PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Silinen dosya hakkında yardım edecek arkadaş varmı?

jeffy
17-02-2014, 21:03
iyi akşamlar Arkadaşlar

bundan yaklaşık 3 sene önce msn de yaptığım bazı konuşmaların o zaman için printscreen ile kopyasını alıp paint üzerine yapıştırarak kaydetmiştim. sonra vakti zamanın birinde bilgisayarın yediği formatların birinde silinmiş onlar. artık msn diye birşey olmadığı için arşivde yok aradığım konuşmalar ve konuşmalarımın muhattabı şu an hayatta olmadığı için bu konuşma dökümlerine ihtiyacım var. diskdigger diye bir kurtarma programı indirdim eski yeni birçok jpeg dosyayı buluyor aslında ancak benim paint üzerinden aldığım printscreen ler THUMBCACHE dosyası olarak 30-40 tanesi aynı yerde olacak şekilde gözüküyor ve ne dosyayı kurtarabiliyorum ne tek tek ayıklayabiliyorum.

bu konuda özellikle paint üzerinden alınan jpeg uzantılı dosyaları kurtarabilecek herhangi bir program varmıdır önereceğiniz? yada bu thumbcache dosyaları ile ilgili bir işlem yapıp onları kullanılır hale getirebilirmiyim?

bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum :)

i

Spawn
17-02-2014, 21:05
çok uzun zaman geçmiş üzerinden , eğer yeni silinmiş olsaydı geri gelebilirdi . Fakat bu kadar süre sonra neredeyse imkansız . harddiskin o sektörlerine muhakkak birşeyler yazılmıştır .

jeffy
17-02-2014, 21:15
çok uzun zaman geçmiş üzerinden , eğer yeni silinmiş olsaydı geri gelebilirdi . Fakat bu kadar süre sonra neredeyse imkansız . harddiskin o sektörlerine muhakkak birşeyler yazılmıştır . daha önceki tarihlerden itibaren bir çok fotoğraf var kurtardığı ayrıca sadece paint dosyalarını thumbcache olarak buluyor. 2 saat önce bir printscreen alıp paint e kaydettim. sonra sildim dosyayı şimdi onuda buldu oda thumbchache :soru::soru:

Spawn
17-02-2014, 21:20
birkaç format önce gitti demişsiniz. üzerine birşey yazılmadıysa eğer fotoların mucizedir. hiç

"recuva" ile bir şansınızı deneyin o zaman . belki yardım eder .

ProdriveSTI
17-02-2014, 21:36
Belki bir faydası dokunabilir.D sürücümde 70 küsür gb'lık dosyalarım silinmişti.Bu şekilde kurtardım.

Edit: Programın ismi Restorer Ultimate...

LCuQ1Z4bgRg

Link (http://www.youtube.com/watch?v=LCuQ1Z4bgRg)