PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sizce Bu Ses Ne ?

Sinan
23-02-2014, 01:10
durduk yere olan bişey bu. bugun gosterdigim bi yer aracın conta yakmış dedi videoda 6. saniyeden sonra başlıyor ses. arac 97 model bmw 3.20.

jjM0UY2MNCs

ProdriveSTI
23-02-2014, 01:11
Resim - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=jjM0UY2MNCs)

cgty06
23-02-2014, 01:16
Sanki itici sesi gibi. Arabanin yaginda bi gariplik var mi yag kapagini acip bi baksaydiniz. Mesela yag tahin gibiyse ya da sogutma bidonu fokurduyosa yanmistir conta.

Sinan
23-02-2014, 01:20
Sanki itici sesi gibi. Arabanin yaginda bi gariplik var mi yag kapagini acip bi baksaydiniz. Mesela yag tahin gibiyse ya da sogutma bidonu fokurduyosa yanmistir conta.

motor sogukken yapmıyor. ısındıktan sonra yapmaya baslıyor. gaza basınca seste artıyor tabı. yagında eksılme azalma yok. aynı zamanda eksozdan su cıkıyor.

mehmetRS
23-02-2014, 01:24
yatak sesi gibi.

cgty06
23-02-2014, 01:24
Yag bakimini ne zaman yaptirdiniz? Bi de hangi marka yag koydunuz? Eger itici sesiyse subap ayarindan da yapabilir.

Sinan
23-02-2014, 01:33
Yag bakimini ne zaman yaptirdiniz? Bi de hangi marka yag koydunuz? Eger itici sesiyse subap ayarindan da yapabilir.

daha yeni bakım zamanı geldi. yag markam castrol.

Risendark
23-02-2014, 01:35
bzimde bi arabamızda olmuştu aynı ses yatak sesi demişti usta

The_Doctor
23-02-2014, 01:38
yatak sesi gibi geldi ustanıza karteri söküp alttn yatakları kontrol ettırn. eger altta skntı yksa 2. plan üst tarafı sökersnz bnce. gecmıs olsun.

Okan.A.A
23-02-2014, 07:56
Banada yatak sesi gibi geldi gaza basınca 2000 devir civarlarında tak tak tak vuruyosa yataklarda sıkıntı var demektir

Sinan
23-02-2014, 08:43
az once birisi daha baktı pistonlardan geliyor diyor.

RafetAraç
23-02-2014, 08:53
gaza baktıkça o seste artma oluyorsa eksoz manifoldunun oradan geliyordur.

TayfunS
23-02-2014, 09:23
Dun bi abimin 99 astrasini surdum . Onda da gaza basinda arabayi salliyodu. Sizde de var mi boyle bisey. Buji değişimiyle daha azaldi dedi.

Turboğuz54
23-02-2014, 10:11
gaza baktıkça o seste artma oluyorsa eksoz manifoldunun oradan geliyordur.

Ne alaka ???

sde30
23-02-2014, 10:12
Sinan yanılmıyorsam senin arabada yazılım vardı çok mu devir çevirttin makinaya acaba yatak sesi gibi ama inşallah öyle değildir

RafetAraç
23-02-2014, 10:13
Ne alaka ???

çünkü ses egsozdan hafif bi kaçak olduğu zaman gelen bi ses. özellikle manifold kısmından.

iynn-RS
23-02-2014, 10:17
Gidisinde bi sorun varmi?
Normal devirleniyormu yoksa biyerde kesilip kaliyormu arac?

denizalpakinci
23-02-2014, 10:31
İtici sesi gibi geldi bana.

AşkınS.
23-02-2014, 10:39
yatak sesi gibi geldi bana da.tabi videoda anlamakta zor

kelalper
23-02-2014, 10:42
yatak sesi soğukken daha çok çıkar. İtici de ısındıkça gevşeyip ses artar. Söylediğini baz alırsak İtici olabilir.

sansar34
23-02-2014, 10:47
banada ıtıcı gıbı geldı sıkıntınız sokken olmuyor dıyorsunuz yag ısınıyor ve ıtıcılerde ısınınca bu ses olusuyordur dıye dusunuyorum eger bakım zamanı geldıysede yagın omurde bıtmıst demek oluyor bunların hepsı bırlesınce ortaya bole bı sorun cıkartıyor olabılır gecmiş olsun

Sinan
23-02-2014, 10:58
Gidisinde bi sorun varmi?
Normal devirleniyormu yoksa biyerde kesilip kaliyormu arac?

gidiste herhangi bir sey yok ama fazlada zorlamak istemedigim icin fazla basmadım.

Sinan
23-02-2014, 10:59
banada ıtıcı gıbı geldı sıkıntınız sokken olmuyor dıyorsunuz yag ısınıyor ve ıtıcılerde ısınınca bu ses olusuyordur dıye dusunuyorum eger bakım zamanı geldıysede yagın omurde bıtmıst demek oluyor bunların hepsı bırlesınce ortaya bole bı sorun cıkartıyor olabılır gecmiş olsun

evet sogukken olmuyor. motor ısınınca oluyor. aynı zamanda bakım zamanımda geldi. yarın bakım yaptıracagım bakalım ses devam edecekmi.

BlackStone
23-02-2014, 11:30
Bu bariz itici sesi yatak sesini video dan anlayacak kişiyi tebrik etmek lazım

sansar34
23-02-2014, 12:05
yag olarak ne kullanıyorsunuz casturolun hangı yagını eger bıraz daha kalın yag kullanırsanız yataktakı veiticilerdeki boslugu alırsınız bır nebzede olsa ses kesılır ama dıkkat edın fazla kalın yagda motora zarar verebılır ıns. yagın omru bıtmıstır ozellıgını kaybetmıstır sızınde basınızı yadan baska bısy agrıtamamıs olur.

Sinan
23-02-2014, 12:13
yag olarak ne kullanıyorsunuz casturolun hangı yagını eger bıraz daha kalın yag kullanırsanız yataktakı veiticilerdeki boslugu alırsınız bır nebzede olsa ses kesılır ama dıkkat edın fazla kalın yagda motora zarar verebılır ıns. yagın omru bıtmıstır ozellıgını kaybetmıstır sızınde basınızı yadan baska bısy agrıtamamıs olur.

umarım dedigin gibidir. ozelden mesaj atmısdım sana ordada soyledıgım gıbı bakım gunumde geldi. acaba yag ömrü bitmisdir ve bu sesi cıkartıyor olmasın?

cgty06
23-02-2014, 23:49
Yüksek ihtimalle yag bakimindan sonra duzelir.

ef186
23-02-2014, 23:56
Buji ve bobinleri kontrol ettinizmi birde calisirken sirkekeme yapiyormu ? Ve gaza bastikca ayni ses devam ediyormu sıklasarak ? banada 1 silindir calismiyor gibi geldi.

Can's
24-02-2014, 00:03
bu yatak sesı malesef kı duzgun bir ustaya sordugunuzda hemen soyler sesın ne oldugunu zaten inşallah yanlısım vardır

RSBurak
24-02-2014, 01:17
subaru gc8 impreza 2.0 GT turbo yatak vurma sesi - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=kYCXkEFz4Co)

yatak sesi böyle olur banada itici sesi gibi geldi

Sinan
24-02-2014, 02:31
bu yatak sesı malesef kı duzgun bir ustaya sordugunuzda hemen soyler sesın ne oldugunu zaten inşallah yanlısım vardır

son olarak maslak erkan ustaya goturucem ona baktırıcam.

Can's
24-02-2014, 08:32
son olarak maslak erkan ustaya goturucem ona baktırıcam.

ya zor bırsey yok kı gotur ustaya ıtıcı derse hemen soksun kulbrutoru baksın subap ayarına, cok basıt ama bana yatak sesı geldı ıtıcı sesı bu arabada bu kadar ses cıkarmaz

ghibli06
24-02-2014, 08:38
BMW de itici sesi ilk çalıştırma esnasında hidrolik doldurana kadar gelir sonra ya kesilir ya azalır, ısındıkça artmaz, hepsi arızalı bile olsa ısındıkça kesilir... yatak sesini anlamak elbette zordur ama bu motorlarla çok vakit geçirmiş kişiler ancak tahmin yapabilirler, ben de yatak sesi tahmininde bulunuyorum...

Sinan
24-02-2014, 08:44
BMW de itici sesi ilk çalıştırma esnasında hidrolik doldurana kadar gelir sonra ya kesilir ya azalır, ısındıkça artmaz, hepsi arızalı bile olsa ısındıkça kesilir... yatak sesini anlamak elbette zordur ama bu motorlarla çok vakit geçirmiş kişiler ancak tahmin yapabilirler, ben de yatak sesi tahmininde bulunuyorum...

bekledigim kisiden yorum geldi. tesekkurler.

Sinan
24-02-2014, 08:51
dedigim gibi erkan ustayada gosterdikten sonra eger masrafı coksa hic masraf yapmadan bu haliyle satıcam.

ghibli06
24-02-2014, 08:55
bekledigim kisiden yorum geldi. tesekkurler.

ne demek ama dediğim gibi sadece tahmin, videoyu dışarıdan çekmişsin, içeriden nasıl duyuluyor bilemiyorum, sana bir anımı anlatayım, 2002 senesinde yolda giderken bir ses duydum ama kondurmadım benden olduğuna, tır tır tır çim sulama fıskiyesi gibiydi ses ben de onlardan geliyor sandım :D ama sonra baktım ses benden geliyor, serviste baktık anlayamadık aynen yatak mı yorgan mı derken, yağı değiştirelim dedik, benim castrol magnateci son kullanışım oldu, bir daha da hiç bir arabama koymadım... ses kesildi olay kapandı, yağı mutlaka kontrol edin...

Sinan
24-02-2014, 08:58
ne demek ama dediğim gibi sadece tahmin, videoyu dışarıdan çekmişsin, içeriden nasıl duyuluyor bilemiyorum, sana bir anımı anlatayım, 2002 senesinde yolda giderken bir ses duydum ama kondurmadım benden olduğuna, tır tır tır çim sulama fıskiyesi gibiydi ses ben de onlardan geliyor sandım :D ama sonra baktım ses benden geliyor, serviste baktık anlayamadık aynen yatak mı yorgan mı derken, yağı değiştirelim dedik, benim castrol magnateci son kullanışım oldu, bir daha da hiç bir arabama koymadım... ses kesildi olay kapandı, yağı mutlaka kontrol edin...

o zaman her ihtimale karsı yagını degistir diyosun yani ?

ghibli06
24-02-2014, 09:02
o zaman her ihtimale karsı yagını degistir diyosun yani ?

yağına bakın mutlaka şüphelendirecek bir durum var mı iyi analiz edin ve bence de değiştirin, en azından çıkan yağa da bakarsınız içinde bir şeyler var mı diye... arabanın içinde durum nedir yani bu ses içerden nasıl duyuluyor?

Sinan
24-02-2014, 09:07
yağına bakın mutlaka şüphelendirecek bir durum var mı iyi analiz edin ve bence de değiştirin, en azından çıkan yağa da bakarsınız içinde bir şeyler var mı diye... arabanın içinde durum nedir yani bu ses içerden nasıl duyuluyor?

az once ornek verdigin cim sulama makinası gibi geliyor icerdende ses :) ama kapalı kutu suprızlere acık olmak lazım. yatak gibi ses cıkartır ama dedigin gibi yagı degistirip sorunda cözülebilir ki insallah boyle biseyle karsılasırım. yag icin ne tavsiye edersin? birazda kalın kullansakmı yagı?

ghibli06
24-02-2014, 09:14
az once ornek verdigin cim sulama makinası gibi geliyor icerdende ses :) ama kapalı kutu suprızlere acık olmak lazım. yatak gibi ses cıkartır ama dedigin gibi yagı degistirip sorunda cözülebilir ki insallah boyle biseyle karsılasırım. yag icin ne tavsiye edersin? birazda kalın kullansakmı yagı?

belki itiraz eden olabilir ama mobilin 10-60 ı (castrol değil, mobilin 10-60 ı biraz daha farklı) denenebilir... eski motorlrda denediğimizde güzel sonuçlar almıştık...

Yiğit G.
24-02-2014, 09:50
Aynı ses bende de var (crx de) soguk oldugunda daha cok ısındıgında azalıyor.Yakın zamanda hararet yaptırdınız mı ? Benim sesin kaynagı ne yazikki pistonlardan biri vuruntu yapıyor.Yüksek hararetten sonra oldu.Benim dediğim problemse eğer bujileri tek tek cıkarın araç çalışırken herhangi bir bujiyi çıkarıdgınızda ses kesilirse piston vuruyor demektir.Bende öyle yani.

Şurda bendeki ses duyuluyor
https://www.youtube.com/watch?v=_n96aXTqq6M

Sinan
24-02-2014, 14:03
evet maslak erkan ustanın ordan sımdı geldım. sorun pistonlardanmıs. yatak vurması yada itici vurması degilmis.

Yiğit G.
24-02-2014, 16:53
evet maslak erkan ustanın ordan sımdı geldım. sorun pistonlardanmıs. yatak vurması yada itici vurması degilmis.

benim dediğim çıktı değilmi ? Geçmiş olsun.Pm den sormuşsun burdan yazışalım daha sonra problemi olanlar konuya girdimi okuyabilsin.Ben yaptırmadım , usta dediki gidebildiği kadar gider dedi sese dayanabilirsen.Hakkaten 4 sana daha kullandım o şekilde.Yeni yaptırmıstım motoru cunku birdaha para ayıramazdım o zamanlar.Bende öyle kullandım hatta roll yaptım drag yaptım :) Banamısın demedi.Ama taka tuka taka tuka sesle tabi :) Benim 4. pistondaydı en sagdaki yani.Seninki hangisiymiş ?

Sinan
24-02-2014, 17:42
benim dediğim çıktı değilmi ? Geçmiş olsun.Pm den sormuşsun burdan yazışalım daha sonra problemi olanlar konuya girdimi okuyabilsin.Ben yaptırmadım , usta dediki gidebildiği kadar gider dedi sese dayanabilirsen.Hakkaten 4 sana daha kullandım o şekilde.Yeni yaptırmıstım motoru cunku birdaha para ayıramazdım o zamanlar.Bende öyle kullandım hatta roll yaptım drag yaptım :) Banamısın demedi.Ama taka tuka taka tuka sesle tabi :) Benim 4. pistondaydı en sagdaki yani.Seninki hangisiymiş ?

valla onu sormadık denemedıkte. peki sen 4 sene kullandın pıstonlar gomleklere zarar vermedımı? ben bu halde gaza basmaya cekınıyorum ufak ufak gıttım geldım :)

HondatugraL
24-02-2014, 17:51
Aynı ses bızım jazz dada var sorduk servıse yatak sesı dedıler.

Yiğit G.
25-02-2014, 09:39
valla onu sormadık denemedıkte. peki sen 4 sene kullandın pıstonlar gomleklere zarar vermedımı? ben bu halde gaza basmaya cekınıyorum ufak ufak gıttım geldım :)

hyr hiçbir zarar görmedi.Ben bosh da yaptırmıştım motoru ordakiler birşey olmaz dedi sonra honda yetkili servisien gittim birde orda gösterdim aracı onlarda aynısını söyledi , böyle kullanabilirsin bir sorun olmaz dediler hakkaten 4 sene tepe tepe kullandım.Hemde mersinde okuyordum o zamanlar sürekli git gel bile yaptım istanbula... Son zamanlarda çok artmıştı ses özellikle kış idi.En son muanesi bitti o zamandan beri araç yatıyor annemlerin otoparkında 3 senedir elimi sürmedim.Yaptırmadım yani motor hala öyle.

Emre Ekrem
25-02-2014, 10:12
yatak sesi gibi geldi bana.