PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Civic Si Su Eksiltme

::ZaFeR::
12-02-2014, 12:40
15 tatilden döndükten sonra araba da tüpe çok geç geçme gibi sorunlar vardı. Kablolarına hortumlarını felan üstün körü inceledim ama gözüme takılan bir şey olmamıştı.En son kışın direkt antifriz koydum.Ondan sonra biraz daha ekledim.Geçen gün yolda giderken tüpe geç de olsa geçti ama bi 5-10 km gittikten sonra tekrar benzine geçti araba.

Parkettikten sonra kaputu açıp bakayim dedim tekrar.Radyatörün taşırma kabında su kalmamış durumdaydı.Radyatörün içinde de su kalmamış gözüküyordu.Rahatsız olduğum için eve gidip dinlenmeye aldım kendimi.Şimdi araba duruyor öyle.Buralarda da pek fazla anlayan usta yok gibi.Yağ değişimine götürdüğüm yer var oraya götürecem ama sorunu anlayabilir mi bilmiyorum.

Aklınıza gelen olası ihtimaller ne olabilir sizce arkadaşlar.Ona göre ustanın yanına gidince onları söyleyim,onları kontrol etsin.Aldığımdan beri hiç de böyle sorun yaşamadım açıkcası.

Honda Type_R
12-02-2014, 13:01
1-Arac hic hararet yaptimi?
2-Radyator hortumuna hic baktiniz mi arac isininca siskinlik yada basinc varmi? Eger basinc varsa contan yanmistir ondan yapabilir
3-Radyatorde gozle gorunen bir kacak varmi?

Time-R
12-02-2014, 13:04
Zafer oncelikle hem rahatsizligin, hemde aracin icin gecmis olsun.

- Radyator muslugundan olabilir,
- Radyatorun daha once tamir gordu mu? Igne deligi kadar delik olabilir, su puskurtme yapar.
- Hazir havalar sogukken arabayi calistirdiktan sonra kaput acip bir bak bakalim, iceridende biri gaza bassin yuksek devirlerde, motor havuzundan buhar gelen bir yer var mi. (Yuksek devirde pompada yuksek basinc yaptigi icin alt devirde akitmasa bile yuksek devirde bir yerden patlak verebiliyor.
- Hortum kelepcelerinin oldugu yerlere bak, sokulup takilirken yada yillanmadan dolayi su yirtilmalar olmus olabilir.

Bunlarin haricinde egzozdan cikan atik gaz nasil? Buhar goruyor musun asiri bir sekilde?

12-02-2014, 13:05
1-Arac hic hararet yaptimi?
2-Radyator hortumuna hic baktiniz mi arac isininca siskinlik yada basinc varmi? Eger basinc varsa contan yanmistir ondan yapabilir
3-Radyatorde gozle gorunen bir kacak varmi?

1-Hararet çubuğu hiç yükselmedi.Hep orta seviyedeydi.
2-Ona hiç bakmadım.Su ekledikten sonra bi kontrol edeyim o durumu.
3-Radyatörün çevresinde hiç kaçak felan görmedim ama gözümden kaçmışta olabilir.

Bugün gidince tekrar bi bakacam.Bu arada araba LPG'li araba LPG hortumlarıyla alakalı bir sorun olabilir mi ?

12-02-2014, 13:09
Zafer oncelikle hem rahatsizligin, hemde aracin icin gecmis olsun.

- Radyator muslugundan olabilir,
- Radyatorun daha once tamir gordu mu? Igne deligi kadar delik olabilir, su puskurtme yapar.
- Hazir havalar sogukken arabayi calistirdiktan sonra kaput acip bir bak bakalim, iceridende biri gaza bassin yuksek devirlerde, motor havuzundan buhar gelen bir yer var mi. (Yuksek devirde pompada yuksek basinc yaptigi icin alt devirde akitmasa bile yuksek devirde bir yerden patlak verebiliyor.
- Hortum kelepcelerinin oldugu yerlere bak, sokulup takilirken yada yillanmadan dolayi su yirtilmalar olmus olabilir.

Bunlarin haricinde egzozdan cikan atik gaz nasil? Buhar goruyor musun asiri bir sekilde?

Eyvallah hocam.Mide birazcık hassas olunca yediklerim baş ağrısı olarak geri dönüyor.Geceleri haram ediyor :(

-Radyatör alındığında değiştirilmiş zaten.Ama ön yüzeyinde eziklikler var gibi.Acaba onlardan mı kaynaklanıyor.***** uzun yol yapınca her türlü yol şartıyla karşı karşıya kalıyoruz.
-Bu dediğini deneyim bugün.Karşı komşuyla bi deneyeyim.
-Hortumlar da değiştirilmiş diye hatırlıyorum

Havalar soğukken baya bi duman atıyordu ama şimdi nasıl ona dikkat etmedim hiç.

TurgayGT
12-02-2014, 13:28
Geçmiş olsun kardeşim aynı sorun clio rsi aracımda da var. Konuyu takipteyim.

fatihtemizer
12-02-2014, 14:32
direk antifriz koymuşşan hıc kullanmayıp oksitlenen eskimiş hortum yada musluktanda yapar.kalorıfer petegındende kacırır.buralara baktırmanda fayda var.

OnurNP
12-02-2014, 15:29
aynı durum bendede var kaçak yok egzos buhar atmıyor devirlenmede sıkıntı yok yağı düzgün su kabındada yağ yok bir tek basınç oluyor oda sadece radyatöre giden hortumda

Honda Type_R
12-02-2014, 16:11
aynı durum bendede var kaçak yok egzos buhar atmıyor devirlenmede sıkıntı yok yağı düzgün su kabındada yağ yok bir tek basınç oluyor oda sadece radyatöre giden hortumda

eger radyatorunde basinc varsa contan yaniktir yanik olan yerden kompresyon su kanalina basinc verdigi icin radyator hortumunda basinc olur. Bu senin gidisine yada yag karistirmana sebeb olmaz ama uzerinde dahada yurursen kapagini yamultmaya baslarsin haberin olsun

12-02-2014, 16:40
direk antifriz koymuşşan hıc kullanmayıp oksitlenen eskimiş hortum yada musluktanda yapar.kalorıfer petegındende kacırır.buralara baktırmanda fayda var.

Bugün su ekledim.1-2 litre civarında su koydum.Herşey normale döndü gibi.Lifte kaldırıp bakmakta fayda var sanırsam.Biraz kullanıp tekrar yorum yaparım.

OnurNP
12-02-2014, 16:40
eger radyatorunde basinc varsa contan yaniktir yanik olan yerden kompresyon su kanalina basinc verdigi icin radyator hortumunda basinc olur. Bu senin gidisine yada yag karistirmana sebeb olmaz ama uzerinde dahada yurursen kapagini yamultmaya baslarsin haberin olsun

parada yok bu aralar şimdi biton para tutar o gittiği yere kadar..

ErT_ThM
21-02-2014, 22:39
Bugün su ekledim.1-2 litre civarında su koydum.Herşey normale döndü gibi.Lifte kaldırıp bakmakta fayda var sanırsam.Biraz kullanıp tekrar yorum yaparım.

Sadace antifiriz koyduğun için hava yapmıstır kardesim emmenin altında ince hortumu yerinden çıkarıp arabayı çalıştırıp bi süre beklersen havasını alırsın tabi bunu yaparken radyatörre su ilave yapmayı unutma:)

ErT_ThM
21-02-2014, 22:41
parada yok bu aralar şimdi biton para tutar o gittiği yere kadar..

Radyatör kapağını açıp arabayı çalıstırın su dışarı aşırı şekiilde baloncuk yapıp taşıyorsa conta yanmıştır :(

21-02-2014, 22:46
Sadace antifiriz koyduğun için hava yapmıstır kardesim emmenin altında ince hortumu yerinden çıkarıp arabayı çalıştırıp bi süre beklersen havasını alırsın tabi bunu yaparken radyatörre su ilave yapmayı unutma:)

Sonradan su ekledim hocam.Şimdilik sorun yok gibi ama kontrol ediyorum ara ara suyunu artık.Çalıştırıp motoru soğutup bi kaç kez su ekledim şimdi normale döndü gibi.

15-03-2014, 22:47
Sorunun kaynağını Cuma günü yağ değiştirirken bulduk.Gaz kelebeğinin oralardaki bi tane boru çatlamış o yüzden su eksiltiyormuş EG.Hortumu yeniledik.Sorun kalmadı gibi şu an için.Yine de arada sırada kontrol etmekte fayda var : )