PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sürekli Üst Devirde Sürmek-

dqn
28-01-2014, 15:25
Merhabalar, bu soru son günlerde epeyi kafamı kurcalıyor.Yaza doğru cupra veya vRS ye geçmeyi düşünüyorum(ikinci el).Bu araçları kullananlar genelde hep üst devirlerde araçları kullanıyorlar.Bu bir sıkıntı yaratır mı?Motor ömrü, performans konusunda?Çevremdekiler her ne kadar bu araçların ikinci elinden hayır gelmez diyerek beni soğutmaya çalışsa da ben soğumuyorum bir türlü.Ne dersiniz %70-80 yüksek devir çevirmiş bir motor sıkıntı yaratır mı?Yüksek kmlerde performans azalır mı?

Can's
28-01-2014, 15:29
Merhabalar, bu soru son günlerde epeyi kafamı kurcalıyor.Yaza doğru cupra veya vRS ye geçmeyi düşünüyorum(ikinci el).Bu araçları kullananlar genelde hep üst devirlerde araçları kullanıyorlar.Bu bir sıkıntı yaratır mı?Motor ömrü, performans konusunda?Çevremdekiler her ne kadar bu araçların ikinci elinden hayır gelmez diyerek beni soğutmaya çalışsa da ben soğumuyorum bir türlü.Ne dersiniz %70-80 yüksek devir çevirmiş bir motor sıkıntı yaratır mı?Yüksek kmlerde performans azalır mı?

soguk bilgisizlik bunlar yani eski terimler alacağın aracı bu işlerde deneyimi referansı sağlam birine götür kompresyon ölçtür karteri söküp yataklara baktır çok titizsen tamam içinde ortalama ne var ne yok görmüş olursun.
Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp

oğuz
28-01-2014, 15:30
yani sürekli yüksek devir kimse gitmez hem cebine zarar oncelıkle..
ve bi devir bandı varsa önü dönüceksin illaki.adam koymuş okadar devri,niye dönmeyesin

SULTANOGLU
28-01-2014, 15:37
Ben kontagi actigim gibi hep redline da giderim. 2. Vitese anca 7000 de atarim.

Isin gercegi boyle bir araba almak zorunda degilsiniz elbet bilincli kullanmis biri vardir.

dqn
28-01-2014, 15:42
soguk bilgisizlik bunlar yani eski terimler alacağın aracı bu işlerde deneyimi referansı sağlam birine götür kompresyon ölçtür karteri söküp yataklara baktır çok titizsen tamam içinde ortalama ne var ne yok görmüş olursun.

Teşekkürler, dediğinizi yapmak en mantıklısı.

yani sürekli yüksek devir kimse gitmez hem cebine zarar oncelıkle..
ve bi devir bandı varsa önü dönüceksin illaki.adam koymuş okadar devri,niye dönmeyesin

Bende böyle düşünüyorum ama dediğim gibi kafam çok karıştı konuyu açmadan edemedim.

Can's
28-01-2014, 15:53

Isin gercegi boyle bir araba almak zorunda degilsiniz elbet bilincli kullanmis biri vardir.

tam benım yaptıgımı anlatmıssınız bende mars bastıktan sonra kesıcıye sokmadan 1-2 dk suremem birde en sevdiğim sey 4-5 gibi giderken vitesi 2 e atıp motor frenı yapmaktır :D

dqn
28-01-2014, 15:59

Bütçem genelde yüksek kmli olanlara yetiyor.Bu yüzden sordum.

Tekos
28-01-2014, 16:01
Motor Fren'i o şekilde çok sakıncalı haberiniz olsun.Arabayı gereksiz yere çok fazla zorlamış olursunuz.

tam benım yaptıgımı anlatmıssınız bende mars bastıktan sonra kesıcıye sokmadan 1-2 dk suremem birde en sevdiğim sey 4-5 gibi giderken vitesi 2 e atıp motor frenı yapmaktır :D

Can's
28-01-2014, 16:05
Motor Fren'i o şekilde çok sakıncalı haberiniz olsun.Arabayı gereksiz yere çok fazla zorlamış olursunuz.

ahah ciddiye alan olacağını hiç düşünmemiştim :) latife bende ki teşekkürler yinede uyarı için

Ome_RS
28-01-2014, 16:11
motor ısıtılmasına sogutulmasına turbo yaglanmasına dikkat edilirse gereksiz yere cok fazla yük bindirilmezse yag su sıcaklıklarına vs dikkat edilirse rolling gecelerinin yada yüksek devirde yüksek süratte kullanılmasının motora sanıldıgı gibi zararı yok gerekli ölçümler kontroller yapıldıktan sonra gönul rahatlıgı ile alabilirsiniz

16EC813
28-01-2014, 16:16
valla yüksek devir de araba kullanınca kafamda yükseliyo :D onun için full devir hep devir :D

ilovedrifting
28-01-2014, 16:38
Kompresyon testi tamam da. Kim karterini yataklarını açtırır.

Can's
28-01-2014, 16:40

aradaki ilişkiye bağlı kompresyon de kimine göre kim ölçtürür olabiliyor :icon_tup:

F4R
28-01-2014, 16:44
valla yüksek devir de araba kullanınca kafamda yükseliyo :D onun için full devir hep devir :D

Hayranim sendeki su genclik atesine :D

cerkez_kral
29-01-2014, 12:48

katılıyorum şahsen biri bana gelip getir aracının kartelini açıp bakacaz geri kapatacaz dese dalgamı geçiyosun der üstüne döverim :=)

Can's
29-01-2014, 12:51
katılıyorum şahsen biri bana gelip getir aracının kartelini açıp bakacaz geri kapatacaz dese dalgamı geçiyosun der üstüne döverim :=)

döversin :)

Chn53
29-01-2014, 12:54
sanki usta parası senden çıkıyor adam açtırır bakar araban cacıksa açtırmazsın tabi orası ayrı :)

EREN34
29-01-2014, 12:57
sanki usta parası senden çıkıyor adam açtırır bakar araban cacıksa açtırmazsın tabi orası ayrı :)

Benim arabamın karteri bugüne kadar açılmamışsa, tanımadığım ustaya neden açtırayım karteri? Motor içi iyi olduğu halde pürüz çıkıp arabayı almazsa? Sonra yok terleme yok sızdırma ben uğraşacağım :)

Can's
29-01-2014, 13:03
aradaki ilişkiye bağlı kompresyon de kimine göre kim ölçtürür olabiliyor :icon_tup:

okumadan yorum yapmak ıcın yapan arkadaslar var alıcı ve satıcı arasındakı ılıskı dıye de bır yorum yapılmıs eger satıcı buna okey derse olur neden olmasın cok zor bırsey degıl ama olmaz derse kompresyonla yetınmek gerek :icon_tup:

16EC813
29-01-2014, 13:25
Hayranim sendeki su genclik atesine :D

takılbana sende ateşlen :D

Gry
29-01-2014, 13:47
takılbana sende ateşlen :D

yanıyosun fuaat aaabii hemde çırağan sarayı gibi :D

Tekos
29-01-2014, 15:23
Dostum valla yapmaya çalışan veya yapan çok bizim buralarda o yüzden uyarmak istedim :D

ahah ciddiye alan olacağını hiç düşünmemiştim :) latife bende ki teşekkürler yinede uyarı için

Sert@ç
29-01-2014, 15:31
Aklındaki rakam nedir uygun fiyata gti var

onn_dear
29-01-2014, 15:36
Zamaninda ies ile 50 kusur bin km kesicide gezdim 180 kusur binde sattim alan adam yetkili servis, sanayi ustasi, kompresyon testi, kulagini motora dayayip dinleme gibi her yolu denedi :) kim baktiysa motor mukemmel durumda demisti. Yani birazda aracin ne olduguna bagli.

dqn
29-01-2014, 15:57
Aklındaki rakam nedir uygun fiyata gti var

45e kadar çıkabilirim ama hazirandan önce almam imkansız.Satılcak aracın parasıyla alıncak çünkü.

brkkksln
30-01-2014, 08:38
karter ve yatakları açtırmak?
istediği kadar karşıdaki iyi niyetli olsun öyle bir dünya yok.komp ölçümü yapan yapar orasını burasını ben söktürmem çoğu akıllı insanda söktürmez kimse kusura bakmasın.

eski vts imi 87000 de aldım 137000 de sattım. devirde döndüm sıkıştırdımda kanırttımda.alan çocuktan ne bir şikayet ne bir sıkıntı duydum.bilinçli olduktan sonra kullanıcı sıkıntı olmaz.(en son pert olmuş araba sonrası ***** zaten)