PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kışın motorsiklet nasıl saklanır?

Ranthor
24-01-2014, 11:33
Benim beverly in aküsü bitmiş gene otoparkta yatmaktan.

Ne diyorsunuz kışın nasıl saklanır?
Akü başını söküp tekerleri yerden kesmek dışında ne yapılmalıdır?

tarantino
24-01-2014, 11:58
deposunu dolu bırakmak lazım yada nemsiz bir yerde tutmak lazım çünkü belli bir zaman sonra deponun içi korozyona uğruyor
motorun demir aksamlarını çalışan aksamlarını komple wd 40 yada başka bir yağlayıcı ile yağlayıp bırakın silmeyin öyle kalsın

ben motocross makinesini yıkadıktan sonra o şekilde bırakıyorum daha uzun ömürlü olyor

yada benim gibi yaz kış hergün kullanacaksın ;)

makif84
24-01-2014, 12:09
Altın elbiseli adamda uzun süre kullanılmayacak motorların deposunu boşaltın diyordu ama,kesinbi bilgim yok

mkerim
24-01-2014, 17:27
Benim beverly in aküsü bitmiş gene otoparkta yatmaktan.

Ne diyorsunuz kışın nasıl saklanır?
Akü başını söküp tekerleri yerden kesmek dışında ne yapılmalıdır?

Beverly yada Berlingo (bizim hanımın tabiri ile) Aküyü söküyorsunuz ve akücüye gidip asit doldurtun bir müddet daha gidecektir. Eğer park yeri şartları uygun ise selenin içindeki çakmak girişinden düşük amperli bir şarj aleti ile sürekli şarj edebilirsiniz. Bu da her binmede süreklilik sağlar. Münkün oldukça zeminden uzak tutun. Eğer kullanmayacaksanız lastik havalarını biraz fazla tutun.

Altın elbiseli adamda uzun süre kullanılmayacak motorların deposunu boşaltın diyordu ama,kesinbi bilgim yok

o eskidendi. Eğer benzin pompası deponın içinde ise mutlaka yarım depodan fazla benzin olmalı. zaten depolar artık plastik.

İyi bir şekilde örterseniz havalar ısındığında kaldığınız yerden devam etmek kolay olur.

halilkarakas
24-01-2014, 19:31
motor ya ful depo olucak yada hiç olmayacak. ben sıvı gres sprey alıyordum 2 kutu demir olan heryerine sıkıyordum. üstüne branda temizzz

MeRtCaN
24-01-2014, 19:52
ocak 1 den bu yana motora bınıyorum
havalar gayet guzel
boşuna yatırmanın anlamı yok

ama depoda benzın olmaz ıse deponun paslandıgını okudum

aku yude sokup eve koyarsan bır sıkıntı olmaz yeterkı sıcak ortamda dursun

Oznsrl
24-01-2014, 20:00
Zor sökülen bişey değilse söküp eve konabilir sıcak ortamda saklanması daha sağlıklı olur heralde :)

Ranthor
24-01-2014, 21:45
Bayagidit scooterim oldugu icin akunsarj aleti almistim einhell marka, onunla sarj ederim, insallah tutar.

Asit koymama gerek var mi sarj etse dahi

gfb01
24-01-2014, 21:49
Asit yerine saf suda olur abı eger şarj tutmazsa su gerekebilir

|KaAn|
26-01-2014, 19:09
Yazın aldığımda kış için depoya koyarım diyodum ama dün bugün yine yol yaptık, yıkayıp brandayi örttük..
Aküyü çıkartıp lastikler sökülüp askıya alinamiyorsa motor lastik basıncını yükseltin