PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GS saxo vts - CHL 106 gti - ZN 106 gti

guwen_ar
25-01-2014, 22:40
Vts i ilk sahibinden 2 ay once aldik bugune kadar her hangi bi islem yapilmamis.
Filtre ve duz boru ve son sustucu koyduk arac 185 binde yururu cok duzgun cikti bi kac deneme yaparak farkina vardik.
Gecen haftada beylikduzune gittik 2 kardesle denedik cok duzgun insanlar araclarina masllah.

Gs saxo-filtre egzoz
Chl 106-filtre egzoz portpolish ince conta
Zn 106- piston filtre egzoz kisa sanziman (106 larin speclerini forumdan baktim)
Denemeler trafikten dolayi 4 sonuna kadar falan.

GS saxo vts - ZN 106 gtı - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=gzNBNsYsPck&feature=youtu.be)

Zn 106-gs saxo

https://www.youtube.com/watch?v=OuItQjonKsw

Chl 106- gs saxo

denizcan.T
25-01-2014, 22:48
2ye 2 bastik araclar takili onlarida ekle kanka��

guwen_ar
25-01-2014, 22:49
2ye 2 bastik araclar takili onlarida ekle kanka��

:icon_tup: .

MertSerhanÖ.
25-01-2014, 22:57
Hay masallah abi yavas yavas gormeye basladik gs vts ismini videolarda haydi hayirlisi:) Gercekten cok iyi yuruyor filtre,egzosla boyleyse ben dusunemiyorum bi kac islem sonrasini:)Diger deneyen tum araclarada masallah

OnurCelik39
25-01-2014, 23:17
Deneyen araclara masallah,Zz den sonra sasırtıcı gıden stock araclar gormek guzel :)

Throttle
25-01-2014, 23:45
maşallah ciğer bu saxo :D

GünAY'
26-01-2014, 07:47
Maşallah deneyen araclara Güven bu vts ıyı yuklenırse ciddi yururu olur

ggtoker
26-01-2014, 08:28
maşallah araçlara... zn speclerıne gore sankı biraz yavas.

taytay
26-01-2014, 08:29

ben sein araba sandım :D
Maşallah araçlara.

ggtoker
26-01-2014, 08:31
Maşallah araçlara.

walla ilk konuyu görünce bende ikilemde kaldım acaba ne zaman denedim die...

sonra baktımkı piston dio anladımkı bnm zn deil :D

Volkann
26-01-2014, 08:44
zn speclere gore yawas kalmis guzel bi timing ile yururu degisebilir.

kutsal
26-01-2014, 11:42
saxomuza maşallah cıddı yuyurlu arac sımdı boyadan sonrada görsellık acısından ıyı olucak ınsalah

chl91
26-01-2014, 12:02
specler söyledir;

chl 106 filtre egsoz ince conta var portpolish yoktur
zn 106 filtre egsoz piston var kısa vardı söktük

saxo yeni alınmış geçmişi tam olarak bilinmiyor bişeyler olabilir ama eğer araba gerçekten stocksa maşallah yürürü iyi tabi filtreyi fardan çıkarmayı saymıyalım bu arada :) denemeler zevkliydi teşekkür ediyorum arkadaşlara :)

halil kmrc
26-01-2014, 12:03
o gece zn nin benzin pompasının arızalı oldugunu söylemiştim ama bana samimi geldiğiniz için denedim yoksa biz deneme amaçlı gelmedik oraya hatta sizede dedim araba kesmezse deneriz diye, ayrıca kısa şanzıman 2 ay önce vardı artık kısa yok. bide sizin fardan dışarı hava filtresi dısarı cıkıyodu onunda cok etkisi oluyor tabi. ama yinede masallah stock bi arabaya göre güzel gidiyor. denk gelirsek yine deneriz

ggtoker
26-01-2014, 12:05
specler söyledir;

chl 106 filtre egsoz ince conta var portpolish yoktur
zn 106 filtre egsoz piston var kısa vardı söktük

saxo yeni alınmış geçmişi tam olarak bilinmiyor bişeyler olabilir ama eğer araba gerçekten stocksa maşallah yürürü iyi tabi filtreyi fardan çıkarmayı saymıyalım bu arada :) denemeler zevkliydi teşekkür ediyorum arkadaşlara :)

saxo da conta olabilir geçmişini pek bilmiyorsanız...

taytay
26-01-2014, 12:13
saxo da conta olabilir geçmişini pek bilmiyorsanız...

Amcadan alındı diye biliyorum ben :) Konusunu açmışlardı arkadaşlar. .

aLperTunga
26-01-2014, 12:19
maşallah araclarınıza denk denemeler olmuş.kazasız belasız

ggtoker
26-01-2014, 12:34

demekki amcada hızı seviyormus :D :D

guwen_ar
26-01-2014, 12:35
http://www.techturkey.com/forum/videolar/169032-zn-106-amp-chl-106-a.html
Burda specler ne yaziosa biz onlari yazdik.

Gelelim simdi konuya.
Sizde cok duzgun insanlarsiniz fakat facete cevirdiginiz muhabetler hos deil.arkadaslar saolsun kopyalayip bizde gondermisler.yalanla dolanla isimiz yok.araci ilk sahibi olan kiriklarelinden ozgur abiden aldik.komple stock filtre kat falan hepsi ustunde.aracin nasil kullanildigini sitede bilenler var.

http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/175461-2001-citroen-saxo-vts-mk2.html

Buda aracin konusu lutfen insanlara leke atarken biraz dusunun yalanla dolanla isimiz yok hee ilk denedigimiz araclarda siz deilsiniz araclariniz oldukca guzel yuruyo ;)

guwen_ar
26-01-2014, 12:37

Amca deil henuz 34-35 yasinda zaten yasini sakliyo bide bu yazilani gorurse kalp krizi gecirebilir :D

ggtoker
26-01-2014, 12:40
http://www.techturkey.com/forum/videolar/169032-zn-106-amp-chl-106-a.html
Burda specler ne yaziosa biz onlari yazdik.

Gelelim simdi konuya.
Sizde cok duzgun insanlarsiniz fakat facete cevirdiginiz muhabetler hos deil.arkadaslar saolsun kopyalayip bizde gondermisler.yalanla dolanla isimiz yok.araci ilk sahibi olan kiriklarelinden ozgur abiden aldik.komple stock filtre kat falan hepsi ustunde.aracin nasil kullanildigini sitede bilenler var.

http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/175461-2001-citroen-saxo-vts-mk2.html

Buda aracin konusu lutfen insanlara leke atarken biraz dusunun yalanla dolanla isimiz yok hee ilk denedigimiz araclarda siz deilsiniz araclariniz oldukca guzel yuruyo ;)

dostum kimseye leke attıgımız yok yalnıs anlasılma olmasın.. allah sahıbıne kaza bela vermeden bınmek nasıp etsın.

denizcan.T
26-01-2014, 12:46
Hay masallah abi yavas yavas gormeye basladik gs vts ismini videolarda haydi hayirlisi:) Gercekten cok iyi yuruyor filtre,egzosla boyleyse ben dusunemiyorum bi kac islem sonrasini:)Diger deneyen tum araclarada masallah

Deneyen araclara masallah,Zz den sonra sasırtıcı gıden stock araclar gormek guzel :)

maşallah ciğer bu saxo :D

Maşallah araçlara.

saxomuza maşallah cıddı yuyurlu arac sımdı boyadan sonrada görsellık acısından ıyı olucak ınsalah

maşallah araclarınıza denk denemeler olmuş.kazasız belasız

İyi dilekleriniz icin cok teskkur ederim diger aciklari güven kardesim yapmis zaten :icon_tup:

guwen_ar
26-01-2014, 12:51
Gunay simdilik stock binizcez bakalim filtre egzoz.belki bi once conta koyabilirz.

dostum kimseye leke attıgımız yok yalnıs anlasılma olmasın.. allah sahıbıne kaza bela vermeden bınmek nasıp etsın.

Dostum sana lafim yok arkadaslar ne demek istedigimi anlamislerdir.
İyi dileklerin icin tsk ederim

chl91
26-01-2014, 12:56
biz aracı kötülemiyoruz yalan söylüyorsunuzda demiyoruz yanlış anlaşılmasın dediğim araba stocksa maşallah yürürü çok iyi bunuda görüyoruz zaten beylikdüzüne gelirseniz bi daha denemek isteriz :)

guwen_ar
26-01-2014, 13:03
biz aracı kötülemiyoruz yalan söylüyorsunuzda demiyoruz yanlış anlaşılmasın dediğim araba stocksa maşallah yürürü çok iyi bunuda görüyoruz zaten beylikdüzüne gelirseniz bi daha denemek isteriz :)

Tmm kardesim sende kusura bakma facete inanmadik stock olduguna falan gibi seyler yazmissinzda o yuzden buralara kadar geldi konu.

Buralarda farkli araclarla deniorz surekli saxo iyi yuruyo :icon_tup:
Sizin araclarinda masallahi var yakinda yusuf ustaya gelebilirz ince conta icin ozaman haberlesirz gecmek gecilmek inan sikinti deil her zaman deneriz ;)

halil kmrc
26-01-2014, 13:05
Biz kesinlikle bi kotuleme falan yapmiyoruz yüzyüze de görüştük siz bizi iyi insanlar olarak tanimissiniz bizde sizi öyle tanıdık boyle bi muhabbetten dolayida aramizin bozulmasina gerek yok yine karşılaşırız muhabbetimizi ederiz yine deneriz kalp kirmaya gerek yok.

chl91
26-01-2014, 13:37
Yorumlarda demek istedigim yalan söylüyorlar stock degil falan degil demek istedigim stock araba nasil bu kadar iyi yürüyor insanin icinde bi suphe oluyor haliyle :) her zaman kardesim görüşüp deniyebiliriz maksat gecmek gecilmek degil dedigin gibi arac boya ve inceden sonra cok daha iyi olucak ins :)

EFL_39
26-01-2014, 14:17
Deneyen tüm araclara masallah zn de o gece sorun vardi bizde farkettik speclerine gore daha iyi gidebilir sorunlari giderildiginde chl de bana gore gideri guzel bi arac guzel geceydi herkesin sorunlari giderildiginde tekrar denenir kalp kirmaya degmez bu isler. :icon_tup:
Denizcan kardesimin aracina ayri masallah speclerine gore cok cigerli kazasiz belasiz keyifli gazmalar.

Murat
26-01-2014, 14:26
eidt: maşşallah demeyi unuttuk araçlara :)

zn nin yazılımı sorunlu güven. onu pek kıstas alma derim. o speclerde sağlıklı bi 106 ile çok farklı olur :)

guwen_ar
26-01-2014, 14:45
zn nin yazılımı sorunlu güven. onu pek kıstas alma derim. o speclerde sağlıklı bi 106 ile çok farklı olur :)

Wala murat abi yazilim oldugunu bile bilmiorm ki yok dedi arkadaslar speclere eklemedim bile :)
CHL 106 da sorun yok sanirm contali 106 larla denedik bi kac defa onunla kistas alalim ozaman :)

Edit:tsk ederiz abi :D

Murat
26-01-2014, 15:08
işte yazılım sorunu olmaması zate :D makinede birşeyler var ama yazlım yok. :D

MertSerhanÖ.
26-01-2014, 15:12
:):):) contadan sonraki videolarini bekliyoruz:icon_tup:

OnurCelik39
26-01-2014, 19:54
Bu Vts ıle deneyen aracların cogunda ne hıkmetse hep bı problem ve kesıklık soz konusu,sahsı gorusum madem oyle bı problemınız var denemeyın sıkayetcıysenız neyse deneyen tum araclara kocaman masallah...

halil kmrc
26-01-2014, 20:02
Bu Vts ıle deneyen aracların cogunda ne hıkmetse hep bı problem ve kesıklık soz konusu,sahsı gorusum madem oyle bı problemınız var denemeyın sıkayetcıysenız neyse deneyen tum araclara kocaman masallah...

önceki yorumlarda bunun acıklamasını yaptım biz oraya deneme amaclı gelmedik saxo nun sahiplerini samimi buldugumuz için denedik, denemeden öncede bunu arkadaslara söyledim zaten

OnurCelik39
26-01-2014, 20:06
önceki yorumlarda bunun acıklamasını yaptım biz oraya deneme amaclı gelmedik saxo nun sahiplerini samimi buldugumuz için denedik, denemeden öncede bunu arkadaslara söyledim zaten

Faceye koyulan vıdeolardakı yorumlara bakılınca stock bı vts nın sasırtıcı yurusunden suphe etmıssınız demek kı aracınızda problem oldugunu bı an unuttunuz sanırım kı problem varsa sayet

halil kmrc
26-01-2014, 20:14
Faceye koyulan vıdeolardakı yorumlara bakılınca stock bı vts nın sasırtıcı yurusunden suphe etmıssınız demek kı aracınızda problem oldugunu bı an unuttunuz sanırım kı problem varsa sayet

yürüyüşü şaşırtıcı ona dicek bişeyim yok stock bi araca göre güzel gidiyor bunu defalarca söyledik, ama benim aracım arızalıydı zaten mc den çıkarken saxo beni takip ediyodu araba küçük devirlerde gaz yemiyodu arkadayken bunu fark etmiştir tekleye tekleye gidiyorduk.

Turboğuz54
26-01-2014, 20:16
Valla araclara maşallah da ben pek inanmıyorum stok olupda böyle araclarla yürüceğine şimdi siz kapak hiç acmamış diye böyle yürüyo diceksiniz peki conta koycaksınız kapak acılcak o zaman hiç ilerleme olmıcak madem öyle sonuçta kapak acılıyo ya

OnurCelik39
26-01-2014, 20:20
yürüyüşü şaşırtıcı ona dicek bişeyim yok stock bi araca göre güzel gidiyor bunu defalarca söyledik, ama benim aracım arızalıydı zaten mc den çıkarken saxo beni takip ediyodu araba küçük devirlerde gaz yemiyodu arkadayken bunu fark etmiştir tekleye tekleye gidiyorduk.

Dogrudur,Eksıklıklerınızı ve problemlerınızı duzeltırsınız ınsallah.. Saglıklı bır sekılde denenır. Bu tur muhabbetler ıcın kalp kırmaya gerek yok gecen ve gecılen olmak her zaman degısebılır :) Tesekkurler yorumlar ıcın..

guwen_ar
26-01-2014, 20:20
Valla araclara maşallah da ben pek inanmıyorum stok olupda böyle araclarla yürüceğine şimdi siz kapak hiç acmamış diye böyle yürüyo diceksiniz peki conta koycaksınız kapak acılcak o zaman hiç ilerleme olmıcak madem öyle sonuçta kapak acılıyo ya

Wala solediginden hic bisey anlamadim.
Stock konusuna gelincede adim gibi eminim sen inanip inanmaman hic bsy deistrmez.

Buda konusu bi goz at istersen ;)

Turboğuz54
26-01-2014, 20:28
Doğrudur aracınıza bişey demiyorum stok tur fakat şimdi conta koyucaksınız sanırım bu araba kapak acılmadığı için böyle yürüyo kapak acıcaksınız kapak acıldı olucak yani kapak acıldığı için hiç ilerleme olmıcak anlatabildim mi kıstas olarak 2 arac stok aynı speklerde birinin kapak acılmış olsun birinin olmasın kapak acmayan tabiki önde olur da yani pistonlu kısalı arabalarla zor bence

halil kmrc
26-01-2014, 20:31
Dogrudur,Eksıklıklerınızı ve problemlerınızı duzeltırsınız ınsallah.. Saglıklı bır sekılde denenır. Bu tur muhabbetler ıcın kalp kırmaya gerek yok gecen ve gecılen olmak her zaman degısebılır :) Tesekkurler yorumlar ıcın..

aynen öyle :) ben tesekkür ederim :)

OnurCelik39
26-01-2014, 20:32
Bu speclerle boyle yuruyorsa bencede pek ellemeye gerek yok :)

aLperTunga
26-01-2014, 21:17
bu 106ların kapağı açılınca ne oluyor açılmayımca ne oluyor? açılan nasıl yürüyor açılmayan nasıl yürüyor.. birisinden mantıklı bir açıklama bekliyorum. bir furyadır gidiyor kapağım hiç açılmadı falan filan. yok yani açılınca bişey veya bi sıkıntı oluyorsa bizde hiç açmayalım.

çok conta yaktık patlattık orjınal kapağı hiç açılmamış bir arabayla..106 nın contası çok narindir ve ortalama dayandığı bir km aralığı vardır.100k-120k arası mutlaka conta patlatır. ki başıma ve başımızada cok geldi.. hiç kapağı açılmamış gazladığım bir 106tım vardı. conta patlattım aynı gün söktüm oem conta ile kapadık arabayı gecesine tekrar cıkardım gazladım ve 1 boy dahi olsa geri gelmedi aracım.. yani şunu demek istiyorum kapak açmak 5 tane civataya bakıyor kapağı açılan 106nında geri düştüğünü görmedim ben.benim kapak açmaktan kastım conta yakmak veya patlatmak.demem o ki bırakın benim kapağım hiç açılmadı muhabbetlerini..

CenKeR
26-01-2014, 21:26
saxomuz tekrar maşallah herkesin aklında önce soru işareti geliyor tabi ama araç gerçekten zır stock olmasına rağmen çok ciddi bir şekilde yürüyor belkide en büyük etkisi bunca zaman özenle saklanmasıdır denizcan abiden sonrada aynı şekilde devam eder bu saxo
deneyen tüm araçlara maşallah önemli olan dostluk
araya 1 boy 3 boy girmiş çok önemi yok :)

kadir jdm civic
26-01-2014, 21:51
deneyen araçlara allah kaza bel vermesın

ben 106 dan fazla anlamam ama sonucta araba yarıştıran kişileriz. bir araba stockken digerlerinde işlem olup stock araba ile kafa burun gidiyor ise ben vts ye iyi gidiyor diyemem çünkü diger arabalarda ya ayar sorunu var yada bir şekilde sıkıntıları var ki gitmesi gerektigi gibi gitmiyorlar iki aracta.

bunun anlamının en kolay yoluda kompresör degerlerinin ölçülmesidir ikinciside yazılımlarının kntrol edilmesi gerekmektedir benım fikrimce.

tüm sıkıntılar giderilip tekrar denenirse ozaman daha iyi anlaşılır VTS nın iyi gidip gitmediği.....

sagi
26-01-2014, 23:09
bu 106ların kapağı açılınca ne oluyor açılmayımca ne oluyor? açılan nasıl yürüyor açılmayan nasıl yürüyor.. birisinden mantıklı bir açıklama bekliyorum. bir furyadır gidiyor kapağım hiç açılmadı falan filan. yok yani açılınca bişey veya bi sıkıntı oluyorsa bizde hiç açmayalım.

çok conta yaktık patlattık orjınal kapağı hiç açılmamış bir arabayla..106 nın contası çok narindir ve ortalama dayandığı bir km aralığı vardır.100k-120k arası mutlaka conta patlatır. ki başıma ve başımızada cok geldi.. hiç kapağı açılmamış gazladığım bir 106tım vardı. conta patlattım aynı gün söktüm oem conta ile kapadık arabayı gecesine tekrar cıkardım gazladım ve 1 boy dahi olsa geri gelmedi aracım.. yani şunu demek istiyorum kapak açmak 5 tane civataya bakıyor kapağı açılan 106nında geri düştüğünü görmedim ben.benim kapak açmaktan kastım conta yakmak veya patlatmak.demem o ki bırakın benim kapağım hiç açılmadı muhabbetlerini..

abi kapak açılınca orjinalliği gitmiş sayılıyo kapak açanların boş kapatmicaklarını düşünüyolar ve bişey koydu ama hala geçemedi düşüncesi oluşuyo o sebeple vtec'lerdede var bu muhabbet fazlasıyla :)

Araçlara maşallah ZN ve CHL yakın arkadaşım araçlarının gidişini biliyorum saxo'da maşallah çok iyi yürümüş

MertSerhanÖ.
26-01-2014, 23:21
Ben simdi hicbirsey anlamadim mazur gorun hastayim biraz,oksuruyorum ondan sanirim.
Simdi 1.si saxo orjinal degildir deniyor sanirim.Yani filtre egzosla bukadar yuruyemez.2.side bu km'lere kadar 106-saxo kapak acmadan durmaz.Acmiskende bi ince koyar.
2'sinden hangisi?:soru:

ggtoker
26-01-2014, 23:27
o zmn ince piston koyanlar bosuna koyuyor yazık paracıklara...

MertSerhanÖ.
26-01-2014, 23:33
Egzantirik olmadan neden piston konur? Nekadar ıse yarar:soru:

chl91
26-01-2014, 23:34
bu kadar uzatmanın anlamı yok bence kardeşimiz gelir yine deneriz conta koyar bide öyle deneriz tüm bu sorular cevaplanmış olur :):)

MertSerhanÖ.
26-01-2014, 23:37
bu kadar uzatmanın anlamı yok bence kardeşimiz gelir yine deneriz conta koyar bide öyle deneriz tüm bu sorular cevaplanmış olur :):)

Evet ıste bu,en mantiklisi ve soylemek istedigim.Ozaman hem varmiymis yokmuymus o anlasilir,hem stockken guzel yurudugu anlasilir.hemde ince icin verilen paraya degmismi degmemismi o anlasilir :)

ggtoker
26-01-2014, 23:38
Egzantirik olmadan neden piston konur? Nekadar ıse yarar:soru:

piston veya ince koydunmu sıkıstırmayı arttırırsın... ustanında mekanık ayarlarına göre kabaca değişir 3-5 boy arası artısı olur

Throttle
26-01-2014, 23:39
yahu zamanında benim ss clio rs te egzantrikli rs lerle yürüyordu yani bunlar yaşanan şeyler araçların bakımından tutun kompresyonuna kadar bugüne kadar yapılan yanlış işlemlere yada şöför hatalarına kadar herşey buna etken şeyler ha düz mantık tabiki araçlara doğru yerlerine doğru işlemler uygulanırsa hızlanırlar bazılarıda ztn bakımsız olan araçların üstüne birşey koyup direk uçsun isterlr ama önemli olan sadece araca bişi yapmak değil doğru şeyler yapmak bu lafım burdaki araçlara değil tabiki ama saxo iyi giden bir araç ciğerli diye tabir edilebilir sağlıklı yani maşallah hepsine "bizim burgaz araçlarımı ciğerli yoksa hep" :P

MertSerhanÖ.
26-01-2014, 23:42
piston veya ince koydunmu sıkıstırmayı arttırırsın... ustanında mekanık ayarlarına göre değişir 3-5 boy arası artısı olur

Evet biliyorum,ama sormak istedigim su.Sadece pistonla ornek veriyorum forged 11.5 olur wiseco 12.7 olur en azindan 51 egz.olmadan nekadar guc alirsin.Taktigina degermi degmezmi.Bir cok 106'mizda setup bozicagimiz zaman ilk egzantrikleri cikarttik piston kaldi ustunde gayette filtre egzos conta timingli 106 kadar yuruduler.Yani demek istedigim bence zaten egz siz pistonun bi anlami yok.

ggtoker
26-01-2014, 23:44
Evet biliyorum,ama sormak istedigim su.Sadece pistonla ornek veriyorum forged 11.5 olur wiseco 12.7 olur en azindan 51 egz.olmadan nekadar guc alirsin.Taktigina degermi degmezmi.Bir cok 106'mizda setup bozicagimiz zaman ilk egzantrikleri cikarttik piston kaldi ustunde gayette filtre egzos conta timingli 106 kadar yuruduler.Yani demek istedigim bence zaten egz siz pistonun bi anlami yok.

piston koymanın amacı zaten ilerisi için alt tarafı güçlendirmek içindir... bana sorarsan ben piston yerine ince koyar aynı verimi alırım :icon_tup::icon_tup:

guwen_ar
26-01-2014, 23:46
Doğrudur aracınıza bişey demiyorum stok tur fakat şimdi conta koyucaksınız sanırım bu araba kapak acılmadığı için böyle yürüyo kapak acıcaksınız kapak acıldı olucak yani kapak acıldığı için hiç ilerleme olmıcak anlatabildim mi kıstas olarak 2 arac stok aynı speklerde birinin kapak acılmış olsun birinin olmasın kapak acmayan tabiki önde olur da yani pistonlu kısalı arabalarla zor bence

Alper abi guzel yorumlamissin kapak acildi diye arac geri duscek ve ya deger kaybetcek bi durum gormedim bu 106 saxo piyasasinda bugune kadar.
Saxo 185 binde kapak sokuldu mu sokulmedi mi net bir sekilde bilemeyiz sokmeden ozgur abide hayati boyunca 4 bin dewiri gecmemis insan(kesinlikle motora anahtar degmedi dedi) bunun ne karar etkisi olur bunuda bilmeyiz.2009 da yazilimli bi 106 vardi kapak actik (ilk defa acilmis) ince conta koyduk 3-4 boy aldik.geri dusme soz konusu bile deildi.
Simdi saxo'ya yapicaz ayni islemi ve hizlancagimizi dusunuyorum senin dusundugun gibi.
Yani kapak acilmis acilmamis bizim icinde onemli bsy deil..

MertSerhanÖ.
26-01-2014, 23:47
piston koymanın amacı zaten ilerisi için alt tarafı güçlendirmek içindir... bana sorarsan ben piston yerine ince koyar aynı verimi alırım :icon_tup::icon_tup:

heh iste ayni seyden bahsediyoruz.Verimin ilk adimi contadir.Bizde bu yuzden ilk contadan baslicaz bakalim kismet:) Neyse konu uzamasin bosa mesgul etmiyim.Tekrar butun araclara masallah :)

Throttle
26-01-2014, 23:53

serhan forged pistonun yapısı wiseco markası bi çok marka var piston koymanın egzantrikle alakası yok aslında egzantrik koyarsan bence piston yapmalısın yani şahsen ben öyle düşünüyorum yüksek sıkıştırma piston koyarsan aaracın orjinal sıkıştırmasını arttırırsın buda ztn başlı başına gücü arttırmak demek bunun için ekstra yazılım şart değil ha çok aşırı sıkıştırma olursa zaten avans vuruntu olaylarını çözmen için yazılım yaparsın pistonla uğraşmak istemeyen contayı koyup kapatıyor ama tabiki bir piston kadar verim alamassın contadan ama maliyetine bakarsak çok beklentisi olmayan için conta konur fakat contanında sakıncaları hararet vs vs karışık bu işler :D

denizcan.T
26-01-2014, 23:57

Aynen guzel kardesim benim.yolumuz duserse gelir yine deneriz aklinizda soru isareti kalmamis olur.yoksa bizim buralarda senin speclerinde 106 cok sen iyi bile yururudun :icon_tup:
Soru isarelerine bogulmamak icin yolunuz duserse yada bizm yolumuz duserse gelir tekrar tekar deneriz sıkıntı yok guzel kardesim ;)

denizcan.T
27-01-2014, 00:00
Bu arada arkadaslar iyi dilekleriniz icin tsk ederim :icon_tup:

MertSerhanÖ.
27-01-2014, 00:02
serhan forged pistonun yapısı wiseco markası bi çok marka var piston koymanın egzantrikle alakası yok aslında egzantrik koyarsan bence piston yapmalısın yani şahsen ben öyle düşünüyorum yüksek sıkıştırma piston koyarsan aaracın orjinal sıkıştırmasını arttırırsın buda ztn başlı başına gücü arttırmak demek bunun için ekstra yazılım şart değil ha çok aşırı sıkıştırma olursa zaten avans vuruntu olaylarını çözmen için yazılım yaparsın pistonla uğraşmak istemeyen contayı koyup kapatıyor ama tabiki bir piston kadar verim alamassın contadan ama maliyetine bakarsak çok beklentisi olmayan için conta konur fakat contanında sakıncaları hararet vs vs karışık bu işler :D

yav virgul koymamisim okan araya biliyorum ozaman butun yuklenen sti larin tabani forged marka,o uretiyo :D wossner wiseco farketmez,egz olmadan tat vermez.
Simdi ben gercekten varsayima gore konusmuyorum kactane 106 da denedik az cok sen tahmin edebiliyosundur beni tanidigin icin hangi 106 larda oldugunu vs vs:) demek istedigim piston son susturucu degil orta hallisi 300 lira falan olsun.Stock aracta hicmi hic gerek yok.Conta olayina gelincede yapicak bisey yok soz konusu guc almak ise her yol mubahtir.Bunu en iyi bilenlerdensin :) Dikkat edilmesi lazim

halil kmrc
27-01-2014, 00:12
Aynen guzel kardesim benim.yolumuz duserse gelir yine deneriz aklinizda soru isareti kalmamis olur.yoksa bizim buralarda senin speclerinde 106 cok sen iyi bile yururudun :icon_tup:
Soru isarelerine bogulmamak icin yolunuz duserse yada bizm yolumuz duserse gelir tekrar tekar deneriz sıkıntı yok guzel kardesim ;)

Gercekten konu cok uzamış herkesin dedigi gibi tekrar dostça deneriz bu kadar soruda cevap bulmus olur :)

Bi1ReD
27-01-2014, 22:20
Masallah araclara ayni yurutmeye calissan bukadar olmaz yani ikiside giderli :icon_tup:

kutsal
28-01-2014, 02:36

kapak acılmadıgı ıcın bu araba böyle yuruyor dıyen cıkmaz burada sanırım. onu bılgısız ınsanlar der burda okadar bıgısız ınsan olucagını zannetmıyorum.aracın fıltresıde bırkac dırsek aracılıgıyla fardan çıkartılmıs denızcan arkadasıma zaten gördugumde guldum aku bagajda fln deıl o fıltreyı duzeltse dahada ıyı olucak aslında. ayrıyetten conta tımıng yapıldıgında esas ozmn sasırılıcak bu duruma.sımdı conta var dıyen ozmn egzantırık var demeye baslar ;)

cffsymbol
28-01-2014, 21:08
maşallah deneyen araçlara ama videolar tam anlaşılır olmamış yarım bitmiş basmalar

stock muhabbetleri başlamış yine allahtan sattım 106yı stres yok artık :D

meto_106gti
29-01-2014, 16:11
kardeşımın arabasına bı kocaman maşallah gerçekten cok gıderlı en kısa zaamanda benımlede denıcek vıdeoları paylaşıyo olcağaız

Turboğuz54
29-01-2014, 19:14
kapak acılmadıgı ıcın bu araba böyle yuruyor dıyen cıkmaz burada sanırım. onu bılgısız ınsanlar der burda okadar bıgısız ınsan olucagını zannetmıyorum.aracın fıltresıde bırkac dırsek aracılıgıyla fardan çıkartılmıs denızcan arkadasıma zaten gördugumde guldum aku bagajda fln deıl o fıltreyı duzeltse dahada ıyı olucak aslında. ayrıyetten conta tımıng yapıldıgında esas ozmn sasırılıcak bu duruma.sımdı conta var dıyen ozmn egzantırık var demeye baslar ;)

Orasını bilemem de pistonlu arabayla stok arabanın aynı gitmiyceğinide bilende cok kişi var burda

Volkann
29-01-2014, 19:36
zn nin sikintisini giderin yada o speclerde baska bi aracla deneyin o zman anlasilir stockmu degilmi , varsa birsey adamlarda bilmiyor olabilir

denizcan.T
29-01-2014, 20:12
kardeşımın arabasına bı kocaman maşallah gerçekten cok gıderlı en kısa zaamanda benımlede denıcek vıdeoları paylaşıyo olcağaız

Tesekkurler metincim en kisa zamanda luleburgaza bekliyorum:)

halil kmrc
29-01-2014, 20:35
zn nin sikintisini giderin yada o speclerde baska bi aracla deneyin o zman anlasilir stockmu degilmi , varsa birsey adamlarda bilmiyor olabilir

zn nin sıkıntısı gideriliyor hafta sonuna hazır insallah

Throttle
29-01-2014, 21:09
Tesekkurler metincim en kisa zamanda luleburgaza bekliyorum:)

denizcan haftasonu bi çıkartma yapalım şu istanbula yine :D

Ek.Civic_Spoon
29-01-2014, 21:43
maşAllah kardeşimin arabasına aslında kimse bilmiyor kardeşimin kalbi temiz ondan arabası böyle yürüyor ;)

denizcanım teche girdiğim yok sırf senin için aktif oldum, kazasız belasız başarılarının devamını diliyorum :D

denizcan.T
30-01-2014, 17:19
denizcan haftasonu bi çıkartma yapalım şu istanbula yine :D

Araba boyada Bro kismetse cikinca yapariz cikartmayi:icon_tup:

denizcan.T
30-01-2014, 17:21
maşAllah kardeşimin arabasına aslında kimse bilmiyor kardeşimin kalbi temiz ondan arabası böyle yürüyor ;)

denizcanım teche girdiğim yok sırf senin için aktif oldum, kazasız belasız başarılarının devamını diliyorum :D

Cok tesekkur ediyorum o senin guzelligin abim allah gostermesin cumlemiz kazasiz belasiz kullanalim

bycrm
30-01-2014, 19:10
Maşallah araclara:)

mikelazi
30-01-2014, 19:24
bakımlı saglıklı stok motorunda neler yapabilicenin kanıtı :)