PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzinde Çalışmama sorunu YARDIM

RedCan
19-02-2014, 22:57
Merhabalar üstadlar.

Geçen gün hondacı bi arkadaşa aracımdan memnunum hiç masraf çıkartmadı dedim ve marşa bastım çalışmadı. Pislik falan geldi herhalde dedim.Gazla çalıştırdım evin yolunu tuttum.Sabah kalktım yine benzinde çalışmadı.Gazım azalmıştı ve benzinliğe girdim.Gazı aldım.Benzinde çalışmadığı unuttum ve bastım marşa, çalıştı.1-2 yerde durdum sürekli benzinde çalıştırdım her defasında eskisi gibi çalıştı.Pisliği attı herhalde dedim.Ertesi sabah marşa bastım benzinde çalışmadı.Gazla çalıştırıp devam ettim yoluma.İşlerimi halettim yaklaşık 45 dakika sonra marşa bastım ve benzinde çalıştı.Dalga geçer gibi bi çalışıyor bir çalışmıyor.

Sizce sorun nedir ? Sanki motor soğukken benzinde çalışmıyor gibi.
Aklıma gelenler;
Benzin pompası.
Pislik kaçması.
Elektrk tesisatında temazsızlık falan.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

KSE71
19-02-2014, 23:02
Geçmiş olsun.
Benzini tam bitene kadar kullanıyorsanız, tam bittiği zaman benzin alıyosanız pompadan olabilir diye düşünüyorum ben. Benzin filtresini falan değiştirdiniz mi hiç? Yani zamanla dipteki benzini çeke çeke pislik kaçabilir diye düşündüm.

EFL_39
19-02-2014, 23:02
benzin azsa yapar o problemi aynı durum benim aracımdada oluyo direk lpg de basıyorum devam deponda biraz fazla benzin bulundur sorun kalmaz..

RedCan
19-02-2014, 23:07
Genelde ışık yanmadan almaya çalışıyorum.Bu olay olduğunda ışık falan yanmıyordu.

Filtleri 4.000 km önce değişmişti.

EFL_39
19-02-2014, 23:13
Genelde ışık yanmadan almaya çalışıyorum.Bu olay olduğunda ışık falan yanmıyordu.

Filtleri 4.000 km önce değişmişti.

anlattığın sorun benimkinin birebir aynısı bnde benzin azken oluyo ekstra bişy olcagını düsünmüyorum sabah kontagı ac bekle 5 10 saniye bas yine almassa 2 3 defa ac kapa bekleyerek iyice getirsin benzini öyle calısıyosa sorunun pompa

RedCan
19-02-2014, 23:20
anlattığın sorun benimkinin birebir aynısı bnde benzin azken oluyo ekstra bişy olcagını düsünmüyorum sabah kontagı ac bekle 5 10 saniye bas yine almassa 2 3 defa ac kapa bekleyerek iyice getirsin benzini öyle calısıyosa sorunun pompa

Anladım hocam.Peki ilk marş'da benzinde çalışıp devam ettikten sonra,ikinci defa çalıştırdığım zaman benzinde sorunsuz çalışmasıda oluyor mu sizde.Mantıksız değil mi ?

Birde pisliği atsın diye 20-25 km benzinde gittim ve sıkıştırdım bi sorun olmadı.Bu sorun olmadan önceki gibi.

Pompada olsa yetiştirememe sorunu falan olmaz mı ?

RedCan
27-02-2014, 17:17
.Benzin pompasındamış :). Tamamen bozuldu değişim ile sorun giderildi.