PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : egk20 vs Meganef7R 3boy :D

miniks
26-02-2014, 22:47
link : egk20 vs meganef7r - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=h6d7JN53_1Y&feature=youtu.be)

/watch?v=h6d7JN53_1Y&feature=youtu.be

Erdal Uzunoglu
26-02-2014, 22:51
özür diliyorum dayanamadım gene
ya su dısarıdan 2 sanıyelık cekımlerden bıkmadınız mı

arac ıcı cekım varsa atında ızleyelım hepberaber ...

MeRtCaN
26-02-2014, 22:53
özür diliyorum dayanamadım gene
ya su dısarıdan 2 sanıyelık cekımlerden bıkmadınız mı

arac ıcı cekım varsa atında ızleyelım hepberaber ...

Videoda hersey açık net bence

Belli olmayan bisi varmi sizce ?

miniks
26-02-2014, 23:00
eklıcez donsunler arac ıcı vıdeoları da eklıcez. ama gene arada kı fark 3 boy degıl :))

pt52 yeter sozumun arkasındayım

AHMET

Erdal Uzunoglu
26-02-2014, 23:05
arac ici videoları merakla beklıyoruz ...

deneyen araclara maşallah ahh okan ahhh :)

EEE
26-02-2014, 23:05
eklıcez donsunler arac ıcı vıdeoları da eklıcez. ama gene arada kı fark 3 boy degıl :))

pt52 yeter sozumun arkasındayım

AHMET

Peki merak ettiğim bir mevzu var
Rol ve ng 106 kıvamında ki 106 lar bu k20 yle nasil yuruyor denedinizmi

SEÇKİN172
26-02-2014, 23:08
egk20 nin speckler nedir acaba bilmedigimden soruyorum ?

miniks
26-02-2014, 23:14
Peki merak ettiğim bir mevzu var
Rol ve ng 106 kıvamında ki 106 lar bu k20 yle nasil yuruyor denedinizmi

o konuda tatlı rekabet var. ROL de problem var henuz gıderılemedı. sorun cozulsun denenecek ınsallah. suan soru ısaretı ?

miniks
26-02-2014, 23:15
egk20 nin speckler nedir acaba bilmedigimden soruyorum ?

stock blok

ppr kapak
rbc manı
74mm gaz kelebegı
2.2 egztrık
swap header
76 lık egzost
hondata

EEE
Hayırlısı olsun

Alper_
Maşallah ikisine de..f7r eksiklerini tamamlayınca eg nin yanına gelir gibi..

guwen_ar
26-02-2014, 23:17
7-8 defa denendi yanlis hatirlamiosam.
Egk20 cok ciddi bi arac alah yukarda en az 7-8 boy olur diye tahmin ettim.
F7r guzel yuruo bahane olarak algilanmasin eksikleri daha cok maalesef sizler kadar imkani yok :/

2 defa ilerideydim yanimdan gecerken 3 boy falan wardi hee ilerde noluyor bilmiorm.
Zaten burdada 4 boy falan goruyorum.

Bnm anlamadigim dbn olcumunde en az 4 saniye fazla cikio f7r in.bence arada 1 sn lik bi durum ya var ya yok.

Hepinizin eline ayagina saglik guzel abilersiniz alah kaza bela vermesin :icon_tup:

SEÇKİN172
26-02-2014, 23:20
stock blok

ppr kapak
rbc manı
74mm gaz kelebegı
2.2 egztrık
swap header
76 lık egzost
hondata

abi egk20 ye dicek laf yok ama f7r da genede güzel gidiyor bence senin aracın yannda okanıda ayrıca tebrik ederim egk20 zaten ayrı bi bomba :icon_tup:

mami_makinen
26-02-2014, 23:21
İki aracada maşallah

Egk20 gerçekten çok hızlı bi araç bunu bugünde gördük

Fr7 de bence başarılı bi araç olmuş

miniks
26-02-2014, 23:24
yaw bız kotu gıdıo dedık mı ?

baskasının yumrugunu yemeyen kendınınkını balyoz sanarmıs.

bız bu kardesımıze kızmıoruz kı. ama gerceklerı gormelerı lazım. kadranına bakıp kımse kendını kandırmasın. bu kardesımız k24 ıle denemk ıstıyordu. k20 ıle denedı sonuc suanlık bu.

buna gore kendını gelıstırıcek. sonra tekrar deneyecek. sektor para kazanacak hereket olucak. bızde ufak ufak takılıcaz. herkes ruya gorur bırılerı uyandırır.

kardesımızın arabasına masallah. kendısını de tebrık edıyorum. cıkmıs gelmıs. gelecek var bu kardeste.

AHMET

Throttle
26-02-2014, 23:36
öncelikle denemeye gelenlerin vakit ayıranların ayaklarına benzinlerine mazotlarına sağlık..

Şunun bilinmesi lazım ben hiç bir zaman kadranı çekipte şu araçla böyle bu araçla böyle yürürüm demedim hatta kadranda sapma payı var ve o yüzdeyi bile navigasyonla ölçerek söyledim nitekim bu gecede aynı sapmanın yani dediğim sapmanın olduğunu gördük 100 de 13 kmh sapma var dbn ile kadran arasında ama zaten hangi araç dbn ile kadran tutuoki kadran koyanların hepsi kendini kandırmış oluyor neyse kadran olayı başka bişi.

Bu gece gelen kişiler bu sektörde gerçekten isim yapmış bilgili insanlar o konuda boyu kıldan ince bizde elimizdeki imkanlarla istanbulda olmadığımız için yavaş yavaş bişiler yapmaya çalışıyoruz. Ama Allah yukarda yani kamerayı öne çevirmemekle hata ettim en az 8-9 deneme yaptık. Benim kadranımda 225 leri görünce ki dbn de 200 civarı aramız 5-6 tanesinde 2-3 boydu k20 nin devrine aldığımızda bi ara 4 boy civarı vardı ki onunda videosu muhtemelen bu video.. diğer videolarda gelirse daha iyi değerlendirme yapılabilir. Ama ben aracımda gerçekten memnunum oradaki sohbette konuşulanlara görede bi yerlere getirmişiz kıyaslama yapmak açısından diğer araçlarla umarım dahada iyi yapacaz ama yine söylüyorum hiç bir iddiam olmadı hatta çoğu arkadaşla denemeden önce konuşmalarımızda baya geçer demiştim bitekim beklediğimden iyi gittim buda yüzümü güldürdü k20 de mükemmel bir araç o kasaya o moto gerçekten fazla maşallah..

Selcuk_RoL
26-02-2014, 23:40
Biz her denemenin en sonundaydik ve gorduk 5 boy diyebiliriz ortalama olarak yani kimse yanlis anlamasinda gecmek bu kadar olur yani ne tutunma var ne bsy nerden diyebiliyoruzki reno iyi yurumus diye? Sonuc olarak iki arabada yuruyo biri durmuyoki 20 boy olsun denen bant belli 70-80 / 220-230 fark en az 5 boy okan gazi birakmistir fln biz daha fazlasinida gördük bazi yerlerde

He kendi klasmaninda lafim yok white rs ile denenirse bence ne kadar iyi veya kotu gittigi belli olur ama hondalarin karsisinda sonuc zor iyi giden 52 li 106 yida bence gecemez orda okanada soyledim
Massallah her iki aracada

ahmet_NLS
26-02-2014, 23:40
9-10 boy bekliyordum sasirdim acikcasi :D
K20 ye dencek hic bisey yok zaten tartismasiz bir arac.
cesaretinden dolayi tebrik ediyorum arkadasi aracini ayrica tebrik ediyorum.4 boy falan var burda.saniye olayina 14 falan diyorlarda vidyoda 200 gibi sanirim buda demektir 1 saniye olmasi bile cok zor aralarinda.
Megane icin 3-4 boy hayal degil eksikler varmis.

Masallah deneyen araclara.

Throttle
26-02-2014, 23:48
şimdi benim anlamadığım bir nokta daha var aracı süren Ahmet mi Hilmi abimi bilmiyorum bu gece 9sn civarlarını gördük k20 ile dedi dbn de 100-200

70-220 civarı bastık aradaki farkta en fazla bu videodaki kadardı ki diğer denemelerin videosu hala neden gelmedi onu anlamadım onuda geçtim benim aracım şimdi bu farka göre 100-200 kaç çıkması gerek ?

mami_makinen
26-02-2014, 23:54
Aradaki farka göre 100-200 kıstas alamassın

Bilal Aktepe dbn dosyasına bakar söyler zaten

Throttle
26-02-2014, 23:54
stock blok

ppr kapak
rbc manı
74mm gaz kelebegı
2.2 egztrık
swap header
76 lık egzost
hondata

-f7r-
barzo kapak
itb
egzantrk
piston
ms3

kutsal
26-02-2014, 23:59
orda herkes bırbırıyle okadar guzel guzel konusurken burda yıne laf sokma çabaları ınanın yakıştıramıyorum artık bu haraketlerı. 70 -220 cıvarları en babası 4 boy oluyor 2 arabada cıddı yururlu f7r bır tık gerıde kalabılır ama bu fark kapanmaz demesın kımse bır gun oda olur belkı

Selcuk_RoL
27-02-2014, 00:00
orda herkes bırbırıyle okadar guzel guzel konusurken burda yıne laf sokma çabaları ınanın yakıştıramıyorum artık bu haraketlerı. 70 -220 cıvarları en babası 4 boy oluyor 2 arabada cıddı yururlu f7r bır tık gerıde kalabılır ama bu fark kapanmaz demesın kımse bır gun oda olur belkı

Valla ben ordada soyledim bu fark eksiklerle fln kapanmaz diye orda neyse burdada ayni soyledigimiz seyler

kutsal
27-02-2014, 00:03
Valla ben ordada soyledim bu fark eksiklerle fln kapanmaz diye orda neyse burdada ayni soyledigimiz seyler

ozmn bu arabanın sınırı bu size göre.yanı egzoz sıstemının arabayı hızlandıracagını dusunmuyormusunuz yada beyın ayarının yapıldıgı takdırde arabanın boy alacagına ınanmıyormusunuz?

penguinhakan
27-02-2014, 00:04
Öncelikle deneyenlerin ayağına sağlık ve maşallah emeklerinize.
Video çekilen araba önünden geçerken çizgilere göre max 4 boy görünüyor.
Eğer hızları burdan geçerken 200 üzeri ise 100-200 leri çok yakın çıkar 0.2 0.3 sn bile oynamaz.

Throttle
27-02-2014, 00:07
Öncelikle deneyenlerin ayağına sağlık ve maşallah emeklerinize.
Video çekilen araba önünden geçerken çizgilere göre max 4 boy görünüyor.
Eğer hızları burdan geçerken 200 üzeri ise 100-200 leri çok yakın çıkar 0.2 0.3 sn bile oynamaz.

işte bende bunu anlamıyorumm aramızdaki en baba fark bu video aksini kimse ztn sölemez öle bi yalana başvuracaklarını sanmam daha az farklarıda bir çok kez deneyerek gördük ama dbn makinasından anlamam benim araca bağlanan makina 14 saniye yazdı bi ara yada yanlış yerimi okudum bilmiyorum yada belkide rampa falan denk geldi onuda bilmiyorum ama bildiğim bişi var o k20 9-10sn çıkarıosa benim 11 üstü olmama imkan yok nitekim bizde navigasyondaki hsaplamarımızda 11 küsür civarıydı düz yolda 2 kişi

EFL_39
27-02-2014, 00:08
Avansın kısık yol ayarın yok birçok eksiğin olmasına rahmen bnce çok iyi yürüdün k 20 ile okan tebrik ederim kardeşim..

aradaki setup farkıda açık zaten !!

boy hesabına gelince 3 boy 5 boy 1 direk 2mezra hesabına gerek yok :D biz 6 istanbuldan gelen abiler kardeşler 10 kişi falandı herkes göreceli konusabilir eksikler giderilir ilerde birgün tekrar denenir araçlara maaşallah :icon_tup:

Selcuk_RoL
27-02-2014, 00:11
ozmn bu arabanın sınırı bu size göre.yanı egzoz sıstemının arabayı hızlandıracagını dusunmuyormusunuz yada beyın ayarının yapıldıgı takdırde arabanın boy alacagına ınanmıyormusunuz?

Ben ne biliyim sınırını belki budur belki degildir ama saydiklarinda yapilsa Hizlanabir ama o arabayi gecemez bnm gorusum bu yonde

miniks
27-02-2014, 00:11
Okan kardesımın elıne emegıne ayagına saglık. guzel bır arac hazırlamıs oncelıkle tebrık ederım.

gel gelelım egk20 yı de harcamayalım.

aracı ben surdum (Hilmi)

hep Okanın yerınde bastık 1 kere benım yerımde bastık.

hatta bır kere 1 vıtes yukarda bastım. Okan sadece o denemede 2-3sn kadar yanımda kaldı. sonra ben yıne gectım.

dıger denemelerın tamamında zaten ıcten cekılmıs vıdeolarda da goruceksınız basar basmaz one cıkıyorum. sızce nasıl arada kı fark 3 boy olabılır ????

Okana tamponuma gırme ruzgar yapma dedıgım halde her denemede tamponuma yapıstı ve arkama gırıp ruzgarıma gırdı. buna ragmen benım dıkız aynasından gordugum 6 boydan asagı fark degıl.

her denemede 6 ya cektım 240 a kadar bastım. Okanın bırakıp bırakmaması benı ılgılendırmez.

arada 3 boy var dıye kendınızı kandırmayın. dısardan cekılen vıdeo da egk20 gecıyor 1-1.5 sn sonra kadraja megane gelıyor. nasıl arada kı farkı 3 olarak goruyorsunuz ?

Okan kardesım eksıklerını gıdersın ama bahane olarak kımse sunmasın. egk20 de bızde duruyor ıse gene denerız.

HİLMİ

penguinhakan
27-02-2014, 00:13
işte bende bunu anlamıyorumm aramızdaki en baba fark bu video aksini kimse ztn sölemez öle bi yalana başvuracaklarını sanmam daha az farklarıda bir çok kez deneyerek gördük ama dbn makinasından anlamam benim araca bağlanan makina 14 saniye yazdı bi ara yada yanlış yerimi okudum bilmiyorum yada belkide rampa falan denk geldi onuda bilmiyorum ama bildiğim bişi var o k20 9-10sn çıkarıosa benim 11 üstü olmama imkan yok nitekim bizde navigasyondaki hsaplamarımızda 11 küsür civarıydı düz yolda 2 kişi

+ eğime (hafif yokuşa) denk geldiğiniz anda iş biter yani süreniz normal düz yol ya da hafi bir yolda yaptığınız yerdeki gibi çıkmaz.

Diğer bir örnek ise ;
Bir aracın 100-200 : 16 sn , diğerinin ki 20sn olursa ve 100km - 200 km roll yapsınlar; iki araçtan birisi 16 sn sonra ; 20 sn yapan araçtan yaklaşık 12 boy daha hızlı olacaktır. 16 sn yapan 710 metrede 200 e varır , diğeri ise 16 sn de hala 660metredir.

kutsal
27-02-2014, 00:18
hıc bızaman gecer demedım zaten ama daha yakın olabılrler dedıgım gıbı sonuc ıtıbarıyle kul yapısı herseyın kolayı bulunuyor

Throttle
27-02-2014, 00:18
abi arkama girme diosunda çoğunda 2 şerit yolda basıoz sen soldasın ben sağda önüme araç çıkıosa tabiki girmem gerek arkana napabilirim benide düşün ayrıca hepsinde arkana girmedim dediğim gibi sadece trafik varsa girmek zorunda kaldım amacım farkı görmekti farkı düşürmek değil yanlış anlama ha gerçekler açık konuşulcaksa çoğu denemede akıtarak basıosun camı açıp sölemek istemedim ama sende farkındasın durumun bizde dünkü rollcü değiliz biliosun

miniks
27-02-2014, 00:19
Tav okan ben 9 saniye demedimki nerden uyduruyorsun ?

RS4 yaptı 9.3 onu duymuşunuzdur onu konuşuyorlardı

Seninde 11-12 arasıdır diye tahmin ediyorum

Bir tane 14 gördün diye 14 değildir okadar çok fark yok saniye olarak

Hilmi

penguinhakan
27-02-2014, 00:21
Okan kardesımın elıne emegıne ayagına saglık. guzel bır arac hazırlamıs oncelıkle tebrık ederım.

gel gelelım egk20 yı de harcamayalım.

aracı ben surdum (Hilmi)

hep Okanın yerınde bastık 1 kere benım yerımde bastık.

hatta bır kere 1 vıtes yukarda bastım. Okan sadece o denemede 2-3sn kadar yanımda kaldı. sonra ben yıne gectım.

dıger denemelerın tamamında zaten ıcten cekılmıs vıdeolarda da goruceksınız basar basmaz one cıkıyorum. sızce nasıl arada kı fark 3 boy olabılır ????

Okana tamponuma gırme ruzgar yapma dedıgım halde her denemede tamponuma yapıstı ve arkama gırıp ruzgarıma gırdı. buna ragmen benım dıkız aynasından gordugum 6 boydan asagı fark degıl.

her denemede 6 ya cektım 240 a kadar bastım. Okanın bırakıp bırakmaması benı ılgılendırmez.

arada 3 boy var dıye kendınızı kandırmayın. dısardan cekılen vıdeo da egk20 gecıyor 1-1.5 sn sonra kadraja megane gelıyor. nasıl arada kı farkı 3 olarak goruyorsunuz ?

Okan kardesım eksıklerını gıdersın ama bahane olarak kımse sunmasın. egk20 de bızde duruyor ıse gene denerız.

HİLMİ

Ben videodaki çizgileri saydım onu belirteyim yanlış anlaşılma olmasın , dediğim gibi video çeken araba onunden geçerken hızınız kaç bilmiyorum ordan geçerken max boy 4 gibi duruyor . +1 araba kendisi + 1 çizgi + 1 boşluk + 1 çizgi gibi gördüm.

miniks
27-02-2014, 00:23
abi arkama girme diosunda çoğunda 2 şerit yolda basıoz sen soldasın ben sağda önüme araç çıkıosa tabiki girmem gerek arkana napabilirim benide düşün ayrıca hepsinde arkana girmedim dediğim gibi sadece trafik varsa girmek zorunda kaldım amacım farkı görmekti farkı düşürmek değil yanlış anlama ha gerçekler açık konuşulcaksa çoğu denemede akıtarak basıosun camı açıp sölemek istemedim ama sende farkındasın durumun bizde dünkü rollcü değiliz biliosun

Okan araç içi videolar var bak akıtarak falan deme güler herkes sana

Ben bu camiada en temiz rol yapan adamlaran biriyim

Pislik yapsam kralını yaparım ama ihtiyacım yoktu zaten altımdaki araç senden hızlıydı neden akıtıyım ki komik olma kardeşim onnede araba falan çıkmadı hiçbirzaman hep temiz boş zamanlarda bastık

Kendini haklı göstermek adına bana iftira atma yakışmaz dostluğumuz baki kalsın yalana gerek yok

Hep senin devrinde bastık bir sefer ben istedimde son basıiımız benim devrimdi yani lütfen rica etcem dürüst olalım

Hilmi

guwen_ar
27-02-2014, 00:24
Hilmi abi k20 yi harcamak zaten soz konusu deil.cok basarili bi arac nazar degmesin.
Zaten suanda daha hizli oldugunuda solediniz.gaz tepkimesi mukemmel.zaten ilk bastiginda sicriyo ama ole abartilcak bi fark olmuyo.
Okani tebrik ediorm yine bu imkanlarla 147 hp 1100 kg bi araci bu kadar yurutmesi buyuk basari.sadece beyin icin geldi istanbula geri kalan herseyiyle kendi ugrasio.
(Bizim buralarda 97 oktan benzin bile zor bulunurken:D)

Simdi ben samimi bi sekilde soruyorum sana abi.
Bu arac sizde olsa o imkanlarinizla bilgilerinizle en az daha 5 boy alamazmisniz ?

fthdrn
27-02-2014, 00:25
Maşallah araçlara ayaklarınıza sağlık
F7R piyasası canlanır yazın

miniks
27-02-2014, 00:28
Hilmi abi k20 yi harcamak zaten soz konusu deil.cok basarili bi arac nazar degmesin.
Zaten suanda daha hizli oldugunuda solediniz.gaz tepkimesi mukemmel.zaten ilk bastiginda sicriyo ama ole abartilcak bi fark olmuyo.
Okani tebrik ediorm yine bu imkanlarla 147 hp 1100 kg bi araci bu kadar yurutmesi buyuk basari.sadece beyin icin geldi istanbula geri kalan herseyiyle kendi ugrasio.
(Bizim buralarda 97 oktan benzin bile zor bulunurken:D)

Simdi ben samimi bi sekilde soruyorum sana abi.
Bu arac sizde olsa o imkanlarinizla bilgilerinizle en az daha 5 boy alamazmisniz ?

Kardeşim tebriğimizi orda da yaptık

Benim olması gerekmiyor okan bizden yardım istedide bizmi yardım etmedik fikir danıştıda bilgimizimi sakladık

Araç hızlanır tabiki yerinde saymaz

Hızlansın bir daha deneyelim ama şimdi dio herkes 3 boy fark eeee aracı hızlandırdı diyelim ozamanda 3 boy geçilse hızlanmadımı diceksiniz

Oysa adam 3 boy fark kapattı

Ama şimdi siz boyları az söylüyorsunuz buna gerek yok

Benim gözümde reno olarak rakibi yok okanın aracının

miniks
27-02-2014, 00:29
Ben videodaki çizgileri saydım onu belirteyim yanlış anlaşılma olmasın , dediğim gibi video çeken araba onunden geçerken hızınız kaç bilmiyorum ordan geçerken max boy 4 gibi duruyor . +1 araba kendisi + 1 çizgi + 1 boşluk + 1 çizgi gibi gördüm.

Sesi dinle 5 e yeni ayıyorum yani hızımız 180 falan

zübeyir
27-02-2014, 00:34
Maşallah eg'ye.Cem Abinin emeğine değmiş ;)

stlegal
27-02-2014, 00:39
Maşallah eg'ye.Cem Abinin emeğine değmiş ;)

mersi conem :))

yiğit
27-02-2014, 00:39
egk20 hızlı baya ama çok uçuk fark olmamış arada f7r beklediğimden daha iyi gitmiş bence gayet başarılı.eksiklerini hallederse epey bi tutunur geçmese bile

stlegal
27-02-2014, 00:41
egk20 hızlı baya ama çok uçuk fark olmamış arada f7r beklediğimden daha iyi gitmiş bence gayet başarılı.eksiklerini hallederse epey bi tutunur geçmese bile

kardeşim inşallah olur herkesin arabası gitsin ama gören gözlerle bakalım :)

Schumi
27-02-2014, 00:49
Ben geçiş anında 5-6 boy gibi gördüm ama ne yalan söyliyim daha fazla fark olur diye bekliyordum. Civic hiç 240 civarı gördü mü kadrana yada DBN'e göre. Ayrıca Okan sen kaç gördün kadranda ?

Bu arada bence Okan sen sadece eksiklerini giderme ile yani setup değiştirmeden en fazla 3 bilemedin 4 boy iyileşirsin bu Civic'e karşı. Yani gene arada bir 2 boy felan kalır.

Tabi bu benim görüşüm.

Samet03R
27-02-2014, 00:55
Masallah ! iki aracada sonucta ikisine de verilmiş bir emek var ortada. Bu denemeler sonucuna göre de megane sahibi okan arkadasmız da biraz daha geliştirir aracını heralde diye dusunuyorum aracı yaptıktan sonra ilk denemesi mi bilmiyorum ama aracını görmüş oldu yapılamayacak bisey değildir. Egk20 yide ayrıca tebrik ediyorum abi Masallah ikisinede

Samet03R
27-02-2014, 00:57
Bu arada geçiş anında rahat 5-6 boy civarı görünüyor

Throttle
27-02-2014, 00:59
bisi merak ediyorum mazur gorun suan cem abinin k20 sini su benim denedigim hliyle geceibilcek istanbulda atmosferik hangi araclar var? yada varmi gecebilen simdiye kdr? k24 disinda ?

CocoRe
27-02-2014, 01:05
kadran videosu net rampa aşşagıymış ben onu anladım

stlegal
27-02-2014, 01:06
bisi merak ediyorum mazur gorun suan cem abinin k20 sini su benim denedigim hliyle geceibilcek istanbulda atmosferik hangi araclar var? yada varmi gecebilen simdiye kdr? k24 disinda ?

k24 ?? ondanda hızlıyım ben en hızlı benim ennn :) ya kardeşim takılma ayrıntılara bak söylüyorum rahat düşün

Throttle
27-02-2014, 01:09
kadran videosu net rampa aşşagıymış ben onu anladım

neye gore bu kaniya vardn bilmiorum ama sapma dbn ye gore yuzde 13 bunu navigasyondan bakip konudada solemistik her aracta sapma var ztn neyse yani kadranimda 113-225 olcersen gercek dbn surewini gorursun herneyse yattm ben ii geceler

Throttle
27-02-2014, 01:10
k24 ?? ondanda hızlıyım ben en hızlı benim ennn :) ya kardeşim takılma ayrıntılara bak söylüyorum rahat düşün

olsun abi merak ettim varmi gecen yada gecebilcek 2.0 :)

denizcan.T
27-02-2014, 01:13
Her iki aracada masallah.
Bana gore isin icinde swap olmazsa yani kprolu egz vs ep3 lerle rahat rahat yurursun bu halinle.daha ne olsun okan.bi dunya eksigin var kendi imkanlarla yaptiginiz bi arac bu ya.fazlasiyla tebrik ediyorum.

Bide o okadar denedigine gore en cok gecilen vidyo koyulmus sanirim. O arayada 4 arabadan fazla girmez.

K20 yede kocaman masallah onemli olan kazasiz belasiz kavgasiz bitmesi :icon_tup:

GünAY'
27-02-2014, 01:16
Deneyen araclara masallah iki aracta guzel yuriyen arabalar butun vdo lari koyulsada yorumlar ona gore yapilsa tek vdo var bircok yorum

CocoRe
27-02-2014, 01:18
neye gore bu kaniya vardn bilmiorum ama sapma dbn ye gore yuzde 13 bunu navigasyondan bakip konudada solemistik her aracta sapma var ztn neyse yani kadranimda 113-225 olcersen gercek dbn surewini gorursun herneyse yattm ben ii geceler

Neredenmi vardim bu kaniya?
Gunduz 8 saniyelerden bahsediodun simdi 10saniye kosan arabanin arkasindasin
Bu durumda ya video hizlandi yada egimin hat safhadaydi.

Arabana kimse yavas demiyor masallah benimkinden hizlisindir da
Suan senin yapacagin en iyi sey yatip uyumak
Selametle

stlegal
27-02-2014, 01:20
bu meganın hiç bir arkadaşı çekmedimi sizde koyun ben komple kesip biçmeden koyuyorum

Throttle
27-02-2014, 01:21
ya ben anlatamadim ya sen anlamadin bu egk20 ninde kadrani 8 saniye falandir olcsen ama dbn de kadran tutmuo araclarla kadrana gore ewt 8 9 dbn ye gore 11 oke anlastik? ii geceler

_muhaRRem
27-02-2014, 01:22
ya ben anlatamadim ya sen anlamadin bu egk20 ninde kadrani 8 saniye falandir olcsen ama dbn de kadran tutmuo araclarla kadrana gore ewt 8 9 dbn ye gore 11 oke anlastik? ii geceler

demekki neymiş .. kadrana göre süre ölçüp 100-200 10 sn veya 9 sn gibi şeyler yazmıcakmışsın..

bu gece bunu tecrübe etmiş oldun işte ne güzel .

guwen_ar
27-02-2014, 01:23
Neredenmi vardim bu kaniya?
Gunduz 8 saniyelerden bahsediodun simdi 10saniye kosan arabanin arkasindasin
Bu durumda ya video hizlandi yada egimin hat safhadaydi.

Arabana kimse yavas demiyor masallah benimkinden hizlisindir da
Suan senin yapacagin en iyi sey yatip uyumak
Selametle

Alah alah.
Cocuk kadranim hatali diye bas bas bagirdi kadrana gore 8.50 buda imkansiz diye kac defa yazdi 11 falan yururum bence dedi bunlari sen hic okumadin mi ?

Throttle
27-02-2014, 01:25
Alah alah.
Cocuk kadranim hatali diye bas bas bagirdi kadrana gore 8.50 buda imkansiz diye kac defa yazdi 11 falan yururum bence dedi bunlari sen hic okumadin mi ?

bende merak ediorum okumus olamaz boyle yazdign gore gerci

Throttle
27-02-2014, 01:28
demekki neymiş .. kadrana göre süre ölçüp 100-200 10 sn veya 9 sn gibi şeyler yazmıcakmışsın..

bu gece bunu tecrübe etmiş oldun işte ne güzel .

kardesim ben bu gece bisi ogrenmedim ztn o konuyu adam akilli okuyan kadran hatadini navigasyondan bulup buna gore olcum yaptigimi ve o yuzden 225 e kdr bastigimi anlardi demekki okumamissin neyse kadran cekmek suc olmus kimse cekmesin dbn ile hic bi kadrn tutmaz cunku hepsi fazla

kadrana gore 100 200 demekle benim 100 200 um demek arsinda fark var

McS_R53
27-02-2014, 01:39
Cem abi benle denedikten sonra ne farklar var arabanda ? Çünkü ben bi bakıma bütün eksiklerimi tamamladım gibi. Bir arkadaşım deniyebilir EGK20'yle

Jeandan-R
27-02-2014, 01:42
F4R/F7R bir k20 olamıyor bu konularda malesef. Eski f4r yeni f4rT kullanıcısı olarak bunları söylüyorum. Kısa stroke bol alt devir torku, az devir malesef. Ha şehir içinde avantajdır f4r için, ***** k20nin alt devirleri daha ölü kare motor mantığından dolayı (Kendi fikrim, araştırmam yanlışlar olabilir)

Ama okanın aracı beklediğimden daha iyi yürümüş. Eg kasalı bir k20ye tutunmak kolay iş değil. Ki araç işi bilen, Hilmi abi gibi birinin elindeyse.

Yeri gelmişken, stock type-r var mı denemek için :D

_muhaRRem
27-02-2014, 01:48
kardesim ben bu gece bisi ogrenmedim ztn o konuyu adam akilli okuyan kadran hatadini navigasyondan bulup buna gore olcum yaptigimi ve o yuzden 225 e kdr bastigimi anlardi demekki okumamissin neyse kadran cekmek suc olmus kimse cekmesin dbn ile hic bi kadrn tutmaz cunku hepsi fazla

kadrana gore 100 200 demekle benim 100 200 um demek arsinda fark var

bundan bahsetmiştim
http://i.hizliresim.com/eol6rQ.png (http://hizliresim.com/eol6rQ)

Throttle
27-02-2014, 01:53
facede onu aratana kdr burda actigm konudaki postlarima baksaydn bence sorun yoktu bunlarida yazior olmazdn herneyse ii geceler

Throttle
27-02-2014, 01:56
F4R/F7R bir k20 olamıyor bu konularda malesef. Eski f4r yeni f4rT kullanıcısı olarak bunları söylüyorum. Kısa stroke bol alt devir torku, az devir malesef. Ha şehir içinde avantajdır f4r için, ***** k20nin alt devirleri daha ölü kare motor mantığından dolayı (Kendi fikrim, araştırmam yanlışlar olabilir)

Ama okanın aracı beklediğimden daha iyi yürümüş. Eg kasalı bir k20ye tutunmak kolay iş değil. Ki araç işi bilen, Hilmi abi gibi birinin elindeyse.

Yeri gelmişken, stock type-r var mı denemek için :D

ben o ilk cumlene katilmiyorum. tr icin imkan amacli solediysen ewt iolabilir ama verimlilik acisindanpaca sikntisi olmasa bence pek fark yok.

_muhaRRem
27-02-2014, 02:08
yeni video

GOPR0059 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=dTobTusZ7XM&feature=youtu.be)

4.dk ilk deneme 2.vites basıyor

5.dk30sn eg k20 3.vites basıyor (megane 2.viteste)

8.dk 50.sn eg k20 3.vites basıyor (megane 2.viteste)

10.dk 20.sn eg k20 2.vites 1 saniye geç arkadan basıyor

12.dk eg k20 devri 2.vites

Jeandan-R
27-02-2014, 02:26
ben o ilk cumlene katilmiyorum. tr icin imkan amacli solediysen ewt iolabilir ama verimlilik acisindanpaca sikntisi olmasa bence pek fark yok.

Verimlilik açısından. k20ler 280hp barajına dayandılar atmosferikte. Ben öyle bir F serisi makine görmedim. Ki unuttuğun birşey var yürüdüğün k20de itb yok :)

_muhaRRem
27-02-2014, 02:27
Verimlilik açısından. k20ler 280hp barajına dayandılar atmosferikte. Ben öyle bir F serisi makine görmedim. Ki unuttuğun birşey var yürüdüğün k20de itb yok :)

pistonda yokki

By_HaNNibaLL
27-02-2014, 02:29
yeni video

GOPR0059 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=dTobTusZ7XM&feature=youtu.be)

Hilmi abiye de maşallah şiir gibi vitesler kulaklikla dinliyorum :heyoo:

Jeandan-R
27-02-2014, 02:39
pistonda yokki

Orayı hiç görmemişim egz olunca piston vardır demiştim, sıkıştırma gelsin diye. Video çok güzel olmuş bu arada, şöyle vites atamadık renault yüzünden :D

taytay
27-02-2014, 06:09
Kazasız belasız bitmiş deneme maşallah.
Egk20 vitesler çok güzel :) Gidişi de zaten belli bişiy demeye gerek yok hızlandıkca açmış arayı .
Okan F7R 'ında böyle yürümesi hoşuma gitti maşallah.

XoR
27-02-2014, 07:07
Maşallah Cem abi & Okan, gazına sağlık Hilmi :)

stlegal
27-02-2014, 07:15
Hilmi abiye de maşallah şiir gibi vitesler kulaklikla dinliyorum :heyoo:

Hilmi degil.ben kullaniyorum bazi yerlerde dublor kullandim sadece

Beyler araba stock block sadece egzantrik ve kapak isli arabaya hard bir setup yapmadim zaten amac uzun sure sikintisiz kullanmakti

Cem.B
27-02-2014, 07:45

11 de çıkmaz kardeşim o halinle ztn bir kere 14 gördüysen konduramazsın ama gerçekelr öyledir bir umut dersin ama çıkarsın o alet yine yapıştırır sana 13-14 saniyeyi ekranında :)

aranızda 5-6 boy varsa 2.5-3 sn civarı yavaşsındır diğer araçtan

stlegal
27-02-2014, 07:54
Yanlis anlamayin ben turbo aracimda 1 saniye hizlanmak icin 15 bin dolar harcadim kolay degil sure kasmak

kelalper
27-02-2014, 08:01
Candan benim arabayi stock type r ile denersen valla doverim.

Bu arada gozden kacmasin hilmi okandan 70 kg agirdir heralde. Ayik olun.

type-RRR
27-02-2014, 08:06
money talks :) para önemli tabi ama her 15bin dolar harcayanın arabası en hızlı olmuyo ;)

Throttle
27-02-2014, 08:07
11 de çıkmaz kardeşim o halinle ztn bir kere 14 gördüysen konduramazsın ama gerçekelr öyledir bir umut dersin ama çıkarsın o alet yine yapıştırır sana 13-14 saniyeyi ekranında :)

aranızda 5-6 boy varsa 2.5-3 sn civarı yavaşsındır diğer araçtan

daha geçen konuda 1 saniye ara 2-3 direk 50 metrelerden bahsediliodu şimdi 5-6 boy 2-3 saniye oldu her 2 boy 1 saniye yani :D ha aramızdaki farkın en fazla olduğu denemenin videosu bu zaten k20 devrinde basıldığında en babası 4 tü zaten diğer bastığımız videolar nedense dıştan bir türlü gelmiyor kaç kere bastık videodan resim alabiliyorda resim aldıkları videoları neden yayınlamıyorlar hala anlamış değilim bu videodan resim alınmış ama videosu yok koysun bakalım şu resmi alan kişi videoyu arada 1 boy mu var 4 boymu karar versin herkes :icon_tup:

http://i1133.photobucket.com/albums/m590/jobyan/3478C8EA-86B8-40FD-A779-28E6C25483AE.png

Patisever
27-02-2014, 08:10
Maşallah araçlara tebrik,ederim Okan seni ve,diğer araç sahibi arkadasları

guwen_ar
27-02-2014, 08:17
3 saniye 5 boy vuuuuuu cok iyimis :D

iynn-RS
27-02-2014, 08:17
yeni video

öncelikler ıkı tarafıda tebrık edıyorum.

kımse darılmasın ne goruyosam ne dusunuyosam onu yazıyorum.

dışarıdan çekilmiş videolar herzaman oldugu gıbı burdada ben dahıl herkesı yanılttı.

ben fark yavas yavas acılıp 3-4 boya sabıtlenıyo dıye dusunmustum ama oyle bı durum yok.

şu videoya bakarak konusuyorum. ıkı araç arasında 100-200 de en az 2 sanıye fark var.

yan yana bastıklarında egk20 nın bırden kopması, arkadan bastıgında tutunma ve yakalama hızı bariz hızlı oldugunu gosterıyor.

egk20 tahmını 11 sanıyelerde yuruyo, f7r ı daha oncede soyledım 13 den assagı dusemez ki vıdeoya bakılırsa dusememıs.

Bu fark bencede eksikleri gidermekle yada sökmekle kapanmaz.setup değişikliği lazım f7r a.

Cem.B
27-02-2014, 08:18
daha geçen konuda 1 saniye ara 2-3 direk 50 metrelerden bahsediliodu şimdi 5-6 boy 2-3 saniye oldu her 2 boy 1 saniye yani :D ha aramızdaki farkın en fazla olduğu denemenin videosu bu zaten k20 devrinde basıldığında en babası 4 tü zaten diğer bastığımız videolar nedense dıştan bir türlü gelmiyor kaç kere bastık videodan resim alabiliyorda resim aldıkları videoları neden yayınlamıyorlar hala anlamış değilim bu videodan resim alınmış ama videosu yok koysun bakalım şu resmi alan kişi videoyu arada 1 boy mu var 4 boymu karar versin herkes :icon_tup:

http://i1133.photobucket.com/albums/m590/jobyan/3478C8EA-86B8-40FD-A779-28E6C25483AE.png

kardeşim ben ordada dedim ama yanlış hesap bir saniye 8 boy olabilirmi olamaz daha yanlış bir hesap var orda ben tecrübelerime ve hesaba göre söyledim tabi

hala öyle düşünüyorsanız ben birşey diyemem tabi

ama araban güzel gitmiş bencede bende 10 boy falan beklerdim

Throttle
27-02-2014, 08:20
Yanlis anlamayin ben turbo aracimda 1 saniye hizlanmak icin 15 bin dolar harcadim kolay degil sure kasmak

abi zaten 10 saniye altında bir araçtan saniye almakla 15 saniyelik bir araçtan saniye almak arasında uçurum var :icon_tup:

araçların arasındaki kilo farkı ikimizin arasındaki farktan (60kg) çok daha fazladır bence sen ayık ol ;)

guwen_ar
27-02-2014, 08:21
Tahminle konusmiyalim.bulusma noktasina gelindiginde dbn zaten k20 de takiliydi.
Cem abi solesin net alarak ne egimde ne cikardigini bitsin artik bu saniye muhabeti !

Throttle
27-02-2014, 08:26
öncelikler ıkı tarafıda tebrık edıyorum.

kımse darılmasın ne goruyosam ne dusunuyosam onu yazıyorum.

dışarıdan çekilmiş videolar herzaman oldugu gıbı burdada ben dahıl herkesı yanılttı.

ben fark yavas yavas acılıp 3-4 boya sabıtlenıyo dıye dusunmustum ama oyle bı durum yok.

şu videoya bakarak konusuyorum. ıkı araç arasında 100-200 de en az 2 sanıye fark var.

yan yana bastıklarında egk20 nın bırden kopması, arkadan bastıgında tutunma ve yakalama hızı bariz hızlı oldugunu gosterıyor.

egk20 tahmını 11 sanıyelerde yuruyo, f7r ı daha oncede soyledım 13 den assagı dusemez ki vıdeoya bakılırsa dusememıs.

Bu fark bencede eksikleri gidermekle yada sökmekle kapanmaz.setup değişikliği lazım f7r a.

k20 nin şanzımanı benim şanzımandan çok fazla kısa ben 3 ü bitirmeye uğraşırken o nerdeyse 4 ün sonlarına gelmiş oluyor başta gaz tepkimesi benden çok çok iyi ama ara 1-2 boy olduktan sonra öyle başta koptuğu gibi olmuyor özellikle 150-160 lardan sonra çok yavaş açılıyor dediğimgibi dıştan çekilen videolarda gelse çok daha iyi olcak araç içikameralar birbirimizi çekmedi hiç şu foto alınan videolar gelemedi bi türlü neyse sonuç olarak daha yapılacaklar var inş tekrar deneme şansımızda olur bende aracın bu haliyle nasıl olduğunu görmüş oldum.

ErT_ThM
27-02-2014, 08:32
Maşallah deneyen araçlara eğer fark 3 boy ise f7r çok iyi gitmiş sizde video yokmu okan?

miniks
27-02-2014, 08:34
Okan ve okanin yaninda gelen arkadaslardistan cekilmis toplam 3 video mevcut

Hepsinde fark ayni hatta daha fazla llqnda var

kendinizi kandirmayin ve inandirmayin bu benim devrimde basilan video falan degil

burda insanlarida yanlis yonlendiriyorsunuz bir konsey kurmussunuz 3 boy oluyora herkes inandi nerdeyse

distan cekilen videoda 6 boydan assa fark yok hicbirinde

boyle yandan cekilmelerle gercek farklar belli olmaz

ben arac ici benl ceken videolari eksiksiz kesmede koydum

sende seni ceken vidslari hic eksiksiz kesmede tek parca olarak koyarmisin

dunde beri beni cekmis diyip bahane ederek koymuyorsun sende bir koyda bizde onu izliyelim bakalim senin kameranin kadrajinda nezaman ayriljyor EGK20

Cem distan olan oteki iki videoyuda eklermisin bugun lutfen

Basar basmaz kopuyorum ne 3 4 boyundan bahsediyorsunuz dunden beri kandirmayi kendinizi

dun utanmadan akitarak basiyorsun dedin turlu turlu seyler soyledin videoyu izleyenler karar versin herkss izlesin varmi aktma yada baska hile hurda

ulan arkandan basiyorum baskasi olsa denemeyi birakir

senin devrinde basiylrum her seferinde 3 te

2 de bastigimizda ne oldugunu gordun onuda diyorsun distan cekilen video birakin bu isleri

kazasiz belasiz sag salim denedik

emegine araci a ayagina saglik ama suraya yazarken delikanli gibi gazin herzaman dost kalalim

miniks
27-02-2014, 08:36
Okan ayni fotoyu koyup koyup durma bir aci bulmussun en yakin gozuken onu koyuyorsun

ben gectikten 1.5 saniye sonra kadraja geliyorsun ne 3 boyu

arkadan distan gorunenle kendini avutma sendeki videolari ekle buraya

bende senin vites atislarini merak ediyorum

stlegal
Istebguzelmkardeslerim biz bu yuzden dbn alin diyoruz biriniz 3 boy der biriniz 6 boy

STP
ıcten vıdeolarda basma anında sıdık zoruyla gecme yokkı adam barız ayrılıyor yanındankı o ıvmeyle boyun 3 olma luksu ımkansız. gerıden basıyor bırakmıyor bızım mantık arabaya guvenıyor cunkı. ust vıteste basıyor yıne ıvmelenme ve yandan ayrılma aynı. hılmı keske kamerayı on cama taksaydınız arkaya cevırıp

ahmetuzun
27-02-2014, 08:41
Bu konudaki dıştan cekılmıs vıdeo ya bakarak 3 boy demek kesınlıkle bence yanlıs vıdeo da temiz 5 boy var

Yukarıda arkadasın 3 sny 5 boy olayınıda anlayamadım

O hangı sürelerde olduguna göre bence degısır 7 sny lık bi arabayı 4 sny lik bi araba 5 den fazla gecer ;)

Throttle
27-02-2014, 08:42
abi biz dostuz dostluğumuzda bozulmaz sorun yok
eksikler giderildikten sonra en azından deneyip görmek için kıyas açısından bir araç daha oldu
ben kimseyi birşeylere inandırma çabasında değilim sadece dıştan o gece en az 2-3 araç video çekti sizden (bizimkiler hariç) içleri flaş kaynıodu biz denerken yani farkı ne senin kamera ne benim kamera göstermiyor neden dışarki videodan resim almak yerine videoları atma gereği duymadılar bunu merak ediyorum

stlegal
27-02-2014, 08:42
Aksam yine deniyellimmi bu sefer sevimli gelmem okan yanindakinyancilara sahip ol kalp kirilicak tansiyonum cikmaya basladi

orhan_guney
27-02-2014, 08:44
bu kadar insan boşamı konuşuyor kime neyi ıspat etmeye çalışıyorsunuz adam geçmiş video koymuş bariz belli aca aca giidyor arayı varsa videonuz koyun izliyelim, bugun senin denediğin adamlar hergün sokakda deneme yapan adamlar değil.kırk yılda bir denemeye cıkıyorlar, saygı duymuş kalkmış gelmiş kırmamış sizi, denemiş geçmiş, video koymuş tebrik edin, herşeye itiraz yapıyorsunuz, son zamanlarda.

shumi
27-02-2014, 08:46
maşallah iki aracada...sonuç normal cem kesene bereket egk20 çok iyi olmuş...hilmi maşallah,ne olursa sürüyosun be hacı abi :D

miniks
27-02-2014, 08:47
Tamam okan 3 boy geçtik

Sen eksiklerini yap gider ara bizi header ayar ne eksigin varsa herşeyin tam olsun ama

Ertuğrul senin honda aynı duruyorsa birkezde seninle deneyelim bizde cemin aracının farkını görmüş oluruz

Throttle
27-02-2014, 08:48
bu kadar insan boşamı konuşuyor kime neyi ıspat etmeye çalışıyorsunuz adam geçmiş video koymuş bariz belli aca aca giidyor arayı varsa videonuz koyun izliyelim, bugun senin denediğin adamlar hergün sokakda deneme yapan adamlar değil.kırk yılda bir denemeye cıkıyorlar, saygı duymuş kalkmış gelmiş kırmamış sizi, denemiş geçmiş, video koymuş tebrik edin, herşeye itiraz yapıyorsunuz, son zamanlarda.

ben gecenin ilk mesajında gerekli tebriği sonucu yazdım orhan güney o konuda sıkıntı yok k20 benden hızlı bununda bilincinde geldik ve geçti konu kapanmıştır uzatmaya gerek yok

Throttle
27-02-2014, 08:49
Tamam okan 3 boy geçtik

Sen eksiklerini yap gider ara bizi header ayar ne eksigin varsa herşeyin tam olsun ama

Ertuğrul senin honda aynı duruyorsa birkezde seninle deneyelim bizde cemin aracının farkını görmüş oluruz

turbo hondayla denedikten sonra ne gelişmeler yapıldı araca abi ?

Kaaner
27-02-2014, 08:50
Araçlara maşAllah öncelikle.Ben su sekilde yorumlarım 3 boyu içerden cekimleride izledim ilk gaza basışlarıda seyrettim megane gaza oturduğun cok cok erken arkaya düşüyor yani civicteki bu ivmelenme nerdeyse 6 vites'e kadar devam ediyor duymanız lazım ayrıca civic kendisi roll yapıyor gibi roll baslangıcından sonra suda var 3 boy olan fark orta aynada yan aynada ısık yansıması yapar bunlardan iz yok hal boyle olunca 3 boy cok cok ıyımser kalıyor.

Koydugunuz fotoğraf acı değişiklikleri hep goz yanıltır ayrıca ilk basıs anında cekilmiş olması cok mumkunku bu bence oyledir ama siz bence boyları tartısacagınıza arabanızı hızlandırıp kendinizi geliştirmeniz cok daha doğru olacaktır.

Gry
27-02-2014, 08:51
Cem abi , white Rs ile egk20 denemesi oldumu yada olsa durum ne olur

stlegal
27-02-2014, 08:52
turbo hondayla denedikten sonra ne gelişmeler yapıldı araca abi ?

Filitre aldim bu

orcunnn
27-02-2014, 08:52
Biz her denemenin en sonundaydik ve gorduk 5 boy diyebiliriz ortalama olarak yani kimse yanlis anlamasinda gecmek bu kadar olur yani ne tutunma var ne bsy nerden diyebiliyoruzki reno iyi yurumus diye? Sonuc olarak iki arabada yuruyo biri durmuyoki 20 boy olsun denen bant belli 70-80 / 220-230 fark en az 5 boy okan gazi birakmistir fln biz daha fazlasinida gördük bazi yerlerde

He kendi klasmaninda lafim yok white rs ile denenirse bence ne kadar iyi veya kotu gittigi belli olur ama hondalarin karsisinda sonuc zor iyi giden 52 li 106 yida bence gecemez orda okanada soyledim
Massallah her iki aracada

selçuk saçmalamısn hiç darılma white rs reg 106 en iyi halinden hızlıydı selçuk
o günden bugune bir sürü iş yapıldı herkes üstüne her gün bişeyler koyuyor

şimdi sence bu araba reg 106 yavaşmı yada aynımı ben onu anlamadım kanka

stlegal
27-02-2014, 08:53
Cem abi , white Rs ile egk20 denemesi oldumu yada olsa durum ne olur

Onu bana degil.deniyen mamiye sormak.lazim fikrim.yok ne olur

ErT_ThM
27-02-2014, 08:55
Tamam okan 3 boy geçtik

Şuan ufak tefek değişikler yapıorum birkaç güne çıkıcak inşallah deneriz cem abi ile tekrardan haaber vericem çıkınca arabam:icon_tup:

Throttle
27-02-2014, 08:56

benim anlamadığımda selçuk ve diğer arkadaşlar o gece f7r white rs ten şuan hızlıdır dediler
şimdi ise pt52 li 106yı geçemez olduk
reg106 white rs i geçiomuydu ki burdada bi çelişki var benim bildiğim geçiliyodu

Selcuk_RoL

Benmi sacmalamisim orcun daha dun bu reno 10 saniyeler kosar diyordun nooldu :D 14 gördük dbn de hadi egim fln 12 olsun sen baya cözmüssun olayi 10 sec derken

Sh4rk
Egk20 masallah kesenize bereket ;)

Cem.B
27-02-2014, 08:58
Bu konudaki dıştan cekılmıs vıdeo ya bakarak 3 boy demek kesınlıkle bence yanlıs vıdeo da temiz 5 boy var

O hangı sürelerde olduguna göre bence degısır 7 sny lık bi arabayı 4 sny lik bi araba 5 den fazla gecer ;)

o arkadaş benimde onuda hesaplamak lazım benim konuştuğum metreler 12-14 sn ler için

ama doğrudur 1 sn 8 boy diyelim keyfimize bakalım

ahmetuzun
27-02-2014, 09:00
o arkadaş benimde onuda hesaplamak lazım benim konuştuğum metreler 12-14 sn ler için

Ben sizden bahsetmemiştim yazdığınızda görmedim ama sizde ole düşünüyorsanız sizin içinde solemiş olurum

Selcuk_RoL
27-02-2014, 09:01
benim anlamadığımda selçuk ve diğer arkadaşlar o gece f7r white rs ten şuan hızlıdır dediler
şimdi ise pt52 li 106yı geçemez olduk
reg106 white rs i geçiomuydu ki burdada bi çelişki var benim bildiğim geçiliyodu

Ordada soyledim okan araban iyi ama white ile ne olur bilmem dedim baskasi demis olabilir white tan daha hizlidir diye neyse 52 konusuna ve reg106 ya gelince reg te beyin yoktu suan reg yururunde beyinli olan bi 106 yi gecemez senin araban bunu ordada dedim hatta iner inmez dedim 52yi hafife alma diye ilk gaz tepkisi hicbiseye benzemez kacirdinmi elinden tavsan kac olur gecemez derken belki 106 da seni gecemez guzel savas olur ustlerde yakalarsin fln filan denemden belli olmaz ama yani 52 31 e benzemez onu soyliyim:)

orcunnn
27-02-2014, 09:03
Benmi sacmalamisim orcun daha dun bu reno 10 saniyeler kosar diyordun nooldu :D 14 gördük dbn de hadi egim fln 12 olsun sen baya cözmüssun olayi 10 sec derken

selcuk o araba 10 sonu 11 çıkartır yine söylüyorum bayır yukarı dbn mi olur

sen boşver dbn yi sorumu cevapla

white rs mi hızlı en iyi giden 52li mi bence üzerine çalışma yapılan araba hakkında yorum yapmam olmamış

o zaman bende yorum yapayım f7r rol 106 dan hızlı suan olurmu olmaz
kızman bana ama cagrı çocuk ugraşıyor arabasına bişey yapıp hiç mazaretsiz çıkmak için o yüzden kıstas vermen hoş degil

Throttle
27-02-2014, 09:04
Ordada soyledim okan araban iyi ama white ile ne olur bilmem dedim baskasi demis olabilir white tan daha hizlidir diye neyse 52 konusuna ve reg106 ya gelince reg te beyin yoktu suan reg yururunde beyinli olan bi 106 yi gecemez senin araban bunu ordada dedim hatta iner inmez dedim 52yi hafife alma diye ilk gaz tepkisi hicbiseye benzemez kacirdinmi elinden tavsan kac olur gecemez derken belki 106 da seni gecemez guzel savas olur ustlerde yakalarsin fln filan denemden belli olmaz ama yani 52 31 e benzemez onu soyliyim:)

ilk gaz tepkimesini ben k20 içinde söylüyorum ilk gaz tepkisi önemli tabiki ama sonrası için o tepkimeyi devam ettircek güçte lazım oda k20 de olduğu için ara kapanmadı reg106 nın beyninivs bilmem sonuçta pt52 de takılı kaldın 52 li 106 52 lidir osu busu eksik dersen bendede çok şey eksik :)

şuda var 106 lar 52 li falan hard setup olduğu zaman çoğu kapıyı bagajıkaputu fiber yapıo reg106 da teneke misaliydi sende iyi biliosun
bir araçtan ortalama 100kg atılırsa ilk gaz tepkimesi ve 200kmh a kadar kaç boy iyileşir bununda bence bilincindesin söktürme bana kapıyı bacayı kaputum bile orjinal :)

B.Aktepe
27-02-2014, 09:10
Okan -2.2 eğimde 11.9 yapmışsın. Dün geceki en iyi ölçümün bu. Yayınlayacağım.

Tebrikler.

Throttle
27-02-2014, 09:11

Okan -2.2 eğimde 11.9 yapmışsın. Dün geceki en iyi ölçümün bu. Yayınlayacağım.

Tebrikler.

ilgin için teşekkürler abi inş dahada geliştiririz :icon_tup:

miniks
27-02-2014, 09:13
bu koydugun fotograf basar basmaz cekılmıs herhalde. :))

AHMET

miniks
27-02-2014, 09:14
oha 11.9 cok ıyı masallah. tebrık ederım.

AHMET

Throttle
27-02-2014, 09:16

AHMET

saol abi inş dahada iyi olur eksiklerden sonra

orcunnn
27-02-2014, 09:19

AHMET

daha iner abi full süre yapmaya çıkılsın

okan sen bu arada süre alırken nasıl bastın yine 2 vitesmi başladın

süreyide 2 vites atarak almışındır şimdi

miniks
27-02-2014, 09:19
Şuan ufak tefek değişikler yapıorum birkaç güne çıkıcak inşallah deneriz cem abi ile tekrardan haaber vericem çıkınca arabam:icon_tup:

İyide sen değişiklik yaparsan biz anlamayızki EG nekadar hızlanmış :)

fzs106
27-02-2014, 09:23
maşallah araclara

Throttle
27-02-2014, 09:24
daha iner abi full süre yapmaya çıkılsın

okan sen bu arada süre alırken nasıl bastın yine 2 vitesmi başladın

süreyide 2 vites atarak almışındır şimdi

4 sonu kesiciye kalmassam galba dbn de 198 falan oluo o noktada 5 e atıorum yani çok ters bi ana gelio 200 ü görmesi ama beyinden deviri biraz daha açarsak aynı viteste tamamlayabilirim 200 ü
eğri falan oluosa bu dbn lerde belki görülür ordaki düşüş

Selcuk_RoL
27-02-2014, 09:25
Egk20 vs f7r - YouTube (http://youtu.be/6AgWehgP0ao)
buyrun fotonun videosu buda ilk denemenin sanirim hilmi abinin okana tunel yapma dedigi video bende baska cekim flnda yok

ErT_ThM
27-02-2014, 09:27
İyide sen değişiklik yaparsan biz anlamayızki EG nekadar hızlanmış :)

Hard bişiler yapmıyorm ya stacks ve görsel olarak değişiklik fazla bişey farketmez:)

Throttle
27-02-2014, 09:28
buyrun fotonun videosu buda ilk denemenin sanirim hilmi abinin okana tunel yapma dedigi video bende baska cekim flnda yok

saol selçuk

orcunnn
27-02-2014, 09:29
4 sonu kesiciye kalmassam galba dbn de 198 falan oluo o noktada 5 e atıorum yani çok ters bi ana gelio 200 ü görmesi ama beyinden deviri biraz daha açarsak aynı viteste tamamlayabilirim 200 ü
eğri falan oluosa bu dbn lerde belki görülür ordaki düşüş

sıkıntı okan herkes herşeyin farkında çok güel iş çıkartmışsın biraz matematikle o araba 10 sonu dbn çıkartır bunu yok olmaz diyenlere için söylüyorum bekleyin görelim diyorum

Selcuk_RoL
27-02-2014, 09:31

white rs mi hızlı en iyi giden 52li mi bence üzerine çalışma yapılan araba hakkında yorum yapmam olmamış

kızman bana ama cagrı çocuk ugraşıyor arabasına bişey yapıp hiç mazaretsiz çıkmak için o yüzden kıstas vermen hoş degil

Konun white ile alakasi yok kistas vermedin gotunuzden anlamayin ya baska reno yok sadece kendi dengi bir tek renault o var diye onu örnek verdim mevzuyu buraya getirdiniz denemeden belli olmaz evet 52li 106 white den iyi gidebilir yada yanyana yada az gerisinde denemeden belli olmaz 52 li bir arabam yok ama bizim junior rol var serkana rica ederim denerse bakariz white hazirsa oky

Selcuk_RoL
27-02-2014, 09:34

ilk gaz tepkimesini ben k20 içinde söylüyorum ilk gaz tepkisi önemli tabiki ama sonrası için o tepkimeyi devam ettircek güçte lazım oda k20 de olduğu için ara kapanmadı reg106 nın beyninivs bilmem sonuçta pt52 de takılı kaldın 52 li 106 52 lidir osu busu eksik dersen bendede çok şey eksik :)

şuda var 106 lar 52 li falan hard setup olduğu zaman çoğu kapıyı bagajıkaputu fiber yapıo reg106 da teneke misaliydi sende iyi biliosun
bir araçtan ortalama 100kg atılırsa ilk gaz tepkimesi ve 200kmh a kadar kaç boy iyileşir bununda bence bilincindesin söktürme bana kapıyı bacayı kaputum bile orjinal :)

106 nin yada senin sokuklugune kimse karisamaz istersen heryerini fiber yap ben kapisi fiber araba ile bile denedim problem yok sunuda soyliyim teneke misali dedigin reg de sadece bagaj fiberdi en ufak bi kesme bicme yoktu bnmde kaputum orjinaldi ve macun olarak arabada kac kat vardi:icon_tup:

miniks
27-02-2014, 09:35

Birisi bana sağ şeritte kamyon olup olmadıgını yada araç olup olmadıgını söylesin

Birtek benmi göremiyorum :D

Okan anladınmı şimdi neden tamponuma girme dediğimi kardeşim

her denemen böyleydi zaten benim özelligimdir önde araç varsa basmam herkes bilir hem kendimi hemde yanımdakini tehlikeye atıcak hiçbir deneme yapmadım bugune kadar

Throttle
27-02-2014, 09:36
Birisi bana sağ şeritte kamyon olup olmadıgını yada araç olup olmadıgını söylesin

Birtek benmi göremiyorum :D

Okan anladınmı şimdi neden tamponuma girme dediğimi kardeşim

her denemen böyleydi zaten benim özelligimdir önde araç varsa basmam herkes bilir hem kendimi hemde yanımdakini tehlikeye atıcak hiçbir deneme yapmadım bugune kadar

abi senin aracın içinden 4. dakkada bastığımız videoyu iyi izle bu ilk deneme dediğiniz video arkana girdiğim tek video hatta bak bakayım kamyonun yanından geçionmu geçmionmu bende yalan olmaz abi :icon_tup:

orcunnn
27-02-2014, 09:36
Konun white ile alakasi yok kistas vermedin gotunuzden anlamayin ya baska reno yok sadece kendi dengi bir tek renault o var diye onu örnek verdim mevzuyu buraya getirdiniz denemeden belli olmaz evet 52li 106 white den iyi gidebilir yada yanyana yada az gerisinde denemeden belli olmaz 52 li bir arabam yok ama bizim junior rol var serkana rica ederim denerse bakariz white hazirsa oky

ya selçuk neyin götünden anlayacam kafanıza göre hesap yapıyon

52 li beyinli araba demişsin o zaman um vardı 52 en hızlı stup sen vardın
kırmızı rolde regden hızlı degil m5 denemesinden biliyoruz aynı gider
white rs kısık oldugu halde 200 3 4 boy gerisine düştünü biliyorum
hazır olunca cagrı haber verir benim arabam degil bende ugraşmıyorum o yüzden bişey diyemem ama en kısa zamanda cagrı deneme yapak diye biliyorum

miniks
27-02-2014, 09:38
Okan maşallah Kardeşim süren çok iyi bence alt 11 ler olur değişikliklerle

10 lar çok zor aracı kesmen lazım :D

miniks
27-02-2014, 09:39
abi senin aracın içinden 4. dakkada bastığımız videoyu iyi izle bu ilk deneme dediğiniz video arkana girdiğim tek video hatta bak bakayım kamyonun yanından geçionmu geçmionmu bende yalan olmaz abi :icon_tup:

sen benim yerimde bastığımızda kaç boy oldu onu delikanlı gibi söyle ben başka bişi istemiyorum :)

Ben seni kırmadım hep senin yerinde denedim ama orda da 3 boy değildi fark

selçuğun koydugu videoda daha 170 lerdeyiz aracın yanından geçiş hızımızdan belli

aLperTunga
27-02-2014, 09:39

Selçuk Junior da c2 emme ve beyin mi var? Ya arkadaşa bi rica etsen şu bizim Vh ile deneyelim.Geçeriz geçiliriz önemli değil.sadece aracın yürürünü görmek istiyoruz kanka,senden haber bekliyorum.

Throttle
27-02-2014, 09:41
Okan maşallah Kardeşim süren çok iyi bence alt 11 ler olur değişikliklerle

10 lar çok zor aracı kesmen lazım :D

sadece şunu söyliyim abi elini vicdanına koy cevap ver tamam süre 11.9 kabul bu halimle..

bu aracın kapılarını bagajını ve kaputunu fiber dökecez 106 lar gibi kapı içi olmucak
güzel bir custom headers yapılacak komple 70mm egzos konulacak (şuan 51mm)
f7r ın orjinal avansı 28.5 tir. Ben bunu portpolish yapıldığı için 25.5 e çektim orjinalden 3 birim kısık avansıda ethanolle destekleyerek 30 civarına çıkaracaz.
En son speclere görede dyno üzerinde magic murat ayarını yapacak tekrardan.

Bu işlemlerden sonra bu süre ne olucak söylermisin bana ?
çünkü buraya söylediğin yazıyı alıntı yapıcam bu işlemlerden sonra ölçünce :icon_tup:

Selcuk_RoL
27-02-2014, 09:42
ya selçuk neyin götünden anlayacam kafanıza göre hesap yapıyon

52 li beyinli araba demişsin o zaman um vardı 52 en hızlı stup sen vardın
kırmızı rolde regden hızlı degil m5 denemesinden biliyoruz aynı gider
white rs kısık oldugu halde 200 3 4 boy gerisine düştünü biliyorum
hazır olunca cagrı haber verir benim arabam degil bende ugraşmıyorum o yüzden bişey diyemem ama en kısa zamanda cagrı deneme yapak diye biliyorum

Ya orcun bak isine hadi bos konusma allah askina neyi biliyonda konusuyosun ya ben reg le denerken M5 te yazilim yoktu sonra bordo ile denedigimiz hali yazilimli hali bordo reg kadar sokuk degil bagaj fln ustunde reg le bordo nun arasinda 10 hp var bilip bilmeden bi konusma ya ben daha hicbir kiritikte yanilmadim bana anlatma sen araba ne benim ne senin bos muhabet cagri bitirsin zaten konusurum ben onunla cocukta denerse goruruz

Throttle
27-02-2014, 09:43
sen benim yerimde bastığımızda kaç boy oldu onu delikanlı gibi söyle ben başka bişi istemiyorum :)

Ben seni kırmadım hep senin yerinde denedim ama orda da 3 boy değildi fark

selçuğun koydugu videoda daha 170 lerdeyiz aracın yanından geçiş hızımızdan belli

senin devrinde basınca dbn 200 lerde benim kadranım 225 te 4 sonu yani temiz 5-6 boy vardı :icon_tup:

Selcuk_RoL
27-02-2014, 09:44
senin devrinde basınca dbn 200 lerde benim kadranım 225 te 4 sonu yani temiz 5-6 boy vardı :icon_tup:

Bunu harbi yazdiysan helal iste bu abi gercek dogru yorum :icon_tup:

miniks
27-02-2014, 09:48
sadece şunu söyliyim abi elini vicdanına koy cevap ver tamam süre 11.9 kabul bu halimle..

bu aracın kapılarını bagajını ve kaputunu fiber dökecez 106 lar gibi kapı içi olmucak
güzel bir custom headers yapılacak komple 70mm egzos konulacak (şuan 51mm)
f7r ın orjinal avansı 28.5 tir. Ben bunu portpolish yapıldığı için 25.5 e çektim orjinalden 3 birim kısık avansıda ethanolle destekleyerek 30 civarına çıkaracaz.
En son speclere görede dyno üzerinde magic murat ayarını yapacak tekrardan.

Bu işlemlerden sonra bu süre ne olucak söylermisin bana ?
çünkü buraya söylediğin yazıyı alıntı yapıcam bu işlemlerden sonra ölçünce :icon_tup:

Eğer komple bagaj kapılar kaput fiber yaparsan

aracada bir 20 hp koyarsan ozaman yüksek 10 ları görürsün ama bu haline beygir koyarsan alçak 11 ler

Throttle
27-02-2014, 09:49
Bunu harbi yazdiysan helal iste bu abi gercek dogru yorum :icon_tup:

Selçuk bana denemeleri tek tek sorsanız size bunları zaten anlatıcam ama çok deneme yaptık farklı farklı sonuçlar çıktı benimdevrimde basınca bu fark o hızlara kadar yarıya düşüyor hepsi o başından beri anlatmak istediğim bu neyse valla sıkıldım bu muhabetten cem abinin k20 hızlı maşallahdiyorum tekrardan. zaten dynodynamics te 250 leri gören o kasada bir araç yerinde durmaz durmuyorda :icon_tup:

Bilal abi benim dbn yi süre bölümüne konu olarak açarsan sevinirim. eğri falan varmı merak ettim ?

miniks
27-02-2014, 09:49

Teşekkür ederim kardeşim

sen bir an önce hızlandır tekrar deneyelim

Dyno dynamics 243 hp

beygirleri yükseltme lan :)

dragon07
27-02-2014, 09:50
maşallah okan aracın çok güzel gidiyor swaplı bir hondaya karşı ..
okanın tek sıkıntısı süreydi 9-10sn gittigini zannediyordu onunda öyle kolay olmayacagını görmüş oldu :D

headersını eksiklerini yapsın arabayı iyice söksün birazda toulen koysun düz 11 yapar megane .

Throttle
27-02-2014, 09:51
Eğer komple bagaj kapılar kaput fiber yaparsan

aracada bir 20 hp koyarsan ozaman yüksek 10 ları görürsün ama bu haline beygir koyarsan alçak 11 ler

yakıt avans ayar ve headers ile 20hp gelmezmi sence bu sıkıştırmada bir motora ?

10 saniyeler hedefimçünkü şuanda

gokcell13
27-02-2014, 09:53
Deneyen araclara massallah Egk20 goz doldurmus sesi de mukemmel.Aradaki fark 3 boydan biraz fazla gibi.

s2k
27-02-2014, 09:54
Aksam yine deniyellimmi bu sefer sevimli gelmem okan yanindakinyancilara sahip ol kalp kirilicak tansiyonum cikmaya basladi

Bende gelicem hem tansiyonuna bakarım :D:D:D

Can's
27-02-2014, 10:01

abı kucuk tansıyona bakan hemsıre ablalarda olucak mı?

orhan_guney
27-02-2014, 10:01
doktor sene 2008 izmitte pistte Anlıyamazsınn. ::)

Throttle
27-02-2014, 10:07
maşallah okan aracın çok güzel gidiyor swaplı bir hondaya karşı ..
okanın tek sıkıntısı süreydi 9-10sn gittigini zannediyordu onunda öyle kolay olmayacagını görmüş oldu :D

headersını eksiklerini yapsın arabayı iyice söksün birazda toulen koysun düz 11 yapar megane .

o süre sıkıntısı yoktu bende ben hiçbir zamanda zaten 9-10 çıkarırım demedim ben sadece bir kadran çektimherkes kadrana göre yorum yaptı :D
Üstüne basa basa hata yüzdesini bile söyledim dün gecede baktık aynı hata yüzdesi yani doğru ölçmüşüm yüzde 13 fark var bunu bildiğimiz içinde 225 lere kadar basıp kafamıza göre süre aldık oda 11-12 arası çıkıodu zaten yani aynı çıktı yine beklediğimiz gibi

s2k
27-02-2014, 10:09
abı kucuk tansıyona bakan hemsıre ablalarda olucak mı?

Yok küçüklere hasta bakıcı ayarladım :D:D:D

doktor sene 2008 izmitte pistte Anlıyamazsınn. ::)

Sene 2000 sümeyye geldi mi :beuj:

guwen_ar
27-02-2014, 10:33
o süre sıkıntısı yoktu bende ben hiçbir zamanda zaten 9-10 çıkarırım demedim ben sadece bir kadran çektimherkes kadrana göre yorum yaptı :D
Üstüne basa basa hata yüzdesini bile söyledim dün gecede baktık aynı hata yüzdesi yani doğru ölçmüşüm yüzde 13 fark var bunu bildiğimiz içinde 225 lere kadar basıp kafamıza göre süre aldık oda 11-12 arası çıkıodu zaten yani aynı çıktı yine beklediğimiz gibi

Aynen moruk.
Kadran vidyosunda yazio zaten olan biten.defalarca yazmissin navigasyona gore 115-224 gibi.bole olcersen 11 gibi yazmissin zaten.kadrana bakmayin falan demissin.

Sewindim haci 11.9 gercekten iyi sure su halinle :icon_tup:

CocoRe
27-02-2014, 10:48

Rolling ile DBN almak tabikide farklı olacak, arabalar yan yana birbirlerinin rüzgarlarından yürüdükleri için DBN sürelerine kıyasla daha yakın gidebilir diye düşünüyorum.... Iki aracin 100-200'u arasında 4 saniye oldugunda dünyalar değişiyor

Mehzent s2000 100-200 Km/h : 8.77 Sec 357 Metre
Ygz typer 100-200 Km/h 12.979 sec 602 Metre

Uzmanın atladığı kısımda burası sanırım
Aradaki metre farkına bakıp kaba taslak bir boy hesabı yapılırsa farkın fazla olabileceğini anlıyorum
Arasinda 3-4 saniye olan iki araba denediginde, yavas olan ruzgarina giremeden hizli olan ayirir gider zaten buda bilinen bişey ;)

Throttle
27-02-2014, 10:49
kanka eksiklerden sonra hedefim 10sn inş kısmetse..

kelalper
27-02-2014, 11:02
Aferim okan o zaman benim megane butun herkesten kg. 11sn iyi deger o arabaya ama soyliim stock mapte hersey ustunde ben kullanarak 12,8 yapiodum _1 egimde. Demekki benden yavasmissin. Tantanan bosunaymis.

Throttle
27-02-2014, 11:12
Aferim okan o zaman benim megane butun herkesten kg. 11sn iyi deger o arabaya ama soyliim stock mapte hersey ustunde ben kullanarak 12,8 yapiodum _1 egimde. Demekki benden yavasmissin. Tantanan bosunaymis.

12.8 yapıosun ve benden hızlısın iyimiş abi :icon_tup:
biz 11.9 isek yavaşızdır senden

yasin_R
27-02-2014, 11:15

12.8 yapıyordun süreler bi yana kalsın :)

gns ya geciliyordun bende gns yi geciyordum o zamanlar.

yani dbn ile roll cok baska bişiy demekki...

burda emegi gecenin emeğine sağlk benim bidiğim tr de ilk

Throttle
27-02-2014, 11:18
benim anlamadığım 12.8sn ile beni nasıl geçiyorsun alper abi onu anlamadım arada koca 1 saniye var yani hemen hemen egk20 ile benim deneme gibi bişi olurmuş denesek :)

Nitekim Yasin abi yanlış hatırlamıosam oda 12.8 lerdeydi ygz roll yaptığı zamanlar sen ygz ile kafaburunmu gidiodun ?

Herşeyi bir yana bıraktım bak sen yazınca aklıma geldi şu zamanında çorluda bir mavi megane rs vardı hanı bana tır boyu falan atacak dediğin deneyemeden sattı aracı :D kim kime ne atardı tekrar düşün demekki öle bilmeden konuşmamak lazımmış..

Jeandan-R
27-02-2014, 11:41

Sende beni dövmeye yer arıyosun abi, geliyim de döv ikimizde rahatlarız :D bu arada stg2 yazılımı atalım mı şuna bi dbn de ben alayım

EREN34
27-02-2014, 11:42
Deneyen araclara masallah. Megane tahminimden daha geride kalmis.

Headers f7r icin ilac adeta. Headers ayar kayar daha iyi olacagi asikar ama videodaki eg civici gecmesi gene zor bence.

Nacizane tavsiyem;
- Sanzimani uzun gibime geldi. Ona bir el atilmali.
- Kapagi tekrar sokup barzo perf. degilse Kaan (ppr) gibi isi bilen birine yeniden isletin

Throttle
27-02-2014, 11:51
eren bahsettiğim eksikleri giderdiğimde kapatılmıcak bir fark yok geçme geçilme olayını bilmem
headers-avans-yakıt-hafifletme

bu fark kapanacak kafaya koydum :)
6AgWehgP0ao

stlegal
27-02-2014, 11:52
ya okan bak ben arabayı hızlandırıcam diye kasmıyorum bendemi el atsam :)

Throttle
27-02-2014, 11:53
ya okan bak ben arabayı hızlandırıcam diye kasmıyorum bendemi el atsam :)

atma abi biraz daha bekle gözünü sevem :D seni geçen biri çıkarsa ozaman düşünürsün şuanda görmüyorum istanbulda seni geçebilecek bi 2.0 atmosferik :) gerenk yok o yüzden takıl öle :D

s2k
27-02-2014, 11:53
eren bahsettiğim eksikleri giderdiğimde kapatılmıcak bir fark yok geçme geçilme olayını bilmem

Aslanım bi 5 snyelik videoya bide ordan kırptığın bi kara görüntüye tutulmuşsun yok bu ara kapanak geçme geçilme bilmem uzatıp duruyorsun. Dün aslan kaplandın Tır sokmuşlar arana işte bi el öpmeyi bil uzattıkça uzattın be

Throttle
27-02-2014, 11:55
Aslanım bi 5 snyelik videoya bide ordan kırptığın bi kara görüntüye tutulmuşsun yok bu ara kapanak geçme geçilme bilmem uzatıp duruyorsun. Dün aslan kaplandın Tır sokmuşlar arana işte bi el öpmeyi bil uzattıkça uzattın be

tamam abi büyüksün saygılar

s2k
27-02-2014, 11:57
tamam abi büyüksün saygılar

Yok lan tamam gaza geldim bende :D:D:D beni satıp gittiler sinirliyim :p

Throttle
27-02-2014, 12:00
valla otobanda beklioduk mafya gibi geldiler 4-5 araba sardılar etrafımızı kalabalıktı özgünler selçuklar mami abi cem abiler falan hayret unutmuşlar seni :D

@rd@
K20 100-200 de 480 mt yol kat etmiş
F7r 100-200 de 596 Mt yol kat etmiş
2 sn için iyi fark olmuş

mannerboy
megane iyi tutunmuş sonuçta yapılmamış bi araç yapılarak denenerek ortaya bişeyler çıkıyor honda arabası artık bayiye git listesi hazır :) biraz daha iyileştirmelerle baya yaklaşır megane kaldıki denediği araç k20 vede eg kasada video gayet normal iki tarafada tebrikler :)

Throttle
27-02-2014, 12:02
K20 100-200 de 480 mt yol kat etmiş
F7r 100-200 de 596 Mt yol kat etmiş
2 sn için iyi fark olmuş

iki aracında dbn leri koyulacakmı bekliyorumda ?

bu arada 2 saniye derken k20 9.9 saniye mi 100-200 ?

s2k
valla otobanda beklioduk mafya gibi geldiler 4-5 araba sardılar etrafımızı kalabalıktı özgünler selçuklar mami abi cem abiler falan hayret unutmuşlar seni :D

Ben biraz sığmıyorumda ondan kaçtı adi herifler :D:D:D

stlegal
Yok lan tamam gaza geldim bende :D:D:D beni satıp gittiler sinirliyim :p

manyaklaşma lan gel dedim kanaman tuttu :D

@rd@

Senınkınden önce yayınlandı bakabılırsın lısteye

stlegal
27-02-2014, 12:03

BENİMKİNİ koymasınlar moralin bozulur :D

s2k
27-02-2014, 12:04
manyaklaşma lan gel dedim kanaman tuttu :D

6da Gebzeden çıkıp konforlu ve bir o kadar torklu bemvee marka aracımla gelirim dedim ama siz erken çıktınız :D:D:D

Throttle
27-02-2014, 12:17
BENİMKİNİ koymasınlar moralin bozulur :D

yok abi aksine moralim düzeldi bu ne amk 9.8sn bi sttirol git yanımdan yani okadarda :D

XoR
27-02-2014, 12:24
6da Gebzeden çıkıp konforlu ve bir o kadar torklu bemvee marka aracımla gelirim dedim ama siz erken çıktınız :D:D:D

Cilası ve Tork'u senden fazla olan, senin arabandan daha geniş iç hacmi olan Super Saloon arabamla seni fena delerim :D denermiyiz ?

s2k
27-02-2014, 12:26
Cilası ve Tork'u senden fazla olan, senin arabandan daha geniş iç hacmi olan Super Saloon arabamla seni fena delerim :D denermiyiz ?

Her türlü denerim, ataşehirde başlarız kanatçı haydarda finish. Ekibi biliyorsun al sana açık davet :icon_tup: :D:D:D

stlegal
27-02-2014, 12:31
yok abi aksine moralim düzeldi bu ne amk 9.8sn bi sttirol git yanımdan yani okadarda :D

Saniyeler nasıl fark ediyor görüyyormusun çok ince detaylar :)

XoR
27-02-2014, 12:39
Her türlü denerim, ataşehirde başlarız kanatçı haydarda finish. Ekibi biliyorsun al sana açık davet :icon_tup: :D:D:D

1,5 porsiyon yerim ancak gelirsin ama kabul :p

Erdal Uzunoglu
27-02-2014, 13:01

ulan okan genemi tünel yaptın
tünel yapmadan geride kalınca da vites kacırdım diyosun ne alem adamsın
tünelci okan :)

Throttle
27-02-2014, 13:08
ulan okan genemi tünel yaptın
tünel yapmadan geride kalınca da vites kacırdım diyosun ne alem adamsın
tünelci okan :)

la bi git tünelmiş :D geçilince hemen tünel :D
neyse zaten artık o senle deneyen yavaş f7r yok ayıktırayım çok hızlanmaası lazım red in :D

s2k
27-02-2014, 13:15
1,5 porsiyon yerim ancak gelirsin ama kabul :p

Beyler duydunuz di mi :D:D:D @stlegal @miniks

Erdal Uzunoglu
27-02-2014, 13:19
la bi git tünelmiş :D geçilince hemen tünel :D
neyse zaten artık o senle deneyen yavaş f7r yok ayıktırayım çok hızlanmaası lazım red in :D

bizde yerimizde saymıyoruz kanqa bende onu ayıktırım :)

senı taktır edıyorum masallah azımlı cocuksun
sen yabancı degılsın gecılsemde verırım vıdeoyu bende her denemenın vıdeosu hemen hemen var ...

stlegal
27-02-2014, 13:20
Beyler duydunuz di mi :D:D:D @stlegal @miniks

Bize bi sey demedi delikanli cocuk koray yedigin hesabini yapmaz

Redbull
27-02-2014, 13:21
Ortaya yazıyorum gaz bırakmak işin o..puluğudur 2 boy oldu gazı bırak sonra beni 2 boy geçti de o 2 boy boyların başlangıcı araç 160-180km tam hakkıyla açmaya başlıyor arkadaki pornaya düşmesin diye gazı bırakıyor.
Bu sonuçla kimse kimseyi geçemez bile hatta baktın geöiliyorsun yarım boyda hemen gazı bırak.

Neyse deneyen araçlara maşallah.

kelalper
27-02-2014, 13:38
Ulan bi de okuma yazmayi sokseNiz ne guzel olacak. Stock map diorum yakit yok basinc 0.8 koltuklar uzerinde tesisat uzerinde egim daha az. Kafaniz mi iyi. Yazilimi atsam yetecek zaten.

Evet gnsye gecildim stage 1 map arizali volan ile. Ama onlar senin type r onden salip arkadan gelip gecmeye yetiodu be yasin. Daha sonra araba yapildiginda dump valve hortumu cikik red s2k ile yan yana yurudu 0.5 barda.

Throttle
27-02-2014, 14:21
Ulan bi de okuma yazmayi sokseNiz ne guzel olacak. Stock map diorum yakit yok basinc 0.8 koltuklar uzerinde tesisat uzerinde egim daha az. Kafaniz mi iyi. Yazilimi atsam yetecek zaten.

Evet gnsye gecildim stage 1 map arizali volan ile. Ama onlar senin type r onden salip arkadan gelip gecmeye yetiodu be yasin. Daha sonra araba yapildiginda dump valve hortumu cikik red s2k ile yan yana yurudu 0.5 barda.

abi illa konuda bişileri karıştırcan :)
sen şimdi yazılımsız yakıtsız tesisatla megane rs ile 12.8 yaptın yani :)
stock golf R la adamlar 16 altına inemiyor sen 12 lerden bahsedion stock megane rs le huoop naptın dur kanatların nerde :D

iynn-RS
27-02-2014, 14:30
abi illa konuda bişileri karıştırcan :)
sen şimdi yazılımsız yakıtsız tesisatla megane rs ile 12.8 yaptın yani :)
stock golf R la adamlar 16 altına inemiyor sen 12 lerden bahsedion stock megane rs le huoop naptın dur kanatların nerde :D

sadece yazılım ve egzozla leon cupra Ankarada 12 saniye yuruyo, istanbulda 11.5 flan yürür.

Ben bıldım bılelı alper abı megane rs le ugraşıyo bırakta o kadar yurusun :)

yasin_R
27-02-2014, 14:33
ulan bi de okuma yazmayi sokseniz ne guzel olacak. Stock map diorum yakit yok basinc 0.8 koltuklar uzerinde tesisat uzerinde egim daha az. Kafaniz mi iyi. Yazilimi atsam yetecek zaten.

benİ bk ve dbs harİcİ hİÇbİr araba gecemedİ be alper abİcİm...
Oda spec fazlalari vardi pİston cam vardi bk dada bunu cÜmle alemİ cİhan bİlİyor. Önden salip arkadan gelİp gecmeyİ bİlİyordu da nasil bİr cÜmledİr yazmayi sÜper bİlen abİm:) denemelerde hep bİ bahane vardir zaten kesİn benİmde oksİjen sensÖrÜm arizaliydı kesin :D

Throttle
27-02-2014, 14:40
sadece yazılım ve egzozla leon cupra Ankarada 12 saniye yuruyo, istanbulda 11.5 flan yürür.

Ben bıldım bılelı alper abı megane rs le ugraşıyo bırakta o kadar yurusun :)

okumuyonmu ibo yazılımsız diyor ? sen yazılımsız megane rs in yazılımlı egzoslu leon cupra ile yakın olabileceğinimi söylüyorsun ?
nesi ile uğraşmış yazılım dışında ? kimle denemiş kimi geçmiş

STP
27-02-2014, 14:47
benİ bk ve dbs harİcİ hİÇbİr araba gecemedİ be alper abİcİm...
Oda spec fazlalari vardi pİston cam vardi bk dada bunu cÜmle alemİ cİhan bİlİyor. Önden salip arkadan gelİp gecmeyİ bİlİyordu da nasil bİr cÜmledİr yazmayi sÜper bİlen abİm:) denemelerde hep bİ bahane vardir zaten kesİn benİmde oksİjen sensÖrÜm arizaliydı kesin :D

Bk da piston yoktu yasin :) okunmus uflenmis cam olabilir :D

iynn-RS
27-02-2014, 15:16
okumuyonmu ibo yazılımsız diyor ? sen yazılımsız megane rs in yazılımlı egzoslu leon cupra ile yakın olabileceğinimi söylüyorsun ?
nesi ile uğraşmış yazılım dışında ? kimle denemiş kimi geçmiş

Okuyorum hacı .

Ama ben okurken bı yandan kripto ile şifreleri kaldırıyorum :D

o yazından anlaman gereken megane rs ın en ıyı suresı 12.8 ;)

Throttle
27-02-2014, 15:27
Okuyorum hacı .

Ama ben okurken bı yandan kripto ile şifreleri kaldırıyorum :D

o yazından anlaman gereken megane rs ın en ıyı suresı 12.8 ;)

işte Alper abi öyle demiyor yazılımsız nerdeyse stock megane rs ile tesisatla bide en kötü sürem 12.8 diyor

yiğit
27-02-2014, 15:44
Stock map ile 0.8 basınçta bide ekstradan tesisat fln ağırlıkla 12.8 hayal süre megane için.tam bi düzgün yapılı stage 2 olursa herşeyi tam anca yapar o süreleri o kiloyla.

kelalper
27-02-2014, 15:51
yaw arkadaş stock map ile araba dr ecunun dynosunda 245 hp verdi. Yazılımı yapan özgün ölçümü yapan özgün.
Etrafada yalan borcumuz yok allaha şükür. Arabada bende değil şu anda. Eee. Allah allah.

Throttle
27-02-2014, 15:53
yaw arkadaş stock map ile araba dr ecunun dynosunda 245 hp verdi. Yazılımı yapan özgün ölçümü yapan özgün.
Etrafada yalan borcumuz yok allaha şükür. Arabada bende değil şu anda. Eee. Allah allah.

yani normal dynoda 270hp falan yazılımsız 0.8 bar ile aldın
yazılımsız sen megane rs ten 50hp ye yakın aldın motor içinede girmedin
senin aklın mantığın alıomu bunu :beuj:

kelalper
27-02-2014, 15:54
işte Alper abi öyle demiyor yazılımsız nerdeyse stock megane rs ile tesisatla bide en kötü sürem 12.8 diyor

Map stock evet. Üzerinde intercooler filtre 76 lık egzost ve cutout ve debriyaj kiti var. Arabada katalog cart curt varken Cansın ile denedik sadece seyretmeye çıktığım akşam denedik. Yan yana gidioduk. Cansının süresi 13.2. Bu da mı yalan.

iynn-RS
27-02-2014, 15:58
Alper abi stock map dedıgın kısık ayarmı yoksa gercekten fabrıkanın yaptıgı map mı ?

turbo16
27-02-2014, 15:59
atmosferikçileri anlamıyorum sen 150 bg başlıyorsun adam 200bg stock olarak artı kasa hafif atmosferikte bg almak kolay degil hadi aldın 60 70bg adam egsoz koysa gene önünde bg olarak ee ne anladım o kadar paraya emeğe;)

Throttle
Alper abi stock map dedıgın kısık ayarmı yoksa gercekten fabrıkanın yaptıgı map mı ?

yaw ne kısığı bildiğin fabrikasyon ellenmemiş map ile 270hp aldım diyor :D

kelalper
yani normal dynoda 270hp falan yazılımsız 0.8 bar ile aldın
yazılımsız sen megane rs ten 50hp ye yakın aldın motor içinede girmedin
senin aklın mantığın alıomu bunu :beuj:

bak güzel kardeşim dyno sonuçlarını git incele. Ne kat sayısına dokunduk ne bişeyine. Basınç okundu dyno üzerinde görünüo mu bilmiyorum. Özgün stock yazılımı attı denedi 245 hp verdi. Kendi yazılımını attı 266 verdi. Rs tuner yazılımı 255 verdi. Benden yarım saat sonra Zeki çıktı onun arabası 232 verdi. Benim suçum ne anlamadım. Yalan mı söylüyorum özgün ahanda burada. Loglarda dynosunda gider bakarsın. DV 1920 diye.
3 hafta önce de başka megane çıktı 208 verdi. Çocuk arabamda sıkıntı var dedi.

Throttle
27-02-2014, 16:00
atmosferikçileri anlamıyorum sen 150 bg başlıyorsun adam 200bg stock olarak artı kasa hafif atmosferikte bg almak kolay degil hadi aldın 60 70bg adam egsoz koysa gene önünde bg olarak ee ne anladım o kadar paraya emeğe;)

fakirin umudunu diosun yani :D

kelalper
27-02-2014, 16:02

Özgünün arabadan ilk çektiği stock map. Basınç 0.8 zaten. Yazılımı atanda o. Yaw Cansınla da denedik işte diyorum. Adamın derecesi 13.2. Süre ölçtüğümde bagaj boştu. Cansınla denerken arabada dünya katalog vardı. Yanyanaydık. Neden yalan söyliim ibo allah allah.

iynn-RS
27-02-2014, 16:03

Anlayamazsın. :D

400hp ye yakın cupram var , 180 hp lık clıo rs den aldıgım zevkın bı gramını almıyorum rollıng yaparken.

kelalper
27-02-2014, 16:05
Stock map ile 0.8 basınçta bide ekstradan tesisat fln ağırlıkla 12.8 hayal süre megane için.tam bi düzgün yapılı stage 2 olursa herşeyi tam anca yapar o süreleri o kiloyla.

Yiğit megane 2 rs hakkında bilgin ne kadar allah aşkına söylesene. Kaç tanesine bindin ya da uğraştın. Megane 3 ile uğraşıosunda megane 2 yi nereden biliosun ya da benim arabamı ne kadar biliosun.

turbo16
27-02-2014, 16:06
fakirin umudunu diosun yani :D

estafurlallah ama işin zor sen en limit cıktığında bile k20 daha yeni başlıyor doldurmaya bg olarak onlarda senin bg limiti zorladığında her zaman 40 50 bg üstünde olurlar

sen clio rs doldursan daha şanslı olurdun ama bu devirde hondalara karşı durmak zor:)

iynn-RS
27-02-2014, 16:08
Özgünün arabadan ilk çektiği stock map. Basınç 0.8 zaten. Yazılımı atanda o. Yaw Cansınla da denedik işte diyorum. Adamın derecesi 13.2. Süre ölçtüğümde bagaj boştu. Cansınla denerken arabada dünya katalog vardı. Yanyanaydık. Neden yalan söyliim ibo allah allah.

abi yalan soyelecek bısey yok da senın arabanın hp sı belllı kılosu bellı senın kılon bellı.

o hp de yapabılecegın en ıyı sure bence 12 sanıye bence.

daha ıyı dbn suren varsa koy bakalım bence.

arabayıda satmıssın zaten , candan dbn le olcun bakalım kac cıkacak.

turbo16
27-02-2014, 16:09
Anlayamazsın. :D

400hp ye yakın cupram var , 180 hp lık clıo rs den aldıgım zevkın bı gramını almıyorum rollıng yaparken.

yalnış anladın atmo karşı değilim başlıngıç setup yalnış 50 bg farkına tepkim

ama herkesin zevki tabiki:)

Throttle
27-02-2014, 16:11
estafurlallah ama işin zor sen en limit cıktığında bile k20 daha yeni başlıyor doldurmaya bg olarak onlarda senin bg limiti zorladığında her zaman 40 50 bg üstünde olurlar

sen clio rs doldursan daha şanslı olurdun ama bu devirde hondalara karşı durmak zor:)

clio rs ile f7r karakteristik olarak çok benzer f7r biraz daha önce çıkan bir blok serisi sadece çoğu şeyi clio rs ile aynıdır yanıltmasın ben sadece kilodan çok kaybediyorum. Onuda adam akıllı söküp bakmak lazım. İşin aslında bakarsan doğru k20 stock 200hp benim araç 147hp e kasasıda hafif ama önemli olan zor olanı başarmak zaten :icon_tup:

yiğit
27-02-2014, 16:16
Yiğit megane 2 rs hakkında bilgin ne kadar allah aşkına söylesene. Kaç tanesine bindin ya da uğraştın. Megane 3 ile uğraşıosunda megane 2 yi nereden biliosun ya da benim arabamı ne kadar biliosun.

Kapasitesi ve altyapısı benimkinden çok daha düşük olduğu için kendiminkiyle kıstas alarak söylüyorum.ben cai cooler wg dp varken kısık yazılım ile tesisatla o sürelerde gidiyodum anca ve 293hp ölçmüştük eski halindeyken.benim o zamanki halimde bile yanımda gidebilicek meg2 yoktu stock map ile o süre meg2 den mantık olarak çıkmaz eğim bol değilse,meg3 bile aynı dediğin halde olsa zor yani

yasin_R
27-02-2014, 16:19
Bk da piston yoktu yasin :) okunmus uflenmis cam olabilir :D

:D yok piston yoktu yeterince sıkıştırma vardı zaten:)

okunmuş üflenmiş cam leri yürürken sakladınız savaş usta bile sakladı...

ne gerek vardı lan hazır lafı bahsi geçmişken söyliym.

ben denemeye çıkarken ismi lazım değil naçizane güzel bi abim demişti yasin çıkma denemeye onlarda cam var sende yok. boşuna kendini videolarla geçildi reklamı yapıcaksın ben yok ya dedim. söz veriştik bi bakalım dedim.

büyük sözü dinlemek gerekmiş:D

BİLAL AKTEPEDEN ALDIĞIM DRAGCARTEL CAMLERİ TAKTIM ARABAYI TOPLADIM KAAN ATASEHİRDE ARABAMI KIRMASAYDI GÜZEL MOCOCO OLACAKTIDA RABBİM NASİP ETMEDİ:(

Throttle
27-02-2014, 16:21
selçuk yapmaz öle şeyy yaa dimi selçuk yaptınmı yokksa ???

:D:D

kelalper
27-02-2014, 16:25
Kapasitesi ve altyapısı benimkinden çok daha düşük olduğu için kendiminkiyle kıstas alarak söylüyorum.ben cai cooler wg dp varken kısık yazılım ile tesisatla o sürelerde gidiyodum anca ve 293hp ölçmüştük eski halindeyken.benim o zamanki halimde bile yanımda gidebilicek meg2 yoktu stock map ile o süre meg2 den mantık olarak çıkmaz eğim bol değilse,meg3 bile aynı dediğin halde olsa zor yani

Kapasitesi ve altyapısı senden düşük mü. Haha aynı motordan bahsediyoruz kafan mı iyi. Senin sıkıştırman 8.5 Megane 2 9.0. Komik olma. Benim eski arabamı bilmiosun ne bindin ne denedin. O yüzden konuşma bence. Yaw Cansın polo ile 13.2 çıkardı aynı stock map ve arkada dünya katalogla yan yana gidioduk adamla. Allah allah komik misiniz yaw?

bycrm
27-02-2014, 16:27
deneyen araclara maşallah:icon_tup:

yiğit
27-02-2014, 16:28
Kapasitesi ve altyapısı senden düşük mü. Haha aynı motordan bahsediyoruz kafan mı iyi. Senin sıkıştırman 8.5 Megane 2 9.0. Komik olma. Benim eski arabamı bilmiosun ne bindin ne denedin. O yüzden konuşma bence. Yaw Cansın polo ile 13.2 çıkardı aynı stock map ve arkada dünya katalogla yan yana gidioduk adamla. Allah allah komik misiniz yaw?
Düşük tabi meg2 ile meg3 arasında dünya fark var motor aynı ama çoğu şey değişik sonuçta sadece sıkıştırma değil.binmedim denemedim ama araç belli kg belli hp belli o süre mantıken zor geldi bana onu demek istiyorum.çıktıysada doğrudur ama inanamadım bi garip geldi bana:beuj:

STP
27-02-2014, 16:31
:D yok piston yoktu yeterince sıkıştırma vardı zaten:)

okunmuş üflenmiş cam leri yürürken sakladınız savaş usta bile sakladı...

ne gerek vardı lan hazır lafı bahsi geçmişken söyliym.

ben denemeye çıkarken ismi lazım değil naçizane güzel bi abim demişti yasin çıkma denemeye onlarda cam var sende yok. boşuna kendini videolarla geçildi reklamı yapıcaksın ben yok ya dedim. söz veriştik bi bakalım dedim.

büyük sözü dinlemek gerekmiş:D

Bi gerek vardiki yaptim :) ama bosuna oldu cunki zaten stg1 cams yay sapkasiz verecegi guc belliydi. Aleni olsada sikinti olmazdi :) fakat elinden geleni ardina koymamak en guzeli bunuda ogrendik :) sendede olan seylerin yok dendigini duyuyoduk ama yasin bilgin olsun :) konusuluyodu yani :)

yasin_R
27-02-2014, 16:38
Bi gerek vardiki yaptim :) ama bosuna oldu cunki zaten stg1 cams yay sapkasiz verecegi guc belliydi. Aleni olsada sikinti olmazdi :) fakat elinden geleni ardina koymamak en guzeli bunuda ogrendik :) sendede olan seylerin yok dendigini duyuyoduk ama yasin bilgin olsun :) konusuluyodu yani :)

ELDEN gelen arka ön biz işin keyfindeydik o zamanlar. artı kim ne demeişsse arkamdan dışardan kınıyorum:D *** atmak o kadar basit ki.BENİM ARABAMDAKİ MALZEMELER BELLİYDİ VE HALKA AÇIKTI MAMİ ABİ PERCOSANIM AN VE AN DENEMELER YAPIYORDUK. benim kimseden saklayacak tek bir parçam yoktu arabamda ben çıktım sizlere aslanlar gibi yürüdüm herkezle yrüdüm kimseye geri yapmadım kimseden bir çöpte saklamadım. HEM ÖYLE SEYLERİ BEN KENDİME YAKIŞTIRMAM VİCDANIM MÜSADE ETMEZ Selçuk. yalanla dolanla millet geçeceğime çıkar aslanlar gibi geçilirim...

STP
27-02-2014, 16:55
Beni kimsenin ne yaptigi ettigi ilgilendirmez. Bu camiada arabasinin speclerini dogru soyleyen kisi sayisi yok desem dogru olur :) bundan sonra bi araba yaparsam zaten detayini bi ben bi ustam bilir :)

_muhaRRem
27-02-2014, 17:02
Beni kimsenin ne yaptigi ettigi ilgilendirmez. Bu camiada arabasinin speclerini dogru soyleyen kisi sayisi yok desem dogru olur :) bundan sonra bi araba yaparsam zaten detayini bi ben bi ustam bilir :)

Bence ustaninda bilmesinee gerek yok. Sonra ustalar zan altinda kaliyor.

stlegal
27-02-2014, 17:09
Konuyu günah çıkarma yeri yaptınız delikanlı adam speclerini söyler söylemeyen adam orspudur bana görede adam değildir..

yasin_R
27-02-2014, 17:10
Iyi Vallahi gizli gizli spec yap kendinden dusuk specli arabalarla dene reklamini yap ticaretiniii yap nerde kaldi adalet hak hukuk cok erdem li bi davranis gelmiyor bana su ayrimm onemli tabi isin ne tarafindasin zevk mi ticaret mi...

Usta usta oldugu surece kimsenin zan altinda kalmasin a Gerek kalmaz yada insan kendini Araba cart curt icin zan altinda birakmaz muharrem

miniks
27-02-2014, 17:18
Arabada piston var egzantrik var dersin

kaç sıkıştırma ve ne egzantrik oldugunu söylemek zorunda değilsin

gel gelelim bugun yurt dışında bile adamlar hemen hemen aynı parçaları kullanıyorlar ve ne kullandıklarını dünya alem biliyor

siz niye tribe girdiniz anlamadım

sanki bir drag cartel bir prayontoo racing siniz

cvk_sport
27-02-2014, 17:18
Konuyu günah çıkarma yeri yaptınız delikanlı adam speclerini söyler söylemeyen adam orspudur bana görede adam değildir..

Konuda ki en dogru buldugum cumle helal olsun:icon_tup:

STP
27-02-2014, 17:19
Iyi Vallahi gizli gizli spec yap kendinden dusuk specli arabalarla dene reklamini yap ticaretiniii yap nerde kaldi adalet hak hukuk cok erdem li bi davranis gelmiyor bana su ayrimm onemli tabi isin ne tarafindasin zevk mi ticaret mi...

Usta usta oldugu surece kimsenin zan altinda kalmasin a Gerek kalmaz yada insan kendini Araba cart curt icin zan altinda birakmaz muarrem

BK ozaman senin icin yada dusuk setupli bi araba icin yapilmadi :) o an soylememek gerekti soylemedim soyleseydimde birsey farketmezdi :)

Ayrica kimseden adamlik ogrenecek degilim cok guzel adamlik yaparim ;) adam olmayi ogretirim ...

yasin_R
27-02-2014, 17:22

gel gelelim bugun yurt dışında bile adamlar hemen hemen aynı parçaları kullanıyorlar ve ne kullandıklarını dünya alem biliyor

Arabada ki sikistirmaa onemli degil ki neyaparsa yapsin AMA parca onemli bu camiadaa parca saklamak pek hos karsilanmiyor dimi.

Yok insanin vicdani hos olmuyor herkez emek para harciyor

STP
27-02-2014, 17:24

Stageini cr sini soylemedikten sonra var demeninde bi alemi yok bence.
Ne var diycekler soylemiyorummu diyceksin ? Oda garip kacar daha cok iskillendirir diye dusunuyorum

yasin_R
27-02-2014, 17:26
BK ozaman senin icin yada dusuk setupli bi araba icin yapilmadi :) o an soylememek gerekti soylemedim soyleseydimde birsey farketmezdi :)

Ayrica kimseden adamlik ogrenecek degilim cok guzel adamlik yaparim ;) adam olmayi ogretirim ...

Yok selcuk herkezin adamligi kendine :)
Icine siniyorsa kendince adamin dibisinnnn
Yasimizi basimizi almis insanlariz karekter zaten bu yasa kadar oturmustur insanda;)

_muhaRRem
27-02-2014, 17:27
Bana göre

Fully built araçlarda.

arabanın hacmini söylersin , kaputu açarsın nos kontrolunu yaptırırsın.

Kimse setup listesini söylemek zorunda değil. isteyen dener isteyen denemez.

STP
27-02-2014, 17:28
Bana göre

Limit yapılan atmosferik arabalarda .. Bolt onlar hariç..

Benim suanki dusuncem budur tamamen katiliyorum ...

stlegal
27-02-2014, 17:35

moruk varken yok demezsin ama var dersin kimseyi ilgilendirmez piston var kaç sıkıştırma sananne ..piston varmı yok valla stock bu kahpeliktir .aynı şeyi konuşuyoruz

yasin_R
27-02-2014, 17:38
Ya yeni yeni seyler uydurmayinn Allah askina Araba denerken onda o var bunda bu var bu hafta felanciii Sunu yapmiss bu stage 2 olmus diyip konusup muhabbetini yapip role cikiyoruz insanlar speck lere gore kistas almiyor muu ne kaput acmasi eski koye yeni Adet mi :)

_muhaRRem
27-02-2014, 17:38
moruk varken yok demezsin ama var dersin kimseyi ilgilendirmez piston var kaç sıkıştırma sananne ..piston varmı yok valla stock bu kahpeliktir .aynı şeyi konuşuyoruz

işte bizler birer lanet hondacılarız adamım yowww :D

stlegal
27-02-2014, 17:39
işte bizler birer lanet hondacılarız adamım yowww :D

üye oldum panpa hayırlısı be gülüm :D

Cliosportve
27-02-2014, 19:07
honda baya iyi gidiyor sesinden belli, acıkcası f7r biraz daha yakın olur diye dusunmustum ama honda baya hızlıymıs
bu arada arkadaslar her araba yapılır ama bu iş maddiyat işi
okana biz malzemeleri alırken gunun kosullarında yapabilicegimizin alabilecegimizin en iyisi aldık
aracta mevcut olan egzantrigin su an 5 yada 6 kalem ustu egzantrik mevcut lift veya derece olarak
diyeceksiniz neden almadınız, almadık cünkü o an ole gerekiyordu yay sapka degişmeden kullanılabilcek en yuksek egzantrigi aldık, bu aracın yayları cift yay seklinde ve yay ve sakaları asagı yukarı 1 egzantrik parasıydı
2.si okanda bahsetmemiş ama arabada ayarlı kasnak yok, ben egzantrikleri alırken detaylı konusmalarım sonucu bu egzantriklere ayarlı kasnak gerektigi emmeyi belli bir derece one yatırmamız egsozuda onun yarısı kadar geriye yatırmamız bize guzel bir getiri saglayacagı soylendi
bende sordum standart takarsak calısmazmı, calısır dediler ama ne verirse artık..
bunlar tabi alıcıyı ilgilendiren seyler ama sonucta aynı egzantrik ve pistonla yurtdısında maksimum omex beyinle ve araca özel uretilmiş itb ile 215 222 hp arası gucler almıslar 99 oktan benzinle
bence bu arac bekledigimden cok güzel oldu ama tabi bu paraya bu kadar iş yapacak birsey yok
yurtdısındakilere gore ayarlı kasnak guzel bir headers belki beyin farkı benzin farkı gibi eksikler veya degişiklikler soz konusu
sadece zannediyorumki kapak olayı biraz farklı oldu belki ordan bir avantaj saglamıs olabilir
sonuc olarak minimum paraya maksimum getiri almaya calıstık
he nolur ilerde alırsın üst seri bir egzantrik, ayarlı kasnak belki mekanik itici yayını sapkanı
ona gore bir ayar ve bunu yakıtla beslersin zannediyorumki cok zalim bir makina cıkar ama bu seferde sanzıman dayanmaz:D
neyse yani reno yuklemek sanıldıgı kadar zor degil birseyler yapmaya calıstık cogu sey el emegi goz nuru oldu zannediyorumki 3 asagı 5 yukarı basarılı bir arac oldu, ama tabi para harcamak lazım, renocu adam bir filtre alacagı zaman bile 3 ay dusunur e nasıl yuklensin bu arabalar:D

son oalrak megane 2 rs le megane 3 un motorları aynı degil belki sadece blok aynı
içindeki krank kollar piston egzantrik subap hepsi farklı
yakıt sistemi megane 2 nin bence verimsiz geri donusum olmadıgı için
kapak zaten baya farklı megane 3 te vvt var
vvt nin farkını sole dusunun cok benzer bir motor f7r la f4r clio rs
birinde vvt var digerinde yok
f7r da kapak bence daha guzel olmasına ragmen 20 hp daha dusuk clio rs e gore
megane 2 le megane 3 üde ole degerlendirin

Aytug

Throttle
27-02-2014, 19:31
honda baya iyi gidiyor sesinden belli, acıkcası f7r biraz daha yakın olur diye dusunmustum ama honda baya hızlıymıs
okana biz malzemeleri alırken gunun kosullarında yapabilicegimizin alabilecegimizin en iyisi aldık
aracta mevcut olan egzantrigin su an 5 yada 6 kalem ustu egzantrik mevcut lift veya derece olarak
diyeceksiniz neden almadınız, almadık cünkü o an ole gerekiyordu yay sapka degişmeden kullanılabilcek en yuksek egzantrigi aldık, bu aracın yayları cift yay seklinde ve yay ve sakaları asagı yukarı 1 egzantrik parasıydı
2.si okanda bahsetmemiş ama arabada ayarlı kasnak yok, ben egzantrikleri alırken detaylı konusmalarım sonucu bu egzantriklere ayarlı kasnak gerektigi emmeyi belli bir derece one yatırmamız egsozuda onun yarısı kadar geriye yatırmamız bize guzel bir getiri saglayacagı soylendi
bende sordum standart takarsak calısmazmı, calısır dediler ama ne verirse artık..
bunlar tabi alıcıyı ilgilendiren seyler ama sonucta aynı egzantrik ve pistonla yurtdısında maksimum omex beyinle ve araca özel uretilmiş itb ile 215 222 hp arası gucler almıslar 99 oktan benzinle
bence bu arac bekledigimden cok güzel oldu ama tabi bu paraya bu kadar iş yapacak birsey yok
yurtdısındakilere gore ayarlı kasnak guzel bir headers belki beyin farkı benzin farkı gibi eksikler veya degişiklikler soz konusu
sadece zannediyorumki kapak olayı biraz farklı oldu belki ordan bir avantaj saglamıs olabilir
he nolur ilerde alırsın üst seri bir egzantrik, ayarlı kasnak belki mekanik itici yayını sapkanı
ona gore bir ayar ve bunu yakıtla beslersin zannediyorumki cok zalim bir makina cıkar ama bu seferde sanzıman dayanmaz:D
neyse yani reno yuklemek sanıldıgı kadar zor degil birseyler yapmaya calıstık cogu sey el emegi goz nuru oldu zannediyorumki 3 asagı 5 yukarı basarılı bir arac oldu, ama tabi para harcamak lazım, renocu adam bir filtre alacagı zaman bile 3 ay dusunur e nasıl yuklensin bu arabalar:D

son oalrak megane 2 rs le megane 3 un motorları aynı degil belki sadece blok aynı

Aytug

abim nerdesin ya senin yorumun lazımmış en başından bu konuya valla helal olsun anlatmak istediklerimin çoğunu çıkarmışsın üşendim ben :D

Bu arada arkadaşlar ss f7r benim olduğu kadar Aytuğ abimindirde araçta en az benim kadar emeği var diyebilirim ne kafalar patlattık her gece o piston olsa kaç mm olsa hangi egzantrikle yay şapkamı koysak lifti kaç olsa hangi egzantrkle itb verim alır sıkıştırma nereye kadar olur olmalı vs vs vs :icon_tup:

guwen_ar
27-02-2014, 19:42

Aytug

Wayyy aytug abim nerdesin ya adamin dibi :icon_tup:

Jeandan-R
28-02-2014, 01:02
En sonunda siyahı us'yi satıp dv ile yürüyücem piyasaya. :D

shero
28-02-2014, 09:03
masallah araclara

osman 1.8t
28-02-2014, 22:45
vay arkadaş ondan sonra niye motora geçtin diyorlar işte bu yüzden hiç kimse birbirinin arkasından konuşmuyor sen geçtin ben geçtim yok güçler belli alayına gider :) en güzeli dostlar düşman olmuyor :) herkeze motora geçme daveti :)

stlegal
28-02-2014, 22:58
vay arkadaş ondan sonra niye motora geçtin diyorlar işte bu yüzden hiç kimse birbirinin arkasından konuşmuyor sen geçtin ben geçtim yok güçler belli alayına gider :) en güzeli dostlar düşman olmuyor :) herkeze motora geçme daveti :)

Haklisin valla hic motorla denemedik

EREN34
01-03-2014, 21:51

6AgWehgP0ao

Ben hala zor diyorum ama tabiki hedefinden şaşma. Azim insanlara karşı kırıcı olmadıkça iyidir 😊

R5 swap paklar seni hafiflik konusunda😃

EREN34
01-03-2014, 21:55
abim nerdesin ya senin yorumun lazımmış en başından bu konuya valla helal olsun anlatmak istediklerimin çoğunu çıkarmışsın üşendim ben :D

Bu arada arkadaşlar ss f7r benim olduğu kadar Aytuğ abimindirde araçta en az benim kadar emeği var diyebilirim ne kafalar patlattık her gece o piston olsa kaç mm olsa hangi egzantrikle yay şapkamı koysak lifti kaç olsa hangi egzantrkle itb verim alır sıkıştırma nereye kadar olur olmalı vs vs vs :icon_tup:

Kasnak için sana pm attım.

Volkann
01-03-2014, 22:09
Masallah deneyen araclara

AEAlmas
01-03-2014, 22:53
Maşallah araclara ethanol analyzer i tam okuyamadım ne nedir diye bs typerdaki

FeaTuRiNG
02-03-2014, 18:48
Aytuğ kim ? Selçuk üzerinde yazılar vs ? Üyelik beleşken

Maşallah araçlara..

PULAT
03-03-2014, 08:01

Maşallah araçlara..

adını bende çok duydum o vatandaşın ne ayaktır bilmem yırtık dondan çıkar gibi çıkıyor ara ara :D

Throttle
03-03-2014, 08:02

Maşallah araçlara..

adını bende çok duydum o vatandaşın ne ayaktır bilmem yırtık dondan çıkar gibi çıkıyor ara ara :D

yaw sizin iş güç yokmu loooowww :D

orcunnn
03-03-2014, 08:19
Bana göre

Fully built araçlarda.

bu aralar nos ne kadar takıldın muharrem

bence iş geçmeye gelmekse kimde ne oldugunun hiç önemi yok

yoksa herkes kontrole başlarsa bizde o iş boka sarar bence

artı bakılacak denir havada kalır gibime geliyor

mody
03-03-2014, 08:31
bu aralar nos ne kadar takıldın muharrem

bence iş geçmeye gelmekse kimde ne oldugunun hiç önemi yok

yoksa herkes kontrole başlarsa bizde o iş boka sarar bence

artı bakılacak denir havada kalır gibime geliyor

eğer aşırı besleme araçlar deniyorsa nosun bir önemi yok, ama atmosferik 2.0 araçlar deniyorsa ve biri nos basarsa aşırı beslemeye girer ki denemenin bir anlamı yok o zaman.

ama zaten üst sınıftaysan (outlaw gibi diyelim) kimsenin bişey bilmesine gerek yok, sen kaç shot nos basarsan basabilirsin, turbo araç kaç bar basabiliyorsa basar, hacimde keza öyle.

bence ileride roll yaparken vites kaçırmada geçme geçilme olayına dahil olacaktır amerikadaki gibi. Amerikada yapılan ciddi rollarda yok vites kaçırdım, yok çok sardım falan yok, fodepar olmadığı sürece yarış durmaz, umarım bizde öyle olur ;)

stlegal
03-03-2014, 09:02
eğer aşırı besleme araçlar deniyorsa nosun bir önemi yok, ama atmosferik 2.0 araçlar deniyorsa ve biri nos basarsa aşırı beslemeye girer ki denemenin bir anlamı yok o zaman.

ama zaten üst sınıftaysan (outlaw gibi diyelim) kimsenin bişey bilmesine gerek yok, sen kaç shot nos basarsan basabilirsin, turbo araç kaç bar basabiliyorsa basar, hacimde keza öyle.

bence ileride roll yaparken vites kaçırmada geçme geçilme olayına dahil olacaktır amerikadaki gibi. Amerikada yapılan ciddi rollarda yok vites kaçırdım, yok çok sardım falan yok, fodepar olmadığı sürece yarış durmaz, umarım bizde öyle olur ;)

yavaş yavaş ilerliyoruz kanka olucak onlarda..

despe
03-03-2014, 16:33
yavaş yavaş ilerliyoruz kanka olucak onlarda..

parada konuşçak mı :D

stlegal
03-03-2014, 16:44
parada konuşçak mı :D

Sanmam moruk