PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ek9 type-R

suk3b3
12-02-2014, 18:28
arkdşlar Ek9 typer gögüs aldm . kırık vardı yapılıyo şuan. bu göğüs için kaç inç double almam gerekiyor ?

http://i61.tinypic.com/prdkl.jpg

overblack
12-02-2014, 18:31
1 inç = 2.54 cm yani double yuvasını çaprazdan ölç gerekli ekran ölçüsü çıkar

emrekuzdere
12-02-2014, 19:49
DIN zaten bir standarttır. (bildiğim kadarıyla alman standartı)
Sizin alacağınız cihazın inç diyerek bahsedilen değeri ekran boyutudur, oturacağı yuva standart olarak hepsi aynıdır. Yani istediğinizi alabilirsiniz

eyuparsln
12-02-2014, 19:55
DIN zaten bir standarttır. (bildiğim kadarıyla alman standartı)
Sizin alacağınız cihazın inç diyerek bahsedilen değeri ekran boyutudur, oturacağı yuva standart olarak hepsi aynıdır. Yani istediğinizi alabilirsiniz

aynen öyle ek olarak ;
çerçevesi oturmaya bilir dikkat edersen sağ kısmı tam
dik değildir ya çok ince bir çerçeve kullanıcaksın
ya ebaydan alıcaksın
yada mdf den yaptracaksın

suk3b3
13-02-2014, 11:20
aynen öyle ek olarak ;
çerçevesi oturmaya bilir dikkat edersen sağ kısmı tam
dik değildir ya çok ince bir çerçeve kullanıcaksın
ya ebaydan alıcaksın
yada mdf den yaptracaksın

Yok yok. Resimde öyle görünüyor. Dik orası

HellRot06
13-02-2014, 20:19
Bu parçayı normal Ek kasa göğüse işlemsiz takabiliyormuyuz ?

suk3b3
13-02-2014, 21:18
Bu parçayı normal Ek kasa göğüse işlemsiz takabiliyormuyuz ?

işlemsiz derken ? bu standart bi parça. TR ye giren civiclerde bu panel yok. yurt dışı orjinal Ek9 typeR larda var. işlemsiz oturuyor

pcvirus
13-02-2014, 21:43
ancak içerideki havalandırma deliklerinin yeri farklı
ve tabi ki elektrik tesisatı

suk3b3
13-02-2014, 22:19
ancak içerideki havalandırma deliklerinin yeri farklı
ve tabi ki elektrik tesisatı

elektrik için harness gerekiyor tabiki. sonuçta dijital klimaya dönecek sistem.

Seven7
14-02-2014, 02:22
işlemsiz derken ? bu standart bi parça. TR ye giren civiclerde bu panel yok. yurt dışı orjinal Ek9 typeR larda var. işlemsiz oturuyor

İşlemsiz oturmuyor maalesef, havalandırma paneli farklı, işlem yapmak gerekiyor. Bizim araçlarda sağda dörtlü solda arka cam rezistans tuşu var havalandırma tam ortada. Bu göğüste sağ tarafta arka cam rezistans tuşu olmadığı için dengesizlik oluyor.

Konu sahibine hitaben, aldığınız göğüsün sol üst kısmı mı kırık acaba? Bir de takarken dikkat edin, sağ alt kısıma özellikle.

suk3b3
14-02-2014, 14:07
İşlemsiz oturmuyor maalesef, havalandırma paneli farklı, işlem yapmak gerekiyor. Bizim araçlarda sağda dörtlü solda arka cam rezistans tuşu var havalandırma tam ortada. Bu göğüste sağ tarafta arka cam rezistans tuşu olmadığı için dengesizlik oluyor.

Konu sahibine hitaben, aldığınız göğüsün sol üst kısmı mı kırık acaba? Bir de takarken dikkat edin, sağ alt kısıma özellikle.
Bi cok yerinde kırık ve catlak vardi. Zzimpara. Astar. Ince zimpara ve boya yaptm. Nasipse yakın zamanda takicam. Ama elektronik ten pek anlamıyorum. Inşallah direk oturur. Sağ alt kısım nie ince iş istiyor hocam

HellRot06
14-02-2014, 15:58
Ufak tefek işlemler sonucunda sıkıntısız oluyor sanırım öğrenmek istediğimde buydu teşekkürler.

suk3b3
14-02-2014, 19:06
Ufak tefek işlemler sonucunda sıkıntısız oluyor sanırım öğrenmek istediğimde buydu teşekkürler.
takınca resmleri paylaşrm

recky
14-02-2014, 20:23
Öm attım okumalısın

suk3b3
21-02-2014, 13:09
@ recky abime selamlar

http://i62.tinypic.com/dqj6dx.jpg

tüm tuşlar aktif. double yi takınca gelişmeleri yazarm.

suk3b3
23-02-2014, 13:47
http://i59.tinypic.com/xfnq05.jpg

güncel hali. bitti sonunda :)

JDM VTİ
23-02-2014, 14:06
cok güzel olmuş maşallah

suk3b3
23-02-2014, 14:24
cok güzel olmuş maşallah

Sağol kardeşim emek ve sabır ile çalıştık. Tüm fonksiyonlari aktif hale getirmek baya uğraştırdı.
Biraz pahalıya malettik ama değdi.
Daha iyileri sizin olsun.

HellRot06
23-02-2014, 16:30
Hayırlı olsun. Yalnız bişeye takıldım ilk attığın fotoğrafla araca taktığınızın tuşları felan tam ters yönde ilk foto temsilimiydi ?

suk3b3
23-02-2014, 17:13
Hayırlı olsun. Yalnız bişeye takıldım ilk attığın fotoğrafla araca taktığınızın tuşları felan tam ters yönde ilk foto temsilimiydi ?

Evet temsili buldum onu. Bendeki komple kırıkdi. Kaynattm boyadm flan bu seviyeye geldi en son.

recky
23-02-2014, 22:32
Maşallah
Güzel olmuş,
Çok emek verdin güZelde oldu
Güle güle kullan.:)

silent furious
23-02-2014, 22:52
Güzel olmuş güle güle kullan bunu yapmanın maliyeti nedir( ekran hariç )ve bütün fonksiyonların çalışması için hangi parçalar gerekiyor ben de düşünüyorum bu işi

suk3b3
24-02-2014, 12:37
Maşallah
Güzel olmuş,
Çok emek verdin güZelde oldu
Güle güle kullan.:)
Teşekkür ederim abi :) tadını çıkarıyorum özellikle akşamları cok hoş görünüyor :)

suk3b3
24-02-2014, 12:43
Güzel olmuş güle güle kullan bunu yapmanın maliyeti nedir( ekran hariç )ve bütün fonksiyonların çalışması için hangi parçalar gerekiyor ben de düşünüyorum bu işi

Zaten ekran en son is. Daha bu işe girdgmde ekranm yktu. En son ekranı aldm. Çerçeve yi avrupadan aldim. Tedarik etmesi biraz uğraştırdı. Iyi bi usta gerekiyor başta. Benm de elim yatkın biraz. Ustamla birlikte girdik yaptık. 3 gece sürdü sistemin oturmasi. Bir sürü problem çıkıyor. Basta manuel sistemden dijitale dönüyorsun. Motorlar roleler devreler kafayı yedirtiyor. Havalandirma kanalları tam oturmuyor. Teybin arka soketlerinin oldugu yere parca gerekiyor vs. Bu kadar problem cikaracagini tahmn etmemistik. Ama üstesinden geldik şükür. Toplam maliyet ek9 typer göğüs + zimpara kaynak boya kaplama + iceri koyulan kablo ve parçalar + iscilik 400 civari.

silent furious
24-02-2014, 17:36
Zaten ekran en son is. Daha bu işe girdgmde ekranm yktu. En son ekranı aldm. Çerçeve yi avrupadan aldim. Tedarik etmesi biraz uğraştırdı. Iyi bi usta gerekiyor başta. Benm de elim yatkın biraz. Ustamla birlikte girdik yaptık. 3 gece sürdü sistemin oturmasi. Bir sürü problem çıkıyor. Basta manuel sistemden dijitale dönüyorsun. Motorlar roleler devreler kafayı yedirtiyor. Havalandirma kanalları tam oturmuyor. Teybin arka soketlerinin oldugu yere parca gerekiyor vs. Bu kadar problem cikaracagini tahmn etmemistik. Ama üstesinden geldik şükür. Toplam maliyet ek9 typer göğüs + zimpara kaynak boya kaplama + iceri koyulan kablo ve parçalar + iscilik 400 civari.

varsa eğer gerekli parçaların resimlerini parça numaralarını falan paylaşabilirmisin bende bakayıım bi ebaydan

suk3b3
24-02-2014, 18:44
varsa eğer gerekli parçaların resimlerini parça numaralarını falan paylaşabilirmisin bende bakayıım bi ebaydan

Ek9 typer console yazıp ebay dan göğüs ayarlaman lazm.
Gerisini iyi bir usta ayarlar. Bu konuda üst msjlarda bi arkds linkleri paylaşmşti. Ordan ebay ürünlerine bakabilirsin