PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ceset torbası yok diye ceza yedim

Gokmen Erbas
22-02-2014, 13:02
bir memur sırf taktığı için ceset torbası göstermemi istedi. Olmayınca ceza yazdı. Araştırınca sadece toplu taşıma araçlarında olması gerektiği yazıyor nette. İtiraz edebilir miyim?

Emir_b16a
22-02-2014, 13:04
itiraz etmek için de cezayı ödemen gerekio -_-

belki trafik polisinden şikayetçi olsan yasaları bilmio die falan bi kulp bulsan bişi olur ??? çok bilendim şu ara böle polislere

ama bna hep iyileri denk geldi allaha şükür :)

Volkann
22-02-2014, 13:04
Gozunun ustunde neden kas var diyede yazmaya baslayacaklar yakinda.az kaldi az.

Gokmen Erbas
22-02-2014, 13:07
Cezayı ödedim ztn. Aklıma geldi nete yazdım şimdi dank etti.

onn_dear
22-02-2014, 13:47
Ben olsam ugrasirim boyle serefsizlerle

Sert@ç
22-02-2014, 13:56
Bu ceset torbasi isini anlamiyorum

Olu birisini ben mi kaldirip torbaya koycam veya kazada ben olsem bagajdaki torbaya mi koycaklar ? Ambulans veya cenaze araci nicin var ?

Keske o memurun babasinda zamanin da condom olsaymis...

Time-R
22-02-2014, 13:57
Ceset torbasi olsa aracinda kontrolde seni supheli diye alirlar, tasima yine suclu olursun; anlamsiz.

PiscocuK
22-02-2014, 14:04
sadece ceza ise iyi beni 2006 da ceset torbam yok diye bağladılar :)

c20let
22-02-2014, 14:07
Ne hallere düştük ya. Nerden saldıracaklarını şaşırdı bu polisler.

maskman
22-02-2014, 14:15
Savcılığa gidip itiraz edebilirsin

PiscocuK
22-02-2014, 14:24
bu arada yazdığı maddeyi araştır..bana ceset torbası dedi şikayet edicem dedim.gittik şikayete ceza olarak eksoz çıktı karşımıza..araçta eksoz falan yoktu

HellRot06
22-02-2014, 14:24
Bu trafik cezasının gerekçesi şaşırttı - Milliyet Haber (http://gundem.milliyet.com.tr/bu-trafik-cezasinin-gerekcesi/gundem/detay/1839152/default.htm)

Adamlar aştı artık kendini birilerinin dur demesi lazım.

McKrop
22-02-2014, 14:54
Ehliyeti ilk aldigimda cevirmeye girmeye ugrasiyodum 3-4 kere gectim cevirdiler abi dedim yeni aldim boyle boyle :D ceset torban yoksa yazarim ceza uza dedi :D atac ve ceset torbasi bulundurmak zorunluymus ama ceza yiyen hic duymamistim

iynn-RS
22-02-2014, 14:55
siz çevirmede polislere nası davranıyosunuz ya anlamıyorumkı.

bize nıye denk gelmıyo bu polısler. bence boyle abuk sabuk ceza yıyenler kendılerınede bı bakmaları lazım.

tamam aradan kılları cıkıyo ama o kadarda degıl.

Çok aşırı ofsayt bı durum olmadıkça ceza bıle yazmıyolar yada en dusuk cezayı yazıyolar.

Emir_b16a
22-02-2014, 15:01

bize nıye denk gelmıyo bu polısler. bence boyle abuk sabuk ceza yıyenler kendılerınede bı bakmaları lazım.

Çok aşırı ofsayt bı durum olmadıkça ceza bıle yazmıyolar yada en dusuk cezayı yazıyolar.

aynen yaklaşım önemli araçta muayne sigorta eksiği yoksa çok koyu film yoksa kesinlikle anlayışlı davranıyolar :)

PiscocuK
22-02-2014, 15:03

benim olayımda aracımda bile değildim benzinciye çekmiş tuvalete girmiştim :)

KingoAtmo
22-02-2014, 15:03

iboya katılıyorum, aralarında çok cinsleri olsa da, bence kişinin tavrıyla da alakalı.
ben belirgin şekilde alkollu ( alkollü araba kullanmayın) olduğum durumlarda bile ceza yazdırtmadığım oldu, dadlı dil iiyidir yani :)

Aranel Ciryatan
22-02-2014, 15:25
dün gece planlardaki aksilik nedeniyle alkollü olarak eve dönmek zorunda kaldım normalde başka bi yerde kalacaktım. Hatunla kavga edince evin yolunu tuttum :D 1. çevirme ıhlamur kasrı devam et dedi. 2. çevirme ulus tarafından tekrar köprüye döneyim dedim. oda geç dedi :D 3. çevirme e5 bağlantısı kadiköy orada durdurdular en sonunda. iyi akşamlar dedim. gülerek nerelerde geç dediklerini saydım. neden alkollü olduğumu nereye gittiğimi söyledim. ufak bir gülüşmenin ardından ruhsatı geri uzattı ve yoluma devam ettim. bu arada alkollü dediğim 2 bira içtim sadece 21-01 arası ama sonuçta çıkar bişiler. Bunu da söyledim şu saatler arası şu kadar içtim diye. Bıraktılar. Ama eminim ki aynı durumu bağdat caddesinde yaşamış olsaydım araba suadiye otoparkta idi. Film cam vs vs durumlarından. Çevrildiğiniz yer bile önemli aslında bu durumlarda. Bide bir çok kişinin dediği gibi o anki tutumunuz.

snan1910
22-02-2014, 15:29

Abi iyi güzel yazmışsında geçen hafta bir tanıdığımıza araba aldık. noterden çıkıp eve gidene kadar polis çeviriyor kadını armadanın orada, egzoz emisyon pulu yokmuş birde sigorta yok demiş, zaten yarım saat oldu satışı alalı, ablamız güzelce anlatmış. korkutmuşlar kadını, en sonda 500tl ver git demişler. bizimkininde üstünde 200 varmış hepsini almışlar kadından, polis varr polis var :)

Burhan
22-02-2014, 17:35
Zaten ölümlü kazaya karışınca ambulans, savcı falan beklemeniz gerekiyo kafamıza göre torbayamı atıyomuşuz ilk kez duyuyorum

Gokmen Erbas
22-02-2014, 17:49
Binek araçta ceset torbası taşınması zorunlu mu? Soru bu. Ona gore itiraz edecem.

Oznsrl
22-02-2014, 18:03
Eğer zorunlu ise açıklaması ne neden bulundurmak lazım acaba bilen var mı

ahmet43
22-02-2014, 18:08
benim halen daha mahkemem sürüyor kasıtlı ceza yazdığı için dilekçe verdim şikayetçi oldum henüz bi cevap alamadım 2 ayı geçti

ontheair
22-02-2014, 19:08
Ceset torbası dedikleri basit bir plastik örtü :) Yani o tv'lerde gördüğünüz cenazeyi taşımak için oydukları şey değil. Ve evet, ilk yardım setinin içinde olması gerektiği için zorunlu.

Gokmen Erbas
22-02-2014, 19:28
Ceset torbası dedikleri basit bir plastik örtü :) Yani o tv'lerde gördüğünüz cenazeyi taşımak için oydukları şey değil. Ve evet, ilk yardım setinin içinde olması gerektiği için zorunlu.

sizin aracınızda var mı? aksesuarcıların sattığı ucuz setlerde çıkmıyor.

toolqa
22-02-2014, 19:32
yakında direksiyon göbeğinde arma var die de yazarlar merak etmeyin...

Falmor
22-02-2014, 19:55
TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları - Gerekli Ekipmanlar Listesi (http://www.tuvturk.com.tr/adim-adim-muayene/muayene-oncesi/gerekli-ekipmanlar-listesi.aspx)

Tuvturk un sitesindeki zorunlu ekipman listesinde ceset torbasi yok.

131mirafiori
22-02-2014, 20:09
Tüv türk ü karıştırırsanız işin içinden çıkılmaz ağalar orayı karıştırmayın hiç... bu güne kadar çok az polise denk geldim hepside anlayışlı insanlardı :D

Eksik olmasın efendi olduktan sonra kimse yazmaz kıllığına...

Falmor
22-02-2014, 20:11
http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=7.5.8182&MevzuatIliski=0&sourceXmlSearch=karayollar%C4%B1%20trafik

2014 trafik mevzuatinda da ceset torbasiyla ilgili bir maddeye rastlamadim.Polisin anlayisli olmasi gibi bir beklentim yok.Gorevini duzgun yapsin ve ukalalik etmesin yeter.

ERY98
22-02-2014, 20:14
Bende çok önceden internette birkaç haberde okumuştum, yeni kanunda, araç içerisinde ceset torbası bulundurmak ve aracın küllüğü var ise küllük içerisinde su bulundurulması zorunlu hale getirildi deniyordu inanmamıştım ama gerçekmiş demek.. kaldıki Allah kimseye göstermesin ama benim yanımda biri vefat etse ben ceset torbasına koyamam, öyle bir müdahale yapcak kadarda ilk yardım tecrübem yok, küllük işindede şahsen benim araçta küllüğün altında bi ton kablo vardı.. yani bazen bazı kuralları mantığım kabullenemiyor..

drago
22-02-2014, 20:21
5-6 sene önce falan olması lazım, arkadaşım jeton bulundurmamaktan yedi.şu anda var mı mevzuatta bilmiyorum ama o zamanlar varmış. cep telefonu var demiş olmamış. telefon kulubesi bile kalmamıştı ama yazdılar :D

darkmoon
22-02-2014, 20:55
ceset torbası tüv ilk geldiği seneler çantanın içinde zorunlu idi.. o zamanlar tüv onaylı çantalar alanlar varsa aracında duruyorsa zaten ceset torbası vardır.. ondan sonra çok şikayet gelince haberlere falanda konu oldu insanların psikolojisi falan bozulmuş şikayetler olmuş çantadan kaldırdılar ceset torbasını.. yani şu anda tüv onaylı bir muayene çantası alırsanız içinde ceset torbası yokdur artık..

haliyle muayene çantasında olmayan bir şeyin zorunluluk olmasınada imkan yok..

ontheair
22-02-2014, 21:04
Ceset torbası halk arasındaki adı. Birazda medyanın abartması ile adı öyle kaldı. Ama esasında basit bir örtüden başka bir şey değil ki TUVTÜTK'teki listede alüminyum yanık örtüsü denilen malzeme de aynı işi görmekte.

Dediğim gibi o siyah fermuarlı cenaze taşımak için kullanılan (her ne kadar dilim varmasa da böyle söylemeye) çantadan bahsedilmiyor yani.

Kullanım amacı olası bir durumda cenazenin üzerinin gazete kağıtları, karton kutular gibi malzemelerle kapatılmak yerine daha doğru düzgün bir şekilde örtülmesi. Zaten yapabilecek olsanızda herhangi bir yetkili gelene kadar cenazeyi yerinden kıpırdatamazsınız.

dnr1
22-02-2014, 21:07
Hocam polisle atistinmi,niye böyle bir şey yaptı..yoksa bmw yi görünce zengin buna koymaz diyemi..garip geldi..ehliyetsiz ve ruhsatsız çevirmeden geçtiğimi bilirim..abi,abi deyip tabii..

darkmoon
22-02-2014, 21:17
Ceset torbası halk arasındaki adı. Birazda medyanın abartması ile adı öyle kaldı. Ama esasında basit bir örtüden başka bir şey değil ki TUVTÜTK'teki listede alüminyum yanık örtüsü denilen malzeme de aynı işi görmekte.

Dediğim gibi o siyah fermuarlı cenaze taşımak için kullanılan (her ne kadar dilim varmasa da böyle söylemeye) çantadan bahsedilmiyor yani.

Kullanım amacı olası bir durumda cenazenin üzerinin gazete kağıtları, karton kutular gibi malzemelerle kapatılmak yerine daha doğru düzgün bir şekilde örtülmesi. Zaten yapabilecek olsanızda herhangi bir yetkili gelene kadar cenazeyi yerinden kıpırdatamazsınız.

tüv ilk geldiğinde ceset torbası tüv muayene çantalarında vardı siyah bir şeydi yanlarında tutma kaldırma ipleri vardı ortada fermurarı vardı torbanın üstünde ince plastik saydam kağıt geçmelik kare bir alanda vardı orayada cenazenin ismi soy ismi varsa telefon irtibat nosu yazılıp koyuluyormuş falan öyle poşet örtü falan değildi bildiğin meftanın içine konulması için yapılmış bir torba idi.. görmüşdüm ordan aklımda..

sizin dediğiniz ayrı olabilir..

Burak
22-02-2014, 22:01
Binek araçta ceset torbası taşınması zorunlu mu? Soru bu. Ona gore itiraz edecem.

Ceza hangi madde ile alakalı kesildi?

freelife
22-02-2014, 22:07
Bugünde haracın resmi adi torba olmuş demekki, geçmiş olsun ...

ismailozkan_01
22-02-2014, 22:11
abiler konuya açıklık getirmek açısından , cezanın hangi maddeden yazıldığını paylaşırsanız daha iyi yardımcı olabilirim 2006 yılında yapılan yönetmelik değişikliği ile araçlarda bulunması zorunlu olan ilkyardım malzemeleri :

ÜÇÜNCÜ BÖLÜM
Çeşitli Hükümler
Araçlarda bulundurulması gereken ilk yardım malzemeleri

MADDE 10 – (1) Araçlarda aşağıda belirtilen ilk yardım malzemeleri bulundurulması zorunludur.
CİNSİ : MİKTARI :
Büyük sargı bezi (10 cm x 3-5 m) 2 Adet
Hidrofil gaz steril (10x10 cm 50’lik kutu) 1 Kutu
Üçgen sargı 3 Adet
Antiseptik solüsyon (50 ml) 1 Adet
Flaster (2 cm x 5 m) 1 Adet
Çengelli İğne 10 Adet
Küçük makas (paslanmaz çelik) 1 Adet
Esmark bandajı 1 Adet
Turnike (En az 50 cm örgülü tekstil malzemeden) 1 Adet
Yara bandı 10 Adet
Alüminyum yanık örtüsü 1 Adet
Tıbbı eldiven 2 Çift
El feneri 1 Adet

Cezai işlemler

MADDE 11 – (1) Bu Yönetmelikte belirtilen hükümlere uymayan sürücüler, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun ilgili hükümlerine göre cezalandırılır.
(2) Ayrıca, bu Yönetmelikte belirtilen kural, yasak, zorunluluk ve yükümlüklere uymayan sürücüler araç kullanmaktan men edilir.

detaylı bilgi için:

T.C. Resmî Gazete (http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2006/09/20060926-6.htm)

tüvtürkte te pek farklı bir şey yok aslında

Büyük sargı bezi (10 cm x 3-5 m), 2 Adet
Hidrofil gaz steril (10x10 cm 50’lik kutu), 1 Kutu
Üçgen sargı, 3 Adet
Antiseptik solüsyon (50 ml), 1 Adet
Flaster (2 cm x 5 m), 1 Adet
Çengelli İğne, 10 Adet
Küçük makas (paslanmaz çelik), 1 Adet
Esmark bandajı, 1 Adet
Turnike (En az 50 cm örgülü tekstil malzemeden), 1 Adet
Yara bandı, 10 Adet
Alüminyum yanık örtüsü, 1 Adet
Tıbbı eldiven, 2 Çift
El feneri, 1 Adet

http://www.tuvturk.com.tr/adim-adim-muayene/muayene-oncesi/gerekli-ekipmanlar-listesi.aspx

darkmoon
22-02-2014, 22:39
tüv ile trafiğin istedikleri aynı zaten.. aliminyum yanık örtüsü şu anda tüv standartlarına uygun olan bütün çantalarda var ama ceset torbası ile ilgisi yok o bambaşka bir şey.

yanık örtüsü başka renkde olabilir

http://www.medikal-saglik.com/images/detailed/0/aluminyun-yanik-ortusu.png

Ceset torbası

moral bozmaması açısından link olarak koyuyorum

http://www.siertekstil.com/FileUpload/bs276388/UrunResim/15867298.jpg

kutsal
22-02-2014, 22:56
trafik polısı yakın bır abıme sordum zorunluymus

Falmor
22-02-2014, 23:06
trafik polısı yakın bır abıme sordum zorunluymus

Hangi yonetmelige gore zorunluymus sorar misin?

Anıl E.
22-02-2014, 23:21
Ceset torbasını da yeni duydum vallaha. Ne yapacaklarını şaşırdılar

emregc8
22-02-2014, 23:27
http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=7.5.8182&MevzuatIliski=0&sourceXmlSearch=karayollar%C4%B1%20trafik

2014 trafik mevzuatinda da ceset torbasiyla ilgili bir maddeye rastlamadim.Polisin anlayisli olmasi gibi bir beklentim yok.Gorevini duzgun yapsin ve ukalalik etmesin yeter.

Kardesim benide bagladiklarinda Sen ne is yapiyon yegenim ??

ne is olsa yaparim dayicigim diyesim geldi!!

gerisini sen anla

Oznsrl
22-02-2014, 23:28
benim ilk yardım çantasında tebeşir vardı oda zorunlu heralde :D

KOSEREN
22-02-2014, 23:29
Bazı kullanıcıların hal ve hareketleri de ceza yazdırtabiliyor polislere.

HondatugraL
22-02-2014, 23:31
Ben bu işin peşini bırakmazdım. Eğer ceza iptal olursada ceza yazan polise dava açardım.

Sh4rk
22-02-2014, 23:34
Cok sikinti olmaya basladilar cari acigi burdan mi kapaticaklar napicaklar anlamadim

thedevil
22-02-2014, 23:36
Yaklaşım ilk cümle ses tonu önemli.

Arabamın rengi kırmızı ruhsatta mavi 2sene Muayne yok araç basık mofiyeli üstüne üstlük. Bide emniyet Şeridi'ne girdim aslında girmek zorunda kaldım sonra yeniden çıktım polis beni görmüş üçgene girip çıktığımı ilerde tam orta şeride geldi....

Ehliyet ruhsat herşey ofsayt komple terör ama anlattım izah ettim şuanda telefon rehberimde numarası bile var hatta geçen haftalarda eğer fiyat uysaydı ayna bile satacaktım :)

Yer beşyol Aydın Üniversitesi önü, kapıdan belediye başkanı çıkıyor polis trafiği durdurmuş baya bi bekledik sonra ben kornaya abandım polis geldi hayırdır dedi tartıştık polis bağırdı ben çektim gittim sonra geri döndüm abi kusura bakma özür dilerim biraz canım sıkkın dedim eyvallah dedi gittim...sefaköy Köprüsü'nde arkadan polis aracından gelen bir anons (ZZ 128 seviyorum seni) bi baktım o polis onunda numarası rehberimde arada görüşürüz evine gidip kahve içmişliğim yemek yemişliğim var :)

volkan_gs
22-02-2014, 23:39

Valla bunu ben de merak ediyorum. Tabi binbir türlü insan var ama bende aşırı kötü niyetlisine denk gelmedim bugüne kadar.

En son yanlışlıkla otoparkçı zannedip dur dediğinde durmadım önüme geçincede hafifçe dokundum trafik polisine adam ona bile sesini çıkarmadı durumu anlatınca :)

He çifte standart yapıyorlar bazen ama insan gibi davranınca kötülük görmedim şimdiye kadar hiçbir polisten.

Geçen ay renk değişikliğini ruhsata işletmemişken polis durdurdu güzel olmuş işlettin mi dedi hayır dedim iyi hallet bir an önce sıkıntı çıkarırlar dedi, egzozda var dedi evet abi dedim ses nası bassana dedi dinledi iyi olmuş benzinli gibi deyip yolladı adam :)

Kusura bakmayında içinizdeki polis düşmanlığını adamlara hissetirirseniz ataçtan da topaçtan da ceza yersiniz :)

Falmor
23-02-2014, 00:02
%100 suclu oldugunuz durumlarda polisin sizi kayirmasini guzel bir seymis gibi anlatarak,daha kendi yonetmeliklerinden haberi olmayan egitimsiz polislerin,dotlerinden element uydurarak yazdiklari cezalari hakli gosteremezsiniz.Hele ki bu durumda kabahati bana hic yukleyemezsiniz.Stockholm sendromuna kapilmanin manasi yok.

KOSEREN
23-02-2014, 00:10
%100 suçlu falan demişsinde sen kendi rs in de spor yay ya da egzoz dan dolayı polis ceza yazmadan yollasa,nolur Allah aşkına yaz öyle gönder mi diyeceksin çok merak ettim?

Falmor
23-02-2014, 00:29
Yazmazsa kendi bilir.En azindan yazarken dotunu yiyim ayagi yapmam.Haklisin der gecerim.

volkan_gs
23-02-2014, 00:32
İnsanlarla iyi ilişki kurmak için götünü yiyim ayağı yapmaya gerek yok insan olmak yeterli.

Falmor
23-02-2014, 00:40
Polis devlet memurudur,resmi gorevlidir ve profesyonel olmalidir.Benim polisle iyi iliskiler kurmak gibi bir zorunlulugum yok.Onun da tavirlarimi begenmedi diye uydurma ceza yazma hakki yok.Kanunlarda ve yonetmeliklerde gecen bir kusurum varsa gerekeni yapar,yoksa sadece iyi yolculuklar diyebilir.

thedevil
23-02-2014, 01:15
Yazmazsa kendi bilir.En azindan yazarken dotunu yiyim ayagi yapmam.Haklisin der gecerim.

Sen azından şu dötü bi düşürde konuşurken azın kokmasın ilk önce.

Evet kardeşim sen konuşmasını öğren artislik yapma burada yaptığın gibi kimse sana bişey demez en azından normal karşılar ya da ufak kesiyorum aracını bağlarım istersem der gönderir.

Polis Mecidiyeköy'den beri attığım makasları takip etmiş tam yeşil kunduranın orada durdurmuştu.
Önde neden plaka yok
Abi düştü desem inanırmısın? İnanmayacağına göre görüntü daha hoş duruyor o yüzden böyle

Kenan neden böyle kullanıyorsun dedi yine abi acelem var desem inanırmısın ? Inanmassın gaza geliyoruz arada yanlış yapıyoruz ama gençliğimize ver kusura bakma bu seferlik dediğimde ulan ne açık sözlü adamsın al evraklarını git ama bidaha yapma dedi yunus, bakın ekip değil en gaddarı yunus :)

thedevil
23-02-2014, 01:20
Polis devlet memurudur,resmi gorevlidir ve profesyonel olmalidir.Benim polisle iyi iliskiler kurmak gibi bir zorunlulugum yok.Onun da tavirlarimi begenmedi diye uydurma ceza yazma hakki yok.Kanunlarda ve yonetmeliklerde gecen bir kusurum varsa gerekeni yapar,yoksa sadece iyi yolculuklar diyebilir.

Alayımız bu forumda takılan trafik eşgalleriyiz ,sen aynen devam et atarlan giderlen biz birtarafını yiyim ayağı yapmayız,sadece senin gibi gıcık gıcık konuşmayız olur biter he ondan sonra yazarsada onun bileceği iş! polis için biz eşgal tipleriz bunu inkar etmenin bir manası yok direk nokta atışı yapıp trafikte cart diye çeker alır yangın tüpün yok der yine ceza keser araban basık der ceza keser çünkü mutlaka bir falso durumumuz vardır kabul etmemiz gerekir boş konuşmamak gerekir.....

Falmor
23-02-2014, 01:28
Seviyesizligin manasi yok.Tarafiniza kisisel yazilmis bir sey de yok.Ben ne kardesinizim ne de arkadasiniz.Hitaplarinizda buna dikkat ederseniz sevinirim.

Firat.M3
23-02-2014, 01:32
Cenaze Market (http://www.cenazemarket.com) :)

thedevil
23-02-2014, 01:37
Seviyesizligin manasi yok.Tarafiniza kisisel yazilmis bir sey de yok.Ben ne kardesinizim ne de arkadasiniz.Hitaplarinizda buna dikkat ederseniz sevinirim.

Allah Allah seviyesizliği birtarafını yirim abi yapmam derken siz yapmıyorsunuz ki bizim yazdığım postlara karşı yazdığınız apaçık biz yazınca seviyesiz olururuz öylemi bırakın bu işleri boş konuşmayın Allah aşkına.....

Yahu bu nasıl bir konu bilmem neden ceza yedim konu aç bilmem ne oldu konu aç polis bana dur dedi konu aç yahu polis sana gıcıklık yapacak tabi eşgalsin hatta onların gözünde trafikte terörsün bitti gitti.

Arabamız basık diye tümsekte arkada kuyruk oluşturan biz sonra hız yapan roll kesen biz arabaya hertürlü teknik değişiklik yapıp har hur dolaşan biz polis çevirince atarlı giderli olan biz suçlu polis polisler öcü adi vatan haini sadist görgüsüz bilgisiz acımasız hiçbirşeyden anlamıyorlar....

Mutu
23-02-2014, 01:42
Biz yine de tabut ve kefen de bulunduralım ne olur ne olmaz. :D

Falmor
23-02-2014, 01:46
Siz yapiyorsunuz demiyorum,yapmam diyorum.Postlarimi iyi okuyun.Son paragrafinizda yazdiginiz hicbir sey de ben degilim.Savundugum tek sey polis uydurma ceza yazamaz.Iyi geceler.

thedevil
23-02-2014, 01:47
Siz yapiyorsunuz demiyorum,yapmam diyorum.Postlarimi iyi okuyun.Son paragrafinizda yazdiginiz hicbir sey de ben degilim.Savundugum tek sey polis uydurma ceza yazamaz.Iyi geceler.

Pardon o vakit kusura bakma iyi geceler Allah rahatlık versin...

KOSEREN
23-02-2014, 01:51
yahu bu nasıl bir konu bilmem neden ceza yedim konu aç bilmem ne oldu konu aç polis bana dur dedi konu aç....

+999999999

darkmoon
23-02-2014, 01:52
peki ya pamuk ya pamuk..

thedevil
23-02-2014, 02:05
Söz akşamım misafirleri evlerine bırakıcam arabayı komşudan aldım yola çıktım ruhsat ehliyet kimlik hiç birşeyim yok asayiş çevirdi kale center güngörende daha durur durmaz kollarımı uzattım abi beni alın karakola götürün dedim.... Polis hayırdır kardeşim ne oldu diye sordu, abi ne ehliyet ne ruhsat nede kimlik var araba benim değil komşumun plakasını sorsan bilmem o yüzden sen beni götür bizimkiler gelsinler karakola dedim git aynısını arabada oturan amirime söyle dedi gitti aynısını amire söyledim güldü aracın plakasını sordu gittim baktım kodladım ... Gbt yaptı git evine istirat et Allah tamamına erdirsin hayırlı olsun dedi bindim arabaya gittim....

Bakış konuşma üslup önemli.

Hasköy'de polis çevirdi arabada gram eksik yok bende böyle arabadan inmeden gıcık bi tavırla uzattım evrakları artis artis, gitti ekip aracına geldi frene bas dedi bastım stop kırık yanmıyor dedi anında bağladı arabayı sorgusuz sualsiz bindi yanıma Çek otoparka dedi hiçbirşey diyemedim.....

aroglu
23-02-2014, 02:07
pamuk en önemlisi :D