PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Far aydınlatma sıkıntısı

131mirafiori
13-03-2014, 16:50
Aracın farlarında elektrikle ilgili hiç bir problem yok ve ön cam siyah renkli (çok hafif) en başta bunları belirteyim :)

Sıkıntımız şu ki gece uzunları yakmadan çok zor görüş sağlıyoruz ve çukur doldurup ihtiyarın canını almaktan bıktık :(

Kısa farlar için xenon hariç tavsiye edebileceğiniz bir marka model ampul varmıdır ? Aracın ampulleri H4 bildiğim kadarıyla :)

Mr.K
13-03-2014, 16:59
farların ayarlı olduguna eminmiyiz peki bu durumda ??
hem yön hem yükseklik ?

131mirafiori
13-03-2014, 17:41
farların ayarlı olduguna eminmiyiz peki bu durumda ??
hem yön hem yükseklik ?

Evet far ayarları düzgün... Uzunları yakınca on numara bir görüş var... Farların içi de pis değil...

Mr.K
13-03-2014, 18:38
Çanak uzun kısayı aynı ayarlar onda sıkıntı yok zatende bence önce bi tekrardan bi ayara sokun derim farları.Üstüne de philps osram vs türevlerinin üst seri(çakma zenon goruntusu ) degılde hani aydınlatması %10vs arttıran ampüllerinden takıp deneyin.Bir diğer şeyde çanak eskimiştir(uzun sureklı kullanılmadıgı ıcın hala aktıftır) bi farı açın bakın en kötü ihtimalle.

McKrop
13-03-2014, 19:07
osram night breaker yada bosch plus 90 denemelisin koray

131mirafiori
13-03-2014, 19:11
Çanak uzun kısayı aynı ayarlar onda sıkıntı yok zatende bence önce bi tekrardan bi ayara sokun derim farları.Üstüne de philps osram vs türevlerinin üst seri(çakma zenon goruntusu ) degılde hani aydınlatması %10vs arttıran ampüllerinden takıp deneyin.Bir diğer şeyde çanak eskimiştir(uzun sureklı kullanılmadıgı ıcın hala aktıftır) bi farı açın bakın en kötü ihtimalle.

Far çanakların da herhangi bir problem yok ilk günkü gibi daha farlar ben far ampullerini değiştirip olaya bir müdahale etmek istiyorum... Far ayarına tekrar bakarım ve iyi bir ampul alıp takarım bakalım sonuç ne olacak... :)

osram night breaker yada bosch plus 90 denemelisin koray

Teşekkürler Yağız ikisinden birini alır takarım bakalım ne olacak :)

levent
13-03-2014, 19:11
Koray şöyle bir soru sorayım ben de,

Far camı orjinalinde buzlu yani desenli ve sizin araçta desensiz mi şuan? Eğer öyle ise yapabilecek bir şey yok ne ampül takarsan tak sonuç değişmeyecek.

Ancak aksi ise, Osram NB+ veya Bosch +90 öneririm ampül olarak ben de. NB+ ömür olarak çok uzun süre gitmiyor fakat efsane aydınlatıyor bence halojende özellikle.

D16inside
13-03-2014, 19:15
h4 en kalitelisi ve uzun ömürlü yeni cıkan osram tr bulmak cok zor ama yurt dışından alabilirsen link atayım. aydınlatması harika gercekten.

OSRAM Sylvania 9003 HB2 H4 Su 2 x 1 Set Bulb 60 55W Headlamp Halogen 50 Improve | eBay (http://www.ebay.com/itm/160714955004)

Sam
13-03-2014, 20:41
Osram Nightbreaker...

131mirafiori
13-03-2014, 21:19
Koray şöyle bir soru sorayım ben de,

Far camı orjinalinde buzlu yani desenli ve sizin araçta desensiz mi şuan? Eğer öyle ise yapabilecek bir şey yok ne ampül takarsan tak sonuç değişmeyecek.

Ancak aksi ise, Osram NB+ veya Bosch +90 öneririm ampül olarak ben de. NB+ ömür olarak çok uzun süre gitmiyor fakat efsane aydınlatıyor bence halojende özellikle.

Levent farlar bunların birebir aynısı göründüğü gibi büyük bir kısmı buzlu cam şeklinde. Anlaşılan önerilen 2 markadan birini alıp takıcaz :) Teşekkürler bu arada :)

http://i.hizliresim.com/eWOQWQ.jpg (http://hizliresim.com/eWOQWQ)

h4 en kalitelisi ve uzun ömürlü yeni cıkan osram tr bulmak cok zor ama yurt dışından alabilirsen link atayım. aydınlatması harika gercekten.

OSRAM Sylvania 9003 HB2 H4 Su 2 x 1 Set Bulb 60 55W Headlamp Halogen 50 Improve | eBay (http://www.ebay.com/itm/160714955004)

Teşekkürler bulamassam sipariş veririm bu link üzerinden :)

Osram Nightbreaker...

:icon_tup::icon_tup:

darkmoon
13-03-2014, 21:23
bende extreme vision 2 yada nightbreaker 2 öneririm... bosch plus kullanmadım ama onuda çok meth ediyorlar zaten bu üçünden başka kaliteli performans serisi yok..

Oznsrl
13-03-2014, 22:43
nightbreaker bende kullanıyorum tavsiye ederim ama alırsan dikkat et plus olsun aydınlatma olarak farkı yok ama daha uzun ömürlü oluyomuş osram a mail atıp sormuştum farkını :) ben düz nightbreaker almıştım amatörlük yapıp :D

Zorbey
14-03-2014, 02:10
100 lük narva ampul veya osram ampul + role koyarsanız Yolu güzel gösterir :)