PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Girne yardım ?

MK8800
24-02-2014, 19:33
Öncelikle herkese iyi akşamlar , Tatil amaçlı 2 arkadaşımla Mart ayında Girne'ye gelmeyi düşünüyoruz . Otel yada ev kiralama düşünüyoruz ( ev kiralama öncelikli tercihim otele gece harici uğramayı düşünmüyoruz gereksiz yere herşey dahile para ödemek istemem ) . Hem bu konaklama konusunda hemde neler yapılır gezip görülecek neler var yardım ve önerilere açığım teşekkürler .

MK8800
26-02-2014, 12:50
Editt...............

BARR
26-02-2014, 13:04
Ev değil otelde kalın, Girne genel olarak çirkin ve ufak bir yer beklentiniz düşük olsun Cratos hem yakın hemde en güzel oteldir. Girnenin içi 1 gün yeter size akşamları aksiyon az çok var idare eder, hatun için Night clublarda istediğiniz herşey olur, kumarı da Cratos'ta oynarsınız.

Ayrıca biraz daha uygun ancak yine çok yakın (5dk arabayla) Vuni Palace'ta güzel bir otel kumarhanesi yine mevcut ve fena değil Vuni palace size mantıklı olabilir. Ama kumar ve hatun harici bir tatil planınız var ise Girne/Kıbrıs'a gitmeyin gayet vasat bir yer.

Kahn23
26-02-2014, 13:05
Girne'de çok fazla gezilecek yer yok aslında.
Bellapais Kalesi var.
Girne çıkışında St.Hillarion kalesi var ki eğer en tepeye çıkabilirseniz manzara muhteşem ama tepeye çıkış yolunu yarıladığınızda hava bi anda ters döner :D
Girnede yemek yemek için Eziç var. Merkezde Cafe George var orasını daha çok tavsiye ederim..
Ayrıca "MAVİ KÖŞK ÇAMLIBEL (KAÇAKÇININ KÖŞKÜ)" gezilebilecek yerler arasındadır. Zamanında Ortadoğunun en büyük silah tüccarıymış.
Yavuz Çıkarma Plajı ve Maraş'ta görülebilir..

BARR
26-02-2014, 13:38
Yavuz çıkarma Plajındaki Escape Beach Club bence en güzel plaj Girnedeki başka yere gitmenize gerek yok.

MK8800
26-02-2014, 13:42
Ev değil otelde kalın, Girne genel olarak çirkin ve ufak bir yer beklentiniz düşük olsun Cratos hem yakın hemde en güzel oteldir. Girnenin içi 1 gün yeter size akşamları aksiyon az çok var idare eder, hatun için Night clublarda istediğiniz herşey olur, kumarı da Cratos'ta oynarsınız.

Ayrıca biraz daha uygun ancak yine çok yakın (5dk arabayla) Vuni Palace'ta güzel bir otel kumarhanesi yine mevcut ve fena değil Vuni palace size mantıklı olabilir. Ama kumar ve hatun harici bir tatil planınız var ise Girne/Kıbrıs'a gitmeyin gayet vasat bir yer.
Yok abi zaten çok bi beklentimiz yok :) Öneriler için sağol zaten saydıkların şeyler bizimde tatilde olmasını istediğimiz şeyler kumar falan da bize göre değil zaten gerisi de yeter gibi gözüküyor teşekkürler :)

Girne'de çok fazla gezilecek yer yok aslında.
Bellapais Kalesi var.
Girne çıkışında St.Hillarion kalesi var ki eğer en tepeye çıkabilirseniz manzara muhteşem ama tepeye çıkış yolunu yarıladığınızda hava bi anda ters döner :D
Girnede yemek yemek için Eziç var. Merkezde Cafe George var orasını daha çok tavsiye ederim..
Ayrıca "MAVİ KÖŞK ÇAMLIBEL (KAÇAKÇININ KÖŞKÜ)" gezilebilecek yerler arasındadır. Zamanında Ortadoğunun en büyük silah tüccarıymış.
Yavuz Çıkarma Plajı ve Maraş'ta görülebilir..

Eziç'i duydum bende gitmeyi düşünüyorum dediğiniz gibi kale ve benzeri yerleri ve kiliseyi de listeye aldım . Fakat merak ettiğim bir konu daha var arabayla gideceğiz ve pasaportlarımızda yanımızda olacak ama Rum kesimine geçerken arabayla girişte ayrı evrak veya belge gerekiyor mu ? TR Plakalı kendi aracımızla gitmeyü düşünüyoruz .

Kahn23
26-02-2014, 13:43
Yok abi zaten çok bi beklentimiz yok :) Öneriler için sağol zaten saydıkların şeyler bizimde tatilde olmasını istediğimiz şeyler kumar falan da bize göre değil zaten gerisi de yeter gibi gözüküyor teşekkürler :)

Eziç'i duydum bende gitmeyi düşünüyorum dediğiniz gibi kale ve benzeri yerleri ve kiliseyi de listeye aldım . Fakat merak ettiğim bir konu daha var arabayla gideceğiz ve pasaportlarımızda yanımızda olacak ama Rum kesimine geçerken arabayla girişte ayrı evrak veya belge gerekiyor mu ? TR Plakalı kendi aracımızla gitmeyü düşünüyoruz .

Rum kesimine TÜRK vatandaşları geçemiyor maalesef. Pass olmasına gerek yok. En azından ben 3 senedir passportsuz gidiyorum (uçakla). Kimlik yeterli..
Mersin'den gideceksiniz sanırım. Bence orda araç kiralayın daha mantıklı. ;)
Ben geçen Ekim ayında gittim günlüğü 60TL Swift :)
Şunu da ekliyim. Mart Ay'ında Kıbrıs soğuk olur. Benden söylemesi :)

EREN34
26-02-2014, 13:46

Neden evde kalinmaz? Hatunla bir hafta ev kiralayip tatil yapma planimiz var ama?

MK8800
26-02-2014, 13:48
Yavuz çıkarma Plajındaki Escape Beach Club bence en güzel plaj Girnedeki başka yere gitmenize gerek yok.
Mart ayında plajı kullanmamız mümkün mü abi ?

Rum kesimine TÜRK vatandaşları geçemiyor maalesef. Pass olmasına gerek yok. En azından ben 3 senedir passportsuz gidiyorum (uçakla). Kimlik yeterli..
Mersin'den gideceksiniz sanırım. Bence orda araç kiralayın daha mantıklı. ;)
Ben geçen Ekim ayında gittim günlüğü 60TL Swift :)
Şunu da ekliyim. Mart Ay'ında Kıbrıs soğuk olur. Benden söylemesi :)

Abi geçemiyor derken hiç mi geçemiyoruz o tarafa anlamadım ? Yok İstanbul'dan geçicez kendi aracımla geçicez zaten yol falan filan arabalı vapur derken öyle bol gezmeli görmeli bi tatil düşündük :)

Kahn23
26-02-2014, 13:53

Abi geçemiyor derken hiç mi geçemiyoruz o tarafa anlamadım ? Yok İstanbul'dan geçicez kendi aracımla geçicez zaten yol falan filan arabalı vapur derken öyle bol gezmeli görmeli bi tatil düşündük :)

Bence o kadar uzun yol'a hiç bulaşmayın. Çünkü gerçekten hem masraflı hem de yorucu olur.
Rum tarafına hiç geçilemiyor. Sadece KKTC vatandaşları adanın diğer tarafına geçme hakkına sahip..

BARR
26-02-2014, 13:57
Neden evde kalinmaz? Hatunla bir hafta ev kiralayip tatil yapma planimiz var ama?

Otel çok daha mantıklı yan dalları ve olanakları açısından. Ucuz evlerde genelde vasat o yüzden.

Mart ayında Kıbrısta hiç bulunmadım ama hava sandığınız kadar sıcak olmayabilir.

EREN34
26-02-2014, 14:00
Otel çok daha mantıklı yan dalları ve olanakları açısından. Ucuz evlerde genelde vasat o yüzden.

Mart ayında Kıbrısta hiç bulunmadım ama hava sandığınız kadar sıcak olmayabilir.

Bizim plan Mayis son hafta �� Piyasasi ne bilmiyorum ama bizim begendiklerimiz 1200 1300 TL civarinda. O fiyatli evlerde rezil olurmuyuz? Verilen hizmetler kulaga hos geliyor. Biz yiyip icip yatmaktan ziyade gezip yiyip icip yatma taraftariyiz.

edit: Arabamiz olacAk

alper_pug
26-02-2014, 15:29

Mart ayı deniz için erken. Gerçi benim aralıkta girmişliğim var 2 şişe viskiden sonra :D

Aranızda daha önce arabayla geçen var mı bilmiyorum ama sandığınız kadar eğlenceli değil. 1 ay önce getirdim arabamı ben Kıbrıs'a. Bu kadar eziyet çekeceğimi bilseydim getirmezdim. Ki siz tatil amaçlı geleceksiniz , hiç gerek yok. Geldiğinizde de birşeye ihtiyacınız olursa yardımcı olmaya çalışırım :)

Kahn23
26-02-2014, 15:37
Mayıs-Ekim bi ihtimal Kasım ay'ı ideal'dir. Sonrası artık şans işi. Ben geçen sene Kasım'da denize girmiştim :D

MK8800
26-02-2014, 20:47
Bizim plan Mayis son hafta �� Piyasasi ne bilmiyorum ama bizim begendiklerimiz 1200 1300 TL civarinda. O fiyatli evlerde rezil olurmuyuz? Verilen hizmetler kulaga hos geliyor. Biz yiyip icip yatmaktan ziyade gezip yiyip icip yatma taraftariyiz.

edit: Arabamiz olacAk

Abi bende arabayla gidiyorum sanırım girişte orada kontrol esnasında kağıda kaç gün kalacağını arabayla beraber söylemen gerekiyormuş araç eğer fazla kalacaksa gün başı 70 tl cezası varmış . Zaten 1 aya kadar kağıt veriliyomuş . Çıkış tarihinde aynı kağıt elinde olmazsa ya da kaybolursa yine girdiğin günden itibaren 70 tl günlük ceza varmış .

Edit : Orada okuyan bir arkadaş verdi bu bilgiyi doğruluğu ne derecedir bilmiyorum .

Karakuş
27-02-2014, 02:21
Bence de arabayla hiç gelmeyin bu tarafa. Gerekirse Adana'ya kadar arabanız ile gidin, ordan uçakla Kıbrısa geldikten sonra günlük 60-70 tl her neyse bi focus-fiesta kiralayıp keyif yapın. Gemide'ki 8-10 saatlik yolculuk çekilmez. O gemide ki ortamı gerçekten tahmin edemezsiniz. Ayrıca 150tl araba, 50tl yolcu ayrıca ıvır zıvır damga vergileri ile masrafınız 300tl'ye yaklaşır. Belki araç kiralamak biraz pahalı gelebilir ama hem kendiniz hem arabanız yıpranmazsınız.

Ev-otel konusunda bir şey diyemem ama St.Hilarion Kalesine kesin gidin, Magosa'ya gelip Kapalı Maraşı izleyin, Lefkoşa-Dereboyu caddesinde de bi piyasa yapın derim:) Gözünüz keserse de Beşparmak dağında ki efsane tank'ı görmeye gidebilirsiniz. Gözleriniz dolar, övünç duyarsınız. 15 günden fazla kalmayın sıkılırsınız, Kıbrıslıların şivesine de pek gülmeyin, bazen kızıyorlar:):) profesyonel ince iş içinde güzelyurt tarafında ki mekanlardan şaşmayın, 5 kuruş fazla olsun güzel ve sağlıklı olsun:)

Uzun oldu ama nacizane Kıbrıs tavsiyelerim bu kadardır, hatam varsa affola. İyi tatiller dilerim:icon_tup:

EREN34
27-02-2014, 09:20
Abi bende arabayla gidiyorum sanırım girişte orada kontrol esnasında kağıda kaç gün kalacağını arabayla beraber söylemen gerekiyormuş araç eğer fazla kalacaksa gün başı 70 tl cezası varmış . Zaten 1 aya kadar kağıt veriliyomuş . Çıkış tarihinde aynı kağıt elinde olmazsa ya da kaybolursa yine girdiğin günden itibaren 70 tl günlük ceza varmış .

Edit : Orada okuyan bir arkadaş verdi bu bilgiyi doğruluğu ne derecedir bilmiyorum .

Yok. Araba var derken havaalanindan kiralayacagiz😊 Takildigim konu ev konusu ki sanirim gene otele dogru donuyoruz

Kahn23
27-02-2014, 09:22
Yok. Araba var derken havaalanindan kiralayacagiz😊 Takildigim konu ev konusu ki sanirim gene otele dogru donuyoruz

Eren havaalanından kiralama :) Ben geçen sefer gittiğimde o hatayı yaptım. Şehir merkezine göre 3 gün için 1 gün daha fazla kira parası verdim..

B.Koçer
27-02-2014, 09:22
Gel çeşmeye geeahhhhh kanka :D

BARR
27-02-2014, 09:35
Evet havaalanı daha pahalı Kıbrısta. Bizimkiler 55tl ye otomatik benzinli Fiesta kiralamıştı tanıdık bir rent a car dan yaz sezonunda hem de.

mayday
27-02-2014, 11:43
Daha önce hiç sağdan direksiyon araç kullandınız mı? Şöyle bir oran vereyim. Kıbrısa turist olarak gidip orada sağdan direksiyon araç kullanıp kaza yapanların oranı 10 da 8. Bilginiz olsun.

MK8800
27-02-2014, 12:38
Abi o konuda sıkıntı fazla yasamayiz insallah.

Kahn23
27-02-2014, 12:48
Özellikle kavşaklarda ( onlara göre çember :D) girişlere dikkat edilmeli. Yoksa cidden sıkıntı orada araç kullanmak..

EREN34
27-02-2014, 13:17
Eren havaalanından kiralama :) Ben geçen sefer gittiğimde o hatayı yaptım. Şehir merkezine göre 3 gün için 1 gün daha fazla kira parası verdim..

Hmmmm.

Şehir merkezi dediğin Girne mi? Bir iletişim bilgisi var mı sende? 😊

BARR
27-02-2014, 13:32
Lefkoşa daha yakın havaalanına ordan kiralayabilirsiniz.

Girne daha turistik.

Faraway
27-02-2014, 13:42
Direk Ercan havaalanında indiğin gibi araç kiralayabilirsin.
Girne de eğlence dışında hiç bir şey yok.
Bellapais e çıkman çok mantıksız çünkü bi cacık yok.
Maviköşk ile Barbarlık müzesini ziyaret etmeni özellikle tavsiye ediyorum.
Girne ' de Night - Tango Buddha - Faces mekanları da favorilerim arasında.

MK8800
27-02-2014, 14:39
Direk Ercan havaalanında indiğin gibi araç kiralayabilirsin.
Girne de eğlence dışında hiç bir şey yok.
Bellapais e çıkman çok mantıksız çünkü bi cacık yok.
Maviköşk ile Barbarlık müzesini ziyaret etmeni özellikle tavsiye ediyorum.
Girne ' de Night - Tango Buddha - Faces mekanları da favorilerim arasında.

Son dediklerine mutlaka bakacağım abi ;)

Faraway
28-02-2014, 08:16
Girne ' ye gidersen kebap ye Beyti ' de.

Kahn23
28-02-2014, 12:52
Bu arada Kıbrıs'ta araç kiralamak isteyen olursa yardımcı olabilirim :D

alpeRS
28-02-2014, 18:21
arkadaş rent e car açtı,isteyen olursa fiestaları 45 tl ye alabiliriz.