PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot 806 Hakkında bilgisi olan varmı ?

41AF101
06-03-2014, 15:25
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-memurdan-temiz-orjinal-aile-arabasi-140828441/detay)

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-mukemmel-7-kisilik-aile-araci-150759536/detay)

Merhaba , linkte verdiğim araçlardan daha önce kullanmış olan varmı ?
Özellikle merak ettiğim motoru. 2000 cc 150 hp turboymuş.Nedir ne değildir ? Kronik arızası varmıdır ? Motor parçaları hangi araçlar ile uyumludur ?
Diğer sorum ise , kaporta parçaları varmıdır ? Allah korusun kaza bela olsa toparlanabilirmi ?
Acil bilgi gerektiği için konu açtım , konu kirliliği olduysa affola.
Saygılar...

slowmotion
06-03-2014, 16:04
bu aracın turbosunun modeli ve elinde olan varsa bana ulaşırsa sevinirim.

41AF101
07-03-2014, 08:25
acil bilgiye ihtiyacım var :(

41AF101
07-03-2014, 15:32
En azından motoru hakkında bilgisi olan yokmuu?

emp:)
07-03-2014, 15:41
Parçası servisten her türlü bulunur ama fiyatlar *****, jant kapağı bile 100tl;)

Turbo olanın stop kırılmış mesala yerine birşey uydurmuşlar.(22 falanda etmezler zaten) Çıkma parçada bulamazsın.

Hiç mi hiç bulaşma bu kadar geniş birşey istiyorsan transporter bakabilirsin, 7 kişi olması yeterli diyorsan zafira a bakabilirsin.

41AF101
07-03-2014, 15:46
Parçası servisten her türlü bulunur ama fiyatlar *****, jant kapağı bile 100tl;)

Turbo olanın stop kırılmış mesala yerine birşey uydurmuşlar.(22 falanda etmezler zaten) Çıkma parçada bulamazsın.

Hiç mi hiç bulaşma bu kadar geniş birşey istiyorsan transporter bakabilirsin, 7 kişi olması yeterli diyorsan zafira a bakabilirsin.

Yorum için teşekkürler :) 7 Kişilik bir arabaya ihtiyacımız yok aslında , tek merak ettiğim yürürü. Turbo olanı biraz kurcalansa neler yapabilir merakım o aslında :D Mesela düz boru , son susturucu , blow off gibi basit şeylerle.

emp:)
07-03-2014, 15:58
Çok güzel takla atarsın:) Boş ağırlığı 1700-1800kg araba, herşeyi geçtim bu kadar eski olupta gücünü koruyan sağlıklı peugeot görmedim(peugeot kullanıyorum). Kompakt sınıf 110hp lik hb lerden daha hızlı olamaz.

Çıkış tarihleri çok eski alt yapı olarak uyan parçası bol bir peugeot ile alakası olduğunu düşünmüyorum, büyük ihtimal 605 le falan uyuyordur ki o da bulunan bir araba değil.

Her türlü ***** yerde patlayan bir araba olur.İlgiç birşey şartsa zafira dti bakabilirsin o motorda ısuzu makinasi gerekli yatırım yapılırsa güzel güçler çıkabilir:)

41AF101
07-03-2014, 16:04
Çok güzel takla atarsın:) Boş ağırlığı 1700-1800kg araba, herşeyi geçtim bu kadar eski olupta gücünü koruyan sağlıklı peugeot görmedim(peugeot kullanıyorum). Kompakt sınıf 110hp lik hb lerden daha hızlı olamaz.

Çıkış tarihleri çok eski alt yapı olarak uyan parçası bol bir peugeot ile alakası olduğunu düşünmüyorum, büyük ihtimal 605 le falan uyuyordur ki o da bulunan bir araba değil.

Her türlü ***** yerde patlayan bir araba olur.İlgiç birşey şartsa zafira dti bakabilirsin o motorda ısuzu makinasi gerekli yatırım yapılırsa güzel güçler çıkabilir:)

Yorum için teşekkürler az çok açıklayıcı oldu :) Yinede merakımdan yarın gidip kullanıcam :)

mkerim
07-03-2014, 16:43
Yorum için teşekkürler az çok açıklayıcı oldu :) Yinede merakımdan yarın gidip kullanıcam :)

ben söyleyeyim.
koltuklar ve fonksiyonları çok kullanışlıdır. arka camlar bile elektriklidir. üzerinde 405sri motorunun turbolusu veya 605 sri turbo motoru ile aynıdır. yürüyeni vs vs 405 ile aynı olup mekanik sorunu olacağını zannetmiyorum. 1980 yılından beri aynı şeyleri kullanan pejoda parça problemi yaşanmaz. tipik pejodur. aydınlık ve geniştir. gidişinden bir şey beklemeyin. sıfırı bile hızlı giden bir araç değildi. çok güzel yol tutar. devrileni hiç olmadı. zamanında tutulan bir araba idi. eğer pejo kendi getirdi ise ıvır zıvır aksesuarı çoktur. fiyatı da uygunsa alınıp binilebilir.

41AF101
09-03-2014, 09:05
ben söyleyeyim.
koltuklar ve fonksiyonları çok kullanışlıdır. arka camlar bile elektriklidir. üzerinde 405sri motorunun turbolusu veya 605 sri turbo motoru ile aynıdır. yürüyeni vs vs 405 ile aynı olup mekanik sorunu olacağını zannetmiyorum. 1980 yılından beri aynı şeyleri kullanan pejoda parça problemi yaşanmaz. tipik pejodur. aydınlık ve geniştir. gidişinden bir şey beklemeyin. sıfırı bile hızlı giden bir araç değildi. çok güzel yol tutar. devrileni hiç olmadı. zamanında tutulan bir araba idi. eğer pejo kendi getirdi ise ıvır zıvır aksesuarı çoktur. fiyatı da uygunsa alınıp binilebilir.

Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Sizin yorumunuzdan sonra daha bir gaza gelip alasım geldi 806 yı :) Merakımdan sanayide 1-2 yere sorup değerlendirip işi netleştirmeye gidecektim. Kime sorsam motor parçası bile zor bulunur dediler. Herkes israrla bulaşma diyince bende çok kararsız kaldım, vazgeçtim.

atituti
09-03-2014, 09:25
Ciddi uzun sureler binicem diyosan al yoksa alma.22 falan verilmez

41AF101
09-03-2014, 09:38
Ciddi uzun sureler binicem diyosan al yoksa alma.22 falan verilmez

Bana 17.000 e gelecek , bunların en dolu modeli arka kelebek camlar dahi elektrikli , dijital klima vs. full bir araba. Motor parçaları bulunsa en azından alıcam karoser parçalarıda birşey olursa düşünürdük artık :)

atituti
09-03-2014, 10:39
Motoru bulursun birkac dukkan gezdiginde falan yada netten arastirip.ama kaporta parcalari imkansiza yakin.bence chrysler voyager falan bak onlarin parcasi daha fazla :) yakitida aynidir bununla :)

slowmotion
09-03-2014, 10:45
Motoru bulursun birkac dukkan gezdiginde falan yada netten arastirip.ama kaporta parcalari imkansiza yakin.bence chrysler voyager falan bak onlarin parcasi daha fazla :) yakitida aynidir bununla :)

vallaha ben turbosunu arıyorum bulamıyorum. turboyu geçtim, turbosunun tamir takımı bile yok

mkerim
09-03-2014, 10:49
vallaha ben turbosunu arıyorum bulamıyorum. turboyu geçtim, turbosunun tamir takımı bile yok

servise soruyormusunuz???
Ayrıca araçtan sökülmüş bir turboyumu yaptırmaya çalışıyorsunuz yoksa bu 806 pejonun turbosu diye aldığınız bir turboyu mu?? 605 ile aynı olmalı diye hatırlıyorum. ikiside aynı motor. Bence yalış bir şeye yanlış yerlerde parça arıyorsunuz.

atituti
09-03-2014, 10:49
Cevabi slowmotion vermiş :) başka ne gibi sıkıntilar cekiyosun ?

slowmotion
09-03-2014, 11:06
servise soruyormusunuz???
Ayrıca araçtan sökülmüş bir turboyumu yaptırmaya çalışıyorsunuz yoksa bu 806 pejonun turbosu diye aldığınız bir turboyu mu?? 605 ile aynı olmalı diye hatırlıyorum. ikiside aynı motor. Bence yalış bir şeye yanlış yerlerde parça arıyorsunuz.

araçtan sökülmüş turboyu revize edip 205 gti aracıma uygulayacağım. herşey hazır sayılır. turbo milinde boşluk var diye takamıyorum.

http://en.turbolader.net/Turbocharger-Catalogue/8900-0667/037569/454162-5002S.aspx

XU10J2TE motorda tb2576 turbo kullanıyor. ayrıca 806, 406,605srti turbo,citröen xm lancianın bir kaç modeli ve fiat ulysse aynı motor var. ama parça yok :(

servis? abi servis sıfır araba parası ister o turboya

Cevabi slowmotion vermiş :) başka ne gibi sıkıntilar cekiyosun ?

bende 806 yok maalesef yorum yapamayacağım :( sahibindende çıkma parçaları var

mkerim
09-03-2014, 11:17
araçtan sökülmüş turboyu revize edip 205 gti aracıma uygulayacağım. herşey hazır sayılır. turbo milinde boşluk var diye takamıyorum.

XU10J2TE motorda tb2576 turbo kullanıyor. ayrıca 806, 406,605srti turbo,citröen xm lancianın bir kaç modeli ve fiat ulysse aynı motor var. ama parça yok :(

servis? abi servis sıfır araba parası ister o turboya

bende 806 yok maalesef yorum yapamayacağım :( sahibindende çıkma parçaları var

bende bunu söylemeye çalışıyorum. zaten sıfır parça satıyor adamlar tabiki sıfır parası isteyecek. Hem iyi olsun hem güzel olsun hemde ucuz olsun birde hemen olsun.
pejo tr ye getirmediği modellerin bile parçalarını tedarik edebiliyorken bu kadar parça yok demeleri anlamıyorum. Parça yok değil demekki. Bunca zamandır bu arabalar trafikte kalabilmişse demekki parça problemi yok. Parçayı almak biraz ağır galiba:D

slowmotion
09-03-2014, 11:23
bende bunu söylemeye çalışıyorum. zaten sıfır parça satıyor adamlar tabiki sıfır parası isteyecek. Hem iyi olsun hem güzel olsun hemde ucuz olsun birde hemen olsun.
pejo tr ye getirmediği modellerin bile parçalarını tedarik edebiliyorken bu kadar parça yok demeleri anlamıyorum. Parça yok değil demekki. Bunca zamandır bu arabalar trafikte kalabilmişse demekki parça problemi yok. Parçayı almak biraz ağır galiba:D

abi anlatamadım sana. servise gidip sormadım. farzedelim ki var. tutup 3000€ turboya para isterse anlamı yok :( asıl aradığım tamir takımı abi. nissan s13 turbosunun içiyle aynıymış galiba. söküp bakacağız

darkmoon
09-03-2014, 11:43
araç hakkında en ufak bir bilgim yok ama pegeoutyu biliyorum o araca özel bir şey yapmamışdır yani yürüyeni gene başka bir modele yada modellere motoruda başka modellerde kullanılan bir motordur öyle 806 ya özel bir yürüyen motor şase v.b yapıcağını sanmam pegoutnun tarzı değil..

gerçi halk sınıfı hiç bir markanın tarzı değil ekonomisi kalmıyor üretimde..

EmrGti
09-03-2014, 12:14

abi emrah abi 205 GTi aracına kullanıcak almış istanbuldan ama patlak çıkmış falan filan uzun mesele İstanbuldada varmış ben emrah abiye buldum dışardan ama atatürk sanayide bir kaç kişidede varmış turbosu çıkma ama ayrıca dediğin gibi 605 motoru ile aynı motor turbolarıda 405,406,605 falan diye gidiyo aynı turboyu kullanmışlar hiçbir aparat kullanmadan cuk diye oturuyo ama bence gereksiz bu turboyu 205 GTi araca takmak tabi yine emrah abinin zevki onada söyledim:soru:

slowmotion
09-03-2014, 12:32
abi emrah abi 205 GTi aracına kullanıcak almış istanbuldan ama patlak çıkmış falan filan uzun mesele İstanbuldada varmış ben emrah abiye buldum dışardan ama atatürk sanayide bir kaç kişidede varmış turbosu çıkma ama ayrıca dediğin gibi 605 motoru ile aynı motor turbolarıda 405,406,605 falan diye gidiyo aynı turboyu kullanmışlar hiçbir aparat kullanmadan cuk diye oturuyo ama bence gereksiz bu turboyu 205 GTi araca takmak tabi yine emrah abinin zevki onada söyledim:soru:

kardeşim doğru ama turbo patlak değil. çalışan araçtan çıktı.sadece turbo milinde boşluk var. taksam takardım öyle. revizyon ettirip öyle takacağım.

41AF101
09-03-2014, 16:49
Yorumlar için teşekkürler :)

41AF101
09-03-2014, 19:18
@Slowmotion ; Abi biraz daha araştırdım yürüyen ve motor parçaları Peugeot partner ve fiat ducato ile uyumluymuş. Turboyu birde öyle araştırabilirsin :)

DOHC
10-03-2014, 07:37
Eski autoshow testlerinden hatırladığım kadarı ile eğer 2.0 turbo ise 150 hp olması lazım yanlış haturlamıyorsam.
Test tüketimi de 15 litrelerde geziyordu........

41AF101
10-03-2014, 08:03
Eski autoshow testlerinden hatırladığım kadarı ile eğer 2.0 turbo ise 150 hp olması lazım yanlış haturlamıyorsam.
Test tüketimi de 15 litrelerde geziyordu........

Maşallah abi bayağı az yakıyormuş :)

EmrGti
10-03-2014, 08:13
kardeşim doğru ama turbo patlak değil. çalışan araçtan çıktı.sadece turbo milinde boşluk var. taksam takardım öyle. revizyon ettirip öyle takacağım.

yok abi patlak derken yalnış kelime kullandım zaten bana turbo milinde boşluk olduğunu söylemiştin unuttum kusura bakma :)