PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiesta 1.6 TDCi Sport nasıldır?

ege_c
04-02-2014, 18:24
Beyler merhaba,yakın arkadaşım Fiesta 1.6 TDCi Sport almayı düşünüyor.Performansı,yakıt tüketimi nedir,alırken nelere dikkat etmek lazım,kronik problemleri var mı,motor ömrü nasıl,ne kadar götürür,yedek parçası uygun mu,bulunabilir mi,2.eli hızlı mı,öğrenciye uygun mu? Bilgi verirseniz çok seviniriz.. İlgilendiğimiz bir araçta var,buyrun link; Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-fort-fiesta-sport-1.6.i.tdci-hatasiz-hutoglu-otomotiv-152508875/detay)

OrcunInce
04-02-2014, 18:31
150-160k gibi genelde turbo cortlar, yakıtı azdır, konforlu sayılabilir iyi tutunur. İkinci eli oldukça yavaştır. Ön koltukları yatırma aparatları çabuk kırılır, 450tl'dir. Bu otomobilin en kötü yanı yedek parçası çok ama çok pahalıdır.

rapstar
04-02-2014, 18:43
Beyler merhaba,yakın arkadaşım Fiesta 1.6 TDCi Sport almayı düşünüyor.Performansı,yakıt tüketimi nedir,alırken nelere dikkat etmek lazım,kronik problemleri var mı,motor ömrü nasıl,ne kadar götürür,yedek parçası uygun mu,bulunabilir mi,2.eli hızlı mı,öğrenciye uygun mu? Bilgi verirseniz çok seviniriz.. İlgilendiğimiz bir araçta var,buyrun link; Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-fort-fiesta-sport-1.6.i.tdci-hatasiz-hutoglu-otomotiv-152508875/detay)

Performansı kasasına göre göre gayet yeterli en azından bana yetiyordu yazılımla tatminkar olur. Yakıt tüketimi gayet iyiydi yazılım olmamasına rağmen. Alırken enjektörlerine dikkat etmek lazım. Düzgün bakılmışı üzmez. Yedek parçası biraz zorlamayla bulunur, çok ama çok pahalıdır. Özellikle kaporta bakımından bulmak zordur. Ben aracımla kaza yaptım normal bir aracın 3-4 liraya çıkacak hali benim aracın min 7-8i bulucak gibi oldu yaptırmadan öylece sattım. 2. eli fiyat düzgün yazılırsa normal hızdadır. Çok keyifli bir araçtır çok güzel yol tutar. Koltukları güzeldir. Sürüş pozisyonu biraz yüksektir. Direksiyonu çok hislidir arabanın ne yaptığını anlatır. Ben ufak tefek gıdıklar pistte hevesimi alırım diyordum nasip olmadı :(

burakgunay
04-02-2014, 21:08
2. elde satılması sıkıntılı olur diye düşünüyorum. Motorunu filan hiç bilmem. ama 2. eli yavaş olması riski göze alındıysa daha iyi bi araç alınabilir. Evlat olarak kalmasını istiyosanız Primera GT falan bakılabilir. Deliler gibi yol tutuyor. LPG ile normal bi dizel araç kadar yakarsınız. Fakat aynı şekilde onun da parçaları acayip pahalı.

Ko®ay
04-02-2014, 21:29
Bunu kullanmadım ama en azından çok araştırdım zamanında 1 senedirde 1.4 tdci kullanıyorum 2008 model..Ford parçaları genel anlamda pahalı ama bulunmuyor değil arayınca herşey bulunuyor yeterki paradan haber ver :) ben sırf keyfii olarak orj. ST arka tampon aldım ilk fırsattada ön tamponu ayarlıcam..

Kat egr iptali egsoz ve yazılımla gayet torklu ve keyifli bir araç haline gelir,genel anlamda iyi yol tutar + olarak koni vb aksesuarla desteklersen go-kart aracı gibi olur tadından yenmez :)

Diğer arkadaşlarda söylemiş zaten alacaksın ve satarken aceleci olmayacaksın

ferroo
05-02-2014, 08:30
hani pars nerde pars bırazdn gelir şimdi :D

frkn
05-02-2014, 08:58
konforlu sayılabilir , gideride iyidir, yakıtı cok iyidir .ancaaaak :D yedek parçası üzer .sağla solda bulamazsın, fiesta s dersin serviste dahil karşındaki ole suratına bakar :D:D hatta abartırsa ole bir model yok der. ama yazılımla cok keyifli bi araba olur.

34tb9544
05-02-2014, 09:29
Aldim sorunsuzdu kullandim hic ariza cikartmadi bakimi yapilmisti cok zevkli bir arabaydi cok iti yol tutuyodu az yakiyodu ilana koydum 1 haftada sattim beyaz mavi seritli vok guzel 1 arabaydi

ege_c
06-02-2014, 00:26
Herkese teşekkür ederim, yorumlarınızı değerlendiriyoruz..