PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muayene Problemi

Burak K.
01-03-2014, 16:29
21 Martta C4'ü muayeneye götüreceğim fakat aklıma takılan bir kaç soru var. Bilgisi olanlar cevap verebilirse çok memnun olurum.

1- Sellektör yaptığımda bi problem yok ama kol bozuk olduğu için uzun farlarım takılı kalmıyor yani bıraktığım anda sönüyor,bi problem olur mu?

2- Sürücü emniyet kemeri bıraktığımda toparlanmıyor hemen yavaş toparlıyor ya da hiç toparlamıyor ?

3- Vergisini ödemedim henüz sanırım muayeneden geçemiyormuş vergi ödenmeyince?

S.Özeren
01-03-2014, 16:38
vergiyi ödemen gerek diğer soruları daha iyi bilenler cevaplar

dursun81
01-03-2014, 16:40
Far hakkında bîşey deiyemem ama emniyet kemeri sıkıntı benim aracımı bu yüzden geçirmemişlerdi.vergisinide ödemeniz gerekiyor.

made ın JAPAN
01-03-2014, 17:33
ben daha yeni gectim emniyet kemerini taktı öyle bıraktı çıkartmadı tekrardan

levent
01-03-2014, 17:35
kemerin kaza anındaki gergi sisteminde sıkıntı yoksa toplamayı dert etmiyolar,

far kolunu bilemeyeceğim,

vergiyi ödemeden geçemezsin.

Burak K.
01-03-2014, 17:40
kemerin kaza anındaki gergi sisteminde sıkıntı yoksa toplamayı dert etmiyolar,

far kolunu bilemeyeceğim,

vergiyi ödemeden geçemezsin.

Kemeri denedim aniden hızlı çekince takılı kalıyor yani o kazaanındaki gergi sisteminde bi sıkıntı yok,toplamayı dert etmiyolarsa problem yok.

Far koluyla ilgili şöyle bişey geldi aklıma. Farlar ayarsız olduğunda veya yanmayan ampul vs. olduğunda hafif kusurlu geçiyor arabalar,acaba aynı durum geçerli olur mu?

EmreS13
01-03-2014, 17:57
Kemeri takılı gitmekte fayda var, sadece çalışmasına bakıyolar. Ben 2 kere öyle gittim hiç çıkartıp takma olayına falan girmedi :)

Burak K.
01-03-2014, 17:58
Kemeri takılı gitmekte fayda var, sadece çalışmasına bakıyolar. Ben 2 kere öyle gittim hiç çıkartıp takma olayına falan girmedi :)

Kemeri arkadan bağlı şekilde mi gitmeliyim?

orkuteren
01-03-2014, 18:14
-muayeneye girmeden önce kemer takılı olsun kilitleme sistemi çalışıyorsa sorun yok

-en ufak sinyalizasyon ve park lamban yanmasın ağır kusurdur öncesi muhahak kontrollerini yap bence sinyaller kesinlikle turuncu olmak zorunda ve çamurluk ve far yanı sinyallerin var ise kesinlikle direk yanmamalı

- vergi borcu veya trafik cezan varsa muayene yaptıramıyorsun

- far kolu için bişey diyemeyeceğim kolay gelsin ...

Ozgu_Akcan
01-03-2014, 18:22
-muayeneye girmeden önce kemer takılı olsun kilitleme sistemi çalışıyorsa sorun yok

-en ufak sinyalizasyon ve park lamban yanmasın ağır kusurdur öncesi muhahak kontrollerini yap bence sinyaller kesinlikle turuncu olmak zorunda ve çamurluk ve far yanı sinyallerin var ise kesinlikle direk yanmamalı

- vergi borcu veya trafik cezan varsa muayene yaptıramıyorsun

- far kolu için bişey diyemeyeceğim kolay gelsin ...

benımkıler dırek yanıyo sınyal verınce yanıp sonuyo bır oncekı muaynede hıc sıkıntı cıkartmamıslardı carsamba gunu bende gıdıcem ınsallah

aykutsafakyaman
01-03-2014, 18:24
Far kolundan kalirsin yanimda bi minibuse aynisi oldu kisalar yaniyo uzunda takili kalmiyodu adama yaptir gel dediler.

kaan megi
01-03-2014, 18:40
zaten kemerler takılı geçiyor vizeden eskisi gibi sıkmıyorlar vize işlerinde

ferroo
01-03-2014, 18:51
aynen far kolundan kalırsın bencede...onu yaptır ole gıt

tylan
01-03-2014, 18:54
vergıyı odemen gerekiyor. aynı far sorunu benım comboda'da vardı farketmediler şansa denk geldim herhalde. kemerden bı sıkıntı cıkacagını sanmıyorum muaye de sadece kemerlerı takıyorlar oturuyormu dıye, cıkarmıyorlar bıle.

Burak K.
01-03-2014, 19:07
Gerekli ampul,far kontrollerini vs yaptıracağım. Vergiyi ödeyeceğim ama şu far kolu sıkıntı C4'lerde. Tamiri olmuyor,çıkmasını bulamıyorum,sıfırını alacak durumda da değilim şu an. :) Bi girerim muayeneye kalmazsam şans kalırsamda artık bi şekilde halletmeye çalışırım.

Diyelim ki kaldım ben muayeneden,eksikleri tamamlamam için ne kadar süre veriliyor?

orkuteren
01-03-2014, 19:40
1 ay süresi var

Akın Sarıkaya
01-03-2014, 20:49
tipik psa sıkıntısı, benim 206 da da vardı o far kolu bozukluğu, geçirmiyorlar yaptırıpta gitmen lazım. emniyet kemerinde sıkıntı olmuyor kitliyorsa sorun yok.

Burak K.
02-03-2014, 00:29
1 ay süresi var

Peki o süre içerisinde çevirmeye girsem ceza yazarlar mı ?

tipik psa sıkıntısı, benim 206 da da vardı o far kolu bozukluğu, geçirmiyorlar yaptırıpta gitmen lazım. emniyet kemerinde sıkıntı olmuyor kitliyorsa sorun yok.

C4'ün kötü yanı direksiyonu farklı olduğu için Peugeot parçası da olmuyor oraya. Mecbur C4 parçası olacak o da şu an maddi olarak zorlar beni en kötü bi yerden bulup taktırıcam muayeneden sonra sökücem tekrar.

Burak K.
02-03-2014, 01:09
Ek olarak,HGS cezası da sıkıntı oluyor mu muayenede?

Akın Sarıkaya
02-03-2014, 01:11
Peki o süre içerisinde çevirmeye girsem ceza yazarlar mı ?

C4'ün kötü yanı direksiyonu farklı olduğu için Peugeot parçası da olmuyor oraya. Mecbur C4 parçası olacak o da şu an maddi olarak zorlar beni en kötü bi yerden bulup taktırıcam muayeneden sonra sökücem tekrar.

ona vereceğiniz iki kere sökme takma parasıyla bi tane kol alırsınız :)

burada 163 liraya var, valeo marka.

http://www.okyanusyedekparca.com/Citroen-C4-C4-Picasso-Orjinal-Far-Korna-Kolu-96554961XT,PR-956.html

Burak K.
02-03-2014, 01:59
ona vereceğiniz iki kere sökme takma parasıyla bi tane kol alırsınız :)

burada 163 liraya var, valeo marka.

Citroen C4, C4 Picasso, Orjinal Far Korna Kolu, 96554961XT | C4 | Okyanus Oto Yedek Parça - Yedek Parçada Kalitenin Adresi (http://www.okyanusyedekparca.com/Citroen-C4-C4-Picasso-Orjinal-Far-Korna-Kolu-96554961XT,PR-956.html)

Sağ taraftaki kolla sol taraftaki kol bağlantılıymış. :) Yeni öğrendim bunu. :)

Önce bi bu şekilde muayeneye gireyim,geçemezsem eğer çıkma araştırayım o da olmazsa bunu alırım artık… :D

Burak K.
02-03-2014, 02:12
Bi de OGS sorgulaması yapınca borç çıkıyor 709 lira kadar. Benim bi tek HGS kaçak geçişim var o orda çıkmıyor,bu OGS de çıkanlar benden önceki sahiplerine ait ve satışta bi problem olmamıştı. Muayenede sıkıntı olur mu ?

By_emre
02-03-2014, 02:14
Bizede muayene yolu gözüktü dün son günüydü çamurluk sinyalleri sabit yanıyor ve orta susturucuda vana var sinyalleri hallederimde egzoz ile birlikte geçirmenin yöntemi yok mu ya sök tak 100 tl para gidicek şansımı denemek istiyorum

aslan
12-06-2014, 07:59
Aracın arka kemerlerinden bir tanesi sorunlu çalışmıyor.Bu muayenede hangi kusurda gözükür acaba bilgisi olan varmı?

aslan
12-06-2014, 10:59
Yokmu yardımcı olacak kimse?

Burak K.
14-07-2014, 01:56
Aracın arka kemerlerinden bir tanesi sorunlu çalışmıyor.Bu muayenede hangi kusurda gözükür acaba bilgisi olan varmı?

Abi çalışmıyor derken? Germe kısmı mı çalışmıyor ? Benim c4 ön kemerler toplamıyordu ama germe kilit vs kısmında sıkıntı yoktu geçirdiler. Kemerler takılı git muayeneye.