PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kapalı otoparklarda dikkat!!!

punto_multijet
11-08-2008, 23:08
Arkadaşlar bugun oglen yol ustunde hadi dedim 2 dk ayak ustu bişiler yiyim ve Çiğli Kipa AVM ye gittim orda aracı kapalı otoparka bide otoparkın içinde acık kısma yakın surekli insanların oldugu yere parkettim. buarada saat tam 12di yani insanların tam oglen yemegi için gelmeye basladıgı saat. topu topu sadece 20dk snra araca geri dondugumde şirket aracının sag arka kelebek camı kırıktı ve bagajdan laptopu almıs gitmiş eleman. işin tuhaf kısmı benim aracın basında guvenlikle polis beklerken 50-60 mt uzakta baska bir şirket aracının camı aynı sekilde patlatılarak ondanda laptop kamera almıs goturmus elemanlar. bu ne cesarettir anlamadım ben. Karakolda polislerinde dediği gibi kapalı otoparkmıs guvenlik varmıs bunlara guvenmeyin ve aracda hiç bişey bırakmayın acıkta olmasa bile.

Melih-Ö
11-08-2008, 23:09
Bunlar için zaman mekan yer farketmiyoki yapan her türlü yapıyo artık çare kalmadı yapacak bişey kalmadı...

Baran^
11-08-2008, 23:10
Güpegündüz patlata patlata geciyolar artık şaşırdı insanlar...

TarikS
11-08-2008, 23:11
Geçmiş olsun.. Adamların gözü kara valla, hiç firesiz yakalanmadıkları sürece bu böyle gider..

gökan
11-08-2008, 23:12
ben o guvenlıkcıyede guvenmem kamera kayıtlarına bak

punto_multijet
11-08-2008, 23:13
parmak izi almaya gelen ekipin sozleri iice dusundurucuydu.

"buraya gelmeden once farklı 2 alısveriş merkezinde aynı sorun vardı iice sasırdı bunlar."

punto_multijet
11-08-2008, 23:14
ben o guvenlıkcıyede guvenmem kamera kayıtlarına bak

buarada gokhan işin en tuhaf kısmı koskaca Çiğli Kipanın otoparkında kamera yokmus bugun ogrenmiş oldum

gökan
11-08-2008, 23:16
buarada gokhan işin en tuhaf kısmı koskaca Çiğli Kipanın otoparkında kamera yokmus bugun ogrenmiş oldum

ohaaaaaaaaa
artık:(:(

Shadow_Dancer
11-08-2008, 23:17
Büyük geçmiş olsun...

iş icabı her gün bırakıyorum Atatürk havalimanına arabayı, kayıtlı üye olmama ragmen içerisinde degerli hiç bişe bırakmıyorum...

Yapan şerefsizler Allahlarından bulsun

-ER-
11-08-2008, 23:27
geçmiş olsun . benim merak ettiğim deneme yanılma mı yapiolar nerden biliyorlar laptop olduğunu :S
takip falan ediyorlar galiba

punto_multijet
11-08-2008, 23:30
tahminimiz genelde izmirde clio megane 34 plaka olanlar şirket arabası %90 benimkide 34 plaka clio mesela ve dier camı patlatılan aractada bir tlf firmasının arac giydirmesi vardı yani oda şirket arabasıyım diye 100mtden bagırıyodu tabii 2de 2 yapmaları sansları artık

erkin006
11-08-2008, 23:31
Allah bi şaşırtıp denk getirmezki...

PROMINENT
11-08-2008, 23:35
1dk..
nasıl güvenlik kamerası yok...
+ garaj içi hasa sigortası yokmu?
paralı değilmi otopark?
mesuliyet kabul etmez ler ozaman geçmiş olsun...

DaRkNeSs-
12-08-2008, 00:00
kaan geçmiş olsun
alışveriş merkezinin otoparkı olduğu için paRAlı değil.. ama kamera olmadığını bilmiodum bende :S

Berk007
12-08-2008, 01:22
Bizim evin önünde 24 saat polis bekliyor, geçen sene benim ladanın camını kapının önünde patlattılar, film yüzünden tam indirememişler.
kaldı ki işlek bir cadde sayılır bizim cadde. (atakent camii'nin olduğu cadde)
bugün kipaya gitmeyi düşünmüştüm bir ara iyi ki gitmemişim diyorum bunu okuduktan sonra.
geçmiş olsun.

MuratB
12-08-2008, 01:26
kipanın kapalı otoparkında kamera var ama kapalıya bakan kameralar açığa bakmıyodur açıkta kısımda yok galiba bnde öyle htrlıyrm

TAM35GNY
12-08-2008, 03:20
Gecmis olsun..
Genelde o tarz otoparklarda yazi vardir arac icinde degerli esya birakmayiniz aksi taktirde olabilecek hirsizlik olaylarindan sorumlu degiliz gibi vs. vs.

Eriador
12-08-2008, 06:13
gecmis olsun ... serefsizlere diyecek birsey bulamiyorum

punto_multijet
12-08-2008, 07:00
saolun arkadaslar.

kipanın kapalı otoparkında kamera var ama kapalıya bakan kameralar açığa bakmıyodur açıkta kısımda yok galiba bnde öyle htrlıyrm

kipada guvenlik gorevlilerinin soylediği acık kısımda kamera goruyomus fakat kapalıda yokmus baya sasırmıstım duyunca

Tugral
12-08-2008, 07:34
dava acarsan ödemek zorundalar. Ama urasırmısın bilmem. Otobüslerdede aynı sekilde değerli eşyalarınız bizi bağlamaz cinsinden bir yazı var. Aslında öyle bir bağlıyorki ama uğrasan yok işte

Onuralp
12-08-2008, 08:25
Abi bunlar böle, gün geçtikçe türüyolar. Napıcaz bilmiorum? Çok geçmiş olsun.

merttepe
12-08-2008, 08:30
haydee, geçmiş olsun Kaan, güvenlik görevlileri avare zaten, kamera kaydı olsa ii olurdu.

Eyüp
12-08-2008, 16:52
Geçmiş olsun...Aynı olay gecen sene bizimde basımıza gelmisti.

Yapıcak hicbirsey yok:(

B.Battal
12-08-2008, 17:04
adi herifler ya yazık günah :( geçmiş olsun..

MuratB
12-08-2008, 17:07
kipada guvenlik gorevlilerinin soylediği acık kısımda kamera goruyomus fakat kapalıda yokmus baya sasırmıstım duyunca

Benim gördüğüm kapalıya girer girmez solda bi kamera var onu bilyrm ama başkada görmedim açıkcası geçmiş olsn

AcA_1988
12-08-2008, 18:03
geçmiş olsun kaan abi kamera olmamasıda düşündürücü yani otopark yapmışsın güvenlik yok

punto_multijet
12-08-2008, 20:29
saolun arkadaslar. buarada Tugral ında dediği gibi o yazı hiçbişi ifade etmiyor dava acarsanız herseyi odemek zorundalar bunu ifadeyi yazan poliste soledi ama şirket esyaları sigortalı oldugundan ve bagajdan calındıgındna dolayı zaten sigorta oducek. asıl olan orda kac saat vakit kaybetmeme ve benim için onemli olan bazı belgelerinde gitmesine oldu.

CorsaGSI
13-08-2008, 07:40
Arkadaşlar bugun oglen yol ustunde hadi dedim 2 dk ayak ustu bişiler yiyim ve Çiğli Kipa AVM ye gittim orda aracı kapalı otoparka bide otoparkın içinde acık kısma yakın surekli insanların oldugu yere parkettim. buarada saat tam 12di yani insanların tam oglen yemegi için gelmeye basladıgı saat. topu topu sadece 20dk snra araca geri dondugumde şirket aracının sag arka kelebek camı kırıktı ve bagajdan laptopu almıs gitmiş eleman. işin tuhaf kısmı benim aracın basında guvenlikle polis beklerken 50-60 mt uzakta baska bir şirket aracının camı aynı sekilde patlatılarak ondanda laptop kamera almıs goturmus elemanlar. bu ne cesarettir anlamadım ben. Karakolda polislerinde dediği gibi kapalı otoparkmıs guvenlik varmıs bunlara guvenmeyin ve aracda hiç bişey bırakmayın acıkta olmasa bile.

kaan abicim çok geçmiş olsun :(

punto_multijet
13-08-2008, 19:23
kaan abicim çok geçmiş olsun :(

eywallah yiğitim saolasın

Cankaraca
13-08-2008, 20:04
Geçmiş olsun Kaan abi...

overblack
13-08-2008, 20:07
bugün bende o saatlerde ordaydım ama notebook bagajdaydı allahtan.geçmiş olsun

mr.korhan
14-08-2008, 12:11
ben istanbuldayım fakat çiğli kipayı çok iyi bilirim..orada otoparkta bulunan bir coca cola geri dönüşüm makinesi var..söz konusu makine türkiyede bir tane var ve bunun için coca cola tarafından pilot alışveriş merkezi çiğli kipa seçildiğinde biz biraz tepki göstermiştik.zira çiğlinin biraz arkası araştırmalarımız kadarıyla serseri hırsız tayfasının bulunduğu bela bir semte sahipti...
Bu makine bizim teknik sorumluluğumuz altında..ve inanırmısınız şu ana kadar 5 aydır o makinenin başına gelmeyen kalmadı..içini kurcaladılar..kırdılar ,vurdular..ellerini en dip noktaya kadar uzatıp ulaşabildikleri tüm soketleri ve kabloları söküp çaldılar..işin çok garip tarafı makinenin içinde çalıntı kredi kartı parçaları bile çıktı..!!
ve bunların hiçbirini o anda otoparkta bulunan ve vardiyalı olarak değişen 2 adet güvenlik görevlisi görmedi..?*!
not makinenin bulunduğu yer..iki servis durağının tam ortası.. yani 10 metrelik çevresinde hiç bir zaman insansız kalmayan bir nokta.!!?
ama buna rağmen saydığım olayların hepsi gerçekleşti...yani anlıyacağnız çiğli kipa güvenliği = ....... !?!'=!?**-* no comment

STeaM
14-08-2008, 12:27
valla ben notebooku hiç aracın içine bırakmam genelde bagaja koyarım. yada en kötü koltuğun altına sokuştururm.

üzüldüm valla geçmiş olsun.

Ae86
14-08-2008, 12:29
Kaan kardeşim çok geçmiş olsun.Bir ara bizim mahallede 2 ay boyunca hergün bizim araçta dahil olmak üzere herkezin aracın teyp ıvır zıvır çalındı ama polis sadece bakmakla yetindi.Üstelik bu malların satıldığı yeri bilmelerine rağmen hiçbir halt olmadı olamadı !!!

punto_multijet
14-08-2008, 19:27
bugün bende o saatlerde ordaydım ama notebook bagajdaydı allahtan.geçmiş olsun

sanırım yazmayı unutmusum notebook bagajdaydı eleman camı kırıyo içeri giriyo merkezi kilit dugmesiyle kilitleri acıyo sonra bajaı acıyo ve kimse gormuyo

overblack
14-08-2008, 22:34
sanırım yazmayı unutmusum notebook bagajdaydı eleman camı kırıyo içeri giriyo merkezi kilit dugmesiyle kilitleri acıyo sonra bajaı acıyo ve kimse gormuyo

demekki bunlar çete kurmuş ya direk olarak şirket arabalarına giriyorlar.yada arabadan inerken çantasını bagaja koyanları gözlüyorlar.

cabriolet
14-08-2008, 22:53
geçmiş olsun...

araba kirliyken bagaj kapağını açıp kapatınca heryer parmak izi oluyo bu şerefsiz hırsızlarda ordan tahmin ediyolar bişey olabiliceğini benimde jipin en arka camını kırmışlardı ama bagajda 4 tane stepne lastiği vardı onlarada dokunmamışlar zaten :)

kıller
15-08-2008, 10:02
gecmlş olsun...

overblack
21-08-2008, 20:18
http://haber.mynet.com/sayfali/guncel/Otoparkta-esyaniz-calinirsa-korkmayin/21Agustos2008/X1219309506859/0

konu sahibi için güncel ! işine yarayabilir

punto_multijet
21-08-2008, 22:30
teşekkürler link için umarım kimsenin basına bu tarz bir olay gelmez