektör dedigin şey zaten kaç para vtec enjektörü takarsın olur biter.. çafalsın çuflasın 3 tede sarsın okadar.... bütçe olduktan sonra herkez biliyo en iyisini takmayı...

gurcell
01-08-2008, 15:06
Ulaş hocam Turbo uygulamalarında çaflayım çuflayım düşüncesinin her zaman hayırlı sonuçlara sebep olmadığı tecrübe ile sabittir. Yine de herkesin bütçesi kendi kendine. İsteyen istediğini takar yapar, biz uyarmak istedik... :)

ulasstoprak
01-08-2008, 15:09
Ulaş hocam Turbo uygulamalarında çaflayım çuflayım düşüncesinin her zaman hayırlı sonuçlara sebep olmadığı tecrübe ile sabittir. Yine de herkesin bütçesi kendi kendine. İsteyen istediğini takar yapar, biz uyarmak istedik... :)

çok haklısın ben bu kit on numara die iddia etmiyorum ama konunun ilk mesajına istinaden ona uyabilicek bi kit oldugunu söylüyorum çünki gözü çok yukarda diil arkadaşımızn kalkıp stock motora ugunmu diilmi die soruyo bende 3 arabada şu an hala takılı bi problem yaşamdan kullanıyolar dedim yoksa xs powerın distribütörü falan diilim :)

gurcell
01-08-2008, 15:19
Benim kite lafım yok bu arada, bu paraya bu kit fazla bile. Manifoldun kaynaklarını sağlamlaştırırsın, güzel bir turbo ve wg alırsın, o boruların hazır gelişi bile yeter.

ulasstoprak
01-08-2008, 15:42
Benim kite lafım yok bu arada, bu paraya bu kit fazla bile. Manifoldun kaynaklarını sağlamlaştırırsın, güzel bir turbo ve wg alırsın, o boruların hazır gelişi bile yeter.

aynen sanayi işi tırt her tarfından kaynaklı borular takmaktansa düzgün motor için olur bu arada manifoldu dökümdü bildigim kadarıyla...ayrıca klima iptal olmuyo..:icon_tup:

gurcell
01-08-2008, 15:51
Benim boşta duran 270cc enjektör ve megasquirt ecu'm var, bu kiti alıp bi eg civic'e koyup yürüyesim var :) Fakat 4. turbo araba bir fazla görgüsüzlük olur.

senna
01-08-2008, 16:37

eğer kaynak sağlamlaştırılacaksa burdada çok iyi kaynak işi yapan ustalarımız var:) gerçekten kaliteli ürünler yapabiliyorlar

belki şu an bu kiti kullanan çok yok ama yurt dışında biraz forum karıştırın manifoldun bırakın kaynak çatlağını komple yırtılanı gördüm bu nedenle motor kıranlar var, wgler, turbolar ayrı bir hikaye zaten çoğu turbo revizyonlu geliyor kitten biraz ekonomi yapalım derken ileride olabilecek sorunlar belki size kat kat daha fazla mal olacak, tamam belkide problem çıkmayacak ama kitlerin çoğunda problem var

benim tavsiyem manifold alın, alabiliyosanız turbo alın gerisini burda toplayın gerçekten güzel işçilikle toplarsınız yağ hortumu rekor vs bunları gerçekten iyi yapabilen firmalar var ülkemizde kaynak işindede iyiyiz, şu an pek ülkemizde yapılmasada eğer turbo yapıcaksanız ağır vasıta turbosu kullanabilirsiniz tabi belirli işlemler yapıldıktan sonra genelde büyük türbinlerle geliyor hacimlerden dolayı uygun türbin ile sorunsuz kullanabilirsiniz

KSK-VTEC
01-08-2008, 17:03
Turbo ve wg tini bilemem ama o döküm manifolda hiç bişey olmaz biz kullanıyoruz 6 aydan beri 10 psida sürekli daha bişey olmadı ama geri kalan kullandığımız malzemeler düzgün.

tool
01-08-2008, 17:49
turbosu guzel degil, gerisini bilmem..

bladerk
01-08-2008, 20:28
standart motora gayet normal bi kit düşük basınçla kullanılabilir adam gibi yazılırsa da gündelik güzel binilebilir o paraya çok bişey değil ama eğer düşünce profsa bulaşmamak daha mantıklı sadece boru intercooler ve manifold satılıyo zaten alıp gerisi burada tamamlanabilir sennanın söylediği gibi trde çok güzel işler çıkartılabiliyo bi de ies 180cc enjektörle 0.5 barda yakıt yekiştiremez gündelik çok sıkıntı yaratıcağını düşünmüyorum ben

metin01
01-08-2008, 20:43
http://www.stockreco.com/Mvc-T24f.jpg
http://imagehost.vendio.com/a/11705534/aview/1211249060901_mf-02.jpg
http://img.auctiva.com/imgdata/0/2/3/0/0/4/webimg/148933041_o.jpg
http://img.auctiva.com/imgdata/0/2/3/0/0/4/webimg/148933651_o.jpg
http://imagehost.vendio.com/a/24411518/aview/D15_D16_TURBO_CAST_MANIFOLD.JPG

toplama işi daha mantıklı geliyor peki bu manifoldlardan hangi tür daha iyi döküm vs...:soru:

senna
01-08-2008, 20:51
buradan bişey anlamak biraz güç döküm kalitesi açısından malzeme nedir nasıl döküldü fotodan anlamak biraz güç olur

ama mesela tubular olanların kaynakları pek hoş değil buradan görülüyor

metin01
01-08-2008, 20:52
yok anlatmak istediğim o değil resimler sadece örnek

normal şartlarda ne tavsiye edersiniz

senna
01-08-2008, 21:00
yok anlatmak istediğim o değil resimler sadece örnek

normal şartlarda ne tavsiye edersiniz

eğer maliyet problem değilse full race öneririrm, eğer kısıtlı imkanlar varsa kaliteli döküm bir manifoldda iş görür yada kaynakları iyi bir tubular manifoldda olabilir ama kalite önemli

Oz`
02-08-2008, 00:22
baqin güzel kardeşlerim hepsini alin bırakın sakın almayın turboyu bakın turbvo deneyim kalite ister ama siz bunu ucuza alıyorsunuz oturup düşünün lütfen ucuz deyip almayın 1000 pişmanolursunuz

emre.aksu
02-08-2008, 00:29
En kaliteli marka Full-Race ama cok pahalı,XS Power hic güven vermiyor...bence AFI yada Peakboost un kiti 2sinin arasında hem kaliteli hemde fiyatı iyi

http://www.hondamarketplace.com/zerothread/2060166

likedead
02-08-2008, 00:32
cevap yazan bütün arkadaşlara öncelikle teşekkürler ..konumuza döndüğümüzde ise max 0.4-0.5 düşünüyorum ..daha fazlası için zaten motoru açmak lazım oda benim işime gelmez bu aralar ...bu arada aracı hergün kullanan biri değilim sadece hafta sonları çünkü hafta içi şirket arabası var:Dşimdi biraz kararsız kaldım gerçi montaj olarak biz yapıcaz ustamla beraber ne gibi sorunlar yaşarız takmış olan biri varmı ki acaba bu kiti..

AvcI
02-08-2008, 08:08
iyide sana 0,5 yetecekmi, yarın boost açalım diyen olucak sende açıcaksın sonuç hüsran... senin yapacağın en güzel şey güzel bir manifold turbo intercooler ve beyin alarak bu işe başlaman, aksi taktirde bu kiti takdıkdan sonra hep aklında soru işareti kalıcak acaba ne zaman kırılacak die...

ulasstoprak
02-08-2008, 15:52
kiti al bide garet turbo salyangoz al gelen kitteki salyangozuda sat ki mutlaka satarsın ...0,5

egeturbo
02-08-2008, 16:03
cevap yazan bütün arkadaşlara öncelikle teşekkürler ..konumuza döndüğümüzde ise max 0.4-0.5 düşünüyorum ..daha fazlası için zaten motoru açmak lazım oda benim işime gelmez bu aralar ...bu arada aracı hergün kullanan biri değilim sadece hafta sonları çünkü hafta içi şirket arabası var:Dşimdi biraz kararsız kaldım gerçi montaj olarak biz yapıcaz ustamla beraber ne gibi sorunlar yaşarız takmış olan biri varmı ki acaba bu kiti..

bende senin gibi suan d16 turboluyorum ama xs powerın kesinlikle 1 tane ürünü hariç hiç birini aklıma sokmadım .Greedy nin de güzel kitleri var ve ucuz bi onlara yönel derim yada baktın olmadı bizim gibi sende custom turbola ama bizde manifoldu kaliteli bir marka almayı planlıyoruz.

Ryhn
17-11-2008, 14:22
Simdi XS power gibi baska markalarin ebayde sattiklari ucuz kitlerde tup manifoltlari yirtiliyo kaynak acio vb... kullandiklari borular cok ince dayanmiyor. Dokum manifoltlarinin bazilari fena cikmiyor cok performans pesinde degilsen pek bir sorun olusturmaz fakat silindirler arasina rahatlatma kesikleri yapilmasi lazim (turkcesinin tam nasil oldugunu bilmiorum) cunku isi degisimlerinden kirilmalar meydana gelebiliyor. Hatta Greddy nin miata icin urettigi mani dede bu sorun sikca goruluyo. Simdi kisaca ozetlemek gerekirse ben senin yerinde olsam bir tane megasquirt yada benzeri bir standalone alir biraz kurcalar ogrenirim sonra daha buyuk enjektorler ayarlarim ve onlari takarim hersey yolundaysa uygun bir manifold arayisina girerim sonra ustune bir tane aradin dusuk miktarlarda guclere uygun olan GT2554R yada GT2560R gibi turbolar isini rahatlikla gorebilir yada daha buyuk bisiler ariosan T28 yada T3 e gidebilirsin ama o ebayda olan chinacharger larla nereye kadar gidersin bilinmez. Sonra custom FMIC borulari yaparsin pasa pasa gezersin ortalarda. Bu arada wideband ve dier sensorleri solemiyorum bile onlar en temel seyler yoksa basinin arimasi icten bile degil. Ha yazmayi unuttum downpipe tr de yaptiracak bir yerler bulursun herhalde... Egzoz icinde "2.5" luk yada 3" luk duz borularda arabani rahatladir.

nightkids_han
02-12-2008, 16:38
tuning dergisinde wardı 1 tane ies greddy nin komple kitini takmış 0.5barda sorunsuz biniormuş, şehir içinde kullanım rahat skıntı yok dior