PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul AutoShow 2014 Ertelendi

Berkan
26-02-2014, 09:07
Otomotivde belirsizliğin ilk etkisi Autoshow fuarı oldu, fuar ertelendi.

2014’e kur, ÖTV artışı ve kredi sınırlamasıyla büyük darbe alarak giren otomotiv sektöründen fuar hamlesi geldi. 2014’te pazarın en az yüzde 30 daralacağını öngören, siyasi belirsizliğin her geçen gün dozunu artırmasıyla köşeye sıkışan sektör 31 Ekim’de düzenlenecek Autoshow fuarını 2015 ilkbahara erteledi.

Otomotiv Distribitörleri Derneği’ne (ODD) bağlı markaların oy birliğiyle ile alınan karar doğrultusunda iki yılda bir ticari araç fuarıyla dönüşümlü olarak düzenlenen Autoshow fuarı 2015 ilkbahar döneminde düzenlenecek. Ancak genel seçim yılı da olan 2015’te 2 fuarın birden düzenlenecek olması da kafaları karıştırdı. Bazı sektör temsilcileri sektörün iki fuarı düzenleyecek gücü olmadığından yakınıyor. Diğer taraftan Autoshow’u ODD, ticari araç fuarını ise Otomotiv Sanayi Derneği (OSD) düzenliyor. Şimdi iki derneğin oturup, aynı yıl iki fuarın olup olmayacağını müzakere etmesi gerekiyor.

MODEL YILI GEREKÇESİ
Autoshow fuarının ertelenmesiyle ilgili olarak ODD’dan yapılan yazılı açıklamada ise şunlar yer aldı:

"Geçtiğimiz yıllarda Ağustos ayında uygulanan Model Yılı değişimi nedeniyle Ekim-Kasım aylarında gerçekleştirilen İstanbul Autoshow’ un tarihleri, 25 Şubat 2014 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısında tekrar değerlendirilerek, Autoshow’un 2015 yılı ilkbaharında gerçekleştirilmesine karar verildi. Otomotiv sektöründe Model Yılı uygulamasının artık Ocak ayında gerçekleşmesi nedeniyle, senenin ilk yarısında düzenlenecek olan fuarın gerek otomotiv sektörü gerekse otomobil tutkunları açısından çok daha faydalı olacağı düşüncesiyle, 15. Uluslararası İstanbul Autoshow’un, 2015 yılı itibariyle İlkbahar’da düzenlenmesine karar verildi. Kesin tarih önümüzdeki günlerde belirlenerek kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Büyük şov ertelendi - Hürriyet EKONOMİ (http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/25893919.asp)

997TT
26-02-2014, 10:31
Yazik,iyice baltaladilar bu sektoru iki kurus fazla vergi alacagiz.
Calmaya gosterdikleri ozeni,ulke idaresine gosterseler bu durumda olmazdik...

CeM öZeR
26-02-2014, 10:38
Yazik,iyice baltaladilar bu sektoru iki kurus fazla vergi alacagiz.
Calmaya gosterdikleri ozeni,ulke idaresine gosterseler bu durumda olmazdik...

Doğru söze ne hacet....

Kahn23
26-02-2014, 10:40
Senelerdir bi anlamı yok zaten Autoshow'un. 1 var 1 yok.
Beni diğer AutoShow fuarları kadar cezbetmiyor. İnsanda fuara gidecek hal bırakmadılar çünkü..

ghibli06
26-02-2014, 10:41
kazı bile bağırtmadan yolacaksın derler, bunlar kazı kesip ciğerinden yemek yapmayı tercih ettiler...

Frid
26-02-2014, 14:44
(-) eksi lerdeyiz herdaim

http://www.iha.com.tr/otomobil-tutkunlarini-uzecek-haber-ekonomi-335533

prodorian
26-02-2014, 16:59
arkadaşlar citroen bayiinde genel müdürüm ve odd yönetimi ile aram çok iyi bu salak yönetim iktidar yalakalığı yapacağım diye iki fuarı aynı zamanda yapmak istiyor fakat sektörün böyle bir maddi gücü yok bugün chevrolet çekildi bu vergilendirme ve adetlerle çok marka çekilir bu ülkeden yazık...

Aşkın Ersoy
27-02-2014, 16:09
Autoshow 2009 yılında bittiğini göstermişti zaten :)

serhat_R
27-02-2014, 18:41
Yazık yazık...

onursumer
27-02-2014, 19:38
Sasirmadim acikcasi cok yazik gercekten

Yillar once uluslararasi unvani ile yapilmaya baslandiginda nekadar cok sevinmistim

Vw w12 yi yakindan gordugumde etkisinden gunlerce kurtulamamistim 98 yada 99 du