PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hard Disk Sorunu

TolgaEsentepe
09-03-2014, 20:25
Merhabalar.. Geçen akşam harici hard diskimi tv ye bağlayıp film izleyip kapattım. .. Daha sonra hdd yi, pc ye bağladığımda harddisk açılıyor fakat bütün bilgilerimin olduğu klasöre girmiyor ve ''döngüsel artıklık denetimi hatası'' veriyordu.. İnternette bakınırken birisi, ''sürücünün özelliklerine girip oradan hata denetimi yapıp bozuk dosyaları düzelt'' diye yazmış.. Bende öyle yaptım.. Sonrasında Klasörün içine girdi fakat içerisinde ki 2 klasör hariç diğer hiçbir klasörü görüntülemiyor.. Harddisk in doluluk ve boşluk miktarında herhangi bir değişiklik yok ancak dediğim gibi görüntüleyemiyorum.. Olayı tüm detaylarıyla belirttim, yardımlarınızı bekliyorum.. :) Yapılacak bir işlem ya da kurulacak bir programla verileri kurtarma şansım var mıdır ? 25 yıllık herşeyim bu disk içindeydi perişan vaziyetteyim :o:o

eticet06
09-03-2014, 20:26
walla baskan batıkentteysen yarın gel yardımcı olayım vatanbilgisayar batıkent subesı huseyın taşkın desen herkes soyler magazada (:

TolgaEsentepe
09-03-2014, 20:31
walla baskan batıkentteysen yarın gel yardımcı olayım vatanbilgisayar batıkent subesı huseyın taşkın desen herkes soyler magazada (:

gelebilirim tabiki.. Kurtarabilme şansımız varmıdır ? Mesain kaçla kaç arası ? buradan yapılacak birşey olmazsa heryere gelirim yani :D

eticet06
09-03-2014, 20:38
mesaım sabah 10 aksam 10 (: elımden gelenı yaparız hdd arızalı degılse alırız bılgılerını :)

eticet06
09-03-2014, 20:40
harddsıkındekı dosya ısımlerını bılıyorsan bılgısayar tak mesela dosya ısmın ozel olsun ve bılgısayarında taktıgın harddıskı e olarak gorsun soyle yapacaksın expolerer cubuguna yanı bılgısayarım yazan cubuga

e:\ozel yaz entere tıkla hdd ıcınde gozukmese bu dosya dırek ıcıne gırebilirsin

onursumer
09-03-2014, 22:10
tolga hard diski tv ye taktığında filmleri vs gorebiliyormusun ?

eğer goruyorsan sadece windows goremiyordur dosylarını mac ile içi çozebilirsin diye düşünüyorum

onemli bilgilerinin film izlediğin hdd nin içinde ne işi var :) herzaman yedeğin yedeği olsun hdd mekanik güven olmaz :D

Omak
09-03-2014, 22:19
başlat>çalıştır> cmd yaz enter la komut sistemi açılsın,

chkdsk x: /f (x yerine taktığın harddiskin harfi olacak) enter la,

birde bittikten sonra yine komut sisteminden şu şekilde bir kontrol et bakalım gizli veya system klasörüne dönüşmüş olabilir,

x: enter (x senin diskin harfi)

cd klasor enter (klasor senin giripte 2 dosya gördüğün klasör)

dir /a enter dir dan sonra listelenen dosyalarda klasörlerini görebiliyorsan gizli klasöre dönüşmüştür bir şekilde yanı kaybolmamıştır.

TolgaEsentepe
09-03-2014, 22:49
tolga hard diski tv ye taktığında filmleri vs gorebiliyormusun ?

eğer goruyorsan sadece windows goremiyordur dosylarını mac ile içi çozebilirsin diye düşünüyorum

onemli bilgilerinin film izlediğin hdd nin içinde ne işi var :) herzaman yedeğin yedeği olsun hdd mekanik güven olmaz :D

yok tv de görmüyor şu an. Üşengeçliğimden almadım bir tane extra hdd :D

başlat>çalıştır> cmd yaz enter la komut sistemi açılsın,

chkdsk x: /f (x yerine taktığın harddiskin harfi olacak) enter la,

birde bittikten sonra yine komut sisteminden şu şekilde bir kontrol et bakalım gizli veya system klasörüne dönüşmüş olabilir,

x: enter (x senin diskin harfi)

cd klasor enter (klasor senin giripte 2 dosya gördüğün klasör)

dir /a enter dir dan sonra listelenen dosyalarda klasörlerini görebiliyorsan gizli klasöre dönüşmüştür bir şekilde yanı kaybolmamıştır.

deniyorum birazdan teşekkürler

TolgaEsentepe
13-03-2014, 19:26
eticet06 Hüseyin abi sayesinde kurtardık tüm bilgileri.. 3 gündür uğraştı sağolsun hiçbirşey beklemeden.. Buradan da çook çook teşekkür ediyorum kendisine