PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : VAG'ında Polar Fis+ Advanced Kullanan var mı ?

KA®ANLIK
26-02-2014, 15:02
Arkadaşlar selam,

Bir süredir şu ürüne odaklanmış bulunmaktayım... aramızda kullanan var mıdır bu aleti ?

Polar Fis+ Advanced...
Autopolar Official Web site (http://www.auto-polar.com/index-load-Polar_Fis_adv.htm)

Bilmeyenler için;
Bu alet VAG larda vag-com vasıtası ile görebildiğiniz birçok şeyi MFD ekranında göstermeye yarıyor. Plug&Play bir alet...

Güncel Firmware i ile aşağıdaki linkteki listedeki bütün bilgileri görebiliyorsunuz (aracınızda olan)
### polarfis : Complete list parameters and functions ### (http://www.auto-polar.com/forum/showthread.php?557-polarfis-Complete-list-parameters-and-functions)

Bunlardan bazıları,
EGT, Oil Temp, Oil Level, AFR (muhtemelen voltage olarak) , Missfire (her silindir için ayrı ayrı), Ignition Timing, Fuel temp, Intake temp, boost, N75 verisi, Depoda kalan benzin (litre bazında) vs. vs. yukarda detaylı liste var.

MFD nizde 5 ekran oluşturuyorsunuz kendiniz istediğiniz değerleri, o ekranlar arasında geçiş yapıyorsunuz direksiyondan...

alet direk Plug&play olduğu için çok cezbedici, e ortadaki ekranda istediğiniz değerleri görmek harika... tadilat yok birşey yok...

Bu cihazdan aramızda kullanan var mıdır ? var ise memnuniyet durumu nedir ya da alet hakkında yorum yapabilecek kimse var mıdır ?

teşekkürler,

birkaç video...

CqRfLNqUGtE

k_0-YotIiT0

HeKgshFcE2g

@rd@
26-02-2014, 15:15
powder nıcklı Tolga'nın arabasında var bıldıgım

Tholl-ga
26-02-2014, 15:18
http://www.techturkey.com/forum/6745642-post237.html

iynn-RS
26-02-2014, 16:27
cihaz iyimiş ya :)

Leon cupraya olursa ıkı tane alıcaz biz. toplu alım flan yapabılırız alacak olan varsa.

BARR
26-02-2014, 16:36
Murat kullanıyor gayette memnundu.

KA®ANLIK
26-02-2014, 16:40

Leon cupraya olursa ıkı tane alıcaz biz. toplu alım flan yapabılırız alacak olan varsa.

Leon Cupra ya da oluyor...

Toplu alım için konuşurum isterseniz liste yaparsak pek birşey olurmu bilemiyorum ama :)

USTAaa
26-02-2014, 16:53
nedir bunu fiyatı

Anti
26-02-2014, 19:50
toplu alım pazarlığı için uğraşcak babayiğit var mı :)

bektas_talay
26-02-2014, 22:14
bendede polo gti var orda burda gösterge gezmesini sevmiyorum bende , fis advance a yöneldim fakat sitesinde polo gti ile uyum göremedim cac gateway aynı olan araç varmı bilgisi olan veya ona göre siparişimi geçicem boşuna kalamsın elimde ürün.

kolay gelsin :)

Berkayy
26-02-2014, 22:43
Abi fiyat uygun olursa bende alabilirim :)

Schumi
26-02-2014, 22:44
VAG grubunda çoğu araçda fabrikasyon wideband sensör geliyor. Acep AFR'yi lambda değeri olarak mı yoksa Voltaj olarak mı gösteriyor ?

KA®ANLIK
26-02-2014, 23:07
VAG grubunda çoğu araçda fabrikasyon wideband sensör geliyor. Acep AFR'yi lambda değeri olarak mı yoksa Voltaj olarak mı gösteriyor ?

hocam çok yüksek ihtimal voltaj olarak gösteriyor.
çünkü vagcom da yanlış hatırlamıyorsam voltaj olarak gösteriyor.

ama o da iş görür bence eğer direk sensörden okuyan saat gibi hızlı veriyi iletiyor ise...
nitekim olması gereken voltajları ezberlemeye bakar iş. zor birşey değil sonuçta plug&play bir ürün olunca bazı şeylere katlanılır diye düşünüyorum.

bu arada;
Toplu alım işi kolay da toplu kargonun TR ye gelmesi problem aslında.
yoksa adetli alımda indirim için ben konuşabilirim.

Fiyat 250 Euro bu arada...

pasha34
26-02-2014, 23:24
Ben kulllanıyorum kendi aracımda kendime de 6 screen falan ayarladım.. ancak bazı seyler için halen gösterge kullanıyorum (egt, afr)

KA®ANLIK
26-02-2014, 23:26
Ben kulllanıyorum kendi aracımda kendime de 6 screen falan ayarladım.. ancak bazı seyler için halen gösterge kullanıyorum (egt, afr)

screen sayısını belirleyebiliyor musunuz isteğinize göre ?

biraz daha detaylı geri dönüş alabilir miyiz?

egt ve afr ye neden ekstra ihtiyaç duydunuz, sizin aracınızda o sensörler yok mu yoksa veriler yavaş mı geliyor ?

afr yi polar fis da görebiliyor musunuz görüyorsanız nasıl görüyorsunuz, biraz detay verebilir misiniz?

iynn-RS
26-02-2014, 23:38
Kargoyu tabiki toplu vermiyecek :)

Fiyatta biseyler yaparsa iyi olur , onun disinda konusulacak en onemli nokta kargoyu yollarken ustune yazacagi fiyat:)

pasha34
27-02-2014, 01:07
screen sayısını belirleyebiliyor musunuz isteğinize göre ?

biraz daha detaylı geri dönüş alabilir miyiz?

egt ve afr ye neden ekstra ihtiyaç duydunuz, sizin aracınızda o sensörler yok mu yoksa veriler yavaş mı geliyor ?

afr yi polar fis da görebiliyor musunuz görüyorsanız nasıl görüyorsunuz, biraz detay verebilir misiniz?

yanlıs hatırlamıyor isem 9 ya da 10 screen secılebiliyor ve her screen de min 4 max 6 farklı veri gösterilyor (8 de olabilir tam emin degilim) cok once ayarları yaptım o yüzden degistirmedim ama aracıma gectiğimde bakarım

Örnek vermek gerekirse..
Screen 1 de ;

solda 3 sagda 3 farklı veri var ben de , soldakiler yukardan aşaği : Soğutma suyu C, Exhaust C, ve oil sıcaklığı, sağda ise üstten asağı km/h , giren hava miktarı, ve intake air temp. gibi..

baska bir ekranda devir, actual ve specified pressure, var,
başka bir ekranımda retard görmek için Kw degerleri, yine ayrı bir ekranda, misfire sayıları, vs. bunları zamanında secip ayarlamıstım sonrada değiştirmedim acıkcası..
egt değeri calculation ve sensorden hesaplıyor, ben kendim hemen turbonun yanına koydum bir tane.. farklı degerler cıkıyor zaten ikisinden .. egt sensorunu baz alıyorum..
afr degeri de aem widebanddan okuyorum ordaki degerlere alışığım, yoksa onu da lambda olarak okuyabiliyorsunuz ancak voltaj gösteriyor..

bayağı bir alıştım bunu kullanmaya normal ekranı nerdeyse kullanmıyorum.

aşağıdaki videoyu hd ye getirip bakarsanız örnek olarak bir ekranı görebilirsiniz..

http://www.youtube.com/watch?v=XKdiyjTVWnY&feature=c4-overview&list=UUe86AY6ofh4-iz5F1yWvgTQ

bu arada vag com dan gördüğünüz degerler daha hızlı refresh oluyor. fis biraz daha yavas ama önde görebilmek harika bence..

chare
27-02-2014, 07:45

leon cupraya oluyosa benide ekleyin :D

iynn-RS
27-02-2014, 08:00

Peak degerlerı gorme ımkanımız varmı bu cıhazda. max yag sıcaklık,egt flan.

birde missfire ları yaptıgı anmı gosterıyor yoksa hafızadamı kalıyor , hafızada kalıyorsa bunları silebiliyormuyuz.

aynı şekilde retard da.

KA®ANLIK
27-02-2014, 08:23
yanlıs hatırlamıyor isem 9 ya da 10 screen secılebiliyor ve her screen de min 4 max 6 farklı veri gösterilyor (8 de olabilir tam emin degilim) cok once ayarları yaptım o yüzden degistirmedim ama aracıma gectiğimde bakarım

Örnek vermek gerekirse..
Screen 1 de ;

solda 3 sagda 3 farklı veri var ben de , soldakiler yukardan aşaği : Soğutma suyu C, Exhaust C, ve oil sıcaklığı, sağda ise üstten asağı km/h , giren hava miktarı, ve intake air temp. gibi..

baska bir ekranda devir, actual ve specified pressure, var,
başka bir ekranımda retard görmek için Kw degerleri, yine ayrı bir ekranda, misfire sayıları, vs. bunları zamanında secip ayarlamıstım sonrada değiştirmedim acıkcası..
egt değeri calculation ve sensorden hesaplıyor, ben kendim hemen turbonun yanına koydum bir tane.. farklı degerler cıkıyor zaten ikisinden .. egt sensorunu baz alıyorum..
afr degeri de aem widebanddan okuyorum ordaki degerlere alışığım, yoksa onu da lambda olarak okuyabiliyorsunuz ancak voltaj gösteriyor..

bayağı bir alıştım bunu kullanmaya normal ekranı nerdeyse kullanmıyorum.

aşağıdaki videoyu hd ye getirip bakarsanız örnek olarak bir ekranı görebilirsiniz..

Scirocco 2.0 TSI K04 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=XKdiyjTVWnY&feature=c4-overview&list=UUe86AY6ofh4-iz5F1yWvgTQ)

bu arada vag com dan gördüğünüz degerler daha hızlı refresh oluyor. fis biraz daha yavas ama önde görebilmek harika bence..

Hocam çok teşekkürler bilgiler için.

anlaşılan iş görüyor.
bu arada EGT kaç derece fark ediyor turbonun hemen çıkışına bağladığınız saatinizle bu da bize iyi bir referans olur...

KESİN Alacaklar kaleye mum diksin :D

pasha34
28-02-2014, 11:38
Peak degerlerı gorme ımkanımız varmı bu cıhazda. max yag sıcaklık,egt flan.

birde missfire ları yaptıgı anmı gosterıyor yoksa hafızadamı kalıyor , hafızada kalıyorsa bunları silebiliyormuyuz.

aynı şekilde retard da.

Yaptigi an ekranda hangi silindirler patirdiosa goruosunuz bu ara cok goruom, buji degistirdim tirnak aralgi yanlis ayarlattim da patir kutur goruom ekranda gazlarken :)

pasha34
28-02-2014, 11:42
Hocam çok teşekkürler bilgiler için.

anlaşılan iş görüyor.
bu arada EGT kaç derece fark ediyor turbonun hemen çıkışına bağladığınız saatinizle bu da bize iyi bir referans olur...

KESİN Alacaklar kaleye mum diksin :D

Egt az dipledigim de ekran da 999 goruyordum hemen.. simdi yakit vs varken max 940... genelde 880 900 .. tfsi lar genelde 850 goruyorlar ama egt sensoru daha geride oluyor.. benim motor tsi, biraz daha farkli...

pasha34
28-02-2014, 11:44
Turbo salyangozuyla dp nin baglandigi yerde hemen 8 10 mm uzaginda salyangozun, dp uzerinde yer vardi oraya koydum biraz daha erken bozulacak muhtemelen ama daha yakin daha yuksek gosterio ..

ukku
28-02-2014, 12:04

Vag-com'da direkt afr okunabiliyor, dediğin gibi sensor wideband. :)
Muhtemelen bunla da direkt afr görülebiliyordur.

KA®ANLIK
28-02-2014, 13:12
Egt az dipledigim de ekran da 999 goruyordum hemen.. simdi yakit vs varken max 940... genelde 880 900 .. tfsi lar genelde 850 goruyorlar ama egt sensoru daha geride oluyor.. benim motor tsi, biraz daha farkli...

aslında benim merak ettiğim,

taktığınız saat ile polar fis arasındaki derece farkı.
ikisi arasında kaç derece fark oluyor acaba,
sizin turbonun hemen çıkışına bağladığınız saatiniz muhtemelen 100-200 derece daha fazla gösteriyor olmalı.

pasha34
01-03-2014, 00:53
aslında benim merak ettiğim,

taktığınız saat ile polar fis arasındaki derece farkı.
ikisi arasında kaç derece fark oluyor acaba,
sizin turbonun hemen çıkışına bağladığınız saatiniz muhtemelen 100-200 derece daha fazla gösteriyor olmalı.

Benim saat daha 850 lere gelirken fis de 999 goruyorum, 1.4 roccom varken de fisde gordugum deger ile egt farkliydi.. ama bu kadar degildi.. su anda egt 930 falanken de fis ..

Ayrica sundan dolayi bu fark olabilur , ihi turbo varken 60 ya da 63 luk du egzost borulari, su anda k04 var ve cap 76mm dolayisiyla gecen gaz miktari vs farkli .. lambdadan hesaplayark yaxdigina gore bu capdaki borularla hesaplamasi daha da bozuluo olabilir. ?.

iynn-RS
26-08-2014, 09:20
İyiki almamışız yenisi çıkmış :D

Şimdi ben almaya karar verdim ama sitesinde kutu içeriğini bulamadım bir türlü.

birde ayrıca kablo satıyolar. kabloyu ayrımı alıyoruz yoksa kablo yanındamı geliyor anlamadım.

polar-fis-advanced (http://www.polarteam.net/en/65-polar-fis-advanced.html)

Sert@ç
26-08-2014, 13:06
Mdf ekran olmayanlara olur mu ?

iynn-RS
26-08-2014, 14:27
Mdf ekran olmayanlara olur mu ?

sitesinde uyumlu oldugu araclar yaziyor.

ürünude sipariş verdim gelince gorcez kablo olayini :)

iynn-RS
01-09-2014, 21:57
forumda bu ara bilgi paylaşimi tavan yapmis durumda :)

kendi sorumu kendim cevaplayim

kablosu yaninda geliyor.eskisine gore cok portatif olmus. hicbir plastik parcayi sökmeden takabiliyiruz.

biz hicbir istekte bulunmadigimiz halde 12€ gostermisler.hic sorunsuz teslim aldik 7 gunde.

http://i.hizliresim.com/32kNPO.jpg (http://hizliresim.com/32kNPO)

http://i.hizliresim.com/onJ2Ek.jpg (http://hizliresim.com/onJ2Ek)

Schumi
01-09-2014, 22:16
İbo eline sağlık. Kendin pişir ye yapmışsın soruna. Ama resimleri ufalt azıcık. :)

KA®ANLIK
01-09-2014, 22:16
Ooo hocam süper

Hayırlı olsun.

Lambda yı afr olarak gösteriyor galiba?

Hızı nasıl
Biraz da feedback verebilir misiniz?

Sert@ç
01-09-2014, 22:31
Abi işin olmadığı bi gün benimkine de takalım mdfsiz ekran olanlara yardımcı olur

iynn-RS
02-09-2014, 08:29
İbo eline sağlık. Kendin pişir ye yapmışsın soruna. Ama resimleri ufalt azıcık. :)

resimler için artık çok geç maalesef :)

şu edit olayı neden kalktı halen anlamıs degılım.

Ooo hocam süper

Hayırlı olsun.

Lambda yı afr olarak gösteriyor galiba?

Hızı nasıl
Biraz da feedback verebilir misiniz?

teşekkür ediyorum.

evet Afr olarak gosterıyor, hız konusunda bıraz kullandıktan sonra yorum yapabılırım 10 km anca yol yaptım daha.fakat devir ve hızı bile anında gösteriyorsa diğer parametrelerde cok gecıkme olacagını sanmıyorum.

intercooler değiştirecegım ıcın su an iat a odaklanmıs durumdayım. iat dada çok gecikme yok.

Abi işin olmadığı bi gün benimkine de takalım mdfsiz ekran olanlara yardımcı olur

sertaç mdf den kastın nedır anlamadımkı. Fr dada aynı ekran yokmu. Yakıtı flan nerden okuyosun?

flexamin
05-09-2014, 12:18
ibo bu her araca olur mu yoksa sadece vaglara mı?

KA®ANLIK
05-09-2014, 13:37
ibo bu her araca olur mu yoksa sadece vaglara mı?

Sadece VAG lara oluyor.

Polar FIS ın sitesinde listede Golf 6 yok ama Golf 6 ya da oluyor galiba değil mi ?
Uygulama fotoğraflarında Golf 6 Installation var gerçi de, uyumluluk listesine neden yazmamışlar acaba ?

mkerim
07-09-2014, 11:17
hocam çok yüksek ihtimal voltaj olarak gösteriyor.
çünkü vagcom da yanlış hatırlamıyorsam voltaj olarak gösteriyor.

ama o da iş görür bence eğer direk sensörden okuyan saat gibi hızlı veriyi iletiyor ise...
nitekim olması gereken voltajları ezberlemeye bakar iş. zor birşey değil sonuçta plug&play bir ürün olunca bazı şeylere katlanılır diye düşünüyorum.

bu arada;
Toplu alım işi kolay da toplu kargonun TR ye gelmesi problem aslında.
yoksa adetli alımda indirim için ben konuşabilirim.

Fiyat 250 Euro bu arada...

bu fiyat ile alan varmı ????

ben satan adamala konuşuyorum 1000 usd diyor. yanlış bir şey olmasın??
Bir tane satıcı benim için uygun yerde oradan elden alıp getirebilirim ama 1000 usd ile 250 Euro farkı olunca yanlış bir şey yapmayayım diye aldırmadım.

iynn-RS
07-09-2014, 13:28
250 euro + 20 euro kargo.

gumruge takilmadan 1 haftada geliyor.

başka bi ürünle karistirmiyosun degilmi?

Yekta
07-09-2014, 14:33
elm327 kullandın mı ibrahim hiç? ondan farklı bir veri görülebiliyor mu karşılaştırabildin mi hiç?
bu adv. olanı yeni bir seri mi? audi ile uyumlu değildi ama bunun uymluluğunu bilen varmıdır? :)

iynn-RS
07-09-2014, 15:28
327 de kullandim evet.
ondan farkli olarak retard i ve missfire(ariza kodu birakmayacak kadar az olanlari dahil) lari aninda gorebiliyorum.

elm327 den daha hizli gosteriyor degerleri.

ayrica bazi basit kodlamalari yapabiliyor. sinyal sayisi yağmur yada isik sensor ayarlari vs.

yeni eski diye bisey yok aslinda.cihazin yazilimi guncelleniyor.sadece kasasini ve kablosunu yenilemisler montaji daha basit ve daha az yer kapliyor.

audi ye uyumlu değil diye biliyorum fakat forumunda audi ile ilgili bi bolum var incelemek lazim.

mkerim
07-09-2014, 20:08
250 euro + 20 euro kargo.

gumruge takilmadan 1 haftada geliyor.

başka bi ürünle karistirmiyosun degilmi?

bende adama 250 Euro bu yanlış bir şey olmasın dedim. israrla o diyor.
ben singapurdaki ile konuştum. bizim çalıştığımız bir firmanın yakınında imiş.
adı veya kodu vs varsa bana verirseniz bir daha adama sorarım.
birde indirim yaptım dedi.

iynn-RS
07-09-2014, 20:57
http://www.polarteam.net/en/65-polar-fis-advanced.html

burdan uye olup cihazi aliyosunuz. pay pal yada kredi kartı ile oduyosunuz 259 euro.

kargo seceneklerindende 20 euro olani seciyosunuz.

polar fis distribütörü gibi oldum :)

KA®ANLIK
07-09-2014, 21:19
http://www.polarteam.net/en/65-polar-fis-advanced.html

burdan uye olup cihazi aliyosunuz. pay pal yada kredi kartı ile oduyosunuz 259 euro.

kargo seceneklerindende 20 euro olani seciyosunuz.

polar fis distribütörü gibi oldum :)

ispanyada bi adamlar vardı, 20-30 euro daha düşük fiyata satıyorlar,
official dialer adamlar hemde...
orayı da tercih edebilir alacaklar :)

mkerim
08-09-2014, 14:49
Doğrusunu buldum.
Bana denilen flyat 300 USD + kargo
Pazarlık ediyorum. Kargo fiyatı biraz anlaşılmaz oldugundan. Alması ve göndermesi kolay yerde. Olmadı elden alıp kargolatacagim
Isteyene alırım.