PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CLK 230 Kompressor Hava Filtresi

EMRIX
08-03-2014, 17:13
Üstadlar iyi günler ;
Kaza yapıp toplanan CLK 230 Kompressor 98 model aracımız mevcut ve aracın mekanik aksamında bir parça eksik ekleyeceğim resimde bu parçayı belirttim .

Ve araç ta eksik olan parçadan kaynaklı olduğunu düşündüğümüz gaz'ı tam yememe mesela (otomatik vites) R ye alıyoruz ayağımızı frenden çektiğimizde bir hareket yok gazı vermeden aracı hareket ettiremiyoruz 15 20 derecelik eğimli yollarda malesef araca mesafe kat ettirmek eziyet haline dönüşüyor.
Problemimiz bu şekilde ayrıca bu parçanın eksikliğinden midir ve bu parçanın tam görevi nedir ? Bu Parçaya Kompressor de mi bağlantı kuruyor ? Bilgili üstadlarımın beni aydınlatmalarını rica ederim .
Şimdiden Teşekkürler..
http://www.benzworld.org/forums/attachments/r170-slk-class/422992d1327800168-air-bypass-valve-slk230engine.jpg

mehmetRS
08-03-2014, 21:18
o parça sanırım akışmetre.. çekilen hava miktarını beyine iletmek gibi bir görevi olduğunu ve bu hava miktarına göre yakıt ayarlandığını düşünürsek, o parçayı edinip yerine taktırmanız gerek, takıldığı sürede de aynı sıkıntı varsa, ayarının yapılması gerek..kimisi buna kalibrasyon der, kimisi ayar der, ikisi aynı kapıya çıkar.

EMRIX
09-03-2014, 12:10
Hocam ilginiz için teşekkür ederim.Arama motorlarında akışmetre diye arattığımda gaz yemeyen farklı araç sahiplerinin de bilgi edinme girişiminde bulunduklarını gördüm ve ve sizin vermiş olduğunuz bu bilgilerle de problemin bu parçanın eksikliği sebebiyle oluştuğu üstünde daha da yoğunlaşmış bulunmaktayım.Tekrar ilginiz için teşekkür ederim.

10r
09-03-2014, 12:24
o parça araçtaki kompressor un basıncını ayarlayan bir parçadır eger aracınızda takılı değilse aracınız hem atmosferik çalışıyor hemde fazlasıyla zengin çalışıyor demektir kesinlikle araçta olması gereken bir parça. Bence biran evvel o parçayı tamamlayın derim