PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 324td BMW yi nasıl bilirsiniz?

tornado38
24-02-2014, 18:30
merhaba arkadaşlar kendi arabamı satıp uygun fiyatlı bir dizel araç almayı düşünüyorum ***** sitede bakınırken 324td BMW gördüm 86 model fiyat bana uygun ama daha önce hiç kullanmadım vede kullanan kimseylede sohbetim olmadı BMW ve ALMAN ların arabalar ve dizeller konusundaki başarıları beni cezv etti ama balıklama dalmak ta istemedim sizden ricam kullanmışsanız araç hakkındaki düşünce ve önerileriniz yada bildiğiniz kimselerde bu araçtan varsa duyduklarınızı yazarmısınız :confused:

ghibli06
24-02-2014, 18:50
çok yorar...

devil_berk22
24-02-2014, 18:52
ilk defa duydum bu motoru piyasada pek olmayan bi araç sanırım.

tornado38
24-02-2014, 21:48
piyasada fazla yok zaten bu fiyata anaca bu war ama bizim zaten atölyemiz var hani sök tak yok işte bmw eskisi falan önemli değil parça sıkıntısı ve arabanın kronik sorunları war mıdır

Dctrlprn
25-02-2014, 00:21
Bu denli tecrübeli bi insan senin konuyu özetlemiş abi.

çok yorar...

STHL
25-02-2014, 00:52
tecrübeli abim çok özetlemiş :) abi ben 1 seneyi aşkın kullanıyorum sadece yağ ve filtreler değiştirdim... hic yolda kalmadım hic sorun çıkarmadı - hic yağ yakmadı.. 1 ay 1buçuk ay istanbul a giderim geldiğimde tek marş devam.. ankaradan aldım izmir e gittik geçen yıl.. öğrenciyim sürekli çeşme vs. yol yaptık.. geçen haftada hiç bir ustaya göstermeden bastım tekrar ankaraya geldim.parça sorunu yok kronik problem yok ( 1 adet ve 1 yıl kulllanım tecrübelerime göre yazıyorum özet geçmiyorum ) yazın 25k/km de yakıt sarfiyatı vardı sonra çok bakmadım..fakat benimki td değil d..neyse lafı fazla uzatmadan dizel ustan varsa araç içine sinerse bi göster abi.tabi her araç aynı değil.. varsa başka ''KULLANICISI'' yorum yapar çok yok diye biliyorum sitede

edit: hic yorulmadım.

Dctrlprn
25-02-2014, 01:27
tecrübeli abim çok özetlemiş :) abi ben 1 seneyi aşkın kullanıyorum sadece yağ ve filtreler değiştirdim... hic yolda kalmadım hic sorun çıkarmadı - hic yağ yakmadı.. 1 ay 1buçuk ay istanbul a giderim geldiğimde tek marş devam.. ankaradan aldım izmir e gittik geçen yıl.. öğrenciyim sürekli çeşme vs. yol yaptık.. geçen haftada hiç bir ustaya göstermeden bastım tekrar ankaraya geldim.parça sorunu yok kronik problem yok ( 1 adet ve 1 yıl kulllanım tecrübelerime göre yazıyorum özet geçmiyorum ) yazın 25k/km de yakıt sarfiyatı vardı sonra çok bakmadım..fakat benimki td değil d..neyse lafı fazla uzatmadan dizel ustan varsa araç içine sinerse bi göster abi.tabi her araç aynı değil.. varsa başka ''KULLANICISI'' yorum yapar çok yok diye biliyorum sitede

Abi çok yakın arkadaşımın vardı td inanki kullanıcısı oldum desem yeridir ciddi anlamda derdi bitmedi çocugun mazottan çok yag yakıyordu. hatta dayanamadı zor bela satıpta m10 aldı. d olarak 6 sanayi sitesinde kaportacı bi abimin var dediklerinin aynısını ondanda dinledim yagını suyunu koy bakımlarını yaptır fizana git derdi adam dükkanı kapattı dikilide ev aldı gitti buralardan hala araba aynı şekilde duruyo. ama td acayip sıkıntı yaratmıştı çocuga :D

ghibli06
25-02-2014, 07:52

ne güzel hiç yorulmamışsın emin ol çok sevindim... dün çok kısa baktım siteye o nedenle uzun yazamadım...

şimdi bu motor ne çıkartır en kötü ihtimal?

TR şartlarında hararet görmeyen eski BMW var mıdır? tecrübelerime göre %50den fazlası hararet görmüştür, üst kapakta sorun çıksa çıkmasını nerden bulacaksın? bu motor M50-52-54 değil ki gidip 1000 tl ye alasın...

kapakta sıkıntı yok, km si fazla motor yapacaksın, pistonlar kolay kollar da öyle, krank bozuk ne yapacaksın? herhalde bu krankın 3000 tl civarına satıldığını biliyorsunuzdur minimum...

enjektörleri eski tip, 6 tane değiştirin bakalım neler oluyor... pompası da öyle, umarım bulursunuz arızalansa...

şimdi uygun fiyata alayım hem de az yaksın mantığıyla araç alınıyor, restorasyon için alınacaksa, paraya da acımayacaksanız buyurun alın... arada mutlaka düzgün ve temiz kullanılmışları vardır, ben cevabı genel veriyorum, şimdi çıkıp da seninki sana göre sorunsuz diye 'süper motor, hiç üzmez, 25 kuruş yakar, hemen al' desem doğru bir yorum mu olacak? eski sahiplerinin kullandığı yağdan aldığı mazota kadar bile bir çok dış faktör mevcut...

ghibli06
25-02-2014, 08:01
son olarak da şunu belirteyim, parça sorunu yok denmiş, aldığınız parçaların kodlarını bir kontrol edin bakalım neler çıkacak...

STHL
26-02-2014, 00:28
çok güzel abi işte böyle anlat herkes den öğreneceklerimiz var.. ben kestirip atmana dokundurmak istedim umarım yanlış anlamamışsındır :) ben belirttim zaten bu yazdıklarım bir araç ve 1 yıllık tecrübelerim. zaten postta süper benimki sende al şeklinde asla konuşmadım.. ben bunları yaşadım sizde almak isterseniz gösterin iyi bir dizelciye, içinize de sinerse alın dedim..ertesinde dedim ki her araç aynı değil sonuçta. fakat siz diyorsanız ben 3 tane 324 aldım hepsi temiz çok bakımlıydı hepsi de aynı problemden 5k km sonra motor yedi..eyv. bu konuyu açan abiye varsa böyle bir tecrübemiz verilecek olumsuz yanıt olurdu.

parça konusunda çok iyidir demedim.bende 7-8 ay önce ya pompa ya enjektör ya bilmemne ??diyerek parça baktım. isim vermeyim balıkesir de bir parçacıda özellikle var görüştüm almanyadan sökülüp direk geldğini söyledi pompa ya da 300 tl gibi bi rakam söylemişti.(tabi birde pompacıya girecek) ha bunun rektef i var uydurması var varda var.sonuçta 25 yaşında araç klasik de toplamıyoruz.çok karamsar olmamak lazım :)

ghibli06
26-02-2014, 09:50
Balıkesirdekini yakınen tanırım, ben çıkma parça konuşmadım o şans işi, sıfır parçadan konuşuyorum hele dizelde pompa enjektör çıkma alınmaz, o zaman bizim araçtan çıkanla trampa yapalım :)

tornado38
02-03-2014, 17:46
herkese yazdıkları için teşekkür ederim kafamda ki kaygılar bir yerlere vardı artık bu saatten sonra sadece temiz bir tane bulup baktırıp almak kalıyor ben arabayı estetik,donanım,güvenlik ve performans bakımından fiyatına endekslediğimde muhtemel alınabilecek bir araç olarak gördüm katkılarınızdan dolayı çok teşekkür ederim saygılar

erhanarici18
02-07-2014, 20:16
yeni konu açmaya gerek yok zaten çok eski konuda değil
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-bmw-324-td-e30-ful-plusful-modeli-yakit-30-kurus-yakar-ozellik-icin-167303494/detay/)
bu araba daha öncede satılıktı şu an el değiştirmiş önceki sahibindeyken gidip bakmıştım
gerçekten çok ciddi temiz görünüyodu içiyle dışıyla motoruyla tertemiz kulelerindeki etiketler duruyo (resimde de belli )
bu tip bi araç gerçekten alınmaz mı çok mu parça sıkıntısı çekeriz
bayaa heveslenmiştim konuyu okuyunca yıkılıdım:confused::confused:

rebel
02-07-2014, 20:23
Merak ettigim bu motoru yukleyen varmi ? Konusu açılmışken sorasim geldi :) ayrica bastığında hicte dizel gibi yakmiyor(mus) bunu duyuyorum . Duyum sadece kullanicalari yorumlarsa daha stabil bilgiler olur

rebel
02-07-2014, 20:25
Ilana baktim adam muz silecek yazmis donanim olarak :) baya full arac masallah .muz silecek bile var :D

delyyy
02-07-2014, 20:33
İlandaki rakam "bence" çok fazla...

erhanarici18
02-07-2014, 20:42
rakam illaki düşer daha 15500 den ilan açtı
ilan yazısına pek takmamak lazım sunroof chek board 4 cam otomatik elektrikli aynalar bunlar 89 model için ideal
benimde amacım bi iki ufak dokunuş
acaba 200 Hp'lere rahatça çıkarmı kapak açmadan neler yapılabilir

ghibli06
02-07-2014, 21:54
arkadaşlar bu motorlar yeni nesil dizel değil :) biraz gıdıklanır ama 25 senelik bir araç ne kadar sağlıklı onu da düşünün... yakıtı da yeni nesiller gibi 100km de 4,2 litre değil tabii, o yıllarda mazot benzinin yarısından daha ucuzdu, o nedenle ekonomik gibi gelirdi kullanıcılara...

mbulur
02-07-2014, 22:02
Araba eskiyor fiyatı düşüyor ancak arıza verdiğinde yeni parça takıyorsun, dolayısıyla bütçede ciddi bir yara açması yüksek ihtimal olan bir araba.

erhanarici18
02-07-2014, 22:04
abi bi sorun açtığında kolayca halledilmez diyosan alınmaz zaten
bu temizlikte bi 3.20 3.25 fiyat olarakta iki katı nerdeyse

ghibli06
02-07-2014, 22:21
Araba eskiyor fiyatı düşüyor ancak arıza verdiğinde yeni parça takıyorsun, dolayısıyla bütçede ciddi bir yara açması yüksek ihtimal olan bir araba.

çok doğru bir tespit...