PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 20 mart burdur 58. piyade eğitim alay komutanlığı

brs_odbs
28-01-2014, 14:28
ve sonunda tecili kaldırdık hayırlısıyla yerimizde belli oldu öğrendiğim kadarıyla 28 gün orda kalıcakmışız acemi olarak burdaki arkadaşlardan giden varmı veya orda yapmış olan acaba şimdiden askere gidiceklerin Allah yardımcısı olsun . :)

serkan demir
28-01-2014, 14:33
miss :) rahat edersin.

brs_odbs
28-01-2014, 14:40
miss :) rahat edersin.

çevremde orda yapan arkadaşlarımda öle diyor çok rahat biyermiş bakalım nasip kısmet önemli olan asıl usta birliği :)

aron76
28-01-2014, 16:13
eğer hala bedelliler oraya geliyorsa rahatlık yok, maalesef. 1997 de o birliğin bir çok inşaat işini yaptım. Keyif yapan bedelli yurt dışından gelenlerdi. Yerli askerler askerlik yapıyor, onlar geziyor.
Umarım değişmiştir. yoksa işiniz nöbet, mıntıka, hizmet olarak dolu dolu ve oldukça yorucu ve yıpratıcı geçer.

Safran
28-01-2014, 16:36
acemi birliğim ıspartaydı burdurdan hastaneye gelen askerlerle konuşma fırsatım olmuştu ıspartaya göre cennet diyebilir

Owner89
28-01-2014, 16:57
düştüğün bölüğe göre değişir diyebilrm aslnda :D içtiması bitmez iki üç salak yüzünden saatlerce ayakta beklersin onun dışında sıkıntısı yok öyle ağır eğitim falan yok yani eğer a gidiyosan şöför seçilip ankaraya gidebilirsin komando seçmelerine geliyolar birde kararını verebilirsin o şekilde

dragon07
28-01-2014, 19:16
çok güzel şehir ufak tek sıkıntın soğuk olur :)

modify34
28-01-2014, 19:32
Rahat yer, tek sorun arkadaşların dediği gibi soğuk.
Oraya gidince burdur şiş i meşhur yemeden dönme :)

::ZaFeR::
28-01-2014, 19:37
353.dönem asker öğretmen olarak oradaydım.Giderken yanında fazla para götürme.İçerde kredi kartı gibi bir şey veriyorlar.Tüm alışverişlerini onunla yapıyorsun.Eğer temassız kredi kartın varsa ona da gerek kalmıyor.Kantin vs. mevcut.Çoğu şey kantinlerde satılıyor.Rahatlık ise düşeceğin tabur ve birliğe göre değişiyor.Ben yazın oradaydın sıcaktan biraz yandık baya.Kışın nasıldır bilmiyorum

Bad-Fast
28-01-2014, 19:39
geçen sene ordaydım aralık ayında soğuk oluyor ona göre içlik falan al git , rahat yer bişey yapmıyosun zaten öle boş boş bi oyana bi buyana gidip gelcen :)

Volkann
28-01-2014, 19:44
kardesim cok hayirsizsin askere gidecegini burdanmi ogrenecez.

brs_odbs
28-01-2014, 23:15
eğer hala bedelliler oraya geliyorsa rahatlık yok, maalesef. 1997 de o birliğin bir çok inşaat işini yaptım. Keyif yapan bedelli yurt dışından gelenlerdi. Yerli askerler askerlik yapıyor, onlar geziyor.
Umarım değişmiştir. yoksa işiniz nöbet, mıntıka, hizmet olarak dolu dolu ve oldukça yorucu ve yıpratıcı geçer.
valla artık şansımıza kader diyip geçicez yapıcak bişe yok 28 gün çekicez :D

acemi birliğim ıspartaydı burdurdan hastaneye gelen askerlerle konuşma fırsatım olmuştu ıspartaya göre cennet diyebilir
evet ısparta daha kötüymüş orda yapan arkadaşlarım çok rahat edersin diyolar ama tabi düzen değişmemişse

düştüğün bölüğe göre değişir diyebilrm aslnda :D içtiması bitmez iki üç salak yüzünden saatlerce ayakta beklersin onun dışında sıkıntısı yok öyle ağır eğitim falan yok yani eğer a gidiyosan şöför seçilip ankaraya gidebilirsin komando seçmelerine geliyolar birde kararını verebilirsin o şekilde
B gidiyorum aslında şubat 4 gidicektim ama marta kaldık zaten benim üstüme ticari plakam var burdaki askerlık şubesinde kı komutan giderken yanına ruhsat fotokopisini çektir şöforler cemiyetinde delegeyim belge götür ve sakarya adliyesinde sadece icra memuru avukat hakim savcı taşıyor ticarı arabam inş. biraz katkısı olurda şöfor olarak yaparız

çok güzel şehir ufak tek sıkıntın soğuk olur :)
aynen havası çok kötüymüş :rolleyes:

Rahat yer, tek sorun arkadaşların dediği gibi soğuk.
Oraya gidince burdur şiş i meşhur yemeden dönme :)
duydum bende onu ilk işim oraya gidince şiş yemek :D

brs_odbs
28-01-2014, 23:19
353.dönem asker öğretmen olarak oradaydım.Giderken yanında fazla para götürme.İçerde kredi kartı gibi bir şey veriyorlar.Tüm alışverişlerini onunla yapıyorsun.Eğer temassız kredi kartın varsa ona da gerek kalmıyor.Kantin vs. mevcut.Çoğu şey kantinlerde satılıyor.Rahatlık ise düşeceğin tabur ve birliğe göre değişiyor.Ben yazın oradaydın sıcaktan biraz yandık baya.Kışın nasıldır bilmiyorum
teşekkürler bilgileniriz için dediğiniz gibi fazla para götürmem valla mart 20 gibi gidiyorum hava heralde ne çok sıcak olur ne çok soğuk bence tabi oraya gidince görücez artık :)

geçen sene ordaydım aralık ayında soğuk oluyor ona göre içlik falan al git , rahat yer bişey yapmıyosun zaten öle boş boş bi oyana bi buyana gidip gelcen :)
dediğin gibi koyun sürüsü gibi dolaştırırlar bizi idare edicez artık :D

kardesim cok hayirsizsin askere gidecegini burdanmi ogrenecez.

kardeşimm benim valla çok ani oldu be son anda karar verdim biran önce bitsin gitsin zaten bekledik bukadar yıl aradan çıksın gelince farklı bir iş yapma planları var o yüzden gidiyorum yoksa düşünmüyodum biliyosun :D

driftboy
29-01-2014, 00:00
yaaa sen rahat olsana biz çözdük şimdiden seni gazinoda karşılayacaklar hahahaha :D

Eğlenceyi ne zaman yapıyoruz ?

SieRRa
29-01-2014, 07:04
Geçen yıl oradaydım, güzel yerdir tabi bölüğüne göre de değişebilir çok eğitim yapan bölükler de vardı sabah akşam yatanlar da. Ben 5'inci bölükteydim sinema ve 2 kantini vardı iyiydi yani :) farklı bi havası var 1 günde 4 mevsimi gördüğümüz oldu :D ilk hafta kayıttır fotoğraftır o tür şeylerle geçiyo zaten, göreceğin eğitim de yemin töreni için sabah akşam yürüyüş :) B tertip gidiyomuşsun bende öyleydim o yüzden şoför ve komando seçmeleri bitmiş olur büyük ihtimal. Burdur ulaştırma ama oradayken sadece Tabur Komutanı geçerken falan araç gördüm başka görmedim :D dağıtımdan sonra piyade olmuştum ben (sınıf değişebiliyo yani) yazıcılık yaptım güzeldi. Doğuda sözleşmeli erler çok olduğu için batıya daha çok gönderiyo sanki ama tabi az da olsa doğu ihtimali de var sana denk gelmez umarım ben Edirne' ye düşmüştüm Burdur' dan evime 70 km idi :) araçlaydım zaten nizamiyede duruyodu arabam başındada 24 saat nöbetçi vardı o yönden iyiydi ama askerdeyken askerlik düşüp de yararlanamayanlardandım bide :) Alt devrem benden önce teskereye gitti askerdeyken çok sinir edici bi durum :D son 15 ay yapan tertiptik :) ama öyle yada böyle bitiyo sana şimdiden hayırlı teskereler ..

brs_odbs
29-01-2014, 11:04
yaaa sen rahat olsana biz çözdük şimdiden seni gazinoda karşılayacaklar hahahaha :D

Eğlenceyi ne zaman yapıyoruz ?
Yapıcaz en kısa zamanda kardeşim köylünün orayı kapatırız :D

Geçen yıl oradaydım, güzel yerdir tabi bölüğüne göre de değişebilir çok eğitim yapan bölükler de vardı sabah akşam yatanlar da. Ben 5'inci bölükteydim sinema ve 2 kantini vardı iyiydi yani :) farklı bi havası var 1 günde 4 mevsimi gördüğümüz oldu :D ilk hafta kayıttır fotoğraftır o tür şeylerle geçiyo zaten, göreceğin eğitim de yemin töreni için sabah akşam yürüyüş :) B tertip gidiyomuşsun bende öyleydim o yüzden şoför ve komando seçmeleri bitmiş olur büyük ihtimal. Burdur ulaştırma ama oradayken sadece Tabur Komutanı geçerken falan araç gördüm başka görmedim :D dağıtımdan sonra piyade olmuştum ben (sınıf değişebiliyo yani) yazıcılık yaptım güzeldi. Doğuda sözleşmeli erler çok olduğu için batıya daha çok gönderiyo sanki ama tabi az da olsa doğu ihtimali de var sana denk gelmez umarım ben Edirne' ye düşmüştüm Burdur' dan evime 70 km idi :) araçlaydım zaten nizamiyede duruyodu arabam başındada 24 saat nöbetçi vardı o yönden iyiydi ama askerdeyken askerlik düşüp de yararlanamayanlardandım bide :) Alt devrem benden önce teskereye gitti askerdeyken çok sinir edici bi durum :D son 15 ay yapan tertiptik :) ama öyle yada böyle bitiyo sana şimdiden hayırlı teskereler ..

Dediğin gibiymiş 1 günde 4 mevsim görüyomuşsun havası kötüymüş idare edicez artık :D benim orda yapan arkadaşlarım var çok kimi doğuya gitti kimide kıbrısa onlarda öle sölüyolar hiç araba görmedik diye :) bol bol yemin töreni için çalışırız nasip kısmet bu işler usta birliği nereye düşcek bakalım merakla beklemedeyim iyi dileklerin için teşekkür ederim ;)

devilboy
29-01-2014, 11:55
dostum 2008 de yaptım yazın inanılmaz sıcak kışın ise ayazı adamı bitirir rahattır öyle ağır eğitim yok ulaştırma olduğu için... ben pek kalamadım kilodan dolayı :D ama ya kıbrısa yada doğu görevine gönderiyorlar usta birliği için ben senin yerinde olsam kendimi sevdirip burdurda kalmaya çalışırım öyle yemeklerini yiyemem falan düşünme sabah kaşarlı tereyağlı su börekli kahvaltın var :D büyük kantininde baklavaya kadar herşey mevcut bana da dediler şöyle böyle diye ama kimseye kulak asma git gör yaşa

desibel
29-01-2014, 12:03
memlekette yapabileceğin en rahat yer ama acayip soğuk sadce :)

aTaBeY
29-01-2014, 14:04
2007 de bende orda acemiliği yaptım bana göre mükemmel bir yer şuana kadar duyduğum en kolay acemi birliklerinden birisi ben çok rahat etmiştim. Zorluk olarak ya depo temizletir ordan oraya taşıtırlar anlamsızca yada sürekli mıntıka yaparsın eğitim vs. okadar ağır değil. Ancak dedikleri gibi kışın fena soğuk benim burnum falan kesilmişti soğukdan yara olmuştuk :D

Alper_
29-01-2014, 14:08
güzel zamanda gidiyorsun kardeşim..yaz döneminde gitseydin tozdan mahvolurdun..hayırlı teskereler :)

brs_odbs
30-01-2014, 11:45
dostum 2008 de yaptım yazın inanılmaz sıcak kışın ise ayazı adamı bitirir rahattır öyle ağır eğitim yok ulaştırma olduğu için... ben pek kalamadım kilodan dolayı :D ama ya kıbrısa yada doğu görevine gönderiyorlar usta birliği için ben senin yerinde olsam kendimi sevdirip burdurda kalmaya çalışırım öyle yemeklerini yiyemem falan düşünme sabah kaşarlı tereyağlı su börekli kahvaltın var :D büyük kantininde baklavaya kadar herşey mevcut bana da dediler şöyle böyle diye ama kimseye kulak asma git gör yaşa
Allahtan çok sıcakları görmicem orda mart 20 gidiyorum ben zayıflarım biraz askerde diyodum ama dediğine göre daha çok kilo alcaz orda :D

memlekette yapabileceğin en rahat yer ama acayip soğuk sadce :)
Sonuçta askere gidiyoruz rahat yer diyolar banada soğukmuş ama alışırız yani tek sorunum o olsun :)

2007 de bende orda acemiliği yaptım bana göre mükemmel bir yer şuana kadar duyduğum en kolay acemi birliklerinden birisi ben çok rahat etmiştim. Zorluk olarak ya depo temizletir ordan oraya taşıtırlar anlamsızca yada sürekli mıntıka yaparsın eğitim vs. okadar ağır değil. Ancak dedikleri gibi kışın fena soğuk benim burnum falan kesilmişti soğukdan yara olmuştuk :D
Zaten onları seve seve her acemiye yaptırıyolardır o yüzden dert etmem :D

güzel zamanda gidiyorsun kardeşim..yaz döneminde gitseydin tozdan mahvolurdun..hayırlı teskereler :)
Evet abicim çok iyi zamanda gidiyorum ne kışı görücem nede çok sıcakları tabi önemli olan ustabirliği eyv. Alper abi

srcn-scr
30-01-2014, 15:11
askerlik olaylarını fazla bilmiyorum ama çok soğuk havaları bitti artık havalar ısınmaya başladı :)

brs_odbs
31-01-2014, 11:41
Evet tam zamanında gidiyorum :)