PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cooper S r56 modifiye ile ilgili

brs852
27-02-2014, 16:50
cooper s r56 almak için araştırmalara başladım araç bakarken bir yandan da parçaları öncesinde alıp montaja hazırlamak istiyorum ama hangileri gerekli hangileri gereksiz bir yatırım olur bununla ilgili bilinçlenmek istiyorum. yapmayı düşündüklerim..

headers ve downpipe (iskender yada emil usta)ses durumuna göre orta susturucu iptali yada orta ve son orjinal bırakmayı düşünüyorum
açık hava Filtresi (alta)
forge dumpvalve
forge yada alta intercooler (aracı daha geri götürüdüğü yada gereksiz olduğu hakkında bir şeyler söylenmekte)
3.35 Bobin
Methanol kit
Eibach Yay 30mm(çok fazla düşmesini istemiyorum 1 parmak boşluk yeterli olur)
Jcw buji
Ebc Fren disk ve balatalar
çelik fren horumları
greddy yağ tankı
Jcw body kit
ve en sonunda yazılım
bütçede sorunum yok araca katkı sağlamayacak bir şeye para yatırmak istemiyorum sadece birde başka ekleye bileceğim bir şey olursa önerilerinize açığım.

brs852
27-02-2014, 20:22
yok mu hiç bilgisi olan bu konuda bana yardımcı olabilecek birisi ?

R-13239
27-02-2014, 20:24
Alta filitreye para vermeyin, güç kaybından başka bir şey değil.

brs852
27-02-2014, 20:29
Alta filitreye para vermeyin, güç kaybından başka bir şey değil.

aaaa herkes çok memnun olduğunu söylüyor siz hangisini kullanıyorsunuz ?

R-13239
27-02-2014, 20:59
DoS V2 (http://www.defendersofspeed.com/dos-v2-r55-thru-r61-mcs-jcwcarbon-fiber-cai/)

brs852
27-02-2014, 21:05
DoS V2 (http://www.defendersofspeed.com/dos-v2-r55-thru-r61-mcs-jcwcarbon-fiber-cai/)

önerin için çok teşekkürler diğerleri hakkında fikrin var yada fikri olan var mı ?

DeNNis
27-02-2014, 22:30
kutu içinin bile altadan verimli olduğu söyleniyor.

benim aracımda itg kutu içi ve downpipe var, haftaya da yazılım yaptırmayı düşünüyorum.

bu spec yeterli olacak benim için. bujilerimin durumuna göre yazılım esnasında gerekirse jcw buji takarım.

dumpvalve benimde aklımda ama gerekli mi benim spec için bilmiyorum.

brs852
27-02-2014, 23:25
kutu içinin bile altadan verimli olduğu söyleniyor.

benim aracımda itg kutu içi ve downpipe var, haftaya da yazılım yaptırmayı düşünüyorum.

bu spec yeterli olacak benim için. bujilerimin durumuna göre yazılım esnasında gerekirse jcw buji takarım.

dumpvalve benimde aklımda ama gerekli mi benim spec için bilmiyorum.

Ben biraz daha yuklu giricem downpipe headers intercooler yazilim dumpvalve methanol falan bunlari kullananlardan yeterli bilgiyi alabilirsem cok iyi olucak mesela hava filtresi altadan vazgectim forge intercooler icinde gereksiz deniyor geri goturuyor falan deniyor bilemiyorum az buz para degil birsey kstmucaksa bosuna o kadar para vermeye gerek yok

brs852
28-02-2014, 13:12
peki downpipe headers kullanıp orta ve son susturucuyu orjinal bıraksam ses nasıl olur ?
intercooler gerekli mi yararı olur mu ?
methanol yararı olur mu zararları neler ?

bu soruları cevaplaya bilecek biri yok mu acaba ?