PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Opel Vectra GT-Nissan Primera GT?..

ahmetbaha-drs
21-05-2006, 17:31
1999model 2.0lt Opel Vectra GT mi?yoksa 1999model 2.0lt Nissan Primera GT mi?..her bakımından..konfor,performans,yakıt v.s

grkm
21-05-2006, 17:57
İkiside birbirlerine oldukça yakın performans sergiliyorlar ama bence Nissan daha ba$arılı. Opelin performans araçlarını sevmiyorum. Bildiğim kadarıyla bu GT lerde ECotec motora sahip

ahmetbaha-drs
21-05-2006, 18:06
valla bızde 2tane prımera wardı..1.6slx we 2.0 se lb..ıkısıde cok guzel araclardı..2.0 140hp gayet guzel gıdıyodu..sr20de farkı heralde.

Low-Rider
21-05-2006, 19:26
tercihim nissandan yana olurdu

coolvtec
21-05-2006, 20:04
Nissan GT. Sanırım bu araçlarda SR20 kodlu motor var. USA dan her türlü parça getirilebilir.

halilcakir
21-05-2006, 20:09
Tolga900 bu konuda detaylı bilgi verecektir sanırım:)

ahmetbaha-drs
21-05-2006, 20:53
...................

CTG
21-05-2006, 20:56
pirimera daha tatlı. opel hantal duruyo

TT_BOY
21-05-2006, 21:13
primera olabilir opel ecotec motorlu primera daha iyi bence konfor olarakta

Juggernaut
22-05-2006, 14:41
Primera bencede daha güzel..

OmerRS
22-05-2006, 15:53
primera hem yol versiyonu hem de pist versiyonu olarak daha iyi.

ben olsam primera gt severdim ama su anda 0 ı yok 2. elini de almaya hiç degmez onun yerine 2. vectra gt daha mantıklı daha yaygın olması yuzunden.

Eriador
22-05-2006, 19:39
ecotech opel gitmez ...

ahmetbaha-drs
22-05-2006, 20:24
nissan'a ecu,egzost,filtre v.s nası tepkı werır..

Mechanix
23-05-2006, 18:55
ABD de SR20DE ye uygun çok miktarda parça var, blok çok sağlam ve verimli olduğundan adamlar üzerinde çalışmayı seviyor.En kötü ihtimalle SR20DET e çevirirsin,ki o da çok basit. Primera rulezz.

tolga900
24-05-2006, 00:43
arkadaşlar sanırım bu konuda bayagı bir yanlış bilgiye sdahipsiniz .biz 99 yılında iki arkadaş olarak vectra gt ve primera gt aldık ataklık yönünden primere daha basarılı çünkü 110 kg daha hafif. yanlız aerodinamik olarak vectra son süratte daha iyi .işin özü primerayla vectrayı kaldırsan vectrayla sıfırdan 200 km ye kadar 3 4 araba yersin ama 200 den sonra 2 km de en az 1 direk açarsın (her iki araçtada komple supersprint vectra kutu içi k&n primera açık green marka filtre vardı).Arkadaşlar size 7 yıl önce çekilmiş vectra gt ve primera gt resimlerini çok kısa zamanda yayınlicam.Ayrıca arkadaşım bunu daha öncede konustuk ecotech gitmez dohc gider diye bir kural yoktur tabiri caizse yırtık ve yapılı araba gider .Bugüne kadar hiç bir dohc motora geçilmedim vectra gt astra gsi kadar bunu da herkeze bu bölgede sorabilirsin.Diğerlerini merak ediyorsan bmw 320 323 peugeot 406 306 gti (180 km den sonra) astra gsi sayısını hatırlamıyorum.alfa romeo 2,0 twinspark.Arabada ne var diye soruyorsan türkiyede hiç bir ecotech de olmayan bir beyin (tamamen ayrı orjinale yükleme değil) supersprint ve sami abimin çok özel kapağı .bu bilgileri her sekilde araştırabilirsin.Ayrıca şu var primera gt nin koltukları dar ve yakıt tüketimi vectra gt den fazladır.Biz en son 20 bin km dede primera gt nini pistonlarınıda patlattık 99 tarihinde fatura 2 milyar 200 çıktı.o tarihde vectra gt 8,5 milyar primera gt 8,1 milyar liraydı.Bne arabamı 1 ay önce sattım orjinal 160000 km de ve alt tarafı hiç sökülmedi. Saygılar

halilcakir
24-05-2006, 11:03
eheheh sanırım detaylı bilgi verilmiş:D

34NVL80
29-06-2006, 20:43
ecotech opel gitmez ...
eCOTECH GİDERDE O ŞANZUMANLA VECTRA ANCA SON SÜRATTE GİDER.
TOLGA BENDE VTECHLERE GEÇİLMEDİM ASTRA GSİ İLE NE OLACAK ŞİMDİ :D

JOSEFGT
12-09-2006, 00:25
primera bozulana kadar geçer
sonra bozulur vectra geçer

bladerk
12-09-2006, 03:13
sun sürati yüksek opelin ama kalkışta çok boy fark yiyo yani bir otoban arabası
ben primera GT derim 200 ün üzerine hergün çıkmıyosun zaten

JenGoO
12-09-2006, 12:20
http://www.cardomain.com/ride/536424 kesinlikle bakmanızı tavsiye ederim....

bu araç primera gt ufak bir operasyondan sonra skyline olmuş daha ne denilebilirki... :) guzel bir projee. bende komple yapım aşamasındaki fotoları vardı fakat eski hdd' de olunca bulamadım resimleri...Saygılar ;)

ahmetbaha-drs
12-09-2006, 14:04
gercekten harika yapmıs adam..helal olsun ne diyim..canım cekti :D

tolga900
24-10-2006, 01:59
gt nin şanzumanı uzun değil bir ikinciside ağırlık farkını unutuyorsunuz sanırım.

M U R A T
25-10-2006, 09:32
gt nin şanzumanı uzun değil bir ikinciside ağırlık farkını unutuyorsunuz sanırım.

sonuçta ağır ve alan da cadde de boşaltıp kullanmayacak:) :)

T-MIVEC
25-10-2006, 12:13
Tereddut bile etmeden Nissan'i secerdim. SR20DE

guclentekeli
25-10-2006, 16:42
nissan primera gt ile vectra 2.5 cdx i deneme fırsatımız olmustu primera gt bir boy kadar onde bitirdi.cdx in de opel vectra gt yi gectigini duymustum.cok yakın bir abim cdx saihibiydi 99 senesinde gt ile deneme yaptıgından ve gectiginden bahsetmisti.
bana sorulsa japon olması dolayısıyla primera gt yi tercih ederdim.

tolga900
26-10-2006, 01:29
2,5 cdx şanzuman oranları çok uzun vectra gt yi gecebilmesi için çok uzun bir süre basmaları vede rampa çıkmaları gerek ben 2000 senesinde 2,5 cdx le denediğimde hızım 230 olmuştu ve nerdeyese 6-7 araba arkamdaydı araçta resmi bayinin aracı ve kullananda araç sahibiydi.

type-RRR
26-10-2006, 10:05
bizde a kasa vektra gt yle denedik pirimera gt'yi kafa kafaya gittiler b kasa yani anketteki kasanın içinden geçiyo

guclentekeli
26-10-2006, 10:44
2,5 cdx şanzuman oranları çok uzun vectra gt yi gecebilmesi için çok uzun bir süre basmaları vede rampa çıkmaları gerek ben 2000 senesinde 2,5 cdx le denediğimde hızım 230 olmuştu ve nerdeyese 6-7 araba arkamdaydı araçta resmi bayinin aracı ve kullananda araç sahibiydi.

silifke yolunda denediginden bahsetmisti bana ben kendim gorme fırsatı bulamadım.onun yalancısıyım

tolga900
26-10-2006, 12:45
şu gt lerde a kasa b kasa muhabbeti bitmedi yok ecotech şudur budur arkadaşım benim aracımın plakası 01 uc 900 dü 99 model ve bugüne kadar bırak vectra a yı son süratte hiçbir astra gsi geçemedi anlayamıyorum sen primera gt ile kafa kafa gidiyorsan zaten vectra gt ye biniyorum deme.

yiit
26-10-2006, 14:49
ikiside performans olarak aynı gibi ama primera daha güzel

power_mondeo
26-10-2006, 23:09
şu gt lerde a kasa b kasa muhabbeti bitmedi yok ecotech şudur budur arkadaşım benim aracımın plakası 01 uc 900 dü 99 model ve bugüne kadar bırak vectra a yı son süratte hiçbir astra gsi geçemedi anlayamıyorum sen primera gt ile kafa kafa gidiyorsan zaten vectra gt ye biniyorum deme. Tolga' nın arabası tek kelime ile mükemmmel gidiyordu bir çok kes şahit oldum, Adana da Vectra GT denince Tolga'dan sorulur 01_UC_900 bilmeyen yoktur...

tolga900
26-10-2006, 23:33
sağol dostum birgece yerine park etmiştim senin evin orda sen başka bir yere park etmiştin ve bana daha sonra o gece teyp çalındığını söylemiştin ve bende çok üzülmüştüm.kusura bakma dostum.

power_mondeo
26-10-2006, 23:35
sorun değil önemsiz, olacağı varmış napalım, canın sağolsun

type-RRR
27-10-2006, 13:45
şu gt lerde a kasa b kasa muhabbeti bitmedi yok ecotech şudur budur arkadaşım benim aracımın plakası 01 uc 900 dü 99 model ve bugüne kadar bırak vectra a yı son süratte hiçbir astra gsi geçemedi anlayamıyorum sen primera gt ile kafa kafa gidiyorsan zaten vectra gt ye biniyorum deme.

ben primeranın içindeydim:D 98 vektra içinden geçen bendim;) sen rahat ol

power_mondeo
27-10-2006, 17:18
ben primeranın içindeydim:D 98 vektra içinden geçen bendim;) sen rahat ol:hahaha:

video falan varsa izliyelim bi olmazsa:eek: :beuj:

tolga900
27-10-2006, 19:36
sen rahat ol her avın eti yenmez hele benimki hiç yenmez.:D

halilcakir
27-10-2006, 21:31
Ölümsüzün nelerin içinden geçtiğini cidden herkes bilir çukurova semalarında:)

tolga900
28-10-2006, 00:25
sağol halil arabaya neden ölümsüz dediğimizi şimdi anlıyormusun.

halilcakir
28-10-2006, 01:00
Teşekküre gerek yok gerçekleri belirttim sadece ve evet anlıyorum cidden:)

power_mondeo
28-10-2006, 01:07
satış rakamları tahminimce Vectra Gt nin daha fazladır, konfor dizayn,estetik,yakıt tüketimi vs. vs. her türlü üstün bir araç

Görkem
28-10-2006, 12:25
benim seçimim vectra gt olurdu,,çok sevdiğim bi arabadır,, görüntüsü,,donanımı,,hem konforlu hemde sportif tatlar içermesi çok hoş,,primeradan çokta yavaş olduğunu düşünmüyorum,,otohaber dergisinin eski bi sayısında karşılaştırmaları vardı vectra gt 0-100km 8.9sn,,primera gt ise 8.7sn olarak ölçülmüştü..primera modifiyeye daha uygun olabilir ama türkiye şartlarında opeli yüklemek daha basit olur sanırım............

sr20
28-10-2006, 17:50
öncelikle slmlar aranıza yeni katıldım ve bu ilk mesajım.primera diorum bende,üzerinde sr20 motor var ve bu motor 200sxlerin üstündeki motorum turbosuz hali.yani garretin t28 kodlu turbosunu bu araca adapte ettiğimiz vakit altınızda önden çekişli bi sx hissedebilirsiniz(tabi önden çekişli bi sx ne kadar zevk werir oda tartışılır)
...

type-RRR
28-10-2006, 23:35
sağol halil arabaya neden ölümsüz dediğimizi şimdi anlıyormusun.

ben anlamıyorum ben öldürdüm 1-2 tane :)

type-RRR
28-10-2006, 23:38
türkiye şartlarında opeli yüklemek daha basit olur sanırım............
ben bunada katılmıyorum malesef ülkemizde pug ve hondadan paşka rahat modlucağın araba pek yok
zaten opel yüklemesi kolayda olsa draglarda onları görürdük
1. 2. benim tek sevdiğim opel kadet GSİ gerisi yalan

livelydog
29-10-2006, 00:09
draglarda görmeye gerek yok wtcc takip edildiğinde opel motorsportsun kaç araç çıkardığı görülür evet modlanması kolay değildir ama verilen her kuruşun hakkı fazlasıyla alınır üstüne dayanıklılığı da cabası

tolga900
29-10-2006, 00:28
sanırım sen ölülere kursun sıkmışsın.:D

type-RRR
29-10-2006, 00:35
sanırım sen ölülere kursun sıkmışsın.:D

:icon_tup: he he belkide

1.6 VTi
29-10-2006, 01:39
Bence Vectra GT yi yabana atmayalım... Kasası çok dengeli ve SFI 154hp'lik bir motora sahip... Ve her ne kadar kadran hatası olsa da izmir-çeşme otobanında 260 görüyor... Kısada primeranın vites oranları ve kilosu hakkında bilgim olmadığı için yorum yapamıcam ama uzunda Vectra GT önde olur diye düşünüyorum...

Dediğim gibi Vectra GT çok dengeli,stabil bir araç, komfor olarak airbag,abs,klima,yol bilgisayarı gibi şeylere mevcut ve kullanması çok zevkli bir araç...

Sayfaları okudum ve Vectra A mı yoksa Vectra B'den mi bahsediliyor TAM olarak anlamadım... Bir arkadaş arada "anketteki Vectra B" demiş ama tam emin olamadım... Ama şu da bir gerçek Vectra A çok iyi ama bir arkadaşım yeni sattı Vectra B'sini, ondan bildiğim kadarıyla onun da Vectra A dan aşşa kalır yanı yok gibi... Yanlış bilmiyorsam ki yanlışsa lütfen düzeltin Vectra B GT ler fabrikadan orjinal headerslı olarak çıkıyor zaten ve düz 2.0CD lere göre vites oranları daha kısa ve 14hp fazlası var...

Ayrıca başka bir konuya değinmek istiyorum ki araç sadece performans değil Tolga kardeşimizin dediği gibi... İşin içinde dayanıklılık,parça ve servis fiyatları var... Dış görünüş ise tamamen zevk meselesi ona laf söylenemez zaten ama kimse bana lütfen Primera'nın Vectra'dan daha komforlu olduğunu söylemesin... Biri Japon biri Alman lütfen yani :) (umarım kimseyi kızdırmamışımdır amacım fanatiklik yapmak değil kesinlikle)

Bütün bu sebeplerden dolayı benim oyum da Vectra GT'ye...

PimPCaR
29-10-2006, 01:02
genelde şehir içinde kullandığımız araçlarımızın bunları primera gt ve vectra gt olarak düşünürsek şanzıman oranımızın uzunluğu şehir içinde extra bir avataj getirmez.. primera gtnin şanzıman oranı diğer modellerine göre daha kısa..arabanın üretiliş amacı çok yüksek süratler görmek değil.. önemli olan max hızına ne kadar sürede ulaştığındır.. opel gt nin uzun şanzımanının sebebi tamamen ordaki otoban koşullarına uygunluk içinidir.. çoğu alman arabasının kalkış için bir kaygısı yoktur.. çünkü hepsinde son sürat oldukça fazladır.. ama tabi her ülkede son sürat gidebileceğiniz otobanlar yok.. o yüzden vectra bu yönüyle çokta geçerli değil.. konfor yönündende almanların konforundan hiç şüphemiz yok ama nerdeyse aynı konforu adamlar primera gt dede sunmuşlar.. primera gt için rahatsız araba diyenler o arabaya hiç oturmamışlar heralde..
bunlara extradan geliştirilmeye müsaitlik konusundada primeranın üstünlüğü tartışımaz bile.. üzerindeki sr20de motor pek çok şekilde oynamaya müsait bir motor.. torklu güçlü çok ideal bir motor.. ve vectaraya göre çok daha fazla yüklü örneği olan bir araç.. ben oyumu nissandan yana kullanıyorum.. ki bu çok anormal bi durum değil çoğu kişi zaten oyunu nissandandan yana kullanmış..:)

1.6 VTi
29-10-2006, 01:10
Açıkcası ricam yazımı bir kez daha okuman... Herşey bu değil demiştim yazımda... Dayanıklılık,parça-servis ücretleri,SAĞLAMLIK,...

Evet SR20 efsane bir motor ve U.S.A'den her türlü parçasını bulmak çok kolay ve uygulanmış örnekleri çok fakat sizden ricam biraz da Vectra GT yi araştırmanız... Unutmayın Almanya U.S.A'den çok daha yakın ve Almanya'da Vectra GT için herşey mevcut...

Ve açıkcası ben dayanıklılığı,sağlamlığı ve son sürati kısada geçmeye tercih ederim... Varsın Primera kısada geçsin, belli bir mesafede ve bu mesafe 5-6km'den uzaksa primera gelene kadar ben motorumu stop eder arabadan inerim... Ve daha da önemlisi bu keyfi senelerce, 100.000lerce km sürerim ve canımı bir alman otomobiline teslim etmenin huzurunu yaşarım...

Tam 1 hafta önce c.tesi akşamı 2004 model Honda Civic marka araç benim 2003 model Opel Corsa'ma çarptı ve Civic 'teki hasarın maddi boyutu çok daha büyüktü ki aynı hasar Opel'de olsa masraf %30-%40 daha ucuz olurdu...

Dediğim gibi herşeyi etraflıca düşünmek lazım ben 50.000-60.000km de bir motor yapmam istemem açıkcası çünkü kullandığım aracı limitlerinde kullanmayı severim...

Saygılarımla,...

M U R A T
29-10-2006, 07:53
primera nı motor ömrü de 50.000 yada 60.000 km değil ki eğer gerçekten uzun ömür istiyorsan primera yı seçmen gerekir.herşeyi etraflıca düşünürsen teknik olarak primeranın
ne kadar uzun ömürlü olduğu ortaya çıkar.burda sadece şahsi beğenilerin vectra yı seçmeni sağlar.

PimPCaR
29-10-2006, 10:38
Açıkcası ricam yazımı bir kez daha okuman... Herşey bu değil demiştim yazımda... Dayanıklılık,parça-servis ücretleri,SAĞLAMLIK,...

Evet SR20 efsane bir motor ve U.S.A'den her türlü parçasını bulmak çok kolay ve uygulanmış örnekleri çok fakat sizden ricam biraz da Vectra GT yi araştırmanız... Unutmayın Almanya U.S.A'den çok daha yakın ve Almanya'da Vectra GT için herşey mevcut...

Ve açıkcası ben dayanıklılığı,sağlamlığı ve son sürati kısada geçmeye tercih ederim... Varsın Primera kısada geçsin, belli bir mesafede ve bu mesafe 5-6km'den uzaksa primera gelene kadar ben motorumu stop eder arabadan inerim... Ve daha da önemlisi bu keyfi senelerce, 100.000lerce km sürerim ve canımı bir alman otomobiline teslim etmenin huzurunu yaşarım...

Tam 1 hafta önce c.tesi akşamı 2004 model Honda Civic marka araç benim 2003 model Opel Corsa'ma çarptı ve Civic 'teki hasarın maddi boyutu çok daha büyüktü ki aynı hasar Opel'de olsa masraf %30-%40 daha ucuz olurdu...

Dediğim gibi herşeyi etraflıca düşünmek lazım ben 50.000-60.000km de bir motor yapmam istemem açıkcası çünkü kullandığım aracı limitlerinde kullanmayı severim...

Saygılarımla,...

1.7 DTİ nickli arkadaşım sağlamlık diyorsun dayanıklılık diyorsun, bunların hepsi o araçta zaten fazlasıyla mevcut.. ayrıca modifiye parçaları için u.s.a ya kadar gitmenede gerek yok.. ingilterede her türlü modifiye ekipmanı mevcut.. hatta amerikadan daha fazla.. çünkü çoğu primera U.K üretimi.. ve servisi yedek parçası bol ve diğer araçlara göre orada ucuz..

top speed konusuna gelince primera gt 220 km top speedi olan bir araç.. bu hız ibre yanıltmalarıyla göstergede 250km/h civarında bi hıza genk gelirki buda gayet yeterli olur..(vectranında top speedi 220km/h hadi bilemedin 230km olsun;) ) bence en fazla 10km/h top speed farkı için opel tercih edilmez.. ki sen diyelimki otobandan gittin kaç dk top speed kullanabilicen aracını.. öyle arabadan inerim beklerim ayağı yapma boşu boşuna...:) öyle senelerce filanda yaşayamazsın o zevki.. opele almanyada bizim burdaki tofaş gözüyle bakıyolar.. orda araba yerine bile koymuyolar opeli..

motor ömrü konusuna gelince 90 senesinden beri adamlar aynı sr20 motoru kullanıyorlar.. ve hala sorunsuz yüzbinlerce kilometre kullanılan bir motor.. hatırlatırımki 200sx gibi spor bir otomobilin motorunun alt yapısındada aynı motor kullanılıyor.. ayrıca en basit örnek sen 100binde triger kayışı değiştirirken nissanın zincirleri 400bin km de bir değiştiriliyor..;)

kaza yapmışsın geçmiş olsun.. yaptığın kazayı biliyorum senin kurtulmanın tek sebebi darbeyi lastikten almış olman.. çarpan hondanın yerinde senin araban olsaydı senin arabanın halinide görürdük.. ucuz olması sağlam olduğu anlamına gelmez bunuda unutma.. o araç darbeyi emmek için o şekilde tasarlanmış canlı taşıdığı bölgenin sağlamlığı önemli olan.. adamlar araçları tasarlarken aracın kaza anında içinde bulunan canlılara en az zarar verecek şekilde tasarlarlar..en basitinden euro ncap testlerinde aracın kaza anında ne kadar ucuza geri toplanabileceği değil içindeki canlının aldığı zararın tespiti yapılır.. firmalarda bu sebeple araçlarını canlının en az zararla kurtulması için darbeyi emici şekilde tasarlıyorlar e tabi buda aracın kaza anında dağılmış görüntüsü oluşmasına sebep oluyor..

ewt etraflıca düşünmek lazım dediğin gibi arabayı limitlerde kullanmayı sever herkes, 60 70 binde bir TURBO + MOTOR PATLATMAKSA istediğin buyur bütün opeller senin olsun.. motor sağlamlığı konusunda opelle nissan kıyaslanamaz bile arkadaşım bunu unutma.. sırf nissan içinde geçerli değil bu, çoğu japon arabalarının motoru sağlamdır.. hondacılar filan bunu çok iyi bilirler..
saygılar sevgiler..:)

levent
29-10-2006, 11:52
bnm kuzende vectra b cd wardı ecotec 136hp lik, otobanda yaklaşık 1,5 saat dipgaz gitti 220-235 arası (Antep-Adana arası) ist'a giderken bolu gişelerine gelmeden yatak sardı, servis çok zorlamışsınız aracı demişti hatta 99 yılında ;)

tolga900
29-10-2006, 12:55
pimpcar hayatında kaç defa primera gt kullandın 99 yılında kaç defa vectra gt primera gt yarışını denemesini arızasını servisini izledin ben 8 sene önce gördüm.Bakın bunu bütün arkadaşlara söylüyorum yabancı sitelerde gördüğününz 2 3 tane parçayla üç beş video ya aldanmayın .Kim burda sökülmüş bir primere gt motoru gördü,biz o motoru 9000 km yedik pozantıda aynı anda 2 aracada bozuk benzin aldık benim araba (vectra gt) pompa kitledi primera gt usta gitrmeye adanaya giterken 30 km sonra pistonlar eridi allllllllooooooooooo duyuyormusunuz.o zamanlarda spor helezon alacak yer bulamıyorduk gidip arabaların helezonlarını ısıtıyorduk kaç kişi primera gt helezonun yapısını söyleyebilir yukardan aşaga doğru kalından inceye doğru gider ve çok sık baklalıdır herneyse biz iki aracın aynı anda helezonları ısıttık sonuçmu ') 4 gün içinde primeranın ön amartisörler patladı.Devamımı orjinala çevirelim dedik servisin cevabı amortisörlerin gelmesi en az 1 ayı bulur.(Bizde bu arada arabaya lada amortisörleri uydurduk:) )200 sx meselesine gelince bu arkadaşıma biz 99 yılında ingiltereden skyline r34 getirtmeyi düşündük türkiye distirübütörü sağdan direksiyon bir aracın getiremeyeceklerini onun yerine temiz bir 200 sx almamızı önerdiler bizde baktık motoru benziyor ikisinin birbirine hadi bu motoru yapalım dedik arkadaşlar sadece blok aynı hersey farklı 99 yılında 8,5 milyarken bu araba 200sx motorlu olması için 7 milyara yakın bir para istediler bizde patlatan motoru 2,8 milyar liraya servis de yaptırdık.Arkadaşlarda isteğim şu hersey amerikada avrupada yapılabilir ama her zaman onların yazdıkları ve videoları hep doğru demek değildir sizlere ben yaşadıklarımı anlatıyorum ve itimat etmeniz gerektiğini düşünüyorum.Bana burda girip çıkan yok opel bana para vermiyor bir arkadaşımız soruyor bende okuduklarımı değilllll izlediklerimi değil bizzat yaşadıklarımı anlatıyorummm.ben aracımı 170000 km de sattım ve kapağı sadece sami abinin yapması için bir kere söktüm.primera gt nin motoru sadece standart 2,0 litre motordan 10 hp daha güçlü ve 350 devir daha fazla çeviren bir motordur.ecotechlerde amerikada çıkıyor cavalier olarak ne yani ne ifade ediyor hiç birsey.Son olarakta primera gt nin top speed 220 değil 218 km dir.Vectra gt de asla 260 yapmaz sabit hızla giderken yol bilgisayarını sıfırlarsan tam 4 km oynadığını görürsünüz.250 km ye çok yakın bir süratte kesiciye girer yani 240-245 arası bir hızdır bu.Bu iki aracın resimlerini size en kısa zamanda yayınlıyacağım.Saygılar

T-MIVEC
29-10-2006, 14:32
SR20 ve uc-bes parca? Yapmayin allah askina ya

Ayrica gectigimiz yillarda Turkiye Pist Sampiyonasinda, Super Production kategorisinde neden Vectralar Primeralarin gerisinde kaliyordu?

1.6 VTi
29-10-2006, 15:03
PimPCar bence fanatizme gerek yok 1.6 Primera kullandığını ve aracını gerçekten çok sevdiğini biliyorum ve buna sonsuz saygı duyuyorum ama tüm dünyanın,NCAP'in ve biri kurumun kabul edip de senin kabul etmediğin şey apacık ortada... Bu da Alman arabalarını Japonlara göre daha sağlam,daha dayanıklı olduğudur...

Türkiye'de yaşadığımızı unutmayalım... Japon araçlarının parça,servis veya olası bir kazadaki hasarın fiyatlarını hepimiz biliyoruz...

Ayrıca Almanya mı daha yakın İngiltere mi ? Vectra kadar Primeranın modifiyeye daha elverişli olduğunu düşünmüyorum. Motor olarak değil parça olarak. Almanya'da Opel'in herhangi bir modelinin her parçasını kolaylıkla bulabilirsin hem de Primera'ya göre daha ucuz bir şekilde... 200sx,350Z,Skyline desen işler değişirdi ama Primera'dan bahsediyoruz...

Ayrıca Opel'in almanyanın tofaşı olması bence kötü birşey değil sadece bizim durumumuzun üzücülüğünü gösterir... Fransanın tofaşı da Peugeot-Citroen ve Renault'dur ona bakarsan, İtalya'nın da Fiat... Her otomobil üretildiği ülkenin Tofaşıdır zaten bunun konumuzla bir alakası yok...

Ve bence fanatizmin mantığımızın önüne geçmesine gerek yok. Benim ilk arabam 91 Peugeot 405 GR 1.9 benzinli 110hp bir araçtı, 2. arabam 96 Toyota Corolla 1.6 GLi 114hp bir araçtı ve 3. aracım da Opel Corsa 1.7 DTi... Yani Fransız,Japon ve Alman araçlarına sahip oldun bugüne kadar... Şu da bir gerçek Fransızın yol tutuşu,Japonun performansı ve Almanların sağlamlığı su götürmez bir gerçek... Ama bana sorarsanız en avantajlısı Alman çünkü motorla oynamalarla Almanlar güç alabilirsiniz ama Japonları ya da Fransızları sağlamlaştırmak için yapabileceğiniz şeyler sınırlı... Ayrıca Alman otomobillerinin uzun ömürlülüğü de başka bir mevzu...

Benim turbo patlatma olayıma gelince benim aracım Dizel... Benzinli bir araç değil dolayısıyla yapısının alakası bile yok... Her ne kadar diesel'de öncü gene GM olsa da benim turbomun patlamasının sebebi hem benim o zamanlar fazla abanmam hem de servisin de kabul ettiği turbodaki üretim hatasıdır...

Uzun lafın kısası cebimde param olsa ve yeni bir araç alacak olsam 1. Seçeneğim Alman 2. Seçeneğim Japon olacaktır çünkü benim önceliğim güçten önce sağlamlık... Ve bu karşılaştırmada Primera GT'nin Vectra GT'ye öyle EZİCİ BİR ÜSTÜNLÜĞÜ YOKTUR! 2si de aynı segmentte yakın güçlere sahip araçlar...

Tolga Abi(yaşını yeni gördüm de :D) 'ye de sonuna kadar katılıyorum ve güveniyorum sonuçta burda marka fanatikliği olsa ne olur olmasa ne olur o yüzden söyledikleri doğru bence...

Saygılarımla,...

halilcakir
29-10-2006, 15:54
Çok ilginç,tolga900 biz bunu yaşadık derken birileri şöyle olMUŞ,etMİŞ yapMIŞ diyor.Hı unutmadan 15dk dipgaz giden bir adamın anılarıdır bunlar beyler o yüzden bence daha fazla postlar yollayarak konuyu uzatmayın:)Söylenen herşey birebir yaşanmış ve gerçektir.

type-RRR
29-10-2006, 16:14
pirimera GT hala kullanıyoruz 250.000 km de hergün 7-8 kere 7500 devir çeviriyo vektra gt leride geçiyo(b kasa)
biraz yol sesi alıyo falan filan ama motoruna kimse bişey demesin lütfen komik oluyo 50-60 bin falan:)

type-RRR
29-10-2006, 16:15
Çok ilginç,tolga900 biz bunu yaşadık derken birileri şöyle olMUŞ,etMİŞ yapMIŞ diyor.Hı unutmadan 15dk dipgaz giden bir adamın anılarıdır bunlar beyler o yüzden bence daha fazla postlar yollayarak konuyu uzatmayın:)Söylenen herşey birebir yaşanmış ve gerçektir.

bizde yaşadık koçum atmıyoruz yani

halilcakir
29-10-2006, 16:20
Öncelikle yaran var demekki gocunuyorsun ve hitap şekillerine dikkat et lütfen burası bitirim ağızlarının kullanılmadığı 1 ortam.

PimPCaR
29-10-2006, 16:47
amacımız doğruyu ortaya çıkarmak ve burasıda forumsa burda bu iki araç tartışılır halil kardeşim..;)

tolga abi üretim bantından her çıkan araba aynı özellikte aynı güçte birbirinin birebir aynısı olmuyor, olamıyor.. en ufak bir farklılık dahi aracın değişik olmasına yol açar.. oldukide size böyle farklı bir araç geldi.. kullanım tarzı, hava şartları, kullanılan bölge, o zamana kadar kullanılan yakıt, kullanılan yağ vs. vs. bütün bunlar arabanın aşınmasına etki eden faktörlerdir.. bunları sende çok iyi biliyorsundur.. motorun ömrünü bunlar belirler..

1.7 DTi kardeşim güvenlik konusuna hiç girme bence vectra primeradan çok daha güvenlidir diye bir olay yok..linkleri incelersen(her ne kadar gt olmasada kasa aynı) aslında güvenlik konusunda bi farkları olmadığını görürsün..
VECTRA
http://www.euroncap.com/content/safety_ratings/details.php?id1=3&id2=3
PRİMERA
http://www.euroncap.com/content/safety_ratings/details.php?id1=3&id2=19

kaza konusuna gelince tekrar söylüyorum, kaza esnasında araçtan ölmeden veya en az yaralanmayla kurtulabiliyorsan o araç güvenlidir.. benim için kazadan sonra aracın toplanması veya çok büyük paralara toplanması hiç önemli değil.. sonuçta hayattasındır ve mal mülk araba para hiç önemli değildir.. eğer cebinden para çıkmasınıda istemiyorsan kasko gibi bir güzellik var.. yaptır kaskonu çarp istediğin yere cebinden beş kuruş çıkmadan araban tekrardan toplansın.. en basit örnek benim sana.. 8 milyarlık hasar için cebimden beş kuruş para çıktımı..;)

primeranın modifiyeye daha elverişli olmadığını düşünüyormuşsun. sadece düşünürsün bu konuda zaten.. primera gt için hiç bi araştırma yaptınmı.. veya bu gt lerin motorlarından elde edilen güçleri duydunmu hiç.. önce bi araştır istersen.. her türllü modifiye ekipmanı mevcut.. ve hala oldukça günceller.. nissan amerikada infinity bu arada onuda biliyorsundur.. ordada infinity adı altında oldukça bol ekipmanını bulabilirsin..parçalar ve motor aynı sonuçta..
ingilterede almanyadan çok çok uzak bi ülke demi.. oraya ulaşılamıyo değilmi..

ewt 1.7 kardeşim senin turbo patlatma olayındada demek parça arızalıymış.. olabiliyomuş demek böyle sorunlar.. en başta yazdığım mevzuya geldi olay yine.. hiç bir araba birbirinin aynısı çıkamıyor malesef banttan..

japonların sağlamlaştırılamadığı konusunda bir yorum yapmışsın.. japon diyince içine hondada mitsubishide subaru da giriyo bunuda biliyorsundur umarım.. bu konuda genelleme yapmak yanlış olur.. hangi arabanın sağlam olduğu konusunu ncap testlerinden vs. bilimum testlerden inceleyeblirsin..

birde top speed için vectrayı tercih edeceğini yazmıştın sonra editledin yazını ama olsun bak tolga abi yazmış ikisininde top speedinin aslında çok farklı olmadığını..

durum böyledir yani arkadaşlar.. kırıcı olmadan forum kuralları çerçevesinde konuyu tartışamaya çalışıyoruz, umarım bunda başarılı olmuşumdur..:rolleyes:
sevgiler saygılar..

type-RRR
29-10-2006, 16:57
Öncelikle yaran var demekki gocunuyorsun ve hitap şekillerine dikkat et lütfen burası bitirim ağızlarının kullanılmadığı 1 ortam.

ozaman sende düzdün konuş biz bunları yaşadık
mış miş konuşmuyoruz falan biz yaşamadan atıyoruz yani senin dediğin ona geliyo
senin yaşadığın ne ki bize burda sen mi öğreticen neyin ne olduğunu sen öyle dersen cvp veririz tabi
burda senden çok çok tecrübeli arkadaşlar öyle konuşmuyo tolga 900 arkadaşımız gibi senden 7 yaş büyüyüm ben sınıf arkadaşın değilim yani

1.6 VTi
29-10-2006, 17:02
Açıkcası ben hala Vectra GT diyorum çünkü Türkiye'de Vectra GT hem daha yaygın hem daha güvenilir hem bakımı daha az masraflı hem de tuning ekipmanları olarak primeraya göre daha çok seçenek sunuyor... Sonuçta Türkiye'ye IRMSCHER den parça getirtmek gibi bir lüksün var hem de bayilerden...

Ayrıca NCAP testlerini koymuşsun eyvallah ama bence hala Vectra GT çok daha sağlam... Niye diceksin, kanıt koydum önüne diceksin ama Tolga Abi'nin de dediği gibi ben yaşanılanlara bakarım... Dediğin gibi senin kazanda 8 milyar çıktı kasko yoluyla hallettin... Ama eminimki o süratte altında bir Vectra olsaydı o kazayı yapmaya bile bilirdin... Yapsan da 8 milyar değil 4-5 milyarlık bir faturayla karşılaşırdın...

Araştırma yapmak demişsin ama şunu sorarım sana bütün dünyada(Japonya hariç ***** nüfus fazlalığından kazanıyo :D) en çok modifiye edilen araçlar nelerdir ? Honda,BMW,Renault,Ford,Subaru,Toyota,Mitshubishi,O pel,Nissan,... dimi ? Ama emin ol en az yapılanlarından biri de Primera... Ha belki yurtdışında fiyatları ucuz olduğu için insanlar Primera alacağıma 200sx alırım hem aynı blok hem turbo hem de arkadan itiş diyebilir ama emin ol Primera'dan çok Corsa GSI,Astra GSI,Vectra GT yapılmıştır dünyada...

Ayrıca hala Alman otomobillerinin sağlamlığı ve dayanıklılığında direttiğimi belirtmek isterim ;)

type-RRR
29-10-2006, 17:04
Ayrıca hala Alman otomobillerinin sağlamlığı ve dayanıklılığında direttiğimi belirtmek isterim
tabi canım buna kimse bişey diyemez sanırım mercedes bmw audi ;)

1.6 VTi
29-10-2006, 17:21
Şu anda eminimki PimPCaR Kardeşim sağlam bir cevap hazırlıyo :D

PimPCaR
29-10-2006, 17:29
sağlamlık konusunda tabiikide alman arabaları tartışılmaz(bmw, mercedes, audi, vw) :icon_tup:

1.7 dti kardeşim irmscher parçaları nasıl getirtebiliyorsan istedikten sonra japonyadan parayı bastınmı nismo parçada getirirler.. bu konuda bi şüphen olmasın.. hala modifiye konusunda inatla ısrar ediyorsun.. japonun üzerine modifiye parça üreten başka memleket varmı.. adamların ürettiği bütün arabalar dünyanın her yanında modifiye konusunda en çok tercih edilen araçlar.. ve en çok bulunan modifiye parçaları yine japonlarda.. farkında olmadan vectra primera karşılaştırmasını japon alman konusuna çevirdik ama ben toparlayayım konuyu..

bi ara car domain sitesine gir ve kaç tane modlu primera gt var kaç tane vectra gt var bi say bakalım, sonrada bizi bilgilendir.. hangisinden daha çok güçler elde edilmiş hangi araç tüm dünyada daha çok tercih edilmiş görelim..
(en çok tercih edilen sitelerden biri olduğu için car domaini önerdim..)

1.6 VTi
29-10-2006, 17:32
Şu noktada tartışmayı ilerletmekde bir anlam göremiyorum çünkü ne sen ne ben ne de diğer marka taraftarlarının fikri değişmiyecek...

Umarım sen bir Primera GT sahibi olursun ben de Vectra GT(ki olabilir yakında ;)) denemeler yaparız...

Teorikde bir yere varamıcaz çünkü reelde çözmek lazım bunu...

Hala Opel diyorum çünkü o bir ALMAN :D

Saygılarımla,...

PimPCaR
29-10-2006, 17:36
bükülemeyen bileklerin öpülmesi böyle birşey olsa gerek heralde..:D

zoru görünce kaçmak hiç bir soruna çözüm değildir..;)

1.6 VTi
29-10-2006, 17:37
Kaçmak ? Ben her zaman burdayım kardeşim beklerim... Bu arada bu kaçmak değil öngörü yeteneğidir... Gördüm ki kimsenin fikri canlı canlı birşeylere şahit olmadıkça değişmicek... Çünkü canlı canlı şahit olanların yazdıkları da kimsenin fikrini değiştirmiyor... Demek ki fikri değişmeyenlerin de canlı canlı görmeleri lazım ki yanıldıklarını kabullenebilsin... dimi ?

Saygılarımla,...

T-MIVEC
29-10-2006, 18:30
Ya madem Primeraya modifiye fln yapilamiyo, neden vectralar pist yarislarinda primeralari yakalayamadi? Ayrica Vectra GTS Pist sampiyonasi icin turkiyeye gelmisken (2004 olmasi lazim) dandik primeralar hala derece almaya devam ediyordu.

1.6 VTi
29-10-2006, 18:35
Ya konuştuğumuz mevzu çok farklı T-MIVEC arkadaşım... Ona bakarsan DTM'de de Audi derece alıyor hep... Ki orda BMW var Porsche var...

WRC'de de Fransızların ezici üstünlüğü söz konusu son 1-2 yıldır...

Binek araç ile motorsporlarına hazırlanan araçları bir tutmayın lütfen...

T-MIVEC
29-10-2006, 18:44
Ya konuştuğumuz mevzu çok farklı T-MIVEC arkadaşım... Ona bakarsan DTM'de de Audi derece alıyor hep... Ki orda BMW var Porsche var...

WRC'de de Fransızların ezici üstünlüğü söz konusu son 1-2 yıldır...

Binek araç ile motorsporlarına hazırlanan araçları bir tutmayın lütfen...

Sonucta bu arabalar turkiyede hazirlandi. Opel Turkiye takimi ile nissan takimi. Ve modifiye imkani sinirsiz olan Vectralar, 3-5 Parcasi olan Primera'ya karsi ustunluk saglayamadi. Ve bu arabalar WRC, DTM gibi ustun muhendisliklerle modifiye edilmedi. Asiri ucuk araclar da degil.

Ayrica DTM'de suruculer klasmaninda 1. ve 2. AMG-Mercedes takimi

1.6 VTi
29-10-2006, 18:56
Sonucta bu arabalar turkiyede hazirlandi. Opel Turkiye takimi ile nissan takimi. Ve modifiye imkani sinirsiz olan Vectralar, 3-5 Parcasi olan Primera'ya karsi ustunluk saglayamadi. Ve bu arabalar WRC, DTM gibi ustun muhendisliklerle modifiye edilmedi. Asiri ucuk araclar da degil.

Ayrica DTM'de suruculer klasmaninda 1. ve 2. AMG-Mercedes takimi

Ben de onu anlatıyorum zaten ve dikkat ettiysen DERECE ALIYOR dedim...

Vectraları hazırlayanlar iş yok o zaman ne diyeyim ve zaten konumuz hangi araç daha hızlıdır değil zaten... Primera GT'nin Vectra GT'den daha hızlı(biraz hızlı olsa bile hızlı) olduğunu kabul ettim zaten...

Tek açıdan bakmıyoruz konuya...

Saygılarımla,...

T-MIVEC
29-10-2006, 18:59
Aslinda Vectra GT son hizda daha basarili. Ama Primera da kucumsenecek, 3-5 parcasi olan bir arac degil. Ben buna tepkimi gosterdim sadece.

http://memimage.cardomain.net/member_images/8/web/848000-848999/848550_1_full.jpg
http://memimage.cardomain.net/member_images/8/web/848000-848999/848550_8_full.jpg

Bu da T3/T04 ile 384 Whp almis bir Primera

1.6 VTi
29-10-2006, 19:07
Ya küçümsenecek birşey yok ama Vectra GT 'nin bu anlamd daha avantajlı olduğunu da kabul etmek gerekir bence yoksa istediğin araca cebinde para olduktan ve istedikten sonra istediğin parçayı bulursun,buldurursun getirtirsin yani...

halilcakir
29-10-2006, 19:12
ozaman sende düzdün konuş biz bunları yaşadık
mış miş konuşmuyoruz falan biz yaşamadan atıyoruz yani senin dediğin ona geliyo
senin yaşadığın ne ki bize burda sen mi öğreticen neyin ne olduğunu sen öyle dersen cvp veririz tabi
burda senden çok çok tecrübeli arkadaşlar öyle konuşmuyo tolga 900 arkadaşımız gibi senden 7 yaş büyüyüm ben sınıf arkadaşın değilim yani
Tekrarlıyorum "yaran varki gocunuyorsun" Benim amacım yaşanan tecrübelere dikkat çekmekti kimseye laf atmak değil hiçbir zamanda o tarz konuşmalarım olmaz.Neyse bende ÖLÜMSÜZ ü tanımış biri olarak Vectra GT diyorum.İyi forumlar

guclentekeli
29-10-2006, 19:35
ya konuyu fazlaca uzatıp ortamı germenin bir mantıgı yok ortada herkesin kendi gorusu var birbirimize farklı olan goruslerimizi kabul ettirmeye calısmak yerine hepimiz farklı goruslere sygı duymalıyız.ben bunu soyluyorum diye dusuncelere saygı duyulmuyor demiyorum.ama konunun uzayıs biçimi acıkcası beni endişelendirdi cok merak eden varsa denenir ve sonuc gorulur o kadar.kalabalık yaratmamak lazım.amacını asıyor bence msjlar.gecen ay bende bir primera gt vardı heralde bu aralar geri gelecek gibi gorunuyor adam yanıma ugruyor arada olurda tekrar gelirse ben onla isteyen herkesle deneme yapabilirim.sonucu beraberce saygılı bir cercevede konusur ve tartısırz.
herkese iyi forumlar.

type-RRR
29-10-2006, 23:08
Tekrarlıyorum "yaran varki gocunuyorsun" Benim amacım yaşanan tecrübelere dikkat çekmekti kimseye laf atmak değil hiçbir zamanda o tarz konuşmalarım olmaz.Neyse bende ÖLÜMSÜZ ü tanımış biri olarak Vectra GT diyorum.İyi forumlar

:hahaha: hala yara diyo ne yarasıysa tamam tamam anlamıcan sen
kaçkere vektra GT içindeyken pirimera GT geçtiğini inan çok merak ettim neyse uzatmayalım

benim tuzum kuru zaten type-R kullanıyorum denemek isteyen vektra GT sahibi biri yoktur sanırım
ben sadece pirimera hızlı diyorum haaa hızlı olupda nekadar hızlı 10 boy geçemiyo tabi
opel kötü demiyorum parçası servisi vs daha rahat neyse biri çeksin bakalım videyoya seyredelim

type-RRR
29-10-2006, 23:13
bide o yarışın şu hatırası var
geçtiğimiz vektralı diyomuşki :nissanlı arkadaşa sor bakalım opelin ......sını aç karna yemişmi
geçilince benim debriyajım bitikdi tekerim bitikdi deyip durdu ozaman ne geldin kalkmaya 20km öteden:)

Yuregi-R
29-10-2006, 23:18
arkadaşlar ben şu anda bir japon kullanıyorum tolga arkadaşımızda herhalde japonların ürettiği ilk 5 makinadan birini kullanıyor onun söyledikleri kesinlikle doğrudur tolga vectra gt sine tam yedi sene bindi ve o arabanın son 4 yılını bende gördüm rollda 1.6 civic vtec ve gti lara kafa tutan bir araçtı onu bunu bilmem sadece şu an türkiyede caddelerde tolganın 01 uc 900 plakalı aracını gececek bir primera gt olduna inanmıyorum.

halilcakir
29-10-2006, 23:26
Sanırım sana tuzu kupkuru biri cevap verdi dostum:)Oda Type-R kullanıyor nede olsa sadece Turbo gibi küçük bir artısı var,küçücük...

type-RRR
29-10-2006, 23:30
:hahaha: aaa vallamı turbosu mu var sen çizgifilm seyrederken ben gazlıyodum uzatma artık
tuzu kuru cevap vermiş :) yüreğir turbo type-R da kullanır ferraride kullanır sana noluyo ki anlamıyorum onun bunun arabasıyla bana hava mı atıyosun sen ne biniyosun onuda geçtim ehliyetin varmı
sana cvp yetiştiremicem bu sana yazdığım son cvp daha ileri gidersem bana yakışmıcak

halilcakir
29-10-2006, 23:33
Offfff bitirim geyikleri...Senin çizgi film izlediğimi düşündüğün zamanlarda ben go-kart Türkiye şampiyonasındaki dayımı izleyip, M3le geziyordum.Kendinle beni karıştırma.Neyse herkese iyi forumlar iyice tadı kaçtı alakasızlaştı...

tolga900
29-10-2006, 23:36
yahu type rrrr rrrrrrr bite you dikkat et biz burda vectra gt diyorum o arabam benim için daha değerlidir ama senin bindiğin arabayla neden kıyaslıyorsun bende vectra gt ye hala ilk günkü gibi seven bir insanım ama şu an 1.5 bardan fazla basan bir evo 9 var ne oldu susdumu egzos sesin istediğin cevap bumuydu arkadaş ben kendi arabamdan bahsediyorum.vectra gt olsaydı su an senin primera gt yi yerdi oda olmazsa type r la evomu yok ya neyse koçummm.iyi forumlar ayrıca o resimdeki araba primera gt değil.

livelydog
29-10-2006, 23:47
bnm kuzende vectra b cd wardı ecotec 136hp lik, otobanda yaklaşık 1,5 saat dipgaz gitti 220-235 arası (Antep-Adana arası) ist'a giderken bolu gişelerine gelmeden yatak sardı, servis çok zorlamışsınız aracı demişti hatta 99 yılında ;)

1.5 saat dipgaz giderken motorun içinde olup biteni görebiliyor muydunuz? mantıklı mı gelmişti size o zmn?

PimPCaR
29-10-2006, 23:54
tolga900 araç P11-144 kasa primera.. Gt değil..stndrt 140hp..(elektronik olarak kısılmış) üzerindeki motor yine aynı sr20de motor.. benim arabanın kasanın 2 litre motorlusu..;) almeraya nası benzettiysen şaşırdım doğrusu..

ama hiç farketmez gt nin turbolusuda var..;)

http://memimage.cardomain.net/member_images/8/web/536000-536999/536424_8_full.jpg

halilcakir
29-10-2006, 23:57
Hımmm msg editlenmiş bir anda ama neyse madem uzatmayalım diyorsun uzatmayalım:)

type-RRR
29-10-2006, 23:58
ben o resmi vektra sanmadım zaten tolga :) sen biraz bu işlerden anlıyosun sandım ondan vektra GT'yi type-R la kıyasladım ikiside 2lt atmosferik ;) dragta 106yla kalkmazsın
senin araban dediğin gibi turbo gücün 2lt atmosferik araca yetiyosa ayrı tabi :hahaha:
sende skyline geç ozaman ne oldu sesin kesildi koçum :)
bunumu yazalım yani saçma sapan oldu konu
ülkemizde vtecler m3leri s2000leri şahin subaruyu geçiyo senide geçer belki
burda konu senin opelin benim primeram
senin evon benim type-Rım değil
standart opel ve primera için açılmış konu
herkez üstüne alınıyo neyse biz burdayız herzaman izmire gelirsen seni üzücek arabalarda var bu ülkede 1.5 bar basan 1 araba seninki değil

type-RRR
29-10-2006, 23:58
uzatmayalım bence :)

tolga900
30-10-2006, 00:05
o muhabbeti sen açtın şimdi type r la ne alakası var vectra gt nin saçma değilmi sadece sunu bil biz türkiyenin her yerinde ama heryerindeyiz bu yazdığım son msj dır giden araba gider bir araba ezelden gider ayrıca ben de bir nissan kullanıyorum skystar pikap up turbosuda var intercoolarıda var chip de :) ama berbat bir pikap hemen satıp mitsubishi L200 alacam.bak buda ölümsüz işte

http://img104.imageshack.us/img104/3864/goruntu045zx0.jpg
http://img126.imageshack.us/img126/1558/goruntu058kr8.jpg

type-RRR
30-10-2006, 00:08
:) ewet ya çok zıplatıyo nissan isuzu iyi diyolar d-max
tolga kızıyoruz hemen galiba burda tatsızlık oldumu olmazki kardeşim bi konu tartışamıcazmı
oyumu opele atıcam senin için:)

ufukvtec
30-10-2006, 01:59
Vectra GT := Ölümsüz = 01 UC 900 =TOLGAAAAAAAAAAA :) Gerçekden de TOlga'nın GT yürüyen bi macinaydı onun dışında da yürüyen bi Gt görmedim zaten:):)

power_mondeo
30-10-2006, 09:41
işte ölümsüz efsana 01_UC_900.....

nosmemos
30-10-2006, 11:31
arkadas herbakimdan hangisini tercih edersiniz diye acmis konuyu..benim tercihimde herbakimdan vectra GT :D

PimPCaR
30-10-2006, 12:21
adanalılar belliki tolganın gt den çok etkilenmişler... :)

power_mondeo
30-10-2006, 12:44
:cool: :eek: :Deli: :icon13: :icon_wack

thefan
30-10-2006, 15:52
O zamanlar modifiyeli araba parmakla sayıldığı için o Vectra akıllarda yer etmiş. Güzel olan şey, bu kişilerin 10 sene önce de tuning e meraklı olması, şimdi de. O yüzden biraz da bu işlerde birfiil yaşayarak tecrübe sahibi olan arkadaşlara saygı gösterilmesi önemlidir.

Bir de bu karşılaştırma konusu açıldığında bilgi sahibi olmadan fikir beyan eden arkadaşlar aceleci davranmasa, daha okunabilir yazılar ortaya çıkar. "Sarı mı Kırmızı mı" sorusu gibi olmaması gerek cevapların.

ahmetbaha-drs
15-11-2006, 20:56
http://videos.streetfire.net/video/1C0A8E10-C9BA-4F3A-954A-58AEC6C1BCEF.htm

buyrun olay turboya kadar gelmis..bi videoda benden olsun :D
fenaa uzuyo Primera.. :)

power_mondeo
15-11-2006, 22:43
O zamanlar modifiyeli araba parmakla sayıldığı için o Vectra akıllarda yer etmiş. Güzel olan şey, bu kişilerin 10 sene önce de tuning e meraklı olması, şimdi de. O yüzden biraz da bu işlerde birfiil yaşayarak tecrübe sahibi olan arkadaşlara saygı gösterilmesi önemlidir.

Bir de bu karşılaştırma konusu açıldığında bilgi sahibi olmadan fikir beyan eden arkadaşlar aceleci davranmasa, daha okunabilir yazılar ortaya çıkar. "Sarı mı Kırmızı mı" sorusu gibi olmaması gerek cevapların.
+1000 kanki..:icon_tup:

CC+
16-11-2006, 00:04

Cok Katılıyorum Nissan Gt diyorum arkadasım

opel_dostlar
17-12-2006, 02:41
kesinlikle vectra

ahmetbaha-drs
01-01-2007, 23:49
Vectra GT 5boy onde gozukuyo :D

leon_52
02-01-2007, 02:42
arkadaşlar ben opleciyim ben opele verdim oyumu zaten opel üstün saol kardeş paylaşım için

orc
02-01-2007, 10:19
benimde oyum vectraya.. durusu bile primeradan daha güzel.. motor olayına gelince paran varsa parca getirir yaparsın..

ahmetbaha-drs
02-01-2007, 10:39
aslında ben karar weremıyorum hangisi ustun diye..
ikisininde konforu,donanımı,yuruyen aksamı,gorunusu cok guzel..motorlarıda birbirine cok yakın..iki motorda eger parcasını bulursan cok rahat modlanıyo ve guzel gucler weriyo..:) eniyisi ikisindende almak birer tane

anıl turan
02-01-2007, 11:27
babamda 98 vectra gt vardı... servisten öğrendiğimize göre gtler hem 150 hemde 136hp olarak satışa sunulmuştu.. bizdeki 150lik idi... önceden sahibi olduğumuz cd vectraya göre baya iyi gidiyordu... şekil olarakta kat kat daha güzeldi... o zamanlar primera gt ile karşılaştırma fırsatımızda olmuştu... tasarım, konfor, donanım olarak vectra gt, performans ve dayanıklılık olarak primera gt derim..

tolga900
02-01-2007, 21:00
vectra gt çok özel bir araç şu anda bir büyümüzdede turbo kiti mevcuttur.üçbuçuk 4 milyar gibi bir paraya ama 20 milyar harcarsan evoya selektör atarsın 50 milyar harcarsan 911 aturboya atarsın kısacası hp=money

ahmetbaha-drs
02-01-2007, 21:17
http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=3963&highlight=primera+gt

VolcanoS
05-01-2007, 18:23
irenıom ecoteclerden nefret edıom.

VeNoM_35
05-01-2007, 19:03
irenıom ecoteclerden nefret edıom.

Neden diye sorabilirmiyim???

tolga900
05-01-2007, 21:10
rolda 106 ları geçiyoda ondan :D

streetracer_nos
05-01-2007, 23:50
gt alır bence

ahmetbaha-drs
13-01-2007, 19:25
gt alır bence

GT alırda..hangi GT :D ehehe.. :)

P11GT-T
20-04-2011, 10:55
nıssan gt onde kalkar roll 2.vıtes vectra sonradan acılıyor 5 gıbı yetısır yakalar ;)

CorsaGSI
20-04-2011, 11:56
rolda 106 ları geçiyoda ondan :D

:D

marka fanatikliği değil ama bencede Vectra GT gerek konfor donanım olarak. eco'ların yururunu bilmiyorum.

elpadre
20-04-2011, 12:02
konu hortlamıs :D

94 vectra gt kopar gıder ecotech ı bılmem

gakko
20-04-2011, 12:29
ben vectra diyorum. ecotec motor olsa dahi üzerinde irmscher dereceli egzantrik, headers, son susturucu var. (saymadığım/bilmediğim daha fazla parçanın olduğunu tahmin ediyorum)astra g sportive lerin giderlerini canlandırmak için bu arabalardan çıkan parçaların onlara takıldığını da unutmamak lazım :)

GT-55
08-08-2012, 22:53
slm tercih noktası herkezin olduğu gibi kendi aracı olur ben de primera GT kullanıcısıyım ilk arabam şahsıma hayelimdeki bir araçtı teknik özelliklere bakıldığın da
2.0 sr20 motor
150 hp
ön arka yol viraj denge çubukları
4 disk
elektrikli aynalar ısıtmalı
arka silecek
sunroof yukarı içeri geri elektrikli
1-2-3. vites e kadar kalkış da mesafe leri uzun
ultraviyale alarm sistemi (bu nedir deyince primera GT lere has diğerlerin de yok kapı direklerin de için de hoparlör gibi duran bir şekil vardır bu sıcaklık ve sese karşı duyarlıdır)
merkezi sistem alarm
4 cam otomatik
ben ce bu araç güzel yakışıklı fabrika çıkışlı şık sade bir modifiyeye sahip bir araç keşke 2012 modeli de olsa kaçırmam alırım.
nissan 200sx motorunun turbosuzu yakında ben de turbo ve çip yapıcam hks nin açık hava filteri var ama bütün araçlar da olduğu gibi ısının ca perfonmans düşüklüğü yapıyor onun için de vantiatör hava soğutmalı filtre takıcam ozaman 5-7 hp yükselir normallerin de en az 2hp alırsın tabi gene de tercih senin

ACTPK
09-08-2012, 22:47
slm tercih noktası herkezin olduğu gibi kendi aracı olur ben de primera GT kullanıcısıyım ilk arabam şahsıma hayelimdeki bir araçtı teknik özelliklere bakıldığın da
2.0 sr20 motor
150 hp
ön arka yol viraj denge çubukları
4 disk
elektrikli aynalar ısıtmalı
arka silecek
sunroof yukarı içeri geri elektrikli
1-2-3. vites e kadar kalkış da mesafe leri uzun
ultraviyale alarm sistemi (bu nedir deyince primera GT lere has diğerlerin de yok kapı direklerin de için de hoparlör gibi duran bir şekil vardır bu sıcaklık ve sese karşı duyarlıdır)
merkezi sistem alarm
4 cam otomatik
ben ce bu araç güzel yakışıklı fabrika çıkışlı şık sade bir modifiyeye sahip bir araç keşke 2012 modeli de olsa kaçırmam alırım.
nissan 200sx motorunun turbosuzu yakında ben de turbo ve çip yapıcam hks nin açık hava filteri var ama bütün araçlar da olduğu gibi ısının ca perfonmans düşüklüğü yapıyor onun için de vantiatör hava soğutmalı filtre takıcam ozaman 5-7 hp yükselir normallerin de en az 2hp alırsın tabi gene de tercih senin

Çok çok eski bir konuya yazmissiniz konu 2006da acilmis.
Diğer husus "vantilatorlu" (ya da bilimum diger isimle cagirilan ama icinde fan olan) hava filtreleri araciniza birsey kazandirmaktan cok kaybettirecektir bilginize. Paranizi cöpe atmayin.