PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sahibinden Alışveriş hakkında Birkaç soru

_yekta_
04-03-2014, 20:06
Selamlar dostlar Get ile bir elektronik alet satın aldım , ilk defa get ile alışveriş yapıyorum , kargo süresi olarak 3 gün girilmiş , fakat 1000 km uzaktan geliceği için ürün zamanında elimde olamıyacak , ve bende ürünü incelemeden denemeden paranın karşı tarafa gitmesini istemiyorum , bunun için ne yapabilirim ? kargo süresi bittikten sonra deneme için bir süre hakkımız var mı ? yoksa kargo süresi bittikten sonra ödeme otomatik olarak karşı tarafa mı yapılıyor ? ilanı durdur seçeneği tam olarak ne işe yaramaktatır ? durdurduğumuzda ne kadar süre kazanmaktayız ?

yada farklı şekilde bir yol göstericek tecrübeli kişiler lütfen bir yardımcı olur musunuz ?

gfb01
04-03-2014, 20:51
Urun sana geldikten sonra onay vereceksin o 3 gun onun kargolama suresi sorun olmaz geldiginde incelersin sonra onaylarsin

Oznsrl
04-03-2014, 20:54
3 gün içinde kargo bilgisi girilmezse 3 gün sonunda satışı iptal edip paranızı iade alabilirsiniz.Yada bekleyip kargo geldikten ürünü inceledikten sonra onay verirsiniz. Yada kargoyu geri yollayıp onay vermezsiniz :)

_yekta_
04-03-2014, 21:27
belirtilen 3 günün dışında , inceleme ve onay için ayrı süremiz var yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla , cevaplarınız için teşekkür ediyorum çok saolun

fatihob
04-03-2014, 21:47
Satıcı 3 gün içinde size ürünü kargolayacak, diyelimki 3. gün ürünü kargoya verdi ve günlerden ptesi. Sahibinden com size 3 gün süre tanıyor kargoyu onaylamak ve parayı aktarmak için. Eğer kargoyu Perşmbe, Cuma falan teslim ederse kargo şirketine, bu sefer Sahibinden com size 5 gün onaylama süresi veriyor, oda hsonu kargolar çalışmadığı için alıcıyı garantiye alıyor diye tahmin ediyorum.

Yani 3gün kargolama +3gün korganın size ulaşması ve sizin onaylama süreniz var ;)

_yekta_
04-03-2014, 23:59
detaylı bilgi için teşekkür ediyorum , olay anlaşılmıştır :)