PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sarj kesme sorunu

CanD.
09-02-2014, 10:12
herkese merhaba 91 model ef civic aracım ile dün seyir halinde iken yavşa yavaş farlar kararmaya başladı daha sonra ibreler v.s çalışmamaya başladı yani araç elektrik kesti.Akü yü 07.02.2014 de aldım, aküden olucağını sanmıyorum.Sebebi ne olabilir sizde.Elektrikci bir arkadaşım eksi kutup başı tam oturmamıştır veya arkası oksitlenmiş dedi.herhangibir oksik falanda yok.Altarnatör soketi çıkmış veya sgorta atmış olabilirde.Sizce neden olmuştur acil yardımınıza ihtiyacım var.Araçda şu anda hiç elektirik yok dün kapının önüne çektikden sonra stop ettim hiç bir elektrik aksamı çalışmıyor.Acil yardımınızı bekliyorum

burakgunay
09-02-2014, 11:54
Allah yardımcınız olsun, ben de merak ettim takipteyim. İmkanınız varsa aküsü normal çalışan bi otomobilden akü şarj kablosuyla ef ninkini sarj edip deneyin dicem ama yolda giden arabanın da aküsü bitmez ki :S

-aykt-
09-02-2014, 12:05
Dinamoya bağlanan kablonun ucu oksitlenmiş ve görevini tam yerine getiremiyor olabilir. Aynısı başıma gelmişti.

dirk
09-02-2014, 12:28
alttan ayağun kablolara felan gelmiştir göğüsün altına vur bakalım bi ;)

Patisever
09-02-2014, 15:09
once kutup baslarını sok garanti olsun herşey sonra siğortalara bak daha sonrada sarj dınamosuna giden kablo ucunda yuzuk gibi bir mazeme war onun temasına bak ya kırılmıstır ya oksitlenmişter bu arada aku durumunuda unutma bu işlemleri yapmadan önce sigortayı sokersen yerinden iyi olur kutup basınıda dediğim gibi

ramorex
09-02-2014, 15:18
alternatöre baktır bilgi yetersizliğiyle aracı kurcalamaya çalışma bence yüksek ihtimalle şarj lambası yakmamışsa kömürleri bitmiştir bilen bir ustaya göster normal bir soketti kutup başıydı deyip daha büyük sıkıntılar çıkartma derim

Patisever
09-02-2014, 16:03
alternatöre baktır bilgi yetersizliğiyle aracı kurcalamaya çalışma bence yüksek ihtimalle şarj lambası yakmamışsa kömürleri bitmiştir bilen bir ustaya göster normal bir soketti kutup başıydı deyip daha büyük sıkıntılar çıkartma derim

sıkıntı cıkmaz zaten kömümürlerde olabilir dediğin gibi kutup basından araba yanmaz bastan sona garanti olsun dıye baksın hatta baktırsın zaten sıkıntısı saj dınamaosuyla alakalıdır muhtemelen