PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Teslim edilen kargonun açılması

aykt22
27-02-2014, 18:06
Bir kargo göndermistim içerisinde bir takım evraklar ve bir miktar para vardı kargo yerine ulaştığında içinde paranın olmadığını söylediler karşı taraftan sıkıntı yok bende kargoyu geri istedim çünkü alıcı gönderen kısmını kendim doldurmustum bir kez açılan kargo tekrar yapışmıyor diye biliyorum para taşımanında yasak olduğunu biliyorum bu saatten sonrada paranın geri dönüşü olmaz büyük ihtimalihtimal ama alan arkadaşın ceza alması için neler yapabiliriz başına gelen varmı ?

fatihcakin
27-02-2014, 18:08
Kargonun içine para koyduğunuzu nasıl kanıtlayacaksınız ?

aykt22
27-02-2014, 18:12
Işte birde o konu var kargoya parayı, kargo şirketinde bulunan masalarda koydum orayı gören bir kamera vardır heralde giden gitti suç bizim ama cezalandırılmalı yapan diye düşünüyorum

fatihcakin
27-02-2014, 18:19
Bu iş biraz karışık, güvenlik kameralarına yansıyan görüntüye bakarsak oradaki kargocu arkadaş kurar ihlali yapıyor, haliyle görüntüleri size vermeyebilir.

Jem89
27-02-2014, 18:24
Bir kargocu olarak cevaplayayım..

Birincisi parayı hiç bir şekilde geri alamazsınız.. O biraz acenta'nın insafına kalmış bir şey.. Çünkü kargoda para taşınması yasak.. Bir hak iddia edemezsiniz maalesef..

Paketi teslim alan kişi paketin yırtık olduğunu gördüğü zaman imza atmayıp tutanak tutturması gerekiyordu.. Onu yapmadıysa yine bir şey yapılamaz.. Çünkü imza atıldığı an alıcı paketi sağlam teslim aldığını beyan etmiş olur..

Müşteri hizmetlerini aramayın.. Bu söylediklerimi söylerler.. Teslimat yapan acentayı arayıp acenta sahibi ile görüşmek istiyorum diyin.. Yardımcı olursa o yardımcı olabilir..

Hangi kargo firmasıydı bu arada ?

aykt22
27-02-2014, 18:32
Aras kargo peki kargo yarın gelince alıcı ve gönderen kısmındaki yazı benim yazım değilse bir yere ulaşabilirmiyiz bu yoldan ?

Jem89
27-02-2014, 18:34
Aras kargo peki kargo yarın gelince alıcı ve gönderen kısmındaki yazı benim yazım değilse bir yere ulaşabilirmiyiz bu yoldan ?

Evet.. Poşet değişikliği yapmışlarsa ve sizin yazınız yoksa o zaman bir hak iddia edebilirsiniz.. Ama işi bilen bi kargocuysa o poşeti değiştirmez bantlar ve o şekilde geri getirir.. :)

Çok kaşarlığı var kargo işinin.. 1-2 kere eski kız arkadaşıma gelen kargo paketlerini açıp içine bakıp öyle dağıtıma çıkartmışlığım var :D

Serhat
27-02-2014, 18:43
Bende geçen hafta bizim komşunun kıskançlık gazabına uğradım. Kargocu bana gelen paketi benim zilimi çalmadan alttakine vermiş ve imza attırmışlar. Benimde haberim yok kargoyu komşunun oğlu getirdi ve poşet yırtıktı. Kargonun müşteri hizmetlerini arayıp şikayet ettim, ertesi gün gereği yapıldı dediler arayıp ama ne yapıldı bilmiyorum.

İnşallah paranız bulunur ve haksızlık varsa ortadan kalkar.

SNCKTR
27-02-2014, 19:07
Bir kargocu olarak cevaplayayım..

Birincisi parayı hiç bir şekilde geri alamazsınız.. O biraz acenta'nın insafına kalmış bir şey.. Çünkü kargoda para taşınması yasak.. Bir hak iddia edemezsiniz maalesef..

Paketi teslim alan kişi paketin yırtık olduğunu gördüğü zaman imza atmayıp tutanak tutturması gerekiyordu.. Onu yapmadıysa yine bir şey yapılamaz.. Çünkü imza atıldığı an alıcı paketi sağlam teslim aldığını beyan etmiş olur..

Müşteri hizmetlerini aramayın.. Bu söylediklerimi söylerler.. Teslimat yapan acentayı arayıp acenta sahibi ile görüşmek istiyorum diyin.. Yardımcı olursa o yardımcı olabilir..

Hangi kargo firmasıydı bu arada ?

+1 :) 3 ay mng bılgı ıslemdeydım bana gore acentadan degılde aktarma merkezınde patlatmıslardır kargoyu gecmıs olsun bu arada

G_TT_I
27-02-2014, 19:12
Kargonun icinde para olduğunu nasil anladida actit? Yolladigimiz her kargoyu acip tekrar mi kapiyorlar?

onursumer
27-02-2014, 19:19
Kargo isi sikintili bizimde surekli urunlerimiz kayboluyor 4 tane notebook gonderiyorum karsiya 3 tane gidiyor

Bizde cogu zaman kargo aktarma icin merkeze girerken ve cikarken tartildigindan agirliktan yakaliyoruz nerde patlatildigini

aykt22
27-02-2014, 19:51
Teşekkürler tüm cevaplar için bu ağırlık konusu güzel bu yoldan bir sonuca ulaşmamız için ne yapmalıyız neresini sorgulamayalız

Jem89
27-02-2014, 21:31
+1 :) 3 ay mng bılgı ıslemdeydım bana gore acentadan degılde aktarma merkezınde patlatmıslardır kargoyu gecmıs olsun bu arada

Aktarma merkezlerinde paketler bantlı sistem üzerinden gidiyor.. Elle müdahale çok az.. Ayrıca merkezler bu konuda hassas.. O yüzden dağıtan kişi de biter o iş :)

Kargonun icinde para olduğunu nasil anladida actit? Yolladigimiz her kargoyu acip tekrar mi kapiyorlar?

Yollanılan her kargo açılmıyor.. Fakat işi birazcık bilen kurye paketi eline aldığında içinde ne olduğunu çözebilir.. Ben kargoyla 10.000 tl para gönderdim.. Ama ayakkabı kutusuna koyarak :)

Kargo isi sikintili bizimde surekli urunlerimiz kayboluyor 4 tane notebook gonderiyorum karsiya 3 tane gidiyor

Bizde cogu zaman kargo aktarma icin merkeze girerken ve cikarken tartildigindan agirliktan yakaliyoruz nerde patlatildigini

Poşet dosyalar tartılmıyor maalesef.. 0-5 desi aralığında gittiği için onlar tartılmaz.. Boxlara koyulup üstüne kilit vuruluyor.. Sadece kutular tartılır..

Teşekkürler tüm cevaplar için bu ağırlık konusu güzel bu yoldan bir sonuca ulaşmamız için ne yapmalıyız neresini sorgulamayalız

Dediğim gibi.. Dağıtan acentayı araman lazım.. başka yolun yok.

Frid
27-02-2014, 21:36
Ben kargoyla 10.000 tl para gönderdim.. Ama ayakkabı kutusuna koyarak :)

böyle ulu orta ayakakabı kutusu para gönderdim vs deme istersen, 27 şubat olur sonra ahuahua :D :D

parayı koyduğunuzu görmüş olan biriside yapmış olabilir. geçmiş olsun

Jem89
27-02-2014, 21:43
böyle ulu orta ayakakabı kutusu para gönderdim vs deme istersen, 27 şubat olur sonra ahuahua :D :D

parayı koyduğunuzu görmüş olan biriside yapmış olabilir. geçmiş olsun

Paraları çok kolay bi şekilde sıfırlayabiliyorum sorun yok hahaha

Frid
27-02-2014, 21:56
Paraları çok kolay bi şekilde sıfırlayabiliyorum sorun yok hahaha

ahuahuauau o zaman sikinti yok :D :D

aykt22
27-02-2014, 22:02
tesekkurler cevaplar için tekrar dağıtan acentaya nerden ulasıcam pekı

SNCKTR
27-02-2014, 22:58
Aktarma merkezlerinde paketler bantlı sistem üzerinden gidiyor.. Elle müdahale çok az.. Ayrıca merkezler bu konuda hassas.. O yüzden dağıtan kişi de biter o iş :)

ben aktarmadan patlatılmıs cok paket gordum adamlar 100 tane samsung s4 yolluyolar acentaya gıdıyo pket patlak ıcınde 60 tane s4 var kaybolan paketler oluyor maquet dıye amelıyat malzemelerı satan bı fırma vardı onun kargosu kaybolmustu acenta sahıbı cıldırmıstı allah bılır ne kadar odemıstır bıde 1 aydır ozellıkle mng araclarını patlatıyorlarmıs profesyonel ıs yapıyolar kameralardan ızlemıstım hep aynı kısıler marmara bolgesındekı subelerın cogu araclarını patlattılar beklıyolar kargo teslıme gıtsın dıye sofor (tek kısı dagıtıma cıktıkları ıcın ) sonra aracı acıyor bıde en pahalısını calıyolar bu arada mng araclarını acmak o kadar basıtkı arabalar dokuluyor motoru calıssın yeter gorusundeler frenı tutmasada olur aracın kapılarını kıtlıyon yolda arka kapılar acılıyor

SNCKTR
27-02-2014, 23:01
tesekkurler cevaplar için tekrar dağıtan acentaya nerden ulasıcam pekı

bence sız kargo verdıgınız acentaya gıdın sıze ıllakı takıp numarası vermıslerdır (vermeselerde olur ne zaman gonderdıgınız soyleyın sıstemden baksınlar sıze hangı bolgede hangı subeye gıttıgını soylesınler hangı kuryenın dagıtıma cıkardıgını ve tel versınler gıdın acenta muduruyle konusun kameraları ıllakı vardır oturun ızleyın ben olsam boyle yapardım

sasuta
27-02-2014, 23:39
Benim de merak ettiğim bir şey var. Mesela netten alışveriş yaptığımızda anlaşmada "kargo içeriğini kontrol ettikten sonra imza atın aksi halde tutanak tutturun" ibaresi yer alıyor fakat bazı kargo kuryeleri buna yanaşmıyor bu işin aslı astarı nedir?

Jem89
28-02-2014, 01:03
Benim de merak ettiğim bir şey var. Mesela netten alışveriş yaptığımızda anlaşmada "kargo içeriğini kontrol ettikten sonra imza atın aksi halde tutanak tutturun" ibaresi yer alıyor fakat bazı kargo kuryeleri buna yanaşmıyor bu işin aslı astarı nedir?

Abi normalde prosedüre göre kargo paketini teslim almadan açamazsın..
önce imzayı atarsın.. o sırada tehlikeli bi durum varsa (yani gönderi kırılacak birşeyse) kuryeyi bekletirsin.. Onun yanında açarsın..

Ama onda da şöyle bi açık kapı var.. Mesela sen koliye model arabayı koydun bana gönderdin.. Bunu attılar bi yerlerde.. Kargonun dışı sağlam.. Kolide hasar yok.. Ama açıyorum içinde araba kırılmış..

Bu sefer diyoki kargocu.. Yetersiz ambalaj :) Taşıma kaynaklı sıkıntı değil :)

Benim eve 1-2 kere geldi böyle hasarlı kargo.. Kapıdaki kuryeyi isyan ettirmiştim :) İşi bırakıcaktı benim yüzünden :)

sasuta
28-02-2014, 01:49
Yetersiz ambalaj diyebilmesi için kendi kutusu haricinde kutulanmış olmalı aksi halde orjinal kutusunda bunu diyemez diye düşünüyorum.

onursumer
28-02-2014, 09:38
ben aktarmadan patlatılmıs cok paket gordum adamlar 100 tane samsung s4 yolluyolar acentaya gıdıyo pket patlak ıcınde 60 tane s4 var kaybolan paketler oluyor maquet dıye amelıyat malzemelerı satan bı fırma vardı onun kargosu kaybolmustu acenta sahıbı cıldırmıstı allah bılır ne kadar odemıstır bıde 1 aydır ozellıkle mng araclarını patlatıyorlarmıs profesyonel ıs yapıyolar kameralardan ızlemıstım hep aynı kısıler marmara bolgesındekı subelerın cogu araclarını patlattılar beklıyolar kargo teslıme gıtsın dıye sofor (tek kısı dagıtıma cıktıkları ıcın ) sonra aracı acıyor bıde en pahalısını calıyolar bu arada mng araclarını acmak o kadar basıtkı arabalar dokuluyor motoru calıssın yeter gorusundeler frenı tutmasada olur aracın kapılarını kıtlıyon yolda arka kapılar acılıyor

Kutular kaybolsa iyi adam ugrasmis s4 agirliginda tas koymus icine bos oldugu farkedilmesin diye :D

SNCKTR
28-02-2014, 13:43
Kutular kaybolsa iyi adam ugrasmis s4 agirliginda tas koymus icine bos oldugu farkedilmesin diye :D
onu yapanlarda var bı kere telefoncuya gıtmıstım o sırada kargo geldı adam actı ıcınde telefon yok yollayan kvk prof. bı ıscılıkle acıp pakete zarar vermeden bosaltıp doldurmuslar ya :) ısten cıkmadan once aktarma merkezınde tamırane tarafına gıttım sıfır vw merco mınıbusler blok patlattıkların gordum km baktıgımda 30 bını gecen 1 tane gordum sordugumda bu aracların 50 tane kocası oluyor dıyolar kargoların ustunde kırılık yazıyolar fırlatıyolar ustune agır kargo atıyolar ınsan degıl bunlar ya

aykt22
28-02-2014, 16:12
Bugün gittik araştırıcaz vs dediler 2 kelimelerinden biri para taşımak yasak oluyor bizde biliyoruz paranın peşinde değiliz desekte arastirmaya pek sıcak bakmıyorlar gibi ee durum böyle olunca bu işi yapan adamada çok güzel güven sağlıyorlar bakalım şimdilik beklemedeyiz