PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sulhi Serindere Sti Macerası.

Sayfa : [1] 2

s2kfreak
13-02-2014, 21:55
Arkadaşlar bu konuyu magduriyetimden açıyorum. Bir çoğunuz ne alakası var, konu kirliliği diyebilir ancak alışverişimi site üzerinden tanınmış adamdan yaptığımdan buradan paylaşmak istedim. Aynı hataya aramızdan bu işi seven gönülden bağlı olan kişilerin yapmaması ağzı yanmaması için.

(24.11.2013) 3 ay önce sulhii nickli sulhi serindere adlı zattan 98 model subaru gc8 aracıma komple yürüyen için anlaştık. Gc8 i s2000 im çıkana kadar binip stres atma mantığı ile aldım hem binerim hemde keyif alırım fikrindeydim.

Sulhi bey ile 9000 tl + benim oem sanzuman + yürüyenimi vererek komple subaru sti yürüyen için anlaştım ve parayı havale olarak kendisine taktim ettim.
bu arada sanzuman gidip aliniyor dendi aradan (19.12.2013) 25 gun sonra sanzuman alındıgı söylendi.http://i.hizliresim.com/x9a5do.png (http://hizliresim.com/x9a5do)
(30.12.2013) 1 bucuk ay arabam orda yattı anlasmamız 1 haftaydı dert etmedim sora.

Şanzuman geldiği söylendi aracımı fedo garage fedai ustanın oraya göndermem. söylendi. Aracımı gönderdim ve 150 tl torna 150 tl yaglar.800 tl iscilik odeyip. komple sti yürüyen takılı dendiği vaziyette teslim aldım. Kulaktan dolma bilgi sahibi olduğumdan ve inanıp güvendiğimden bakma veya işi bilenle gitmeye gereksinim duymadım.

2 gün sonra yağ bakımına gittim maslak sanayiye. Araç liftteyken erdem abiyle hoş beş muhabbet ederken konusunu ben açtım abi sti yürüyen taktım arabama diye. Oda bana nasıl yürüyen aks ların defransiyelin oem gc8 dedi beynimden vurulmuşa döndüm. Sulhi beye inanmıştım inanmak istemedim erdem abiye. Oda bana deposunda duran bozuk sti aks ını getirdi cidden arasında gözle görülür derecede fark vardı.

Sulhi beyi iyi niyetimle aradım abi bana komple sti yürüyeni dedin sadece şanzuman sti gerisi değil dedim. kaldıki ogün erdem abi oraya gelmese taaki ben bugüne kadar bu şekilde binicektim aracıma. ve o gün serüvenimiz başladı.

Sulhi bey bana o aracın o şekilde olacağını Gazlıyabilicegimi. Söyledi Bende tekrar bilenlere sordum güldüler alay ettiler. En son kendiside kabul etti ve adamdan aldığını adam ona o para karşılığında onu verdiğini söyledi. Bende haklı olarak konuştuğumuz ve haklı olarak istediğim sti yürüyenimi istediğimi yada aracımın eski şanzumanını takıp bana para iadesinde bulunmasını talep ettim.

Aldığım cevap iade durumunun söz konusu olmadığı eksik parçalarımı tamamlıyacağını söyledi. Tabiki bu arada kendisininde kazıklandığı ona adamın o şekilde verdiğini söyledi bende işi bilmediğim halde sti yürüyeni nedemek bildiğimi kendi bildiğim kadarı ile neler yürüyen kelimesi içerisinde olduğunu anlattım. aradım haber beklediğini bekliyeceğimi söyledi. Tabiki bu arada ben aracıma binemiyorum sabit vaziyette yatıyo. Nedeni bilenlerin sti şanzumanı ile gc8 şanzuman oranlarının birbirini tutmadığı defransiyel yada viskos dağıtıcağımın söylenmesiydi. Sulhi bey bu şekilde kullanabilceğimi zaten söyledi hatta olayın içine inmesek ve görmesek ben sti yürüyeni var zannedip kullanıcaktım aracımı bugüne kadar.

Geçen hafta cuma günü canıma tak ettiğini bu işi bir şekilde çözmesi, çözümleyemezse aracımı eski haline yani şanzumanımı takıp paramı iade etmesini söyledim.

Bana öyle bi İmkanı olmadıgını.bekliyceğimi hala haber beklediğini isterse ettiği kazancı tarafıma iade ediceğini söyledi. masraflarıyla 500 tl 600 tl kazancı olduğunu söyledi güldüm geçtim tabiki. 8500 tl ye sadece sti şanzumanı almış olacak ve oem şanzumanımda elimde olmayacaktı.

Bugün artık aracımın sebepsiz yatmasından ve diğer aracımında tamirde olmasından dolayı aracıma bindim ve maslağa dr.ecu özgün abiye ayar erdem abiyede 2 saat ve methanol kit bağlatmak üzere yola çıktım.

80 90 km/h gibi bir hızla giderken aracım birden kilitleyip dönmeye başladı ve hiçbir şekilde aracıma hükmedemedim . Kazasız bir şekilde dönerek durdum ancak elim ayağım boşaldı. Çekiciyle maslağa götürdüm ve sonuç dişli oranlarının tutmamasıydı. Aracım sökülmedi sulhi beyi bekliyorum hala. Konuyu olanları söyledim hala haber beklediğini söyledi bende bugün artık yeter dedim.

Şimdi sizlere sorarım
Aracım komple sti yürüyenli diye bana verildi. Hepimiz zaman zaman roll pist ve caddede gazlayan insanlarız. Eğerki bana sölenmeseydi fark edilmeseydi sölendiği gibi sti şanzumanı sanıp 170 180 km gibi bir hızla bugün yaşanan yaşasaydı ne olucaktı. Vebali günahı kimin olucaktı.

Ben aracımı 3 aydır sadece anlaştığım ve sonunda güvenip para verdiğim malzemeden dolayı kullanamıyorum bu sizlerce nasıl bir durum

Sürekli bi sonraki tarihleri beklemekten sıkıldım. Sadece fikirlerinizi soruyorum benim yerimde olsanız nasıl bir yol izlersiniz.

Banka dekontum ve sulhi bey ile yazışmalarım mevcut. Ancak bu forumda yıllardır var olan geçimini parça satarak ve araç hazırlayarak kazanan birisi böle bişeyi bana yapıyosa hepimize yapar.

Şuan çok zor durumdayım.

Lütfen fikir paylaşın arkadaşlar. Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

maxpower
13-02-2014, 22:21
karşı tarafta açıklama yapsın tabi de bir parçayı taktım diyip takmamak hiç yakışmamış. üstelik dediğiniz gibi kaza yapsanız bunun sorumlusu kim olacaktı

Jeandan-R
13-02-2014, 22:41
Kaza yaptın diye duymuştum bende mert, demek olay bundanmış. Geçmiş olsun bu arada umarım çözülür problemin

GokhanE.
13-02-2014, 22:42
Daha önce ticaret yapıp ticaret ahlakından emin olmadığınız insanlarla büyük alışverişler yaparken tam teslim aldıktan sonra para yatırmak gerekiyor. Kendi şahsıma birine verdiğim sözü tutamam ya da parası/hakkı bana geçer diye ödüm koparken kimi insanlar bu konuda çok rahat ve genişler. Geçmiş olsun.

gurcell
13-02-2014, 22:47
Senin arka diff 4.40 sanirim , sti larin **** 3.90 cikar diye hatirliyorum. Cok emin degilim, Khan gorunce duzeltir.

Ben sirf uysun diye r180 arka diff aradim zar zor buldum.

Sadece su yorumda bulunacagim, sti yuruyen demek sanzuman , arka diff , on fren tasiyicilari ve akslar + brembo frenlerden olusur.

Senin anlastigin fiyat sadece sanzuman fiyati. Normalde gunumuz dolar kuru ile en az 15000 lirays gelir bu set. Cogu kisi sti yuruyen diyince sadece sanzumani algilar, fiyat da o seviyede olunca bana oyle geldi.

Sulhi asla yari yolda birakmaz , yillardir tanirim ve cok ticaretim oldu, beni hic yuzustu birakmadi. Bence senin konuna da mantikli bir aciklamasi mutlaka olacaktir.

Ben konuya duz mantik subaru sahibi ve sti yuruyeni olan biri olarak yorum yaptim, yanlis anlasilmasin...

Skyhawk34
13-02-2014, 22:48
umarım şu saatten sonra olaylar düzene girer

ve minumum zararla atlatırsınız bu işi

geçmiş olsun üstad

resatgurcuoglu61
13-02-2014, 22:52
Herşey İyi Güzelde Hadi Diyelimki Şanzıman Fiyatıda O Hadi Bu Adam Subarucu Değilmi Sadece Onu Değişerek Olmayacağını Bilmiyomu Bile Bile İnsanı Ateşe Atmak Değilmi Bu Adam Bu Şanzımanı Belliki Gazlamak İçin Yapmış Bariz Allah Korusun Yüksek Hızda Olsaydı Bu Eğer Allah Korumuş Seni Geçmiş Olsun... Bu Arada Forumda Küfür Etmek Serbest Sanırım Ben Yazsam Kesin Üyeliğimi İptal Ederlerdi...

sakhee
13-02-2014, 22:52
sulhi ye ulasmaya calisiyorum
bir magduriyet varsa duzeltecektir bence de

keske biraz daha erken saatte acsaydiniz konuyu

s2kfreak
13-02-2014, 22:54
Senin arka diff 4.40 sanirim , sti larin **** 3.90 cikar diye hatirliyorum. Cok emin degilim, Khan gorunce duzeltir.

Ben sirf uysun diye r180 arka diff aradim zar zor buldum.

Sadece su yorumda bulunacagim, sti yuruyen demek sanzuman , arka diff , on fren tasiyicilari ve akslar + brembo frenlerden olusur.

Senin anlastigin fiyat sadece sanzuman fiyati. Normalde gunumuz dolar kuru ile en az 15000 lirays gelir bu set. Cogu kisi sti yuruyen diyince sadece sanzumani algilar, fiyat da o seviyede olunca bana oyle geldi.

Sulhi asla yari yolda birakmaz , yillardir tanirim ve cok ticaretim oldu, beni hic yuzustu birakmadi. Bence senin konuna da mantikli bir aciklamasi mutlaka olacaktir.

Ben konuya duz mantik subaru sahibi ve sti yuruyeni olan biri olarak yorum yaptim, yanlis anlasilmasin...

Gürsel abi

Bir bilgi eklemek istiyorum Dedigin gibi sti yürüyeninden benimde anladıgım senin kadar anlamasamda aracın komple yürüyen aksamının sti a cevrilmesi diff aks tasıyıcı fren.vs

sülhi bey ile zaten biz bunu konustuk ve yürüyenden sizin ve benim anladıgım sekilde anlastık sadece sanzuman olarak deyil sizin ve benim anladıgım gibi.

gurcell
13-02-2014, 22:57
Sen oyle diyorsan ve istedigin gibi olmadiysa haklisin. Bu konuda Sulhi'den bir aciklama bekleyelim, bakalim ne diyecek?

dragon07
13-02-2014, 22:58
2 tarafta dinlensin sonuca varılsn bnce sülhi başkanında eklemek istedigi şeyler olucaktır yanlıslık varsa ortada gerekeni yapıcagına inanıyorum.

ERDEMM
13-02-2014, 22:59
Süloyu tanırım yıllardır. Mağduriyeti gidericeğinden eminim. Ben yazmıycaktım adım geçti adamın ekmeğine taş koymamak için yazdım. Konuşup uzlaşırlar anlaşırlar

s2kfreak
13-02-2014, 23:01
Arkadaslar tesekkur edeırm yorumlar ıcın sagolun allah korudu sulhi abinin yazmasını. bekliyorum cok cevap vermicem onun icin kusura bakmayın biz whatssuptan telefondan cok konustuk tahatütlerini burdan dile getirmesini rica ediyorum.

gurcell
13-02-2014, 23:02
Süloyu tanırım yıllardır. Mağduriyeti gidericeğinden eminim. Ben yazmıycaktım adım geçti adamın ekmeğine taş koymamak için yazdım. Konuşup uzlaşırlar anlaşırlar

+1

Sulhiye ulasmak icin baktim. Mesaj da attim ama whatsapp da mesaj gitmedi, online degil , tek tik geldi whatapp mesajda.

Sulhi gorunce yazar ve magduriyetini giderir.

Ben en az 2-3 kere yuksek meblagli sanzuman aldim Sulhi'den , bir problem cikmadi...

M_PROJECT
13-02-2014, 23:02
Sulhi gorunce yazar , belli ki Sulhinin mali aldigi adamdan yana da bir sikintisi olmus . heralde yine bir Hakan vakasi .

sakhee
13-02-2014, 23:05
bana da donmedi
caldirdim telini de
konu daha erken saatte acilsa cok iyi olurdu

ben malzeme icin ugrastigini biliyorum
ama eksik oldugundan haberi oldugunu dusunmuyorum oyle bir konu hic gecmedi

hayirlisi olsun insallah bir sekilde halledilir sorun varsa

ilkerist
13-02-2014, 23:08
bana da donmedi
caldirdim telini de
konu daha erken saatte acilsa cok iyi olurdu

ben malzeme icin ugrastigini biliyorum
ama eksik oldugundan haberi oldugunu dusunmuyorum oyle bir konu hic gecmedi

hayirlisi olsun insallah bir sekilde halledilir sorun varsa

Abi sen de ben de biliyoruz adamları falan filan da ben o şekilde kullanılabilir denmesini yadırgadım ki arkadaşta büyük badire atlatmış çok geçmiş olsun.

Tugral
13-02-2014, 23:21
Hakandan bende mal aldım. Kaça alınıp ne yapıldığı belli. Sulhi çözecektir sıkıntıyı. Hakanla alışverişi olup sorun yaşamayan bir ben varım sanırım. O da adam kendi getirdi malzemeyi ondan sanırım :)

sakhee
13-02-2014, 23:21
sulhi gelse cevap verir illaki ilker
ulasamiyorum suan
sabah ilk isim arayacagim tekrar

hayati tehlike olacak bir duruma musade etmez sulhi
arkadas onemli bir badire atlatmis Allah korusun

canimrecepcim
13-02-2014, 23:22
Geçmiş olsun Allah beterinden saklasın.Tanımıyorum ama Sulhi beyin adına hoş yorumlar duymak olayın pozitif yönde gelişebileceği manasında.Umarım kısa sürede mağduriyetinizden kurtulursunuz iyi geceler.

jb1919
13-02-2014, 23:25
geçmiş olsun, tanımadığınız kişilerle alış veriş yaparken, paranın tamamamını iş bittikten sonra ödemeniz daha iyi olur.

c20let
13-02-2014, 23:47
Geçmiş olsun belki büyük kaza da olabilirdi ucuz atlatmışınız. Umarım karşı tarafta dinlenmeden ortamı gerecek yorumlar yapılmaz ve tatlıya bağlanır.

Aykut106
13-02-2014, 23:49
Sulhi abiyle ufak bi ticaretimiz oldu bence bole bisey yapmaz.
Sizede kazadan dolayi gecmis olsun.

mkerim
14-02-2014, 03:48
karşı tarafta açıklama yapsın tabi de bir parçayı taktım diyip takmamak hiç yakışmamış. üstelik dediğiniz gibi kaza yapsanız bunun sorumlusu kim olacaktı

Karşı taraf bir şeyler satmış alanın ne aldığından haberi yok. Bu kadar kolay para harcayan biri bence az bile harcamış. Araba anladığım kadarı ile başka yerlerede götürülmüş ve kontrol edilmiş. Gittiği yerlerde bozulmadığı ne *****. Satanı dinlemek sadece alıcının ne kadar ilgisiz olduğunu gösterir.

geçmiş olsun, tanımadığınız kişilerle alış veriş yaparken, paranın tamamamını iş bittikten sonra ödemeniz daha iyi olur.

Burada satan değil alan suçlu. Bu kadar para vereceksin madem git başında bekle iş bitince parayı ver. Eğer satan iş bitiminde para almaya yanaşmıyorsa ondan alma.
Kolay kazanılan paralar kolayca harcanıyor.

sulhi
14-02-2014, 07:18
Arkadaslar gunaydin..
Dun biraZ yogun yorucu bi gündü erken yattim.
Cagrilar vardi watsap vs baktim baya dolmuş. .
Burda mertin dediği gibi evet o rakkamlara komple sti yürüyene anlastik o mersinli adamın lafina..mertle para konusunda anlastik bana parayi ve arabayi yolladi..bende o araada o mersinli adamla geleceğim günü ve sti yuruyen icin komple ne var ne yok söktüm. Atladim arabaya ankaraya gittim..hani adam da bu paralara var dio sali günü oraya gittim gece 12 ye kadar bekledim geldi.o saate kadar sanayide takildik.gelip barajını acti sadece kuru bi sanzuman ben oraya ne var ne yok sökup gittim.. adam sadece kuru bi sanzumala geldi bana.adamla bi ton kavga ettim.nese sabah oldu mert te bana abi yilbasina kadar arabaya.biniyim deyince ön aks aparatlariyla beraber Dccd li bi sanzuman aldim geldim.
Arabanın üstüne taktim yaglamalari yaptim saft vs takip merte verdim..
Mertte bi kac gün sora abi arka frenleri deismemissin dedi.bemde o arada bu olayi anlattim.oda tamam abi bosver gibisinden bisey soledi..ve aradan yaklasik bir ay geçti.
Bende buarada italya Bulgaristan ce ingiltereden hurda getiren bi kanalim var onla görüşüp dier parcalari istedim bulamadi..
En son da kibrisda Altuntaş otomotiv var en az 5 kere aradim mail atti çözüm yapamadılar..isin gercegi dier parçaları bulamadim..konuda buralara geldi. .bu isin böyle olmasinin.sebebi o mersinli adamin lafina kalip mahcup duruma düştüm. Ve duyuyorum ki ben gibi.ankara ve cogu kisi bu mağduriyete uğramış. .yoksa ben 9 liralik malzemede gidip
5 liraya sanzumani al 4 lirayı indir oh oyle bisey yapmadım taa ankaralara gittim gecenin bi korü geri geldim 700 800 tl gibi para kazandim basima gelene bak :)
Boyle bi konu icinde kimse yanlis.anlamasin böyle bi durum yaşatmak istemezdim.

mody
14-02-2014, 07:20
Karşı taraf bir şeyler satmış alanın ne aldığından haberi yok. Bu kadar kolay para harcayan biri bence az bile harcamış. Araba anladığım kadarı ile başka yerlerede götürülmüş ve kontrol edilmiş. Gittiği yerlerde bozulmadığı ne *****. Satanı dinlemek sadece alıcının ne kadar ilgisiz olduğunu gösterir.

Burada satan değil alan suçlu. Bu kadar para vereceksin madem git başında bekle iş bitince parayı ver. Eğer satan iş bitiminde para almaya yanaşmıyorsa ondan alma.

sizinde araştırmadan yazdığınız ortada, merte yazana kadar keşke sizde araştırıp yazsaydınız bu tarz swap olaylarında hangi durumda bu arızanın ortaya çıktığını.

ama amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmek dimi pardon...

yarı yaşınızdaki üyeye laf çarpacağınıza keşke şöyle yapsaydın diyerek yön göstermiş olsaydınız daha hoş olurdu.

CasabLanca
14-02-2014, 07:36
malzeme almak için mersinde hakanın yanında olduğumuz zamanlar birçok kez sulhi abinin aradığına canlı şahit olduk, hakan kimi zaman telefonu açtı kimi zaman açmadı. gördüğümüz o şekildeydi ama olayın iç yüzünün bu olduğunu bilmiyorduk

ERDEMM
14-02-2014, 07:43

Ticarette güvenilmeyecek birisi daha çıktı. Bir kişinin aklı neyse zikri oldur. Adam piyasa adamı yıllarca bu şekilde ticaret yapmış. Siz hayatınızda söze karşılık hiç ticaret yapmadınızmı?

Yorumunuz yanlış.

mkerim
14-02-2014, 07:45
sizinde araştırmadan yazdığınız ortada, merte yazana kadar keşke sizde araştırıp yazsaydınız bu tarz swap olaylarında hangi durumda bu arızanın ortaya çıktığını.

ama amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmek dimi pardon...

yarı yaşınızdaki üyeye laf çarpacağınıza keşke şöyle yapsaydın diyerek yön göstermiş olsaydınız daha hoş olurdu.

Hata 1 : kullanılmış mal almak
Hata 2 : Parasını ödeyip sonra işin yapılmasını beklemek. (doğrusu dürüst adam işi bu, fakat geçerli yol değil)
Hata 3 : Madem millete soracaktın. O zaman sorup yaptırsaydın. Yada fikir verenlere yap o zaman deseydin. Ahkam kesenlerde bu işi yapabilirdi demekki.
Hata 4 : Burada (forumdan bahsediyorum ) bu işi bilen ve uygulayan bir çok adam var. Bari buradan birine sorsaydın.
Hata 5 : Para adamın nasıl kazandığından sana ne nasıl harcayacağını da kendi bilir. (bu da benim hatam) Ama bu tür paralar harcanmasa çark nasıl dönecek.
Hata 6 : madem biliyordun neden söylemedin. (bu sizin hatanız)
Hata 7 : Banamı sordu ki sonra bana dert yanıyor. (sizin olayı yanlış yorumladığınızı düşünerek söyledim)

Bu tür işler öğrenilirken ne yazıkki tecrübeler bazı maddi kayıpları yaşayarak kazanılıyor.

Satan kişi anladığım kadarı ile parça ile ilgili bir şey söylememiş. Yani ne kadar ekmek o kadar köfte durumu yaşanmış galiba.

mkerim
14-02-2014, 07:58
Ticarette güvenilmeyecek birisi daha çıktı. Bir kişinin aklı neyse zikri oldur. Adam piyasa adamı yıllarca bu şekilde ticaret yapmış. Siz hayatınızda söze karşılık hiç ticaret yapmadınızmı?

Yorumunuz yanlış.

Bakın adamı tanımam. Ne alanı ne satanı. Piyasa üç kağıtçı dolu o da kabul. Bana Günde en az iki yatırımcı olduğunu söyleyen adam gelir. Alıp karşımıza dinleriz. Alayı sahtekar çıkar. Bunların ciddi olanı yılda bir kişidir. Yani piyasayı tanırım. Fakat kimse kimseye zorla bir şey satmamış. Acaba siz ne aldığınıza bakmazmısınız. Hemde 9000 tl verdiğiniz bir şeye. Burada benim takıldığım nokta 9000 tl cik vereceksin ve ne aldığını kontrol etmeyeceksin. Kolay para olunca harcaması da kolay oluyor.
Söz uçar yazı kalır demişler. Bizde hep buna göre alışveriş yaptık.
Eskişehirde Köydeş diye bir turbocu var. Biz bu adamdan alışveriş yapmak için kalktık gittik. Bir sürü turboyu aldık. iş Para ödeme safhasına gelince miktar yüklü olduğu için bir çek verdim. Adam çeki yüzüme fırlattı bu ne diye. Para dedim. git tahsil et günlük çek. Hatta tahsil edene kadar bekleriz dedim. Adam ben anlamam para içeri mal dışarı diyerek bize bankanın yerini tarif etti. Sene 1984 . O zamandan beri onlarda var bizde varız.

sulhi
14-02-2014, 07:58
malzeme almak için mersinde hakanın yanında olduğumuz zamanlar birçok kez sulhi abinin aradığına canlı şahit olduk, hakan kimi zaman telefonu açtı kimi zaman açmadı. gördüğümüz o şekildeydi ama olayın iç yüzünün bu olduğunu bilmiyorduk

Dostum o zamanlar bana yürüyene 14 15 bin tl paralar cekiyodu.soradan 8 9 binlere düştü. . Ama adam has yalanci dolandirici benide mahcup etti. .birak onu maslakdan bi adam 7500 tl para yollamis..aradan aylar geciyo foresterla ilgili hala ne gelen var ne giden..bu adam ayni zamanda öğretmen yüksek mevkilere milli egitim bakanligina giden bile var..

mody
14-02-2014, 08:01
Hata 1 : kullanılmış mal almak
Hata 2 : Parasını ödeyip sonra işin yapılmasını beklemek. (doğrusu dürüst adam işi bu, fakat geçerli yol değil)
Hata 3 : Madem millete soracaktın. O zaman sorup yaptırsaydın. Yada fikir verenlere yap o zaman deseydin. Ahkam kesenlerde bu işi yapabilirdi demekki.
Hata 4 : Burada (forumdan bahsediyorum ) bu işi bilen ve uygulayan bir çok adam var. Bari buradan birine sorsaydın.
Hata 5 : Para adamın nasıl kazandığından sana ne nasıl harcayacağını da kendi bilir. (bu da benim hatam) Ama bu tür paralar harcanmasa çark nasıl dönecek.
Hata 6 : madem biliyordun neden söylemedin. (bu sizin hatanız)
Hata 7 : Banamı sordu ki sonra bana dert yanıyor. (sizin olayı yanlış yorumladığınızı düşünerek söyledim)

Bu tür işler öğrenilirken ne yazıkki tecrübeler bazı maddi kayıpları yaşayarak kazanılıyor.

Satan kişi anladığım kadarı ile parça ile ilgili bir şey söylememiş. Yani ne kadar ekmek o kadar köfte durumu yaşanmış galiba.

satan kişi dediğiniz sulhi bu forumda, bu çevrede olanların tanıdığı biri, yani x bir insan değil. yani mert sanayide bir dükkan seçti, kapıdan içeri girdi, al sana 9000 bana bunları getir dememiş. o yüzden güvenerek para vermesinde sıkıntı görmemiş, Erdeminde dediği gibi yıllardır bu iş bu şekilde dönmüş. para verirsin parça sonra gelir. şu anda yurt dışından parça getirirken bile böyle, önce parayı verirsin, parçan 15 gün sonra gelir. ha ben böyle yapmam önce parça sonra para derseniz, size kolay gelsin. (bahsettiğim dükkanlarda bulunabilir ve 50-100dolarlık parçalar değildir)

kullanılmış mal almak hata size göre demekki, sizin çok paranız varsa herşeyin sıfırını alın tabiki ama çok kolay para harcıyor dediğiniz arkadaş ekonomik olmak adına bu camia içindeki çoğu insan gibi oem yürüyen parçaların ikinci elini almış.

mert bizlere söylemeden bu parçaları direk kendisi almak istemiş, kendi seçimidir, bundan sonra danışacağını düşünüyorum.

bu forum sadece sizden oluşmuyor, yardımı dokunabilecek insalara ulaşabileceğini düşünerek bu konuyu açıyor mert...

kelalper
14-02-2014, 08:13
Subaru parça denince akla gelen 2-3 isimden biri Sulhidir. Durumu düzelteceğine eminim ama böyle kullan bişey olmaz demesini ve parçaları taktıktan sonra eksik taktık dememesini anlayamadım. Mağduriyeti düzeltir heralde.

VWci
14-02-2014, 08:16
Mersin'deki yer Sahibinden.com da olan olan subaru parcalari satan yer midir? Bilelim dikkatli olalim...

aTaBeY
14-02-2014, 08:25
Allah allah gaziantepden bir arkadaş aracıyla o mersindeki suriyeliye gitti sorunsuzca yaptırdı geldi. Bizde soranlara gidin diyorduk adamın şu yaptığı terbiyesizliğe bak bizleride mahçup edecek. Gaziantep yakın olduğu için burdan birçok kişiye adamın referansını iyi olarak verdik demekki 2 kere düşünmek gerekiyormuş. Sulhi beyinde açıklamaları doğrultusunda iş mersindeki adamın hatası yada cinliği gibi göründü banada. İki tarafada geçmiş olsun allah beterinden saklasın.

Ome_RS
14-02-2014, 08:29
Mersinden bizde ürün aldık sti yürüyen bugun geliyor kargoyla anlastıgımızın üzerine biraz değişikler oldu kargo için ben karsılıcam dedi alıcı öder göndermiş sordum biz tas mı yiyelim olede bedavaya geliyo cok uygun verdim rakamı flan dedi inşallah sanzıman sorunsuz çıkar montajdan sonra basımız agrımadan kullanabiliriz aracı.
Tugral ve antepteki gc8 in memnuniyeti sayesinde güvenerek alısveriş yaptık bakalım hayırlısı

CasabLanca
14-02-2014, 08:35
bu hakanla ticaret yapacak olanlar telefonda konuşurken ses kaydı yapsın kesinlikle, adam çok kolay inkar edebiliyor. elinde malzeme sıkıntısı yok ama devamlı bir sorun çıkıyor.

MKT
14-02-2014, 08:36
Haaa mevzu mersindeki çıkmacı olunca iş anlaşıldı.Birsürü arkadşımız gitti adamlardn motor vs aldı aldıkları motorların içleri su dolu akvaryum gibi olmuş anası ağlamış motorlar çıktı birton tantana yaşadılar.Başka parça vs alacak olanlardan da birçok kişi bu sıkıntıyı yaşadı.Hatta adamların yanına lübnan dan mı gelen bi TUNER var.Burda 2 tane wrx kırmış ayar yaparken.Sulhi abiden yana ticarette sıkıntı çıkmaz.yıllardır alışverişimiz olmuştur sağolsun hiç üzmemiştir.

M_PROJECT
14-02-2014, 08:40
Dostum o zamanlar bana yürüyene 14 15 bin tl paralar cekiyodu.soradan 8 9 binlere düştü. . Ama adam has yalanci dolandirici benide mahcup etti. .birak onu maslakdan bi adam 7500 tl para yollamis..aradan aylar geciyo foresterla ilgili hala ne gelen var ne giden..bu adam ayni zamanda öğretmen yüksek mevkilere milli egitim bakanligina giden bile var..

Sulhının tek suçu Hakan gibi bir adama , ticari olarak güvenmek .Mağdur olan yine kendisi . Şuan hakanda orjinal jant lastiklerimiz var , yollamamak için 40 takla atıyor .

Ome_RS
14-02-2014, 08:42
bu hakanla ticaret yapacak olanlar telefonda konuşurken ses kaydı yapsın kesinlikle, adam çok kolay inkar edebiliyor. elinde malzeme sıkıntısı yok ama devamlı bir sorun çıkıyor.

o dediğinde haklısın 1 saat öncesini inkar etti adam uzak olanlar telefonla görüşüp mal almasın. en güzelini Osman Tugral yaptı getirtti taktırdı sorun yok parasını verdi yolladı adamı uzaktan alısverş yapıcak olanlar vakıt ayırsın gitsin mersine malı görsün kendisi kargoya versin dönsün teslim alsın
telefondan çok iyi niyetli yardımsever birisi gibi görünüyor

Haaa mevzu mersindeki çıkmacı olunca iş anlaşıldı.Birsürü arkadşımız gitti adamlardn motor vs aldı aldıkları motorların içleri su dolu akvaryum gibi olmuş anası ağlamış motorlar çıktı birton tantana yaşadılar.Başka parça vs alacak olanlardan da birçok kişi bu sıkıntıyı yaşadı.Hatta adamların yanına lübnan dan mı gelen bi TUNER var.Burda 2 tane wrx kırmış ayar yaparken.Sulhi abiden yana ticarette sıkıntı çıkmaz.yıllardır alışverişimiz olmuştur sağolsun hiç üzmemiştir.

japonyadaki sel hasarlı motorlarımı alıyor nedir az kalsın k20a motor alıyodum birde adamdan Allahtan proje iptal oldu

Sulhi abi içinde bugune kadar hiç sorun duymadım kısa zamanda senınde sıkıntın için yardımcı olucaktır diye düşünüyorum

MK8800
14-02-2014, 08:43
Bu mersindeki hakan kim oluyor? Siteye uye mi ya da ? Bilelim ona göre uzak duralim

CasabLanca
14-02-2014, 08:44
o dediğinde haklısın 1 saat öncesini inkar etti adam uzak olanlar telefonla görüşüp mal almasın. en güzelini Osman Tugral yaptı getirtti taktırdı sorun yok parasını verdi yolladı adamı uzaktan alısverş yapıcak olanlar vakıt ayırsın gitsin mersine malı görsün kendisi kargoya versin dönsün teslim alsın
telefondan çok iyi niyetli yardımsever birisi gibi görünüyor

biz ankaradan çıktık gittik orda malı görerek kendimiz söktük kendimiz taktık

aTaBeY
14-02-2014, 09:05
biz ankaradan çıktık gittik orda malı görerek kendimiz söktük kendimiz taktık

Gaziantepdeki gc8 de öyle oldu aracın başında durdular anlayanlarda vardı başında sanırım o yüzden sorun çıkmadı araç hala çatır çatır gazlıyor

c20let
14-02-2014, 09:21
Arkadaslar gunaydin..
Burda mertin dediği gibi evet o rakkamlara komple sti yürüyene anlastik o mersinli adamın lafina..mertle para konusunda anlastik bana parayi ve arabayi yolladi..bende o araada o mersinli adamla geleceğim günü ve sti yuruyen icin komple ne var ne yok söktüm. Atladim arabaya ankaraya gittim..hani adam da bu paralara var dio sali günü oraya gittim gece 12 ye kadar bekledim geldi.o saate kadar sanayide takildik.gelip barajını acti sadece kuru bi sanzuman ben oraya ne var ne yok sökup gittim.. adam sadece kuru bi sanzumala geldi bana.adamla bi ton kavga ettim.nese sabah oldu mert te bana abi yilbasina kadar arabaya.biniyim deyince ön aks aparatlariyla beraber Dccd li bi sanzuman aldim geldim.
Mertte bi kac gün sora abi arka frenleri deismemissin dedi.bemde o arada bu olayi anlattim.oda tamam abi bosver gibisinden bisey soledi..ve aradan yaklasik bir ay geçti.
Bende buarada italya Bulgaristan ce ingiltereden hurda getiren bi kanalim var onla görüşüp dier parcalari istedim bulamadi..
En son da kibrisda Altuntaş otomotiv var en az 5 kere aradim mail atti çözüm yapamadılar..isin gercegi dier parçaları bulamadim..konuda buralara geldi. .bu isin böyle olmasinin.sebebi o mersinli adamin lafina kalip mahcup duruma düştüm. Ve duyuyorum ki ben gibi.ankara ve cogu kisi bu mağduriyete uğramış. .yoksa ben 9 liralik malzemede gidip
5 liraya sanzumani al 4 lirayı indir oh oyle bisey yapmadım taa ankaralara gittim gecenin bi korü geri geldim 700 800 tl gibi para kazandim basima gelene bak :)

Abi sende mağdur olmuşsun anladım ama arkadaşın mağduriyetini gidermek anlaştığın şekilde teslim etmen gerekmez mi yada para iadesi yapman?

Emre Ekrem
14-02-2014, 09:25
Sulhi beyi tanımam lakin piyasada güvenilir biri olduğunu ve işlerini bilirim, burada ki hatası içinde bulunduğu durumu baştan izah etmemesi gibi görünüyor, Sulhi bey ve konuyu açan arkadaş'ta makul ve uzlaşmacı kişiler gibi geldi bana "yazdıklarını okuyarak bu kanıya vardım" konu tatlıya bağlanır bir şekilde.

Bu arada çok çok geçmiş olsun, neyse ki düşük bir hızla yaşanmış.

picasso
14-02-2014, 09:41
bence konuyu açan arkadaş haklı.
tek kişi ile muhattap olmuş onun sözüne ve tanınmışlığına güvenerek parayı yollamış. onun haberi olmadığı 3.4. şahıslarla olan sorun onu bağlamaz satıcının muhattabıdır onlar. konuyu açan arkadaşın parası iade edilmeli aradan çıkartılmalı. satıcı ile 3. şahıs kendi aralarında çözmeli olan biteni.

s2kfreak
14-02-2014, 09:43
Arkadaslar gunaydin..

Sulhi abi benim arabama komple sti yürüyen taktın diye aldım arabamı öle biliyordum söylemediniz bile durumu bana lifte kalkıp erdem abi görmeseydi sti yürüyen var bilicektim ve gazlıyıcaktım bu birincisi.

Abı bunca yıl subaru kullanmıssın yürüyenı bu sekilde getirerek benim canıma kastınmı var. buda ikincisi.

Abi ben ticareti senle yaptım sen su para dedin ben ödedim beni ilgilendirmez baska tarafla konusman etmen standart sanzumanı tak bunu geri al diye defalarca dedim yine yanasmadın verdigin cevaptan daha bekliycegimi anlıyorum.

uerbas
14-02-2014, 09:48
Abi sende mağdur olmuşsun anladım ama arkadaşın mağduriyetini gidermek anlaştığın şekilde teslim etmen gerekmez mi yada para iadesi yapman?

doğru olanı budur zaten
inş sulhi beyde zararını karşı taraftan kurtarır diye ümid ediyorum

TaGo
14-02-2014, 09:56
sulhi antepli olan bizim mıstıkmı?

Gunes G.
14-02-2014, 10:02
Subarucu degilim, detayini bilmiyorum, ogrenmek icin soruyorum.

Mert demis ki: "Nedeni bilenlerin sti şanzumanı ile gc8 şanzuman oranlarının birbirini tutmadığı defransiyel yada viskos dağıtıcağımın söylenmesiydi. Sulhi bey bu şekilde kullanabilceğimi zaten söyledi hatta olayın içine inmesek ve görmesek ben sti yürüyeni var zannedip kullanıcaktım aracımı bugüne kadar."

Sadece sanziman degisimi yapildiginda bu bahsi gecen problemlerin yasanacagi bilinen bir durum mudur subaruda? Yoksa sorunsuzca binilebilir mi?

VWci
14-02-2014, 10:15

Mert demis ki: "Nedeni bilenlerin sti şanzumanı ile gc8 şanzuman oranlarının birbirini tutmadığı defransiyel yada viskos dağıtıcağımın söylenmesiydi. Sulhi bey bu şekilde kullanabilceğimi zaten söyledi hatta olayın içine inmesek ve görmesek ben sti yürüyeni var zannedip kullanıcaktım aracımı bugüne kadar."

Sadece sanziman degisimi yapildiginda bu bahsi gecen problemlerin yasanacagi bilinen bir durum mudur subaruda? Yoksa sorunsuzca binilebilir mi?

Bu durum takilan sanzimanin son disli orani, aktarma orani ile aracta bulunan arka differansiyel oranina gore degisir.

Ornek: Sanziman son disli 3:90
Aktarma 1.1 ise

Arka diff oraninin 3.54 olmasi lazim. O zaman yurur. Uymaz ise arkadasin basina gelen tehlikeli durum yasanir.

ERDEMM
14-02-2014, 10:18

Binemen güneş oranları tutmuyo sti ile gc8 in. Ya viskos dağıtıyosun yada ayna mahruti parçalanıyo. Mertin araç büyük bi ihtimal aynayı parçalamış.

c20let
14-02-2014, 10:23

Binemen güneş oranları tutmuyo sti ile gc8 in. Ya viskos dağıtıyosun yada ayna mahruti parçalanıyo. Mertin araç büyük bi ihtimal aynayı parçalamış.

Sulhi abi de subaru denince akla ilk gelen isimlerden sonuçta bu durumu bilmiyor olamaz. Buna nasıl göz yumup teslim etmiş ?

EMG
14-02-2014, 10:29
Mersinde subaru parcasi satan hakan isimli sahistan dolayi benimde basim agridi kesinlikle ticaret yapmayin sozune guvenmeyin

efef
14-02-2014, 10:29
s2kfreak nıcklı abim kesinlikle haklı ve mağdur bence,

baştakı anlaştığı fıyat karsılıgında alacaklarınıda yazıyor aldıklarınıda

mersındeki adamın yaptığı yanllış sulhi abiyi ilgilendirir s2kfreak abi parayı verdiği kişiye bakar ki verdiği meblağda yüksek bence

söylediği gibi 90-100 le giderken olan bi spin olayı subaru gibi yüksek süratlere aşikar bi arabada olacak can ve mal kaybında sorumlusu kım olacak yada vıcdanlarını nasıl tutacaklardı merak ediyorum

parayı nasıl kazandığı s2kfreak abiyi ilgilendirir nasıl harcıyacagıda ama kesinlikle peşini birakmamalısın abi bence,hepimmiz dört dörtlük bi bilgisi yok o life kaldırıp o farklılıklar anlaşılmasaydı nolcaktı..

_cAgdAsH_
14-02-2014, 10:33
sulhı baskanla baya bı alıs verısımız oldu saolsun hıc bır zaman kırmadı uzmedı bızı..ortada sulhının elınde olmadan gelısen olaylar var emınm sulhı magdurıyetınızı gıderecektır..

Gunes G.
14-02-2014, 10:35
Bu durum takilan sanzimanin son disli orani, aktarma orani ile aracta bulunan arka differansiyel oranina gore degisir.

Ornek: Sanziman son disli 3:90
Aktarma 1.1 ise

Arka diff oraninin 3.54 olmasi lazim. O zaman yurur. Uymaz ise arkadasin basina gelen tehlikeli durum yasanir.

Bilgilendirme icin tesekkurler, yorum yapip kimseyi hakli/haksiz kirmak istemiyorum. Tek dilegim Mert'in sorununun acil bir sekilde cozulmesi keza burada maddi/manevi madur olan kendisi.

SmT
14-02-2014, 10:39

Bu cümlenin ne anlama geldiğini biliyorsunuz heralde ? Siz tanımadığınız adama nasıl böyle bir cümle kurabiliyorsunuz ,neye güvenerek anlamadım..Yaşta benimkinin iki katı !

Sulhi abiyi tanımasamda piyasada sağlam biri olduğunu duyuyoruz,hatasını düzeltecektir bence..Aracın eksik olduğunu söylemesi gerekirdi alıcıya, bazı parçalar olmadan teslim ediyorum demesi gerekirdi malesef...Bu şartlarda alıcının bi hatasını göremiyorum ben çünki 3. Şahıslar onu bağlamaz..

dragon07
14-02-2014, 10:42
bu mkerim isimli vatandası niye 1kere bile banlamadılar aklım ermiyor küfür edip sövsek biz suçlu olucaz.

mkerim gelirsem oraya ,yeni sanayide seni bulurum karbon kerim çok boş konuşuyosun bi sus artık andropoza girdin galiba hiç susmuyosun

iynn-RS
14-02-2014, 10:54
Valla kim haklı kim haksız bilemiyorum ama konuyu okuyunca benım aklıma dırek bu konu geldı.

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/170646-fast-200sx-magduriyeti.html

kaç kere aradın bu konu için sulhi yi ?

Neyse Ben Amacima Ulastim Bir Daha Kimseyi Alicakli Gibi Arayip Rahatsiz Etmessin.

free-hifi
14-02-2014, 11:00
Valla kim haklı kim haksız bilemiyorum ama konuyu okuyunca benım aklıma dırek bu konu geldı.

s2kfreak´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
once senle baslıyalım sen pıslıksın herkesı pıslık goruyorsun bu 1 .

Simdi Sana Senin Seviyende Cevaplar Veriyim Hani Sen Solesin Bolesin Ya Kisacasi

Sekilsinya O Sahip Oldugun BMW ler varya bir daha kosifler oto servisine sokamassin bile insallah Sokmuyosundurda

Yani Bundan Sora Kime Ne Yazicagini İyi Sec Sen Benim Yanimda Bi Hicsin.

MEŞHUR kosif problemini yaratan arkadaşmış bu...

EmrGti
14-02-2014, 11:07
satan kişi dediğiniz sulhi bu forumda, bu çevrede olanların tanıdığı biri, yani x bir insan değil. yani mert sanayide bir dükkan seçti, kapıdan içeri girdi, al sana 9000 bana bunları getir dememiş. o yüzden güvenerek para vermesinde sıkıntı görmemiş, Erdeminde dediği gibi yıllardır bu iş bu şekilde dönmüş. para verirsin parça sonra gelir. şu anda yurt dışından parça getirirken bile böyle, önce parayı verirsin, parçan 15 gün sonra gelir. ha ben böyle yapmam önce parça sonra para derseniz, size kolay gelsin. (bahsettiğim dükkanlarda bulunabilir ve 50-100dolarlık parçalar değildir)

kullanılmış mal almak hata size göre demekki, sizin çok paranız varsa herşeyin sıfırını alın tabiki ama çok kolay para harcıyor dediğiniz arkadaş ekonomik olmak adına bu camia içindeki çoğu insan gibi oem yürüyen parçaların ikinci elini almış.

mert bizlere söylemeden bu parçaları direk kendisi almak istemiş, kendi seçimidir, bundan sonra danışacağını düşünüyorum.

bu forum sadece sizden oluşmuyor, yardımı dokunabilecek insalara ulaşabileceğini düşünerek bu konuyu açıyor mert...

Bende birşey söylemek istiyorum ama lütfen kimse yalnış anlamasın söylediklerimi çünkü direk birine yazmıyorum...

Bu adam 9000TL vermiş parça almış tanımam etmem müşteriyi sülhi beyi ise forumdan bir kaç kez subarucu olarak duydum birde bi kaç arkadaştan yeri maslaktaymış.Yapılan bi ticaret var adam karşı çıkmıyor doğru diyo bu sekılde anlastık ama bu sekılde oldu sonucta ortada mulaka düzelikcek tatlıya bağlanıcak bi durum var...

Ancak benim demek istediğim şu size göre forumda tanınmış dükkanı olan yada arkadaşınız çok duyduğunuz ancak tanımadığınız yada 1,2 kere ticaret yaptığınız kişiler mi iyi insan oluyor yada forumda daha fazla üyeliği olan yada yorumlara daha fazla katılıp çevre sahibi olan ben bir kaç konudada bunu gördüm çünkü

Forumdan olan kişiyi savunuyorsunuz eşinizi dostunuzu arkadaşınızı yada sadece forumdan tanıdığınız kişiyi diğer kişiyi ise dinlemek yada acaba var kı böyle bişey demek kesinlikle kimsenin aklına gelmiyor...

Sulhi bey yalnış anlamasın genel konuşuyorum yukarıdada yazdım adam halledicem diyo neyse abilerim,kardeşlerim,arkadaşlarım yapmayın böyle bazen insanın dibindeki insan kansız olabiliyo farkedemiyor olabilirsiniz durumu yerinde varlıklı olabilir durumu kötü zor durumda maddiatı kötü olabilir

Forumda sıkıntı yaşayanlar dolandırılanlar suratına bakılmayanlar dışlananlar kimler var kimler önemli olan hepimiz 4 tekerlek peşindeyiz rekabet düşman yada karşındakini rakip falan bunlar bence gereksiz.Dediğim gibi kimseyi baz alarak söylemiyorum genelleme konuşuyorum ama şu forumda sık sık yoruma katılan yok öyle olmaz yok böyle olmaz olmamıştır yapmaz etmez olaylarını bırakalım

Şu forumda hepimiz aileyiz sonuçta Techturkey ailesi önemli olan da bu olduğunu düşünüyorum.

Şu yazılarımın belki konuyla alakası var yada yok ben olduğunu düşünüyorum ve kimse üstüne alınmasın belli ki Sulhi beyinde mağduriyeti var konunun çözüleceğinden eminim inşallah mağdur olan arkadaşımızında istediği gibi bişey olur.

Herkese keyifli forumlar diliyorum Hayırlı günler...

EmrGti
14-02-2014, 11:11

Ve de size katılıyorum adam buraya bu konuyu açmış hem bilgi almak hem işini çözmek hem mağduriyetini kapatıp olayı tatlıya bağlamak için yoksa bu siteye bu kadar insan niye iye yada neden konu açıyo bu sebebten

Ayrıca kerim abi bende konuyu okudum araştırdım takım halince sti yürüyene geçilebiliyormuş hatta baya detay var ama o kadar aklımda değil bence tartışmayada gerek olmadığını düşünüyorum boşu boşuna kalpler kırılmasın

ersandeniz
14-02-2014, 11:13

Kimseyi tanımam, teknik konu bilmem de,
Kimsenin ahı kimsede kalmıyor mu desek?

EmrGti
14-02-2014, 11:37
aynen öyle emin olun bu gerçekten doğru hayatımda bir kere yaşadım ve bir daha kesinlikle yaşamak istemiyorum ve veee

Anne duası bir evlat için hayat kaderi anne duası alanın işide gücüde hayatıda rast gidiyo allahım kimseyi zor duruma düşürmesin herkesin gönlüne göre versin

3rk4n
14-02-2014, 11:46
bu mkerim isimli vatandası niye 1kere bile banlamadılar aklım ermiyor küfür edip sövsek biz suçlu olucaz.

mkerim gelirsem oraya ,yeni sanayide seni bulurum karbon kerim çok boş konuşuyosun bi sus artık andropoza girdin galiba hiç susmuyosun

Uzun suredir konusmuyoruz efe ama bu posta alnindan öpesim geldi :)

EmrGti
14-02-2014, 11:49

Arkadaşım düzgün konuşur musun senden kaç yaş büyük adam yakışıyor mu sana

EmrGti
14-02-2014, 11:54
Burası kavga tartışma yeri değil ki baksana millet tartışmaya giriyo hemen kerim abinin söylediği bir kaç kelime arkasından devamını getirmeye yetiyor zaten tartışmaya gerek yok

Tahir
14-02-2014, 12:05
'Kulaktan dolma bilgi sahibi olduğumdan ve inanıp güvendiğimden bakma veya işi bilenle gitmeye gereksinim duymadım' demişsin ama bu işler kulaktan dolma bilgiyle yapılacak işler değil evet ortada karşılıklı hatalar olmuş ama şanslısın ki karşında ulaşabileceğin bir muhattab var..

Emre Ekrem
14-02-2014, 12:14
1984 de turbo doğan ile yan yan giderken (drift yaparken) daha japon japıştırıcı bile yoktu...

İmzanıza ithafen yazıyorum, 1942 yılında bulunmuş ve 1958 yılında patenti alınarak satışa sunulmuştur, bakınız Japon yapıştırıcısı - Vikipedi (http://tr.wikipedia.org/wiki/Japon_yap%C4%B1%C5%9Ft%C4%B1r%C4%B1c%C4%B1s%C4%B1) , konu ile alakası yok ve konu sahibinden çok özür dilerim ama aşırı öz güven bazen ters tepki yaratıyor. Umarım aşırı özgüveniniz kadar hoş görünüz de vardır mkerim.

s2kfreak
14-02-2014, 12:17
Olumlu Olumsuz Yorum yapan herkese cok tesekkür ederim herkese cevap vermek isterdim fakat ozaman konu baska yere cıkar. ben burda sulhi abinin uzerine duseni yapmasini bekliyorum ben 2 ay bekledım toplamdada 7-8 kere aradım kendısını whatsuptan yazısmalarımız oldu bekledımkı kardesim sunları buldum bunları al diyerlerini bulunca verıyım sana fakat hic biri olmadı sadece lafta sulhi abi hep bulucagım dedı fakat 45-60 gun arası gecen gun diliminde vida bile bulunmadı ben bekledım. yine ignelemiyorum ben bu arabaya bole binmiyecegim araba maslakta sulhi abinin bir an once net bir sey yazmasını temenni ediyorum. artık

saygılar

Dodoo
14-02-2014, 12:21

Bi insanın kişiliği bozuksa, neden yaşı yüzünden o insana saygı gösterelim ? Mkerim için değil bu söylediklerim genel bi soru :)

onat
14-02-2014, 12:22

nasıl konuştuğu adamı bağlar.

1 kere bile telde görüşmediğin, suratını bir kere görmediğin adama kolay para kazanınca kolay kaybediliyor gibi saçma sapan 50 yaşında adamın söyleyeceği laf mı ? he söylerim kardeşim derse de işte yarı yaşındaki adamdan gider yer.

kimin nasıl para kazandığı kimseyi ilgilendirmez. kaldıki adam sonuna kadar haklı. öyle bir yazmış mkerm sanki mağdur arkadaş hatalı ve hep kendi salaklığından. ya adam anlaştığı rakama anlaştığı parçaları istemiş. karşı taraf taktım diyip vermiş. burda bu ayıbı yapan kişi forumdan olmasa neler söylenirdi. kişi sulhidir vay bizim forumdan ezmeyelim mantığında yazılıyor. forumdan olmasa nolurdu arkadaş bi söyleyin. adam yolda giderken spin atmış üstü var mı ? yüksek süratte olsa, araba eşi dostu olsa, kaza yapsalar. insanların hayatlarına kast etmiş olmaz mı ? ayıptır azıcık delikanlı olunda her kim olursa olsun hatalı demeyi öğrenin.

bu arada kimseye de yancı değilim. 2 tarafıda tanımam. nerede haksızlık orada sesim çıkar şükür allaha.

Seven7
14-02-2014, 12:24
.....Atladim arabaya ankaraya gittim..hani adam da bu paralara var dio sali günü oraya gittim gece 12 ye kadar bekledim geldi.o saate kadar sanayide takildik.gelip barajını acti sadece kuru bi sanzuman ben oraya ne var ne yok sökup gittim.. adam sadece kuru bi sanzumala geldi bana.adamla bi ton kavga ettim.nese sabah oldu mert te bana abi yilbasina kadar arabaya.biniyim deyince ön aks aparatlariyla beraber Dccd li bi sanzuman aldim geldim.
....

Sulhi abi benim arabama komple sti yürüyen taktın diye aldım arabamı öle biliyordum söylemediniz bile durumu bana lifte kalkıp erdem abi görmeseydi sti yürüyen var bilicektim ve gazlıyıcaktım bu birincisi.

Benim ikileme düştüğüm nokta tam burası. İki tarafı da tanımam etmem, kimsenin günahını almak istemiyorum ama birisi 'Ben söyledim, abi boşver.' dedi diyor, diğeri 'Bana söylemediniz.' diyor.

Mivec_4G63
14-02-2014, 12:42
komple sti yürüyen takılmadığı bilgisi arkadaşa bildirilmediği için doğan tüm zararlardan satıcı sorumlu olmalı diye düşünüyorum. Diğer arkadaşın dolandırıcı olması satıcı ile kendi arasındaki problemidir, alıcıyı bağlamaz.

sweap07
14-02-2014, 12:47
komple sti yürüyen takılmadığı bilgisi arkadaşa bildirilmediği için doğan tüm zararlardan satıcı sorumlu olmalı diye düşünüyorum. Diğer arkadaşın dolandırıcı olması satıcı ile kendi arasındaki problemidir, alıcıyı bağlamaz.

+6541654164
aynen nıye bu kısıye stı yuruyen takılmadgını soylenmedı anlasıldgı sekılde aracı teslım etmesı gerekırdı satıcı bu konuda her turlu hatalı bence hatasını duzeletmelı gecmıs olsun

kickboxer
14-02-2014, 12:52
sulhi abinin eğer bir hatası varsa düzeltecektir.Bana jant olayında yaptığı iyiliği unutamam.
Fakat mersindeki dayıda bir değişiklik var ömerin gf8 e yürüyen anlasışıp para yollanınca viskoz haric diyen birisi. Sende hak ver umarım sıkıtınız düzelir biraz daha sabır

Berkan
14-02-2014, 13:02

Kimseyi tanımam, teknik konu bilmem de,
Kimsenin ahı kimsede kalmıyor mu desek?

etme bulma , keser döner sap döner ... diyede çoğaltabiliriz

SerdaR A.
14-02-2014, 13:03
ortada sonuçta 9000 binlik bi mağduriyet var umarım en kısa zamanda konuya bi açıklık gelir.Sulhi abiyi eskiden mertide çocukluktan beri tanırım ikiside iyi insanlardır inşallah mağduriyet çözüme ulaşır.

ERDEMM
14-02-2014, 13:23
Benim ikileme düştüğüm nokta tam burası. İki tarafı da tanımam etmem, kimsenin günahını almak istemiyorum ama birisi 'Ben söyledim, abi boşver.' dedi diyor, diğeri 'Bana söylemediniz.' diyor.

+6541654164
aynen nıye bu kısıye stı yuruyen takılmadgını soylenmedı anlasıldgı sekılde aracı teslım etmesı gerekırdı satıcı bu konuda her turlu hatalı bence hatasını duzeletmelı gecmıs olsun

Sti arka frenlerin takılmadığından bahsediyor yanlış anlaşılma olmasın

EmrGti
14-02-2014, 13:54

1 kere bile telde görüşmediğin, suratını bir kere görmediğin adama kolay para kazanınca kolay kaybediliyor gibi saçma sapan 50 yaşında adamın söyleyeceği laf mı ? he söylerim kardeşim derse de işte yarı yaşındaki adamdan gider yer.

kimin nasıl para kazandığı kimseyi ilgilendirmez. kaldıki adam sonuna kadar haklı. öyle bir yazmış mkerm sanki mağdur arkadaş hatalı ve hep kendi salaklığından. ya adam anlaştığı rakama anlaştığı parçaları istemiş. karşı taraf taktım diyip vermiş. burda bu ayıbı yapan kişi forumdan olmasa neler söylenirdi. kişi sulhidir vay bizim forumdan ezmeyelim mantığında yazılıyor. forumdan olmasa nolurdu arkadaş bi söyleyin. adam yolda giderken spin atmış üstü var mı ? yüksek süratte olsa, araba eşi dostu olsa, kaza yapsalar. insanların hayatlarına kast etmiş olmaz mı ? ayıptır azıcık delikanlı olunda her kim olursa olsun hatalı demeyi öğrenin.

bu arada kimseye de yancı değilim. 2 tarafıda tanımam. nerede haksızlık orada sesim çıkar şükür allaha.

bak sonuna kadar haklısın bısey demıyorum benım ustte uzun uzun yazdıgım bır yazı var onu okursan ne demek ıstedıgımı anlarsın

forumdan olmasaydı ben sölıyım küfür ederler beddua okurlardı ancak forumdan oldugundan yada baska bırsey kımse bırsey söylemıyorum aksine neredeyse sulhi beyi haklı çıkarıcaklar

adam kaza yapıyormus belkide canından oluyormus lütfen yukarıdakı sayfanın yanı 4.sayfanın başlarındaki yazdıgım yazıyı bır okur musun ne demek ıstedıgımı anlıcaksın

Ayrıca kerim abiyi yakından tanırım ama böyle söylemesı benı şaşırttı ama söyledıgıde güzel ve hoş değil ama kalkıpta 48 yasındaki adama 26 yasında yada 30 yasında adam bu sekılde konusması hoş değil haklı haksız aramıyorum ne olursa olsun saygısını kaybetmemesı gerektıgını dusunuyorum bu keriminde oğlu var çocugu var bu foruma uye olsa tartısma daha da buyuyerek gıdıp durucak asıl oğlu yerınıze koyalım kendımızı kötü bi durum kalkıp oğlu yasındaki birinin bu şekilde konuşması bak ben doğru olanın saygılı ve seviyeli konuşma olduğunu bu çerçevede uyarılması gerektiği taraftarıyım

Yalnış anlaşılmasın kerim abiyi tanırım onu savunmak yada senı savunmak değil doğru olanı güzel olanı savunmak güzel birşey...

individual
14-02-2014, 13:56
Yanlız birşey dikkatimi çekti hep bu subaru impreza ve şanzuman üzerine bu tarz konular açılıyor.

ilkerist
14-02-2014, 14:00
Yanlız birşey dikkatimi çekti hep bu subaru impreza ve şanzuman üzerine bu tarz konular açılıyor.

Tedariğini sağlayan vatandaşlar biraz sıkıntılı gibi gözüküyor ve duyuyoruzda.

c20let
14-02-2014, 14:03
Mersindeki adama o kadar para kaptıran var. Nasıl biriymiş bu yeri belli yurdu belli ama dolandırılan dolandırılana. Kimse mi haddini bildiremedi?

kelalper
14-02-2014, 14:14
Mersindeki adama o kadar para kaptıran var. Nasıl biriymiş bu yeri belli yurdu belli ama dolandırılan dolandırılana. Kimse mi haddini bildiremedi?

Hırsızlar yakalandıkları zaman eşşek yüküyle dayak yiyo nezarette. Dışarı çıkınca hırsızlığı bırakıo mu?

c20let
14-02-2014, 14:15
Hırsızlar yakalandıkları zaman eşşek yüküyle dayak yiyo nezarette. Dışarı çıkınca hırsızlığı bırakıo mu?

Kendi mağduriyetini gidermek açısından dedim adamı yola getirmek için değil abi.

free-hifi
14-02-2014, 14:25
TEK SUÇLU DEVLET!!!

yıllardır yok kdv yok ötv yok gümrük vergisi adı altında kanımızı emen hükümetler oldukça millet çok paralar kaptırır dubai vatandaşı muamelesi görüyoruz her şey pahalı.

ontheair
14-02-2014, 15:50
Kendi mağduriyetini gidermek açısından dedim adamı yola getirmek için değil abi.

Bu tip adamlar sıkıyı görünce hemen geri vites yapar dayak yemez. Tüm dolandırıcıların belli pazarları var. Her sektörde mevcut bunlar. Dİşini geçirebildiğinden kopartır ne kopartıyorsa.

orhan_guney
14-02-2014, 16:10
sulhi başkanda eğer bir hata varsa düzeltecektir, ben yıllardır tanırım alış verişlerim oldu hiç sorun yaşamadım subaru diyince benim ilk gelen isim aklıma Sulhi ustadır, geçmiş olsun .

thedevil
14-02-2014, 16:30
......................

thedevil
14-02-2014, 16:39
parayı kolay kazanıp modifiye yapıyorsunuz sonrada buraya çıkıp mağdurum diyorsunuz ayıp!!!

diyen ve atmosferden aldığı oksijeni karbondioksite çevirip onunla aynı havayı tenefüs etmemizi sağlayan varlıklar ile aynı dünyadayız çok yazık

Can's
14-02-2014, 16:42
Bende sasırdım ama telafısını en kısa surede yapacaktır sulhı abı

brs_odbs
14-02-2014, 16:49
böle şeyler adamda heves falan bırakmıyor .. bu işlerdende soğuyosun Allah yardımcınız olsun İnş. iki tarafta en az zararla atlatır

Eren G.
14-02-2014, 17:03

Babam yaşımda adam, daha bir kere yapıcı, çözüm odaklı bir mesajını göremedim. :icon_wack

mkerim
14-02-2014, 17:46

İngilizin lafı ile başlayayım. UCUZ MAL ALACAK KADAR ZENGİN DEĞİLİM. Baştan danışsa bu sorunlar hiç olmayacak. Bir sürü kişi bu konuda bilgili ve bilgisini paylaşmaya hazır.
Ayrıca üzülmeye gerek yok parasını yasal yoldan geri alabilir. Her hatanın dönüşü var.

Sende çıkma parça satıyorsun o yüzden mi alındın. Yada zamanında biz konuşurken yanımızda dinlemene müsade ettiğimiz için mi böyle konuşma hakkını kendinde buldun. Bence yerini bilsen iyi olur. Şahsi fikrim olarak çıkma parça alınmasına karşıyım. Nereden ne şartlarla söküldüğü bilinmeyen ve nedense yürüyen arabalardan sökülüp arbaları yürümez ederek parça satanlara karşıyım. Bu tip iş yapanların azalması için çıkma parça alınmasına karşıyım. Satandan da uzak durun derim.

Uzun suredir konusmuyoruz efe ama bu posta alnindan öpesim geldi :)

Bence öp.

Kalite belli oluyor sen üzülme.

İmzanıza ithafen yazıyorum, 1942 yılında bulunmuş ve 1958 yılında patenti alınarak satışa sunulmuştur, bakınız Japon yapıştırıcısı - Vikipedi (http://tr.wikipedia.org/wiki/Japon_yap%C4%B1%C5%9Ft%C4%B1r%C4%B1c%C4%B1s%C4%B1) , konu ile alakası yok ve konu sahibinden çok özür dilerim ama aşırı öz güven bazen ters tepki yaratıyor. Umarım aşırı özgüveniniz kadar hoş görünüz de vardır mkerim.

1982 de istanbul da yoktu. Bulunmuş olabilir ama yoktu. Tıpkı Toblerone çikolatanın Türkiyeye gelmesi gibi.

Bi insanın kişiliği bozuksa, neden yaşı yüzünden o insana saygı gösterelim ? Mkerim için değil bu söylediklerim genel bi soru :)

Rica etsem kime söylersen onu belirtirmisiniz.

Kullanılmış parça almış neyin garantisi bekleniyor. Belki sökülmese üzerinde olduğu arabada bu yaşanacaktı.

Tedariğini sağlayan vatandaşlar biraz sıkıntılı gibi gözüküyor ve duyuyoruzda.

Eğer satıcı olan arkadaş satın alanın aklını çelip kandırıp sattı ise o zaman kabahat işlenmiş oluyor. Fakat adam israr edip aldı ise kabahat kimin acaba.

Babam yaşımda adam, daha bir kere yapıcı, çözüm odaklı bir mesajını göremedim. :icon_wack

Babana hürmetlerimi ilet. Burada yazılanlar ders niteliğinde.

Bu kadar yazılanlardan sonra hala çıkma parça alıp arabasına takan varsa başına geleceklere mahkumdur derim.

Bu değişen parçaların arabaları ne durumda acaba. Kim STİ yürüyenini söker satar. Kim arabasını bozar.
Okurken atlayan olur diye tekrar edeyim.

UCUZ MAL ALACAK KADAR ZENGİN DEĞİLİM. Çıkma parçadan uzuak durmakta fayda var. İşe yarasa sökük çıkartmazdılar.

onat
14-02-2014, 17:50
abi seni tanımam da neyin tribindesin çözemedim. garantisine s.kiim. adam ölse nolcak onu söyle bana. hala sanayi mantığında yorum yapıyorsun. garantisini mi bekliyor adam yoksa taktım dediği malı takmayıp, hatta uymayacak parçayı takıp, sonra adamın ölümüne sebebiyet verecek bir hata mı yapıyor. sen ne yaşıyorsun çözemedim seni. senin arabana olsa öyle birşey. içinde evladın olsa allah korusun canına zarar gelse garanti etmedi bana sonuçta oem 2. el ürün mü diceksin. allah aşkına bi soğuk duş al.

herkes takmış sulhi abi başgan herneyse düzeltir hatasını. mağdur şahıs uyumsuz parça sebebiyle ölseydiye takılan yok. işin garip yanı mağdur şahısta buna takılmıyor. ne garip yaa

dragon07
14-02-2014, 17:51
çıkma parça satıyorum evet.

zorla mı satıyorum hayır

zorla mı alıyorlar hayır

alan memnun satan memnun 100tane ticaret dönüyosa bu ticaretlerin 5 tanesinde problem cıkıyosa çıkma parçanın kötü bişey oldugunu göstermez.

geçen gün sende çıkma turbo satıyodun çıkma turbo hiç satılmaması gereken bi parça bana göre sende çıkmaya karsıysan çürük turbonun ilanını silde milletin canını yakma :) mesela bn şimdi çıkma turbo alıcam tehlikesini kabul ederek alıyorum zorla satmıyorlar

Mustafa Birsesli
14-02-2014, 18:06
Valla sulhi iyi adamdir isteyerek ve bilerek yapmaz bu tarz hatalar.....

mkerim
14-02-2014, 18:10
abi seni tanımam da neyin tribindesin çözemedim. garantisine s.kiim. adam ölse nolcak onu söyle bana. hala sanayi mantığında yorum yapıyorsun. garantisini mi bekliyor adam yoksa taktım dediği malı takmayıp, hatta uymayacak parçayı takıp, sonra adamın ölümüne sebebiyet verecek bir hata mı yapıyor. sen ne yaşıyorsun çözemedim seni. senin arabana olsa öyle birşey. içinde evladın olsa allah korusun canına zarar gelse garanti etmedi bana sonuçta oem 2. el ürün mü diceksin. allah aşkına bi soğuk duş al.

herkes takmış sulhi abi başgan herneyse düzeltir hatasını. mağdur şahıs uyumsuz parça sebebiyle ölseydiye takılan yok. işin garip yanı mağdur şahısta buna takılmıyor. ne garip yaa

Şimdi akla yatan cevaplar gelmeye başladı. Takdığı parça arabanın seri üretim parçası değil. Eğer doğru anladıysam tabiki. Satan dediğiniz gibi biri ise ver parçamı al paranı da diyebilir Zaten parça kullanılmış. Ömrü belki bitmişti. Son canı orada çıktı. Hala anlam veremediğim Kim STİ sinin parçalarını söker satar. Ve yerine alt modelin parçalarını takar. Nasıl bir iş bu.
Mağdur takmıyor ne kadar güzel tesbit. Zaten alırkende takmadı o yüzden. Sadece kafasını bulandıranlardan iş buraya geldi.

çıkma parça satıyorum evet.

zorla mı satıyorum hayır

zorla mı alıyorlar hayır

alan memnun satan memnun 100tane ticaret dönüyosa bu ticaretlerin 5 tanesinde problem cıkıyosa çıkma parçanın kötü bişey oldugunu göstermez.

geçen gün sende çıkma turbo satıyodun çıkma turbo hiç satılmaması gereken bi parça bana göre sende çıkmaya karsıysan çürük turbonun ilanını silde milletin canını yakma :) mesela bn şimdi çıkma turbo alıcam tehlikesini kabul ederek alıyorum zorla satmıyorlar

Bu adamda zorla satmamış. Sende STİ yürüyeni satıyordun. Yarın deselerki bunlar arızalı geri alırmısın. Yada STİ nin parçaları neden alt model ile değişti. Akla yatan bir açıklama yaparsan sevinirim.
Çıkma parça heleki arabalardan sökülerek satılan parça ALINMAMASI gerekenler listesinde.

Turboya gelince Faturası adıma kesilmiş bir parça. Şimdi satıyorum. Yani faturası var. Nereden geldiği belli olmayan kimin olduğu belli olmayan parçanın satılması alınması yasal olarak sıkıntı yaratabilir.

Ne olabilir???

Adamın STİ si var. Üzerinde haciz var. Ve malesef ki yediemin olarak araç sahibine teslim edilmiş. Satışa çıkacak. Adamda STİ yi wrx e çeviriyor. 15.000 tl cepte. Araba yürüyormu yürüyor. Bakınca eksik yok. Sonra satışa çıkıyor araba ve satılıyor. Alan Sti aldığını düşünürken araba wrx çıkıyor. İspatı mümkün değil. ama değişim anında bir fotoğraf yada bir anlaşmazlık sonucu bu işler açığa çıkar. Bu yüzden çıkma heleki bir arabanın üzerinden değişim yapmak sıkıntı yaratacak işler. Ve bu parçaları alarak bu tip işlerin yapılmasına katkınız olmasın.

Nasıl alınmalı: Çıkma parça satan dükkandan rafta duran parça alınabilir. Ömür ve sağlamlık olarak Risk yaratır ama güvenilirdir.

c20let
14-02-2014, 18:15
48 yaşında adamsın babam yaşındasın. Senin yazdıklarından ve sana yazılanlardan ben utanıyorum hala aynı çizgide devam ediyorsun. Bu yaşın verdiği olgunluk bu olmamalı ve saygıyı hak eden hiç bir tarafın yok bana kalırsa.

"shkodra", "mkerim" ve "Ertan Ömür" bu üçü neyin peşinde anlam veremiyorum.

Bu tip adamlar sıkıyı görünce hemen geri vites yapar dayak yemez. Tüm dolandırıcıların belli pazarları var. Her sektörde mevcut bunlar. Dİşini geçirebildiğinden kopartır ne kopartıyorsa.

Abi büyük konuşmam hiç bir zaman ama alın teriyle kazandığım paramı alacak insana elimden geleni yaparım o parayı geri almak için.

onat
14-02-2014, 18:18
Şimdi akla yatan cevaplar gelmeye başladı. Takdığı parça arabanın seri üretim parçası değil. Eğer doğru anladıysam tabiki. Satan dediğiniz gibi biri ise ver parçamı al paranı da diyebilir Zaten parça kullanılmış. Ömrü belki bitmişti. Son canı orada çıktı. Hala anlam veremediğim Kim STİ sinin parçalarını söker satar. Ve yerine alt modelin parçalarını takar. Nasıl bir iş bu.
Mağdur takmıyor ne kadar güzel tesbit. Zaten alırkende takmadı o yüzden. Sadece kafasını bulandıranlardan iş buraya geldi.

Bu adamda zorla satmamış. Sende STİ yürüyeni satıyordun. Yarın deselerki bunlar arızalı geri alırmısın. Yada STİ nin parçaları neden alt model ile değişti. Akla yatan bir açıklama yaparsan sevinirim.
Çıkma parça heleki arabalardan sökülerek satılan parça ALINMAMASI gerekenler listesinde.

Turboya gelince Faturası adıma kesilmiş bir parça. Şimdi satıyorum. Yani faturası var. Nereden geldiği belli olmayan kimin olduğu belli olmayan parçanın satılması alınması yasal olarak sıkıntı yaratabilir.

Ne olabilir???

Adamın STİ si var. Üzerinde haciz var. Ve malesef ki yediemin olarak araç sahibine teslim edilmiş. Satışa çıkacak. Adamda STİ yi wrx e çeviriyor. 15.000 tl cepte. Araba yürüyormu yürüyor. Bakınca eksik yok. Sonra satışa çıkıyor araba ve satılıyor. Alan Sti aldığını düşünürken araba wrx çıkıyor. İspatı mümkün değil. ama değişim anında bir fotoğraf yada bir anlaşmazlık sonucu bu işler açığa çıkar. Bu yüzden çıkma heleki bir arabanın üzerinden değişim yapmak sıkıntı yaratacak işler. Ve bu parçaları alarak bu tip işlerin yapılmasına katkınız olmasın.

Nasıl alınmalı: Çıkma parça satan dükkandan rafta duran parça alınabilir. Ömür ve sağlamlık olarak Risk yaratır ama güvenilirdir.

parçanın kullanılması ile iligli değilki sorun. şanzuman oranı ile dif oranlarının tutmaması ve bunun yüzünden aracın kendini kitlemesi. önceki sayfalarda sorulmuş kitlenme sebebini. şanzuman oranı ile dif oranı tutmaması denmiş. bununda bile bile arabaya takılması sorun. son kullanıcı bilmez bilmez yani. herkes sanayi tozu yutmak zorunda mı ? adam parasını verip yaptırmıştır. o mantıktadır yani. gerçi ben ne konuşuyorumki adam arabaa kitlenip ölüm riski yaşamış ama benim kadar bu hatanın üzerinde durmuyor. boştan yere kafa yordum :D

rebeloghy
14-02-2014, 18:27
@ mkerim , abi bir konuda size katılıyorum çıkma parça çok sıkıntılı bir konu. 2.el şanzıman değil , telefon değil , eşofman altı alsan yine bir sıkıntı çıkabilir. Fakat kaza yapıp da kaza şekline göre farklı açılarda kalmış hasar görmemiş parçası olarak perte çıkan araçların parçaları çöpe mi dökülsün ? Takla atmış ama sapasağlam şanzıman veya diferansiyelli bir sti düşünün , hurda mı olsun bu değerli parçalar ?

Ve benim anladığım bu konuda x kişi diyor ki parçalar A , B , C . Hepsi de düzgün durumda. Bu şekilde olup alışveriş yapıyorsunuz , A tamam B ve C parçaları aracınıza takılmamış bile ? Sıkıntı bu değil mi zaten. Aldım takılmış ama B parçası iki gün sonra kırıldı dese haklısınız.

burakcan
14-02-2014, 18:44

güzel tespit

dragon07
14-02-2014, 19:18
mkerim o avatar resminde hacımuro gibi yan veriyosun aynı.

demin 2.el mala karsıydın şimdide faturalı olursa falan fistan diyosun burdaki kimse çocuk degil 19mayıs hareketlerine gerek yok.

bn sti yürüyen sattım vatandas başka şehirden geldi arabayı kullandırdım yüklediler götürdüler .herşey şeffaf yani boşyere kendi kendine ayar verme :D

senin turbon arabadan sökülmedimi uçaktanmı söktün ne hikayesi anlatıysun bize karbonkerim. uzatma bukadar kişi saf bi senmi akıllısın kabul et bikere andropoza girdigini bişiy oolmaz biz seni böylede avuturuz. :)

mkerim
14-02-2014, 19:19
mkerim o avatar resminde hacımuro gibi yan veriyosun aynı.

demin 2.el mala karsıydın şimdide faturalı olursa falan fistan diyosun burdaki kimse çocuk degil 19mayıs hareketlerine gerek yok.

bn sti yürüyen sattım vatandas başka şehirden geldi arabayı kullandırdım yüklediler götürdüler .herşey şeffaf yani boşyere kendi kendine ayar verme :D

senin turbon arabadan sökülmedimi uçaktanmı söktün ne hikayesi anlatıysun bize karbonkerim. uzatma bukadar kişi saf bi senmi akıllısın kabul et bikere andropoza girdigini bişiy oolmaz biz seni böylede avuturuz. :)

Söküp wrx yaptığın araba nerede??????

Merthan
14-02-2014, 19:21
Peki size şunu sorayım. 9.000 tl parasını bağlayıp bu parçaları alan kişi elleriyle parçaları bozup bozup daha sonra 'bu parçalar bozukmuş' mu diyecek?
Böyle bişey için hangi insan uğraşır insanların başka işi mi yok?
Bozuk mal gönderiyorsa geri almasını da bilmeli satan kişi bu herkes için geçerli.

dragon07
14-02-2014, 19:21
araba zaten WRX ti wrx wrx olarak hayatına devam ediyor .

su veriyimmi içer misin :D

dragon07
14-02-2014, 19:25
beyler oda bizim bi abimiz saygısızlık yapmayın lütfen ilerde sizlerde andropoza giriceksiniz bide onun penceresinden olaya bakın.

mkerim
14-02-2014, 19:29
@ mkerim , abi bir konuda size katılıyorum çıkma parça çok sıkıntılı bir konu. 2.el şanzıman değil , telefon değil , eşofman altı alsan yine bir sıkıntı çıkabilir. Fakat kaza yapıp da kaza şekline göre farklı açılarda kalmış hasar görmemiş parçası olarak perte çıkan araçların parçaları çöpe mi dökülsün ? Takla atmış ama sapasağlam şanzıman veya diferansiyelli bir sti düşünün , hurda mı olsun bu değerli parçalar ?

Ve benim anladığım bu konuda x kişi diyor ki parçalar A , B , C . Hepsi de düzgün durumda. Bu şekilde olup alışveriş yapıyorsunuz , A tamam B ve C parçaları aracınıza takılmamış bile ? Sıkıntı bu değil mi zaten. Aldım takılmış ama B parçası iki gün sonra kırıldı dese haklısınız.

Daha önce yazdığım gibi zaten ikinci el alınmasına karşıyım. Adam almıştır malı kullanmıştır. Yada işini görmemiştir satar. Bu çaresiz kaldın o parçayı alacaksın yada paran yenisine yetmiyor o zaman belki. Yada araba kaza yapar sökerler rafa koyarlar parçaları alır gidersin. Bu da bir yol. gene sevmediğim bir yol. Bazı parçalar şaibeli olur diye almam. Ama işin başka boyutu var. Adama gidiyorsun sti ye bakıyorsun ve senin wrx inle bütün parçalar değişiyor. Senin araba sti oluyor öbürü wrx. İşte bu sakat. sti ne olacak adam neden söker arabasını. Bu tür alışverişte sökülen arabaya bir sorgulama yapılmalı.
Öbür abc parçalarına gelince alan yani o kadar parayı veren hiç bakmazmı ne aldığına.
bütün bunlar şuna benziyor. Markete gidiyorsun bir şeyler alıyorsun. Üzerinde yazanlara bakmadan sepeti dolduruyorsun oturup mideye indirince doğru hastaneye. ne o, dokundu. Alırken baksaydın hiç mi bakmadan aldın derler adama.

s2kfreak
14-02-2014, 19:30
parçanın kullanılması ile iligli değilki sorun. şanzuman oranı ile dif oranlarının tutmaması ve bunun yüzünden aracın kendini kitlemesi. önceki sayfalarda sorulmuş kitlenme sebebini. şanzuman oranı ile dif oranı tutmaması denmiş. bununda bile bile arabaya takılması sorun. son kullanıcı bilmez bilmez yani. herkes sanayi tozu yutmak zorunda mı ? adam parasını verip yaptırmıştır. o mantıktadır yani. gerçi ben ne konuşuyorumki adam arabaa kitlenip ölüm riski yaşamış ama benim kadar bu hatanın üzerinde durmuyor. boştan yere kafa yordum :D

Evet mkerim bey okumadan yorum yapıyor Ona anlattıgınız ıcın tesekkur ederim cikma parca kusur kaynak kırılma yok. tamamen uyumsuz zıt parcaların actıgı sorun var bununda teknık bılgısını ben bilemem alici olarak Sulhi bey biliyordur eminimki. kusura bakmayın cok yazmak ıstemiyorum sole oldu bole oldu diye ondan sora hersey yanlıs anlasılıyor olaylar baska yere cekiliyor normalde gazliyicagim yerde 80-90 la gidicegim tuttu gercekten hersey Allahın. takdiri
evet gercekten dediginiz gibi olebilirdim ole olabilirdi bir cok sey olabilirdi benim bir kere dilim yandı bu saatten sora herkesle hemfilir oldugumuz gibi ince eliyip sık dokuyucagım arastırmadan bi is yapmıyıcagım .

M_PROJECT
14-02-2014, 19:35
Daha önce yazdığım gibi zaten ikinci el alınmasına karşıyım. Adam almıştır malı kullanmıştır. Yada işini görmemiştir satar. Bu çaresiz kaldın o parçayı alacaksın yada paran yenisine yetmiyor o zaman belki. Yada araba kaza yapar sökerler rafa koyarlar parçaları alır gidersin. Bu da bir yol. gene sevmediğim bir yol. Bazı parçalar şaibeli olur diye almam. Ama işin başka boyutu var. Adama gidiyorsun sti ye bakıyorsun ve senin wrx inle bütün parçalar değişiyor. Senin araba sti oluyor öbürü wrx. İşte bu sakat. sti ne olacak adam neden söker arabasını. Bu tür alışverişte sökülen arabaya bir sorgulama yapılmalı.
Öbür abc parçalarına gelince alan yani o kadar parayı veren hiç bakmazmı ne aldığına.
bütün bunlar şuna benziyor. Markete gidiyorsun bir şeyler alıyorsun. Üzerinde yazanlara bakmadan sepeti dolduruyorsun oturup mideye indirince doğru hastaneye. ne o, dokundu. Alırken baksaydın hiç mi bakmadan aldın derler adama.

bu ticaret hakkinda en ufak bir bilginiz yok , o yuzden bosa yazip yazip ortami germeyin , sokulen araclar hakkinda dusundugunuz gibi durumlar soz konusu degil , uzatmayin , konuyu dagitmayin , konu sizin ikinci el parca satisini tasvip edip yada etmemeniz degil .

Mutu
14-02-2014, 19:47
Mkerim bey abicim, hep varsayım üzerinden konuşuyorsun.

ERDEMM
14-02-2014, 19:53
Ya konu yine tipik tech konusuna döndü.

Ortada bi ticaret var olay içindeki adam dışında konu ile içeriği olmayan yorum yapılıyor.

Hayatı bizden fazla yaşamışsınız ama yeter. Konu aydınlığa kavuşsun diye adam konu açmış yok ben almam yok 2. El sanane abicim. Adam ne yapmam lazım demiş oraya almak istiyorum görüşünü söle dememiş.

Lütfen konuya saygınız olsun siz bildiğiniz hayatı ticareti oğlunuza öğretin. Yapıcı ve konu ile alakalı fikriniz varsa yazın yoksa yeter artık yazmayın

Oznsrl
14-02-2014, 20:06
Bişeyi merak ettim komple sti yürüyen 9000 tl ise sadece şanzıman 5 bin tl ise(önceki sayfalarda öyle okudum die htrlıorm) diğer malzemeler için kalan 4 bin tl hakan denen adamdamı yoksa sulhi abidemi yani en azından sulhi abide ise al kardeşim bu diğer parçalar için kalan para onu iade etse en azından bi miktar alıcı arkadaşın mağduriyeti giderilir ama hakan denen adam bütün parayı alıp sadece şanzıman verdiyse kötü olmş genel olarak kimse düzgün şeyler sylemior hakkında inş kısa zamanda çözümlenir

Yiğit G.
14-02-2014, 20:06
6 senedir ticaret yapıyorum... Şunu gördümki asla satıcı (usta servis vs) müşteriye "yaa benide kazıklamışlar haberim yoktu" diyemez.Bu çok net açıkdır.Bu müşteriyi bağlamaz.Müşteri alışveriş yaptıgı yeri tanır.Eğer vaad edilen şey yapılmadıysa çıkarır takır takır ödenir müşteriye ne ödediyse geri.O zaman işte güvenilir satıcı olunur...

EmrGti
14-02-2014, 20:08

Arkadaşım bildiricekler nasıl şimdi bu yazıyı iyi okuyun ...

Sitede kendini çok akıllı zannedip böbürlenen çok abimiz kardeşimiz var kimseye şahsi olarak konuşmuyorum çünkü burda zaten şu konuyu okuyan adamlar belli sebebi aramızda kimin ne iş yaptığını bilen var

Çırakken bu işleri yaşça büyük andropoza girmiş abilerinden dinleyip akıl alan adam da çok

Ankara,Mersin,Hatay bu 3 ilde hacizli yakalamalı ve çalıntı araçlar parçalanıyor ve parçalanıp satılıyor herkes kendini akıllı zannediyor bu kişiler kimlikleri gizli tutulduğu zannediliyor ama yanılıyorlar.Siteden birilerine şahşi olarak konuşmuyorum genel konuşuyorum...

Nedense ankara mersin hatayda ne kadar da STİ,WRX ve subarular çıkmaya başladı doğru değil mi abilerim arkadaşlarım her hafta 4,5 tane subaru motoru yürüyenleri çıkıyo ankaradan mersinden yada dur dur birde dükkana gelen bi WRX ve STİ motoru yürüyeni olsun yer değiştirip paralar alınıyor cebe bakın dikkatinizi çekerim ne dragon isimli kullanıcı nede sulhi bey sizden bahsetmiyorum...kim ne derse desin herkes kendini biliyo...:D

ne güzel bmw,mercedes,subaru vs vs arabalar ne kadar da çok parçalanmaya parçaları üremeye başladı böyle doğru değil mi arkadaşlar

Ayrıca bu siteden şuan dalga geçilen insan doğru söylediği ve doğrular gerçeğini bildiği halde söylediği için dalga geçiliyor herkes kendi insanını koruyor laf söyletmiyor

Arkadaşlar belki bu forumdan belki değil bunu bilenler var susanlarda var bencede böyle kalması daha mantıklı bir çok olay dönüyor ama herkes hala böbürleniyor önemli olan burda sulhi beyin mağdur olan kişinin durumunu çözmesi

Belli ki SULHİ'beyde ankarada bu adamlara çatmış parasını kaptırmış bu adamlar çalıntı hacizli yakalamalı araçları parçalıyor sonra da arabaları teslim ediyor yada yedieminde otoparkçısı olsun polisi olsunn anlaşıp parçalar yer değişiyor sulhi beyde bunlara denk gelmiş ama bu demek olmuyo ki sulhi bey haklı hayır adam ölümden dönmüş keşke garajdan yapılana kadar araç çıkmasaydı ama olmuş artık önemli olan sorunların çözülmesi...

GÖKTÜRK
14-02-2014, 20:38
ben iki tarafıda tanımıyorum konuyuda baştan sona okudum , bişey söylemek istiyorum sonuçta 60 günlük bi dilim icerisinde mağdur kişinin mağduriyeti giderilmemiş ve hala burda adı gecen sulhi abiye itafen demiyorum neden yakın olduğu insanlar savunmaya geçiyor ? takıldı denilen parça takılmamış onu geçtim kazaya sebep olmuş kimse kusura bakmasında arabalarımıza annelerimiz biniyo babalarımız biniyo Allah korusun yüksek hızlarda anne baba varken kaza yapılsaydı ve can kaybı olsaydı burda savunmaya geçenler ne diyecekti ? kendinizi mağdur olan insanın yerine koyun ve öyle yorum yapın bence sayın büyüklerim..

Mustafa Birsesli
14-02-2014, 20:38
Valla sulhi iyi adamdir isteyerek ve bilerek yapmaz bu tarz hatalar.....

Ve buna ilavetende arabanin yapildigi fedo garajin sahibi fedo baba ve ekibide on numara dürüst esnaftir......

EmrGti
14-02-2014, 20:39
ben iki tarafıda tanımıyorum konuyuda baştan sona okudum , bişey söylemek istiyorum sonuçta 60 günlük bi dilim icerisinde mağdur kişinin mağduriyeti giderilmemiş ve hala burda adı gecen sulhi abiye itafen demiyorum neden yakın olduğu insanlar savunmaya geçiyor ? takıldı denilen parça takılmamış onu geçtim kazaya sebep olmuş kimse kusura bakmasında arabalarımıza annelerimiz biniyo babalarımız biniyo Allah korusun yüksek hızlarda anne baba varken kaza yapılsaydı ve can kaybı olsaydı burda savunmaya geçenler ne diyecekti ? kendinizi mağdur olan insanın yerine koyun ve öyle yorum yapın bence sayın büyüklerim..

kardeşim SULHİ bey hatalı bunu düzeltmesi yada para iadesi yapması gerekiyor ama bişey söyleyen olduğu zaman sanki küfür ediyoruz hemen tanıdıkları çıkıp saldırıya geçiyorlar gerek yok

Adam işini yapamamış ve mağdur olan kişi SULHİ beyi tanır sulhi beyin parçacısını değil...

dragon07
14-02-2014, 20:46
siz bukadar bu işlerden anlıyorsanız dedektif olun be bilader buralarda tüketiyorsunuz türkiyedeki sti sayısı 2.0 sti sayısı max 75tir. stilar çalınıyorda parçalanıpmı satılıyor çok polisiye film roman izliyorsunuz :D

GÖKTÜRK
14-02-2014, 20:47
kardeşim SULHİ bey hatalı bunu düzeltmesi yada para iadesi yapması gerekiyor ama bişey söyleyen olduğu zaman sanki küfür ediyoruz hemen tanıdıkları çıkıp saldırıya geçiyorlar gerek yok

Adam işini yapamamış ve mağdur olan kişi SULHİ beyi tanır sulhi beyin parçacısını değil...

abi 7 sayfalık konuda 20 post var sulhi abi iyi adamdır bi yanlıslık olmustur falan yazan diye 60 günlük bi zaman içerisinde düzeltmek istenseydi düzeltilirdi diye düşünüyorum. şimdi yakın arkadaşları eşi dostu bu posta kızacak veya sinirlenicek ama elinizi vicdanınıza koyun

s2kfreak
14-02-2014, 20:47
Arkadaslar 2 gün boyunca sulhi beyden tek bir cevap aldık oda cevap degil adamında ona yaptıgı yanlıstı ısrarla yazmıyor yada herhangi bir olumlu cevap vermiyor Burada bu kadar kisi huzurunda bana 1 gün sölesin o günde ya sanzumanımı verip kendı sanzumanını alıp para iadesinde bulunsun yada eksiklerimi ve aracımın yürüyeninde oluşmuş suanki tahribati karsılasın benim talebim budur
Aracıma hala binemiyorum ve herhangi bir cevap alamıyorum
Bana bahsettigi gibi burdada sanki onunla ilgili deyil mersinli adamla ilgili gibi konusuyor ben ticaretimi sulhi bey ile gerceklestirdim ve sozüne guvendim onu bilir onu tanırım baskasıyla olan ticareti ticari ahlakta oldugu gibi beni ilgilendirmez
Ben art niyet aramamıstım aracımı ordan alırken sti yürüyen takıldı dediklerinde hatadır düzelir dedim ancak bu kadar iyi niyetime bunlar hala yapılıyor ve ısrarla yanıt alamıyorum art niyet arıyorum .

Unutmayinki suan magduriyetime yazıyorum ya kazada canımdan olsaydım hesabı ne olucaktı vicdannen nasıl rahat edicekti suan acı kaybımız.... konusuna yazıyordunuz.

MBuğra
14-02-2014, 20:48
Bahane got gibidir, herkeste bulunur.

sweap07
14-02-2014, 20:57
sulhı beyin yandascıları sımdıde yazssın buraya bakın adam sorunu çözmek ıcın kılını kıpırtatmıyor
yorumlara gore ben paramı aldım gerısı benı ılgılendırmez anlamına gelıyor resmen

Tsport
14-02-2014, 21:00
s2kfreak çok geçmiş olsun. Maddi anlamdaki maduriyetini bi kenara koyuyorum Allahtan canına bi şey olmamış. İnşallah maddi mağduriyetinde bi an önce giderilir.

GÖKTÜRK
14-02-2014, 21:00
anlaşıldığı üzere oda kendi mağduriyetini bahane olarak gösteriyor ancak 3. kişi alan şahısı ne ilgilendirir

s2kfreak
14-02-2014, 21:10
Sulhi bey parcaları aradım demistiniz aramanıza gerek yok forumda bir arkadasımızda varmıs.

Selamlar,

Oncelikle gecmis olsun.Ayni muhabbetten benim de basim yandi bende de senin durumunun tam tersi oldu yuruyen parcalarini getirttim sanziman isini bir turlu cozemedim Kibrisdan.
Oyle olunca yapili olanini aldim yuruyen parcalarim kenarda duruyor
4 brembo
Diskler
Akslar
Saft
Denge cubuklari
Diff

Ayrica elimde dccd pro da var.

Dusunurseniz bu parcalar elimde var.

Insallah sorununuzu cozersiniz.

LnchCntrl
14-02-2014, 21:13
Bişeyi merak ettim komple sti yürüyen 9000 tl ise sadece şanzıman 5 bin tl ise(önceki sayfalarda öyle okudum die htrlıorm) diğer malzemeler için kalan 4 bin tl hakan denen adamdamı yoksa sulhi abidemi yani en azından sulhi abide ise al kardeşim bu diğer parçalar için kalan para onu iade etse en azından bi miktar alıcı arkadaşın mağduriyeti giderilir ama hakan denen adam bütün parayı alıp sadece şanzıman verdiyse kötü olmş genel olarak kimse düzgün şeyler sylemior hakkında inş kısa zamanda çözümlenir

Benim anladığım kadarıyla para öncesinden mersindeki adama arkadaş tarafından havale geçilmiş. Sulhi bey cebinde para olmadan 9 bin tlye anlaşılan şanzıman + diğer yürüyen parçalarını almak için gidip sade şanzımanı görünce adamla tartışmış nerde diğer parçalar komple yürüyen istedik diye .

Arkadaş büyük bi kaza atlatmış daha beter bişeyde olabilirdi, gazlarken böyle bi durum söz konusu olsaydı Allah korusun, verilmiş sadakan varmış kardeşim..

Eğer konu anladığım şekilde ise yani sen adama para gönderip parçaları sulhi bey gidip aldıysa Sulhi bey burada sadece aracıdır. Ama yok sen sulhi beye 9000 lira verip sadece şanzıman alıp geldiyse şanzımandan kalan parayı sulhi beyden alman gerekir.

Bu kısım buraya kadar gelelim Sulhi beyin hatasına madem şanzımanı taktın diğer parçalarıda sti yaptım diyip oemleri çaktın e söylesene bu adama arabanı oynatma başımıza böyle böyle bi iş geldi ama bak bende mağdurum diye niye adamın hayatını riske atıyosun yaptığın hatanın nelere mal olacağını bilmeyecek biri değilsin postlardan anlaşılan. keşke söyleseydin olay buralara gelmeyeydi..

Yapılabilecek en güzel şey kanuni yollardan mersindeki adama işlem başlatmak.

Eminim kaliteli birisi Sulhi bey, ama arkadaşımızda mağdur tartışmaya bile gerek yok.

sweap07
14-02-2014, 21:18
mersındekı adam sulhı beyı magdur ettı dıye sulhı beyde bu adamı magdur ederse gercekten dıcek bırsey yok saygılar.

s2kfreak
14-02-2014, 21:19
Benim anladığım kadarıyla para öncesinden mersindeki adama arkadaş tarafından havale geçilmiş. Sulhi bey cebinde para olmadan 9 bin tlye anlaşılan şanzıman + diğer yürüyen parçalarını almak için gidip sade şanzımanı görünce adamla tartışmış nerde diğer parçalar komple yürüyen istedik diye .

Arkadaş büyük bi kaza atlatmış daha beter bişeyde olabilirdi, gazlarken böyle bi durum söz konusu olsaydı Allah korusun, verilmiş sadakan varmış kardeşim..

Eğer konu anladığım şekilde ise yani sen adama para gönderip parçaları sulhi bey gidip aldıysa Sulhi bey burada sadece aracıdır. Ama yok sen sulhi beye 9000 lira verip sadece şanzıman alıp geldiyse şanzımandan kalan parayı sulhi beyden alman gerekir.

Bu kısım buraya kadar gelelim Sulhi beyin hatasına madem şanzımanı taktın diğer parçalarıda sti yaptım diyip oemleri çaktın e söylesene bu adama arabanı oynatma başımıza böyle böyle bi iş geldi ama bak bende mağdurum diye niye adamın hayatını riske atıyosun yaptığın hatanın nelere mal olacağını bilmeyecek biri değilsin postlardan anlaşılan. keşke söyleseydin olay buralara gelmeyeydi..

Yapılabilecek en güzel şey kanuni yollardan mersindeki adama işlem başlatmak.

Yanlıs anlamıssınız Ben mersindeki adamı ne tanırım ne bilirim 1 ıncı sayfadakı Resmi ve Konuyu okusaydınız sulhı beye gonderdigimi ve Sulhi beyin araci deyil direk benim muhattap oldugum sahıs oldugunu gorebilirdiniz.

Herkese yorumları ıcın cok tesekkur ederım olumlu olumsuz

GÖKTÜRK
14-02-2014, 21:20
mersındekı adam sulhı beyı magdur ettı dıye sulhı beyde bu adamı magdur ederse gercekten dıcek bırsey yok saygılar.

+1 :icon_tup:

LnchCntrl
14-02-2014, 21:23
Yanlıs anlamıssınız Ben mersindeki adamı ne tanırım ne bilirim 1 ıncı sayfadakı Resmi ve Konuyu okusaydınız sulhı beye gonderdigimi ve Sulhi beyin araci deyil direk benim muhattap oldugum sahıs oldugunu gorebilirdiniz.

Herkese yorumları ıcın cok tesekkur ederım olumlu olumsuz

Ben yazıyı baştan sonra okudumda anlayamamışım demek ki pardon.

O zaman uzatmaya hiç gerek yok senin dolandırılman komple yürür beklerken sadece şanzıman gelmiş gelmemiş seni alakadar etmez. Sti şanzımandan üste kalan parayı Sulhi bey tedarik etmeli. madem parça bulamıyor sen buldun Sulhi beyede alıp takmak kalıyor.

glockevo
14-02-2014, 21:30
Vay be ne uzadı konu yapılması gereken sulhi ya parçaları temin edicek yada adamın parasını iade edicek.

TigeR
14-02-2014, 21:40
siz bukadar bu işlerden anlıyorsanız dedektif olun be bilader buralarda tüketiyorsunuz türkiyedeki sti sayısı 2.0 sti sayısı max 75tir. stilar çalınıyorda parçalanıpmı satılıyor çok polisiye film roman izliyorsunuz :D

abi Suriyeden ne stilar girdi de nerelere gitti savaş ayağına :D

sem2.2
14-02-2014, 21:44
hayretle takıpteyım ... cok gecmıs olsun inşallah çözulur ...hepımızın basına gelebılcek tehlıkeler bunlar maalesef inşallah kotu nıyet olmadan çözulur ...

oğuz
14-02-2014, 21:46
2 mağdur var,sulhi bey kotu satıcıya denk gelmiş.ortada bi kazaya sebebiyet de var.sulhi ustanın yaklaşımında art niyet gormuyorum ama malesef kotu bi tecrube yaşamış oldu.oda mağdur oldu,yapılması gereken belli.ben halledeceğini duşunuyorum hiç tanımadığım halde..
Yorumlar farklı tarzda
Geçmiş olsun

AHMET1907
14-02-2014, 21:55
Sulhi duzgun adamdir, ticaretimde oldu, bana yardimida oldu. Ama soyle bi durum var ticarette kar zarar kardestir, kendi magdur oldu diye aliciyi magdur etmemesi gerekir. Bu isten para kazanabilirdi ama olmadi, parcayi bulamiyosa parayi iade edip oda onu magdur edenden almalidir.

coder
14-02-2014, 22:01
Sulhi bey Mersindeki Hakan diye birinden mi parçaları almış?

skunk11
14-02-2014, 22:14

hatay iskenderun'da 2 gün kaldım 1-1.5 ay önce. Hiç görmediysem 10 taneye yakın sti gördüm, belki denk gelmiştir:icon_wack

Spawn
14-02-2014, 22:19
Biz'de mersinden GC8 STI şanızmanı aldık yarın takıcaz .( ömerin eski arabası )

Şanzıman + diff diye anlaştık . Son dakikada siz kendi şanzımanınızı yollayın isterseniz viscous u ben transfer edeyim sti diff ine dedi . neden deyince . DCCD li viscous u da mı verecektim yanında o paraya !!! dedi arkadaş sağolsun . şimdi umuyoruz ki mekanik viscous dccd linin yerine oturacak . oturmazsa yarın büyük sıkıntı olacak . hadi hayırlısı .

Ayrıca para yollamadım ama , aynı arkadaş beni de yaklaşık 2 aya yakın oyaladı , bugün yarın diye . Ben geleyin yada arkadaşı göndereyim teslim almak içn dediğimde yeri belli değil gelme haftaya sonra diye geveledi, en sonunda "kardeş benden sana fayda yok başının çağresine bak " ile bitti konuşmamız .

bir de "parça getiricem diye milleti kandırıyorlar,bekletiyorlar onlar yüzünden biz de eskisi gibi iş yapamıyoruz" diyordu bana telefonda...

coder
14-02-2014, 22:23
,Hakanmış okumamıştım geri sayfaları bu adam 2 hafta önce gözümün önünde 3 tane k20 motoru 12bin TLye verdi

ENGean
14-02-2014, 22:36
bu adamlarmı acaba dıger ılanlarında baya subaru parcas war

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-subaru-wrx-sti-ve-1.6-motor-ve-sanzimanlar-128711971/detay/)

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-honda-k20-motor-sanziman-tesisat-beyin-145189612/detay/)

EmrGti
14-02-2014, 22:52

arkadaşım sen daha yenisin galiba bu işlerde gel ben seni bir kaç yere götürüp dolaştırıyımda sor gör öğren polisie filmleri izliyen ben değilim ama belliki sen izleyip uygulamayı kalkmış ama yapamamışsın

TigeR
14-02-2014, 22:55
hatay iskenderun'da 2 gün kaldım 1-1.5 ay önce. Hiç görmediysem 10 taneye yakın sti gördüm, belki denk gelmiştir:icon_wack

abi büyük ihtimalle o arabaların yarısından çoğu yoktur artık çoktan parçalanmışlardır :D

EmrGti
14-02-2014, 22:58
Her işin bi sanatı vardır hırsızlık dolandırıcılık bi sanat değildir kişinin karetkerini ortaya koyar ...

Sitede kaç kişinin arabası yurt dışından geldi türkiyeye orjinal olarak biniliyor yada türkiyede ben size söyliyim mi sitede değil ama şuan en basiti ankarada 4 BMW var e36 cabrio ne plakaları ne renkleri önemsiz kişilerde forumdanda tanıyanlar vardır umarım neyse polisiye filmleri izlemekle olmuyor bu işler çevre ile oluyor akıl zeka ile oluyor yalnış anlaşılmasın hırsızlıktan dolandırıcılıktan bahsetmiyorum kaç kişi forumdan ağzının suları akarak bmw olsun mercedes olsun vw serisi olsun bakıyo çok mu zor yurt dışından buraya sokmak hayır zor değil ama kim yapıcak geri kalan işlemleri kanunsuz yollardan ben size söyliyim kimse o yüzden böyle atarlanmayın polisiye filmi izlemişsin falan çıraklar pek anlamaz böyle şeylerden sadece izleyip kulak misafiri olurlar

miniks
14-02-2014, 23:00
STI yuruyen 9000 tl

orjinallerini garaja bırakmak karşılığında 9000 tl sanırsam anlaşılmış

5000 tl ye sti şanzuman alınsa oem şanzuman 1500 tl ye satılsa

Gayet güzel kar var bu işde

Şayetki sti yürüyen takılmadı ozaman garajdan çıkarken sadece şanzumanı değiştik denmesi lazım

Allah korkusu olan bunu yapmaz

Adam parayı sulhiye vermiş ticareti onunla

Sulhi malı kimden nasıl alırsa alsın ne farkeder eksiksiz STI yürüyen takılmışmı hayır

Müşteri sonuna kadar haklı

EmrGti
14-02-2014, 23:00
abi büyük ihtimalle o arabaların yarısından çoğu yoktur artık çoktan parçalanmışlardır :D

söylüyoruz ama dinleyen yok sonrada polisiye film izliyoruz deniliyor bu arkadaşlar anca yasa dışı işler kovaladığını düşünürler avuturlar kendilerini marifet değil ama yapan yapıyo detaylarıda daha fazla vermek istemiyorum salak değilim burda konuşucak kadar herkes kendi bildiğini kendine saklasın diğer arkadaşlarda otursun polisiye filmi izlesinler o izlerken ben 10 tane araç yapar yürürüm...(çalıntı hırsızlık malı falann değil farklı yerlere çeken olmasın )

miniks
14-02-2014, 23:02
Heeee konuyu açan arkadaşında balonu patlamıştı

Etme bulma dünyası

Bunuda unutmayın

Mevlam ne eyler güzel eyler

EmrGti
14-02-2014, 23:06
Heeee konuyu açan arkadaşında balonu patlamıştı

Etme bulma dünyası

Bunuda unutmayın

Mevlam ne eyler güzel eyler

ben şunu çok iyi bilirim seneler önce yalnışlıklada olsa birinin hakkı bana geçti çok sonralar çıktı ortaya ama iş işten geçmiş o kişiyi 2 ay boyunca aradım yine bulamadım ve o benden çıktı ve ben ciddi anlamda kendime gelememiştim çok ilginç bir olay yaşamıştım ...

Dua alarak iş yapmak çok önemli özellikle annelerimizden aldığımız dualarla kapıdan çıkarken alınan dua iş yaparken alınan dua eminim forumda %90 hepimiz biricik annelerimizin dualarını alıyoruzdur umarım herkesin işi rast gidiyordur herkesin gönlüne göre:)

gurcell
14-02-2014, 23:18
5000 liraya sti sanzumani varsa bende 2 tane alayim.... :)

miniks
14-02-2014, 23:28
5000 liraya sti sanzumani varsa bende 2 tane alayim.... :)

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-subaru-sti-motor-sanziman-112575123/detay/)

Al bak o adam 7000 yazmış esnafada 6000 e veriyordur

Daha öncede burda bostancıda böyle mevzu çıktı

Bazılarına ciddi uyguna veriyor bu adam

Ayrıca kendin getir şanzumanı 5000 bile tutmaz bana 10.000 para ver ben sana iki tane getireyim

Yani gürsel beni yanlış anlama ama batumdan bunlar çok uyguna geliyor

USA den ben müşterime komple kit getirdim 4000 $ a verdim geçen sene kur düşükken

Var sen hesabını yap

İstersende para yolla getiririm

Tuncay
14-02-2014, 23:32
Hallolmicak bisey degil en kisa surede cozulur burda herkes yuzyuze bakan insanlar

dragon07
14-02-2014, 23:33
Arkadaşım bildiricekler nasıl şimdi bu yazıyı iyi okuyun ...

Sitede kendini çok akıllı zannedip böbürlenen çok abimiz kardeşimiz var kimseye şahsi olarak konuşmuyorum çünkü burda zaten şu konuyu okuyan adamlar belli sebebi aramızda kimin ne iş yaptığını bilen var

Çırakken bu işleri yaşça büyük andropoza girmiş abilerinden dinleyip akıl alan adam da çok

Ankara,Mersin,Hatay bu 3 ilde hacizli yakalamalı ve çalıntı araçlar parçalanıyor ve parçalanıp satılıyor herkes kendini akıllı zannediyor bu kişiler kimlikleri gizli tutulduğu zannediliyor ama yanılıyorlar.Siteden birilerine şahşi olarak konuşmuyorum genel konuşuyorum...

Nedense ankara mersin hatayda ne kadar da STİ,WRX ve subarular çıkmaya başladı doğru değil mi abilerim arkadaşlarım her hafta 4,5 tane subaru motoru yürüyenleri çıkıyo ankaradan mersinden yada dur dur birde dükkana gelen bi WRX ve STİ motoru yürüyeni olsun yer değiştirip paralar alınıyor cebe bakın dikkatinizi çekerim ne dragon isimli kullanıcı nede sulhi bey sizden bahsetmiyorum...kim ne derse desin herkes kendini biliyo...:D

ne güzel bmw,mercedes,subaru vs vs arabalar ne kadar da çok parçalanmaya parçaları üremeye başladı böyle doğru değil mi arkadaşlar

Ayrıca bu siteden şuan dalga geçilen insan doğru söylediği ve doğrular gerçeğini bildiği halde söylediği için dalga geçiliyor herkes kendi insanını koruyor laf söyletmiyor

Arkadaşlar belki bu forumdan belki değil bunu bilenler var susanlarda var bencede böyle kalması daha mantıklı bir çok olay dönüyor ama herkes hala böbürleniyor önemli olan burda sulhi beyin mağdur olan kişinin durumunu çözmesi

n yapılana kadar araç çıkmasaydı ama olmuş artık önemli olan sorunların çözülmesi...

emrgti abinide senide bilmem hayırdır olm sen necisin kimin çakalısın?

küçük beyinli emr bu şanzımanlar bilmemneler yurtdısından giriş yapıyor trye yani trdeki stilar çalınıp parçalanmıyor rüya görmeyin siz bu işleri ouyn hamuru oynamaya felan benzetiyosunuz galiba , heleki sen emr sana sti şanzımanı göstersek hameş römork sanarsın hala bıdı bıdı ötüyosun elinle beynin arası 450km ordan kobra takibini izleyip buraya aktarıyosun bi kendine gel.yer degiştiriyormuş bilmemneymiş nasıl bi hikaye bu izah et.

kimmiş olm bana akıl veren android kerimmi ? madem görmüş bni gelip bi selam verseymiş. nasıl degişik bi heriflersiniz hangi akla hangi beyinlere hizmet ediyorsunuz masonmusunuz nesiniz.

dragon07
14-02-2014, 23:34

kardesim suriyeden stida girer evoda girer bu emr denen küçük kardesimiz çalıntı stilar varmıs trde onlarla takas ediliyormuş bilmemneymiş böyle hikayeler anlatıyor .
bitane calıntı sti plakası söylesin sanki 10bin tane sti var türkiyede

hacizli yakalanmalı çalıntı diyor.kaç tane sti var çalıntı hacizli yakalanmalı inanmayın böyle şeylere

dragon07
14-02-2014, 23:42
arkadaşım sen daha yenisin galiba bu işlerde gel ben seni bir kaç yere götürüp dolaştırıyımda sor gör öğren polisie filmleri izliyen ben değilim ama belliki sen izleyip uygulamayı kalkmış ama yapamamışsın

nerden arkadasınım olm bn senin anlat bi hikayede dinleyelim androidkerim abinle uydurdugun bi hikaye olsun ama

yıl 1972 güneşli bigün istanbuldayız android kerimle sanayide hawkeye kasa sti görmeyelimmi bizim dogan slx ile drag yaptılar ,doğan slxte turbolu haaa yanlıs olmasın ozamanlar bi bende birde onnoda turbolu doğan var onno ustada benden gördü ,sonra takashi geldi nsxle bi roll yaptık püfff bi fark atmısım akıllara ziyan sonra sti çalıntı çıktı.sonra annem hadi oğlum kalk okula geç kalıcaksın dedi :( meğersem rüyaymış yaşadıklarım lan nası üzüldüm bir bilsen

EmrGti
14-02-2014, 23:44

küçük beyinli emr bu şanzımanlar bilmemneler yurtdısından giriş yapıyor trye yani trdeki stilar çalınıp parçalanmıyor rüya görmeyin siz bu işleri ouyn hamuru oynamaya felan benzetiyosunuz galiba , heleki sen emr sana sti şanzımanı göstersek hameş römork sanarsın hala bıdı bıdı ötüyosun elinle beynin arası 450km ordan kobra takibini izleyip buraya aktarıyosun bi kendine gel.yer degiştiriyormuş bilmemneymiş nasıl bi hikaye bu izah et.

kimmiş olm bana akıl veren android kerimmi ? madem görmüş bni gelip bi selam verseymiş. nasıl degişik bi heriflersiniz hangi akla hangi beyinlere hizmet ediyorsunuz masonmusunuz nesiniz.

ben kimsenin çakalı çukalı değilimde sen birilerinin çakalısın belli bu kadar alevlendiğine göre var bi yaran sen benimle düzgün konuş kobra takibini anca sen izler kurgu yaparsın kendi kendine oyun hamurunu anca sen oynarsın çoluk çocuk laflar kurduğuna göre anca burda konuşur konuşur durursun çünkü konuşturuyolar adamı salak değilim her yerde herşeyi ötücek kadar yada konuşucak kadar

sana kim olduğumu ne işle meşgul olduğumu sölicek kadar salak değilim senide ilgilendirmez sen karşındaki kişi ile sınırlar içersinde konuş yeter anlatabilmişimdir inşallah sana

EmrGti
14-02-2014, 23:46
nerden arkadasınım olm bn senin anlat bi hikayede dinleyelim androidkerim abinle uydurdugun bi hikaye olsun ama

yıl 1972 güneşli bigün istanbuldayız android kerimle sanayide hawkeye kasa sti görmeyelimmi bizim dogan slx ile drag yaptılar ,doğan slxte turbolu haaa yanlıs olmasın ozamanlar bi bende birde onnoda turbolu doğan var onno ustada benden gördü ,sonra takashi geldi nsxle bi roll yaptık püfff bi fark atmısım akıllara ziyan sonra sti çalıntı çıktı.sonra annem hadi oğlum kalk okula geç kalıcaksın dedi :( meğersem rüyaymış yaşadıklarım lan nası üzüldüm bir bilsen

çocuksun sen çocuk gülüyorum sadece ... :)

miniks
14-02-2014, 23:49
Kardeşim sen kusurlu iphone satıp paranın üzerine yatan şahıs değilmisin

Al birini vur ötekine ya :)

Ne tatama yapıyorsun sabahtan beri

Birde hak hukuk adaletten bahsediyorsun

Kusurlu mal sarıp para eksik verildi diye yatışa geçmenin neresi hak neresi hukuk

EmrGti
14-02-2014, 23:51
senınle bu lafların dalaşına daha girmicem çevremde yakınımdaki insanlar neler bildiğimi neler yapabildiğimi çok iyi bilirler boş konuşmalarada gerek yok sana da birşey ispatlamak zorunda değilim sen kendini akıllı sanıyorsun ama konuştuğun kurduğun cümlelerdende belli olduğu kadarıyla sen bişey bilmiyorsun neyse beni ilgilendirmiyor zaten nasıl olsa yazılanların doğruluğunu kanıtlayan şeyler bir bir çıkıyor sırayla ...

He bu arada bana diyosun STİ şanzımanı görsen falan filan diye ama yanılıyorsun sadece gülüyorum yine şanzımanı ile işim olmaz genelde o makinaların kendileri ile olur misafir ederim o tarz makinaları şakacı çocuk seni

EmrGti
14-02-2014, 23:53
Kardeşim sen kusurlu iphone satıp paranın üzerine yatan şahıs değilmisin

Al birini vur ötekine ya :)

Ne tatama yapıyorsun sabahtan beri

Birde hak hukuk adaletten bahsediyorsun

Kusurlu mal sarıp para eksik verildi diye yatışa geçmenin neresi hak neresi hukuk

farklı konulardayız farkındaysan kımseye kusurlu mal vermedık bilip bilmeden konusup milletin canını sıkmayın ...

kimseye haksızlık huksuzluk falan yaptıgımız yok insanımın elinden çalıp yicek insan değilim laflarınıza dikkat edin tatamayı tutamayıda ben yapmıyorum yapanlar belli zaten yıldız gibi parlıyor ...:)

dragon07
14-02-2014, 23:56
çalıntı telefon ticareti yapmaya utanmıyormusun milleti dolandırmaya ne iş yaptıgın anlaşıldı yarın polise gidiyimde çalıntı geveli telefon ticareti yapıyor diyim :) :D

malı nerden alıyorsun arapkerimdenmi ?

ilkerist
14-02-2014, 23:59
farklı konulardayız farkındaysan kımseye kusurlu mal vermedık bilip bilmeden konusup milletin canını sıkmayın ...

kimseye haksızlık huksuzluk falan yaptıgımız yok insanımın elinden çalıp yicek insan değilim laflarınıza dikkat edin tatamayı tutamayıda ben yapmıyorum yapanlar belli zaten yıldız gibi parlıyor ...:)

Kardeşim burda mevzuyu dağıtma adamın derdi kendine yetiyordur zaten,hadi başka yere...

TigeR
15-02-2014, 00:00
kardesim suriyeden stida girer evoda girer bu emr denen küçük kardesimiz çalıntı stilar varmıs trde onlarla takas ediliyormuş bilmemneymiş böyle hikayeler anlatıyor .

hacizli yakalanmalı çalıntı diyor.kaç tane sti var çalıntı hacizli yakalanmalı inanmayın böyle şeylere

yok abi benim dediğim suriyeden giren stilar veya diğer arabalar zaten.Yoksa Türkiye'de dediğin gibi kaç tane sti var ki çalınıp satılsın :D

taytay
15-02-2014, 00:00
senınle bu lafların dalaşına daha girmicem çevremde yakınımdaki insanlar neler bildiğimi neler yapabildiğimi çok iyi bilirler boş konuşmalarada gerek yok sana da birşey ispatlamak zorunda değilim sen kendini akıllı sanıyorsun ama konuştuğun kurduğun cümlelerdende belli olduğu kadarıyla sen bişey bilmiyorsun neyse beni ilgilendirmiyor zaten nasıl olsa yazılanların doğruluğunu kanıtlayan şeyler bir bir çıkıyor sırayla ...

He bu arada bana diyosun STİ şanzımanı görsen falan filan diye ama yanılıyorsun sadece gülüyorum yine şanzımanı ile işim olmaz genelde o makinaların kendileri ile olur misafir ederim o tarz makinaları şakacı çocuk seni

Hacı senin derdin ne hakiketen paragraf paragraf yazıosun dediklerinden de bişiy anlaşılmıyor.

EmrGti
15-02-2014, 00:01
kardeşim niye burda birileri olayı tam anlamıyla açıklasın yurt dışı çalıntı hacizli genel konusuyorum bu aracların coguda yurt dısı aracları genelleme yapıyorum sırf turkıyede bulunan STİ lardan bahsetmıyorum

thedevil
15-02-2014, 00:04
Konuya bak tarçınlı kahve yap :P bu arada az önce denedim güzel oluo beyler

EmrGti
15-02-2014, 00:05
Hacı senin derdin ne hakiketen paragraf paragraf yazıosun dediklerinden de bişiy anlaşılmıyor.

boşver gerek yok kimseye birşey kanıtlamak zorunda değilim ben kimin ne olduğu belli herkes kendini biliyor

dragon07
15-02-2014, 00:09
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/177224-bi-bakip-yardimci-olur-musunuz-6.html

beyler bu konuda reyting daha fazla.

taytay
15-02-2014, 00:10
boşver gerek yok kimseye birşey kanıtlamak zorunda değilim ben kimin ne olduğu belli herkes kendini biliyor

Tamam sensin boşver kanıtlama zaten satırlarca bişiyler karaladın zaten yeter . Bırakta insanların konusu sonuca ulaşsın.

arteus
15-02-2014, 00:12
Konuya bak tarçınlı kahve yap :P bu arada az önce denedim güzel oluo beyler

Güzel sözler yazan şeytan :) bir tarifte ben alayım nasıl olsa yarın iş yok deneme yaparım :)

acn90
15-02-2014, 00:13

kardeşim köşe yazarı olacak adamsın harcanıyorsun buralarda

Sh4rk
15-02-2014, 00:16

Gecenin ilgi odagi oldun sti yuruyeninin hikayesine kadar anlattin bu isi hakkiyla yapan bir cok insan var bilim kurgu yapmayin
Kendi konunda dikkatler ustundeyken bu konuda da prime time yaptin
Gerek yok

thedevil
15-02-2014, 00:20
Güzel sözler yazan şeytan :) bir tarifte ben alayım nasıl olsa yarın iş yok deneme yaparım :)

Valla abi şimdi denedim bildiğin Türk kahvesi bir fincan su 1.5 çay kaşığı kahve ve çay kaşığının ucu ile tarçın on numara oluyo :)

Chn53
15-02-2014, 00:40
Etme bulma dunyasi , gecmis olsun :)

EmrGti
15-02-2014, 00:55
Gecenin ilgi odagi oldun sti yuruyeninin hikayesine kadar anlattin bu isi hakkiyla yapan bir cok insan var bilim kurgu yapmayin
Kendi konunda dikkatler ustundeyken bu konuda da prime time yaptin
Gerek yok

haklısın valla ınan cıddıyım gönülden hak veriyorum sana bu STİ mevzusu benı nıye ılgılendırıyorssa nıye konusmalarda bulunduysam bende anlamadım neyse zaen daha yazmam mide bulandı artık herkese hayırlı geceler

Maxiboost
15-02-2014, 00:59
1982 de istanbul da yoktu. Bulunmuş olabilir ama yoktu. Tıpkı Toblerone çikolatanın Türkiyeye gelmesi gibi.

.

1977 yilinda henkelin yapistirici serilerinden olan pattex satisa sunuldu. Pattex japon icinde 86 yilinda reklam filmi yayinlandi :D yani japon yapistiricisi vardi :)
Kaynak henkel

arteus
15-02-2014, 01:01
haklısın valla ınan cıddıyım gönülden hak veriyorum sana bu STİ mevzusu benı nıye ılgılendırıyorssa nıye konusmalarda bulunduysam bende anlamadım neyse zaen daha yazmam mide bulandı artık herkese hayırlı geceler

:icon_tup::icon_tup:

arteus
15-02-2014, 01:04
Valla abi şimdi denedim bildiğin Türk kahvesi bir fincan su 1.5 çay kaşığı kahve ve çay kaşığının ucu ile tarçın on numara oluyo :)

Bak şimdi yapıyorum içtikten sonra sana sonuçları yazıcam :D

ilkerist
15-02-2014, 01:05
1977 yilinda henkelin yapistirici serilerinden olan pattex satisa sunuldu. Pattex japon icinde 86 yilinda reklam filmi yayinlandi :D yani japon yapistiricisi vardi :)
Kaynak henkel

ahahahahaahaa :hahaha::hahaha::hahaha:

EmrGti
15-02-2014, 01:07
Saygısızlık yapıp yapmadığım kım varsa haksız olarak dıyorum herkesten özür dilerim kusura bakmayın bazen farklı düşünceler ınsana gereksız seyler yaptırabılıyor STİ mevsuzu gibi :)

EmrGti
15-02-2014, 01:08
Bak şimdi yapıyorum içtikten sonra sana sonuçları yazıcam :D

nasıl güzel oluyo mu abi bana da yazarsan sevinirim gelçi şimdi bende yapıyorm ...:)

arteus
15-02-2014, 01:11
nasıl güzel oluyo mu abi bana da yazarsan sevinirim gelçi şimdi bende yapıyorm ...:)

Şaka maka harbiden güzel oldu. Tarif için thedevil arkadaşımıza teşekkür ederim. Emirhan sende dene güzel oldu harbiden :)

EmrGti
15-02-2014, 01:16
Şaka maka harbiden güzel oldu. Tarif için thedevil arkadaşımıza teşekkür ederim. Emirhan sende dene güzel oldu harbiden :)

yalnız ne alaka diceksiniz kahveyi yaptım yanınada Tekila koydum 2 shot harika oluyormuş sende bunu dene tekila varsa... :) şuan sakinleştirici içmiş gibi rahatım

arteus
15-02-2014, 01:18
yalnız ne alaka diceksiniz kahveyi yaptım yanınada Tekila koydum 2 shot harika oluyormuş sende bunu dene tekila varsa... :) şuan sakinleştirici içmiş gibi rahatım

bunun için şimdi kalkıp sana gelmem lazım :D

EmrGti
15-02-2014, 01:21
Tekilayı alıp taksiye atlıyım taksiciye söylicem gaza az bas az yaksında bende az para ödiyim diye ...

arteus
15-02-2014, 01:23
Tekilayı alıp taksiye atlıyım taksiciye söylicem gaza az bas az yaksında bende az para ödiyim diye ...

Konuyu hiç etmeyelim senin konuya gel :D

s2kfreak
15-02-2014, 01:34
Konuyu hiç etmeyelim senin konuya gel :D

Konuyu Edebiliceginiz kadar hic ettiniz yaptıgınızın farkında olmanızda güzel bu konu bilgi & yardım hakkında acıldı kahve yada onun türevi eglence yapın diye degil

arteus
15-02-2014, 01:40
Konuyu Edebiliceginiz kadar hic ettiniz yaptıgınızın farkında olmanızda güzel bu konu bilgi & yardım hakkında acıldı kahve yada onun türevi eglence yapın diye degil

Kusura bakma kardeşim sanıırım açtığın konuyu takip etmiyosun :beuj: Biz gerlien ortamı yumuşatmak için böyle bir diyaloa girdik. Tekrardan özürdilerim konunu hiç ettiysek

s2kfreak
15-02-2014, 01:47
Kusura bakma kardeşim sanıırım açtığın konuyu takip etmiyosun :beuj: Biz gerlien ortamı yumuşatmak için böyle bir diyaloa girdik. Tekrardan özürdilerim konunu hiç ettiysek

Alıntıyı sizden yaptım aslında gereksiz konu dısında paylasım yapan herkeze solemek ıstedım orda.

arteus
15-02-2014, 01:49
Alıntıyı sizden yaptım aslında gereksiz konu dısında paylasım yapan herkeze solemek ıstedım orda.

Yok gerçekten haklısın ve gerçekten kusurabakma. Hani dedim ortam gergindi biraz yumşasın diye böyle oldu. Umarım en kısa zamanda da mağduriyetin çözülür vede çok geçmiş olsun Allah korumuş

EmrGti
15-02-2014, 01:50

en kısa zamanda mağduriyetin çözülmesi dileği ile hayırlı geceler

Firat.M3
15-02-2014, 02:06
hakanın yanına sürekli gideriz ve tanırız biz. bi dünya da subaru parçası var deposunda. fakat iş düzeni ve takibi zayıf. gelip görerek alınırsa sıkıntısız alışveriş yapılabilir.

aykutsafakyaman
15-02-2014, 02:13
çalıntı telefon ticareti yapmaya utanmıyormusun milleti dolandırmaya ne iş yaptıgın anlaşıldı yarın polise gidiyimde çalıntı geveli telefon ticareti yapıyor diyim :) :D

Abi yazmiyim yazmiyim dedim de 2 saatir yazdiklarina guluyorum :) (kotu anlasilmasin harbi yaraticisin abi )öbür konu daha hareketli bu arada

Kakus
15-02-2014, 02:25
Şöyle düşünmek gerekir ki, arkadaşımız Sulhi abi ile ticaretini gerçekleştiriyor. Sulhi abi de Hakan adlı şahısla. Sulhi abi, arkadaşımıza dönüp sorunun Hakan'dan kaynaklandığını söylüyor. Bu noktada farzı misal; Hakan'ın "ben de bir başkasından aldım, bana böyle geldi" gibilerinden konuşup Sulhi abiye dönme ihtimalindeki haklılık ne ise, Sulhi abinin de arkadaşımıza karşı haklılığı o.

"Eden bulur", "keser döner" falan... Herhangi bir mağduriyete bu şekilde yaklaşamam ben. Başkasının canını yakanın, canı yanmadan doğru yolu bulması taraftarıyım. Ahiret hesabı var, kusurlarımızın hesabını vereceğimiz yer bu taraf değil diye düşünüyorum. Fakat bu sefer ahirete kalmadığı da aşikar, göz ardı edilemez. Umarım arkadaşımız mal alırken de, mal satarken de, genel olarak ticaretlerinde daha dikkatli olur artık.

Son olarak da Sulhi abinin bir şekilde bu mağduriyeti gidereceğine canı gönülden inanlardanım. İki taraf içinde hayırlı bir şekilde sonuçlanır, tatlıya bağlanır umarım.

mkerim
15-02-2014, 07:06

Bak lafı fazla uzatmadan başlayayım.
Before after sizde çok meşhur. ben bu kadar laftan sonra değişim yaptığın sti lerin plakalarını bir sorgulatsan nasıl olur. acaba yada resimler varmı?? Arabalar nerelerden geliyor ve sonra kimde nerede??
onno lafına gelince sen bilmediğin konularda laf etme sonra altından kalkamazsın.
Biz roll yapmıyoruz. Roll niye yapalım kız çocuğumuyuz. erkek çocuğu gibi kalkıyoruz. roll dedğkleri zaman kız çocukları ile oynarız onları ellemeyiz. erkek adam kalkış yapar. kalkanın yanına gelemeyene ne derler bilemem. Seni görsem neden selam vereceğim banane ne yaparsan yap. Benden uzakta yapki benden uzak olsun.
terbiyeni takın sana cevap vermem sana kendini bir şey zannettirmesin. selamında sana kalsın. Bilmediğin yerler bilmediğin olayları anlatma oralarda olsaydın bu işler ile uğraşmazdın. Sen malı nereden alıyorsan söyle bende oradan alayım.
Artık bazı lafların hakaret oluyor. Sen git kumda oyna yada roll yap. Artık anladın ne dediğimi...

Kaynak henkel
Türkiyede mi satışa sunulmuş. 1986 da hangi tv kanalında reklamı yapılmış FOX mu show mu atv mi yoksa tv8 mi. laf ebeliği yapacağına sen türkiyeye ne zaman gelmiş onu söyle. Sen toblerone yi ne zaman yedin Türkiyede adamlar ne zaman üretmiş sen ne zaman toblerone yi gördün. Yada almanyadan zamanında gelen malzemeleri hatırla. Ben Türkiyeden bahsediyorum. Yada daha yeni uzaya uydu attık diye sevinilirken diyebiliyormusun 50 sene önce vardı diye. Türkiye daha yeni yaptı bu işi.

Maxiboost
15-02-2014, 08:48
Türkiyede mi satışa sunulmuş. 1986 da hangi tv kanalında reklamı yapılmış FOX mu show mu atv mi yoksa tv8 mi. laf ebeliği yapacağına sen türkiyeye ne zaman gelmiş onu söyle. Sen toblerone yi ne zaman yedin Türkiyede adamlar ne zaman üretmiş sen ne zaman toblerone yi gördün. Yada almanyadan zamanında gelen malzemeleri hatırla. Ben Türkiyeden bahsediyorum. Yada daha yeni uzaya uydu attık diye sevinilirken diyebiliyormusun 50 sene önce vardı diye. Türkiye daha yeni yaptı bu işi.

Evet Turkiye'de satisa sunulmus.

Sana ayri bir bilgi vereyim. Sen hala tablerone diye yardir (konuyla ne alakasi varsa? Bu arada 93 yilinda gelmis oda).

80'li yılların başlarında Türkiye pazarında satılmaya başlanan ilk siyanoakrilat türevi yapıştırıcı Japon Alteco firmasının ürünleri idi. 2 gramlık küçük silindirik plastik tüplerde satılan bu yapıştırıcının üzerinde Japonca yazılar ve Made in Japan ibaresi bulunurdu.

sweap07
15-02-2014, 09:13
tartısmayı bırakın abı su olay acıga kavussun

Kakus
15-02-2014, 09:38
Biz roll yapmıyoruz. Roll niye yapalım kız çocuğumuyuz. erkek çocuğu gibi kalkıyoruz. roll dedğkleri zaman kız çocukları ile oynarız onları ellemeyiz. erkek adam kalkış yapar.

Yaşınızın, benim yaşımın 2 katından fazla olduğuna inanamıyorum gerçekten. Sayenizde bundan sonra yaşını gösterip baskın çıkmaya kalkanlara daha acımasızca davranıcam. Teşekkürler.

Oz`
15-02-2014, 09:44
:) dragla roll muhabbeti nekü

ozaman adam olan hem kalkar hem roll yapar hemde sokakta gezer :) biraz ayıp olmus bence kız cocuk erkrk cocuk

Eray Yümsel
15-02-2014, 09:46
Bunlar hep amerikanın oyunları

kelalper
15-02-2014, 10:04
konunun bi tarafına kodunuz la. Sulhi Mertin mağduriyetini gider de kapansın konu yaw.

Sierra Rs
15-02-2014, 10:08
Arabası 400 mt'yi 12.50 saniyede bitiren bir arkadaşımız mkerim'le bi kalksın Allah aşkına ben çok merak ediyorum ne olacağını :) Kız çocuk erkek çocuk işi bence de gereksiz benzetmeler.. Bu arada konu dışında yazdığım için konu sahiplerinden özür diliyorum umarım en kısa sürede çözülür sorun.

Bulut Y.
15-02-2014, 10:12
Roll işi kız işiyse bu forumda çok delikanlı kızlar var. Çoraplar merserize kızlar Bi kere versenize :D

taytay
15-02-2014, 10:15
Roll işi kız işiyse bu forumda çok delikanlı kızlar var. Çoraplar merserize kızlar Bi kere versenize :D

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

sweap07
15-02-2014, 10:26
konunun bi tarafına kodunuz la. Sulhi mertin mağduriyetini gider de kapansın konu yaw.

+546854655

Erol
15-02-2014, 10:39

:icon_tup::icon_tup:

:D :D

stlegal
15-02-2014, 10:47
Komsular kiz gibi masallahs derlerdi nazar deymesin diye ondanmi rollingci olduk

kelalper
15-02-2014, 10:55
beyler konuyu değiştirmeyin. Muhattap olmayın adamla yaw.

thedevil
15-02-2014, 11:00

Ben ortam gerildiği için böyle bir kahve muhabbeti açtım , ayrıca zaten insanlar sulhi beyin senin paranı vermesi ve mağduriyetini gidermesi gerektiğini söyledi ne bekliyorsun insanlardan herkes tartışsın birbirine girsin ortalık karışsın tartışmalar çıksın diyemi bekliyorsun ?

Sen konuyu açtın ve insanlar söyleyeceklerini söyledi tartışmalar çıktı ve benim gibi gerizekalı biri adam insanlar birbirlerini kırmasın diye bir konu attı ortaya belki makaraya döner diye ve bu suç oldu...

Bence sen sulhi beyin yanına git hakkını orada ara çünkü mağdur olmuşsun bizler burada sulhi bey sana hakkını vermesi lazım dedik gidelim adamdan senin paranımı alalım konunu kirlettiğim ve tartışmaları önlemeye çalıştığım için senden özür dilerim...

CocoRe
15-02-2014, 11:18
vay be sülü başkanında bir konusu oldu artık :)

GökhanK
15-02-2014, 11:18

Sana ayri bir bilgi vereyim. Sen hala tablerone diye yardir (konuyla ne alakasi varsa? Bu arada 93 yilinda gelmis oda).

80'li yılların başlarında Türkiye pazarında satılmaya başlanan ilk siyanoakrilat türevi yapıştırıcı Japon Alteco firmasının ürünleri idi. 2 gramlık küçük silindirik plastik tüplerde satılan bu yapıştırıcının üzerinde Japonca yazılar ve Made in Japan ibaresi bulunurdu.
hahahaha aklıma direk bu foto geldi artık hangisi uygunsa :D:D:D:D:D
http://10marifet.org/imaj/minepolat/kapak.jpg

Bulut Y.
15-02-2014, 11:22
Komşu kızı kardeştir indir kaldır yerleştir. :D

Dayı
15-02-2014, 11:37

Lübnan lı tuner dediginiz kişi Dani Keruz mu?

Tugral
15-02-2014, 12:16
Az önce Mersinden Hakan Abi aradı beni. Forum şifresini kaybettiği için cevap verememiş. Benden rica etti aynen aktarıyorum:

"Bu konuda bahsi geçen şanzıman olayında fiyatta anlaşılıp Ankara da buluşmak üzere yola çıkmış. Ama Ankara da Sulhi almaktan vazgeçip geri göndermiş Hakan Abiyi. Benden bu olayda civata bile almadı diyor. Yazışmalar da elimde onları da ekleyeceğim diye belirtti. Sana sattığım gibi ne var ne yok arabanın bagajına koyup gittim, ben bilmesem sana da sadece sanzıman satardım ama sana da en baştan sona nelerin değişmesi gerektiğini belirttim ve aynı parçaları Sulhiye de götürdüm, almadı benden dedi."

Bu da konunun Mersin Hakan yönü. Benim alışverişim de eşiyle birlikte geldi parçalarımı bana verdi ve döndü gitti. Arızalı olan parça çıktı değiştirdi. Hakkını yiyemem hiçbir sıkıntı yaşatmadan işlerimi bitirmeme yardımcı olmuştur kendisi

SDR_07
15-02-2014, 12:30
Bak lafı fazla uzatmadan başlayayım.
Before after sizde çok meşhur. ben bu kadar laftan sonra değişim yaptığın sti lerin plakalarını bir sorgulatsan nasıl olur. acaba yada resimler varmı?? Arabalar nerelerden geliyor ve sonra kimde nerede??
onno lafına gelince sen bilmediğin konularda laf etme sonra altından kalkamazsın.
Biz roll yapmıyoruz. Roll niye yapalım kız çocuğumuyuz. erkek çocuğu gibi kalkıyoruz. roll dedğkleri zaman kız çocukları ile oynarız onları ellemeyiz. erkek adam kalkış yapar. kalkanın yanına gelemeyene ne derler bilemem. Seni görsem neden selam vereceğim banane ne yaparsan yap. Benden uzakta yapki benden uzak olsun.
terbiyeni takın sana cevap vermem sana kendini bir şey zannettirmesin. selamında sana kalsın. Bilmediğin yerler bilmediğin olayları anlatma oralarda olsaydın bu işler ile uğraşmazdın. Sen malı nereden alıyorsan söyle bende oradan alayım.
Artık bazı lafların hakaret oluyor. Sen git kumda oyna yada roll yap. Artık anladın ne dediğimi...

sizde bir ara roll yapmıştınız unutmayalım 380 hp lik aracınızla 230 hp polo yu gecememiştiniz şimdi roll u bırakıp drağlara soyunmuşsunuz ..????

T

LnchCntrl
15-02-2014, 12:39
Az önce Mersinden Hakan Abi aradı beni. Forum şifresini kaybettiği için cevap verememiş. Benden rica etti aynen aktarıyorum:

"Bu konuda bahsi geçen şanzıman olayında fiyatta anlaşılıp Ankara da buluşmak üzere yola çıkmış. Ama Ankara da Sulhi almaktan vazgeçip geri göndermiş Hakan Abiyi. Benden bu olayda civata bile almadı diyor. Yazışmalar da elimde onları da ekleyeceğim diye belirtti. Sana sattığım gibi ne var ne yok arabanın bagajına koyup gittim, ben bilmesem sana da sadece sanzıman satardım ama sana da en baştan sona nelerin değişmesi gerektiğini belirttim ve aynı parçaları Sulhiye de götürdüm, almadı benden dedi."

Bu da konunun Mersin Hakan yönü. Benim alışverişim de eşiyle birlikte geldi parçalarımı bana verdi ve döndü gitti. Arızalı olan parça çıktı değiştirdi. Hakkını yiyemem hiçbir sıkıntı yaşatmadan işlerimi bitirmeme yardımcı olmuştur kendisi

Ortalığı karıştırmıyorum ki karıştı karışacağı kadar. Koysun tüm yazışmaları hakan bey. ne yapılıyosa yapılsın arkadaşın mağduriyeti giderilsin. Daha da olmadı kanuni yollara başvur kardeşim hiç uzatma.

ilkerist
15-02-2014, 12:47
Şifresini unuttuysa da nasıl yeniden alacağını tarif edin adam gelsin kendisi yazsın koysun yazışma vs. ne var ise.

ERDEMM
15-02-2014, 12:53

probleminiz olan kişiyle bu tarz muhabbetlere girin hatta herkesin ortasında değil özelden yada telefon yoluyla. Klavya şövalyeliği yapmayın. Genelleme yaparak yazıyosun.

Hangi yetki size yok sizler kız çocuğusunuz demeyi gerektiriyor. Yaşınız çoğumuzdan büyük ancak çok büyük saygısızsınız. Saygı hürmet yaşa başa değil sergilediğiniz tavırlara gösterilir.

Roll yapanlar kız diyosunuz. Size karşı burda herhangi hakaret vari cümle birimizden gelmişmi. Terbiyesizliğin anlamı yok bu konuya daha yazıp çizmeyin lütfen adamın konusu piç oldu.

Konu kahramanı sulhi ve mert haricinde hepimiz yazıyoruz. Seviyemizi bilelim büyük büyüklüğünü gösterip yol göstersin küçük fikir beyan etsin.

sulhi
15-02-2014, 13:00
Ortalığı karıştırmıyorum ki karıştı karışacağı kadar. Koysun tüm yazışmaları hakan bey. ne yapılıyosa yapılsın arkadaşın mağduriyeti giderilsin. Daha da olmadı kanuni yollara başvur kardeşim hiç uzatma.

Dostum simdi benide aradi bana dioki neden yalan konusuyosun..
Turbo zone nin sahibi aydin abi allahtan ordaydi bitane caddy si var bagajini acti sadece kuru bi Sanzuman cikardi.he bu arada allahtan ankaradan gene bi subarucu kardesim varda bunlar canli sahitler..
Nese bi ptesi olsun konuya aciklik vericez.

Tugral
15-02-2014, 14:11

Bana neden alıntı yaptın anlayamadım? Benim yazım Mersin Hakan'ın yazısını içeriyor.

M_PROJECT
15-02-2014, 14:13

Osman Hakan'in 10 dediginin 9 u yalan , ustam var ustam var dedi Muhammed suan ankarada aricanda calisiyor , bilgili adam , parali adam , Hakanla bir bagi yok , ona bile takmis . Adam ingilizce biliyor , biz mersindeyken Muhammed geldi , ben konusmaya basladim , Hakan'in bir cok isinde yalan dolan oldugunu direk ogrendik , zaten yasadikta , hala jant lastigimiz gelecek vsvs . Telefonda bizzat konusup yola cikmadan anlastigim seyleri , bana orda inkar edip ben demedim , onu eklemedim bunu satmiyorum gibi soylemlere camurlara yatti , ha noldu biz mali aldik mi aldik , istedigimiz parayida odedik mi odedik . Bence sen hic onun icin araci olma , sana sanziman sattiginda dibine kadar borctaydi , 4 gun gecirdim ben adamla , suriyeden arayan arayana , en son senin verdiklerin ile bizimkileri denkleyip odeme yapti . Cok duzgun ticari mantalitesi olan birisi degil , insanligi vardir orasi ayri ama isimiz ticaret oldu onunla ...

mkerim
15-02-2014, 14:24
sizde bir ara roll yapmıştınız unutmayalım 380 hp lik aracınızla 230 hp polo yu gecememiştiniz şimdi roll u bırakıp drağlara soyunmuşsunuz ..????

T

Buraya yazdığın için buradan cevap vermek zorunda kaldım.
Size o gün dedim ki kaldıralım. Sizde (sen) dediniz ki benim ki kalkmıyor. salalım (ne demekse ).
kalkmıyorsa neden bu işlere soyunuyorsun. gene kaldıralım dedim. (bu gün) gene benimki kalkmaz dediniz. sonra çare bulmak için çeşitli yollara girdiniz.
Kalkmıyorsa kalkanların arasında dolaşmayın.

probleminiz olan kişiyle bu tarz muhabbetlere girin hatta herkesin ortasında değil özelden yada telefon yoluyla. Klavya şövalyeliği yapmayın. Genelleme yaparak yazıyosun.

Hangi yetki size yok sizler kız çocuğusunuz demeyi gerektiriyor. Yaşınız çoğumuzdan büyük ancak çok büyük saygısızsınız. Saygı hürmet yaşa başa değil sergilediğiniz tavırlara gösterilir.

Roll yapanlar kız diyosunuz. Size karşı burda herhangi hakaret vari cümle birimizden gelmişmi. Terbiyesizliğin anlamı yok bu konuya daha yazıp çizmeyin lütfen adamın konusu piç oldu.

Konu kahramanı sulhi ve mert haricinde hepimiz yazıyoruz. Seviyemizi bilelim büyük büyüklüğünü gösterip yol göstersin küçük fikir beyan etsin.

hem laf atacaklar hemde cevap vermeyeceğim nasıl iş. ya herkesi susturun. yerimizi bilelim yada devam etsin. O kadar laf edene ne söylediniz. Bazılarını adam yerine koyup biz aramızda konuşurken dinlemesine müsade ettikse laf söylemesine müsade etmedik.
bu hakaret değil OTOMOBİL JARGONU. Biz böyle öğrendik. Alınan kalkmayan kalkamayan bu işlerde o kadar laf etmeyip dinleyecek. bize ağabeylerimiz böyle öğretti.

Esas konuya gelince Kim 100.000 tl lik arabasını bozar. Üzerinden yürüyeni söküp satar. Asıl bunu merak ediyorum. WRX imi STİ yapacağım. Hemen Sti bulunuyor iki araba yan yana geliyor ondan ona. İyi iş sen git 100.000 tl lik arabayı boz.
Bu arada sti nin 100.000 tl lik bir araba olduğunu öğrenince esas işin ciddiyeti ortaya çıktı.
Yol gösterdiğimde Yani çıkma nereden geldiği belli olmayan parça almayın dediğimde bu işten nemalananlar hemen terbiyelerini bozdular.
O parçaların nereden geldiğini açıklarlarsa biz kusura bakma demeyide biliriz. Ama kimbilir kimlerin canı yandı.

yazdığınızı bir daha okuyup sonra devam edin
93 de tobleron tr ye gelmiş. desemki 90 da tobleron yokken ben evde millete ikram ediyordum. haksız mı sayılırım.

80 li yılların başı dediği 86 falan dı. tahtakalede silindirik plastikte satılmaya başlandı. (o zamanlarda sihirli yapışkan derdik ) zaten bende 1984 den bahsediyorum.
O zaman drift yapan başka japon da yoktu bilmem anlatabildim mi. (Türkiyeden bahsediyorum ) yoksa GUAM da vardı. Onlar ayrı.

ahmet3425
15-02-2014, 14:38
Su mkerimin mesajlarini hayir sever bi yonetici arkadasimiz temizlese ne guzel olur 12 sayfada 70 tane mesaji var hepsi bos hepsi kiskirtici hepsi ortalik karistirmaya yonelik hepsi sacma daha ne diyim...

Konuya gelince ben sulhinin uetinde olsaydim ankaraya gittigimde istedigim parcalar hakan tarafindan getirilmediyse hadi kardesim gule gule derdim.

Sonra mert isimli magdur arkadasa telefon eder durum bu senin is yatti adam istedigimiz parcalari getirmemis ben ankaradayim suan haberin olsun ya parani al geri yada biraz daha bekle netlestirmeye calisayim derdim konuyu kapatirdim.

Sulhinin yaptigi bile bile lades olmus adam sana kuru bi sanziman getirdi diye almak zorunda degilsin ki yanlismiyim?

Konuda samimiyet disi sikintilar cokca var gibi hissediyorum. Umarim arkadasin magduriyeti bir an once giderilir.

Bulut Y.
15-02-2014, 14:41
aha getti kerim dayı çok özleyeceğiz :(

CocoRe
15-02-2014, 14:43
biri gider biri gelir aslan.
arkana yaslan

ilkerist
15-02-2014, 14:44

Sanayi de ziyaret edersin,üzülme :D

sulhi
15-02-2014, 14:49
Su mkerimin mesajlarini hayir sever bi yonetici arkadasimiz temizlese ne guzel olur 12 sayfada 70 tane mesaji var hepsi bos hepsi kiskirtici hepsi ortalik karistirmaya yonelik hepsi sacma daha ne diyim...

Konuya gelince ben sulhinin uetinde olsaydim ankaraya gittigimde istedigim parcalar hakan tarafindan getirilmediyse hadi kardesim gule gule derdim.

Sonra mert isimli magdur arkadasa telefon eder durum bu senin is yatti adam istedigimiz parcalari getirmemis ben ankaradayim suan haberin olsun ya parani al geri yada biraz daha bekle netlestirmeye calisayim derdim konuyu kapatirdim.

Sulhinin yaptigi bile bile lades olmus adam sana kuru bi sanziman getirdi diye almak zorunda degilsin ki yanlismiyim?

Konuda samimiyet disi sikintilar cokca var gibi hissediyorum. Umarim arkadasin magduriyeti bir an once giderilir.

Dostum zaten hakan denilen zadla ben alisveris yapmadim..

Tugral
15-02-2014, 16:04
Benden rica etti ben yazdım. Konuyla uzaktan yakından alakam yok. Elçiye zeval olmaz. Sulhi arayıp şifremi kaybettim yazarmısın derse onuda yazarım. Ben kendi derdimdeyim. Dolar ucmus gitmiş kol piston yatak almam lazım... :)

c20let
15-02-2014, 16:16

Gidişi olurda dönüşü olmaz umarım.

Mutu
15-02-2014, 16:24

Yine de özleyeceğiz falan deme de sen. :D

ahmet3425
15-02-2014, 16:43
Dostum zaten hakan denilen zadla ben alisveris yapmadim..

mertle para konusunda anlastik bana parayi ve arabayi yolladi..bende o araada o mersinli adamla geleceğim günü ve sti yuruyen icin komple ne var ne yok söktüm. Atladim arabaya ankaraya gittim..hani adam da bu paralara var dio sali günü oraya gittim gece 12 ye kadar bekledim geldi.o saate kadar sanayide takildik.gelip barajını acti sadece kuru bi sanzuman ben oraya ne var ne yok sökup gittim.. adam sadece kuru bi sanzumala geldi bana.adamla bi ton kavga ettim.nese sabah oldu mert te bana abi yilbasina kadar arabaya.biniyim deyince ön aks aparatlariyla beraber Dccd li bi sanzuman aldim geldim.

Ben bu yorumunuzdan alisverisi hakanla yaptiginizi anladim o yuzden oyle yazdim...

sulhi
15-02-2014, 16:48
Yoo hayir almadım dahada işim olmaz.

dragon07
15-02-2014, 16:49
androidkerimi nasıl bilirdiniz :D

01ASU
15-02-2014, 18:14
5 senedir ticaretim var sulhi abiyle noktra kadar yanlışı olmadı bana her parça gününde eksiksiz sorunsuz geldi hatta her kargoda sağolsun bişi mutlaka hediye etti kral adam piyasada böyle adamlar zor bulunur benim görüşüm

ontheair
15-02-2014, 18:21
Kimseyi tanımıyorum ama merak ettiğim birkaç şey Sulhi Bey cevaplarsanız sevinirim

Siz bu arkadaştan parayı STI yürüyen için mi aldınız yoksa şanzıman için mi?

Sadece şanzıman içinse aracın bu şekilde yürümeyeceğini açıkladınız mı? Yoksa siz de bilmiyor muydunuz?

Komple yürüyen için anlaşıldıysa malı eksik teslim edip kullanıcıya hiçbir açıklama yapmamak ticaret ahlakına sığıyor mu?

Maxiboost
15-02-2014, 21:13
Buraya yazdığın için buradan cevap vermek zorunda kaldım.
Size o gün dedim ki kaldıralım. Sizde (sen) dediniz ki benim ki kalkmıyor. salalım (ne demekse ).
kalkmıyorsa neden bu işlere soyunuyorsun. gene kaldıralım dedim. (bu gün) gene benimki kalkmaz dediniz. sonra çare bulmak için çeşitli yollara girdiniz.
Kalkmıyorsa kalkanların arasında dolaşmayın.

hem laf atacaklar hemde cevap vermeyeceğim nasıl iş. ya herkesi susturun. yerimizi bilelim yada devam etsin. O kadar laf edene ne söylediniz. Bazılarını adam yerine koyup biz aramızda konuşurken dinlemesine müsade ettikse laf söylemesine müsade etmedik.
bu hakaret değil OTOMOBİL JARGONU. Biz böyle öğrendik. Alınan kalkmayan kalkamayan bu işlerde o kadar laf etmeyip dinleyecek. bize ağabeylerimiz böyle öğretti.

Esas konuya gelince Kim 100.000 tl lik arabasını bozar. Üzerinden yürüyeni söküp satar. Asıl bunu merak ediyorum. WRX imi STİ yapacağım. Hemen Sti bulunuyor iki araba yan yana geliyor ondan ona. İyi iş sen git 100.000 tl lik arabayı boz.
Bu arada sti nin 100.000 tl lik bir araba olduğunu öğrenince esas işin ciddiyeti ortaya çıktı.
Yol gösterdiğimde Yani çıkma nereden geldiği belli olmayan parça almayın dediğimde bu işten nemalananlar hemen terbiyelerini bozdular.
O parçaların nereden geldiğini açıklarlarsa biz kusura bakma demeyide biliriz. Ama kimbilir kimlerin canı yandı.

yazdığınızı bir daha okuyup sonra devam edin
93 de tobleron tr ye gelmiş. desemki 90 da tobleron yokken ben evde millete ikram ediyordum. haksız mı sayılırım.

80 li yılların başı dediği 86 falan dı. tahtakalede silindirik plastikte satılmaya başlandı. (o zamanlarda sihirli yapışkan derdik ) zaten bende 1984 den bahsediyorum.
O zaman drift yapan başka japon da yoktu bilmem anlatabildim mi. (Türkiyeden bahsediyorum ) yoksa GUAM da vardı. Onlar ayrı.

E abi sen diyosun 90 yilinda tr de yokken ben ikram ediyodum haksiz mi sayilirim. Demek ki baskalari tablerone oldugunu, temin edildigini bilmiyormus ki sende var? Ayni japon yapistirici gibi iste ondan da senin haberin yokmus :D zorla laf yazdiriyosun abi. Sakin bana resmi yolla gelmemis ama falan yazma suanda resmi olarak tr ye gelmeyen bir suru urun mevcut otomobil ile ilgili.

shkodra
15-02-2014, 22:31
48 yaşında adamsın babam yaşındasın. Senin yazdıklarından ve sana yazılanlardan ben utanıyorum hala aynı çizgide devam ediyorsun. Bu yaşın verdiği olgunluk bu olmamalı ve saygıyı hak eden hiç bir tarafın yok bana kalırsa.

"shkodra", "mkerim" ve "Ertan Ömür" bu üçü neyin peşinde anlam veremiyorum.

Abi büyük konuşmam hiç bir zaman ama alın teriyle kazandığım paramı alacak insana elimden geleni yaparım o parayı geri almak için.

Ben sana bu konuda veya başka bir konuda seni üzecek bir şeymi dedim...
Niçin benim adımı kullanmışsın..

c20let
15-02-2014, 22:36
Ben sana bu konuda veya başka bir konuda seni üzecek bir şeymi dedim...
Niçin benim adımı kullanmışsın..

Yukarıda ismini verdiğim üçlü neden sürekli tepki çekiyor. Açtığı tüm konularda tartışma yaratıyor genelin tepkisini çekiyor peki ? Hiç sordun mu amca bu soruyu kendine ?

Kişisel hiç bir problemim olmadı ne senle nede başkasıyla forumda.

shkodra
15-02-2014, 22:51
Diğerleri ile beni bir tutmayın. Ben bu güne kadar kimseyi küçük görmedim, aşağılamadım, hakaret etmedim, yaşınız küçük diyerek ezmeye kalkmadım.

Tam aksine benim bu forumdaki savunduğum .
Kimse bulunduğu toplumdan kendini büyük görmesin, kendini bir şey sanmasın, ben buraların sahibiyim istediğimi yaparım havalarına girmesin adaletli olsun..

Uyanık olan safı, Büyük olan küçüğü, Bilgili olan cahili, Terbiyesiz olan edepliyi ezmesin.. Kimse herşeyi ben bilirim bu konun uzmanı benim havalarına girmesin.

Herkesin eşit olduğu güleryüzlü tatlı dilli kardeşçe sohbet ve tartışmaların ve bilgi alış verişlerinin olduğu bir forum olalım diye uğraştım..

Benim bütün açtığım konulara bakarsanız bu gerçekleri görürsünüz..

kelalper
17-02-2014, 13:31
Sulhi durum nedir bugun cozuluodu olay. Adam arabasina binemio.

LnchCntrl
17-02-2014, 16:09
Bana neden alıntı yaptın anlayamadım? Benim yazım Mersin Hakan'ın yazısını içeriyor.

E sen bi gelişme paylaşıyosun , Hakan beyin şifresini kaybetmesi dolayısıyla napaydım mkerimden mi alıntı yapaydım :D

s2kfreak
17-02-2014, 16:11
Sulhi durum nedir bugun cozuluodu olay. Adam arabasina binemio.

Bende Bekliyorum abi pazartesi dedi sulhi bey net bir sey soylemesini umuyorum.

semprimena
17-02-2014, 16:15
Şanzıman son dişli ve diff oranları uyumsuz olduğu halde neden montaj yapılmış ve kazaya davetiye çıkarılmış. Bu konu hakkında konu muhatabından bir açıklama yapılacakmı?

s2kfreak
17-02-2014, 20:06
Sulhi bey pazartesi cözucem demisti bügun pazartesi

Bugun Kendisine Yazdıgım. Ve Cevap Alamadıgım Yazı.

Canı gönülden yazıyorum hala beni oyalama sallama peşindesin. 3 ay olmuş hala aynı bahanedesin hala haber bekliyorum diyosun. Sana attım özelden msj atan arkadaşın elinde varmış dedim hala mağdur etmeye devam ediyosun.

Abi amacını gayeni ne yapmaz istediğini sölersen bende başımın çaresine bakıyım

Konuyu açalı 3 gün oldu alehinde konuşuyoruz herkez seni tanıyan tanımayan bana haklısın diyo sen hala haber bekliyorum demekten öte bişey yazmıyosun. 2 adet mesajın var 2 sindede aynı şeyler yazılı. Ben aynı şeyleri okumaktan duymaktan sıkıldım bana bi tarih ver yada şanzumanını al şanzumanımı ve masraflarımı ver.
http://i.hizliresim.com/KZnAXg.png (http://hizliresim.com/KZnAXg)

Okumamıstır Diye Benim Son Gorulmem kapalı oldugu icin arkadasımın telinden baktım bugun 20.40 ta wp de gorulmus.

http://i.hizliresim.com/x3g165.jpg
(http://hizliresim.com/x3g165)

GÖKTÜRK
17-02-2014, 20:22
bence kimse daha fazla sulhi abiyi savunmasın , 13 sayfalık konuda 40 - 50 post kendisini tanıyan savunan dolu , madem o kadar iyi tanıyosunuz bu mağdur olan insanın mağduriyeti giderilsin diye niye yazmıyorsunuzda hala savunmaya geçiyosunuz

BLuEBoY
17-02-2014, 20:34
bence kimse daha fazla sulhi abiyi savunmasın , 13 sayfalık konuda 40 - 50 post kendisini tanıyan savunan dolu , madem o kadar iyi tanıyosunuz bu mağdur olan insanın mağduriyeti giderilsin diye niye yazmıyorsunuzda hala savunmaya geçiyosunuz

Tarafları tanımadan sen neden polemik yaratmaya çalışıyosun ki ?

GÖKTÜRK
17-02-2014, 20:37
ben polemik peşinde degilim iki tarafıda savunma yada yere vurma peşindede değilim . konuda sürekli tanıdığı insanlar yok kraldır yok çok iyidir falan yazıp duruyor madem o kadar iyi bi insan neden takmadıgı parçayı taktım diyor yada arkadaşın mağduriyetini gidermediğini konuşmuyolarda yok ticaretim oldu on numara esnaftır yazılıyor ? sana iyi yanı denk geldi belki niye bulandırıyosun yani konuyu

BLuEBoY
17-02-2014, 20:40
ben polemik peşinde degilim iki tarafıda savunma yada yere vurma peşindede değilim . konuda sürekli tanıdığı insanlar yok kraldır yok çok iyidir falan yazıp duruyor madem o kadar iyi bi insan neden takmadıgı parçayı taktım diyor yada arkadaşın mağduriyetini gidermediğini konuşmuyolarda yok ticaretim oldu on numara esnaftır yazılıyor ? sana iyi yanı denk geldi belki niye bulandırıyosun yani konuyu

Senin arkadaşının başına gelse böle bi olay onun yerine zararı karşılarmısın ? Laf olsun diye konuşup durma, herkes istediğini yazar, istediğini savunur, sanamı sorucaklar kimi savuncaklarını ? Herşeye atlamamak gerek otur edebinle oku yazılanları..

Bu arada 2 taraf içinde zor durum, umarım kısa sürede uzlaşma sağlanır :(

GÖKTÜRK
17-02-2014, 20:45
madem herkes istediğini yazıyor benim yazdıklarımada sizin atlamak gibi bi yetkiniz yok sanırım ?

GTCihad
17-02-2014, 20:46

Abisi sana hakikaten sasiriyorum artik post sayisida gozukmuor demekki ondan degil is diyorum Masallah her konuda varsin okul vs yokmu sende hakkaten merak ettim yazik etme kendie buralarda 7/24