PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Zor çalışma ve rölanti sorunu 1.6Sİ

uurcan1907
12-02-2014, 21:36
Hayırlı akşamlar.. Aracımda ki sorunu belki burada çözebiliriz.:)

Aracım 1.6 Sİ .. Sorun a gelirsek.. Sabah sogukken hiç sıkıntı yok.. Araba ısındıktan sonra rolanti de 500 lere kadar düşme oluyor ve sabit kalıyor. Geceleri farları açınca ( XENON ) var. Kayış ötmeye başlıyor.. Rolanti 0 a kadar düşüyor nerdeyse.. Kayış da gevşeme olmuş sıktırdık.. Ama artık değişmesi gerektiğini ve continental marka kayış almam yararlı olacağını söylediler..

Bir de araba ısındıktan sonra stop ediyorum.. Mesela 30 dk sonra çalıştırınca garip marş basıyor zor çalışıyor böyle rolanti 1000 e bile gelmiyor çalışırken.. Daha önce bu sorunu yaşayıpta çözebilen kişiler varsa ve çözümü paylaşırsa sevinirim.. Biraz karışık oldu ama inş sorunumu anlatabilmişimdir..

Saygılar iyi forumlar

uurcan1907
13-02-2014, 02:02
Yok mu sorun ile ilgili fikri olan yardımcı olabilecek

Maxi
13-02-2014, 07:40
doğru dürüst bir başlık yazsaydın belki bakan olurdu
insanların anlayabilmesi için başlığı değiştirdim belki işe yarar?
nasıldı eski başlık unuttum " selamlaar herkese" gibi birşeydi.

BİLAL
13-02-2014, 08:10
hondalarda genelde bu sorun var sanırsam..

bu sorun kışın olur yazın bıraz azalır.oncelıkle basıt yapman gereken kelebegın temızmı onu bılmen gerek bıde kelebekten sonra hava alıyomu ona bak sonra .ve kendın bıraz hava ver yada kıs .
bende vti var kelebegın altında vıda var havayı ayarlıyan ordan ayarlıyorum.sonra avans ayarı yap.
benım tahmınım ve azda olsa tecruben kablaların iltkenlıklerını zamanla azalmasından kaynaklandıgı duşuncesı .
yukardakıler basıt cozumler ama kelebek bozuk olabılır .yada bırcok sorunun en mantıklısı ıyı bir honda tamırcisi.

uurcan1907
13-02-2014, 10:32
doğru dürüst bir başlık yazsaydın belki bakan olurdu
insanların anlayabilmesi için başlığı değiştirdim belki işe yarar?
nasıldı eski başlık unuttum " selamlaar herkese" gibi birşeydi.

,
Tşk ederim konu başlığının değişikligi için ..

uurcan1907
13-02-2014, 10:34
hondalarda genelde bu sorun var sanırsam..

bu sorun kışın olur yazın bıraz azalır.oncelıkle basıt yapman gereken kelebegın temızmı onu bılmen gerek bıde kelebekten sonra hava alıyomu ona bak sonra .ve kendın bıraz hava ver yada kıs .
bende vti var kelebegın altında vıda var havayı ayarlıyan ordan ayarlıyorum.sonra avans ayarı yap.
benım tahmınım ve azda olsa tecruben kablaların iltkenlıklerını zamanla azalmasından kaynaklandıgı duşuncesı .
yukardakıler basıt cozumler ama kelebek bozuk olabılır .yada bırcok sorunun en mantıklısı ıyı bir honda tamırcisi.

Bilgilendirme için sağol..:) Hafta sonu baktıracağım.. Bakalım neler cıkacak.