PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : otobanda sol seritte duran boru

E46
19-02-2014, 16:05
Dün gece otobanda sol seritte yapıştırmış gidiyordum. Aydınlatma olmayan bölüme geldim biraz yavaşlayım dedim cruz kontrolu tam 130 a almıştım. Sol şeritte yaklaşık şeridin tamamında büyük bir bişey gördüm sağa ani bi manevra yaptım ancak o anda sol tekerleklerle üzerinden geçtim. vurmanın etkisiyle hakimiyeti de kaybeder gibi oldum ancak esp vs derken zor bela en sağda durudum.
Gerisi ***** kamyoncu arkadaşın kulaklarını bol bol çınlattım.
inip baktığımda üzerinden geçtiğim şeyin 1 karış kalınlığında 3 m uzunluğunda bir boru olduğunu gördüm
arkadaşlar bu otobanda şerit üzerinde gördüğüm 4. obje oldu
2 tane kasa 1 tanede çekmece görmüştüm bu sefer üzerinden geçmek zorunda kaldım.

Bizim ülkede insan hayatının değeri ortada lütfen yol üzerinde gördüğünüz objeleri sağa çekip kaldıralım. ben görüğümde hiç üşenmez iner alırım. Çünkü bizim olmasa da bir başkasının sevdiği bir insanın hayatı kurtarmış olma ihtimaliniz yüksek. Herkese kazasız cezasız iyi sürüşler dilerim.

Kadyr
19-02-2014, 16:08
Gecmis olsun bende kabaga carpmistim

Evo34
19-02-2014, 16:11
Büyük Geçmiş olsun.
Objeyi kaldırma aşamasında da dikkatli olmak gerekiyor.
Dikkatlice park edip, dikkatlice yola çıkmak gerekiyor.
Aksi halde can kurtarayım derken kendinize zarar verbilirsiniz.

Eray Yümsel
19-02-2014, 16:13
Kardeşim şu başlıkları bilerek dikkat çeksin diyemi böyle açıyosun sen :)

aLperTunga
19-02-2014, 16:16
çok geçmiş olsun..

yemin ederim böyle bişey olmaz 4 ay önce gece 11 12 gibi pendik E5 de sol şeritte 2 li kanepe vardı zor attık sağa kendimizi. yaklaşık 2 km ilerde ise sağda bir kamyonet duruyordu kasası kanepe takımı doluydu adam 2 li kanepenin düştüğünü 2 km ilerde farketmişti :)

S.Özeren
19-02-2014, 16:18
geçmiş olsun

darkmoon
19-02-2014, 16:18
Ben temde orta şeritte dolu damacana ve gemi halatı gördüm rekorumu geçebilicek varsa buyursun beklerim.. :)

akucukdogan
19-02-2014, 16:19
çok geçmiş olsun..

yemin ederim böyle bişey olmaz 4 ay önce gece 11 12 gibi pendik E5 de sol şeritte 2 li kanepe vardı zor attık sağa kendimizi. yaklaşık 2 km ilerde ise sağda bir kamyonet duruyordu kasası kanepe takımı doluydu adam 2 li kanepenin düştüğünü 2 km ilerde farketmişti :)

Allah korusun ya.. Bu arada istemsizce güldüm gidip bi resim çekineydiniz ünal turan şekli :D :D:D:D

GökhanAkdeniz
19-02-2014, 16:20

Patlıyordum deyince bendebaşka anladım :D :D

canimrecepcim
19-02-2014, 16:22
Ben temde orta şeritte dolu damacana ve gemi halatı gördüm rekorumu geçebilicek varsa buyursun beklerim.. :)

Trabzon'da önüme arı peteği düştü üstelik içi full doluydu .Camı acık araçların yüzlerindeki korku oskarı sırtlar götürürdü.

emirarslan34
19-02-2014, 16:35
az önce işten eve gelirken yolda yatak vardı. :D

millet çeyize para veriyor , biraz gezsen arabayla 3. evliligi yaparsın masrafsız. :D

guwen_ar
19-02-2014, 16:42
Kesan-enez arasi gece saat 4 jetski sol seritte oylece duruyor bin git seklinde :D

Rec.O
19-02-2014, 16:44
Geçmiş olsun, başlık aşırı yanlış yalnız :D

driftboy
19-02-2014, 16:44
yazın yolun ortasında çay kazanı gördüm tam ortada hemde düz duruyodu bilerek koyulmuş gibi afyon yolunda :D

yine yazın sabah 6 gibi görmeyip kütüğe çarptım arabanın altını. Karter muhafazası vardı allahtan muhafaza yamuldu bayağı bi. vitesler geçmiyodu bide 9 a kadar sanayide ustanın gelmesini bekledik

aLperTunga
19-02-2014, 16:48
Allah korusun ya.. Bu arada istemsizce güldüm gidip bi resim çekineydiniz ünal turan şekli :D :D:D:D

gül ya gülünecek bir manzaraydı zaten :) camdan adama bağırdım ''lan mall kanepe 2 km geride'' dedim :)

Frid
19-02-2014, 16:53
geçmiş olsun.

çok ilginç objelere rastlamışsınız arkadaşlar :D

en sık rastlanan kaplama lastik parçalarıdır herhalde.

vtec powe®
19-02-2014, 16:53
geçmiş olsun.

ben de yıllar önce yağmurlu bir akşam günü bahçeşehir gişeler bağlantı yolunda arabanın altına dikine sağlam bir kalas aldım, ön lastiklerin yerden teması kesildi zor durduk, ucuz kurtulduk.

çok dikkatli olmak lazım.

Berkan
19-02-2014, 16:57
valla haramidere yokusunda carrefour'dan otobana olan 2-3kmlik kısımda kolimi kutumu lastikmi sürekli bıktım.

artı olarak arkadasımın aracının üstünüde gecen hafta koskocaman kalas iniyodu viyadükten son anda kırmasaydı

edit:aynı yoldan bahsetmişiz saolsun ambarlı gümrügüne inen ve geri donen tır kamyon vs.ler

geçmiş olsun.

ben de yıllar önce yağmurlu bir akşam günü bahçeşehir gişeler bağlantı yolunda arabanın altına dikine sağlam bir kalas aldım, ön lastiklerin yerden teması kesildi zor durduk, ucuz kurtulduk.

çok dikkatli olmak lazım.

Ertugrul
19-02-2014, 17:13
Büyük Gecmis olsun kardesim..

lncdlt
19-02-2014, 17:17
Gecmis olsun sizinki yine iyiymis ben ata carpmistim otobanda.

SercanTurkoz
19-02-2014, 17:32
1 ay önce izmitten ist a dönerken solda gidiyorum onumde araçla peş peşe aniden orta şerite geçti onumde açılmş kocaman kalın muşambayla karşı karşıya kaldım ortaya atamadım kendimi kamyoncu abi sağ olsun. Aha dedim s*çtık Allahtan tamponda kaldı cama kadar açılmadı..

Kamyonlardan tırlardan çok sey dokuluyor yollara malesef.

Agah
19-02-2014, 17:34
Dün halkalı yanyolda önümdeki patates yüklü kamyon patatesleri bıraka bıraka gidiyodu, zamdan haberi yok galiba :D :D

ercanerol
19-02-2014, 17:41
ben tekerlekli çöp tenekesi görmüştüm e5 te sol şeritte aradım karayollarını hemen. 5 dakika sonra teşekkür için aradılar. harbiden göğsümde madalya parladı gibi olmuştu :) öncelerden trafik lambalarının diplerinde şampanya servisi yolun ortasındada tekerlekli kuşlar görmüştüm ama o bambaşka bi kafaydı ::D:DD::D

skunk11
19-02-2014, 17:47
Geçmiş olsun benimde aydınlatmasız yolda tır lastiğinin üstünden geçmişliğim var.Gerçekten riskli durumlar söz konusu olabiliyor, dikkatli ve duyarlı olmak şart gerçekten.

Geçmiş olsun, başlık aşırı yanlış yalnız :D

İçiniz fesat kardeşim :)

TigeR
19-02-2014, 18:31
Bir motorlu gelse yuksek hizlarda ne olurdu bir de o yonu var isin

ferroo
19-02-2014, 18:38
gecmış olsunnn

Merthan
19-02-2014, 18:40
Geçmiş olsun.
Kanepe olayınada çok güldüm ya,otobanın ortasına ev dikseler şaşırmam artık :)

Sh4rk
19-02-2014, 18:54
Baslik adrenalin speed heycan barindiriyor :)

Gecmis olsun

burakdemirel
19-02-2014, 19:01
Ucuz atlatmışsınız

Emir_b16a
19-02-2014, 19:29
geçmiş olsun bnde

bu gün sadabat viyadüğünde 2 tekeri yol ortasında 2 tekeri emniyet şeridinde bi arkadaşın viyadük demirlerinde fotoraf çektirmek için durduğunu gördüm allah akıl fikir versin

ragıp
19-02-2014, 19:36
Gündüz vakti Aydın-İzmir arası otobanda dizel corolla'yla 170'le giderken tesadüfen önümde duran 2 saman balyasını erkenden farkedebilmiştim ve hızımı azaltıp yan şeride geçebilmiştim. Çünkü gündüz ve güneşliydi.

Muhtemelen gece olsaydı ve o hızda çarpsaydım ölmüş olurdum.

mert_can 41
19-02-2014, 19:40
Geçmiş olsun.
Kanepe olayınada çok güldüm ya,otobanın ortasına ev dikseler şaşırmam artık :)

o zaten varmış Otoyol ortasında bir ev - Yasam Galerileri (http://fotogaleri.rotahaber.com/Foto-Galeri-Manset/4880/1/Manset) :D:D bizimde ayvalık izmit arasında arabanın üzerine büyük içi dolu çeyiz sandığı düşüyodu birden kırmamızla arkamız daki arabaya isabet etti az daha ölüyoduk çok zor arabayı yolda tutabildik

timucintt
19-02-2014, 19:42
ben 130 la otobanda içi dolu narenciye kasasına çarpmıştım... kasası siyah yol siyah gecenin körü... neyseki arabaya bişi olmamıştı....

levent
19-02-2014, 19:45
ben tekerlekli çöp tenekesi görmüştüm e5 te sol şeritte aradım karayollarını hemen. 5 dakika sonra teşekkür için aradılar. harbiden göğsümde madalya parladı gibi olmuştu :) öncelerden trafik lambalarının diplerinde şampanya servisi yolun ortasındada tekerlekli kuşlar görmüştüm ama o bambaşka bi kafaydı ::D:DD::D

son cümleye yıkıldım ben :D

ben değil de komşum haziran ayında 3 şeritli yolun en solunda duran / park halinde tır gördü, kaçamadı.. bikaç platin ve 2 aylık yatıştan sonra gerçekten çok ucuz atlattı..

coolvtec
19-02-2014, 20:31
Büyük geçmiş olsun. Ayrıca inip boruyu koldan kaldırman da çok düşünceli ve nazik bir davranış. Tebrik ederim.

cemwira42
19-02-2014, 21:04
Otoyollarda bu şekilde trafiği aksatıcı nedenler ile karşılştığınızda ALO 159 Karayolları Genel Müdürlüğü çağrı merkezi ile iletişim halinde olursanız ekipler anında müdahale ederler.

hanz10
19-02-2014, 21:16
Geçmiş olsun. İzmit-İstanbul oto yolunda 150 ile giderken aniden sol şeritten köpeğin yola atlamasi aklımı almıştı Allah korusun.

HondatugraL
19-02-2014, 21:21
Can kurtarmasak bile başkasının aracına gelecek maddi hasarı önlemiş oluruz. Her açıdan güzel bir hareket bende durur alırım genelde.

Geçmiş olsun sizede

Serhat
19-02-2014, 21:26
Geçmiş olsun ucuz atlatmışsınız.

Kesan-enez arasi gece saat 4 jetski sol seritte oylece duruyor bin git seklinde :D

Ah şu yazlıkçılar :D

Keşan Enez yolunda ne görseniz mübah. Köpeğe çarpmıştım bir kez. Domuz sürüsünün karşıdan karşıya geçtiğini görünce daha 90'ı geçemez oldum o yolda. :)

HellRot06
19-02-2014, 21:47
Çok geçmiş olsun dikkatli ve duyarlı olmak lazım.
Söylemeden edemiycem ne zaman böyle bir konu açılsa aklıma hep bu video gelir :D :D B0xJC3O-qFU

Link:Araba ineğe çiftleşirken çarptı . Nasıl mı olur ? izleyin ve görün ! Dünyada bir ilk. inek ve öküz - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=B0xJC3O-qFU)

Faruk'S
19-02-2014, 21:50
bende bi Viraji döner dönmez aynı ölçülerde kalasların üzerinden passatla atlamıştım araba da Ve bende çok şükür birşey yoktu.belkide başka bir araç olsa daha kötü şeyler olacaktı.insan canı bu ülkede çok ucuz ne yazık ki

Runo
19-02-2014, 21:53
Bi nakliye aracından mı düştü acaba :beuj: çok garip valla, verilmiş sadakanız varmış

crazydog
19-02-2014, 22:34

Bahçeşehirden dönerken 2 tane ineğe denk geldim desem nerden baksan 10 senesi var rahat o günden sonra gördüğüm hiç bir şeye şaşırmıyorum :D

EserBodrum
19-02-2014, 23:01
Sabaha karşı İzmir-Çeşme otobanında plastik manav kasasına çarptık hiçbişey olmadı. Yaklaşık yarım saat sonra köpek sürüsü atladı önümüze ESP olmasa toparlayamazdık büyük ihtimal :)

AşkınS.
19-02-2014, 23:02
Bizde tezek dolu bi kamyonun kasasi acildi bi anda karsi seritten geciyodu bosalta bosalta devam etti :D karayollarini aradık hemen mudehaleye gectiler :) yalniz otobanda bi hak talep edilemez mi sonucta ucretli bölünmüş yol ? Ucretini veriyosun daha kisa ve sorunsuz gidebilmek için ?

Mpower
19-02-2014, 23:39
3 şeritli aydınlatmasız yolda yolun en sağ şeridine kum dökmüşler babam son anda farkedip sola kırmıştı

oselami
19-02-2014, 23:46
Söylemeden edemiycem ne zaman böyle bir konu açılsa aklıma hep bu video gelir :D :D B0xJC3O-qFU

Link:Araba ineğe çiftleşirken çarptı . Nasıl mı olur ? izleyin ve görün ! Dünyada bir ilk. inek ve öküz - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=B0xJC3O-qFU)

Fantazi yapcam diye canindan oluyomus az kalsin :D

RedCan
19-02-2014, 23:53
çok geçmiş olsun..

Abi çok iyi ya :D:D

MuratCan07
20-02-2014, 01:24
3-4 ay önce ısparta emniyet müd. önünde gece 4 civarlarında orta şeritte eşek vardı :D yanında yavaşladım açtım camı foto çektim ama karanlık çıkmış :D eşek hiç oralı değil ama :D polisi aradım orta şeritte eşek var abi alın onu dedim :D

E46
20-02-2014, 07:33
Gecmis olsun bende kabaga carpmistim

Kabak senin başına patlamış :eek:

E46
20-02-2014, 07:34
çok geçmiş olsun..

YUH artık:eek:

E46
20-02-2014, 07:45

hahahahaha :D inek yağmurdan kaçarken doluya tutuldu. Yalnız Öküz yara maralı demedi kovalamaya devam :eek:

::ZaFeR::
20-02-2014, 08:03
3-4 ay önce ısparta emniyet müd. önünde gece 4 civarlarında orta şeritte eşek vardı :D yanında yavaşladım açtım camı foto çektim ama karanlık çıkmış :D eşek hiç oralı değil ama :D polisi aradım orta şeritte eşek var abi alın onu dedim :D

Buralarda sokaklarda dolaşıyor.Kedi köpek yok ortalıklarda ama çöp karıştıran at,eşşek ve ineklerimiz mevcut.Geçen sene yolda karşıma at sürüsü çıkmıştı.Koyun sürülerini saymıyorum artık :D

Aranel Ciryatan
20-02-2014, 08:15
Bende geçen sene Akhisar'da köpeğe çarpmıştım sol şeritte. Karşı şeridin en sağında arabalara havlıyorlardı karşı şerit boş kalınca bi anda benim şeride koşup yolun ortasında durmuştu. Göz göze gelmiştik resmen sağımda da kamyon olduğundan pek kaçamamıştım sağa arabanın tam so ön köşesi ile vurmuştum. Vurma anına kadar hareketsiz heykel gibi kalmıştı valla.

Emre Akçay
20-02-2014, 08:29

Keşan- Enez arası ise doğrudur. :D 3 yıldır Enez'deyim evimde olmayan eşyaları yollarda gördüm.

E46
25-02-2014, 15:14

Tarzım bu :cool::cool::cool::cool:

freelife
25-02-2014, 15:18
adam bunu öğlen vakti e-5 gülsüyu köprüsünün önünde düşürdü kamyondan ve poliste arkada duruyordu seyretti, sonra birşey olmamaış gibi e-5 in orta şeridinden yuvarlayarak kamyona getirip yüklemeye çalışıyrodu ( hepsi önümde oldu ).
Polisin bakışı umursamaz tavrı insanları deli etti, bririne bişrey olmadı ya kimsenin umurunda değildi,illaki olması gerekiyor birşeyler yapılması için.

http://i.hizliresim.com/x3M5R4.jpg (http://hizliresim.com/x3M5R4)

levent
25-02-2014, 15:41
Büyük birinin canı yanması lazım bu tarz şeylere ciddi yaptırım gelmesi için bu ülkede abi.

Merthan
25-02-2014, 15:50
o zaten varmış Otoyol ortasında bir ev - Yasam Galerileri (http://fotogaleri.rotahaber.com/Foto-Galeri-Manset/4880/1/Manset) :D:D bizimde ayvalık izmit arasında arabanın üzerine büyük içi dolu çeyiz sandığı düşüyodu birden kırmamızla arkamız daki arabaya isabet etti az daha ölüyoduk çok zor arabayı yolda tutabildik
Bende laf olsun diye demiştim meğersem doğruymuş :)

ÖmerF.Bayar
25-02-2014, 15:54
Bu konuda bende baya sanssizim, yol ortasina hususi birakilmis kaldirim tasina ciktim ( kaldirimlari yoldan yuksek tutan buyuk tas ) baya hasar olmustu yaptirdim, aradan bi sure gecti logar kapagi olmayan kanalizasyona dustum Allahdan 20 30 km hizim vardi maksimum ama jant kirildi, teker yarildi, karter patladi, aks yamuldu vs vs baya bi kacti, sonrada ben dikkatsizlikden vurdum arabayi sag onden sonrada sattim zaten ugursuzu :D bu kazalarim 3u de sag on tarafdan oldu.

wiesmann
26-02-2014, 13:35
bu yaz batman' dan adıyaman' a giderken diyarbakır' da ışıklandırmanın olmadığı yolun tam ortasında inek ölüsü vardı bizde son anda yırtmıştık kazadan...

F.Dogan
26-02-2014, 14:33
Allah kimsenin başına vermesin de 4 sayfanın sonunda kahkahalar attım hikayeler süper. :D Yolda bişeye girmesek bari :)

dbarx2
27-02-2014, 16:23
tt arena'nın açılmasına yakın bir tarihte fsm köprüsünden otogar tarafına doğru sol şeritte giderken stadın tam hizasında şeridin tam ortasında tırdan düşmüş stepneye denk geldim. allahtan altımda L200 kamyonet vardı da tam ortalayıp allah ne verdiyse hızımı düşürmeden üstünden geçtim. ama arkamdan gelenler o kadar şanslı değildi. 4 araçlık zincirleme kaza olmuştu.

dbarx2
27-02-2014, 16:26
başka bir günde yine aynı yolda gecenin 2 sinde araç kovalayan bir ekip otosu ters yönde sellektör yapa yapa sol şeritte bize doğru geliyordu. allahtan önümdeki 2 araç fark etti de frene asılıp durdular yoksa büyük kaza olacaktı gece vakti.

ANIL ERCAN
27-02-2014, 17:26
Abi o bişeymi ya Bundan tam 1 ay 7 gün önce, Yani 20 Ocak 2014'te saat Aksam 9 gibi, Şirinevlerden Geliyorum, Yol akıyor yani Ne bos ne Dolu, Sol Seritten baktım millet kacıp kacıp ortaya atlıyor Tam O Merter MC'in orda işte (tabi yolun karsı yonundeyim Bogaz köprüsü istikameti), Abi sıra bana geldi bide ne göreyim 2 tane Gerizekalı kağıt toplayıcısı girmiş E5'e Yüklenmişler kağıt toplama arabasını en sol'dan gidiyorlar Yemin ederim şaşırdım kaldım yanlarından Blowu Çufflatarak, kornaya abanarak sıfır geçtim.

Hayatımda böyle bişey görmedim Yanımda arkadas olmasaydı derdim kesin hayal gördüm.. O gun denk gelen oldumu bunlara :D cok merak ediyorum Nerden girdiler e5'e, nerden cıktılar nereye kadar gittiler :D