PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu Devirde Kimseye Güvenmeyelim mi ?

sde30
25-02-2014, 01:35
Arkadaşlar geçen gün iş yerimin 2 arka sokağında her zaman gittiğim yıkamaya gittim aracımı bıraktım

2 saat sonra alabilirsin abi dedi eyvallah dedim dükkana gittim

Sonra gittim aracımı aldım dükkana geçtim buraya kadar herşey normal

Bu akşam arkadaşımın bana attığı videoyu buraya koyuyorum siz olsanız ne yapardınız ?

Vatandaş yaptığı hareketi videoya çekmiş bide paylaşmış ortak bir arkadaşım olmasa olaydan hiç haberim olmayacaktı

oMmVSTEAUGE&feature=youtu.be

VID 20140225 WA0000 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=oMmVSTEAUGE&feature=youtu.be)

low&slow
25-02-2014, 01:38
sende gözüne bak dur aman bişey olmasın diye :(

Agah
25-02-2014, 01:41
üzerinde burnout yapardım herhalde

B.Koçer
25-02-2014, 01:43
Yüzü gayet belli 3-5 arkadaş toplanıp su arkadasa bi videoyu izletin

bi takım sıfır lastik birde 100 tl benzin koyuversin zahmet olmazsa

driftboy
25-02-2014, 01:46
ah bide patlasa orda biyere vursa...

cookies
25-02-2014, 01:47
Güvenebilir misin? Evet bazı insanlara ve müesseselere hala güvenebilirsin.. Ama oto yıkama gibi yerlerde aracı bırakıp gitmem.. Elemana diyecek bir lafım yok zaten hain..

RSBurak
25-02-2014, 01:51
görüntülerle suç duyursunda bulunun insanımız dayak arsızı olduğu için dövsenizde akıllanmaz şöyle mahkemelerde uğraşsın birde tazminat ödesin müşteri aracına yaklaşamaz bile çakal

vlkn07
25-02-2014, 02:00
Her yıkamacı, arac sahibi yoksa bu tarz seyler yapıyor birkaç kez şahit oldum en mantıklısı başında durmak.sizin yerinizde olsam bir daha da oraya uğramam.

BAR22
25-02-2014, 02:25
görüntüyle beraber polise yada avukata git şikayette bulun...ben peşini bırakmazdım... bide motor soğukken yapmıştır şerefsiz

Firat.M3
25-02-2014, 02:29
bizim yıkamacı bu kadar olmasa da gözümün önünde yapıyor. ses çıkartmıyorum, daha iştahlı ve severek yıkıyor nedense. yanında değilseniz aracın, anahtarı alıp gitmek en mantıklısı.

Mert Ali
25-02-2014, 02:44
Kedinin ulaşamadığı et misali... adamda aile terbiyesi,esnaflık yok.. belli.
Müşteri görmesede ALLAH görüyor. Emanete ihanet olur mu ?

Merthan
25-02-2014, 02:49
Evet bu devirde kimseye güvenmeyelim.

boosted_pug
25-02-2014, 03:45
Dükkanin sahibi ile bi görüsün derim

levent
25-02-2014, 03:50
videoyu dükkan sahibine izletirdim ben olsam..

dayak vs ile çözülmez bu iş çünkü..

kelalper
25-02-2014, 07:25
ben arabayı bi tarafına sokardım o o.ç nin.

phoenixs
25-02-2014, 07:28
Insanlar ne kadar rahat başkasının arabasıyla yaptığı hareketlere bak belki siz kıyamayıp motor ısınana kadar hareket bile etmiyorsunuz adam kafasına göre hareket ediyor işyeri sahibine izletin bunu elemana yol versib

_driver_
25-02-2014, 07:33
araç sahibi o hareketi yaparken denk gelmemiş iyi ki o zaman kötü sonuçlar oluşabilirdi

aLperTunga
25-02-2014, 07:38
valla açık konuşayım benim başıma böyle bişey gelse o çocugu si....dimm.

gazi
25-02-2014, 07:40
afra tafraya harketlere bi bak hele, sanırsın kendi arabasına biniyor lavuk.

Berkan
25-02-2014, 07:50
hiç bişey olmamıs gibi bidaha verip sonra baskın yapılabilir. nasısa bu gitti 2 saat gelmez modunda olacak eleman gorebilecegin kenarda kosede biyerde izleyip tepesine cokebilirsin

SekoLive
25-02-2014, 07:58
millet cesaretin doruklarında yaşıyor.

ulasoztas1
25-02-2014, 08:01
Mantık işi hukuğa taşıyın diyor,
gönlüm gidip üzerinde lastik yakmalı diyor..

E46
25-02-2014, 08:12
Ezik adamlar bunlar . ula birak biz burnout u patinaj çektirmiyoz adamın aharekete bak. gözümüz gibi bakalım ite çakala bak hele..
videoyu al otoyıkamacıya git bide oto yıkamacının adını ve adresini paylaşırsan arkadaşlar aracını götürmesin oraya

MatraX_07
25-02-2014, 08:13
bizim gibi kıl insanlar aman birtarafına birsey olmasın,ordan burdan sıkıntı olmasın derdindeyiz
Elemanın yaptğına bak Annesinin sucu yok ama karaktersizlik,emek hırsızlığı

PD130
25-02-2014, 08:14
mutlaka başında bulunmak lazım..

eran
25-02-2014, 08:33
Sen çalış alın teriyle bişeyler yapmaya uğraş, aman çizilmesin diye 8 takla at, gelsin itin birisi arabanın ırzına geçmeye kalksın .. Keşke dövmek çare olsa .. Mahkemeye gidin, önce eleman sigortalı mı onu öğrenin, degilse firma sahibinden lastik + benzin isteyin .. Ben olsam sınırları zorlardım o eleman gibi . .

rapstar
25-02-2014, 08:33
Vaktiniz varsa olayı mahkemeye taşıyın. Boşu boşuna bi anlık gaza gelip kendinizi suçlu duruma düşürmeyin. Gönül neler yapmak istiyor fakat en doğrusu hukuk. Adam yarın bugün seni mahkemeye verir darp etti beni diye sen uğraşır durursun. Mekan sahibiyle görüş bi şekilde cezasının verilmesini hem çalışanı hem mekan olarak adli makama taşıyacağını düzgün ciddi bir tavırla belirt. Baktın olmuyor ver mahkemeye gitsin seninkinden bir sonuç çıkmasa bile bir daha böyle bişey kimsenin aracına yapamaz.

dirk
25-02-2014, 08:40
Dükkanın sahibine durumu izah edin sonrada onlarla bidaha calışmayacağınızı söyleyin. Eli yüzü düzgün bi otoyıkamaya götürün aracınızı

altugkocer
25-02-2014, 08:51
Yemin ediyorum ben sinirlendim, sizin yerinizde olsam kendimi tutamazdım heralde ciddi ciddi döverdim. Arabalarımız bizim kıymetlilerimiz, tanımadığımız kişilere bırakmamak en mantıklısı.

SOMEONESPECIAL
25-02-2014, 09:01
YUH !.. Arsızlığın böylesi. Suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

MARJINAL_SUFI
25-02-2014, 09:07
maalesef bu tür araçlarımız yıkamacılara, otopark görevlilerine, otel valelerine çok cazip geliyor..
bir kaç yıl öce antalya da geceleyin duyduğum ses e kulak verip m50 dir kesin diye düşünürken, ertesi gün düşen benzin ibresinden o sesin kendi arabama ait olması ihtimali ile yüzleşmştim bir yandan sinir bir yandan acı bir tebessümle.. :)

tunerviper
25-02-2014, 09:09
Debriyaj balatası, 1 takım lastik, Benzin v.s. giderleri topla tahsil et. Dayaktan daha etkili olacaktır.

AlpEren
25-02-2014, 09:14
Yuh be dedim yok artık şu hareketlere bakın vale 1 şu yıkamacılar 2 benim gozumde. Sorsan kral onlar hergün ellerinden aventador geçiyor. Gecen ay basıma geldi x yerin valesi dsg kullananlar hassaslıgını bilir rampada el freni çekmeden p ye almış arabayı d ye aldıgımda sanzıman yere indi sandım. Bagırdım adama kırsan verecekmisin bu arabanın sanzımanı 20 milyar diye suratıma bakıyor. O günden sonra ne zaman gitsem dubaları kaldırıyor adam kendim park ediyorum. Boyle bir olay basıma gelse adamın üzerinde burnout yapardım heralde..

///M RIDER
25-02-2014, 09:25
vay şerefsiz vay bu ibnenin katli vacip bir temiz döveceksin bunu yalnız görüntülerden baktığım kadarı ile hukuki açıdan bir şey yapamazsın

Evo34
25-02-2014, 09:37
Geçmiş olsun. Sağ salim aldığınız için şükretmelisiniz bence...

Bugüne kadar tartışma çıkarmalarına rağmen Vale'ye araç vermişliğim yoktur.
Geçen hafta Audi buluşmasında Vale, bir arkadaşın A4'üne geldi vurdu. Uğraş dur...

Yetkili Serviste dahi aracımın işlemleri yapılırken başında durup duramayacağımı sorarım.
Eğer hayır derlerse oraya gitmem zaten.

Maalesef yukarıda arkadaşımızın yaşadığı kötü örneklerle dolu etraf.
Herkes aracına sahip çıkmalı başında durmalı. İmkanı yoksa bir tanıdığını bırakmalı başında bana göre.

ikuybu
25-02-2014, 09:40
Her oto yıkamaya bırakmamak lazım arabayı.sabit bi yer belirleyip hep oraya götürmek lazım.

Maxi
25-02-2014, 09:43
valla kusura bakmasın kimse ama nasıl bir devirde yaşadığımızı gayet iyi biliyorsunuz.
neler neler oluyor, herşey ortada
neden arabanın başında beklemiyorsunuz ?

ya 16 yaşında salağın biri duvara vursa arabayı
ya çalıp gitse?
ya bir hırsızlık olsa
gene ucuz yırtmışsın

ben
1-benzin alırken depo kapağını kendim açıyor ve orada beklyorum, sonra kendim kapatıyorum.

2-arabamı kendim yıkarım da hani diyelim yıkamacıya gittik
a)başında beklerim
b)asla anahtarı vermem, ya ileri geri alırken bir yere çarparsa?
c)asla köpükle yıkatmam

burakk.
25-02-2014, 09:43
Her yıkamacı, arac sahibi yoksa bu tarz seyler yapıyor birkaç kez şahit oldum en mantıklısı başında durmak.sizin yerinizde olsam bir daha da oraya uğramam.

Usta sen cok yanlissin bizde yikamaciyiz birak boyle sacma sapan hareketleri musterilerimin teybine bile dokunmuyorum lutfen genelle vurulmasin is

gp74
25-02-2014, 09:45
Yazılacak ve yapılacak çok seyde varda... Bu tipler utanmazdır, yüzüne sövsen güler geçer

Emre Ekrem
25-02-2014, 10:10
Hoş olmamış, işletme sahibini de bilgilendirmeli siniz, bunca yatırım yapıp bir iş yeri açıyorlar ve bir personelin yaptıkları tüm emekleri yok ediyor.

SmT
25-02-2014, 10:11
Geçmiş olsun, gönül üstünde gezmek istiyor ancak öncellikle bir avukatla görüşüp hukuki boyutta ne olur onu öğrenmek lazım..

Patisever
25-02-2014, 10:17
yazık olmus heveslı bellıkı ama sahibi yok sunu bır hırpalıyım mantıgı yalnıs

volume81
25-02-2014, 10:36
El şeyiyle gerdeğe girmek bu oluyor sanırım

müşteri aracıyla burnout yapmak nedir yahu ?

bence direk dükkan sahibine şikayet edip video'yu izletin işinden olsun

ahmet3425
25-02-2014, 10:55
Aklima organize isler filmi geldi buralarda bi muslum hiyari varmis hesabi :)

Alican bu lavugu izleticen videoyu sonrasi gurubun zevklerine kalmis :)

0M42
25-02-2014, 11:04
İşletme sahibi ile mutlaka görüşün başka bir şey yapmanıza gerek kalmayabilir.

Shadow_Dancer
25-02-2014, 11:15
Hem döverim, hem mahkemeye veririm..

Sierra Rs
25-02-2014, 11:19
Artık yumruk atmak 2.000 tl ceza ile sonuçlanıyormuş diye duydum, ya pusu kur yada iş yeri sahibiyle konuş direk dövme ulu orta..

Anıl E.
25-02-2014, 11:20
2.000 lira mı ? Kavga etmenin de tadı kaçtı artık .

ferroo
25-02-2014, 11:23
ben olsam ısyerı sahıbıyle konusur mahkemeye verırdım...kesın bı sonuc alırsınız...hayır ne sanıyor gerızekaglı herıf sahıbı gormyor ama ALLAHTAMI gormuyor?

brs_odbs
25-02-2014, 11:28
Ya ne adamlar var buna sövsen anlamaz dövsen anlamaz ulan o hareketi yaptın da noldu müşterinin arabasıyla ayıp ya bunlar gibi esnafın bokuna her yıkamacı aynı yapar gibi insanları tedirgin ediyolar ben sizin yerinizde olsam ya gider ağzını yüzünü kırarım yada direk avukata şikayet ederim cezasız kalmasın şerefsiz

brs_odbs
25-02-2014, 11:30
Artık yumruk atmak 2.000 tl ceza ile sonuçlanıyormuş diye duydum, ya pusu kur yada iş yeri sahibiyle konuş direk dövme ulu orta..

Şimdi böle dedin içimi kararttın :confused: yarın mahkemem var kavgadan karşı tarafta kırıklar var bakalım bize nekadar yerleştircekler :rolleyes:

same-34
25-02-2014, 11:43
Sıkıntı 1-2 tane değil ki! Hangi biriyle uğraşacaksın? Allah kötüye denk getirmesin deyip çıkacaksın yola. Bu elemanı da dövsen bi türlü dövmesen bi türlü. Yıkamacı sahibine bir yaptırım uygulayabilirseniz onunla çözün olayı bence de.

lethaldoze
25-02-2014, 11:46
İşyeri sahibine görüntüyü izlettirip işyerini mahkemeye vereceğinizi söyleyin. İşyerini ekmek kapısını önemseyen biri o elemanın icabına zaten bakacaktır.

TolgaEsentepe
25-02-2014, 11:53
bana yapan sanki dükkan sahibi gibi geldi nedense

sde30
25-02-2014, 11:54
Arkadaşlar işletme sahibine söyleyin demişsiniz de, işletmenin sahibi zaten bu eleman gidip kendisini kendisine mi şikayet edeyim :)

Gidip videoyu izletip ne tepki vereceğini görmek istiyorum aslında ama bi pişkinlik yaparda sinirlerimi zıplatırsa ortalık karışır diye gitmek istemiyorum kararsızım ne yapacağım konusunda

Fırsat bulursam bir avukatla görüşücem bu olayı bide hukuki açıdan bakalım ne olabiliyormuş

muratburunce
25-02-2014, 11:56
at hırsızı kılıklı sanki babasının arabasını sürüyo havalara triplere bak resim çekip face'te profil resmi bile yapar böyle tipler... temiz bir dayak bence ona doğruyla yanlışı ayırt ettirir...

Gry
25-02-2014, 11:58
vay arkadaş ya kahpeye bak hele..

aodabasi
25-02-2014, 12:00
yapacagın pek bişey yok gibi allahından bulsun bu tarz araçları özellikle e30 yanlız bırakmamak lazım

sercanavcı
25-02-2014, 12:05
Allah korusun biyerede girebilirdi çok şükür bişe olmamış yanlız bırakmamak lazım tecrübe olur size bundan snra

Bone-crusheR
25-02-2014, 12:19
ben hiçbir yıkamacıya aracımı brakıp gitmem yıkamada sıra varsa kendim yıkarım.aracımı kullanmayı bırak radionun acılmasına bile karsıyım.aranızda samimiyet varsa bunu yapmıs olabilir.

Met
25-02-2014, 12:29
Yüzü gayet belli 3-5 arkadaş toplanıp su arkadasa bi videoyu izletin

bi takım sıfır lastik birde 100 tl benzin koyuversin zahmet olmazsa

Biz yapardık demi kanka :D Fazlası olur eksiği olmaz :D

MDeniz
25-02-2014, 13:21
aracımdaki 60 cmlik zırhı çoktan çekmiş üstüne sallıyordum ben gözüm gibi bakacam elin şerefsizi gelip patenaj çektirecek hemde benden habersiz gizli gizli. yakarım adamı yakarım egzozun içine sokarım kafasını kafasında patenaj çekerim sen iyi dayanmışsın bir kere pejo 206 ımı çizmişlerdi 350 tl aldım

B.Koçer
25-02-2014, 13:27
Biz yapardık demi kanka :D Fazlası olur eksiği olmaz :D

Düşünsene alfa ile gazlıyor cıldırırız amk :D

Met
25-02-2014, 13:30
Düşünsene alfa ile gazlıyor cıldırırız amk :D

kafasından çıkan kıvılcımları görür gibiyim :D

Volkann
25-02-2014, 13:42
Yakin arkadasimin yikamasi var bi ona anahtar birakirim

typh10
25-02-2014, 13:50
hem HIRSIZ (kendine yıkasın diye bırakılan arabayı izinsiz kullanıyor) , hem ŞEREFSİZ
( başkasının emek verdiği malı hunharca kullanıyor ) hem de BEYİNSİZ ( yaptığı hırsızlığı ve şerefsizliği youtube koyuyor )

E46
25-02-2014, 14:02
Benim bi arkadaşın bilgisayar üzerine bir dükkanı vardı karşısı otoyıkamacı arkadaşı arabasını otoyıkamacıya bıraktı dükkanda sohbet ediyoruz. Çat polis gittik karakola Meğersem oto yıkamacıdaki çocuk arabayı kaçırmış basa basa gidiomuş okulun ününde çocuğa çapmış atına almış süreklemiş kaçmış çocuğun durum ağırmış. Suç araç sahibinin üzerine kaldı baya bi uğraştılar mahkemelerde. Hayatı karardı bi kendini bilmez yüzünden sonra noldu bilmiorum onuniçin bu işler sakat kimseye arabayı vermemk lazım arada valeye veriyoruz ama Allah korusun.

tylan
25-02-2014, 14:04
Ben olsam coktan levye ile girişmiştim elemana siz sabırlıymışsınız. şerefsizin yaptıgına bak.,babasının malımı bu bir yerde patlasa etse abı b.k yiyecek olan sıze olacak. bu tür serefsızler yuzunden hep kendım yıkamısımdır arabamı

Emir_b16a
25-02-2014, 14:05
güvenmeyin tabiki

oto yıkamalarda valeler de vs aracımı bıraktığım her yerde muhakkak aracı alanlarla samimiyet kurarım ve bi şekilde araca hassasiyetimi belli eder ve muhakkak araç park edilene kadar izlerim ve hiç bir zaman sorun yaşamadım :) inş yaşamamda

athem
25-02-2014, 14:08
Bende yikama isini yapiorum arabayi bitirdikten sonra disari çıkarmaya cekiniyorum bisey olur diye emanet baskadir gerçekten Allah korusun bole seylerden

dahan
25-02-2014, 14:10
gecen de oto yıkamacı eleman müşterinin arabasıyla, park halindeki başka bi araca tıkladı,,bu kişilik meselesi biraz,,diger elemanlar yapmasa biri yapıyo,dükkan sahibi sorumlu burda,,diger dürüst yıkamacılarında adını çıkarıyolar

rebeloghy
25-02-2014, 14:12
Ne otoparka anahtar bırakırım , ne valeye araba veririm , lüks restorant olsun yine bahşişi verilecekse verir ellemeyin derim , ne oto yıkamacıya araba çektiririm.

Babam kullanırken karışıyorum , başkasına vericem :) Bir ustam var canı saolsun zaten arabanın nesi varsa o yapıyor anca onunla tecrübeye çıkıyoruz işte.

Bırakmayın yani , kim kimin malına kendi malı gibi davranıyor bu zamanda???

Sitede bile bir sığır vardı , şirket aracı ile gazlarım da canını alırım içine sıçarım demişti açık açık. Babamın malı mı ? Diye savunmuştu eşek oğlu eşekliğini :)
Şirketim olsa çalışana bile araba vermeye üzülürüm , insan yok bu devirde. Kiralık araba bulan ağlatıyor anasını , yaktıkları gereksiz mazot desen ayrı. Hayvan çok ki..

Dookan
25-02-2014, 15:16
geçenlerde ankara umıtkoy de park caddesinin hemen arkasında bi yıkamaya aracı bıraktım.yuruyerek gıdıyorum caddeye dogru yanımda kız arkım var baktım dukkanın ıcınden sesler gelıyo muzık acılmıs bas lar tizler eksoz seslerı .kıza sen dedım gıt ben gelıyorum.gittim içeri benı gorur gormez gazdan cektı ayaanı muzık bıraz kısıldı falan ..kim la dedim bunu açan.abi işte muzık dınlıyoz da.lan deım muzık acıyosun acmaya da sen nıye basıyon la benım arabamın gazına ben gaza bastıkatn sonra 5 dakka arabayı calıstıran adamım duran arabaya ne gaz verıp duruyon la sen kımsın lan dedım yurudum uzerıne sahıbı cıktı tuttu falan sahıbını de bı dunya fırcaladım ...

a... cocukları orda gavur arabası gibi yıkamaya 25 lıra 5 lıra da bahşiş veren adamın arabasının anasını s.. dışardan baksan kurumsal güzel bi yer sanarsın.hepsini öldüresiye dövecen kendı arabalarının tavanına taş aflan fırlatacan aslında evlerine ateş düşürecen :D

+soner
25-02-2014, 15:37
Yıkamacıların %90'ı böyle malesef. Nedense gördüğüm tipler,tarzlar hep aynı arabayı içeri sokana kadar resmen yalıyorlar şöyle hoşgeldin böyle hoşgeldin diyerek ama içeri girdikten sonra arabanın anasını ağlatıyorlar. Köprü-dayı olayı diyebiliriz.

İşin enterasan yanı kurumsal ya da mahalle arası farketmiyor.Güvence vermiyorlar. Çok tanıdık bildik kişiler olmadığı sürece arabanızı teslim etmeyin,edersenizde başında durun.

Merthan
25-02-2014, 15:42
2 senedir nerdeyse her hafta gittiğim yıkamacım var,kendisi gerçekten çok kültürlü,saygılı,konuşmaya başladığın zaman 2 saat konuşabileceğin kaliteli bi insan.
Ama gel gelelim 1 kere arabamı bırakıpta bakkala dahi gitmedim gitmemde. Her ne olursa olsun onunla aramıda bozmak istemem,hepimiz gözümüz gibi bakıyoruz arabalarımıza.
Yanında çalışan yıkamacı arkadaşların yapacağı 1 yanlış davranış sonuçta onu simgeler.

Sierra Rs
25-02-2014, 15:45
2.000 lira mı ? Kavga etmenin de tadı kaçtı artık .
aynen :)

Şimdi böle dedin içimi kararttın :confused: yarın mahkemem var kavgadan karşı tarafta kırıklar var bakalım bize nekadar yerleştircekler :rolleyes:
2 seneye kadar hapis yatma işi olmadığı için artık yumruk = 2.000 tl diye duydum daha yeni bi yakınım karakolluk oldu o söyledi (2-3 gün önce). Artık bende kimseye bulaşmam kolay kolay 2.000 tl büyük para yada karakolluk olmadan dövcen devam etcen.

brky33
16-03-2014, 21:39
Aracımın anahtarını ailem dışında kimseye bırakmam na valeymiş, ne otoparkmış, ne yıkamacıymış....

Böyle karaktersiz insanlar oldukdan sonra yıkamacıya da gitmez oldum. Kendim çift kova ve benzinlikteki 1tl ye çalışan basınçlı makineler ile yıkıyorum.

Para falan kazanmasın aç kalsın böyle insanlar yazık günah o araca kazanmak için verilen emeğe...

oğuz
16-03-2014, 21:57
nerde bu yıkama ? umranıyede mı ?

volkan_gs
16-03-2014, 22:24
Bu benzincilerdeki parayla çalışan basınçlı makinelerden Anadolu Yakası' nda var mı kendimizin kullandıklarından?

wekoo
16-03-2014, 22:29
Bence isyeri sahibine konusup onun tavrina gore haraket ederdim. Ben olsamm

ibratice
16-03-2014, 22:38
çekip biyerlere koymaları iyi olmamış ama ben açıkçası kullanmasında oha diycek bişey görmedim sonuçta araba ***** biraz heves etmiş diyelim anahtarı biryerlere bıraktığın zaman bu kaçınılmaz oluyo .

Onurkk06
16-03-2014, 22:47
basınçlı yıkama makinesi avrupa yakasında nerede var acaba ? köpüklü vs vs eğer varsa götürmem yıkamaya bende zaten yıkama 20 lira bide bahşiş bekleyip surat asıyolar sanki vermek zorundaymışız gibi

mcy
16-03-2014, 22:50
müşterinin arabasıyla lastik yakıp üstüne video çekip youtube yükleyen adamla gidip konuşsan ne olurrr ağzını burnunu kırsan ne olur.

volkan_gs
16-03-2014, 22:57
basınçlı yıkama makinesi avrupa yakasında nerede var acaba ? köpüklü vs vs eğer varsa götürmem yıkamaya bende zaten yıkama 20 lira bide bahşiş bekleyip surat asıyolar sanki vermek zorundaymışız gibi

Bunun için bir konu açalım bence, herkes bildiği yerleri yazsın.
Bende kendim yıkayamıyorum uzun zamandır apartmandakiler yüzünden, yıkamacılardanda memnun kalmıyorum hiç.

emre55
16-03-2014, 23:52
şerefsiz köpekler, ben araba çok çok leş değilse, memleketten geldiğimde iç dış leş ise veririm oto yıkamaya ve başında dururum. normal durumlarda kartal cevizli adliyesinin karşısındaki opette 2 lira verip, köpük ve basınçlı su ile yıkatıyorum bi köşede kuruluyorum mis gibi oluyor valla. ihtiyacınız olan sadece 2 bez :)

Risendark
17-03-2014, 00:08
S*ke sürtüm aklı olmayan bi sığır işte adi herif bundan esnaf olsa nolur adam müşterisinin arabasıyla,emanetiyle burnout yapmış valla görünce nasıl sinirlendim... Direk hukuki yollara başvurun arabanın baskı balata benzin ve lastik masrafını da hukuki yollarla alın yani ben olsam öyle yapardım

sde30
17-03-2014, 00:51
nerde bu yıkama ? umranıyede mı ?

Evet Ümraniye Sondurakda Nurlayn Oto Yıkama

Geçen gün geldi yanıma dükkanın önündeyim abi araba kirlenmiş getirsene yıkayalım dedi
Niye lastik mi yakacaksın yine arabayla dedim afalladı abi videoyu gördün galiba dedi pişkin pişkin
Sen benim arabamla nasıl o hareketleri yaparsın kardeşim kimden izin aldın ben sana bu arabayı yıka diye bırakmadım mı diye sordum ben sert çıkınca
Abi sen kızdın mı ya bana dedi (bu sefer bi anda mahçup)
Dedim çek git şurdan belanı benden bulma daha sana araba maraba yok yürü git işine bak dedim kapattım konuyu durum böyle

Faruk_Vtec
17-03-2014, 02:08
Usta sen cok yanlissin bizde yikamaciyiz birak boyle sacma sapan hareketleri musterilerimin teybine bile dokunmuyorum lutfen genelle vurulmasin is

+1 genelleme yapmayalım arkadaşlar..

videoya gelınce, yazacak bışy bulamadım valla ne dıyım allah akıl fıkır versın..

GokhanK.
17-03-2014, 13:07
valla bende cuma akşamı valeye verme gibi bi hata yaptım. aslında hiç vermem huyum değildir. mekana girdim baktım benim araç bağırıyor dışarıda. ulan altı üstü ileri geri yapıcan alıcan arabayı oraya. bi sinirle çıktım dışarıya oda anladı zaten. hemen kafa işareti yaptı kusura bakmayın gibilerinden. içeri girdim ama burnumdan soluyodum. dalmaya ramak kalmıştı :D

GokhanK.
17-03-2014, 13:09
+1 genelleme yapmayalım arkadaşlar..

videoya gelınce, yazacak bışy bulamadım valla ne dıyım allah akıl fıkır versın..

genelleme yapmamak gerek evet. çok doğru. ben bi meguiars şubesine gittim cumartesi günü. adam herhalde anladı ne kadar titiz olduğumu gaza basmamak için zor tuttu kendini :) ne kadar da basmasa ses çıktığı için adam her indiğinde araçtan bana bakıyordu :)