PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : konı yardım****

rahmi
02-08-2008, 11:48
arkadasımın konıler patladı sanırım...tahmını ne kadar tutar bunu tamır etırmek ve kartal yada bostancı sanayıden kımı onerırsnız...

egb@lo
02-08-2008, 12:02
senin yerinde olsdam tamir ettirmem yenisini alırdım

rahmi
02-08-2008, 12:06
senin yerinde olsdam tamir ettirmem yenisini alırdım

neden pekı? aydınlatırsan sevınırm..

VTEC®
02-08-2008, 16:17
eski performansını alamıyorsun vede güvenli değil.

mertacar
02-08-2008, 16:23
Konileri patlatmak oldukca zor , nasıl patladıgı kanısına vardınız ?
Yürüyende bir sorun olmasıda muhtemel olabilir.

VTEC®
02-08-2008, 16:26
Konileri patlatmak oldukca zor , nasıl patladıgı kanısına vardınız ?
Yürüyende bir sorun olmasıda muhtemel olabilir.

evet cevabı yazdıktan sonra benimde aklıma geldi nasıl o kanıya vardınız önce konileri bi test ettirip sonra tamir vaya değiştirme yoluna gidin. tabi koni öncesi ön takım kontrolüde şart

-ER-
02-08-2008, 16:27
Benimde başıma gelmişti önler patladığında sol a yeni amörtisör almıştım sağ amörtisör tamir edilmişti.
Maslak da Oktaykan kardeşler var KONİ türkiye distribütörü onlar yapmıştı fazla bişeyi yokmuş demek ki birinin değişmesi şarttı biri galiba kaçırmışmı ne olmuş o yapıldı.
Tam ne kadar fiyat olarak hatırlamıyorum ama istersen git bi onlarla görüş derim ben

MiaMi
02-08-2008, 16:40
Öncelikle koninin patladığına nasıl kanaat getirdin. Konilerde kronik bir takım problemler var genel olmasada çıkıyor.

Benim tüm amortisörlerim sıfırdı 5 cm tein yay ile taktım 1 ay kullandıktan sonra sol ön amortisörüm en tepeden ayar yapılan yerden yağ kaçırmaya başladı. Bazı konilerde çıkıyor bu sorun. Garantiden değişimi yapıldı hiç beklemeden alıp yenisini taktım. Şuan herhangi bir problemim bulunmamakta. Aldığınız yerde çok önemli Miniks Performance dan almıştım gerekli ilgi alaka ile hemen garantiden değiştirdiler.

-ER-
02-08-2008, 16:44
Tayfun bu arada söyleyeyim 3,5 dan aşşası hiç sağlıklı değilmiş bu gün bir daha tecrübe ettim.
Kızıltopraktaki yol çalışmasında altını bi güzel oturttum :D
Şimdi 3 cm lik yay takmaya kanaat getirdim :)
Zaten 3 cm den aşşası akslara ve rot, rotillere aşırı biniyormuş biliyordumda çok tecrübe etmeden inatla anlamıyorum :D
Kısa sürede rot başı değiştirmemin sebebi bu yani ve rot ayarıda bozulmasına neden oluyor en güzeli 3 cm :D
Benden sölemesi yani :)

Sercan Keklik
02-08-2008, 22:19
koni patlarsa patladıgı taraf çöker.. normalinden 2-3 cm daha aşagıya ınıyor genelde..

Kafadan yag kaçırması ise ayar yanlış yapıldıysa ondan kaynaklanıyor veya keçeleri tıkanmasın dıye plastikleri var onlar takılmadıysa, eger ayar pimi en sonda veya en başta takılı kalıp pistonu kitlediyse kaçırıyor.

arda-m
03-08-2008, 19:03
maslakta nam amortisör var ya da oktaykanlara gitmeni tavsiye ederim