PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : -RC- Carisma m40 1/10 Tavsiye

*MERT
23-01-2014, 22:28
Iyi aksamlar Rc olarak bir bolum varmi goremedim varsada kusura bakmayin..
Bugun carisma m10 almak icin hobi magzasina gittim alicaktim satis elamani aklima girdi ve aslinda kep i kaldirinca ikna oldum cunku sistemleri cok farkliydi.
Sonuc olarak daha ust model olan carisma m40 subaru kepli bi arac almayi dusunuyorum fiyata 600 tl dedi..
Tavsiye alabilirmiyim kullanan varsa yorum alabilirmiyim..

yusufcan_k
23-01-2014, 23:32
parana yazık o araç oyuncaktan farksız 600tl para bağlanmaz :)

HondatugraL
23-01-2014, 23:46
600 e güzel bi sakura XI toplanır. Yada drift şasi si istersen Sakura D3 te toplayabılırsın.

ruudvan
23-01-2014, 23:56
600 e güzel bi sakura XI toplanır. Yada drift şasi si istersen Sakura D3 te toplayabılırsın.

junıor nereye topluyon 600 e saseyı sase 250 tl en uygun combo set 150 tl ettı sana 400 zaten servo kumanda pil derken en kotu arac 600 e gelıyo.sole konusmuyon mu hasta edıyosun adamı.

ama 800 e show yapılır ayrı konu.

bu arada carısma moktan .onu alıcagına hıc alma daha ıyı.

HondatugraL
24-01-2014, 02:02
junıor nereye topluyon 600 e saseyı sase 250 tl en uygun combo set 150 tl ettı sana 400 zaten servo kumanda pil derken en kotu arac 600 e gelıyo.sole konusmuyon mu hasta edıyosun adamı.

ama 800 e show yapılır ayrı konu.

bu arada carısma moktan .onu alıcagına hıc alma daha ıyı.

Bilmediğim konu olsa eyvallahta 4.5 yıl ayırdık şu işe abi boş bi mesaj nıye atayım arkadaş yenı başlıcağı için şarj aletı falanda gırer işin içine onlar biraz artırır.

ruudvan
24-01-2014, 02:47
bnde onu dıyorum hem konuya hakımsın hemde boyle amator cevap verıyosun.
sen saha ekıpmanlarını pek saymıyosun boyle konularda yanlızca şase ıle olsa 600 e neler yapılır ama bunun ıvırı zıvırı boncugu derken masraf artar.

melihyilmaz
24-01-2014, 06:15
neden on road? her zaman kaymak gibi asfalt bulabilecekmisin. bence piste çıkılmıyacaksa on road tavsiye etmem. kendim traxxas slash 4x4 kullanıyorum 3 4 sene olmustur. sadece bi kere on salıncak kırdım. asvalt toz toprak demeden gevur gibi gidiyor ve su geçirmiyo. bütceni toplayıp biraz daha çıkabilirsen ben tavsiye ederim.

Victiz
24-01-2014, 08:30
traxxas e revo verelim :)

ggtoker
24-01-2014, 08:34
drift için bi setup yaparmısınız??? orta halli...

powERS
24-01-2014, 08:42
arkadaşlar stock şafta aktarmalı sadece şase ne kadar a alınır sıfır ?

HondatugraL
24-01-2014, 10:07
arkadaşlar stock şafta aktarmalı sadece şase ne kadar a alınır sıfır ?

Şaft aktarmalı kalmadı gibi bişey artık. Devir kayış devrı :icon_tup:

*MERT
24-01-2014, 10:37
Bana sadece bir heves gibi geldiginden bole bir araca baktim yani uzun soluklu olurmu bilmiyorum Ne gibi kotu yanlari var acaba parca sikintiismi yada hizli bozulma gibi birseymi? Zaten uzun soluklu dusunsem yakitli bir arac alirdim muhtemelen

MKT
24-01-2014, 10:45
Ya bende bi drift aracı istiyorum ama çok kararsızım hangisi daha stabil hangisi daha uzun ömürlü hangisinin yedek parçası çok ve ucuz.GS Racing 1/8 Storm Evo Baja RC'm var onu satıp tada drift aracı ile takaslamak istiyorum varmı yardımcı olabilecek biri :) Konuyu dağıtmak istemedim ama tam yeri sanırım

melihyilmaz
24-01-2014, 11:23
Bana sadece bir heves gibi geldiginden bole bir araca baktim yani uzun soluklu olurmu bilmiyorum Ne gibi kotu yanlari var acaba parca sikintiismi yada hizli bozulma gibi birseymi? Zaten uzun soluklu dusunsem yakitli bir arac alirdim muhtemelen

Uzun soluklu dusunursem yakitli dusunurum demissinde yakitlilar daha pro diye bisey yok tamamen zevk meselesi ikisininde cok ayri dunyasi ayri zevki var. Sorunada gelecek olursak senin kabiliyetine bagli puf noktalarini bilirsen kolay kolay bozulmaz. Ve herhangi bi kazada senin vurus stiline bagli kirim yasaman. Kirim dan sonra modeli tamir etmek bile ayri bi zevk. Eger boyle hevesleriniz yoksa cok pro bi modele yonelmemenizi tavsiye ederim. Biktiginiz zaman fazla bir para kaybiniz olmaz.

melihyilmaz
24-01-2014, 11:24
Bi tavsiye daha her ne olursa olsun ilk modelini yakitli alma modelcilikten sogursun.benim anamdan emdigim sut burnumdan geldi.

powERS
24-01-2014, 12:05
Şaft aktarmalı kalmadı gibi bişey artık. Devir kayış devrı :icon_tup:

Ana nedenki ? :S

Kayış bana ters ya mantığıma yatmıyo şaftlı lazım bana..

Piyasadan ne denli uzaklaştıysam :)

Bu arada 200mm body için şaftı olan varmı ? :D Ben şase değiştirirken yanlışlıkla 190 mm değil 200 mm için şase almışım öncelikle bi şaft ayarlasam sonra kep te de değişiklik yapıcam..

Kayış için sadece yürüyen aksam, esc servo hariç yani ne önerirsiniz ?

*MERT
24-01-2014, 12:16
Bi tavsiye daha her ne olursa olsun ilk modelini yakitli alma modelcilikten sogursun.benim anamdan emdigim sut burnumdan geldi.

Tavsiyeler icin tesekkurler
Bilemiyorki insan aldiktan sonra nolucak acaba delisi olup manyak gibi parami harcicam bunlara yoksa soguyup bi koseyemi aticam en iyisi bu 600 tl lik cihazla bunu test etmek sanirim..

HondatugraL
24-01-2014, 12:17
Bu işe bikere başladınmı heves falan geçmez usta ya hiç başlama yada ayrılamamaya hazır ol :D

Ana nedenki ? :S

Kayış bana ters ya mantığıma yatmıyo şaftlı lazım bana..

Piyasadan ne denli uzaklaştıysam :)

Bu arada 200mm body için şaftı olan varmı ? :D Ben şase değiştirirken yanlışlıkla 190 mm değil 200 mm için şase almışım öncelikle bi şaft ayarlasam sonra kep te de değişiklik yapıcam..

Kayış için sadece yürüyen aksam, esc servo hariç yani ne önerirsiniz ?

Şaftta orjınal şaftı fırçasız sıstemle kullanamıyorsunuz esnıyor ıllaki alumınyuma geçmenız gerekıyor. Kayışlıya göre daha sesli çalışıyor ve mod imkanı daha kısıtlı özelliklede driftte. 200 mm şase hakkında çok nek bılgım yok hep 190 kullandım genelde en yaygınıda 190 mm dir.

Kayış için öneri ne tarzda lazım drift şasesi mi yoksa touring mi

Type-Rdinc
24-01-2014, 13:42
bi soruda ben sorayım benim carısma 1/14 aracım var başlarda gayet iyiydi baya bi uzaklaşabiliyodu fakat simdi sinyal 5 metre anca gidiyo kumanda pilleri vs değiştirdim onda sorun yok neden olabilir acaba ??

HondatugraL
24-01-2014, 16:56
bi soruda ben sorayım benim carısma 1/14 aracım var başlarda gayet iyiydi baya bi uzaklaşabiliyodu fakat simdi sinyal 5 metre anca gidiyo kumanda pilleri vs değiştirdim onda sorun yok neden olabilir acaba ??

kumandan 2.4 ghz mı yoksa mhz mı ? Mhz ise kaç mhz

Type-Rdinc
24-01-2014, 17:59
kumandan 2.4 ghz mı yoksa mhz mı ? Mhz ise kaç mhz

abi kutusunda ** kristalli 27 mhz yazıyor