PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Audi A1 1.4 Tfsı

Anıl E.
03-02-2014, 10:11
Merhabalar. Yakın bir arkadaşım stronic a1 1.4 tfsı almayı düşünüyor.

Kullanan ya da araç hakkında iyi bilgiye sahip olan var mı ? Artıları eksileri ne alemde bu aracın ?

FATİH
03-02-2014, 12:30
2 kapılı mı, 4 kapılı mı? :)

araç daha yeni olduğu için kroniğinden falan bahsedemeyiz. şanzuman dsg olduğu için ileride ağrıtırsa belki o baş ağrıtabilir.
mini klasmanında bir araç ancak onun kadar sert değil.
işçilik ve malzeme kalitesi sınıfında en iyisi.
ön kısmı yeteri kadar geniş, arkayı söylemeye gerek yok.
tfsi ve s-tronic'den şüphe olmasın, bunların üzerine ufak motor da çift kavramalı şanzuman da yok.
boşu kesinlikle alınmamalı. birazcık donanımlı veya sınıfına özel ekstralarla tercih edilmeli.
yakıtı derseniz ben a3'ün 140'lığını kullanıyorum. gerçekten yakmıyor araç. a1'de daha da düşük olur diye düşünüyorum.
bagajı hiç de küçük değil.
güvenlik testlerinde ise sınıfında en iyisi yanılmıyorsam.
son olarak (bana sorarsanız) çok pahalı. tabi bu tür araçlar ekstremdir. tamamen tarz işi; şu kadar eder ya da etmez demek çok da doğru olmaz.

FATİH
03-02-2014, 12:41
bir de bu araçları donanım ve renk gösterir. özellikle siyah veya beyazdan uzak durulmalı. zaten ortalık zibil gibi beyaz arabayla kaynıyo. madem farklı araca binilecek, renk de farklı olmalı değil mi?

boş ve renksiz:

http://i.hizliresim.com/eQv5ly.jpg (http://hizliresim.com/eQv5ly)

dolu ve renkli:

http://i.hizliresim.com/e5L0Yd.jpg (http://hizliresim.com/e5L0Yd)

gibi... :)

Anıl E.
03-02-2014, 12:57
Teşekkürler abi bilgi için. Araç dediğiniz gibi beyaz :)

Berkan
03-02-2014, 13:06
2 kapılı mı, 4 kapılı mı? :)

araç daha yeni olduğu için kroniğinden falan bahsedemeyiz. şanzuman dsg olduğu için ileride ağrıtırsa belki o baş ağrıtabilir.
mini klasmanında bir araç ancak onun kadar sert değil.
işçilik ve malzeme kalitesi sınıfında en iyisi.
ön kısmı yeteri kadar geniş, arkayı söylemeye gerek yok.
tfsi ve s-tronic'den şüphe olmasın, bunların üzerine ufak motor da çift kavramalı şanzuman da yok.
boşu kesinlikle alınmamalı. birazcık donanımlı veya sınıfına özel ekstralarla tercih edilmeli.
yakıtı derseniz ben a3'ün 140'lığını kullanıyorum. gerçekten yakmıyor araç. a1'de daha da düşük olur diye düşünüyorum.
bagajı hiç de küçük değil.
güvenlik testlerinde ise sınıfında en iyisi yanılmıyorsam.
son olarak (bana sorarsanız) çok pahalı. tabi bu tür araçlar ekstremdir. tamamen tarz işi; şu kadar eder ya da etmez demek çok da doğru olmaz.

arkadasımda 1.6tdi dsgvar cokda kullandım

bence direksiyon gayet sert sıfatına/sınıfına göre yumusak degil
yol tutusu standart ilk resimdeki jantlarla(205 lastikli std hepsi oylemi bilmiyorm) gayet başarılı:icon_tup:
içindeki kalite audi için olması gereken gibi ekstra bişeyi yok
tam tersinede içi beni acaip daraltıyor arkayı zaten soylemiyorm biri oturursa konsol ondekinin agzında oluyor dizinin radyo/torpido kısmına gelmemesi zor gibi uzunda degilimdir 1.75 boyum var .:icon13:
ondan once clio3 ün en dolu versionu vardı onda daha rahat daha ferah ve bu dediklerim olmuyodu..

Anıl E.
03-02-2014, 13:24
45.000 tl li rakamlara alınacak bir araç değil mi fiyat performans anlamında ?

Berkan
03-02-2014, 14:25
45.000 tl li rakamlara alınacak bir araç değil mi fiyat performans anlamında ?

o acıdan bişey diyemem çokta kotu oldugnu dusunmuyorm perf. 122lik leona vs kıyasla dusunuce. ben sadece gözüme çarpanları iyi kotu anlamda

ama mümkünse bixenonsuz olmasın :)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-diamond-motors-dan-2011-audi-a1-hatasiz-boyasiz-s-tronic-152131598/detay

FATİH
03-02-2014, 15:26
bence direksiyon gayet sert sıfatına/sınıfına göre yumuşak değil.
tam tersine de içi beni acayip daraltıyor. arkayı zaten soylemiyorum. biri oturursa konsol öndekinin ağzında oluyor. dizinin radyo/torpido kısmına gelmemesi zor gibi uzun da degilimdir.
ondan önce clio3'ün en dolu versiyonu vardı. onda daha rahat daha ferah ve bu dediklerim olmuyordu.
1. direksiyon sert değil demedim. araç mini'den daha yumuşak dedim, süspansiyon konforu anlamında.

2. hiç kimse cooper, mito, 500 veya a1 gibi araçlardan geniş iç mekan beklemez, bekleyemez.

3. clio bu araca göre iki üst sınıf, gayet tabi bu araçtan geniş olacak.

Anıl E.
03-02-2014, 17:24
Daha fazla bilgisi olan yok mu ?

Mutu
03-02-2014, 17:38
1. direksiyon sert değil demedim. araç mini'den daha yumuşak dedim, süspansiyon konforu anlamında.

2. hiç kimse cooper, mito, 500 veya a1 gibi araçlardan geniş iç mekan beklemez, bekleyemez.

3. clio bu araca göre iki üst sınıf, gayet tabi bu araçtan geniş olacak.

...........

Sert@ç
03-02-2014, 17:38
Araba polo,ibiza,fabia zaten
Onun disinda ne bilgi lazim bilmiyorum ama bence cok pahali biraz dolusu a3 fiyatins geliyo
Gorunumu cok sik bence onun disinda kesinlikle xenon olmali

halilcakir
03-02-2014, 19:46
Hanımda manuel tek kapı dizeli var.

1 hafta boyuncada sline siyah otomatik benzinli kullanmıştım.

Bilgim dahilinde soru sorarsan cevaplayabilirim.

Youtube da halilcakir kullanıcısı ile o siyah benzinlinin hızlanma videolarını paylaşmıştım.