PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Shell Fuelsave

nemo34
03-03-2014, 13:36
Bugun shell den mazot alirken dalginligima gelmis ordaki eleman fuelsave koymuş aramizda kullanan var mi farki nedir arac 1.3 multijet

Boldenon
03-03-2014, 17:52
Nitro kullanırken 2 depodur fuelsave alıyoruz. 1.3 mjet doblo araç. Sorun yok. 80 k km dir jetta 1.6 tdi de prodizel (petrolofisi) kullananlar var tanıdığım. Traktör ve jettaya aynı yakıtı koyuyor. Hiç problem yok.

Oznsrl
03-03-2014, 18:13
shell sahibi bi abim var bigün dedi nie nitro alıyosun fs alsana die kendisinde 2013 3.20 d var bende fs koyuorm dedi o günden beri bnde alıorm :D fs de euro dizel tasarruf yakıtı nitro performans yakıtı

onn_dear
03-03-2014, 18:26
Sikinti olmaz digeer depoyu yine nitro alirsin

Birkan61
03-03-2014, 18:28
bi sikinti olmaz hatta tüketimin azalir biraz :D

Kutluhan
03-03-2014, 18:29
1.3 cdti astra'da, 1.4 tdci fiesta'da bizde fuel save kullanıyoruz, sıkıntısını görmedik.

nemo34
03-03-2014, 19:55
Nitro kullanırken 2 depodur fuelsave alıyoruz. 1.3 mjet doblo araç. Sorun yok. 80 k km dir jetta 1.6 tdi de prodizel (petrolofisi) kullananlar var tanıdığım. Traktör ve jettaya aynı yakıtı koyuyor. Hiç problem yok.
Teşekkür ederim

shell sahibi bi abim var bigün dedi nie nitro alıyosun fs alsana die kendisinde 2013 3.20 d var bende fs koyuorm dedi o günden beri bnde alıorm :D fs de euro dizel tasarruf yakıtı nitro performans yakıtı
banada tam tersi dendi bu yakıt daha kalın sıkıntı çıkar filan dediler bi danışıyim dedim :)

Sikinti olmaz digeer depoyu yine nitro alirsin
Teşekkür ederim

bi sikinti olmaz hatta tüketimin azalir biraz :D
bakalım nolucak çoğu kişi eski kırsal filan dedi bana bazıları artık hepsi euro diesel diyor :)

1.3 cdti astra'da, 1.4 tdci fiesta'da bizde fuel save kullanıyoruz, sıkıntısını görmedik.
Teşekkür Ederim :)

35AR5226
03-03-2014, 20:01
sıkıntı olmaz ancak ciddi performans düşüklüğü hissediyosun benimde yanı olay olmuştu bikerede bp den almıştım aynısı oldu araba sanki gitmiyo gbiiydi :)

nemo34
03-03-2014, 20:21
sıkıntı olmaz ancak ciddi performans düşüklüğü hissediyosun benimde yanı olay olmuştu bikerede bp den almıştım aynısı oldu araba sanki gitmiyo gbiiydi :)

daha deniyemedim tek problem gitmemezlik olsun bu depo idare edicez artık :)

Birkan61
03-03-2014, 21:29
tamam mazotlar müthiş kaliteli değil ama kırsal motorin diye birşey kalmadı artık :)

61TS061
03-03-2014, 21:50
ucuz olanını alın arkadaşlar.hepsi eurodizel artık.pahalı olanın içine katılan temizleyici katık bir depo yakıtın kaçta kaçı olabilir ki?illa ki motorum temiz kalsın istiyorsanız gidin 80tl ye carbon clean yaptırın.boştan yere lt başına 12-13krş para kazandırmayın petrolcülere.

Kadyr
03-03-2014, 21:52
Kamyoncu yakiti degilmi o :D

dqn
03-03-2014, 21:54
Bence de nitroya gerek yok.Ben hep fuel save koyuyorum fabiama.80hp araba zaten roket yakıtı koysan ne olur.Az yaksın yeter.

nemo34
03-03-2014, 22:33
tamam mazotlar müthiş kaliteli değil ama kırsal motorin diye birşey kalmadı artık :)
içim rahatladı belki fazla km yaparız :D

ucuz olanını alın arkadaşlar.hepsi eurodizel artık.pahalı olanın içine katılan temizleyici katık bir depo yakıtın kaçta kaçı olabilir ki?illa ki motorum temiz kalsın istiyorsanız gidin 80tl ye carbon clean yaptırın.boştan yere lt başına 12-13krş para kazandırmayın petrolcülere.
hepsinin euro olduğunu bilmiyordum teşekkürler

Kamyoncu yakiti degilmi o :D
bende öyle biliyordum :D

Bence de nitroya gerek yok.Ben hep fuel save koyuyorum fabiama.80hp araba zaten roket yakıtı koysan ne olur.Az yaksın yeter.
benzinde bende öyle alıyorum ama ilk defa dizelde fuelsave aldım farkı görücez :)

TigeR
03-03-2014, 23:26
fuelsave daha tasarruflu bi sıkıntısı yok biz almıştık daha mı az yaktı yoksa psikolojil miydi bilmiyorum ama iyiydi :D

by.gkn
04-03-2014, 13:23
vw 1.6tdi kullanıyorum fullsave alsam sıkıntı olur mu? nitroda bariz fazla yakıyorum belki 1lt vardır nitro öncesine göre. Geçen pompacıya sordum sürekli almazsan sorun olmaz ötekine göre biraz daha kalın, eski kırsal gibi dedi. Bende güvenip alamıyorum açıkçası net bilgisi olan var mı bu konuda acaba?

61TS061
04-03-2014, 13:35
vw 1.6tdi kullanıyorum fullsave alsam sıkıntı olur mu? nitroda bariz fazla yakıyorum belki 1lt vardır nitro öncesine göre. Geçen pompacıya sordum sürekli almazsan sorun olmaz ötekine göre biraz daha kalın, eski kırsal gibi dedi. Bende güvenip alamıyorum açıkçası net bilgisi olan var mı bu konuda acaba?

merhabalar.içinizde hiçbir şüphe kalmadan alabilirsiniz.zaten kataloğunda otomobil kamyon otobüs v.s ayrımı olmaksızın her araçta kullanılabildiği yazıyor. dizel motorların düşmanı eskiden yüksek kükürt idi.artık hepsi 10ppm kükürt oranında.yani eurodizel.pompacılara bakmayın siz.pazarlama politikası icabı öyl demek zorundalar.düşünün herkes fuel save alsa nitroyu kim alacak?onlarda birini kamyonlara diğerini otomobillere satacaklar olayı böyle görün.içine katılan katıklar farklı sadece.nitro da temizleyici özelliğin daha fazla olduğu vurgulanıyor.sonuç olarak hangisini kullanırsanız kullanın 100000km de motorunuz en azından emme manifolt temizliği ve carbon clean isteyecektir.60000 debir carbon clean 100000 de bir emme manifolt temizliği yaptırın.ondan sonra hangi yakıtı alırsanız alın farketmez.iyi muhabbetler... linki inceleyin Shell FuelSave Diesel - SHELL TÜRKİYE (http://www.shell.com.tr/products-services/on-the-road/fuels/fuelsave-tpkg/diesel.html)

by.gkn
04-03-2014, 13:57
merhabalar.içinizde hiçbir şüphe kalmadan alabilirsiniz.zaten kataloğunda otomobil kamyon otobüs v.s ayrımı olmaksızın her araçta kullanılabildiği yazıyor. dizel motorların düşmanı eskiden yüksek kükürt idi.artık hepsi 10ppm kükürt oranında.yani eurodizel.pompacılara bakmayın siz.pazarlama politikası icabı öyl demek zorundalar.düşünün herkes fuel save alsa nitroyu kim alacak?onlarda birini kamyonlara diğerini otomobillere satacaklar olayı böyle görün.içine katılan katıklar farklı sadece.nitro da temizleyici özelliğin daha fazla olduğu vurgulanıyor.sonuç olarak hangisini kullanırsanız kullanın 100000km de motorunuz en azından emme manifolt temizliği ve carbon clean isteyecektir.60000 debir carbon clean 100000 de bir emme manifolt temizliği yaptırın.ondan sonra hangi yakıtı alırsanız alın farketmez.iyi muhabbetler... linki inceleyin Shell FuelSave Diesel - SHELL TÜRKİYE (http://www.shell.com.tr/products-services/on-the-road/fuels/fuelsave-tpkg/diesel.html)

bende şuan o linke bakıyordum tamda oraya görede uygun diyor şuan dipte sayılır yakıtım bir dahaki sefere bundan alıp test edicem bakalım performans yada tüketimde bir fark olacak mı. Araçta da sıfırdan beri vpower sonrasında da hep nitro+ kullandım ilk fullsave aldığımda umarım sapıtmaz :D

Kadyr
04-03-2014, 15:03
bp iyidir bp ben bp ye geçtim sıkıntı çekiş sıkıntısı vs yok çok şükür. gtl alıyordum önceleri

nemo34
04-03-2014, 15:54

sonucu burayada yazarsanız sevinirim

Oznsrl
04-03-2014, 18:31

3.postu oku bence sorunun cevabı orda :)

61TS061
04-03-2014, 19:03
bende şuan o linke bakıyordum tamda oraya görede uygun diyor şuan dipte sayılır yakıtım bir dahaki sefere bundan alıp test edicem bakalım performans yada tüketimde bir fark olacak mı. Araçta da sıfırdan beri vpower sonrasında da hep nitro+ kullandım ilk fullsave aldığımda umarım sapıtmaz :D

aslına bakarsanız şu an fiyat performans olarak en iyi şirket opet.online yakıt alımında %5 kazandırıyor.yaptığım kaba hesaba göre Shell nitro+ ya göre opet eco force alındığında depo başına 20tl fark var.55 LİK DEPOYA GÖRE)nitro+ :4.78tl opet eco force:4.43tl

by.gkn
05-03-2014, 08:25
sonucu burayada yazarsanız sevinirim

Bakalım yakın zamanda test etmiş olurum sonuçları yazarım buradan.

3.postu oku bence sorunun cevabı orda :)

Her dizel motorun hassaslığı farklı olduğundan benim esas öğrenmek istediğim vw dizelindeki etkisiydi. Sonuçta bir fordun tdci ile vw'deki cr tdi'lar aynı hassaslıkta değil. Forda eski tip yakıtta alsan kısa vadede sıkıntı olmuyor ama vw bu konularda nasıl onu merak ettiğimden sormuştum.

aslına bakarsanız şu an fiyat performans olarak en iyi şirket opet.online yakıt alımında %5 kazandırıyor.yaptığım kaba hesaba göre Shell nitro+ ya göre opet eco force alındığında depo başına 20tl fark var.55 LİK DEPOYA GÖRE)nitro+ :4.78tl opet eco force:4.43tl

Abi shellde çalıştığım şirketin anlaşması olduğundan aylık bir depo yakıt bedavam var ondan dolayı shelle mecburum :D Yoksa total excellium dizel kullananların yorumları çok iyi muhtemelen onu alırdım.

nemo34
05-03-2014, 12:29
Bakalım yakın zamanda test etmiş olurum sonuçları yazarım buradan.

Her dizel motorun hassaslığı farklı olduğundan benim esas öğrenmek istediğim vw dizelindeki etkisiydi. Sonuçta bir fordun tdci ile vw'deki cr tdi'lar aynı hassaslıkta değil. Forda eski tip yakıtta alsan kısa vadede sıkıntı olmuyor ama vw bu konularda nasıl onu merak ettiğimden sormuştum.

Abi shellde çalıştığım şirketin anlaşması olduğundan aylık bir depo yakıt bedavam var ondan dolayı shelle mecburum :D Yoksa total excellium dizel kullananların yorumları çok iyi muhtemelen onu alırdım.

işte benimde merak ettiğim bu eski tip motorlar hassas değiller ancak yeni nesillerde nasıl deneyip göreceğiz :)

emp:)
05-03-2014, 14:51
Fuelsave'de euro dizeldir. Yakıta yeterince çok para veriyoruz birde böyle pahalı yakıta gerek yok. Katkılı euro dizeller bence tüketimide çok ufak oranda arttırıyor.

nemo34
06-03-2014, 17:23
Fuelsave'de euro dizeldir. Yakıta yeterince çok para veriyoruz birde böyle pahalı yakıta gerek yok. Katkılı euro dizeller bence tüketimide çok ufak oranda arttırıyor.

şuanda deniyorum psikolojikte olabilir biraz performans kaybı var sanki

onursumer
06-03-2014, 17:44
8-9 depodur nitro koyuyorum bu sefer fuelsave koyucam bakalım fark olucakmı

exca-
06-03-2014, 17:52
1.9tdi 2.0tdi ve 1.6tdi araçlarımızda fs kullanıyoruz uzun zamandır, kullanabilirsiniz herhangi bir sorun yaşamazsınız. nitro koyarsanız daha fazla yakar, göreceli olarak daha iyi gider

by.gkn
15-03-2014, 11:39
son iki seferdir 50 şer liralık fullsave alıyorum. Performans olarak öyle çok bir eksisini görmedim ama yakıt olarak bariz fark etti. hem nitrodan ucuz hemde daha uzun menzilli bence boşa para vermeyin nitroya. belki sadece gazlama günlerinde alınabilir :)

nemo34
22-03-2014, 14:03
Birkaç depodur fuelsave aldım ve az yakma konusunda nitroya göre daha az yakıyor ancak performans olarak beğenmedim özellikle alt devir gaz tepkisi ölüyor, motor sesli çalışıyor performans bekleyenler kesinlikle nitro kullanmalı

R.I.P
22-03-2014, 15:12
Temelde ayni yakita bilmem kac bin litresine 1 lt katki koyup fiyati arttirilmis mazota bosuna para vermeye gerek yok. Saglam bilindik bir istasyondan fuelsave e devam

aron76
22-03-2014, 17:16
aracımı aldığımdan beri shell kullanıyorum. GTL kalkmadan önce sürekli GTL, şimdi ise nitro kullanıyorum. Opet kampanya var diye aldım. Konya dan Yalova ya kadar canımı okudu. Shell e döndüm.:o
Kısaca geçen hafta aracıma eksoz ağızlığı taktırdım. Orijinal eksozu kaynakla kesdikden sonra son susturucunun içi pırıl pırıldı. Eksozcu arkadaş "ilk defa böyle temiz son susturucu gördüm" dedi, şaşkınlıkla:rolleyes:. Aracım 55000 km de ve yaklaşık 3000 km dir chip takılı kullanıyorum. Şimdi kim ne derse desin nitrodan şaşmam.
Demek ki faydası var. En azından son susturucum öyle diyor :D

61TS061
22-03-2014, 22:43
bu yakıt temizliği olayı kesinlikle bayiden bayiye fark ediyor.bence markaya takılmayıp her ilde kendini ispatlamış tutulan ve tercih edilen istasyonlardan almak en doğrusudur.