PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hong kong'da yasayan yada uzun sure kalan arkadaslar kucuk yardim,

G_TT_I
24-01-2014, 20:40
Shanghai'da yasarken, ileride Turkiyede kacis planlari icin asyanin cogu yerini gezdim, en cok hosuma giden yer japonya fakat butcem oraya hicbir zaman yetmez,

en mantikli yer hk gorunuyor, subatta gelip en az 1 ay kalip ev tutmak icin arayisa girecegim bu donemde kalmak icin ucuz otel yada kisa donem 1-2-3 aylik ev onerisine ihtiyacim var.

Daha once 20 gun west otelde kaldim ama 1 ayi gecersem biraz pahali olur, her turlu oneriye acigim.

flexamin
24-01-2014, 21:11
hong kong da koredeki gibi hasuklar var yani pansiyon tarzı. otele göre daha uygun oluyor ama aylık kiralıorsun. kore dekiler 240 dolardı hk da da 170- 190 dolar civarıydı. şu sıralar oturma izni zor veriliyor bildiğim kadarıyla hk da.turist vizesiyle kalabilirsin ama ne kadar süreye çıkardılar yada düşürdüler tam bilmiyorum.

PROMINENT
24-01-2014, 21:15
Neden oralar ? japonyaya neden bütçe yetmiyor ?

flexamin
24-01-2014, 21:18
japonya dünyanın en pahalı ülkerinin başında geliyor. hayat pahalı ev kiraları pahalı. vs vs.

G_TT_I
25-01-2014, 07:12
Neden oralar ? japonyaya neden bütçe yetmiyor ?

Hk kucuk olmasina ragmen birçok seyi yapabilecegin ve ticaret bolgelerine yakin bir yer.
Japonyo cok ciddi pahali ve yasamak icin cok zor, singapur olabilirdi ama hk benim icin tmm dir.

hong kong da koredeki gibi hasuklar var yani pansiyon tarzı. otele göre daha uygun oluyor ama aylık kiralıorsun. kore dekiler 240 dolardı hk da da 170- 190 dolar civarıydı. şu sıralar oturma izni zor veriliyor bildiğim kadarıyla hk da.turist vizesiyle kalabilirsin ama ne kadar süreye çıkardılar yada düşürdüler tam bilmiyorum.

Turist vizesi 90 gun basmisri sanırım, okul, kurs vs isimi gorene kadar en kotu ihtimalle macua'ya cikis yaparim, 6ay benim yerlesik hayata gecmem icin yeterli bir sure.

Icinde microdalga minik muntaf olan oteller gordum ama aylik 800eu birde banyosu olmayan odalar var onlardan 3 gunluk 80eu :)

Internetten kisa donem ev kiralamak imkansız gibi birsey