PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Polo 6N periyodik bakim sorunsali

bomonti
31-01-2014, 20:34
1995 model 1.6 75 hp poloyu periyodik bakima sokacagim. Malzemeleri de linkteki siteden almayi planliyorum tek mesele aldigim filtreler benimkine uyarmi?

30.000 KM BAKIM SETİ (http://vospar.com/30000-KM-BAKIM-SETI,PR-7037.html)

Arabanin kitapciginda motor kodunu aea olarak vermis. Linkte AEE-ALM 75 PS MOTOR seklinde bir ibare var.

Soru acik linkteki parcalar benimkine uyarmi ? Resime gore hava filtreleri uyusuyor..

Son olarak araba egzozdan benzin atiyor benim aklima ilk gelen buji ve kablolari oldu...

Hava filtresine cikarip baktigimdada icerde bir miktar benzin fark ettim..

Bunlar bana sikinti yaratir mi yoksa normal mi?

STHL
01-02-2014, 17:02
( geçen kış )başka bir 6n de daha aynı sorunu gördüm normal mi değil mi ?? göstermek gerek.

bakım setinin uyacağını düşünüyorum kolay gelsin.

VWci
01-02-2014, 18:02
Eksozdan benzin atmaz. O sudur. 1995 model 1.6 motor AEA motordur. AEE motor cok noktali enjeksiyon, AEA motor ise tek noktadan enjeksiyondur. Bence aracin uzerinden cikan parcalar ile alacaginiz parcalari karsilastirin. Buyuk ihtimal uyacaktir.

bomonti
01-02-2014, 22:16
Eksozdan benzin atmaz. O sudur. 1995 model 1.6 motor AEA motordur. AEE motor cok noktali enjeksiyon, AEA motor ise tek noktadan enjeksiyondur. Bence aracin uzerinden cikan parcalar ile alacaginiz parcalari karsilastirin. Buyuk ihtimal uyacaktir.

Parçalar uyuyormuş..

Eskiler egzozun damlatması iyidir derler ama niye derler bilmiyorum.