PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Garip bir yardım isteği

aliozel
24-02-2014, 15:28
Merhaba arkadaşlar. Kız arkadaşımın doğum günü hediyesi için çıkmaza düştüm ve aklımdakini getirtmeye karar verdim.

The World's Largest Gummy Bear: A 5 pound gummi bear! (http://www.vat19.com/dvds/worlds-largest-gummy-bear.cfm)

Mal budur, bildiğimiz portakallı jelibon un devasa hali.
Her yere baktım ettim fakat çoğu Türkiye ye yollamıyor yada kargo ücreti jelibonun 3-4 katı.
Yurt dışından gelecek arkadaş var mıdır acaba ? Alıp ona kargolasam o da bana getirse olabilir mi?

Ya da en kötü senaryo olarak burada da bulabilirmiyim bilmiyorum fakat bildiğimiz küçük ayıcıklı jelibonun portakallısını (karışık değil sadece portakallı) kilo ile alabilecek şekilde bulabilirmiyim ? Belki şekerleme işi yapan bir arkadaşımız olabilir çünkü.

Saçma bir istek fakat şu zamana kadar herşeyi bulduk burada bunu da bulabiliriz sanırım. Çok teşekkür ederim şimdiden :)

McS_R53
24-02-2014, 15:29
Bana yollarsan yollayabilirim ama yaklaşık 70 dolar shipping tutar :)

Ers
24-02-2014, 15:31
yeniyo mu bu :D

aliozel
24-02-2014, 15:33
Bana yollarsan yollayabilirim ama yaklaşık 70 dolar shipping tutar :)

Site de de o civarlarda kargo var. Açıkcası çok fazla geldi bana. Aklımda tutayım sizi. En son çare ona başvurayım. Teşekkürler. :)

Evet yenebiliyor. bildiğimiz jelibonun devasa hali :D

Berkan
24-02-2014, 15:46
arkadasımda niyetlenmişti buna bir ara hatta bunun solucan versionuda var baya metrelik bişey. (töbe estafurullah böyle bişey :D http://www.vat19.com/dvds/worlds-largest-gummy-worm.cfm )
ama esas soru gümrükte takılma ihtimali olabilir mi? yiyecek falan oldugundan sansına kalırsa ugrasır durursun cekmek icin d.günüde yetismeme olabilir

By_HaNNibaLL
24-02-2014, 15:47
Bu neden türkiyede olmasin ki sonuçta jelibon imalati var.

alişveriş merkezlerindeki stantlardaki görevlilerle görüş istersen belki ulaşabilirsin fabrikaya falan

blow07
24-02-2014, 15:49
Hiçte fena bir hediye değilmiş aslında :)

tylan
24-02-2014, 15:51
yanlış hatırlamıyorsam bulgarıstan da görmüştüm bunlardan bulgarısta da okuyan arkadaş varsa onlar da yardımcı olabılırler.

Dodoo
24-02-2014, 16:01
arkadasımda niyetlenmişti buna bir ara hatta bunun solucan versionuda var baya metrelik bişey. (töbe estafurullah böyle bişey :D World's Largest Gummy Worm: Over 2 feet of gummy goodness. (http://www.vat19.com/dvds/worlds-largest-gummy-worm.cfm) )
ama esas soru gümrükte takılma ihtimali olabilir mi? yiyecek falan oldugundan sansına kalırsa ugrasır durursun cekmek icin d.günüde yetismeme olabilir

Yanlış anlaşılmalara sebebiyet verilebilir bununla. :D :hahaha:

aliozel
24-02-2014, 16:01
Gümrükte takılabileceğini sanmıyorum, zaman için çok acelem yok 15 gün kadar zaman var.
Solucan olanını gördüm 1 metremidir nedir :D
Alışveriş merkezlerindeki standlarda portakallı var fakat ayıcık olarak yok. Bizimki de onu istiyor..
Hala bakınıyoruz.

0M42
24-02-2014, 16:25
Özellikle gıda ürünlerinde gümrükte sorun çıkıyorıyorlar diye biliyorum.