PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Caddy 1.9 TDI Yokuş Testi

omerf.
22-02-2014, 14:37
Yeni arabamızla ufak bi test yapalım dedik :)
Video Ordu'da çekildi eğer bilen varsa ata sanayi kavşağındaki ışıklardan yokuş yukarı kalktım. Eğim %5e yakın hafif bir rampa.
Yakıt shell
rakım 50-100 m
Arabada 3 kişiyiz
kullanımına alışkın olmadığım için 1. viteste ufak bi sürtme yaşadım içim gitmedi değil ama artık alıştık daha yavaş sakin ve kibar davranmak gerekiyor araba oldukça nazik. Hatalı bir kullanıma hemen tepki veriyor.
Araba oldukça performanslı ağırlığına göre oldukça iyi manuel 5 ileri 2006 model 1.9 tdi 105 beygir. 1. videoda yağmur yağmıştı zemin biraz kaygan o yüzden gazı dip değil yedirerek bastım. Bu arada kesinlikle boğulma zorlanma gibi bir sorunu yok.

2. videoda 3. vitese düştüm yine yokuşta kalktım bu kez ordu-ulubey yolu üzerinde köroğlu mevkiinde denedim rakım 100 m. üzerinde yakıtım aynı tek kişiyim düz zemin üzerinde 2-4 saniye havanın durumuna göre performans değişiyor özellikle yakıt çok farkediyor. 2500-3000 RPM arasında yakıt tüketimi 15.5-17.6 litre, 3000 rpm sonrası 20-26.0 litre olarak gösteriyor 5.000 rpmye kadar en fazla 26 litre gösteriyor. ekonomik kullanımda 7,10 litre arasında oynuyor. Gaz tepkileri çok iyi hemen kavrıyor direksiyonu oldukça hakim ESP,ASR adeta kontrolü bırakmıyor kaygan zeminlerde daha hakim olmanızı sağlıyor. Direksiyon tepkileri çok iyi uzun yol kullanımında hiç yormuyor. Tek problem arka koltuklarda boş olduğu durumda fazla hoplama zıplama oluyor. ama yüklüyken gittiğini hissettirmiyor. ama içeri çok fazla ses alıyor sanki motor sesi :/ ses sistemi oldukça iyi ses sistemi bağlatmaya gerek bile yok oldukça tatmin edici. En büyük sorunu her sene muayene olması.
Yorumlarınızı ve değerlendirmenizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
Videolar:

http://www.youtube.com/watch?v=k1878cuiC8A
http://www.youtube.com/watch?v=sl4RoNCtbGA

By CrAzY
22-02-2014, 14:43
98 oktan ve 1.9 Tdi enteresan:rolleyes:

omerf.
22-02-2014, 14:44
98 oktan ve 1.9 Tdi enteresan:rolleyes:

aklım karışmış eğitim videosu izlerken yazdım düzeltiyorum simdi ;)

LnchCntrl
22-02-2014, 16:44
Merakımdan soruyorum bundan önceki aracınız neydi ?

Maşallah bu arada eğitici bi video olmuş :)

kkursat01
22-02-2014, 17:21
bizde de 2009 u var caddy gerçekten çok başarılı daha evvelinde kangoo doblo ve partner kullandık ama hiçbiri caddy deki donanım motor gücü ve kaliteyi vermedi 5 senedir bizde maşallah başarılı bir araç..

omerf.
22-02-2014, 17:42
bakalim bizimle nekadar gidecek debriyaj kullanini konusunda servis cok uyariyor yarim debriyaj konusunda cok hassas dedigim gibi hatali kullanima cok cabuk tepki veriyor uzun sure trafikte dur kalk yaptiginda debriyaj sisiyor ve tepkileri yavasliyor kalkislarda titremeler basliyor. ama bbircok konuda memnunum bukadar iyi beklemiyordum ic aksama da torpido kapagi aldim daha şık bir goruntu sagladi gri ve siyah uyumu cok iyi. eger camlara ruzgarlik alcaksaniz birdaha dusunun ruzgarda uguldama yapiyor biraz :) bu arada onceki aracimiz fiat tempraydi :)

Mpower
22-02-2014, 18:39
Yeni nesil 1.6 TDİ daha hızlı sanki.Ayrıca yakıt tüketimi konusunda 1.6 daha iyi

omerf.
22-02-2014, 18:44
bi bilginiz varmi acaba yakit tuketimi hakkinda evet 1.6da 105 hp veriyo ve torku daha yuksek diye biliyorum birde 6 vites dimi onlar.

Mpower
22-02-2014, 20:19
bi bilginiz varmi acaba yakit tuketimi hakkinda evet 1.6da 105 hp veriyo ve torku daha yuksek diye biliyorum birde 6 vites dimi onlar.

Bizimki 5 ileri 102 hp 250 nm tork var yakıt tüketimi şehir içi 5-7 arası değişiyor bazen 8 de görüyor kullanım ile alakalı.Motor sesi ve yol sesi içeri fazla girmiyor.Araç ticarı olmasına rağmen ses sistemi çok başarılı,muadili araçlara göre çok çok iyi hatta.Aux girişi de ayrı bi avantajı

omerf.
22-02-2014, 20:42
Bizimki 5 ileri 102 hp 250 nm tork var yakıt tüketimi şehir içi 5-7 arası değişiyor bazen 8 de görüyor kullanım ile alakalı.Motor sesi ve yol sesi içeri fazla girmiyor.Araç ticarı olmasına rağmen ses sistemi çok başarılı,muadili araçlara göre çok çok iyi hatta.Aux girişi de ayrı bi avantajı

rica etsem bi video deneyip atabilir misin performans olarak. pek fark yokmus verilerde. ama yakit sasirtici derecede az ben sehirler arasinda dusuyorum o verilere. acaba farki ne. hangi yakiti kullaniyorsunuz? ses sistemi cok iyi sizin modelin teybi benm sistemle uyumsuz o yuzden gecemedim rcd 300 var 2006 larda ama onu da double bir teyple cozdum volkswagen dvd calar modellerin disindakiler birqz vasifsiz ona en yakinida sizin aracinizdaki model bildigim kadariyla rcd 500 du degilmi?

Mpower
23-02-2014, 09:39
rica etsem bi video deneyip atabilir misin performans olarak. pek fark yokmus verilerde. ama yakit sasirtici derecede az ben sehirler arasinda dusuyorum o verilere. acaba farki ne. hangi yakiti kullaniyorsunuz? ses sistemi cok iyi sizin modelin teybi benm sistemle uyumsuz o yuzden gecemedim rcd 300 var 2006 larda ama onu da double bir teyple cozdum volkswagen dvd calar modellerin disindakiler birqz vasifsiz ona en yakinida sizin aracinizdaki model bildigim kadariyla rcd 500 du degilmi?

Bugun arabayı alabilirsem bir video koyarım.Yakıtı shell harici başka bir yerden almıyoruz ama orda hangi yakıt konulduğuna emin değilim.Teybi bende bizim passatla değiştiricektim ama ya adamlar uğraşmak istemedi ya da harbiden uyumsuz bilmiyorum :)

Düzeltme:Ben videonun bayır yukarı ve içinde 3 kişi ile yapıldığını yeni fark ettim :D

omerf.
23-02-2014, 15:45
Bugun arabayı alabilirsem bir video koyarım.Yakıtı shell harici başka bir yerden almıyoruz ama orda hangi yakıt konulduğuna emin değilim.Teybi bende bizim passatla değiştiricektim ama ya adamlar uğraşmak istemedi ya da harbiden uyumsuz bilmiyorum :)

Düzeltme:Ben videonun bayır yukarı ve içinde 3 kişi ile yapıldığını yeni fark ettim :D

bekliyorum videoyu merak ettim 1.6 1.9 arasındaki farkı yakıtı cok ekonomikmis yalnız :) Evet ikiside bayır yukarı ticarilerin gücü yükte ve yokusta belli ediyor kendisini :) bende sadece shell kullanıyorum bazen opetten alıyorum performansı yakın ama p.o aldığımda araba gücten düşüyor ve çok yakıt tüketiyor... Çok kibar nazlı adıda kedi ya :))

Mpower
23-02-2014, 23:24
bekliyorum videoyu merak ettim 1.6 1.9 arasındaki farkı yakıtı cok ekonomikmis yalnız :) Evet ikiside bayır yukarı ticarilerin gücü yükte ve yokusta belli ediyor kendisini :) bende sadece shell kullanıyorum bazen opetten alıyorum performansı yakın ama p.o aldığımda araba gücten düşüyor ve çok yakıt tüketiyor... Çok kibar nazlı adıda kedi ya :))

Bugun bi deneme yapma şansı buldum fakat arkası komple yüklü iki kişi va aşırı derecede sardı araba anlıyacağınız çok sağlıksız bı deneme oldu ve 16 saniyede 100 ü gördük :D video aldım ama paylaşma gereği duymuyorum yarın kısmet olursa daha düzgün bi şekilde kalkıp tekrar denicem

ferroo
23-02-2014, 23:30
Bugun bi deneme yapma şansı buldum fakat arkası komple yüklü iki kişi va aşırı derecede sardı araba anlıyacağınız çok sağlıksız bı deneme oldu ve 16 saniyede 100 ü gördük :D video aldım ama paylaşma gereği duymuyorum yarın kısmet olursa daha düzgün bi şekilde kalkıp tekrar denicem

oda bı başarı :D

Mpower
23-02-2014, 23:36
oda bı başarı :D

Abi lastiklerin durumu iyi değil pek aşırı sarıyor :D